Pozdrav familijo! :wave: Evo neda mi vrag mira pa moram otvorit dnevnik uzgoja. Mislim da ga Hindu Kush zasluzuje, a zapravo meni bas fali dnevnik uzgoja u vecem satoru ;) Hindu Kush je landrace indica koja prirodno raste u podnozju istoimenog planinskog lanca u sjeveroistocnom Afganistanu. Od opreme cu koristit: Za klijanje - ⬇️ Propagator boks 60x60x90, tt100 i viparspectra 100w panel. Ovim putem se jos jednom zahvaljujem dragom kolegi sto mi je poklonio ovo svjetlo. Bas ono neku dobru vibru osjecam (::ljubav: Vegetacija i Cvat - ⬇️ Homebox Ambient Q200 (stari Mammoth) Lumatek Zeus 600w pro 2.9 AC Infinity T8 u kombu s Bull Filterom kojem ce ovo biti negdje ako se ne varam 11. uzgoj ✊ stroj od filtera :thumb: 8 oscilirajucih 20cm ventova, 2 tube venta plus dva ne oscilirajuca 15cm venta za ispod krosnja. Novi zatvoreni okrugli piteri od 70ak litara (to cu tek provjerit ali tu su negdje). Tu je da ne nabrajam jos mnostvo sitne opreme za odvlazivanje, ovlazivanje, poljevanje, stimanje i mjerenje parametara itd.. 7 sjemenki sam ubacio u casicu obicne vode i stavio na ruter prije 48 sati. Danas kada sam posadio 5 menki je imalo klicu oko 1cm dugu, dvije su jedva provirile iz ljuske. Svih 7 sam posadio u malene klijalice i stavio u propagator boks. Odvojio sam ove dvije s manjom klicom i nadam se selekciji za nekoliko dana. Svakako je plan da standardno 4 idu dalje. Za klijanje sam koristio Canna Terra seed mix u koji sam dodao nekoliko saka Sominog kompostnog caja, 100g mycosa i nekoliko saka vermikulita. Plan je odradit neka dva tjedna u propagatoru, kroz to vrijeme cu odabrat 4 koje idu dalje i topat ih cim uspijem. Generalno topat cu ih dva puta i radit klasican LST dok ne popunim vecinu prostora. Za sadnju planiram koristit Klasmanov potgrondH zeleni. U vrecu potgronda od 70l dodat cu 40l vermikulita, 20ak litara Glisteriksa, lokalno nabavljenog glistnjaka) i neka dva kilograma diatoma. Mislim da bi mi taj miks morao popunit dva pota full. Pa tak
:sun2: Sunday morning update, :wave::sun2: Pozdrav ekipa! 19 dan od kad brojim cvat, hajmo zaokrucit na 20ti. Bolje zvuci a nema neke razlike, pogotovo jer brojim dane od prvih pistila/pupoljaka radije nego dane na 12/12. Znaci 20ti dan cvata. Kraj treceg tjedna.. kako vrijeme leti… Izgleda da im je zadnji top feed legao samo tako s obzirom kako se vec cvjetovi formiraju u cole. Uvjeti im odgovaraju da tesko da mogu bolje. Bar s ovom opremom kojom ja raspolazem. Co2 mjeri izmedju 400-500 jedinica. Dodajem ammoniumbikarbonat i solnu svako skoro 3 tjedna. Temperatura u boksu je 24/28*C vlaga danju ide i do 65-67%, dok noci pada i do 50%. Vlaga nece bit problem, iako jos nisam dodao ventilaciju ispod krosnje ali evo ovih dana cu. Ne gori jos nista a u boksu je uragan. AC T8 sam pojacao na 8/10 i ai mi je pomogao da izracunam da u 8oj brzini imam dvije kompletne izmjene zraka u minuti. Sasvim dosta. Jos kad dodam te ventove ispod, amen. :thumb: Evo Nedjelja je, dan za maksimalni chill, sve sto trebam napravit je ispec jedne gradele mesine, najest se i popit pivu uz spliff, pa se izvalit u krevet na jedno dva sata do kasnopopodnevne kave ;) tako da necu duljit s tekstom, a i nemam sta vise reci.. osim mozda da su me ovi zuti jojo hangeri spasili… Evo nekoliko slika i tipkam vam iduceg vikenda! Pozdrav!
Pozdrav ekipa! Evo Nedjelja nakon rucka, samlio 8g zrna i napravio tursku :) nema boljeg vremena za nedjeljni unos u dnevnik :) Daklem, recimo 12ti dan cvata je. Stretch je skoro ako ne i potpuno stao. Bio sam vrijedan ovog tjedna a i iskoristio sam neradni dan u cetvrtak da uradim loli. Mislio sam za vikend cu, medjutim sad mi je evo dok sjedim tu i duvam, jako drago da sam ipak to obavio u cetvrtak. Ovoga puta sam ostavio malo vise zelenila. Evo dvije slike od cetvrtka, kada sam ga radio. Moram priznat da sam odlucio prednje dvije biljke ne odvezat, nego uradit lolipop dok su vezane. Jer sam ih bas lijepo rasporedio i nisam htjeo poremetit taj sklad. I to mi se pokazalo sasvim ok, zato jer sam veci dio lolija odradio u samom kraju vegetacije, dok sam u cetvrtak samo dodatno rascistio ostatak sitnih grancica i malo otvorio krosnju micuci dosta starih velikih fan listova. Na ovim fotkama se sad vidi kako je dosta treninga odradjeno uz rub puta radije nego na sipkama. To mi pase skroz. Uvjek mogu dodat ako zafali. :banana123: Bome sam ih nahranio.. nek ostane zabiljezeno, jucer, 06.06. su redom svaka dobile; 250g Soma kita 200g GK Sweet Bat 100g GK Palm Tree Ash 100g Diatomaceous Earth Brdo caja od oka, preko pola kile svaka. Bome sam ih nasopao za iduca i tri tjedna mislim se :) Dva najjaca top feeda dajem upravo u tranziciji u cvat, u samom kraju vegetacije kad ih vec i ogulim dobro, i sada, nakon lolipopa kad je stretch stao i krecu s punjenjem. Ovo je period koji ne dopusta greske i nesmiju ostat da im iceg fali. Moguce, vidit cemo, tamo negdje pocetkom petog tjedna jos jednom malo laganije feedanje i to ce bit to. Evo nekoliko slika od danas i da zakljucimo ovaj upis :) :wave:
I tako malo po malo, cvatemo :) Pozdrav svima! :wave: Negdje ajmo rec u 5om danu cvata su. Ljudi moji kako je ovo jednostavno.. bas evo zaljevam s vodom s zlicom melase rastopljene i dodao sam po tipa dvije pune sake kompostnog caja ispod svake. Negdje do vikenda im opet dajem jesti i tada cu ujedno odradit loli do kraja i postavit ventove da guraju zrak ispod krosnje…. ….grgljanje kompostnog caja u “kuhalu” je skroz palo u zaborav iako sam bio najavio nekoliko puta kroz uzgoj… ne vidim nikakvu razliku u odnosu na ovo sta sad radim. To opet otvara mogucnost zaljevanja na kap.. jel ide jednostavnije..? mislim da ne… jednom tjedno zaprljam vodu jusnom zlicom melase i tipa svako drugo - trece zaljevanje dodam caja ovako dvije sake od oka. Evo kako mi izgleda sustav zaljevanja trenutno :) Aqasanu skoro pa u ne koristim jer svaki put ulijem vodu 24h ranije i pustim da se ozracuje i ugrije. Imam crnu (1.3l) i zelenu (4l) kanticu. Prva dva sipanja dajem punu crnu kanticu, a nastavljam s zelenom, tad uljevam pod biljke ravno dvije litre. Osim za ovu u prvom redu desno. Ona bome pije svako sipanje 3l.. to jos nisam vidio. Al tako je. I opet procuri zadnja. I tako svaki treci dan u krug.. Ajmo se dotaknut i ovih 100-litrasa koji skrivaju i cuvaju onaj najbitniji dio biljke koji ne vidimo, korijen. Ovo mi je drugi uzgoj u “oversized” potovima i mislim da malo tko to tako radi i ima to iskustvo pa cu podjelit nekoliko stvari koje sam do sad primjetio. Realni minusi su sama velicina pota, nema vise vadit bilke van, sad ih samo guram jednu na drugu da si otvorim mjesta da udjem, sjednem na maleni stolac i odradim sta imam dok nju vrtim u krug i sisam :) - potrosim vise novca na substrat, ide mi vise vermikulita i svega skupa sta miksam pa bi i to mogao reci kao minus, ali ja to ne gledam kao minus. Ta zamlja kasnije se prospe po jerulana i vrtu gdje ionako fali pa mi to tako i dobro dodje. Jednom cu sigurno reciklirati zsmlju vise puta, ali sad mi odgovara nasipat je oko kuce gdje fali. Pozitivne stvari po meni bi bili npr ciklusi zaljevanja. Optimalno je svako treci dan. Iako moze i drugi dan se zalit, zdrava biljka to podnese bez stresa. Moze se zalit i 4ti dan ako sta iskrsne. Bez da spusti lisce od zedji. Imao sam situaciju di me nije bilo punih pet dana. Dan prije toga sam obilno zalio, ulio sam na kraju vode u podlozak pota do samog ruba. Peti dan popodne, lisce i dalje uspravno. Tad jedino treba pazljivo zaljevat jer zemlja bude jako suha. - plus mi takodjer sto sama velicina pitera odredjuje trening, olaksava ga. Vidi se da nemam onu pustu sipkastu konstrukciju ispod krosnje, dosta treninga sam odradio kacenjem na sami rub pota. To ce se najbolje vidit nakon lolija, ali postavljene su samo 4 sipke po piteru. Rjetko di cu morat kacit jos, tako da mi je ovo ustedilo dosta vremena. Takodjer gnata skoro pa i nema.. svaki mjesec dana hrpica uginulih u kutevima boksa i to je to. Posisam ih i amen. Letace ni ne vidim. Tu ulogu igra diatomejska zemlja ali sasvim sigurno i zatvoreni tip pota. Dok u airpotu imaju pristup sa svih strana i kote se u svim levelima subtrata, ovdje mi se cini da to nije slucaj. Ja cu svakako nastavit jos bar nekoliko puta s oviom litrazom, ako se i spustim nekad, mislim da necu ici ispod nekih 70l. Malo sam udavio :) evo par slika od jutros :) I evo sad odem da vidim jer zaljevam tipa svako 15ak minuta intervalima, naravno, 3 procurile a ova prednja desna nista.. iako je dobila vec 3-4 puta po litru vise.. bas nevjerovatno.. A nista, roknuo sam jos ravno 4 litre za kraj i proplakat ce sad nema joj druge :) Do iduceg vikenda veliki pozdrav! :wave: …i evo nakon te 4 litre ekstra…jedva procurila…dao sam joj jos 3 litre evo sad.. meni je ovo nevjerovatno.. ne kuzim.. sve skupa skoro 10 litara vise od ostalih… :eek: pa kako je to moguce..?
Da da, kad ih ocistis kao da se zainate i krenu da popune gore jos vise. Plus sto neke zaklonjene grane krenu rast kako dobiju svijetla. A donji dio krosnje koji je uz zemlju prodise. Drasticno smanjis sanse za budj i sad negdje uskoro ce doci i jos nekoliko ventilatora da gone zrak ispod i mirna Bosna :) Evo nek ostane zabiljezeno da sam ih jucer nahranio sa; 220g Soma kit 150g GK Powder 60g GK Palm Tree Ash Kompost caja, od oka. Zalivene vodom uz rastopljenu melsu. Juce prve pistile krenule tako da danas ujedno brojim i prvi dan cvata. 26.05. Idemo dalje :)
Pozdrav ekipa :wave: Vegetacija se primakla kraju, negdje u utorak ili srijedu im je bio prvi dan na 12/12. Znaci sad su negdje u 4tom danu u rezimu za cvat. Potrose negdje cirka 55-60l vode svaki treci dan. S tim da u prvom redu, desna biljka vec dva zaljevanja pije ni manje ni vise nego 4 kantice od 1.3l vise od ostalih. I tad jedva procuri. Nevjerovatno. Bas je monstrum, zasjenila je sve 4 ostale velicinom. Bila bi prava majka za klonove kad bi se time bavio. Dok je ova iza nje ostala manja od ostalih. Ona je pokazala i najvise nedostataka ono neki dan. Co2 mi je mjerio jedva 200 “jedinica” kada je sve zatvoreno pa sam zato dodao dvije kutijice a Ammoniumbikarbonatom i nekoliko mililitara solne kiseline, 19%tne. Sad je razina co2 na nekih 350 jedinica konstantno. Iskreno sve vise me vuce co2 sistem da uvedem. Moguce na jesen.. evo necu danas duljit, nekoliko dana smo od prvih pistila kada cu pocet brojit dane u cvatu radije nego dane 12/12. Do iduce nedjelje vas svih puno pozdravljam. :wave: ..moram priznat da gustam gledat ovaj korijen. Jedva cekam da roknu u cvat…
I evo nas u 58. danu vegetacije. Pozdrav svima :wave: Boja se refaje pomalo ali sigurno, vidi se da im pase sta su dobile. Pustio sam ih danima da dodju sebi i na kraju je danas to izgledalo otprilike ovako: No nije bilo smisla ostavit ih ovako tako da sam se danas uhvatio zica, sve skinuo, pocistio krosnje i donji dio biljaka, malte ne uradio sam lolipop u vegetaciji :) Ma evo usporila me ova glad.. da nisam uradio tu gresku vec sad bi bile na 12/12. No svo zlo s tim. Tjedan -10 dana duze mi ne radi neku razliku. I evo tu sam sad.. na ovim zadnjim slikama… 7ipo navece a ja privezao prvu nazad. Jos tri.. kako radim pisem ovaj upis vec satima :) kontam da cu ga objavit do 22.00 veceras :) u growu mi sati prolaze tako brzo.. i onda na kraju taj osjecaj zadovoljstva kada si sve zavrsio sta si imao namjeru napraviti. Meni je to super :) Vidim da nisam upisao sta sam im dao, dobile su redom svaka po 230g soma kita 200g gk powdera Od oka kompostnog caja, bice i po kile svaka Zlicicu mycosa/bakterija (da ubrzamo process) (To je bio ponedjeljak, 11.05) U svakom slucaju sad sam ih fino izmucio, pola sam biljke poskidao.. no evo zalivene i privezane nazad i pustene na miru iduca 3 dana, hrane im ne fali.. Jos nekih tjedan dana vege.. dan dva vise manje i saltam na cvat. Svakako ce uskoro dobit iduci top feed, vjerujem u momentu kada ih saltam na cvat. I evo, nakon sto sam sve doveo ajmo rec “pod konac”, to sad izgleda ovako… Genetika mi se jako svidja. U smislu kako raste, vidim vec sad sigurno dva fenotipa, jedna raste u zbun, nevjerovatno gust s stotinu grancica koje sam vecinu vec poskidao. Druga je rjedja i izduzenija. Iskreno nemogu docekat taj cvat da vidim sta ce ova indika izrodit. Svakako obecava.. neznam da sam imao deblje grane do sad. Svakako kokice u krilo pa cemo vidit sta ce bit naprijed :) Do iduceg vikenda bogme, veliki pozdrav! :love2: Edit: jutro poslije.
51. dan vege, pozdrav svima! :wave: I evo kako ja najavim 50 dana vege bez hranjena, one ogladne.. :( nek to bude taj jedan kiks u growu koji se ocito kod mene mora desit :) Jos smo u vegi tako da nece bit problem ispravit ove nedostatke. Primjetio sam to pred dva dana kada sam htjeo vezivat pa sam odlucio do zaljevanja, tj hranjenja da ih ne diram. Sutra ce dobit finu porciju Guanokalonga, Sominog kita i kompostnog caja i kroz nekoliko dana ce doci na svoje. Samo dvije su pokazale nedostatke, cega neznam, no nije ni bitno jer ce dobit svega. Tu se u biti vidi moje jos uvjek, neiskustvo :) Necu duljit s vegom, nemam potrebe, zelim ih vidjet u cvatu. Tako da cu sad nakon sto nahranim i nakon sto dodju sebi ocistit malo krosnje od dole i prebacit na 12/12. Evo nekoliko slika i do iduceg vikenda vas pozdravljam! :wave:
Hvala vam :) bome u ovom boksu se i kava pila.. ovako sad nevjerovatno zvuci ali u prvom growu je bilo dosta mjesta i cesto bi ja i brt sjeli doslovno na dvije stolice unutra i zapalili pili kavu i gledali biljke.. bilo je tu svega :) @Head of Green Berets, skroz mi je promakao tvoj komentar.. u pravu si, bar od ekipe koja se tu pokazuje, imam najveci setup. I najvise wata. Ako se ne varam… iako sam uvjeren da ima ljudi koji se ne pokazuju javno, a gone i vece setupove od mog. Ja dosta pusim.. nije da nesto fleksam ali realno, ovisno od dana ide minimum 5 do maksimum pa i 15g, iako je ova gornja granica rjedja. Sto vise radim i vozim, vise popusim. Brat takodjer zna zapalit pa i tu malo ode, ali evo, dva ovakva uzgoja godisnje plus biljka il dvije iz outa, imam si i vise nego dovoljno, plus evo naoravio sam deci ulja bas pred nekoliko dana. To je sve sto zelim. A imam i jednu jako blisku osobu koja zeli saditi, i zeli sve isto kao ja.. te pocetnicke sheme hah. Ja ju vrtim da uzme stotku il dvije ali ne, zeus i 200tka je izgleda jedina opcija haha xD to vec sad i meni u glavi radi nered i kopka me i neda mi mira.. da se rjesim ovog starog tenta i panela.. i obnovim se.. a zao mi jer ovaj tent imam 20godina.. iako se growa u njemu nekih 5-6g sve skupa.. al sentimentala neka me pere vezano za njega.. al opet.. imat cu mu i dalje pristup, malte ne mentorat cu prve uzgoje toj osobi.. imat cu pristup pa mi je lakse nekako.. ali evo moram priznat da vec tjednima gledam homebox ambient q200+… i slinim.. i zamisljam 4 panela od 3 stoje wata u tome… i umivam se ladnom vodom da me ne odnese previse.. tko zna sta ce jesen donjet… ajme ajme :) :) Edit; @deda bas to, ja evo imam tu srecu da imam jako veliku obiteljsku kucu koju djelim s bratom i njegovom zenom. Tako da imam dovoljno prostora da mogu komplet prostoriju pretvorit u grow sobu. Ja se zapravo divim ljudima koji growaju u prostoru u kojem zive, e to su groweri. Ovo sto ja radim nije nesto ekstra tesko. Dok imat tent u sobi u kojoj spavas s djecom.. e to je nesto sasvim drugo…
Pozdrav svima! :wave: Evo jedan cupavi upis :) nisam ih dirao od proslog vikenda. Zadnji put zalivene prvi maja pa sam ih sad pustio bez ikakvog stresa da vidim di smo s intervalima zaljevanja. Dan nakon iducega zaljevanja cu ih sredit, razvuc jos malo i ocistit visak lisca iz krosnje. Dan je 44ti vegetacije i kako mi se sad cini negdje u 50i nekom danu cu ih saltat na cvat. Cak i nije nesto strasno duga vega. Spol su pokazale ima vec.. vlaga u zraku je nekih 60% konstantno, temperatura dnevna je 27-28, noc ide od 24-26. Co2 kad tek udjem u prostoriju bude i malo ispod 200(ppd? Kako se pise mjera za co2..?), kada sam vec tu neko vrijeme ode malo povise 400. Zeusa sam pojacao ima nekoliko dana na 75%. Kad saltam, ide na 100%. U iducim zaljevanjima cu polako uvodit malo caja i malo melase nek se tlo polako obogacuje mikrobima. Uskoro 50 dana vege bez iti jednog hranjenja. To mi se svidja jako :thumb: No evo da ne duljim previse, evo jedna baraza slikama iz nekoliko uglova i nek to bude to do iduceg vikenda. Veliki pozdrav! :wave:
Pozdrav ekipa :wave: Evo 37mi dan od klijanja i sve je ok. Treniram jednom tjedno, tad ujedno poskidam i dosta lisca s njih. Jedino evo.. nekako mi se neda topirat drugi put. Vuce me da vidim kako bi bilo samo jedno topiranje.. jel grjesim s tim? @beštija @Bizzzo … neznam oce mi krosnja kasnije ostat praznija ako ne topam dva puta, sta kazete? Jer jos nije kasno. Ovo je ujedno slika od danas. Sinoc sam ih zalio nakon nekih 5 dana ako se ne varam. Intervali zaljevanja ce uskoro doci na svaki treci dan. Temperatura dnevna je 26-27 a nocna 22-23. Klimom malo dogrijavam. Vlaga je 60ak%. Evo slike dolje prije treninga danas. I evo sad slike nakon treninga. Gledam nekako da im sredina dobije sto vise svjetla nebili te grane krenule gore. Imam i stanara u boksu, necu ga dirat nek stoji. I evo to je to, peglam ih laganini kroz vegu. O hranjenju jos ne razmisljam iako je 37. dan, neka dva tjedna manje su u ovom miksu. Moguce tek za nekih 15-20 dana dobiju nesto. Za sad je to jos puno hrane. Evo da ne duljim jos nekoliko slika za kraj. Do iduceg upisa veliki pozdrav! :wave:
Evo nedam im previse u zrak biz :) 30ti dan vegetacije, negdje na pola puta prema cvatu :) Bome bilo je radno ovih dana. Malo zice, malo trening i tako. Moram priznat da idu dosta brzo. Svidja mi se genetika. A iz potova nam raste svasta. Dobar je Hindu Kush :) I tako malo po malo sipke su na mjestu i poceo sam s treningom. Jos ih nisam topirao drugi put, mislio sam danas, cak cu moguce i veceras, ako ne, sutra svakako. Topirat cu sve grane osim prvih, onih najnizih. Pri prvom vezivanju sam poskidao dosta lisca s njih. Za dva dana vec djungla kao da nisam nista radio. Svakako nastavljamo ovim putem i polako nek se iz upisa u upis zelena boja sve vise vidi na slikama :) I bome evo nas tu veceras. Jucer trenirane, danas vec dotegnute, bas sam se zainatio. Ne dam im u vis :) a bome svidio mi se i bestijin indoor air root pa reko ajde da i ja probam malo estetike radi :) I evo to me ujedno dovodi do kraja ovotjednog upisa. Za sada dojmovi su super. Rastu jako brzo, svidja im se litraza ocito vise nego meni no dobro, sretne one, sretan i ja :) do iduceg vikenda ocekujem da ce se usidrit kako treba i pocet rast jos bolje. Sad cemo jednu Gricku uz jedan Somango/Pink Glue mix i to je to :) do iduceg vikenda veliki pozdrav! :wave:
23. dan od klijanja. Pozdrav ekipi :wave: Evo u srijedu sam ih presadio u final potove. Kupio sam nove zatvorene okrugle i pri kupnji sam brzopleto na etiketi snimio broj 60 i zakljucio da je to litraza, medjutim ispada da su cm.. potovi su ogromni. Bice i 100l. Nije greda jer evo prosli grow sam imao u slicnoj litrazi bas da isprobam kako ce to bit i ok, ima prednosti ima i mana, sta se mene tice, pa sam sad zakljucio kako cu uzet neke tako 60ak litara medjutim.. Znaci vreca potgrodnaH (70l), dodano 30l vermikulita, 25l glistnjaka sa slike dolje i dvije kile diatomejske. Ovaj Glisterix je brutalna stvar. Bas mi je legao iako nadje se u njemu svega a i nikne ponesto iz pota nakon sto ga zamjesm. Znaci kad sam zamjesao sve gore napisano, volumen svega tog skupa bi bio 125litara. Kad sam presadio prvu biljku, od te litraze je ostalo jedva nekih 20l za iduci pot.. znaci 100l potovi.. do jeseni cu nac neke manje jer misoim da bi mi 60ak litara bas lipo leglo. Ali ide i ovo, itekako :) I evo ovo su slike od danas. Ja vec vidim da krecu polako ali proces ukorjenjivanja u ovolikim potovima ce trajati i do 2 tjedna. Tek tada krecu rast po nekoliko centi na dan. Tako je bilo sad sa Somangom pa pa slicno ocekujem i sada. Tako da i sama vega ce bit nekih 10ak dana duza nego inace kod mene. No to je ok, imam za pusit, nigdje ne zurim pa neka idu polako. Kroz nekoliko dana cu polako krenut s vezivanjem i to je vise manje to. Do iduceg vikenda veliki pozdrav od nas 5 ;) :wave:
:wave: 16. Dan zivota. Jucer topirane sve osim jedne koja se kilavi, nju sam uklonio iz selekcije. Gornja lijeva je otisla, vidno kaska za sestricama i to ju je doslo glave. Topiranje su podnjele dobro i evo dolje slika od veceras. Capnuo sam ih navise treceg kata. Sutra ide zaljevanje i za dan ili dva idu u finalne potove u sator. Kako mi se sad cini, u nastavak idu brojevi 3, 4 i 5 sigurno a od ostale tri dvoumim se izmedju 6 i 2. Tesko se odlucit jer su sve lijepe. Jedinica malo zaostaje al evo sve cu znati kroz dan ili dva. Takodjer, zafalilo je vjetra u satoru pa sam ubacio jedan oscilirajuci i upalio ga na “2” i sad je to sasvim druga prica :thumb: Svakako do iduceg vikenda nesto ce bit :) pozdrav!
Pozdrav forume :wave: Evo da hvatamo polako nedjeljne upise. 9. dan od klijanja i ovo ce bit kratak upis sa samo jednom fotkom :) Jucer sam ih zalio drugi put u ovim potovima, sad polako krecu i da vidimo na sta to lici.., Mislim da vec imam 4 odabrane za nastavak ove price ali svakako iducih tjedan dana ce to odredit definitivno. Do iduceg vikenda, veliki pozdrav! :wave:
Evo ih svih 7 pa cemo birati neka se malo izpruze i nabace list dva :) Danas sam ih evo presadio iz startera u neke potove, jesu li 1.5l ili 2 cjele ni sam neznam. Presadjene su u potgrond uz dodatak glistnjaka, vermikulita i jos nekih 100g mycosa. Svaki korijen je dotaknuo dno klijalica a evo jedan je otisao i van. Nece sve vjerujem docekat dva tjedna ovdje, u biti mozda i hoce, tko zna, ali svakako sta se njih tice imaju hrane iducih 15ak do 20 dana bez problema u ovom miksu. Dodan je jedan mali ventilator da zamjesa zrak u boksu sad kad su nikle i dobro su zalivene. Sve stima :thumb: Do iduceg puta :wave:
Hvala svima na lipim zeljama :) Da ne upisujem novi post editam ovaj, jutros me docekalo pet biljcica vani ili u samom nicanju. Do veceras su sve izisle. Evo veceras. Interesantno kako neke pruze dugacku klicu a neke sramezljivo provire.. u svakom slucaju jos jedno 100%tno koijanje, 7/7 :thumb: Sutra cu im uvesti noc, prvi dan na vege rezimu, 18/6. Preksutra idu svih 7 u potove od niti litre i u iducih tjedan dana mislim da cu vec imati odabrane 4 biljke koje nastavljaju jos nekih tjedan dana u propagatoru, dok ne skinem somanga i ocistim prostor za njih. U presadjivanju cu koristit potgrond s vermikulitom, glistnjakom i jos nekih 100g mycosa. Planiram ih topirat prvi put u propagatoru. Moguce cak i svih 7 pa vidjet kako ce odreagirat. Milina mi je ovaj mali boksic za klijanje, bas mi je legao. Valjat ce nekad nesta i obrat iz njega :) Btw vlaga mi je danas pala na 40% i mrzilo me to gledat. Improvizirao sam ovlazivac na usis i testirao tokom popodneva i radi. Vlaga je sad na 53% u propagatoru dok je u druga dva boksa 45%. Bura neka okrenula.. druga Maračka bura. Vlaga je vani danas bila nevjerovatnih 19% u jednom momentu.. vidjao sam 22%, 19 nikad.. I evo ovo se pretvorilo u mini upis, i neka je. Preksutra tipkam opet, kada ih presadim. Danas nek im bude prvi dan zivota. 20.03.2026. Pozdravljam!