Pozdrav drugari. Docekasmo i ovu aut sezonu. Kod mene su dnevne OK,idu od 22°C do 29°C,nocne malo zezaju 11-15°C. Naravno ide nekad i vise,a u narednom periodu ce 17° biti najniza nocna. Spremio sam 7 rupa za 7 biljaka. Pre nekih 3-4 dana sam stavio na klijanje jednu menku koja je proklijala. Amnesia XXL auto (advenced seed) je posadjena juce u 20l zute florabele + 5L zemlje iz baste,koja pa u sebi ima stajnjak i kompost. Ovde je klica. Ovo je moj sajt i rupe spremno za ovu sezonu. Da napomenem da sam proklijalo seme direktno izbacio napolje i pokrio balonom,sto se vidi na gornjim slikama. Od djubriva cu koristiti plantelu,a supstrat za ostale rupe bi trebao biti PotGraundH. Protiv budji ce ici Svitch,a protiv gusenica Afirm,ali sve u svoje vreme. Nabavio sam bakarnu pletenu zicu,ogradicu,kojom cu zastititi devojke od puzeva,kad sklonim balon. Inace sam prosle godine naprskao sve Totalom, vec je pocela nova,mlada trava da izbija,ali ce mi biti lakse da je drzim pod kontrolom. Travu oko sajta,koja me stiti od pogleda sam tretirao 2X plantelomList, folijalno. To je to za sad. Ako ima pitanja ,sugestije i sl, izvolte. Pozdrav iz Shumadije
Ja moram da probam jos jedan nacin kuvanja ulha. Na "smederevcu". ja sam ispred kuce,povremeno udjem. Inace sam teglirao cca 500g . Ananas mi dao 200g ove tri po 100 Kolaci za mentole su sad ko kamencici,sve su pune smole i sve su razlicite po ukusu. Ananas je najbolji po ukusu dok po udarcu ne mogu da se odlucim,mozda srednja( tako sam je krstio), msm da je afgankush. . Editujem o ulju do kraja pa moze u zavrsene. E da imam i 500g trima i popkorna Edit . Ulje je skuvano 0,5ml :zvezda:: za probu . Omazao sam sa rizlom i duvanom pa to pusim sad. Nema plamena,nema alkohola,e dal udara? Ovako me stize udarac,dobro je za pusenje,a da ga pohasam cu sutra,pa ako bije,skuvacu jos. Palilo se par puta,ali je plamen bio kontrolisan ::listomahanje::. Pozdrav do sledeceg growa
Ajde da ne editujem jer je vec konfuzno. Barem meni :zvezda::. Pred zalazak sunca skinuta je jos jedna biljka, u narodu poznata kao konoplja,trava,vutra.... ova predhodna je po papirima WW automatik. Al da je automat,nije,tako da ne znam dal ima sanse fa bude wajt wiNdou? A ova ,ja sam je znao kao "ona na sredini" je po specifikaciji free,afgan kush rider,kad ga nadjem kod Linde tu tek dole pise da je automat,zbog tog rider gena,ne razumem taj deo. Biljka je masna ko burek,toliko je ljubicasta da je crna. Miris je jak podseca na smrad nogu,trimujem i muka mi. Za sad najsmrdljivija,ali ni prethodne ne mirusu. Mozda ce pinaple glue da ima malo razumevanja, on me sad podseca citrusno,pistile su munjarko narandzaste,a ima najmanje 20% braon ,onog drugog :zvezda::.Ona ima najvise grana, najdublju rupu,zalivana sa duplo vezom kolicinom,ali je mrsavija ,valjda zbog te sative iz Gorile,ne znam kakav je OG peenale expres,ali ovo vuce na sativu koja normalno zavrsava. No videcu sutra ,tj danas kad svane. Ona je poslednja ovogodisnja koja ide na trim pa na sus. Trima sam nakupio bas dosta kao i popkornova,namerno da bude bolje,ali se predomisljam sta da spravim? Buble hash je OK ,al veliki posao za nesto malo hasha,a vec imam sta da pusim,napravicu malo,5g,kad sam vec kupio dzakove. Mogu ulje koje mi deluje najprimamljivije. U stvari ja sam najradije za maslac,ali on ne moze dugo da stoji. Ili da uradim 200g maslaca,pa posle opet,nece trim da propadne. Zna li neko koliko ide vutre po osobi kad se pravi maslac i sl? Ja roknem sebi nekad 2-3g pa bude vrh,jutros sam popio blizu 10g,nije mi bilo dobro. Tj kako se racunaju miligrami. Kako da znam kolko miligrama ima ako je vutra jaka recimo 20% ? Dalje u planu su rupe u kojima je ovo bila druga sezona,da ih ocistim od stare zemlje,neke da povecam i da pokusam da se malo prosirim,bar za jos 3 mesta. Kompost ponovo pravim pod obavezno,jer je to vrhunska stvar koja se mesa sa supstratom i prepuno je mikroorganizama i mikroelemenata. ZA seme sam se bas zenzuo,kupio sam najjeftije,pa mi se i izdesavalo ovo sve. Sledece seme kupujem licno. Sistem sa balonima je opet odradio posao,pa cu isto i sledece god, ali otom potom. Da zavrsim sa ovim prvo.
Muke moje,od sinoc trazim kljuc od kola. Jutros popio kafu sa canapavlakom i nadjoh kljuc ::listomahanje:: . U jednoj patici iza vrata,druge nema :zvezda::. Sad me ceka posao koji sam spremio sinoc. . Inace od kad su u cvetanju,stalno je kisa. Dva puta su dobile plantelu i tek skoro je ubaceno u zemlju okolo biljke ,stajsko djubrivo u peletu. I onda je udarila kisa od nekoliko dana,pa par dana sunca,pa kisa-sunce i tako... Sad kao neki edit jer je sve ovo iznad naposano juttos,al nije imao ko to da objavi :rofl: Od tad je ona otisla u podkrovlje ,a skinuta treca,tj cetvrta,ako brojimo Cacija. To sam juce i danas pojeo,odvalio se od zivota, kao i Ceda,moj pas,hteo sam da ga vodim kod vet. E onda sam skontao..Laku noc
Ša se dira drugarići? Stigao sam sinoc,pred mrak. Mnogo se svasta izdesavalo po NEM :rofl:. Ovde prijatno iznenadjenje. Sinoc po mraku nisam nista video,pa sam ubrao od svake po granu. Posle nisam znao koja je koja :D . Lozio sam,bilo mnogo hladno,pa sam na "smederevca" osusio relativno brzo. E jutros odem,inace je u toku noci temperatura pala na 0°C. Elem ,ja se uverio da ne masi ni jedna., pa krenem redom. Uberem ćacija. To je menka iz paketa pobodena u pot sa muskatlom,iz zezanja. I ono krene,pa presadim ,ono ja je presadjivao3 il 4X . Zakrzljala,nikakva,rasla u rupi od 3l ,dok se nije oslobodilo mesto. I ja je presadim u 18+ , i odem na put. . . Bice 30g . To dok ne stignu ove dame . Meni je mnogo zao sto sam ih izbuto pa ne znam od koje su sorte.ovo bintrebalo da je nesto MINTZ. Obrana jutros,istrimovana ...
Zdravo, obzirom da su devojke u prefloweru,danas su dobile 40% lista,a 60% plantela cveta. Boja im se povratila,sad su zelene bas kako sam hteo. Kad sam ih slikao i pogledao fotke,primetio sam da su neki listovi svetliji,fan listovi. Nisam ih skinuo sve,ostavio sam po neki,jer ispod nema nista,pa ne smetaju,a ako nesto treba biljci,oni ce prvi promeniti boju,strukturu i ostalo. Dok sam ih polivao,sa po 8l osim ananasa 12l, primetio sam ispod jedne biljke,za koju nemam pojma sta sam posadio, obelezivac na kome pise WWAuto. Ja ne verujem da je ona automatik,jer bi u tom slucaju sad bila uveliko u cvetanju i ne bi imala 1m visine. Ili sam ja pogresio, zaboravio sam koje seme je sta,medjutim ubedjen sam da su 2 foto,a 2 auto. Ova druga za koju isto nemam pojma je visoka 1,5m,topirana jednom i sad cveta,kao i ostale. Za ananas sam 100% siguran i ona je topirana vise puta. Izbrojao sam joj grane i ima ih 20ak,od cega su 16 debele i velike. Nisam brojao ostale ,da ne malerisem. Prva fotka je cura od 1,5m,poslednja je ananasov lepak. Na drugoj fotografiji bi trebalo da bude biskvit od mentola,a ima veoma ostar miris koji vise podseca na mentu nego na vutru. Ova mala je neki automatik koji cveta.... Pozdrav
Eto brate danas su pokazale pol pa mogu slobodno da se vratim da vozim. Dobice veceras po 6-8l vode,ananas 12-15 i dodacu im MagniKalB. Ovo malo njesra,kod Kineza male pare,al dobro za odredjivanje vlage na dubini do 200mm . Nemam pojma koliko je tacan PH , a svetlo reaguje,al nisam proveravao,nemam indor pa nema potrebe za tim. Takodje se razmisljam da veceras ili rano-rano,ujutru, odradim prskanje insekticidom,jer ako naidje neka napast,ode sve u 3lepe. Malopre sam oterao nekoliko smrdibuba,koje nisam vidjao pre na biljkama,a nema ih na paradajzu. Onim prskanjem najjaceg insekticida koji sam mogao tad da kupim, se ispostavilo odlicno i to cu opet sad da uradim. Da isprskam GROM svuda okolo do 3-4 m od biljaka. Nema ni skakavaca,svim bubama je problem da predju preko te otrovne barijere,ali ako leti il je nosi vetar... Od insekticida koji bih koristio je Affirm,od prosle godine ostalo. Trenutno sem te dve smrde ,nisam video druge neke bube. Pregledacu ih opet ,jos bolje,svaki list,jer ako nema nista ,bajbolje da opet otrujem okolinu. Ne znam tacno kad idem,ali ce biti uskoro i necu biti tu 40 dana, racunam da je to taman vreme za Svich,ako bude potrebno. Pocele grane da pucaju,gde se razdvajaju i sl,pa sam neke izolirao,a neke vetao preventivno i imam jos par grana koje nisam hteo,ali ipak hocu da ih ojacam. Nasao sam svesku gde sam zabelezio neke datume ; Ananasov lepak i Mintz (Mentalać) su rodjene 21.05 znaci imaju 96 dana ,neki dan manje. A druge dve niti znam koje su,niti priblizan datum. Ali nisu mnogo mladje od ove dve. Dok trece dve :rofl: su Ćaci i WWauto. Ona cveta vec 5-6 dana, a Caci je presadjen iz rupice od 3l u rupu od 20. Sad je klonuo,zedan. To je seme koje sam butnuo iz paketa u saxiju sa muskatlom i na kraju presadio jer ne volim da ih unistavam,svaka semenka koja kod mene proklija dobije sansu da zivi do kraja zivota,makar u potu od 2l. Imam iza sebe ne bas mali broj tih neplaniranih,koje su dobile sansu pa davale po 3g :let:. Interesantno je da su sve 4 pokazale pol istog dana. Juce su imale 50% vode i nisu imale pistilu ni jednu,videlo se da samo sto nije,a danas imaju na skoro svakom vrhu 1-2 pistile i naravno pocele jace da mirisu. Drago mi je da ove dve koje ne znam sta su, nisu automatici. U stvari znam sta su ( fotoperiodne zenske :D) al im ne znam od kojih su,ko im je deda,majka,baba i ostali. Elem to mi nikad nije smetalo da se kvalitetno navarim. Imam spremljeno MKK djubrivo( 0-52-34) ne znam zasto pise Mpk,umesto Npk ? Haifa je naziv djubriva i na netu pise isto MPK i da nema azota,a kupio sam ga slucajno jer u apoteci nisu znali sta da rade sa dzakom od 20kg pa su ga prepakovali u kese po 1kg i prodali sam 1kg ,meni. Pita me onaj,a za sta ce ti kad nema azot,to nikom ne koristi,ne znam sto azotno djubrivo nema azot i slicno. Nisam mu rekao ,normalno. Ali sam ga naveo da moze za voce kad ga puni ::banjahanje::. Odem za sat vr ,da ih zalijem,pa cu da dostavim fotke i dokaz da su pocele da budu devojcice::listomahanje:: Inace zadnjih dana dnevne temperature ne prelaze 30°, cesto su bile i nize,a nocne su bas niske. Padala je kisa u dva navrata. Prvi put je 12 sati ,posle kise, ispod prvih 10cm bila suva zemlja. Drugo padanje je trajalo 2 dana i lepo osvezilo sve,imalo vlage svuda,ali je i temp skocila zadna 2 dana i danas je tek dan za polivanje. Ajd pa editujem kasnije stanje. Moze li neki savet u vezi sa insektima,tacnije gusenicama,njih se plasim najvise. Jos ih nema,ali ce ih biti. Edit ; malo nisu po redosledu,elem... trenutna visinaim je 1m,1,1-1,2 ,a jedna 1,5m + sto ce sad da se istegnu. Sirina ove koka nije trenirana LSTom ke najvisa,a siroka 60cm,dok je ananas metar visok,al siririna od 1m do 1.8m. I ostale trenirane su nize sa dosta jakih grana jer su topirane vise puta, ananas vise od 10. Kako sam odradio ovu defloraciju? Sad ima mesta za vazduh,a krenuo sam odmah na loli pop izgled. @Groff , e kolega vidim da poznajee materiju bolje od mene. Jel nije greska da dam MPK u sred cvetanja, umesto PK-13/14? Dozira se 1g po litru vode.
Pozdrav drzgari. Hvala moderatorima sto mi nisu dnevnik frljnuli na groblje zbog retkog apdejta. Pre 7 dana sam se vratio i imao dam sta da vidim i da cujem. Naime,jis pre 20 dan sam pitao dal je kupljena plantela list i da se daje dupla doza svima,a ananasu duplo vode-duplo hrane. Jagoda automatik sano voda,tad je naprasno stigla i WW automatik koja je bila u kanti na supi i pocela da cveta bila je mala. Pored cele price automatuci su dobili list... spreceno je vece sranje na vreme i jagoda je dala 40g veoma lepe vutre. Podize,lep smek,ne treba puno,kompaktni cvetovi...nije trimana,ali nema veze. Ona iz kante je u jednom trenutku bila presadjena u punom cvetanju.... Na kraju je dala 15g vrhunske trave. Ostalo 2g jos. Na sajtu trenutno imam 4 normalne bilhke i dva padobranca. Normalne su ; Ananas glu ; mintc i jos dve, ja sam mislio da su automatuci (afgan hush ryder) i jos neki,jer je seme koje sam uzeo mnogo lose,pa sam na kraju proklijao sve i izgubio sam kontrolu,ne znam koja je koja,osim jedne i nemam pojma koliko su stare,ali uz malo truda mogu to da saznam. Plasim se da dve nisu stvarno automatici i da nece da cvetaju. Vec mi se to desilo u boxu i bas je veliki bedak . Poskidao sam svo zuto lisce,a i skibuo sam dosta zelenog,jer necu biti tu,a potrebno je da se prozrace malo. Lisce sam skinuo u fazonu lolija i malo rasirio grane. Medjutim neke su odrvenele pa mi pukle na raklji. Stavio sam PVC vezice,a sad cu da ih izoliram i da ojacam potencijalne grane koje prete da puknu Inace sam saznao kako je plantela trajala tolimo dugo. Umesto dzple doze,kako sam rekao,dobile su dupli cep. Onaj mali cep cca2ml na 5l,ali dva takva cepa:rofl:. Kad sam pokazao na velikom poklopcu mericu popadali smo sa stolice. Vec su dva puta dobile pravu duplu dozu lista. Jedom dozu MagniKalB,padala kisa 2 dana,a sad je na dubini korena,tj 4-10cm dubine,vlaznost 50%. Dve nestardandne su Caci ,iz paketa i w.w. auto jkoja je u cvetu.. Ovo je Caci, skinuo sam zicu,presadio u vecu rupu,a sve biljke podjubrio sa stajskim djubrivom. Veliki pozdrav
E pa vreme je da se javim. Jos sam u NEM ,ali imam info. Auto jagoda je pri zavsetku,taman kad dodjem da je oberem,al nece biti puno jer je capkana ::lulamira::::lulamira::vise puta. Ostale su ok,a evo i neke foto. Nemam pojma tacno koja je koja,ali su sve moje i ima ih jos.. I obe tri su valjda foto. Pozdrav
Dragi prijatelhi,drugari,drugarice,kolege,saborci.... Ostao sam bez gajbe,izbacula me zena pa sam u blagom rasulu. Izvinjavam se sto nisam vodio dnevnik. Ako ista znaci,danas sam skinuo Amnezihu xxl. Doduse skidam je zadnhih 7 dana i susim brzinski. Odvaljuje lepo,a kad pusti nisam smoren. Danas sam skinuo poslednje cvetove i ostavio da se suse. Tacno 75 dana od presadjivanja.. Jagoda je tek na pola cvetanja,nemam trenutno fotku,bice kasnije u editu. Ona ce da dobije u sledecem zalivanju NPK=0:52:34. U kolicini od 6l. Na sajtu imam jos i Ananas lepak koji je nekoliko puta topiran,a jedna grana mi se polomila,a nisam nosio izolirku pa sam je posadio u saxiju sa peskom i supstratom i u poluladovini je,neka je,zezov. U zezovu imam i jednu WW,koja je pocela da cveta pre presadjivanja,pa je posadjena u kanti od 15l,a i to joj je veliko . Na sajtu,znaci,ovo je pored kuce,a na sajtu su jos i WWauto,Biscotti Mintz, Afgan Kush Ryder. Nisam siguran da znam koja je koja. Imam i jednu iz Muskatle u maloj rupi,zove se Ćaci. Sve je hranjeno raznim azotnim djubrivima. Koristio sam Yaru ,kao i Fitofert Start. Yara je cca 12:20:15+10Mg. .Fitofert start je 10:45:10. Takodje sam u cvetanju amnezije,dao joj 10:10:40+ME. a takodje i 0:52:34 HAIFA. . Haifu cu jagodi da dam 2x. Sad,pa ide voda,pa jos jednom za 10ak dana. Smatram da vise nema smisla davati joj azot. Poceli su listovi naglo da zute,najstariji. Do jutros (kad sam ih video) nisam primetio da ijedna cveta. Na sajtu je ostalo jos 4+1 biljka,od kojih su bar 2 foto. Ananas i Mintz. Ja mislio da je Afgan foto,al nije jer pise ryder. Bez obzira sve ce biti pocascene vestackim djubrivom KAN. I to 5g na 10l vode. Ostao sam bez Plantele,a vestacka intaligencija mi napravila tabelu koriscenja KANa i Haife:spliff:. Bila je kisa pa je zemlja sad isprana. Prskao sam protiv buba pre 2 meseca i to GROM. Ali nisam prskao po biljkama,nego sam napravio 5l i prskao okolis,zbunje,sve gde se bube skupljaju. To cu da ponovim i veceras. Otrov je ludilo,ali ga nebih na biljci. Dobro deluje i ovako,a smrdi na benzin pa odbija sve. Takodje sam sa brojanjem dana odlutao,odavno,pa nemam pojma starost ni jedne biljke,ali su sve rodjene u Maju,neke pocetkom(njih sad skidam) neke krajem,ne znam koje. Ajd pa ostanite mi veseli dok ja ne puknem buxnu amnezije,pa da rastvorim GROM,pa da odem do sajta i tad da slikam. Edit; ovo je Ananasov lepak, foto, vise puta topirana,takodje i danas,kao i pre 10ak dana. Kasnije ide zalivanje ,do sad sam davao 6l,ali moram da pojacam da bi dobio vise.Verovatno ce ici 2balona,znaci12l + KAN 5g. , odavde je otislaAmnezija,ali bi trebalo da dodje jagoda,koja je na klijanju:banana_rasta:::listomahanje::. evo je Jagoda od prvog maja. Plan mi je jos 2×PK. ,e ovde su WW,auto. Afgan Ryder,Biscotti Mitz. Al ne znam koja je koja,mogu da nagadjam al sacekacu jos malo,autimati ce da se pokazu. Osim ako se i tu nisam zeznuo,pa vise nema automata,e u tom slucaju necu imati predstavu sta je ko:rofl::banana_rasta::zvezda::. Idemo dalje u zezov. Sad skidam i puskaram i uzivam. Dobio sam i otkaz,al Boze moj. Nek je mira samo..
E pa ovako ; na sajtu su uveliko dva automata, jagofa hejz i amnezija xxl. Od klice ima 35-40 dana. Amnezija se oporavila i nastavila brzom brzinom da raste i da se deblja. Pre 2 dana su dobile po 2,5 l vode,ali sam izgleda opet omasio doziranje plantele. Hteo sam pola doze pa sam stavio na 5l H2O 5ml plantele :zvezda::. Nema veze danas cu lepo da odmerim. Inace sam juce kupio plantelu cvet koja se ne dozira isto kao list. Pise 75ml na 10L. Automati su dobili mrezu za trening, mintz je presadjen i dobio 0,5l vode, a Ananas koji je stariji je pored vode dobio FIM. Koliko uspesno ,videcu, jer sam i jagodu topirao,ali nista:rofl:, ovo u kanti je kopriva koja je na suncu vec par dana i smrdlja,ali i susti. Tako da ce mi to biti dobar izvor azota. Ovih dana su nikli WW auto, afgan kush ryder i cekaju na presadjivanje,samo da porastu malo. Takodje ce verovatno veceras Muskatla da ide na sajt. Zanima me jedna stvar. Afghan Kush Ryder, njega sam dobio i racunao sam da je foto,medjutim malopre sam gledao i video da je automat . Vidimo se uskoro sa novim informacijama
Negde 32 dan automaticima. Pocelo lepo vreme. Presadjen i Ananas, pre par dana. Prekljuce sam ceo sajt isprskao insekticidom GROM :banana_rasta:. Napravio sam 5L jak koncetrat i prskao svuda oko biljaka, 3-4m dalje od njih i uz njih,ali sam vodio racuna da ne poprskam njih ili supstrat u kome su. Smrdi na naftu i kazu da je dobar protiv skakavaca. Danas ih nisam video. Obzirom da sam napustio zenu i dosao u vikendicu sam da zivim,sajt mi je blizu, ali preko dana nisam tu. Taman dodjem kad moze da se zaliva. Kupio sam 70L supstrata i 5L perlita,dokupicu jos. To mesam sa sakom stajnjaka na dnu i kompost,pa imesam kompost i supstrat,a na vrhu cist supstrat. Inace sam kupio neki sa dobrim PH, dobra cena , Nemacki ,ima NPK, deluje fino u ruci.. Raskrcio sam jedno mesto za jedanu biljozu, verovatno ce tu da ide Afgan Kush ima mesta da se isteze a da se ne vidi. Danas sam prvi put zalio biljke bogato. Podelio 6L , najstarije su dobile i najvise. Sutra presasjujem jos jednu. Onu iz muskatle sam izvadio i presadio u manji pot i primilo se,napreduje. Jos ne znam sta cu sa njom, gde cu je? Inace su zalivene sa narihtanom PH 6,5 ,vodom. E da ,pre 3 dana sam prskao STARTOM 10-40-10+ME. Ne zali se. Autosi poceli da divljaju i da se strechaju,ali slabo nesto. Nema veze posejacu jos 2,pa kud puklo. Ako sam nesto preskocio,oprostite. Pitajte za sve sta vam nije jasno,ako ja znam recicu vam ,ali kako sam poceo,jedva da znam sta sam gde posadio,a sta cu tek ,jer je spremno,e to moram dobro da razmislim i prelistam sta sam pisao. Verovatno presadjujem auto WW, tako pise na saxiji. Pozdrav
Od WW nema nista,otpala klica,stavio Srowbbery haze auto na klijanje. Sa ona dva automata skinuti baloni. 26. dan i jace XXL se oporavila, dobila ogradu od bakra i sad nek raste. Jagoda takodje dobila ogradu. Obe imaju dovoljno vlage za sad. Pozdrav Edit : Jane bi bio ja kad nesto ne bih preskocio, zeznuo i sl. Kad sam gledao vlaznost, mogao sam i PH da proverim. Zek sam se sad setio kad sam video ovo zuto :rofl:
Evo fotke od pre 3 i pre 2 dana,danas nisam sliko.. Obzirom da je vreme nestabilno,balone ne diram. Mintz je pokazao kotiledone,jutros, a WW auto nisam danas gledao,vec dva dana se samo nazire klica. Pozdrav
::sex:: me onaj ko me nagovori za ove klipse za trening. Sam sam sebe navuko :rofl:. Pomislih danas da kad biljka raste, ona se i deblja, pa onu plastiku za LST da uklonim. kad ne lezi vraze . :zvezda:::rofl::oops::fuck::grob:. Bandazirao sam je izolirao zutom izolirkom i zalio sa Magni-kalomB + Aminoflex. Pitao sam vestacku intaligenciju i dobio brz odgovor Ovo je inace Amnesia XXL. Posle par sati sam je obisao i nije uvenula, nadam se da ce nastaviti, usporice ,ali ce nastaviti. Onda sam otisao do Jagode hejz i polako skinuo ovo njesra pa sve lepo povezao najlonskim kanapom,na stari nacin.. Sve je zaliveno sa Aminoflexom + Magni-kalB i vraceno pod balone, jos neki dan. Pre 2 dana sam odneo Ananasov lepak,jer nemam dovoljno svetla u stanu, kad i tu problem. Dva drveta koja su blizu ,kao i neko siblje, je olistalo i sad imam vrhunsku hladovinu ::ludak:::zvezda::. Ona Mintz koja se danima borila je konacno otvorila kotiledone i pokazala prvi par listova. . Obe su prebacene na drugo mesto gde imaju sunca ceo dan. Njima cu takodje da brojim dane okvirno ,ipak su foto pa nemam neku korist od tiga da znam koliko su stare. Kad udju u cvetanje brojacu dane normalno bez preskakanja. Na klijanju su ponovo Mitz , jer sam izgubio nadu da ce da nikne, a nikla je, sad imam dilemu dal da imam 2 mitza ili da bacim jedan, sto mi se ne radi. ovako ih proklijavam. , ovo je Mintz ( fotoperiodna) , a ovo drugo je WW (bela udovica automatik) . Nadam se da cu da ih regulisem za dan,dva i odnesem pod sunce, a da stavim jos automata na klijanje. Samo da se saberem koliko jos mogu. Imam i Muskatle , domacica , ne znam sta da joj radim, jer ne zelim mudonje. Mozda je presadim na neko deseto mesto,kontra od sajta , pa sta bude,ako je zensko bice bar za buble hash.. Pozdrav do sledece promene, nadam se da ce biti pozitivne... Edit : umalo zaboravih , amnesia xxl i jagodica danas imaju 21 dan starosti. Izvinjavam se sto biljke zovem kako znace u nasem prevodu,ali ne umem da pisem na Engleskom, neka slova se ponavljaju (dabl) neka pisu ,a citaju drugacije,a neka se i ne izgovaraju. Pa cu one biljke koje mi prave lingvisticki problem zvati na srpsko-hrvatskom. Nadam se da to nije problem? Hvala na razumevanju:D
Verujem da si mlad i zdrav, nemam ni bajs,a do pola puta bi stigao i tu da mi se podigne "krajputas" :zvezda:: Nego vratio sam se bez ogrebotine,stanje redovno. Nema promene posle jednog dana,al ajd da izbacim slike kad sam vec slikao dve matore . Nove menke na klijanju,ponovo Mitz,za svaki slucaj i vise ga nemam i WW auto. Kasnije cu jos neku verovatno,al jedno po jedno... Inace sam posadio i feferone,malo su male,ali su dobile balone,pa se nadam da cu se oljutiti kvalitetno.
Ananas napreduje,ali mitz kao da je stao. Nosim danas ananas pod balon i stavljam jos menki na klijanje. Rizikujem danas mnogo,jer je auto neregistrovan,ali " il pukovnik il pokojnik" nadam se da ce da mi salutiraju :rofl:. Znam koliko rizikujem,pa vas molim bez pridika. Nije mi potrebna dodatna frka i strah. Pozdrav i ako hocete drzite mi fige,pocinjem sa 101% ilegall ::listomahanje::
Imam problem,nocas kolegi skinuli tablice,inspekcija, a moj auto je neregistrovan. Moram da smislim nacin kako da odem do sajta. Trebam samo da odnesem ove dve foto biljke. Nema potrebe za zalivanjem,padala kisa i padace jos. Ove dve foto mogu jos koji dan u kuci,nece se mnogo izduziti. Ananas je na prozoru ,a Mintz ispod LEDa (sklonio sam ga sa rutera). Cekam da otopli jos malo i da pocnem opet da radim pa da stavim jos dva automata na klijanje i mozda jednu foto- Afgan Kush.
Obisao sam one dve koje su posadjene. Lepo deluju iako je ladno nocu. Jagodi sam,kao sto znate odradio mali LST,a danas mi palo na pamet i da je topiram ::listomahanje::. Amnezija se podigla ka suncu,normalno , a i stowberi je krenula ka suncu posle LSTa i ovako je sada . Sta bude bice,danas im je 17 dan nisu usle u cvetanje,a nadam se i da nece bar jos 10ak dana. Ananas napreduje,shtta ce verovatno pod balon,jer je krenula da se krivi i izduzuje, a Mintz se nazire. Hladno je ,nadam se da ce se izvuci. , . Mintz ide opet na ruter,a a ananas ostaje pod LEDom. Zakrivio se jer je udario o plafon,spustio sam je i sad ima 1cm do plafona. Sutra ce 99% pod balon,a mozda i Mintz,ako mi dune tako. Ima vecu sansu napolju
Zip je bolje resenje,stari ruter sam vratio,a ovaj novi menja trmperaturu. Ni na kraj pameti za zip kesicu,a imam ih kolko oces,sve sam cuvao kad sam porucivao od Kineza. Ranije sam proklijavao u ubrus ili tupfer,pa to u Al foliju,a nju u kesicu za zamrzuvac,pa ispreklapam i nisam nikad imao problem. Ovo u ciniju sa poklopcem ne valja. Gledam prognozu,danas i naredna dva dana su vecernje niske, oko 6°C ,nakon toga ide 10,11,9,12...sa kisom. Verujem da cu za 6-7 dana da uklonim balone i da postavim barijeru protiv puzeva. Ne secam se sta sam koristio protiv skakavaca,nista koliko se secam. Moracu da pogledam proslogodisnji dnevnik ::listomahanje::::listomahanje:: Edit: Evo je ananas lepak,iako nije bilo suncano , ona gura. Dao sam joj malo ovog slabog LEDa, ali na 1-2cm. Do ujutru. Fajtam je i posmatram ako bude trebalo da se skida slem Edit2 : posle par sati ananas . Mintz je u potu,a pot na toplom,bez svetla (ruter) do jutra pa ga prebacujem pod svetlo,a ananas na prozor.
Nekoliko dana razmisljam kad da ih izbacim na sajt i na kraju sam odlucio da to bude danas. Petnaesti dan . Prvo sam presadio strowbbery haze auto u rupu cca 30l. Prvo sam ubacio desetak litara komposta i saku stajnjaka,to izmesao ,pa dodao par litara supstrata Plantela Ideal,sve izmesao pa dodao ostatak supstrata. Takodje jagodi sam odradio,blagi LST zalio sa 0,7lAminoflexa i vratio balon. Amnesia XXL je dosta naprednija, presadjena u slicnu mesavinu koju sam napravio pre nekoliko dana i pokrio najlonom. Takodje sam je zalio sa 0,7 Aminoflexa Obzirom da se ispravila i krenula ka suncu, ja sam joj odradio jos jednom LST sa ovim kopcama i vratio balon . E to su prve devojcice koje su izasle napolje. Druge dve su bile na klijanju i jutros je pinaple glue prebacena iz maramice u saxiju,a saxija ceo dan bila na suncu,sad se nazire menka,verujem da ce do ujutru da se pojavi sa kotiledonima. Druga je Biscotty Mintz,sad joj je klica 5mm,nju cu veceras il ujutru da preselim u saxiju. Kad one lepo krenu,opet cu da izbacim jos 2 autosa i mozda jos jednu foto ,Afhani Kush. Vidimo se za par dana
Zbog brojanja dana,da mi bude lakse,preskocicu tri,pa brojim od 1.5. To brojim amnesiu XXL auto i strowberri haze auto. Znaci da danas imaju po 13 dana. Ovde imaju 10 dana, a ovo je 3 dana kasnije,tj danas. Sad razumem znacenne XXL. Obzirom da je stigla skoro do vrha balona, a noci su jos uvek hladne 5-6°C necu da im sklanjam balone jos neki dan . Jedino sam na Amnesiji odradio LST. One ce najverovatnije biti presadjene za 3-4 dana. Svo ostalo seme koje sam stavio na klijanje se smrzlo,nije niklo osim jedne koja je stala cim je izbacila kotiledone. Sad opet na klijanje,al razmislicu sta tacno. Verovatno dve foto , pineple glu i jos jednu foto. Pa cu videti stanje kakvo je u prirodi. Pozdrav
5x sam citao kako se kalibrise ph metar. Iskoristio sam jednu kesicu, na upistvu pise da je sovoljno jedna. Ako je visoka PH onda kesicu sa visokim PH. Drzao sam vodu na suncu do 20,3°C. Merio ovim termomettom . Moze li misljenje dal sam dobro uradio. Onom tekucinom narihtao sam na 9,18. Posle sam izmerio cistu vodu,ona je 7,1. Dodao sam limuntus odokativno,omaklo se pa ispalo : . To je to? Sad mogu da rihtam vodu. Jedino sto je voda hladnija od 20°C, 17,5°C. Posle odem do dece pa ih editujem
Juce sam posadio WW i Mitz. Na prozoru nema sunca, nema ga ni na nebu pa sam ih sbe spakovao pod kineskeampe za rasad. Lose je svetlo,al ga ima. Pod kupolu mogu dve a pored jedna,ta jedna je Mintz kojoj nije iznikla klica da se vidi,vec se samo otvorila malo i beli se. WW je bila malo veca. Ja sam ih piknuo u zemlju,pa ce vreme pokazati. Ove godine imam problem sa menkama,do sad su sve proklijale,samo sto nisam navikao da ih cekam duze od 48 sati. Neke sam sad cekao i po4-5 dana,na ruteru,znaci na toplom. Znale su i posle manje od 24 h da puste klicu. Ako ne izadje nista iz ovoga,imam jos menki pa cu da ih bacim u vatu ponovo. Imam jedan problem koji sam sam sebi ponovo napravio,a to je sto ja hocu da posadim sve vrste koje imam,pa u jesnom trenutku nisam znao koja me koja,tako da su Mitz i WW mozda mojom nepaznjom ,zamenile mesta :rofl::zvezda::. Vreme ce pokazati . Ova jedna ima suncobran koji svetli slabim sbetlom,ali je svetlo blizu pa greje kolko tolko. Razgovarao sam sa sio.inz.poljoprivrede koji radi za Fitofert i rekao mu sta sam sipao mlasim biljkama,nisam nista pogreyi tako i treba jer su naisli hladni dani ,a jos hladnije noci,bice nekoliko dana 8-9°C, sto je bas zima. Ali su biljke dobile anristres pre hladnoce,jer je bolje spreciti nego leciti. Trebao sam da im dam umesto magnikalaB ,humistart,ali ga nisam kupio,medjutim imaju humusa,koji je slican humistartu,ista hemija stoji iza oba. Imam jos menki koje trebam da izbacim- takav je plan,medjutim trenutno mi je rano,a i moram da kupim SlavolS. Za 7-8 dana one dve idu na sajt,samo da prodje hladnoca. U nekim delovima je pao grad,kod mene ,Bogu hvala nije. Prosle godine me desetkovao pa sam umesto kilo,izbuko jedva 350g. Sad ne skidam balone,dok se ne uverim da je opasnost prosla,a ako majave nebteme,baloni se vracaju. Osim ako ne budu prevelike pa ne mogu da stanu pod balon,e onda cu razvuci protiv gradnu mrezu,dzak od krompira ili luka,nisu zeleni,ali vrse posao. Ajd odoh na sljaku, da vozim po ovom kijametu,sad se cukaju i proklizavaju ko besni,pa mi zivci ko strune zategnuti. Ne pirkam vise dok vozim. Pozdrav Izvinjavam se na rukopisu,ne slusa me tastatura ,debeli palcevi,ili mala slova :wave:
Pe dva dana duvao vetar sve sam cigle nosio u dzepove da me ne oduva :rofl:. Juce ujutro sam obisao biljke koje broje cca 10-11 dana. Bile su sve vreme pod bisnim balonom pa im vetar nije mogao nistaovo je amnezija,a ovo u beli pot je strovberi haze auto. Obe su OK,izbacuju drugi par liszova,sad bi trebale da imaju vecu povrsinu za hvatanje sunca pa ce i da rastu brze. Ovih dana ce opet kisa,ali necu jos dugo da cekam na presadjivanje. Druga amnezija je jutros iznikla,ali se kotiledoni nisu jos rasirili sama je osbacila slem i trenutno je pps led svetlima za rasasjivanje koka su malo slabija pa se biljka isteze. Nju cu kasnije ma prozor gde ce takodje da se izduzuje,madam se da ce uskoro da prodju hladne noci pa da je prenesem pod balon. Ma klikanju su jos sve menke ,biscotti mintz esto koci,a ww imala sinoc 4mm klicu i danas cu da je posadim. Pozdrav odo da radim:let: EDIT : Morao sam da dodjem da ih posetim,dodao sam jos zemlje,to sam jos juce video,ali me mrzelo da se setam. Imace sam ih juce lepo zalio i dao Aminoflex 2ml+magnikalB 0,7ml. Uocava se razlika,podigle su lisce i deluju mi malo vece,ali i ako nije tako,ne fali im nista. Evo kako izgleda taj sajt To je pogled sa sve 4 strane. Mozda cu trebati da posecem neku sikaru i neku granu drveta,da bih imao vise svetlosti. Ova supa se ne vidi ni sa dronom,a sunce bije u nju ceo dan samo nisam propratio u kojem je polozaju,da ne isecem mnogo. Samo cu vrhove drveta da skinem. Ajd u zdravlje::listomahanje::
Nemam mogucnost da uslikam lepo sajt. To je bila livada sa blagim padom ka jaruzi,onda je tu istovareno cudo zemlje,peska,betonskih blokova. Stotine kamiona sa raznih gradilista su tu istovarali lom,a bager ravnao. Nakon toga je istovareno jos 20ak kamiona,ali te gomile nisu ravnane,pogotovo na kraju placa,tu su brdasca moje visine. Na brdascima raste sve sto postoji,a pored svega su seljaci doterivali svoje djubre traktorima,pune prikolice,ima kreveza,regala,stolice,cigla,sve ko na sjubristu. Kad stanes izmedju dva brdasca,ne vidis sta je na metar od tebe dok se ne popenjes. Putic kojim idem se ne vidi od nigde sem iz moje avlije,ali kad odes 20m dole. Tamo ni mi ne idemo jer je od erozije velika strmina, ima par oraha protiv eeozije i taj deo ne kosim,tj kosim jednom samo da bi skupili oraseako ima,ali ja ubedim kevu da se ne isplati skupljati orase,jer veverice odnwau sve,a ima i zmija. Trenutno se zuti trava od herbicida koji sam zimus prskao. Sad je vec krenuo korov ponovo i cistim ga motikom samo oko rupa. Svo rastinje koje me skriva sam jednom folijalno nahranio plantelom,a juce sam bacio pola kila stajnjaka koji je u granulama,a te granule sam izudarao cekicem,pa sam dobio prah,sa time sam podjubrio sve u krug,jer ce ovih dana biti kise. One dve saxije sa balonima sam usteko na mesto gde je pre 20 godina bio svinjac,a sad se to sve raspalo i zaraslo jer niko ne posecuje. Vise se baloni ne vide,ali mnogo mi znace. Danas nisam bio,ali cu sutra,ako ne bude jaka kisa,mada nemam razloga da idem. Trenutno su mi proklijale semenke od jos jedne amnezije xxl auto i nju sam danas pobo u mali pot pun plantele ideal ,ovo je xxl presasjen ovde ,danas bilo sunce pa je stajalo na terasi,malopre ga uneo u sobu i upalio ledice . , ovo je Biscotti Mintc (foto), ,a ovo je WW (automat). Sve ce to kroz dva dana biti u saxijama,a kad krenu kotiledoni idu na plac pod balone,jer mi se pod ovim ledicama izduzuju,kao i na prozoru. Nasao sam jos 2 extra mesta,jedno cu za Pineapple Glue (foto) , a drugu cu da visim sta cu i dal cu. Jos uvek nisam poceo da brojim dane od nicanja,ali za 6-7 dana bi neke trebale biti presadjene,cekam da prodje nevreme. U medjuvremenu skuplam potrebstine kako zatadim koji dinar ja kupim Plantelu list,pa cu sledeci put cvet od 1L, i tako redom... Pozdrav
Ja jutros procenio da nece kise,al kazu bive je u narednim danima uz pad temlerature 8-9 nocu pod balonom 3-4 °C vise. Imaju sunce skore veo dan. Sad sam ove dve prebacio na taj novi sajt,jer su stajale na livadi,na sred. E onda sam uzeo da posdubrim stajsko,gkvedjel mesano stajsko pilece i govesje. Mesavina je bolja. E onfa sam orisao na sajt i podjubrio okolno rastinne zamka za puzeve sa pivom prazno. Ovako su od jutros na novoj lokaciji.obde ce kasnije najverovatnije u kanti od 25l biti ponaple glue. Vide emo. Pozz
Dva dana se lomim po basti,danas sam konacno zavrsio bastu , koja mi je izgovor da obilazim sajt cesto. Bice crni luk,kukuruz secerac,jagode,tikve 3 vrste, majcina dusica, paradajz . Obisao sam sajt gde sam zimus iskopao 6 rupa. Danas sam te rupe ocistio od korova i prosirio ih i produbio. Ovog puta krecem sa malo drugacijim pristupom. Jednu rupu sam vec napunio sa zutom florabelom i 10% zemlje sa sajta,tu rupu sam vise od pola ispraznio pa dodao saku stajskog u granulama pa dodao kompost,lepu kolicinu. Sve to izmesao pa ubacio jos malo florabele,ovde nameravam automat. Pokrio najlonom da u slucaju kise ne spere sve. Potom sam sledecu prosirio i produbio,ocistio od korova i okolnog rastinja dodao kompost,dve sake stajnjaka i ostatak florabele,ovde treba jos cca15l supstrata. U ovu rupu planiram foto,a zo ce verovatno biti Biscotti Mintz,jer je na klijanju. Za neki dan planiram da stavim Pineple Glue i ostaje mi jos Afhan Kush od fotoperiodnih. Njega cu na kontra stranu,takodje ceo dan sunce, al je bolje sakriveno i nema mesta za vise od jedne. Kupio sam supstrat Plantela Ideal 20l , nisam imao vise love. Sledeca kupovina ce biti 70l PotGraudH. Mislim da ce mi to biti dovoljno uz dodavanje 40-50% komposta. Ovo su pripremljene rupe koje sam oxistio od korova i izbacio visak zemlje. , ovde planiram dva automata, W.W. i jagodu, ova je duboka i ima potencijala da ne povecam,al ne bih da mi biljke budu previsoke. Pokusacu treninzima, ali ako joj je rupa manja,veca je sansa da i biljka bude niza, ::kauboj::::volimj:::bocni::. , ovde ce foto.. Ovde treba da ima 6 rupa 2+4 i na drugom mestu ce kanta neka velika. Nemam vise snage da kopam ilovacu. Inace je odavno prestalo dejstvo "totala" od zimus, izniklo je cudo nove travuljine i korova,pocupao sam deo,a deo cu neki dan. Pre par dana sam proucio ceo sajt i ima jos 2-3 sigurna mesta. Samo treba da se pokosi,ocisti i iskopati rupe. Al ako ovo sve uspe kako treba,bicu namiren za godinu dana,pa cu u medjuvremenu polako da kopam nove rupe za sezonu '26 ::listomahanje:: sve kamen i zemlja ,sut, betonski blokovi plus razno djubre. Ovih dana,kad prodje kisa koju najavljuju, spremicu prskalicu sa 4l vode i plantelom list , da podjubrim rastinje oko sajta da poraste visoko i jako :sun2: to mi je glavni adut u kamuflazi. Krenulo je da taste pravo bilje koje ima velike listove,a visine je coveka,raste gusto, i preovlada pa se od njega nista ne vidi do zime. Ovo su strowberi i amneaia xxl,koja je mladja 2 dana;q sve je dan razlike ,amnezija raste brzo i vec je veca dok strovberi je manja,al izbacuje polako drugi par listova. I dalje stoje na livadi sa balonom preko njih, cigle su na "krilcima " od dna balona vetar im ne moze nista,a ni macka od komsije jer ju je jutros pregazio auto:grob: Menke koje su na klijanju 2 automata i jedna foto,pocinju da se otvaraju,na jednom i klica malo krenula. Tako da se vidimo za par dana . Pozrav iz Shumadije
Posle vise od 24 sata biljke stoje na mestu,malo vece nego juce. Nisam ih nista dirao,samo sam im sklonio balone na par sati i vratio. Noc je opet bila ospod 10°C , a ispod balona za 3 ° veca. Nadam se lepsem vremenu, barem tako najavljuje prognoza. ovo je Amnesia XXL i vec brze napreduje od Strawberry Haze. , a kasnije je proklijala,2 dana. Kupio sam jos zemlje Plantela ideal u koju sam i posadio XXL. Mesacu je sa svojom iz baste i sa kompostom . Pozdrav
Kratki apdejt. Danas im je cca 3. dan kako su izvirile iz zemlje. Prskane su vodom i stajale su jedna na prozoru,druga u onom kineskom rasadniku. Ima lose svetlo pa se biljke izduzuju. Strawberry Haze je 1 dan starija i premestena je na prozor,a Amnesia ubacena u rasadnik. Medjutim pocele su da se izduzuju i krive ako su na prozoru.. Obadve sam danas odneo na plac i postavio na livadu,pokrio busnim balonima,zalio posteno sa Aminoflexom . Ovde ce provesti par dana,a ubacio sam termometwr koji pamti max i min temp.. Sutra cu da proverim. Takodje sam kupio jos supstrata "Plantela ideal" , a imam i svoj kompost koji osim trave,lisca ,jaja,banane ima i Aloje. . Imam u planu da izmesam bastensku zemlju,kompost i supstrat. A kasnije kad ih presadim imam bakarnu mrezicu protiv puzeva . Nasao sam jos jedno lepo i skrovito mesto,ali ima malo prostora koji je osuncan. Tu je nekad bila stala i samo zemljisze lici na humus,jer je godinama padalo lisce i voce i tu se raspadalo. Na to mesto ce najverovatnije ici neka foto biljka ,Afghan Kush Ryder ili Biscorti Mintz. Ali sve u svoje vreme,da ne brzam. Sacekacu sredinu petog meseca da se temperature stabilizuju. Toliko za sad, javljam kad dodje do neke promene...
Ne znam dal sam toliki maler,ali me krenulo :poop::grrr:Prvu Amnesiju xxl mi pojedu bube. Stavio sam drugu na klijanje,zajedno sa strawberry Haze. E jagoda pustila klicu jos pre 2 dana,ali sam je ostavio ne bi li ih zajedno posadio,medjutim to se nije desilo. Jagoda je danas jos u vati odbacila slem pa sam je posadio u "Plantelu ideal", nikad je nisam koristio,a rekoh da ne uzimam opet florabelu. Druga semenka xxl nije pustila klicu za ovih par dana,niti se nazire,pa sam stavio poslednju menku od amnesie na klijanje u SlavolS. Znaci da sad imam dve amnesie xxl autos na klijanju. Uplasio sam se kad sam video jutros da je jagoda ostala bez cvrste opne,samo ona tanka oko kotiledona.. Od jutros. Stavio sam je u ovu aparaturu od kineza da krene. Kad sam narucio isprobao sam sa nekom menkom bzv i izduzivale su se,sad je blize svetlu,pa se nadam da ce rasti normalno. Malopre sam dosao sa posla i bacio pogled kad ono ispravila se. Ja uzmem pa je oslobodim opnice uz pomoc vode i pincete.. Svetlo ce raditi 24/7 dok ne ojaca. Znaci da jedna biljka broji skoro pa jedan ceo dan smiley9934. Uskoro ce i lepse vreme pa ce i ostale semenke dobiti sansu da izrastu u lepotice,debele i masne :lol: Pozdrav dok se nesto ne desi...
Ne verujem da ima ovde buhaca,nisam vidjao. Medjutim usl su me regulisali u startu :fuck: Crveno je bio amnesia xxl,a zuto su usi. Stavio amnesiu ponovo na klijanje i strawberi haze auto. Pa cu videti par dana da im obezbedim u manjoj saxiji dok malo ne ojacaju,al ne znam gde,nemam suncanu stranu. Usi ne bi trebalo da ostete biljku koja je stara 7-8 dana? Prosle godine sam pokusao organski da se tesim napasti,kuvao duvan,brao koprivu i na kraju sam odradio hemijom. Zato sam sad u startu stavio koju hemiju cu da koristim. Svithc nije toliko stetan,maline se njime prskaju svaki 2-3 dan. Afirm je jak otrov,ali je dovoljno 2X da se tretira biljka,mozda ove godine smanjim broj tretiranja,jer imam sad i neko znanje od letos. Sad sam za puzeve i vise nego spreman,kao i za krtice. Za par dana ide sadnja,a ovde javljaju lose vreme narednih 7 dana i niske temperature. Pozdrav