:rolleyes: Prostor: 60x60x120 cm no name šator Svjetlo: Vayalt z2400 - 240w LM281+ diode IR UV Ventilacija: 125mm blauberg + carbon filter, kontroler temp i vlage, PC ventovi za mješanje zraka Zemlja: Hawita Profesional, pot 20L cca Prehrana: Hesi bloom, boost, fosfor+ , plantela list, calmag, mikoriza, slavol, amiksol.. Strain: Sensi Skunk Vec je neko duže vrijeme u šatoru, bila je sa još 2 druge biljke koje su odletile van u out. Nije topirana na vrijeme vec je samo rađen LST u startu i onda sam ju topirao kasnije da ipak usporim glavni vrh ... moglo je i bolje, al popunit ce prostor još 10ak dana pa na flip Do jucer je bila pod žaruljama, danas prvi dan pod kineskom lampom, nek joj je sa srećom
SENSI SKUNK -zaključak i Smoke report :spliff: Lagana sorta za uzgoj , tolerantna na vece doze hrane. Dobar strech na prijelazu, super razmak između internoda. Malo više lisne mase u budovima nego što volim, ali nije prestrašno. Da sad idem ponovno sa njom, presađivao bi 3x u rahliji supstrat jer voli papati pa bi mi bilo bolje da sam češće zaljevao sa manje vode. Na kraju cvatnje je bacila lijepe jesenske boje i super izgleda u tegli, samo nije baš najbolje otrimano, ja to prije rizle finiširam :D . Jedino mi je žao što je izgubila dosta na intezitetu mirisa, još je prisutan ali nije više oštar. Kjura se skoro mjesec dana u tegli, razgradila se vecina klorofila i ugodna je za pušiti, ne grebe grlo, pepeo nije crn i mokar, tako da mislim da nisam pogriješio kod ne-flushanja. Za koji tjedan ce biti to to. Količinu nisam mjerio sa preciznom vagom, imam onu kuhinjsku digitalnu, ali sigurno je ispalo 200+g. Nemogu reci da sam nešto zadovoljan jer mi je predugo trajala vegetacija da popuni relativno mali prostor, zato cu u iducoj turi piknuti više komada, vjerojatno 4. U kolekciji mi je ostalo par Chocolate skunk 00seeds, RQS Special Queen, Sensi Jack Herrer i Sensi SK, pa ako se ne dočepam novih menki kod sponzora ovih dana, vjerojatno idu te sorte Smoke report: Klasični skunk okus i miris dok gori, radi sa zakašnjenjem i delayem pa neiskusne zna prevariti pljuga. Meni osobno nije prejak rad i slobodno se može trpati malo više u rizlu. Poprilično otvara apetit i makar sam gore napisao da nije daily pljuga tad se još nije kjurala, a sad pada rano mrak, zima je , pa može biti i jutarnja uz kafu. Doziranje je ključ Sve u svemu zadovoljan sam svojom zimnicom, ali pušio i uzgajao sam puno potentnije sorte. Još jednom hvala svima, što se mene tiče može u završene
SENSI SKUNK finale :spliff:::listomahanje:: Zadovoljan sam sa količinom, skupilo se par teglica. Nemam preciznu vagu pa cu to neki drugi put kad se iskjura izmjeriti, ali sigurno je 200+ miris se upio u svaku poru na katu :D Dim je težak i gust, sa jakim skunky tonovima i malo voćnog aftertejsta. Udara u oči i tjelo, super za relaksaciju navecer ...nikako nije jutarnja pljuga Doma su se svi unervozili i uspaničili oko jakog mirisa, tako da nikako nije pljuga za u auto ili jutri bauljat po kuci, vec je za šetnje sa psom u prirodi Sušila se tjedan dana i grane su pocele kvrckati, pa mislim da je taman vrijeme za tegle Eto, završi i Smak dnevnik :D
Pokušavam vlagu i temp držati 60% i 18c al teško.. nekad padne tokom dana na 48% pa smanjijem ventilaciju i zalijem pot ispod sa zemljom da digne iznad 55%. Pokušat cu ju sušiti 12 dana, ali ovim tempom teško, nemam ovlaživač, možda mokru krpu objesit ispred venta?
********** BERBA - HARVEST godine gospodnje 2025 ********* SENSI SKUNK 12/12 - 63 dan :watch: :banana_rasta: Ipak se mora skidati par dana ranije od planiranog, al suha je zemlja, trihomi su mutni.. prejako mi se čuje na katu i moram, šta cu Mislim da je gotova, ide 48h u mrak i pod nož Pokušat cu ju sušiti bar 12 dana pod 60% vlage i što nižim temp , mislim da cu objesiti cijelu biljku, samo poskidati ovih par žutih fan listova Hvala svima koji su pratili, savjetovali i pomogli :vutra::ljubav:
još malo... neznam koliko , pod lupom je sve jako bijelo i pokoji prozirni se vidi..meni to sve mutno :watch: jucer zadnji put napojena, pustio bi da se isuši zemlja pa onda još par dana dok ne klone. Temp 20C-22C dan, noć 18C Vlaga 40ak% sa svjetlima, oko 47% kad je mrak , odvlaživač roka 24/7 ...a grijanje tek od nedjelje (klima jedino) Ventilacija na max,a probija filter :fuck:, čuje se strašno sad i to me malo muči/brine jer mi remeti komfor. Kad ju smanjim na 50% onda zadrži još ovaj CAN100 al skoči vlaga malo. Moram to riješavati čim prije,al ajd slatke muke zasad... Uglavnom ja bi ovo bra'o iduči tjedan negdje kad se sve sušne dobro, imat ce tad blizu 70 dana na 12/12 .
Sensi skunk 56 dan 12/12 Ipak nisam odradio taj flush onomad , vec sam nastavio sa jednim hranjenjem više od planiranog i mislim da nisam pogriješio. Mislim da je sad pravo vrijeme protjerat pod tuš , svjetla su dignuta na 45cm i rade na 70%, ali pricekao bi da se skroz osuši supstrat Svaki dan sad nabija hrpu mase i trihoma, koliko uspijem vidjeti pod mobitelom i povečalom, svi su mliječni al uleti i pokoji prozirni. Mislim još 10-14 dana max, želim cca 20% ambera Temp dan 25C/ noć 18C Vlaga dan 40% / noć 50% Eto, nema još dugo do kraja... sad samo vlagu i temp održavati, pratiti trihome , možda poskidati neke kritične listove radi prevencije ... Miriši na sve osim "skunky" ... voćno, papreno, slatko, jako ali ne preintezivno van šatora. Dobra sorta za stealth Zarotirao sam ju 90 stupnjeva, cijeli sam se ulijepio :D Sad krece bubrenje kaliksa :banana_rasta:
50 dan 12/12 Na kraju ništa nisam bio flushao, vec samo režim hrana-voda, jer nemogu ja sad to teglit i razvezivat sve Stigli i Temu hangeri, ja sam tvrdoglav pa sam odlucio to okačit ovako dok sve radi pa onda razvezivati ove diy projekte pazeći da sve ne padne ukljucujuci mene na bilju. Ko da sam kop'o listovi jesu malo pec sa strane ,al ništa strašno. Radi vlage sam također smanjio i količinu vode pri zaljevanju. Na cca 2.5L, al dan češće zadnji put hranjena u 46 danu negdje al momački par puta do tada sa 5L. Sad mi je nedoumica, najviše radi močvarnog i hladnog vremena vani, nastaviti sa takvim polaganim zaljevanjem sa manje a češće bez flusha, da sama potroši dušika max i sama sebe papa. Odlvaživač i klima rokaju 24/7 i održava na 40-45% i 22.5-23.0C kad radi svjetlo i možda mrvu hladnije kad neradi, tipa 19C i odvlaživač to uspije držat na cca 50% kad spava (mrak je po danu, a po noći sija :D ) Sa klimom dogrijavam na 25-26C dok radi svjetlo Turbina isto radi na max svo vrijeme i filter probija full Uglavnom grane padaju, moram ih vezati, pumpa kristale kao luda. Ova sredina di je najjače svjetlo je tvrda ko kamen na dodir, a nema nigdje foxtailnga ni spaljenog, pa mislim, tj nadam se, da nije too much. Sad miriše više na dodir , ipak 20% slabije nego recimo prošli tjedan se osjeti u sobi, pa sam se zabrinuo da nije previše na 80% ipak lampa. Smanjio sam joj vrijeme na tajmeru na 11/13 i malo odignut još svjetla da malo spustim DLI Lampe su na 30-35 cm cca od najviših vrhova, u prosjeku na 40-45 kako koji dio biljke , jbg ofrlje trening sada to fino zatežem sa žicom da koliko toliko budu u ravnini. Koliko god sam mislio u startu da je too much svjetla, ovo i nije tako loše pa da radi na manjoj snazi kad treba. Uglavnom nebo i zemlja u odnosu na žarulje. Moja ovako procjena još cca 15ak dana, koliko uspijem zoomirat, mutni su, ali tamo u rubnim djelovima šatora još pumpa nove bijele pistile tako da ima još do finiša Lampe kad okacim propisno sam mislio dici na nekih 45 cm Iducu turu ce se vec poceti ložiti, pa ce biti topliji pod. Sa stražnje strane šatora je vanjski zid, ali iza prolaze i cijevi od radijatora, taman gdje je light trap na intakeu, tako da ce biti drukcija situacija vjerojatno... puno manje struje jer sad roka odvlaživač i klima. Baš me iznenadilo vrijeme, još do prije 20 dana joj je bilo ljeto, nadam se buri kao da je outdoor
Danas klopala i pila 4L 5ml/L H. Bloom 2ml/L H. Boost 1ml/L Green sensation Neznam koliko jos bi je hranio...tjedan- dva, pa flush ili samo voda zadnjih 10ak dana. Ali prepolovit doze, možda čak i izbacit Green sensation iduci put, ipak je pk booster pa da nebi škodilo. Savjet dobrodošao Lampe su na 35cm i rokaju full, vidim da se ne buni,a taman digne temp na prihvatljivih 26-27C. Teško mi trihome procjenit jer se slabo vidi, rekao bi da se mute lagano Pokušavam malo bolje slikati al teško, baš sam antitalenat za to. Novi šajomi je fensi al ispada da 5 godina stariji ima bolju kameru. Ovo sve nešto AI, pa moraš gledat reklame... ili ja ne kužim kako se fino podesi kamera. jer sve prolazi, mjenja se.. prolazi život,naš, njezin.. nek ostane zabilježeno negdje, makar kao uspomena :) Danas joj je 46 dan na 12/12 ja mislim. Breeder kaže 6-7 tjedana. Ja kažem bar 65 dana, al vidjet cemo... to i dođe tu tako nekako sa preflowerom, kojeg je moja jako brzo prošla jer je bila vec matora. Moram neki mikroskop nabavit, teško je ovako sa mobitelom Riješio sam i vlagu. Roka odvlaživač 24/7 i klima kad zatreba. Jbg, šta cu Sad je u okvirima 50ak % po noci, tj kad svjetla ne rade (po danu daklem) Iduca tura iza ove, sigurno cu ici manje posude i presađivanja, fabric ili smart potovi, baš radi zaljevanja. I puno porozniji supstrat, više perlita. Sad ovako ovaj pot se suši 5-6 dana, što nikako nije dobro, al prepisujem to njezinoj transpiraciji više jer je zahladilo. Jedva čekam zimu da se krenu ložit drva Voli Vas Smak
I bitna stavka. Mjerači temp/vlage su kinezi sa placa. Odmah pored njih je sonda od kontrolera ventova, a na njemu se fino može regulirati vlaga i temp. Stavio sam da pali na max snagu kad detektira preko 55%, al ne pali max snagu tad. Jedino pali kad dojde temp na 27.5C. Baš sam se igrao sa tim i može se precizno naštimati ventilacija. E sad dal vjerovat kinezima ili kontroleru jbg. Moram neki kvalitetan kupiti da znam na čemu sam, jer koliko vidim baš i ne prati kontroler što pokazuje termometar. Moguce da pokazuje i više, nigdje nikakav kondenzat nisam vidio , nije orošeno i ovih par PC ventova baš jako pušu
12/12 43 dan Vlaga sa ugašenim svjetlom preko dana je dosezala do 69%, pa sam palio klimu i spuštao to nekako na 55%. Sa upaljenim svjetlima padne na 50% kad skoci malo temp. Sreca pa sam uspio transportirati danas odvlaživač koji mi je ostao na moru ljetos , trebalo bi sada biti ok Napravljen joj je mini flush, čekam da se sušne supstrat malo, jer je neki dan kod normalnog zaljevanja popila čak 8L vode do runoffa. Puštam malo duže da se isuši zemlja između, pa onda opet prehrana sa 5L vode Hesi Bloom 6ml/L Hesi Boost 2ml/L Plagroon Green Sensation 1ml/L Plagroon Power Buds 1ml sve skupa Svjetla na max snazi 30-35 cm od krošnje Temp 26C/22C Vlaga 45%/ 65% Sad krece debljanje (ako uspijem skužiti kako je dobro ispratiti sa hranom ):watch:
Hesi i nije tako jako gnojivo, mislim da su za jako svijetlo i matoru biljku te doze u biti light što dajem. Imam feeling za osjecaj da ce im to dati push. Nego nisam siguran koliko je to jako u kombinaciji sa GS i PowerBuds Sa druge strane pistile kao da su se malo pobunile iza zadnjeg feeda, pa nemam jasan znak stanja.. Na koncu konca, kako cu skužit drukcije ako ne probam jbg Ide na tuširanje pa krkanje
12/12 37 dan Danas samo voda, al malo veci runoff, cca 7L ce dobiti, pa onda iduce hranjenje na 5L: Hesi bloom 4ml/L (zadnja 2 puta je dobila po 6ml) Plagroon Green sensation 1ml/L Plagroon Power buds 1ml/L Neznam koliko da još nastavim sa boosterima, po tablici se daju do zadnjeg tjedna i flusha, tamo negdje krajem 7 tjedna.. al onda bi u tom slucaju ostavio bar još 2 tjedna do harvesta, a bloom ukinuo tamo zadnji tjedan. Nisam ništa flushao još jer mi se neda sve razvezivat,a i ne izgleda mi nešto prešopana, makar mrvu ima pokoji tip lista smeđi, to sam mislio napraviti ipak tamo u 7 ili 8 tj cvatnje, bar dva tjedna prije berbe. Mislim da fino papa jače doze blooma. Zaljevanje svaka 3 dana u prosjeku, dok bude lagan pot sa 20% runoffa Urađena i defolijacija, razmaknuo sa žicom grane koliko sam mogao jednu od druge i trenutno su na 30ak cm u prosjeku od lampi na 70% snage, trenutno možda 190W Temp dan 27C, noć 21C Vlaga dan 43%, noć 53% Mirisi božanstveni kad zabijem glavu unutra :D Nisam očekivao takve note od skunka, kao voćne žvake + čarape + mint...show, fino se i zakristalila
30 dan 12/12 Temp dan noć -27.5C / 23C Vlaga 50% Prehrana na 5l vode, 20% runoff, pH 6.2 Hesi bloom 6ml/L =30 ml Plagroon Green sensation =2 ml na 5L Plagroon power buds 1ml/L = 5 ml Mislio sam odraditi i jedan mini flush iduce zaljevanje pa onda nahraniti opet, jel to ok ideja? nekako tripujem kao da poludi onda, al neznam jel pametno sad u ovoj fazi Lampa je na 38cm od najvišeg vrha i odozdo kroz krošnju udaraju ventovi ne vide se na slikama, nema "taco" listova , stoje ravno i nisu plastičnjikavi.. šta ja znam, izgleda mi zdravo.. Moram se potruditi malo razdvojiti ipak vrhove sa nekom mrežom, žicom, špagom da se ne naslanjaju gužvaju i da imaju oslonac. Šteta i one grane što je pukla, taman bi popunila tu rupu desno Iduci grow definitivno idem sa 4 manje biljke..
SF1000 ce ici u stari šator i odmah pocinje nova tura, a kinez se seli u... A u perspektivi ce biti 2 x SF1000 za cvatnju, a ovaj Vayalt 240w za vege. Sad još samo veliki filter i jači vent na T komad kao kod kolege Bizzzo ,oba šatora u klizni ormar, CO2 i to e to Možda se čini mala razlika, al 70x70 ce biti puno bolje od starog 60x60 Platno je puno deblje i kvalitetnije od starog , a ni on nije loš po tom pitanju Edit: nakon 3 pljuge i mozganja, rezultat ... ipak cu batalit zasad mali šator, nek ovako odradi do kraja, onda kad kompletiram sve kako sam zamislio, da ne zazivamo vraga :D lampe rade sad na nekih 60% obe i drastična je razlika na oko u svjetlosti <3
da sad ne stavljam linkove, ali co2 regulator sa solenoidom 40e , puna boca sa dostavom uz mogučnost punjenja kod njih (mig-mag zavarivanje, akvaristika itd) 55e Ako me samo regulator ventilatora duplo toliko koštao i ova socijalna kineska lampa koja ovdje košta skoro 150e, to uopce ne vidim kao bezveze upgrade, dapace pogotovo za blisku buducnost kad budem u vecem setupu Za koji dan/tjedan se ovo seli u malo veci šator 70x70, a ovaj ce biti vege i biti ce jedan pored drugoga, moguce da ce biti i drugo svjetlo tipa 2 x SF1000, a ovu lampu ostaviti za vege, tako da se i tu mjenja matematika sa više prostora itd Također dolaze i hladniji dani, veceri kad ce biti puno lakše kontrolirati temp i održati neki zatvoreni sistem. Šator je u spavacoj sobi, a ja vecinom spavam u dnevnom boravku tako da mogu napraviti skoro pa zatvoren, uključujući i klimu da samo cirkulira postojeći zrak Punjenje boce od 10l košta tipa 20e i to može trajati cijeli grow. Realno, znam da mi netreba, ali volim kao i svi vi. Jbg :D Kako je "carbon" u biti najbitniji građevni blok biljke uz NPK i CO2 najveci limitirajući faktor iskoristivosti ostatka opreme, pogotovo uz jači itenzitet svjetla nekako se ne cini bzvz, pogotovo sad kad dolaze hladniji dani Imam neki socijalni metar kineski koji mjeri sve i svašta (samo temp netočno), on pokazuje razinu od 460 ppm CO2 12/12 - 21 dan Još su dodana 4 PC venta na dno usmjerena prema gore da pušu kroz krošnju, 8 sveukupno Zaljevanje 4L , runoff 20%, pH 6.2 2x tjedno, jednom prehrana: Hesi bloom 4ml/L -16ml Plagroon Sugar royal 1ml/L - 4ml calmag 1ml
Pomiješale su mi se malo specifikacije od ventilacije u glavi kad sam slagao sve. Imam još jedan 150mm vent i on je tog veceg protoka. Ovo je u biti VK125 sa 220m3 a ne 475m3 :fuck: :D, što je u biti i ok, jer filter je CAN 100 sa redukcijom i kapaciteta 195m3, a kad je sve spojeno zajedno, protok je max nekih 160m3 Model:Max Air Flow m3/hMax Air Flow with Filter m3/hPressure Drop with Filter pa RVK12522016058 Protok (m³/h)60×60×160 (0.576 m³) — vrijeme izmjene 140~0.25 min ≈ 15 s 150~0.23 min ≈ 14 s 160~0.22 min ≈ 13.5 s 195 (max procjena)~0.18 min ≈ 11 s 200~0.17 min ≈ 10 s Vent je spojen na kontroler sa namještenom temp od 27.5C, kada dostigne tu razinu pojačava za stupanj iznad vrtnju, vlaga na 45% makar ne razumijem baš najbolje kako funkcionira ovaj drugi dimmer desno, valjda ako se poveca za 10% od namještene,da onda pali jači stupanj Još nemam problema sa mirisom, a i temp bi trebale poceti padati za koji stupanj vani, bar po prognozi pa pokušavam sve namjestiti da fecera i da mogu mirne glave ostaviti sve par dana ako zatreba, a ne da me iznenadi miris skankulje za tjedan dana kad dojdem sa posla doma Imperativ je da bude 100% sve bez mirisa jbg Iduci filter definitivno ide 125mm duži model L veceg kapaciteta. Pretpostavljam, ako je daj model slične debiljine kao i ovaj ,samo duži i veceg kapaciteta da nebi trebao raditi upgrade ventilatora? Jel bi ovaj bio ok za tu kombinaciju? pretpostavljam duži i tanji je bolji nego kraći i deblji Nedoumica mi jedal mi treba, jer regulator venta mi je prvenstveno bio radi buke, ali ako smanji protok trebalo bi to uredno fecerati bez obzira na redukciju fi vent-filter Kako mi svjetlo trenutačno radi po noci, u sobi sa zatvorenim prozorom , dobrom izolacijom kuce i istočno sjeverno okrenutom djelu kuce, ambijentalna temp mi ne prelazi 29C i 55% vlage, a u šatoru max sam vidio 31C sa lampom na 90%, u prosjeku bude 28C sa lampom na 80% i 40cm udaljenosti. Također nasuprot šatora je klima koju sam podesio na cirkuliranje unutarnjeg zraka i sa kojom smanjim vlagu i temp po potrebi, upalim satak dva da radi usred 12/12 ciklusa i fino ostane rashlađena soba i satak iza kad se ugasi Dodatni razlog zbog čega me to zanima je potencijalno dodavanje CO2 , jer sistem regulatori cijevi boce i punjenje su postali široko dostupni i malte ne jeftiniji nego ostatak opreme, mogucnost punjenja boce u blizini, itd.. cijeli sistem boca + regulator 100e +-
12/12 - 16 dan Temp 27C / 22C Vlaga 55% Zaljevanje svaka 3 dana sa 3L vode osim u prehrani, koja je svako drugo zaljevanje sa 4L vode Prehrana - za 2 tjedan cvatnje Hesi Bloom - 4ml/L cal mag 1ml/L Plagron sugar royal - 1ml/L Plagron power buds - 0.5ml/L Defolijaciju sam odradio po nekoj logici da ne očerupam previše, da bud sites budu što više osvjetljeni i da može cirkulirati zrak, možda sam mogao i malo više, iduci i vjerojatno zadnji put tamo za 2 tjedna. još cu pokušati sa žicama raširiti, ukositi i odvojiti grane jednu od druge koliko mogu Lampa je na 35 cm od najgornjijih vrhova, u prosjeku oko 40cm od biljke na nekih 80% snage
12/12 11. dan - cvjetanje 1. dan Temp dan noć -28C / 22C Zadnje zaljevanje samo 1ml Calmag na 4l vode, a iduce zaljevanje: Hesi bloom 4ml/L = 16ml Plantela list 0.5ml/L = 2ml (zadnji put) Calmag 1ml/L = 4ml slavol 2ml/L = 8ml amiksol 1ml/L = 4ml Zaljevam svaka 3 dana, a mislim povecati količinu vode na 5L i zaljevati svaka 4 dana Nažalost dok sam rotirao biljku i podizao je da podbacim novi podmetač, nisam vidio da sam jednu granu vezao za dno šatora :fuck: I od svih, mora puknut najrazvijenija... skroz se odvojila, mislio sam spašavati trakom, ali pametnije da iskoristim novonastali prostor sa boljim treningom. Jbg velika je i čvrsta, teško je savijati još grane prema dolje, skučeno je i nespretno sa ovako prepravljenim šatorom, morat cu to ponovo ljepše napraviti sa vratima da se može lako pristupiti potu. Ranu na stabljici sam zalijepio trakom Bacam se definitivno u izradu/kupovinu novog šatora/boxa/ormara opcije su: Homebox Q60+ ili Spider Farmer 70x70x160 koji je na akciji za 80E od šatora. Meni draža opcija bi bila kupiti/napraviti bijeli ormar da se uklapa u ostatak namještaja dimenzija kao spider farmer, možda koji cm manje. Vjerojatnije cu ga morati napraviti jer nekakvih standardnih velicina od 70x70cm namještaja baš i nema Limitiran sam tim prostorom gdje je šator i nemogu ga staviti nigdje drugdje
Vi vecinom imate LM301h diode a ovo su LM281b + diode i njih je više nagurano 4 vs 3 diode u redu da bi postigli slične brojke, koliko sam skužio. Žarulje bi mi pravile hotspotove ispod 35cm, a nisam vičan u dimmanju jer mi je sve sa lampom nekako novo. Ovako bi mi se kod HPS uvijali vrhovi kad je previše svjetla, ali nije vruce iznad krošnje, štoviše... a lampa je na nekih 180-200w kad radi na 75% pa mislim da to nebi trebalo bit too much Imaju aplikacije za mobitele koje kao mjere ppfd i DLI mapu ti složi prema mjerenjima u prostoru po kockama , jer androidi vecinom imaju slične senzore od kamere pa su ih na temelju toga nekako "kalibrirali" da se može u 30% :D točnosti dobiti nekakav orijentir, a Iphone sa difuzorom od papira je cak 10% tocnosti u usporedbi sa apogee uređajem za mjerenje K3grFZs8spc Prema njemu ja sam na oko 850 ppf u visini krošnje Do zaljevanja i hrane mislim da nije, pije cca 3.5 - 4L svaka 3 dana
Htio bi da se izduži malo više sad u tranziciji i da se fino popune grane i stackaju budovi.. do sad sam na žaruljama bio pa je bilo teško.. Odradio sam još jednu malo žešću defolijaciju iza slikavanja i nebi dirao lišće do negdje 4 tj cvatnje opet Bila je na 35 cm i 60% lampa,a trenutno je na 75% i dignuta na 50ak cm da ostavim ovako visinu i jačinu lampe?
akcija prepravljanja šatora.. brzo sam se snašao napravio sam okvir od letvica, obljepio kartonom, pa slojem plastike i onda prekrio crnom tkaninom. Još ce ici u uređivanje i učvršćivanje, ovo je sad samo za prvu ruku i sve fecera, svjetlo minimalno bježi, trebat ce malo pazit kad se zaljeva al bit ce to ok Dobio sam 40ak cm na visini, svjetlo nigdje ne bježi i djeluje sve čvrsto i kompaktno više manje. Još samo estetski dojam poboljšati i bok :D Maknuo sam i mrežu jer mi je naporno, draže mi je vezanje za pot SENSI SKUNK 6 dan na 12/12 Dobila zadnji put malo jaču dozu plantele list, sad samo voda, iduci tjedan cu lagano uvest Hesi bloom Strech me baby ::listomahanje::
pojačao sam svjetlo sa 40 na 60% i trenutracno mi je lampa na 35 cm od vrhova. Bolesno koliko brže raste pod lampom nego žaruljama... (ili mi se čini jer se zalaufala). Mislim da je mreža popunjena i još jedan loli i defolijaciju , po meni može za 7 dana na 12/12 ovim tempom Ebe me dostava malo, jer nešalju izvan eu, a treba mi viši šator. Spider farmer 70x70x180 bi mi se super uklopio i nije skup. Ovaj je dobar, ima debelo platno i dobre cifove i odlične preklope da ne bježi svjetlo nigdje. Ne runi se unutra i nije pošugavio, ali je jako nizak, 120 cm. Za vege ok , al cvjetanje teško. Jedino da stavim 3 vent bara kao Beštija , a i tada je upitno. Druga solucija, privremena , mogao bi dolje napraviti od iverice ploče istih dimenzija postolje i izbušiti rupu za pot da visi dolje., tako bi dobio sigurno 40 cm visine koje mi trebaju, možda čak nebi bilo ni ružno. Al bolje novo, gle kako zove ovih 10 cm sa strane viška mjesta
Sad tek vidim da sam trebao nategnuti još dolje mrežu :bocni:: Ovo nema šanse da stane u ovaj šator jer je sad mreža na 42 cm od lampe, pa cu ipak narucit Spider farmera 70x70x160. Tih 10cm više u stranu i 40cm visine ce puno značiti, dok ne stigne, neka vegetira Dobila 3ml/L plantele list i 2ml/L calmag, popije 5L po zaljevanju cca do runoffa, ali to prepisujem više vrucini nego njenom cuganju. Zaljevam tek kad se osuši zemlja i kad je lagan pot, svaka 3-4 dana
...preostaje još roknut mrežu. Ipak
.. eto ga riješeno i to, 40ak litara + Nek se oporavi koji dan, pa cu topati malo niže ove vece grane kako je kolega predložio Grane su čvrste i debele vec pa se teško savijaju, mislim da tu nema druge opcije nego rezanje i mreža preko. Ili novi viši prostor
Bili su mi prije primamljivi ovi vrečasti potovi iz praktičnih razloga u manjim prostorima, ali ni to to, uvjek piša sa strane i prebrzo se suši zemlja. Nemam puno visine pa moram paziti, možda najbolje da uzmem plići a širi plastični crni pot od 40L npr i malo jaču zemlju unutra i još ostavim u vege neko vrijeme i krotim gore do visine cca te bijele lajsne na stranici šatora? Mislim da ce se dosta strečat ovo kad okrenem na 12/12
zamjenila je 12 žarulja, vecinom V-Tac 4000K 17w i Osram 13w 2700K 281b+ diode su cca 165 lm/w vs 301h 210 lm/w, ali zato mogu bliže krošnji. Koliko sam pročačkao šturog infa po netu, IR i far red su osram, a ove UV i plave su pretpostavljam za ukras na alibabi Na oči dimmana 50% ima više svjetla nego sa žaruljama na istoj visini. Ovako u ruci i ne izgleda to loše. Driver nije lagan i šupalj :D , heatsinci ne zvone ko kia sorento kad pucneš prstima po njima vec ima mesa. Samo čini mi se da diode nemaju nikakav zaštitni premaz pa treba pazit kad se šprica Mislim da ce dimmana moci biti 30-35 cm od vrhova. Temp mi je pala za par stupnjeva, a vlaga odmah skočila na 50% čim su žarulje izletile van. Ovako na prvu ne grije se nešto jako, vent suklja iznad nje 3x više nego je potrebno tako da konstantno struji zrak odozo preko nje, ali definitivno trebam pojačat unutarnju ventilaciju da puše sa svih strana, složit nekakav bar od pc ventova kao kolege. Jbg nizak mi je šator, pikiram ovaj 70x70x180, taman bi se ugurao A Sensi skunk bi trebo malo defolijacije za koji dan i neznam jel ga pametno još vegetirat., želim popuniti malo sredinu. Valjalo bi ga i presaditi jer je korijen pojeo ovih 12-15L zemlje, a nisam siguran ni jeli to pametno ili samo da nadodam zemlje na vrh pota? Mogu i zagrebati malo po stabljici i namazati sa hormonom za kloniranje pa zasuti zemljom + topfeedom nekim, samo neznam koliko je to produktivno i smisleno uz hesi i plantelu. Muka mi je presađivati i prljati Cilj mi je probit 200g granicu po biljci, ako treba do jeseni cu vegetirat :D