Idemo dalje;):thumb: Sjeme; 1.Y griega CBD-Medical seeds 2.Ultra sour-T.H seeds 3.8 ball kush-Barneys farm Box-Homeobox 80* Rasvijeta-led panel Hans 180w *2 kom Autopot sistem navodnjavanja Gnojivo-Bio tabs Zemlja-Plagron cocos premium,humus kalifornijskih glista,kuglice(dvije litre na dno,litra u zemlju) Krenuli smo lagano u novi grow.U ovom growu su tri noviteta.Prvo je da smo pojacali rasvijetu na 360w jer smatram kako je to optimalno da pokriva svaki kut boxa.Druga stvar je mjesavina zemlje koja je sada u omjeru 90-10% na strani zemlje nasuprot kuglica,a ne kao prije skoro pa 50-50%.Treca stvar je samo presadivanje koje se nece odvijati kao i prije nakon 15-20 dana vec odmah kroz tri,cetri dana od danas.I da..cetvrta stvar je CBD sorta koja cijela ide u ulje.Tako da cu u buducnosti uvijek imati jednu takvu sortu. Ovom prilikom se zahvaljujem clanu @Pantagan sto je sa svojim savijetima,edukacijom meni "otvorio oci"da shvatim neke stvari oko uzgoja i samog konzumiranja i samim time uvelike poboljsao kvalitetu zivota mojoj obitelji.Hvala prijatelju:thumb: A sada...:let::let:poljecemo.... 1.dan 3.dan Danas je taj treci dan.Trenutna rasvijeta je Hans 180w na ful spektru,cekam da dode novi jos jedan pa ubacujem pojacanje.Plan vegetacije je 30-ak dana pa na 12/12.Trenutni rezim rasvijete je 20/4.Imam tu jos NL od RQS-a koji je naravno proklijao kao i sve ostale..viditi cemo.Ako ne bude ostao unutra ide vani na sunce..iako sam mislio njega staviti u obican pot sa zemljom Potground H..budemo rijesavali u hodu;)Baciti se nece nista:) Eto ekipa jedan uvod i pocetak novog dnevnika iz kojeg vjerujem da cemo jos nesto nauciti.Zahvaljujem se svima koji prate i budite mi dobro,zdravo i sretno:respect::thumb: :vutra:
Ekipa veliko hvala:respect::thumb::thumb::thumb: Vrijednosti koje nas povezuju je razumjevanje nasih najblizih za ovaj nas hobi kao i djeljenje istog.To je pravo bogatstvo,biti shvacen i podupiren od najblizih.Prijatelju...u ocekivanju "rozih"monstruma;)zena i ja nestrpljivo cekamo:thumb: Edit;pa ti si me potaknuo na ove sorte;):thumb:
Ultra sour Biljka vrijedna sve paznje koja je dala super masne i djelotvorne badove.Tokom sadnje treba pripaziti na temp jer se meni pokazala kao dosta osjetljiva ako ne uzmemo ljeto u obzir.Preporucam par topiranja,sest glavnih grana i masala.Popcornova tako reci i nema.Rad je za vecernji cill i spavanje.Ganja koja ide vec u sljedeci grow..i to dvije biljke..:thumb: 8 ball kush Rastegnuo sam je preko cijelog boksa,otkinuo dvije grane jer nije mjesta bilo,dala je najvise.Pufasti topovi koji rade posao takoder u vecernjem terminu,jak miris kao i gornja gospoda.Za uzgoj ful jednostavna,nista joj ne smeta...Barny u punom mahu:respect: Y griega CBD Biljka namjenjena izradi ulja koja je dala od 47 grama(od toga 12 gr trima,lisca) 7,8 grama ulja.Za zenine i moje potrebe sasvim dovoljno.Tako da je ispunila moja ocekivanja i sa jucernjasnjom probom sam prezadovoljan do te mjere da isto ide u box zajedno sa Ultra sourom.Meni se topiranje tokom uzgoja ucinilo da stagnira nekih 20 dana,a inace je krenula brze od svih rasti.Masna,tvrda...sprice su napunjenje i degustacijom istih...To je ono sto ocekujem od ulja CBD-THC 1-1:respect::respect::respect: Ukratko...Ekipa to je to sto se tice ovog dnevnika.Sada je sluzbeno zavrsen:banana_rasta: :respect:svima u nadi daljnjeg druzenja u dnevnicima:respect::thumb::thumb::thumb: :vutra:
Moze Pow:thumb: Idemo dalje:)
He,he,heee:lol:smiley9934smiley9934To je to...Laza:thumb: Iako nisam bas ljubitelj murije ali kad su Nadrealisti u pitanju sve moze:D:thumb:
Jel mi vjerujes da se uvijek tebe sjetim kad ga svaljam..ali ozbiljno:):thumb:
Dan 131 HARVEST:banana_rasta: Eto ekipa,zavrsio je i ljetnji grow,a jesenski je vec u tjeku.Ovaj put sam nadmasio samog sebe i jako sam zadovoljan sa zavrsetkom i finalnim produktom.Mislim da nemam sta previse pisati vec vam prikazati ucinjeno...Nusproizvod kokosa i Bio tabsa:D:thumb: 8 ball kush,Barneys farms Y griega CBD(njoj sam otrimao samo jedan glavni vrh od sest koliko ih je izaslo jer cijela ide u ulje) Svi zajedno spremljeni na susenje.... A red je bilo i pljugu smotati:spliff: Eto drugari...Jos jedan dnevnik je priveden kraju.Rezime cijelog growa kao i lagani smoke report ce biti kroz dva,tri tjedna:thumb: Hvala na pracenju,sugestijama,kritikama,pohvalama...bez vas to nebi bilo to:respect: Aktualni grow je zapoceo...samo se preselite:D Ajd..budite mi sretni,zdravi i napuseni:):thumb: :vutra:
Nisam niti necu gledati...nemam para:D ;):spliff:
I stvarno je ljepo povratio biljke iz stresa..Dobar je PK..ali samo udariti dva puta u drugoj polovici cvijetanja;) :thumb:Naknadno sam ti jucer napisao kad sam provjerio biljeske:):thumb: Sa svime sam zadovoljan...samo jos trebam pogoditi tu "zlatnu sredinu"kod led-a jer sam do sada radio 180w pa 280w pa 360w..Himelayac me prati..znam,osjetim njegove poglede:Dmoram opravdati led i sljedeci grow rasturiti sa niti jednim spaljenim listom;):thumb:A hocu..vjeruj mi:) Hvala momci..vi mi dajete krila da ne posustajem:respect:
Sensi...apsolutno nista...samo voda.Zao mi sto sam Y griegu nahranio prije 5 dana inace ni nju nebi do kraja(7-10 dana.. Sugerirao mi je Panta i njega slusam.Rezultate vidis:thumb: Prsuti:D Edit; Nahranio sam ih 26.8. sa PK 7,8 ml i gram bactrexa..Vidio u biljeskama..
Dan 121-HARVEST:banana_rasta::spliff: Ultra sour Prva je pala za slobodu mojih pluca..he,he.Al ga smrdi braco mila,dolazim jucer sa posla..na ulazu u kucu kad me zapuhnuo "smrad" Ultrasa.Druga stvar je da sam dobio sest top tvrdih vrhova sa malo popcornova.Do sada sve pet sa obzirom koliko je stresova dozivila... Evo slike.. Dobro je...Bice nesta od ovog ljetnog growa..:D Ostale si jos 8 ball kush(svi mljecni,ponegdje prozirni..tjedan dana) i Y griega kojoj isto fali tu negdje 7,8 dana pa noz:banana_rasta: Zaboravio sam napomenuti kako Ultra soura i 8 ball kusha nisam hranio 25 dana,a Y griegu nahranio jednom sa orgatrex,bactrex i to je zadnje.. Zivi mi i zdravi bili:respect: :vutra:
Dan 121-harvest:banana_rasta::spliff: Ultra sour
E tebe cekam druze:thumb:...jer sljedeci grow je za tvoj gust;)Budes vidio;):thumb:
Pozdrav ekipi:respect: Dan 110 Temp,vlaga-ok Gnojenje-PK-7,8 ml Posljedni update prije prvog harvesta,a to ce ici ovako; Ultra sour za 15-ak dana,8 ball kush-20-ak dana i Y griega 20-25 dana.Iako gledajuci po mikroskopu koji javlja mutne na ove prve dvije sorte..moglo bi to i ranije:) Evo slike; 8 ball kush Ultra sour Y griega CBD Morao sam dobro zategnuti Gregora..leluju je ko pijanac kao i Ultra sour.. Evo ih sve u ociscenom satoru,prodihtanim upuhom...jos malo pa:makaze::banana123::spliff: Eto..privodimo i ovaj ljetni dnevnik kraju..A krece i sezona;)Treba se uhvatiti posla:gled: Poz do harvesta:):thumb: :vutra:
Upravo tako,krene prvo od velikih fan listova na sredini ili pri vrhu biljke..
Pa vidi..prije par dana je Himelayac sugerirao da je dovoljno 50,60 w led-a za jednu biljku.Gotovo sam siguran da bez problema mozes to odraditi sa potovima od 10-15 lit.Vec 20-30 lit savjetujem dvije biljke i smatram kako bi postigao isti kvantitet i kvalitet;) Dobri su Hansovi,imaju snagu i rade posao...samo treba prakse i naci "zlatnu sredinu",a to je vega 40-50cm,cvijetanje 30-40 cm..ovisi o stadiju uzgoja.
Dan 98-100 Temp,vlaga-napokon u granicama normale Gnojenje-orgatrex,Bactrex-6,7 ml,1 gram Ekipa...sta reci.Temperature su ucinile svoje sa blizinom panela od 22 cm i mojim odsustvom od 12 dana.Strec me iznanadio,mislio sam da nema vise rasta kad ono bummm..10 cm.Pogodilo je Ulra sour najvise i malo manje ove druge dvije.Kako god..dosao doma,intervenirao sa podizanjem panela na 35 cm,podigo ventilaciju,dobro ih nahranio i pocele su se dobro oporavljati. Do sada sam gurao orgatrex i bactrex,od danas prelazim na PK. Hebiga...dobile su malo po "njonji",ljeto je...idemo dalje:thumb: Y griega CBD Ultra sour I moja kraljica... 8 ball kush Moram priznati kako ovi u Barnyjevom vrtu stvarno imaju odlicnu genetiku.Svaka biljka od njih mi je bila odlicna;) Evo ih sve skupa... Eto ekipa..to je to.Idemo dalje ustrajano i sa voljom u nove pobjede.Dolazi vrijeme indoorasa tako da :spliff:....i laganini nove bebice;) Nek ste mi sve zdravi,produhovljeni i napuseni:respect::thumb: :vutra:
Sa dvije biljke bi to bilo savrseno,recimo 25 litarski autopotovi i debeli scrog iliti lst ispod dva Hansa.Ovako sa tri od 15 lit nemas ti mjesta za rastegnuti.Ali zadovoljan sam jer su se cvijetovi formirali tako da ce biti plodan grow:banana_rasta: Nekih metar visine...dobro je,strec zavrsio,debljaju se;):thumb: Evo recimo za usporedbu...ovo su biljke proslog growa bez lst-a i multitopinga.. A evo i sadasnje sa lst-om i multitopingom... :vutra:
Dan 75-77 Temp,vlaga-24,26 noc,28,32 dan,35-40% Gnojenje-nakon 15 dana tutnuo orgatrex,bactrex 10 ml,2 gr Nema se sta puno za reci..kriticne temeperature su prosle,malo je Ultra sour negodovao ali sada je sve na mjestu.Nema sta,debljaju se..ide pomalo,pocetkom devetog guram novee bebice,ove ce biti krajem devetog gotove..Gregor me malo zahebava,malo ce duze cvijetati...on ce u vega box:D Kako god ekipa moja..sve pet,guramo..:thumb: 8 ball kush Ultra sour Y griega CBD Eto..za sada toliko.Ispricavam se na losijim slikama,tehnicki razlozi:) Svima veliki :respect:..budite mi zdravi i puni thc-a:thumb: :vutra:
A bas sam se potajno nadao da nece nitko pitati:)Htio sam se "prosvercati" jos 10-ak dana:) Bice onda update...danas,sutra stavim:thumb::thumb: Trrenutno....spavaju... Ultra sour je preuzeo vodstvo u debljanju:D
Dan 67,69(33-35 na 12/12 Temp,vlaga-24-30,35% Gnojenje tjedno,org,bac i PK 8 ball kush Ultra sour Moj ljubimac Y griega CBD Ide pomalo..vidim da ce to biti jedan od onih grow-ova od 120-140 dana:D:razvaljen:: Napravio drugi i zadnji lolipop pognojio,ocistio i sada sljedi debljanje:):spliff: :vutra:
Rastu:spliff::thumb: Dan nakon cropanja... Gregor...
Nije bas tako,ni priblizno.Ja kad otvorim box osjecam ugodan zrak,nikakva sparina,onaj "topli udar".Bez obzira sto termometar pokazuje, ispod hps-a bi mi cijela soba bila topla.Ovako spavam pokraj satora,pol metra udaljenosti;) Led je ipak led i ne grije nista.
Je druze ali me bas @Sensi Star podsjetio da sam po ljeti radio supertopiranje;) Al ide to..bice za koju trubu:D:thumb:
Masala:):banana_rasta: Cicci:banana_rasta::thumb:
A cuj..dvije 70,80 cm,Gregor 50 cm.Da puno lst-a,topinga,vrucina...malo kasne sa cvijetanjem ali bice,strpljivo;):thumb:
A evo..ja ga prvi probao..pa cemo da vidimo.Ovako na prvu nije los,miris jak,gusta tekucina..Ali kombiniram ga sa orgatrexom:)Mislim jednom bubam PK,drugi put orgatrex,sve sa bactexom:)
Ma nego kako...strpljen,spasen:):thumb:
Je,valjda vruce previse.Prosle godine automate sam na jesen zavrasavao za 75,80 dana,po ljeti 95,100 dana(iste sorte).A hebiga..nema druge nego cekati..sad ce one:)
Dan 53,55(17,19 na 12/12) Gnojenje-danas orgatrex i bactrex,10ml,1 gr Temp-sada odlicna 22,24 noc,26,28 dan Ultra sour,T.H seeds 8 ball kush,Barnys farm Y griega CBD,Medical seeds Sve zajedno... Sve ok,vrucine malo pale..bilo je pakleno,biljke su to odlicno podnjele ali sa hps-om bi bilo belaja bez klime.Naparavio loli,dlacice su pustile,bubnuo sam sada opet orgatrex,bactrex,malo mjesam sa onom PK,isprobavam.Do sada sve pet,tabletu nisam gurao..Sa obzirom na vrucine ja prezadovoljan.Gregor se dobro trgnuo,dao u visinu... Ekipa jedan veliki :respect: Vidimo se sa ciccima:D:thumb: Budite mi zdravi i puni THC-a:sun2::sun2::let: :vutra:
Dan 45,47(7-9 na 12/12) Gnojio jednom sa novim tabsima..10 ml na litru plus gram bactrexa Temp...ok,24,26 mrak,26,29 noc Vlaga...nemam pojma,cetri ventilatora udaraju:D24/0 Slike...strec je u punom mahu,dlacice su pocele..Gregor malo kasni ali pricekati cemo mi njega,pa nemam badave vega box;) Evo... Gregor:razvaljen::on pomalo,kako hoce...nece da moze:D Ljubicasti:p Sretni,zdravi i napuseni mi bili:sun2::sun2::sun2: :vutra:
Nemam problema sa temperaturom.Dode ona u pojedinim trenucima kada je najtoplije do 32 ali ne ostavlja posljedice.Vidi..to je primjer 32 stupnja ali u boxu se osjeca ugoda,vjetrovito je...Inace sada..27,29 dan,noc23,25.. Y griega..do sada zahtjevna,sve joj smeta..stavis je samu ispod jednog panela pali lisce..topiranje,stane par dana...gusta,gusta..mislim da ce biti jako,jako tvrdi topovi;):thumb:
Zaboravio napisati kako u cvijetanje ulazim sa novim Bio tabs gnojivom za cvijetanje.Pa bumo vidjeli dali su rezultati drugaciji:)Inace sam vegu htio prekinuti jos na 28,30 danu ali sam cekao Y griegu cbd da se malo rastegne.Krenula je ful brzo pa sam je malo usporio nakon topiranja(3 kom) i vezanja.Ali sve u svemu nadam se plodnom growu;):thumb: :vutra:
Dan 35-37 Vega gotova,dva puta gnojio org 5ml,bactr 1 gram,topiro 15-ak puta i odlucio ih odvrnuti na 12/12.. Slike; 8 ball kush Ultra sour; Y griega CBD Svi zajedno.... Carolija pocinje:razvaljen:: :respect: :vutra:
Ne,ne..dan je 25-27.A tamo oko 40-og dana cu zavrnuti na cvijetanje:) Nek se jos malo rastegnu;) :vutra:
Pa des druze;)ajde bas mi drago da si nam se ponovo prikljucio.Znas gdje smo:D:thumb: A da,ne stajem..zato sam uzeo led:DDok veseli derem:spliff:
Dan 24-pogledajte razliku u cetri dana:):banana_rasta: Gnojenje-5 ml orgatrex,1 gr bactrex Temp,vlaga-noc 21,23,dan 27,29,55%-65% Odradeno jos sest topiranja,jos zategnuto i sada pustam 7,8 dana,ovisi... Za sada toliko...Sljedeci update na prebacaju 12/12;) :respect::thumb: :vutra:
Drzim Blue dreama u ruci,gledam u box..palim plavog... .....plavi je krenuo..:razvaljen::,a krenuo i ja,,sa zicama i kljestima:D lijepo ja to sve zategnuo,nek se siri...spremio nazad u kucu na suncanje:sun2::thumb: To je to..sada mogu mirno cill-ati:razvaljen:::) :vutra: :vutra:
Dan 18-20 Tem,vlaga-dan 20,22,noc 26,28-50%-75% Gnojenje-jednom 5 ml orgatrex,1 gr bactrex Rasvijeta-18/6,jedan panel na veging modu,drugi na flowering Nemam sta pisati,danas topirao sve biljke.Napreduju dobro,zdrave su i ide vega..pustam dok ne dobijem onako lijepo oblikovan grm rastegnut sa zicama:)Oko 01.07.cemo prebaciti na 12/12;) Evo ekipe; 8 ball kushtopirana,peti kat Y griega CBD Ultra sour Evo ih sve na okupu... Prije topiranja.. Nakon topiranja.. Za sada toliko..sve ide po planu:razvaljen:: Ekpa:respect:Budite mi zdravi,veseli i dobro,dobro upuseni:rasta::thumb: :vutra:
E vidis..Isto smo mislili.Ja ipak mislim da ful spektar od 10-og dana vege radi puno bolji posao sa Hans panelima.Do 10-og dana dok se biljke malo ne "udomace" je ok.ali poslje samo zestoko:) Ali da..ima mjesta diskusiji:respect:
Sve,ful spektar.Vidi..kada ostavim samo na vege modu ostaje 85w snage.Dok je tu bila jos 100-ka onda je bio ovaj od 180w na vege modu,a 100-ka ful spektar.To je vec nesto za dobru vegu.Sada kada dode Hans 180w onda cemo jedan na vege modu,a drugi ful spektar.Nekih 260w je ok za prvo vrijeme:) @Sensi Star Da,imas pravo.Budemo nesto iskombinirali.Ma bubam ja ful mod od pocetka do kraja:)
Isto mislimo;):thumb:
Vidi..ovaj grow sam unio neke promjene.Odmah sam nakon par dana presadio pa danas tank.Hocu ih pustiti da idu svojim putem bez iti malo stresa.Sada samo redovito gnojenje,zatezanje.. A NL..Budemo vidjeli kako ce se sve razvijati.Dolazi jos jedan Hans 180w.Ima da sa 360w bude posao.A vodu one uzimaju koliko im je potrebno;)
Dan 8,9 Spajanje na tank i auto navodnjavanje; -provijera dali voda ide lijepo u podlozak.. Nakon toga.... Nisam imao srca ovog mog NL-a staviti vani na milost i nemilost okrutnog svijeta divljine pa sam... ...kupio "kucu"u Bauhausa i NL-a lijepo uselio.Nesto se zuti,buni...ali puko sam mu sada ja jedan booster:D Kako god..sve spojeno,presadeno i sada pustiti da mikrosvijet napravi svoje; Hoce biti guzve:DMa hebes grow bez guzve(HG);) :respect: :vutra:
Ako imas visinu iznad metra mozes slobodno:) @shogunbg Bauhaus..inace je on na postolju nego sam ga ja okrenuo ovako
Nakon sto sam shvatio da moze jace i bolje jednostavno sam prodao Hansa 100w i kupio Hansa 180w:) A trud pusimo na kraju;):rasta:
Kako ne disu.Imam cetri venta koje rade u etapama.Znaci prvo samo ispuh 10-ak dana,pa upalim jedan vent,pa drugi,treci i ako je potrebno cetvrti,a nije jos bilo potrebno.Vidi..da skratim,ja Hansa upaljenog 20 sati drzim sa golim rukama bez problema,a Gavita ti ugrije 15 m3 prostora jos da je u satoru.Nema potrebe nista hladiti,stvorim doslovno idealne uvijete bez obzira na topline jer sama rasvijeta ne grije nista @Budfield He,he..znam i ja spojler napraviti..ce mene drug zeleni zahebavati:D:thumb:
Kakva klima..pa zato i imam Hansove,da mogu stalno vrtiti bez tih dodataka;) @beštija Nije problem u cijeni samog proizvoda vec u transportu koji se naplacuje sa 50,60 % cijene supstrata.Odmah to skoci na 25,27 eura;)Za tu cijenu ipak imam dvije vrece plagrona koji sam provijerio:)
Ja koristim kupovni Plagron cocos premium koji je ajmo reci bazicni supstrat sa sastavom od kokosovog praha i kokosovih vlakana.jako je rastresit,nebi rekao ful porozan ali ima dosta dobar protok vode,pun je "zraka".Mene osobno zanima supstrat "Gold label".To bi volio koristiti ali nemas gdje kupiti,a da te ne odere po depu:D A cuj kolega..treba sve probati:respect::thumb:
Dan 5. Presadivanje; -malo mycotrexa u rupe(dvije male zlicice),nakon presadivanja polivene sa dvije litre vode pomjesano sa 5 ml orgatrexa i 1 gram bactrexa.Sve pet..idemo dalje:razvaljen:: NL RQS(nije zut,krivi kut snimke..) Ultra sour "Gregor" iliti y griega 8 ball kush @Sensi Star Druze..mozda smo na pravom putu na temu "korijen":D;) Ekipa :respect: Nek se dimi oko vas:thumb: :vutra:
Odpocetka je bilo u planu za taj sator 80* izmedu 250-350w leda.Posto sam imao 180w i 100w morao sam siriti biljke kako bi "uhvatio"svijetla.Ovako 360w iliti 2 *180w je kombinacija za tri biljke i taj prostor super.Iako dvije biljke i ta dva Hanas zvuce primamljivije;)