Pozdrav svima . Nakon uspjesnog prvog growa u suradnji sa bakicom ako se ko sjeca . Baka je ziva ,rak je povjest . Nazalost imamo opet problema s tim ,ovaj put mama . Tati 70 g sam dao proklijale za aut a ja cu sebi za gust napravit jedan mali . Da bi sve bilo kako triba bit ja sam sve iskomplicira ka i uvik . Box ce bit u radioni jer samo tamo imam mista al normalno nesmi nitko znat jer cu dobit otkaz . (Lud bija lud osta ) inace radim sam pa mogu a ovi iz kancelarija u pravilu ne dolaze imam 16 hps-ica za radionu tako da ova moja jedna ne cini razliku po potrosnji . Normalno da ce bit neko sranje odma u startu . Iduci tjedan sam na godisnjem i neci ih moc pazit 10 dana al cu se pobrinit za ogromne posude da izdrze (jbt nisu jos ni nikle ) Uvjek sve naopako ide pa je tako i pocelo . Stavija sam ih na klijanje u sridu u maramicu al je samo jedna napukla do petka a kako vikend ne radim a do danas sam se boja da bi otisla velika klica ja sam to zabija u zemlju i zalija pa sta bude . Danas san cirnija i vidija dvi klice sad cekam da poviri . Normalno zamisa sam potove tako da neznam koja je koja slike brisem pa cu sutra stavit za potrebe dnevnika . Chocolope haze auto White widow auto Svjetlo :250w hps iscupan s lampe (400 u pricuvi bude li malo ) Hlađenje: Vent od wc-a 150 mm 350 m 3/h Zemlja :Teramagma Imam par ventova od procesora a one vece sam sprzija nemam pojma kako . Kako sta bude cu javit . Ps zena nema pojma (di cu joj rec da cu na poslu to radit osakatila bi me i to s pravom ) E i da dodam ,nisam zapalija bar dvi godine
Hvala
Evo ih , ugledale su svjetlo dana ,koja je koja nemam pojma Od danas ide hps 250w i wc ventilator na ispuh , svjetlo 14/10 (tako mora bit jer bi se culo) Ici ce mozda vec danas u vece potove da sam miran . :let:
ovako izgleda kamuflaza . Moram novi post jer mi neda edit . Kupio sam dva pota al brate jedva su stali u box malo sam ih recnija :banana_rasta:al su stali . 45 litara plantele 12 litara magme malo zalija i deri . Cini mi se ova balconica super. U 16 se pali ujutro u 7 gasi i deri misko Box cemo pomalo dogradit :watch:
Bigekskalibur evo slije boxa,vent i lampa z
Moram ga malo utisat , koliko razmaka drzis 250 w
I ja pisem koliki razmak lampe od biljke ?
Meni je lampa metar od biljke i vidim da se izduzuju . Sad ce tata to rjesit slike poslije
Na mora sam odradit nesto nemos uslikat al dobro sad me vidis sad me nevidis
Ima sam par lipih ventova od kopma i sve sam sprzija . Nesto sam uradija krivo , oni mali od procesora rade pa cu stavit dva . Umoran sam uff osta sam prekovremeno sredit box jos sam folije poljepija ,izvea dimljak vani i maskira ga i nek sad ide ovako mozda jos okrenem sijalicu . Ako uspijem utisat vent stavit cu jos 400w unutra i nek udara samo moram cooltube napravit . A sad mi se vise neda . Ventilatora imam koliko ocu . Cili box me do sada dosao : tajmer 3 e , zemlja 15 e , sjeme 10 e, potovi 10 e =cca 40 eura :banana_rasta:
.Zice idu sa venta crna na crnu a crvena i zuta idu na crvenu od punjaca i nema greske takvim vezivanjem zica ne mozes da ih spalis. U tom grmu lezi zec . Znaci bili su dobri a ja spojio samo crvenu i crnu i vidim nece Onda sam ih razjeba ,otvorija slomija i bacija
Morat cu ih ostavit do iduceg ponedjeljka , misli su mi s njima i totalno sam opsjednut . Nije bit u plodu vec ovoj mistici i svemu . A kako je otac sprzio aut ovo ce bit i za ulje tako da imam motiv vise jer zivot vrijedi previse pogotovo majcin . No da sad ne placem i dramim pokazujem kako sam rjesija kap na kap . U tanko crijevo sam nagurao filter za duhan i fino kapi u razmaku 10 sec po kap . Na kraj stavio krutu cjevcicu da tocno mogu usmjerit i zabost kraj biljke . Termo i hidrometar jucer nakraju nisam kupio jer bi digitalni da mogu iscitati kad me nema jer tada i radi . Kupio dimer i razocarao se . Nepouzdano je skroz i mislim da ce se zapalit . Cudno zvrci i cuje se vise od venta a onaj VIKO nisam nasao . Inace mi se cini da malene idu sporo al vjerovatno jer je u boxu temp 18-24 al nema veze bit ce idu topliji dani . Veliki pot i dvi biljke ne ide , prevelik razmak za ovo moje sjenilo . Probat cu sta promjenit . Ph listice nisam nasao . Svima koji slave SRETAN USKRS
Bit ce same 10 dana pa bat malo da vlazi . Hps susi zemlju a slabe su jos . Dva tri dana ok al deset bi se osusile .potove sam odredija velike s sjenilo cu napravit novo s manjim lukom da vise rasprsuje
mislim da ti ovdje to nije dopusteno . Imam jos jednu super sckunka i dat cu ti besplatno ako si iz dalmacije .
Dan 9. Nisam moga izdrzat i otisa sam do boxa . Kad otvotih vrata :banana_rasta: oooo jeahh . Onaj sistem navodnjavanja je super kapne samo koju kap tako da ne ditam nista do ponediljka a onda ide motanje ,i savijanje . Svi prijedlozi su dobrodosli za hranu , i trening . Ventovi unutra idu iduci tjedan 2x12 v vent od 12-28v . Kvalitetni su . Savjet za novu zarulju 250w ako ova cikne a i stara je . :mario:: vracam masku na box i mastam do ponediljka . Pozdrav ekipa
Strah me automate topirat . Gleda sam st kako i kad i bojim se da ce do ponedjeljka prerast . Vidit cemo . Mislija sam lst i mrezu poslije . Vidit cemo ako se javi jos tko iskusan u pon kad bude nova tura slika . Do tad .:crazyd:
Da citao sam ali neznam bili ih usporavao .
Eto vraga , listovi se obisili ko stara .... al sad kako sam kupija mjerac vlage znam i zasto . 20% kad lampa radi i oko 50 kad ne radi . e sad kako dignuti vlagu ??? Napravio sam posudu u kojoj gori mala zaruljica na 12 V i ventilator koji puse bas u vodu a gore drugi koji ce puhat po bilju . Sutra cemo vidit radi li .pluto drzi zaruljicu koja mora padat zajedno s razinom i normalno da cu te zice uredit . Napajanje od compa ide van boxa . Mislija sam i napravit parnu kutiju van boxa koristeci toplinu od prigusnice al sam odusta jer nije ugrojala 2 l vode za par sati . Ako tko ima bolje rjesenje s vlagom nek puca ,vent ne smin gusit jer sam na 28-30 temp
Neda edit , evo slika ovlazivaca u boxu
A 12 v je ,kad peres motor od auta smijes li polit akomulator vodom ? Smijes i oce li se spojit ? Nece . Hvala na brizi al dok nisam kupija onaj vraziji mjerac nisam se ni smara . Inace sva struja mi je van boxa . Vidit cemo sutra kako je proslo . Ne mogu do boxa kad hocu nego kad mogu
.Meni biljke deluju ok za sada sve u svemu ide ti dobro...:popcorn:::joint2: Bar nije dosadno
A lisce je uvijeno samo se na slikama ne vidi .
Ona skalamerija je digla vlagu za 10-15 pa je sad oko 30-35 % temperatura mi se penje na 32 sta me brine jer vjerovatno oni vent za mjesanje zraka sad radi kao fen . Sad cemo ga malo jos pomaknit dole ,sutra prosirujem upuh . Evo slike pa me zanima jel vrime za lst ili je rano .ovdje ispod se vidi malo bolje uvinut list . Znam nije strasno al isto bi volija da nije @Stipe ti si doktor pa molim diagnozu .
Lst da ceka jos ?
A nisam mislio topirat automate , krenit cu s lst-om pa mozda neku mrezu ubacim gore da mogu vrhove lipo rasporedit . Hvala na odgovoru , svi te pilamo . Jbg kad si na glasu
ovo sam zamislio . Ima li smisla ? Nemoj se smijat ns skici jbg na nozi sam crta
Tako su i zamisljeni. Da nisam sprzija 7 pc ventova budala moga bi se igrat . Sad kita .(neispravan adapter dok sam skuzija sve izgorilo) ovi ventovi nisu mali bas . Deru na 12 v ko mutavi a na 24 ce zvizdit . Moram samo zamolit koga da mi pomogne prispojit trafo i koji potenciometar da nariktam strujanje . Do iduceg petka ce setup bit gotov . Jos jednom HVALA . Jos cu gnjavit za lst u biti potvrdu da sam dobar
E to sam i planira ,samo prema svitlu ili od svitla . Vidis gori skicu kako je to u mene u boxu
EDIT : kako sam i rekao bio sam vrijedan :banana_rasta: ovo je slika crijeva koje usisava topli zrak s hps-a a spojeno je na ventilator . tu se vidi kako sam spojio s ventilatorom. Zamisljeno je da samo dio vuce kroz cijev sta sam izveo rupama na onom grlu. ovo je slika od dole da se vidi kako sam rijesio sjenilo koje bi trebalo usmjeravat lumene i rupa u sredini za ispuh.i lagani lst . Sad nek buja .
17-ti dan Zvat cu ih LJevica i Desanka dok ne skuzim koja je koja jer sam ih zamisa Sistem navodnjavanja radi super za sad tako da zaljeva nisam vec on lagano vlazi stalno i vidim da im pase jer bujaju i opasno se stabljika deblja . Cca 0,3 l dnevno s tim da pomicem cjevcicu po potu . Vlaga je na 33% -50% on-off Temp 30-20 on-off Svjetlo 15-9 Box je rjesen kao na skici gore ,jedino upuh nisam jos prosirio ali hocu. Lst je pravo otkrice i bacaju na sve strane . Desanka LJevica Meni ovo izgleda tip-top. Komentari i sugestije pozeljni . Savjeti i upute dobrodosle. :banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta: Brzo bi i mreza mogla ? Gnoivo ,jel rano ili moze . Imam supstral zeleni . A za cvjetanje cekam preporuke 0-100kn.
Onda cemo tako ,samo me strah jer je jedna haze u nazivu a to buja .
Tu sam sam i nema mi ko sta cackat . Ni ja njima ne cackam po kancelariji. Svoj posao radim a cim cu se zabavljat moja stvar vremena imam . Cjeli prosli tjedan sam posvetija boxu i jos me placaju dok kemijam
Dan 23 Prilikom zatezanja jedna grana mi je krcnila vratija sam je nazat i zicom namjestija i cekam do sutra mozda se i uhvati . Sad je ne diram par dana a druga je dobila mrezu jer sam pogrijesio stavljajuci sjeme u sredinu pa sad imam problem . Tako da cu mrezom probat dobit zamišljenu formu . neznam koliko vremana imam za savijanje i oblikovanje posto su automati ? Drugo mi se cini ok . Jos nisam zalio al vidim da je pocela susit zemlju vise . Navodnjavanje ostaje al cu pocet s gnoivom da istjera sad brze . Mreza je u koso jer su dvije pa da ovako kaskadno svaki vrh dobije svjetla . Ima u nekom ranijem postu kako je zamišljeno . Mreza je metalna i uhvacena direkt na pot radi manipulacije . @Stipe doktore jel to ok ?
Sta ne mogu je uplest pomalo svaki dan da bude pravilno raspoređena ?? Zar nije isto vezao ili ovako rasporedio ?? Pitam jer neznam . Hvala na savjetu. sto ne ide to tako ?? Ono stavis mrezu rasporedis i kad pocme cvjetat gotovo e jbg sad .
Mislio sam kao na skici vece put vani krace unutra i da bude na "v" s svake strane jer je lampa u sredinu pa ako bude malo prostora da mogu manipulirat . Sad se i ja mislim da skinem mrezu i probam nastavit s lst-om al me zeza jer mi je usko u boxu za opce to vezat moram se bas ispizdit . Mislija sam stavit mrezu i stavio sam cisto da mogu ove izdanke pomicat kako zelim kad ih vezem sve je nekako zbjeno i nezgodno (jbg box je krivo napravljen al imao sam to sta sam imao a i da ga mogu skriti .) Racunam da probam al ako iskusniji kazu ne poslusat cu @Himalaya Gold samo me zanima sta je problem sa scrogom . Jel ima nesto sto nisam dobro uradio da znam za drugi put jer to sa scrogom mi se cini lakse nego Lst . Citao sam i gledao dosta . Da ja to mogu vadit vani i vezat ni po muke al potcine su grande i bit ce tu sexa . tako sam mislio da je sve jednako od svitla i ljevo i desno jer mi je box dug a uzak .
Znaci ovo je novi inovativni "kutni scrog" zvan antonius salim se normalno . Promislit cu do sutra i vjerovatno cu onda maknit mrezu . Al vidis skicu nisam ni zamislio vrhove u ravnini . Uvjek sam bio "totalno drukciji od drugih" hvala za savjete .
I sta sad ?? Antonio skidaj mrezu hvala za dobronamjerne kritike. Sutra je skidam i nastavljam rastezat. Valjda ova Chocolope haze nece napravit show u boxu . Lako bi ja da znam koja je
@Himalaya Gold evo kako si i rekao mislim da je ovo chocolope i raste bas . ovo je bijela udovica i ima neke zute vrhove jednog vrha . Ne smaram se a ako bi treba pucajte. Vlaga je bila na 46% a kad sam ugasio "ovlazivac je odma pala na 35 . Po njima pusu kao i do sad dva venta al samo da lagano strujanje stvaraju (ukosio sam ih da pusu kao u krug po rubovima )slika tih zutih vrhova . Probao sam pola doze gnoiva na litru vode i jos zalio malo s obicnom . Ovlazivac radi super ,ventovi su malo jaci od pc venta . 24v na 18v adapteru . To je to . Edit Par pitanja ako je bacila pistile oce mi cca 80 cm prostora u visinu bit dosta ili da je jos "gnjetem " ? Do kad je mogu povijat ,stalno ili dok ne pocme cvjetat?
Pomicem malo tamo malo vamo. Radi to super posao zemlja je taman na granici suhog i to stalno . Al sporo je skroz ,nije 10 lit otislo tako . Vidit cu ako nađem neki ventilic pa bi regulirao protok . Zasad ja zadovoljan
Evo malo stanje u boxu . Temp 20-30 Vlaga 30-70% Jednom malo pognojene substral zeleni. Dosad popile 10 lit vode od nicanja obe . Ove tockice na listovima su od zaljevanja dok je svjetlo bilo upaljeno (valjda) Cure se ljepo razvijaju ,rastu ko lude cvjetaju ,mirisu i sve ide po planu . udovica ona se lipo formirala u grm . Jos cu je malo povit i nek pici . cokoladna raste štrkljavo i sva je luda ,nju cu jos zategnit jer imam dojam da ce buknit . Ovaj zuti list sam uklonio . Gnoivo do 100 kn molim preporuku . Mislim da ne treba jos al mozda krivo mislim . Inace jos da nadodam da sam ventove koji pusu po biljkama skroz odmakao od biljaka da ih samo malo dira i rastu bolje cini mi se .
Haha dobro 43 kn nije puno :p nego neman vise za papar (ima sam neki big trosak plus registracija ....) ne mogu narucivat jer mi nije zgodno zbog xy . Ima li sta u grow shopu posto ga imam u gradu . Konta san plantelu ili sta slicno al brate vise ne razumin nista(cita sam temu gnoivo) . I kako cu znat da joj triba gnoivo ?(gubi boju?)
Ma imam 43 kn aj 200 samo da mogu doc u ducan i kupit . Ima od hesija u growshopu valjda . Negdi sam cita da plantela odradi posal a ako cu dobit zdraviju biljku i jaci efekt onda me nije briga . Sta je boost ?gugla sam sory sad znam
Znaci hesi boom i boost ako bude u ducanu . Je to to ? Ok hvala ,upila sam . @Himalaya Gold @cerak1000 stalno sam umoran :confused::D
Citam ,citam i od tada mi nista nije jasno :zvizd: ka da na riboovnoj stranici pitas za nailon ili nedaj boze razliku daiwa-shimano (ko zna skuzit ce me ) Da ne serem vise ,ovih dana do grow shopa i uzet sta triba . Hvala na savjetima i uputstvima .
Plantela je OKUMA :puuuh::
Onda je plantela okuma . Radi i moze proc a sa shimanom si gazda(inace imam okume ):lol:
Kad san skuca sve ,i fem autose i hps i box i ventilatore i hidrometar i papirice za ph i napajanja 12,24 v i sjenilo i velike pitate rjesija vlagu mogu i ĐUBAR :poop:rjesit . .Q79pAEoce2w
Pas mater i 100kn i jos 100 i jos 25 :whato:: @Himalaya Gold ti si kriv . Sad mi reci kako s ovim ?? Kad kako sta Idem googlat
Evo po tome bi trebao 25ml bloom-a i 10ml boosta na 5 litara vode . Moze zajedno u istu kantu . S tim da bi stavio pola doze pa cemo vidit . Zemlja je suha pa bi taman moga zalit . Jel to to ? Pucajte prisa je