
Galerija nije uvezena
Sad cu ubacim i malo slicica da vidite kako to izgleda, ovo su sa 31 dan. na vege pod 18/6 rezimom. Ajd sad malo opis box-a dimenzije 100x100 visina 180cm, cool tube reflektor, MH 600w i HPS 600w trenutno su pod MH, temp. 21 do 28c vlaznost od 30 do 40 %. 8l Pozdrav svima!
Hvala ljudi, pise 1gr da ide na 1L vode. Ja se pridrzavam toga od pocetka i za sad nemam problema. Bice jos fotki cim se izdesava nesto novo :) Pozdrav Edit: Zaboravio sam pitati temp. dok spavaju im je 19, 19,5c i vlaznost 40 jel to ok? I da li bi mogao da dodat jos zemlje ali humusa obicnog za cvece posto nema ove zemlje, a kao sto vidite na slikama da su samo 2 saksije pune ( nisam imao dovoljno) Pa me sad plasi da zato nmg da mi narastu biljke koliko su ostalima sto vidim na slikama 15 dana im biljka velicine kao ova moja sa 31dan..
Ubacio sam bas danas ventilator da mesa vazduh, iz semena kupio. Ja mislim da su mi tako male zbog malo zemlje, danas sam bas dodao jos zemlje pa su sad pod malim stresom :) Jedna mi se nesto sva jadna iskrivila, ubacicu sad sliku i da je vidite. Inace evo i klipa od pre 2 dana. Tu ces videti sve lepo Hotfile.com: One click file hosting: CLIP0365.rar pw: mamamara|022 Sta mislite slobodno reci, puno mi znaci sve. Hvala svima EDIT: Evo i slika od danas posle tih operacija sa dodavanjem zemlje :) Inace DEDE vlaznost mi uvek varira od 30 do 50 zavisi sve kako kad
Pozz buraz. Kupio sam na samom startu neku uvoznu najbolju zemlju sto sam nasao i stiropor taj sto ide, zatim zafalilo zemlje koje nisam imao kako da odem za bg da kupim jos jer mi crko auto. E nakon 30 i nesto tacnije u pon. ce im biti 5 nedelja tacno a ja sam danas kupio ovde kod mene neku zemlju sto sam nasao kao uvoznu isto al to je krs kontam al jbg bolje nema bilo mi je samo da uzmem nesto a da ne bude humus obicni. Danas sam napunio saksije od dole, imam dole rupice izbusene na njima. Nisam zalivao prvih 10 dana nista dok nisu malo izdjikale. A sto se tice zalivanja zalivam svaki 2,3 dan i to momacki zalijem kad prelije dole tanjiric onda stanem (ne zabori da mi je ovo prvi grow) I kontam da mi je ta zemlja najveca greska da zato i nisu mogle da rastu kolike bi trebale da budu sad one. Sve to mi moze pomoci reci. Hvala
DEDE ili DEDA kako da te nazovem vec :) Box sam kupio ceo koplet znaci otisao u radnju i taj te mi taj box i sve sto ide uz njega, imam gore desno u cosku vent koji izvlaci vazduh i spojen za odzak :) Saksije kontam da su oko nekih 7,8l. kad bi pogledao klip bilo bi ti sve jasnije.
hehehe nekako mi lakse Deda da te zovem :))))) Vidi djedje :D bila mi daleko lampa do skoro :/ tek skoro sam se ovde preko ovog foruma poveoza sa par ljudima pa mi sad malo pripomazu. Lampa mi je sad spustena na nekih 30ak cm ne przi biljke greje bolje i sdaa je oko 23, 24, 25c temp. zavisi sve kako kad, a dok spavaju pala bi dosta vise da ne upalim grejalicu (na duvanje) i ona odrzava tu onda kao malo koliko ona moze. E sad nzm oko 18c da kazem dok spavaju imaju, ali noc bude hladna a meni je to dole u kuci gde se ne greje pa onda varira temp. Ne moze ni ta lampa bas toliko da ugreje, pa po potrebi palim grejalicu. Sad u zadnjih par dana izbegavam preko noci da palim zbog racuna :) pa kontam da im bude tu negde oko 20ak stepeni pod svetlom naravno. Spavaju od 16h do 22, danas sam im stavio 4h spavanja da se malo oporave od stresa. *********** je u pitanju, da sve sam tamo kupio i djubrivo. Kontam da ne pravi vecu razliku od 10c dan - noc.
Deda hvala na savetima. Temp cu sad da dignem tako kako si i rekao, a za grejalicu nemam drugo resenje osim te male duvaljke. Vlaznost mi je oko 35 dok radi svetlo, a sad sam bas bacio oko 15c temp mi je i upalio grejalicu da duva dok se ne probude, a vlaznost mi je 40% na spavanju mi dodje i do 50, 60%. Nisi me razumeo to za svetlo za stres, povecao sam nisam smanjio dan. Inace drzim vec preko 20dana 18/6 rezim, a danas stavio 2 sata vise da imaju svetlo sto znaci 20/4. Kada ti mislis da bi bilo dobro preci na fazu cvetanja? one sad imaju 35 dana. Pa tako i ja gledam samo se uvek tripujem da im je prenisko pa dignem, al sutra cu spustiti onda jos 6,7 cm :) A to za izolaciju sam razmisljao mogu ti reci, al nemam trenutno nista od materijala ni novaca. Hvala bro
Hvala drugar, vidi nisam jos na fazi cvetanja na 12/ 12 jos uvek sam na 18/6 rezimu, inace grejalica je znaci u prostoriji ne svetli niti nista samo duva topao vazduh. A drugo resenje nemam, ako je ugasim bude im 10 stepeni onda. Danas sam tek ubacio vent taj da vrti u boxu da cirkulise vazduh, ako sam na nekih 30ak cm dobio 23c sigurno cu dobiti na 10- 15cm jos bar 4,5c. A niste mi objasnili kako treba zalivati biljke? Hvala na pomoci puno! EDIT: Evo tacnije prvih 10 dana na 24/0h sam drzao onda presao na 18/6 i sada zbog stresa stavio danasnjeg produzio im 2h SVETLA! sto znaci 20/4
Objasnite mi samo jos kako ih zalivati i sad pred cvetanja da li zalivati sa djubrivom tim ili ne? Moram nazalost da idem sad, odgovaram veceras kad se vratim. Pozdrav ljudi EDIT: Kolicinski koliko da ih zalijem djede? :)
Ok djede ;)))) Dobro je onda i ja tako zalivam, obidjem krug dva oko biljke dok ne procuri dole u onaj tanjiric. Inace hvala na pomoci, dosta mi znaci kao pocetniku :) Pozdrav
Biljke mi skurcale od onog stresa kad sam punio zemlju -.- jos ne dolaze sebi, sta da preduzimam?
Vazi ljudi, javljam za koji dan stanje.
Pa onako i ne bas nesto puno. EDIT: Drugari temp. sam im uspeo nabiti 27, 28c tako sto sam spustio lampu na nekih 20ak cm i ne pece ih sto je jako bitno. A na spavanju su oko 20c, tako sto box otvorim sirom i grejalicu koja duva stavim na visini da bude i upalim veliki ventilator i okrenem da duva u box ( da mesa vazduh taj i ujedno ne nabije mi previse temp. ) Samo da mi prezive ovaj stres i mora da bude to dobro sad sa ovakvim uslovima :) Ako mislite da to nije bas ok tako sve da bude kao sto radim, vicite dok je vreme. Pozdrav
41dan. jos uvek na vegetaciji... :/ Oporavile su se sad fino, kontam da danas kad budu spavale da stavim HPS i da drzim jos 1 dan 18/6 pod hps-om i onda od sutra da predjem na 12/12 cvetanje. Jel onda da iskuliram 2, 3 dana sa djubrivom da zalivam samo vodom? Evo i koja slika
Vazi komsija preko dunava :) Znam, znam ja samo kuliram i pratim ovde vas i dok se meni tu neke stvari nisu pojasnile u glavi to je tako mesec dana camillo u saksijama jbg, sad su im ok uslovi ( Sretne su kao i ja ) :) Nadam se da ce dati toliko da prezivim zimu samo. Hvala sto pratis
Vazii buraz, hvala! Drzacu ja do subote jos njih na veg, pa cu u sub preci na cvetanje i hps. Inace reci mi sad ih ja trenutno vec 2 dana zalivam samo sa vodom bez djubriva i to sa izvora voda znaci nema bolje :) A nzm dal odma kad ih prebacim na cvetanje da krenem sa djubrivom?
pa nzm kako mislis koji rezim imam? Meni su rekli evo ti ovo djubrivo u radnji i sa tim pici samo, i ja tako od pocetka samo zalivam sa tim. Al ako treba nije problem mogu ja i bez toga :) Samo mi objasni malo.
E poweru msm da je problem bas u tome! Od samog pocetka ja biljke sam zalivao svaki drugi dan sa djubrivom naravno, a evo sta pise na djubrivu UPUSTVO:Hranljivi rastvor od 0,1% svakih 7 do 14 dana. Nista sad cu da nastavim jos ovako 10ak dana zalivanje samo sa vodom, pa cu preci na djubrivo za rast.
Pozz Dolar. Smanjio sam sad ih svaki dan - drugi dan zalijem onako po malo samo jedan krug obidjem tek pusti malo dole vode u tanjiric onaj. Sad sam se skontao sto se tice zalivanja i mnogo im je bolje :) I nisam vec 5,6 dana zalivao sa djubrivom uopste, znam imam djubrivo i za cvetanje posto kontam u subotu da ih bacim na 12/12 i hps onda cu u pon. da ih zalijem sa djubrivom i tako onda svaki pon. msm da bi bilo ok? Inace sad sam bio da ih vidim preeleepe su rastu kao besne i rascvetale su se lepo msm da su spremne za 12/12 :)))) A inace pise 1gr na 1l vode, tako da se ja toga pridrzavam ;) samo eto zalivao sam svaki drugi dan i to kao manijak :D sa tim djubrivom al nisam trebao, nadam se da ce im sad biti dosta bolje.
Vazi buraz, hvala na savetu... Probacemo i tako po tvom svakih 4,5 dana da zalijem po malo pa cemo videti razliku. :) Ma da cim sam ja smanjio zalivanje vidim ja da to njima prija, a peroksid nemam gde da kupim. Sutra cu upload-ovati slike pa da vidite da li su spremne za 12/12.
a nzm ni sam bojim se da ne budi previse vege. :D Vec im je ovo danas 43 dan. ?
Zoki hvala na savetu, mislim da cu te poslusati. :) Pozdrav
Evo i koja slicica, nije slikana 9tog kao sto je na slikama :D nego ovog trenutka ;) Cisto da vidite kako napreduju sad sa boljim uslovima i zalivanja bez :))))
Ja nesto razmisljam da ih stavim sutra na cvetanje, sta vi mislite ljudi? A jbg sta sam znao -.- Covek se uci dok je ziv :) Pridrzavam se ja ovih dobrih ljudi i hvala vam svima, da nema vas ko zna sta bi bilo. Pozdrav
pa nzm sve se nesto tripujem da nece biti previse te vegetacije... 27.10 vece su stavljene u box u casi semenke proklijane.
Pa da to kontam i sam, sto ih vise drzim sve vise i vise se rascvetavaju. Ali se plasim da ne bude previse vegetacije, nzm koliko moze biti vegetacija u indoru? A sto jest, jest stvarno su me iznenadile kad sam prestao da je djubrim i kad sam im napravio uslove (temp, vent itd.) rastu kao besne :) Hvala djede! :D
Interesuje me da li ove listove sto su se dole polu sasusili i osusili na dnu biljke mogu seci i ove gore velike sto smetaju cvetu ( sto padaju preko cveta) da li i njih mogu oseci?
vazi ljudi, pratim savete. :) Nixa86 msm da te i nisam bas najbolje razumeo sa tim "pukni lst" ? de pojasni majketi i nemoj zameriti :)
hvala bro, sad cu procitam :)
hmm, procitao ali nije mi bas i jasno sve :D Ipak ja nebi trenirao
haha, da mi pukne biljka :) Aj daj neku sliku da vidim kako to izgleda
a kako da razgranam ovako biljku da ima 3 vrha? :) http://img38.imageshack.us/img38/9750/img9208z.jpg
Pregledao sam sve sto se tice treninga i ne bi za sad to radio, jer mi dosta toga nije jasno :) Tako da trenutno se zalivaju samo vodom u zadnjih 15ak dana i sibaju kao besne. Evo i jedna slicica losija je malo jer je sa mob slikano... Bice za koji dan update. Uploaded with ImageShack.us Evo update jos malo... Nasao sam neki malo bolji fon :)
Hvala brate, planiram da ih drzim do 20tog na vege pa da ih onda pustim na 12/12. Sta mislis ti o tome?
hvala ljudi na pohvalama :)) Lepo ih je cuti... Eh sad jedno pitanjce... Kada bi stavio sada tu mrezicu jel bi trajalo duze cvetanja ili rast kako da objasnim :D posto i nisam sad u stanju da kontam :DDDDDDDDDDD
Mr. Green hvala da strucnom objasnjenju :))) Poslusacu vas ;) Sutra idem u nabavku mrezice i potrudicu se da nadjem neku dobru i da postavim to kako treba... Dolar: yes of coars :D Samo me zbunilo nesto sto sam citao na How to grow big plants in small space nisam bas dobar sa eng. pa sam se istripovao ovako napusen sad! :D Inace kontam sta treba da uradim bas mi nije bilo jasno pre neki dan sam seo pred biljke i gledam sta da radim sa onim listovima sto mi padaju preko cveta pa sam dosao ovde i pitao jel ti listovi mogu da se oseku hahha :) Al Evooo resenjaaa (Radovan III ) :D Sutra cim ustanem to odradjume pa cu update jedan da stavim da vidite jel to ok...
Mrezu nmg da nadjem nikako... :( A para nemam da odem da kupim metar sa metar zice mrezaste koja kosta mozda 200, 300 dinara... :@ poludeo sam
Poweru koje to pao kod tebe u gradu sa 126 biljki u stanu (indoor) ? :) Kaze cela soba indor haha
Iskren da budem posto ovaj grow (prvi moj) videli ste kako sam ih u pocetku sjebao sa djubrivom i sad su se izvuklee ihahaaj :)) i sad bi najradije ostavio tako da rastu kako rastu i dace bog valjda masnih hedova za pusiti, a drugi grow cu da malo ucim (eksperimentisem malo :D ) Nixa jel imas dnevnik svoj ili nesto gde mogu pogledati tvoje biljke i hvala buraz sretno i tebi! pa da uskoro ako bog da umastimo i mi brkove malo hehehe :)))
Kod mene su uslovi jako gadni posto je jako hladno u toj prostoriji gde mi je box, pa sam iz tog razloga ostavio CT tako da mi pravi vecu temp. cak sam i vent stavio na tu visinu da mi duva u njega i ujedno po biljama da mi pravi vecu temp, jer preko noci nekad palim i grejalicu (a na spavanju otvorim box sirom stavim jedan veliki vent ispred njega i da duva unutra naravno radi 180c vent (mesa vazduh) i to sve sa upaljenom grejalicom i onda na spavanju su tu oko 20c 1c gore- dole... A inace ovako im odrzavam sad oko 27-28c. A nekako mi se cini sad kao da mi lepse izgledaju dok spavaju kad udjem sa lampom da ih obidjem lepse su mi mnogo i imaju mnogo lepsi MIRIS nego pod lampom... a napocetku je bilo kontra... ***** li ga ako to znaci nesto recite. Da, da ona debela TETA :) iz bg-a uvalila mi svasta nesto taj dan.. uglavnom sam joj ostavio oko 400 evrica tad. Inace hvala sto pratite i sto ste tu jer bez vas bi bilo svasta... p.s Zelim i ja vama puno srece!
bice sutra obecavam :)
To nisam znao, thanks na savetu :) Poslusacu te
gde da kupim zelenu lampu, pretrazi danas pola grada i nema je nigde? Da li mozda treba i onu drugu polovinu da pretrazim :D ili ima odredjena lokacija gde toga ima. ? :)
ne znam buraz od kada pratis moj ovaj dnevnik ako tako mogu da nazovem... Ima gore mozda na 3, 4 strani gde smo ustanovili zbog cega sam izgubio mesec dana (djubrivo, hladnoca itd )
Ma da bre, nacu valjda negde upaljac onaj sa zelenom diodom ili tako nesto... Al na kraju krajeva dobro se covek setio i da stavis nesto preko lampe :) Evo i slika malo (malo vise :D ) nekih nisam stigao juce da slikam spremao danas za slavu pa ih sad malo slikao i odo baciti noge pod astal :))) Sutra ih stavljam na cvetanje jupiiiii :))) NEMOJTE DATUM SA SLIKA DA VAS ZBUNJUJE KASNI 1 DAN NA APARATU :)
da buraz imenjaci smo. Hvala buraz, daj bre ubaci i ti neku slicicu da vidim tvoje biljoze. :)
Pre sat vremena stavljene na cveeetanjeeee :)))) 12/12 pod hps-om. Evo i jedna slika cisto da vidite kako izgledaju pod MH sad, a kad bude napredka bice upload. ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
heheheh kao i svaki pocetnik :))) Inace mislio sam da si me zaboravio, al lepo sto pratis. ;) samo sutra kad se upali hps nece moci bas nesto i da mi greje biljke :/ sutra moram opet nesto da improvizujem ne vredi, bile su do skoro na 28c i sad kad su malo porasle morao sam dici lampu da baca u svaki cosak svetlost i onda je odrzavam tu oko 25-26c. EDIT: Zaboravio sam pitati koliko mi je pametno da sutra kad ih budem zalivao da umesam malo bejsa (djubriva) pa da zalijem ali pola doze za cvetanje onog sad sto ide? Nisu videle djubrivo od onda kad sam imao problem a ima to sigurno 20ak dana lepih :) i zalivam ih sa vodom iz izvora nema boljeg znaci hehe :D
poslusao videcemo sad kako ce biti. Evo i neke malo lepse slicice, a i sa temp. nemam problem nabijem im 27-29c.
Eh da poweru doceka i ja ovaj trenutak :)) heheh daa i ovako sam svaki dan sve sretniji i sretniji kad ih vidim :D Inace jesu semenke fem. 100% se secam kad sam pricao sa slovencom da mi je rekao da jesu a i pogledaj na onom sajtu malo bolje pise onako gore ispod imena semena malim slovima "fem." tako da se ja nadam damama bez kuronja. Al otom potom videcemo... Eh da drugar drmr :) na neku ruku i najgori deo bas zbog te sve lepote nikad docekati. :)))) al strpljenje na prvom mestu! Izgleda da ce biti da HPS greje vise od MH, ja malo pre da proverim stanje kad ono 29.7c :A gore od ljubaviiiii :181: xaxaax I kolika je preporucena vlaznost da bude u cvetanju i temp? Pozz svima :sun2: