Ime vašeg dnevnika: Automatici kroz špijunku Datum nicanja sjemenke: 15.07.2020 Početak vegetacije: 13.07.2020 Breeder: RQS Strain: Royal Diesl auto i royal quick one ili je možda kush Datum nicanja sjemenke: 19.07.2020 Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 120 Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 120W Nutrijenti: Plantela list , fertico bloom, ekobuster2 , aminoflex , magnikalB Ostala oprema: Termometar,hidrometar , ph metar najprostiji i ne bas najtacniji,ali vrsi posao veoma dobro, PC ventovi ,ukupno 6 kom. Za ispuh od 80mm , a unutra 2x120mm + 3 od 80mm i špijunka na vratima boxa. Čaša i krpa za dizanje vlage Dodatne informacije: Na klijanje sam stavio kvik uoan i kuš, obe su proklijale ,ali je samo jedna nikla,posle toga sam stavio diesel na klijanje i ništa,pa još jedan i on je juče sa klicom posađen. Box je od PVC ispune 30x50x90 Slike boxa: Trenutno je svetlo 3x6500K + 1 od 4000K sve od 12w . Svaka ima 1000lm.Ova dva venta dolaze kasnije.
Ispalo je 35g suve,ali veoma masne trave. Ukus ne mogu još da odredim,potrebno je jos 10ak dana da bude teglirano. Ali zato o udarcu mogu da kažem dosta. Prvo mi nije potreban veliki džoint,a kad stigne posle 10 minuta,diže narednih sat,pomislim da sam opet klinac i da mogu sve :cool23: :lol: ,intrresantno da mi se često osuše usta ,al baš pošteno,ne mogu da govorim,e to se dešava posle sat -sat i po. Razvaljen budem ko kanta.... Imam nekih 4-5g trima i još2 g od prošle domaje,pa ću cannabuter da pripremim,da mi sutra bude max hi ::volimj:::let::let:::listomahanje:: Puno pozdrava di sledečeg puta,a nadam se da će to biti brzo. Na redu je AutoJack
Počeli smo da se selimo,a ko za klinac,ortak moj ide u ponedeljak u CZ , pa sam ubrao granu ,pre dva dana,da odem sutra da se pozdravimo. Nisam ga odmah trimo,sad sam. A ja sam ispusio jednu buxnu i moze jos malo da se prosusi. Osim toga ,nisam ispusio celu buxnu,zagasio sam i oduševljen sam. :let: ::volimj:: Upravo sam rešio da je sad pravo vreme za berbu ove moje muke. Kaže žena kasno ke sad,sutra ujutru,znači,vidimo se sutra...
Opet je žedna,ali je ne bih brao još par dana. Dao sam joj 1 litar vode,ne bih više,možda dodam još 2-3dcl,videću.... Evo fotke sa blicom i bez. Ne može bliže od ovoga,nazirem oko 5% amber , a novih pistila ima još uvek po koja. Danas joj je 64 . dan života,da joj dam još 6 dana ? Dobila je u vodi malo meda,nisam imao melasu ,a pade mi na pamet:rofl: ,ovog puta nisam zaboravio limuntus :let:. Selim se iz ovog stana za 7 dana ,u nov ,ali manji. U prvih 20ak dana neću imati box :plac: . Ali ću imati Diesela.... Imam ideju da bude malo širi,ali polako,prvo selidba.... Pozdrav
Kada sam posadio zabelezio sam danasnji datum,u podsetnik, kao dan za berbu. Međutim stanje je sledece: Idealno za cvetanje , a zemlja suva , ko pero,laka :watch:pa ću da je zalijem sa 2L vode sa PH oko 6,5 . Inače sam vodu ostavio da odstoji 30ak minuta i sipao sam mlaku vodu iz bojlera,ne hladnu ledenu. Vreme zalivanja je od 20-30minuta. Po pola litra,pa je gledim i zagledam ,Ona me stvarno prijatno iznenadila, Iako ne miriše ni malo,dok se ne protrlja kroz prste,napunila se pristojno. Biće da je ovo zadnje zalivanje,za nekih 3-4 dana :makaze: Edit zaboravio sam da sipam limuntus,a dao sam tek pola litre,pa sam ostalih 1,5l naštelovao PH,bez merača,al oko 6,5 i procurelo vrlo malo. Takođe sam i upalio pogrešnu ringlu na šporetu ,taština plastična kantica se istopila i šećer u prahu pa štrudla smakom preko svega..... Aaaaaaa ::ludak::::ludak:::grrr::grrr:jedva sam očistio,ustvari žena moja je jedva očistila :love2::respect:, a samo sam probao malo :lol:. Pre dva dana sam skinuo jedan cvetić,zavio u toalet papir i nosio ga sa sobom do pre 2-3 sata . Dok sam pisao dnevnik i zalivao,ispušio sam to..... .. . . . Ukus krastavca ili nešto sl,totalno odvratno,al prebija.... Ajd laku noć,pišem ovo već 5 sati :lol::cool23:
Ma sve treba probati :cool: Samo polako prelistaj završene dnevnike,da skontaš koja jačina ti je potrebna,ne približavaj mnogo,najbliže 30-35cm.... Srećno
Kolega nije hteo da bude kriv ako nešto krene po zlu,jer je LED tek od skoro u expanziji i svakog dana izlaze novi čipovi,pa ako ne znaš materiju(kao ja na početku) može lako doći do svega. Sad već ima puno uspešnih growova sa ovim LED e27,iz prve trgovine.Ja sad pripremio 3 nove od 9w,da zamenim za sledeći grow. Sutra je 60 dana od nicanja,a upravo smo prodali stan :let: Moramo da se odselimo za 15 dana.Taman da oberem i prosušim i paljba. Juče dobila 2L vode sa Slavolom,na dalje samo voda,bez ičega,osim limuntusa.
Ovaj hobi sam zamišljao kao razonodu i izduvni ventil. Vido ja nekog čovu kako se zanima sa bašticom i sav srećan,pa se zamislim da sam na njegovom mestu. Pa ovde kresnem,onde čupnem,tamo pljucnem....brateeee mnogo mi bilo lepo. I onda se zainatim,sklepam kutiju,posvađam se sa ženom,pa se pomirimo,a onda krenu svi problemi koji postoje ,da me gaze i smaraju i bacaju po betonu..... I povrh svega toga počinjem da gubim živce za svoj hobi,ali ne mogu da prestanem. Razmak do panela je 40-45 cm ,a on je na 12 komada,tj oko 120-130w.svih boja. Imam ideju da izbacim napolje blumatick auto. A jedva čekam da oberem ovo pa da krenem u novu avanturu,al iz drugog ugla. Evo slike,al nema neke promene,panel je sad udaljen,mada bih ga ja ipak spustio na 35-40 ,ili da mu upalim još neku ledicu. Ne znam kako automati piju vodu,ali meni ovaj nije imao period kada je bio žedan često,od trećeg zalivanja ima uvek isti razmak od 6-7 dana,dok su mi foto u ovim potovima pile 2l na 4 dana u vreme cvetanja. Ako RQS kaže 60 dana na to dodam topiranje i još 10 dana i zbog stresa,lošeg ophođenja i ostalog dodam bar 7 to mi daje dodatnih 20 dana,što me već raduje :let: :banana_rasta:. Negde krajem septembra?( IX mesec ) ?? Inače vidim da se vodi negativna kampanja protiv žute Florabele. Mogu da kažem da ja drugu nisam ni probao,osim neke na početku za koju sam bio ubeđen da je vrh,neka tipa "magična zemlja" , hatala humus, šarena kesa,cena neka mizerija. Verujem da postoji puno dobrih supstrata,ali sam ja lično zadovoljan ovom mešavinom. Imam želju,a nabaviću i neku drugu ,potgraundH,npr, do tad na kesu od 10L zemlje ( Florabele) dodajem 1,5-2l perlita . Zavisi kada je zemlja pakovana,ako je u sezoni,tj proleće onda zna da ima vidljivih tvari iz komposta,grane,cigla,neke crne tvde grudve. Ako se kupi ona koja je sad pakovana,u njoj ima svega toga ,ali se raspalo. U oba slučaja obavezno prstima izdrobim sve grudvasto,svaku grančicu,svaki kamen,kokosovu ljusku razdvajam dlačice da budu svuda podjednako raspoređene. Nalazio sam svašta u zemlji,ali se sve raspada lako i vide se i neke belkaste grudve,glina verovatno,sve se to lepo sastavi sa perlitom i uspeh je zagarantovan. Postoji jedna stvar,a to je da nekim biljkama žuta Florabela bude jaka za početak,onda nije loše da se seme pobode u malo ispranoj zemlji,ali prosušenoj.Ne ful fluš nego onako,da iscuri malo. Može se prosušiti na suncu ili toploj rerni,ne vrućoj. To je među prvim savetima koje sam ovde dobio,ali nisam nikad primenio,a mogao bih za sledeću menku,da ne ostanem i bez nje ::ludak:::bocni:: @Leva brat,nije to baš kao odeš kupiš 10 najeftinijih led sijalica , povežeš ,upališ i ništa više ne diraš. Bitne su boje,snaga bitna kao i razdaljina,a sva tri zajedno su promenjive u toku celog ciklusa koje se ne mogu objasniti u dve-tri reči. Iskreno ni ja nemam baš mnogo pojma,možda znam više od tebe,ali sam se izgubio u moru informacija i nove tehnologije. Peace :rasta:
Ali mi je problem mesto gde da ga ubacim,trenutno imam ovoliko prostora,a kad prodamo stan i kupimo drugi,supruga mi je obećala malo više mesta za moj box. Za sad radim u ovom prostoru , a za kasnije ćemo videti. @Leva ,očigledno da nisi baš mnogo čitao po forumu. Dosta je nas koji radimo sa ,da kažem,kućnim sijalicama.Ja konkretno radim sa LED 3000K ,6500K i 4000K ,a jačina je svakoj oko 10w. Samo skines onu plastiku da ne gubiš lumene i držiš određenu distancu između,koja zavisi od puno faktora,ali to ćeš morati sam da naučiš,jer se to ne može objasniti u par rečenica. Imaš puno završenih dnevnika koji su uspešno zavšeni sa "običnim" ledicama. Danas sam je malo podšišao,nisam je maltretirao i radio lolly,već sam je oslobodio nekih listova,da ima bolji protok vazduha,a i da svetlo dopre svuda. Opet je saxija lagana,nedovoljno da zalijem,ali mi se čini da je brzo popila 2l. Možda bude i više od 10g , celih 15 :cool: Za sledeći put imam u planu čistu vodu pa još jednom 100%blooma , posle toga bi trebalo da krene sazrevanje,ali ko zna,kako je krenulo ovo sve završiće do 31.10 tad slavim 40. rođendan i 2 godine growanja. Ajd u zdravlje
Ma vidim i sam da je rano, al ne znam kako da se ponašam jer je automatik kome piše da završava za 7 dana. Nisam siguran koliko još mogu puta da joj dam bloom. Kad se vratim sa posla ,danas će pasti defloracija.
Sve je to bio moj trip,evo pre dva dana je ponovo zalivena,sa 50% blooma. Pojedini lostovi menjaju boju,ali nista nije alarmantno,oni koji su poceli da zute ,su pozuteli i otpali,a koji nisu požuteli dovoljno ,ima još vremena. Po njenom izgledu mi ne liči na travu koja završava za 8 dana,više na 20 :confused: Nema puno tamnih pistila,a i trihome ima tek ponegde. Mislim da sam to ja sprzio sa ledom. 60. dan je 15.9 , međutim više liči na 25? Sledeće ide samo voda,pa ću još jednom da im dam pun gan blooma. Čak imam utisak da je zadnji put brže ožednela,neplanirano sam je zalio. Ionako sam već izgubio volju. Čekam da je oberem pa da počnem sa nvom projektom. Ovog puta cu da stresiram box da bi ubacio 12l pot. U njemu će biti najverovatnije Rojal Jack Auto. Ttenutno mi je najveći problem što imam panel od 180w , a ne smem da upalim sve :whato:::let:. Nije mi potrebno toliko,sa pola mogu da uradim sve. Tako da cu prvo da skinem dve od 15w i stavim 2 od 9w, a paliću10 -12 najviše. Možda i to bude puno,videću tad. Ovom dizelu sam ubio miris,nadam se da če biti nešto malo THCa :D:confused: Iskustvo više,bcio sam 2 menke i jednu biljku,a iz ove ako izvučem 10g suve,da budem srećan.
24 h od hranjenja. Moje mišljenje je da nisam preterao,u stvari ja se nadam da ih nisam spržio,ali ću sutra videti. Primetio sam da je sad popila brže 1,5L,usrvari sam joj dao 1,7-1,8 ,a ono iz tacne je popila za 20-30 minuta ::kauboj:: Ima na nekim listovima pronene ,ali mi se čini da polako počinje sama da odbacuje. Po specifikaciji treba da završi 15.09.2020,ali ja planiram da to bude 20. Nema više hranjenja,od sad samo voda,pokušaću da nabavim melasu ,ali ako ne uspem u tome ,imam med. Ovo pišem nekih 6-7 sati :rasta: :razvaljen:: :confused:, čini mi se da ima još promena na listovima a možda i tripujem,išao sam malopre da probam ulje,da ocenim kuvara,drugi put kuva,ali je ko pravi ...pozz
Uh cini mi se da je saxija laka,zemlja je suva,a i na 2-3cm je takodje suva. Po RQSu imam još 15 dana do berbe. Danas cu je zaliti sa bloomom i to u razmeri od 100% . Do sada je uvek 5 dana izmedju zalivanja,ne znam za autose,ali foto kad dodje pred kraj sve je veci razmak izmedju zalivanja. Diesel još uvek pije istim tempom , pa ce zato i dobiti bloom ,a sledeci put vodu,ako bude počeo da se povećava razmak,nastavicu sa vodom. Osim ako se razmak poveca malo vise,e tada cu je flušati. Mislim da je tako najpametnije. Nije mi stiglo Canna PK13/14. Nisu se udostojili ni da mi napišu e-mail da neće da šalju,samo je stigao onaj automatski bot-mail,da je porudžbina primljena i ništa od tad.Sad i da stigne ,kasno mi je,ali naručiću za sledeći grow. Može predlog šta da posadim u sledećoj turi,ide jedna biljka u pot od 10-12L razmišljam se izmedju rojal Džeka (auto) i blumistik,ili opet da probam sa QuickOne. Dobila je 1,5l vode sa 1,5ml ferticoblooma+ 7ml Slavola,iz tacne popila za manje od 20 min
Mnogo je prošlo od mog poslednjeg javljanja,a mnogo se toga izdešavalo. U boxu je ostao Diesel,njemu -njoj je 41 dan. Od prošlog javljana oa do sad je dobila 1X 1,5lvode sa 75%blooma i 10ml Slavola,PH oko 6,5. Jutros dobila čistu vodu, 1L bez ičega ,osim limuntus 1ml. Ona ima još 20ak dana do kraja. Quick One je imao drugačiju sudbinu, da ne bi mnogo zasmetao dieselu,svetlo sam postepeno doveo do 8-16 ,ali nisam video promene. Ustvari su počele da se proviruju neke kržljave pistilice,ali dve do 4 i tanke kratke,nikakve evo neka slika od pre 5-6 dana Ali nisam imao više živaca,krade svetlo diselu,neće da cveta. Pre neki dan sam imao i bliski susret sa panelom :whato:: auu lepo me protreslo... ::ludak:::zvezda::. Panel ima neke nedostatke koje cu sad da promenim,ima u komšiluku na popustu LED9w obe boje. Trenutno imam na panelu dve od 15 sve ostale od 9-11 W . Idem dalje sa ovim Dieselom pa ću ubuduće u ovom boxu da radim sa jednom biljkom u bećem potu. Idealno bi mi bilo fem foto,na mrežicu,oko2 meseca vege i to je to. Ove automate koje imam ću na 60ak dana po jednu,a za to vreme ću da nabavim menke. Jedini problem ,trenutno je što prodajem stan,pa mi jutros ona riba iz agencije uslikala box,pa ću da kupim drugi,e tamo ću da napravim malo veći box,da mogu da imam dve. Do tad ovako,aj pozdrav...:razvaljen::::listomahanje::
Jesam je čačkao,zatezao,vezivao , lepo sam ih istresirao. Kad sam prepravljao panel,skidao sam sijalice dve po dve da im ne prekidam dan,ali su ipak bile malo u mraku. U ovaj grow sam ušao pogrešnim prustupom. Nisam računao da su automati ovoliko nežni. Znao sam ja mnogo više da budem stresan po biljke,nisu me još uvek izneverile. Dođe mi da ih izbacim i počnem iz početka,ali sačekaću dok Diesel ne završi. Sad me brine da ne dožive još veći stres ako ih omah prebacim na 12-12 ? Ako je ona stvarno automatik,prebacivanje joj ništa ne znači ,a može da naškodi Dieselu koji jeste to za šta se predstavlja. Neka tera ovako,pa ako ne krene sama u cvet leti napolje. Inače pistila ima ,ali ukupno 8-10 komada koje su počele da menjaju boju iz bele u braon. I to samo na glavnom vrhu,svuda na drugim mestima nema niti jedne pistile,ali nove grane jačaju i rastu dosta brzo,a bijlka je jaka i nije mi verovatno da može fotoperiodna da bude ovoliko brzog rasta. Sve je brzo,verujem da će kasnije da krene,samo da joj ne bude pot od 6l mali. Sledeće zalivanje će za obe da bude čista voda. jel su ovo pistile?
Diesel ima 33 dana starosti,a u cvetanju je u prvoj sedmici. Nema neku bogatu lisnu masu,ima 3 jake grane,brzo je ušla u cvetanje,topiranje je nije zaustavilo. . Preovladava Ruderalis u njoj , većina listova je sa 3 kraka,dok je ova druga aždaja starija i ima 39 dana,ali nigde nove pistile. Nove grane da,ali pistile jok. Ovo su one od pre par dana. Kao da je nastavila da vegetira,a prekinula cvetanje. Mnogo je lepša i jača i veća i ima lepšu boju,ali i mnogo više listova sa 7-10 kraka. Ok razumem da je različita genetika,ali opet i jedna i druga vuku istu genetiku. Taj čuveni Lowryder je u obe,a opet ove dve biljke nemaju ništa zajedničko i to mi stvara nervozu. Jedino šta mi pada na pamet je da prebacim na 12-12,da bih završio sa obe u slično vreme. Odoh da smotam još jedan ,pa da razmislim šta mi je činiti. Ne sviđa mi se gde ovo sve vodi,a imam plan za nove pustolovine::kauboj::. Spustio sam panel za 2-3cm,tako da su u zoni 35-40cm. Pratim stanje....:whato::
Malo sam zastao sa dnevnikom ,zbog posla,ali od danas sam na odmoru :skot:: Pre 2-3 dana Diesel je dobila 1,5l vode 25%plantelaList ,30% ferticoBloom,50%magnikalB,50%aminoflexa kao i 10ml Slavola , istu mesavinu sam sinoć dao i Quicku Jutros je stanje ovakvo: Užutom potunje Diesel ,a u crnom QuckOne,koji je u prefloweru. Diesel puni cvetove,veceras ili sutra ce biti zedna,planiram da joj dam 50% blooma i nista više. Naravno sve je bilo PH-6,5. Imam pitanje : dal automatici bolje podnose djubrenje,tj pregnojavanje se češće dešava kod fotoperiodnih. Dal sam to ja pogrešno skapirao ili ne? Ko zna bilo bi lepo da mi kaže :D Inace svetlo je ovakvo Oko 135-140 W. Temperature su stabilne i ne prelaze 32°C Vlaga je oko 50%, uključiću aparat za skupljanje vlage,ali ću njime podići i temperaturu pa odlažem. Kad se i starijoj ,za koju mislim da je QuickOne, formiraju cvetovi,moraću da skinem neki% vlage iz vazduha. Razmak do panela je oko 42cm
Prijatno sam iznenadjen kad sam pre pola sata pogledao u box
Upravo iskoristio mrak u boxu,izvadio panel. Onu odlemljenu sam izvadio,a ubacio jos 3 kom i sve vratio kao sto je bilo. Trenutno sam vlasnik panela od nekih 180w, par w +/- ::ludak:: . Nije 100% u pogonu,mozda 75%. Koliko sam mogao da vidim na brzinu , obe biljoze su OK, i starija je lepo buknula,videcu veceras kad se vratim sa izleta. Inace temperatura iznad panela nije prelazila 34°C , u punoj snazi bi bilo 36°C ,mozda. Bitno je da ne prelazi 70°C , to je po mom nekom ucenju pogubno za LED. Ispod panela zna da bude veca temperatura zbog zracenja dioda. Za sad panel lepo funkcionise,a posebno sam odusevljen WAGO klemama. Najpametnija stvar za spajanje provodnika,sigurno,brzo,dobar kontakt. Nasao sam sa 5 pinova :skot:: divota za spajanje ovih cobova za panel,a mogu u svakom trenutku ,bez alata i bez zezancije da ugasim/upalim bilo koji. Da zamenim treba vremena i zivaca,a i sijalica. @Slavol Žižek nema veze sto nisi dugo u ovoj prici,nisam ni ja neki majstor,ali ja sam ovde procitao u brdu zavrsenih dnevnika,sve sto radim. Sad vec kombinujem svacije savete i nacine,jer svako ima svoj prilaz. Trenutno mi je mentor zauzet,ali i jedno mentorstvo od 4-5 meseca je dovoljno za osnovne stvari. @Mad Rabbit 100% si upravu za supstrat , ali to je za 20ak dana,kod mene je to prošlo i čekao sam da pokaže sama biljka da je gladna. A dušik-azot (N) je osnovni element tokom celog zivota ,samo sto vremenom opada potražnja,pa joj tako dajemo manje ,ali uvek dobija N. U ovom trenutku očekujem da pukne u visinu,kao Diesel,2cm za 24h, skoro svaka grana. A da bi izgradila samu sebe N joj je neophodan. Inace vidi se da su listovi poceli da blede,a nije od nedostatka svetla tj da su preklopljeni i vlazno im izmedju. Ona prva dva lista ,od pre 3 dana,su bila preklopljena na više od 50cm od panela,sad vec imam štelujući panel :whato:: :rasta: pa su u zoni 40-45cm. Odoh sad sa ženom,svastikom,našom decom,na izlet po Srbiji,pa kad se vratim videcu lepo kako šljaka panel. Sad im ke noć,a suši se lepak. Inače su na 18/6 temp 24-29 vlaga 75-45%
Pa i jednog i drugog je dobila,po oko 25%.A dao sam joj oba jer joj treba azotaN da raste,ali bi trebala i da cveta,pa da je malo podstaknem.
Sva sreca da sam na bolovanju pa mogu da se zaludjujem :zvezda:: Odradio sam panel sa lancima ,da ga spustam,a ne da podizem saxije,kao sto dolikuje :whato:: Ostavio sam sondu za temperaturu,na par sati, u prostor iznad panela,medju zice i 32-33°C je ok , medjutim balkonska vrata su otvorena i sobna temperatura je malo niza nego obicno,sad sam zatvorio pa cu videti,a pravi uvid cu imati ujutru,ili daleko bilo u toku noci. Lepak koji sam koristio "Kleba" zaptivna masa,koristimo ga u stolariji za Aluminijum. Izdrzava od -40 do + 90 , a na kratko (8h) do 180°C. Jedina mana je sto se malo duze susi pa je najbolje da se lepi kad ne radi panel. Sto cu i uraditi ujutru ,ne bi li popravio onu od 11w 2700k ,a montiram jos jednu od 11w 4000K,nisam siguran dal sad imam 3 il 4 od 4000K. Trenutno je upaljeno 12 komada, 13. je crkla,a 14. sam ugasio,petnaesta ce sutra da legne,a mozda i 16. E ako bi sve to ukljucio,ne verujem da bi ista ostalo od biljaka. Svuda su WAGO kleme , pa mogu da palim i gasim po potrebi. Inace sam danas zalio stariju,koja je ,ako nista drugo ,onda bar Sativa . Dobila je na 2Lvode 3ml plantelelist +2ml plantele cvet + 1,5ml magnikalB. Popila je 1,5L. Mislim da sam video prve pistile,ali su toliko zavucene da ne umem da slikam :zvezda:: Trenutno mi je upaljeno 11 'sijalica" ,a ali crvena preovladava,sutra montiram jos 3 kom. 6500,3000,4000
Jes velika zezancija da rastavis sijalice,pa da ih povezes,a da ne ostetis nista. A one unutra nezne,ko zvakom da su ih lepili. Samo sam 2 sata spavao i malopre zavrsio panel,osim nosaca. Trenutno imam 4 kanapa,pertle, ali nisam zadovoljan,lakse bi bilo sa lancem. Idem posle da vidim koliko je lanac i da izmerim koliko meni treba. Ne znam da kazem nista o grejanju,ali sam ovo uradio bas da se ne bi puno grejao vrh boxa,a i da dobijem par cm. Za sledeci grov sam nasao sve sto sad nisam imao :razvaljen::
Preradio sam panel,ima jos malo da se dotadjuje,ali 80% je zavrsen Jos da ubacim 2 od 6400K i 1-2 od 4000 i to je to. Ne znam ukupnu snagu,ali nikad nece raditi sve,ima mnogo,mislim. Probacu nekad ::ludak:: Diesel nema pecke od djubriva,videcu danas pravo stanje,zurim da dok im je mrak,ubacim jos bar 1 plavu.
Diesel dobila 1,5l vode sa 40% plantelList i 50% magnikalB. Ph oko6,5 znacu sutra-prekosutra dal sam trebao il sam se shebao
Ok evo sta sam upravo skontao,ako spustim ispod odredjene visine,listovi odumiru,45-50 cm je max. To je moje trenutno misljenje,podigao sam malo potove,sad su u onoj zoni svetla gde bi trebale da su na sigurnom,ispod oko 40cm ,sa ventom na ispod krosnje. Inace Diesel pokazuje da svi listovi postepeno blede,ipak je usla u cvet i trosi se. Tako da njoj u sledecem zalivanju sigurno ide neka klopa,raznovrsna....:banana123:
Starija je u 5. sedmici mladja u 4. Ustvari starijoj je tacno mesec dana od nicanja,mirise ,ali jos ne pokazuje pol,samo sto nije. Diesel je u prefloveru vec 2. Dan. Ocekujem da ce uskoro da krene da raste. Topiranje nije usporilo cvetanje,ili sam je pogresio u tajmingu,ili jednostavno topiranje ne utice na produzetak vege faze. Na panelu sam zamenio sijalice,pa sad vec ima pola-pola/plava-crvena , kad veca pokaze pistile,ubacujem jos crvene ,a vadim plave. Trenutno na oko 120w.
Malo sam raskopao oko stabla,oko 2-3 cm duboko,pazljivo kolko to mogu,sam raskopao kasikicom za kafu-caj... Dieselu sipao 1 extra punu,a Quicku 2. Ne znam u gramima koliko ,ali je ovo neverovatno lako,mozda oko 1-1,5g . Mozda je malo,dodacu jos jednom kroz zalivanje. Vratio sam zemlju i pofajtao sa 20ml vode,odstojale par dana. Maximalna temp 31°C minimalna 24°C. Vlaga 75%-45% Ne znam kad je kako,ali to mi pise na termometru. Pisao bi vise,ali imam problem , pauk mi odneo auto , sluzbeni , inace bi sad mozda i zicu razvukao za Dieselku. ::ludak:: :rasta: Pozdrav svima pa se vidimo kad se resim pauka. :razvaljen::
Evo stigo postar , sreca njegova da nisam ocekivao menke pa sam bio ljubazan kad mi je telefonom saopstio da nisam na adresi :svadja:on lik pogodio ulicu i broj,ali mesto,grad,postanski broj, to niko nije citao .... Mogu li sad nekako ovu mikorizu da dodam ? Jedino sta mi pada na pamet je da necim uguram zrno po zrno po zrno,duboko do pola pota, ali ideja ima bezbroj nedostataka....::ludak::. Probacu par granulica da rastvorim u vodi,da vidim kako se rastapa,pa mozda za par dana kad bude vreme zalivanju,da dodam uz vodu?
Sada vec experimentisem,trazim nacin koji meni odgovara. A i uzivam u zatezanju iste :bocni::
Dobile po 1l Aminoflexa i to je to. Skoro pa sam siguran da je ova QuckOne. Cekam da neko potvrdi, ali .... Diesel ; Za sada sve OK
Ne mogu da sedim miran ::ludak:: radio danas krace malo,pa dosao kuci ispalio buxnu,pa krece dosada....poskidam sve one zice sa Quica,kad ina kao pracka se vrati,umalo me po nosu nije pukla :let: Elem,njoj je danas pocetak cetvrte sedmice , a Dieselu pocetak trece. Od kako sam skinuo komarnike sa ventova i sa otvora za ulaz vazduha,malo je manja vlaga,ali se one vise njisu i mrdaju. Trenutno sam zadovoljan vetrom u boxu,a i temperature su mi sad 29 maximum. Po mraku 25-26. Gle luster klema se provukla:eek:smiley9934, nabavio sam jos nekoliko wago klema,svuda cu od sad njih da koristim ::ludak:: Jutros sam ih zalio pre nego sto sam otisao na posao,pola sata pre gasenja svetla. Dobile su po pola litra slavola i aminoflexa. Naravno regulisan ph oko 6,5. Smislio sam sledecu zanimaciju radi unapredjenja boxa. Izbacicu sva grla e27 ,napolje i napravicu panel ,da napon ide direktno na razvaljenu sijalicu,bez grla i navoja. Smisjlam trenutno najbolje resenje,za dobro hladjenje,. Neku cvrstu zicu cu iskoristiti,moram da vidim sta imam sve na poslu da nabavim :D
Nisam mogao da sedim miran ::ludak:: :rasta: Ukapirao sam da mreza koju sam stavio na ventove,da ne jedu list, vise odmaze. Vrlo brzo se nakupi prasina,a i bez prasine je gusto tkanje,pa se ne oseca da duva,vise mesa vazduh. Takodje sam ima i preko rupe za upuh isti mrezu,komarnik,sve sam poskidao,pokrenuo drugi vent za ispuh,ovaj se ne cuje,samo da nabudzim lighttrap... Tj,tendu . A kao zastitu da vent ne jede listove cu napraviti mrezu sam ,nesto ovako,samo ne ovako nego bolje i lepse :let:,razumete koncept,koristicu jacu zicu i unakrst,sa vecim orvorima. . ova je bila na upuhu sad je ovako. Ispuh je ovakav iznutra,a spolja. otkrio sam wago kleme ,najbolja stvar na svetu za nas joji nemamo pojma o struji i aljkavi smo kad vezujemo zice,ovo je nesto sto svaki grower tteba da ima. Pogotovo mi koi sami sve pravimo.... Mislio sam da ih zalijem danas,ali su jos malo vlazne,pa ce to biti sutra. Tada ce mo znati dal sam uradio pravu stvar. Inace sam opet ukljucio panel na max 120w da probam ventove. Diesel je FIMovana i gura. Ako neko ima neki predlog......izvilte. Dal mogu da stavim led trake okolo,na nekoj visini ispod 35,jer tamo ne zalazi puno svetla. Imam neke al ne znam boja koja je ni jacina,kako to da saznam ?dal trake imaju neko dejstvo uopste? Pozdrav
Ništa nisam pipnuo :bocni:: ::ludak:: Vlaga počela da pada,ali ništa alarmantno Topirana Dieselka se lepo oporavlja.
Zbog vlažnog supstrata sam stavio,zamenio sam za kartice iz banke,da listovi ne budu na mokroj zemlji,danas ih uklanjam i ništa više ne pipam ::ludak:: :bocni::
Nešto mi je palo na um ,pa sam to pretočio u delo. Iskreno nisam siguran kolikoje pametno,ali evo vidite ovo ; QuickKush:let: star 15 dana ovakva je bila kada sam došao sa posla, a moja ideja je nešto ovako Sad više nije vezana,a u treningu je. Koliko je pametno da ispod stoji beli PVC visoki sjaj? Diesel stara 9 dana juče topirana.Dopunio sam je zemljom i malo rastegao Sledeći grow će biti u nešto kao ovakvom potu Moram da izračunam,ali imaću bar 3Lviše,na 10cm. Kažem izračunaću nekako. Pot je visok 20cm -6l, oko 3,5 cm za 1l . Dobiću mislim na 10cm bar 3L. Inače je gore šira pa računam i 4l .eyessss:;):rasta:
Nisam ih još primetio da se pojavljuju pre nego li prebacim na 12-12. Obratiću pažnju za ubuduće , ali do sada sam primetio da se te dve dlake pojave par dana pre nego što pokažu pol. Automati se razlikuju,verovatno, nisam još imao priliku da ih duže studiram. Hvala na savetu,pogledaću....
Oni su predznak da je cvetanje krenulo,pistile će uskoro. Ne moram da znam znanje za 10 i 8 je više nego dovoljno da isteram grow do kraja. @Saša443 hvala na ispravci,ali ne menja se ništa,topiranje je trebalo odraditi pre nego li su se stipule pojavile.
Iskoristio sam drenažu iz okruglog pota, napunio zemljom sa manje perlita i presadio ,po korenu je moglo i ranije da se presadi,mislim. Zalivene sa pola litra . I velika je dobila isto. Sutra nove slike. Peace !
Ma sve vidim,borim se sa sobom,ne znam šta da radim,ona već kasni,pa neka zakasni bar sa razlogom. Po mojoj nekoj logici imacu taman za redom,kad jednu iskjuram,drugu skidam,možda i grešim,ali mi nije bitno uopšte ( kad bolje razmislim) . Ja više nemam šta pušiti,nek stigne jedna što pre, a druga može i posle 30 dana,bitno da imam šta da dimim. Hvala brate @.i. rešio si mi trilemu i skinuo brigu. Vreme ja za nove lekcije; topiranje automata. Ili da probam da FIMujem,čini mi se da je napravljena baš za FIM :bocni:: Jel sa je sečem odmah po presađivanju? Pokušaću da presečem na pola nov par listova. U tome je caka za fim? Ili nešto drugo? Ostao sam bez perlita,biće ga svega 5% i dodao sam dve šake starog supstrata,iz prošlog growa,o njemu ima skoro 25-30% perlita. Mala količina mu neće naptaviti ništa,iako ima ko zna kakav NPK.
Ponovo skinuo sve žice , pa prevezao drugacije,naziru se pistile,počinje :banana_rasta: Od jutros su na režimu svetla 18-6 , međutim,boja svetla je plava,pa ću danas da skinem jednu od 6500K i stavim od 2700K. Pa za neki dan opet i tako cu postepeno da im menjam boju svetla,a ostavicu ove dve od 4000K. Diesel bi presadio, danas mu je deseti dan i uveliko raste treci par listova. Verujem da je bolje da je presadim dok je manja,manji je i stres :crazyd: možda tripujem. Siguran sam da je koren veliki,videću uskoro. Inače ja bi zalio obe,ali Qucku je rano. Mada imam neku teoriju da sam polio sa više vode nego što je bilo potrebno,skoro ceo litar ,oko 0,8 dcl. I pokvasio se skoro sav supstrat , a koren još nije razvijen u fulu da može da uzima vodu sa kraja pota. A i kad nisam siguran,ja butnem prst (iako to treba izbegavati) ne dublje od 3 cm, uz biljku je suvo,a uz zidove saxije ima vlage i to svuda u krug. Prošlo je 7 dana od presađivanja i zalivanja. Razmislicu o kolicini vode i kombinaciji ostalih džidža-bidža. Diesel će dobiti 0,4 dcl sa 1ml aminoflexa+ 5ml slavolS( za proklijavanje) + 10ml Slavola običnog. Ali sve u svoje vreme, javiću se po završenom poslu. :let:
A nešto sam ih nišanio pa sam shvatio da se ne rastežu ,nodovi su zbijeni. Izbačen po jedan stirodur pa su sad na oko 45-50 cm. Ako bude trebalo spustiću ih još,jer još uvek ne znam pravu visinu za start. Prethodni grow sam završio na dva stirodura,imao sam još 10cm za strechanje. Planiram da u cvetanju ispod potova ne bude stirodura,eventualno 2-3cm sigurnosti radi. Quick sam opet dotegao,baš je gustiš... Čini mi se da je stres od presađivanja prošao....
Novi dan novi događaji ,da ne kažem problemi. Onaj novi vent što sam ugradio ,ne da se dere , nego drči i zuji kao turbina. Da sam hteo da se toliko čuje,stavio bi kupatilski. Nema veze,nisam ga izvadio,već samo precviko žice. :makaze:i prelepio PVC ploču od spolja . Napravljena i nastrršnica za ampulu termometra. Svetlo je trenutno na 8x 12w, od toga su dve od 4000k dve od 3000k,a četri od 6500k. Povećao sam im noć na 5 sati,razmišljam još uvek koja bi bila idealna razmera dana i noći? Koliko sam mogao da vidim do sad ,sve je to relevantno,pa mogu kako oću.... Za sad ću ovako,a kad Diesel presadim pomeriću noć na 6 i više neću dirati. Planiram da Dieselku topiram. Eto da se nešto dešava,a i da probam i ja :bocni:::banana_rasta:. Kasnije ću ovu QuickKush da opet malo prevežem i rastegnem.
Nisu mi jasni ljudi kad vode dnevnik automatika,pa ih nema dugo. Oni bre svaki dan imaju promene. QuckOne(Kush) je okrenuta za 90° i malo dotrenirana Dieselka ima treći par listova na pomolu,iako je drugi par identičan prvom,nije trolist,možda će se kasnije rascepiti. U stvari sad tek vidim da nije ni izrastao lepo..... Zalivena sa 10ml SlavolS , 0,5 ekobuster2 , 1ml aminofleksa , sve na 1l vode. Ostatak otišlo u lozicu
Hvala kolega @Infinity trudim se da ne bude dosadno tipa seme u zemlju ,vida ,raste,berem ... Pa ima i problema nekad,a nekad ih sam napravim smiley9934 :banana_rasta:
Malo je porasla temperatura u boxu , ugrađen je još jedan vent da izvlači vazduh. Tek sam na pola posla ukapirao da nisam merio temperaturu u krošnji,jer je nemam ,niti u hladu ,jer nemam krošnju. Odvio sam dve sijalice,stavio ampulu ispod lista i polećemo.... Stigli rezultati , CoVid - negativan
Nekoliko sati od presađivanja sam odradio još malo treninga i ubacio još dva venta , a i zavio svih 10 sijalica da rade pa sad imam 120w. A pre svakog growa poželjno je podmazati ventove. Ja imam ovo i zadovoljan sam kako održava moje ventilatorčiće
Deseti dan i ona je presđena i zalivena sa 1L vode u koju je ubačeno 5ml Slavola i 1ml Aminoflexa,kao i 0,8ml limuntusa. Udaljenost od panela se vidi na zidovima boxa ispisana markerom. Sada će,nadam se da krene još brže. Dieselka zalivena sa malom količinom istog rastvora...
Svakog dana se vidi napredak,presađivanje QuickOne-a (ili Kush-a) će biti verovatno sutra. Vlagu držim nekako na oko55% kad je svetlo,a 70-80% kad je mrak. Temperatura je 29°C maximalno. Poprskane Slavolom VVL Čekam rezultate testa na COVID19 pa se smaram i dosađujem i gledam kako mi "deca" rastu. Slušam kako trava raste :rasta:
posle sat i 30 minuta je ovakva A starija sestra Laku noć
Hvala kolega,evo da se pohvalim,zalio sam menku koju sam šetao iz veće u manju,sa 15ml SlavolaS u 150ml vode,eno je sad već viri iz zemlje. Istim rastvorom sam počastio i ovu što mislim da je QuickOne,isto 20ak ml,jer je vlažan supstrat,a zalio sam i sve kaktuse koje sam posadio iz semena,pa ću videti koliko je to bila dobra ideja