
Galerija nije uvezena
Nakon par tjedana čitanja i učenja vrijeme je da se sprovede u djelo naučeno, da se vidi iz prve ruke koliko se teorija razlikuje od prakse. Dakako, ovo je moj prvi grow i iskreno očekivanja nisu velika. Neću lagati i reći da ne očekujem ništa što se tiče gramaže na kraju ali nekako mi je puno bitnije samo iskustvo što ću ga dobiti kroz idućih par mjeseci. Već ovih proteklih tjedan - dva od samog smišljanja box-a, slaganja istoga te do klijanja mojih ljubimica me je ispunilo neopisivim zadovoljstvom, tako da nemogu ni zamisliti kako ću se osjećati kasnije kad to sve poprimi malo ljepši i veći oblik. I zato bez obzira kakav će biti završetak ovog mog dnevnika, ovo sigurno nije moj zadnji grow a valjda će biti nešto i od ovoga da se ima šta zadimit na zasluženom godišnjem odmoru :smoke18:. Eto to je što se tiče očekivanja od ovog grow-a. Plan je bio sljedeći. Posaditi par domaćica ( sjeme što sam godinama odvajao od različitih vrsta što mi je dolazilo pod ruku, jer sam znao kad tad da ću se upustiti u ove vode) te stjecati praksu na njima, vježbati LST i slično. No plan je odmah pao u vodu jer od 10-tak sjemenki nisam uspio niti jednu da mi proklija ( ništa čudno jer su neke sjemenke stare i više od 5 godina), tako da sam se prebacio na provjerene stvari. Prvo sam s jedne nizozemske seedsbank naručio Caramelicious seeds, no odmah nakon narudžbe sam našao brdo negativnih komentara na netu o samoj seedsbanki pa čak i o samoj vrsti ( hebiga neiskustvo što se nisam prvo detaljnije informirao) tako da sam odmah napavio plan C. Sa ovog našeg sajta sam naručio dvije vrste, i to sve vrlo brzo riješeno tako da je već nakon 5 dana sjeme bilo u zemlji. U međuvremenu su mi stigle i sjemenke i nizozemske ( bez ikakvih problema u poštanski sandučić) tako da sad imam sjemena za najmanje 3 godine s obzirom na uvjete koje posjedujem ( jer dobio sam još i 20 free seeds iz nizozemske). Pitanje je još kvalitete tih sjemenki iz nizozemske no to ću morati na jesen provjeravati, jedva ček
Ajde red je da završimo ovu priču :sun2: Obećao sam smoke report, pa par riječi o dimu. Wembley me nije razočarao u niti jednom smislu, iako mi se čini da nisam uspio uhvatiti pravi fenotip, dim je jako dobar a to je najbitnije. Desna bolja biljka, dala je više, potentnije i ljepše hedove i to se osjeti kod pušenja. Udara me već na pola frule, tako da zaboravim da sam i zapalio, samo nakon nekog vremena skužim da imam pola džokse u ruci, i tako to dan za danom, tjedan za tjednom. Još mi nije dosadila kao s mnogima prije. Uglavnom rad je iznenađujuće većinom head high, npr obožavam pušiti dok šetam gradom, prije nego što idem se blamirati na teniskom terenu, na plaži, odlična je za komunikaciju itd itd. Miris je neobičan i jako slabašan. Jedino ga u staklenci osjetim onako pošteno, i dok mrvim, nekako je čudan, svjež malo me vuče na mentu čak ali nije to. Neznam možda je to taj čuveni Bubble Gum. Čak ni kod pušenja miris nije intenzivan, jasno onaj tko zna ne može mu promaći ali bez problema se može pušiti u javnosti, samo korak-dva u stranu i nema šanse da netko skonta. Što se tiče samog izgleda i čvrstoće hedova, većina bi ih prošla u Damu- bez problema. O ukusu nebih previše budući da isključivo konzumiram jointove i to u omjeru fifti-fifti ( duhan-vutra), tako oduvijek radim - jednostavno obožavam dimiti duže vrijeme jednu frulu, uz jutarnju kavicu je najslađe - i najbrutalnije. Što se tiče samog rada odnosno jačine, nije ubojica ali je jaka i dobra. Volim pušiti manje i lošije hedove prema boljima, tako da sam si za kraj ostavio 10-tak najboljih vrhova - ludilo brale . Neću reći da je to najbolja vutra koju sam pušio jer nije, ali je vraški dobra, ništa bolju nisam pušio ni u Damu. Osim možda Pink Kusha koji me je razbio kao beba zvečku prvu veče :hehe: I zato Vutro hvala ti još jednom, i hvala svima koji su pomagali i pratili. Žao mi je što nekih više nema ( Simas vrati se) no mislim da svi mi moramo biti na nekoj razini iznad svega nebitnoga i posvetiti se osnovnom razlogu zbog kojeg jesmo ovdje, a to je predivna biljka zvana konoplja. A ovo je predivan forum baš o toj biljci, sve ostalo je manje bitno, zar ne? Ubrzo kreće novi grow no ovaj prvi će zauvijek mi ostati u jako lijepom sjećanju, milina, samo nek se zeleni ljudi :icon_lol::leafblunt:
Evo uhvatih nešto vremena, hvala svima na čestitkama, repovima ...:sun2::sun2: Nakon 3 dana sušenja ponovno ošišao vrhove ali ovaj put detaljno. Nakon 7 i po dana su u teglama I napokon danas nakon 8 dana tegli mislim da su taman spremne za fini curing, odstranjene su sve veće grane, hedovi razdvojeni, manji će se popušiti a veći ostaju u teglama do daljnjega. Oko 75 grama sam dobio, 30 od jedne i 45 od druge, oko 45-50 g fine hedovine ide na curing. Nisam toliko očekivao sigurno a definitivno nisam očekivao toliko "otpadnog materijala" Od drugog trima je ispalo 15-tak grama sitnog suhog lišća prepunog kristala, idući put ću zasigurno morati misliti o nekom hašu, sada se nije imalo vremena. Što se tiče dima još je rano, takoreći nisam probao još niti jedan veći hed. No miris je definitivno zanimljiv, čekam da se još razvije do kraja no ne miriše na klasičnu vuvu nikako. Ukus kod pušenja je isto jako dobar već sad, jako lagan. Rad je dobar no neka ih još 10-tak dana u teglama pa ću probati nešto detaljnije o samom dimu. Neznam šta drugo reći, sretan sam :icon_lol:
:thewave: B E R B A :thewave: Trajanje uzgoja: 15 tjedana od klijanja - 5 vegetacije i 10 tjedana cvjetanja Visina biljki : 50-tak cm, prije manje nego više Vrijeme je da se i ovaj dnevnik lagano privede kraju. Grow je završio i moram reći nakon svega da sam oduševljen, apsolutno svime. Nevjerojatno, do pred 4 mjeseci takoreći nisam ni pomišljao na ovo niti znao da je moguće uzgajati u tako malim prostorima. A onda nabasao na Vutru.org, ugledao slike dečki koji uzgajaju u PC- kučištu i to je bio taj klik. Hebem ti ako oni mogu u kompjutoru valjda mogu onda i ja nešto u ormaru. I eto nakon cca 4 mjeseca u ormaru mi se suši 20-tak predivnih hedova. I zato puno hvala vutri i svim članovima koji nesebično dijele svoja iskustva. :thankyou::common028: A s growom sam u potpunosti zadovoljan, više manje tehnički solidno odrađen. Mjesta za napredak ima napretek i to me jako veseli. Stoji upitnik kvalitete svega, i ne mogu reći da me to ne muči jer to i je bit svega ovoga. Ali vjerujem da sam uradio sve što sam mogao i trebao, valda će i dim biti fin. Vidjet ćemo za par tjedana, nadam se najboljem :hehe: I par riječi o biljkama, dobio sam na kraju 2 fenotipa Wembleya, totalno različiti hedovi, (nadam se i različitom dimu) pa par riječi o svakom. Wembley 1 U principu je trebala biti 2 jer je dan kasnije proklijala, 2 dana nakon klijanja presađivana, loše krenula no nakon 3-4 tjedna se zalaufala i brzo preuzela dominantnu poziciju u boxu sa svojim ogromnim lišćem. Hedovi su posebna priča. Dovoljno je pogledati glavni hed te biljke, ima rogove na vrhu, izobličen do ružnoće. No kaliksi su bolesno debeli, hed je čvrst i masan, sav prekriven kristalima i dugačkim dlačicama svakakvih boja, prekrasno. Vjerujem da je ubrana taman u pravo vrijeme. Wembley 2 Puno bolje krenula, no nekako i zastala početkom cvjetanja. Jednostavno upala u sjenu svoje kolegice i malo toga sam tu mogao napraviti. Hedovi ove biljke su totalno drugačiji. Rastu piramidalno prema svjetlosti, puno slojeva malih listića unutar samog heda, dlačica ima puno manje i drugog oblika (kraće i deblje). Hed izgleda masivno ali uopće nije, dosta je pufast. Definitivno ubrana prerano, vjerujem da je mogla još komotno 7-10 dana ostati, nažalost zbog drugih razloga morala je i ona dolje. No i to je još jedno iskustvo, baš me zanima rad tih istih :spliff: Malo slika s harvesta :icon_smile: Ostavljeno nešto više lišća, nije se imalo puno vremena a vjerujem da će i pomoći malo jer su vrućine ogromne, brzo će se sušiti. Bar da malo uspori. A i haš nemam namjeru raditi, bar ne ovaj put. I to je to, bilo je par paranoičnih reakcija tokom growa, puno premišljanja i razmišljanja no grow je priveden kraju a to je uvijek najvažnije. Kvantitetom sam izrazito zadovoljan, kvalitetu vam javim za par tjedana. Čeka me vrlo uzbudljivih 3 tjedna, ide se i do Dam-a između ostalog. Ma hebenica .... Uživajte u ljetu i želim vam puno :sun2: i nešto kiše s vremena na vrijeme :icon_mrgreen: I naravno puno puno :rasta1::cool44::spliff::joint::leafblunt:
Hvala momci na pomoći , grdo mi je produžetak growa zakomplicirao život, tajming mi mora biti točan unutar 24 sata inače sam jebao ježa. Berba mora biti do 18-tog naveče, suhi hedovi moraju u tegle točno 25-tog na 26-tog, drugi termini su nedostupni i prije i kasnije . Zato toliko pitanja i mozganja. Jedino me veseli što će desna biljka izgleda biti taman zrela .... Hebem ti sve kad nisu mogle cvjetati do 65 dana, ali šta se može, prilagođavam se iz dana u dan, sve za biljke - biljke nizašto :icon_lol: Na što si točno s ovim mislio, možda mi je još nešto promaknulo. EDIT: Došao kući s posla, malo gledao kristale i čini mi se da će ipak sutra berba, po 77 put mijenjam plan u zadnjih 10 dana hahaha. Desna biljka izgleda sasvim spremna, rekao bih da ima oko 30-40 % smeđih kristala na 3 najveća vrha - ostatak je mliječno zamućen. Lijevoj biljki bi dobro došlo još bar tjedan dana no ako ide jedna ide i druga, nema trenutno prostora ni vremena za nešto drugo.
Wembley inače cvjeta 60-65 dana, tako reklamiraju a tako je i u praksi koliko sam vidio u 2-3 slučaja, tko bi se nadao da će moje otići u 70+ dana 12/12. Neznam da li je to do fenotipova, slabije lampe, ili ovih vrućina no grow se rastegnuo i priuštio mi mnoge brige jer sam računao max 65 dana cvjetanja +- 5 dana gore dolje. U svakom slučaju biljke broje zadnje dane, pustio sam ih maksimalno koliko sam mogao zbog drugih obaveza - nadam se da će biti dovoljno iako nisam baš siguran u to. Vjerujem da će sutra biti zadnje zaljevanje, onda još 3-4 dana svjetla, pa malo mraka i goodbye blue sky ... :prof10: Čak razmišljam da izostavim onih 48 sati mraka, nekako mi se čini da im je potrebnije svjetlo od mraka. Zaboravih napisati da zadnjih tjedan dana sam im produžio mrak za pola sata - sad su na režimu 11,5 svjetla i 12,5 mraka, sve u cilju bržeg sazrijevanja ...:icon_lol: I nebih rekao da sam počeo prerano s flushingom, želim dobiti što kvalitetniji dim. Tokom growa su gnojene duplo više nego što sam si to planirao prije, zadnja 3 tjedna bez gnojiva će biti taman da povuku sve iz zemlje ako je još šta ostalo. Kvantitetom sam zadovoljan već poodavno, bit će hedovine za cijelo ljeto i dobar dio jeseni, kvaliteta me brine. Već se par nižih i manjih hedova popušilo ( strateški uklonjeni radi opće koristi :hehe:) i ono, rad je solidan, dobra vuja no ništa posebno. Mirisa nema već dosta dugo, tj nije intezivan. Nadam se da će im par dana još dobro doći, te da će curing dosta popraviti stvar. Vidjet ćemo, uskoro .... Nego kad već spamam vlastiti dnevnik par pitanjca ako će se tko usuditi prognozirati. 1. Temperatura 25-27 C, vlaga cca 50-tak % - jel će se osušiti za 7-8 dana i biti spremne za tegle? 2. Sušiti cijelu biljku u komadu ili hed po hed? 3. Kod trimanja ostaviti malo lišće oko hedova ili maksimalno sve otrimati?
A teško je to reći, tjedan dana sigurno - ova lijevo možda čak i duže :icon_rolleyes:
Hvala Herb :icon_lol:, trudio sam se a biljke su to prepoznale :sun2: Nema više gnojiva za njih dugo već, ispirem ih čistom vodom već više od 15-dana, očekivao sam da će i prije početi žutiti :leafblunt:
Mda, pričekat će taj report neko vrijeme papa štrumfu ... Nedaju se ove moje dame, baš im je llijepo, juče i prekjuče poizbacale masu novih pistila, fan listovi su napokon počeli žutiti i sušiti se pomalo no kraj se još ne nazire, bar ne po kristalima, a morat će dolje i to uskoro i to me jako žalosti .... 67 dan 12/12 - BUĐENJE ! :icon_lol:
Ma nije samo strpljenje u igri, ima tu drugih vanjskih faktora koji će odrediti kraj ovog growa. U svakom slučaju još su na životu, i bit će sigurno još tjedan dana a možda i maksimalno dva - i to je to, dalje ne ide kako god da okrenem. Danas zalite po drugi put uzastopno s većom količinom vode, gnojene zadnji put pred 11 dana, vjerujem da će to biti dobro. Gledao sam i kristale danas, naravno samo na većim vrhovima, oni me najviše i zanimaju:-) Uglavnom su zamućeno bijeli, kristalno prozirnih jedva da još ima, a smeđe zlatnih ima dosta više na drugoj biljki nego na prvoj. U principu po vrhovima jasno je da je riječ o teškim indikama, prva još i vuče na neki hibrid dok je druga tipična indika . Vrhovi su čvrsti i kompaktni, baš masivni. Najmanje što želim su takve dve ubice tako da je i cilj ubrati nešto ranije, dugo vremena je prošlo otkad sam ja pušio tako nešto, satrat će me ovo 61 dan 12/12 - 95 ukupno Prva Vrh te biljke je dugačak 15-tak cm i 5-6 cm širine, čisto radi usporedbe jer na slikama sve izgleda veće. Druga Vjerujem da je ovo zadnji update prije berbe .... Milina ... samo nek se zeleni ljudi ... :leafblunt::leafblunt:
Hvala papa štrumf na repu :icon_lol: Što se tiče šišanja, to mi je najteže leglo u cijelom grow-u, baš neugodan osjećaj kad moraš zdravi list ukloniti, a nisi siguran jeli to dobro ili loše. Neću više ništa raditi na njima, samo zalijevati i čekati. A vrh je fenomenalan, kaliksi su se počeli bolesno debljat zadnjih tjedan dana, na ružan način se proljepšao :icon_lol: A evo i ostatka društva :)) Hedovi druge biljke To je to od mene, uživajte - znam da ja hoću :)) :leafblunt::leafblunt:
Hvala na savjetima ljudi, puno ste mi pomogli :thankyou::icon_biggrin: 55 dan 12/12 - 89 ukupno Mali ali zreliji hedić sušen 5 dana u idealnim uvjetima. Trichomi uglavnom zamućeni, ima još dosta prozirnih, smeđih gotovo ništa. Okus katastrofa, miris jako slab ( općenito su mi biljke prestale jako mirišati, to mi baš fali nekad :)) ali rad je već sada fin, bit će to dobro.. Da, bili ste u pravu, ništa još od berbe. Uzeo sam povećalce neko i sada mi je sve jasnije puno. A grow je ušao u perfektnu fazu, lagano se pušika, znaš da si im dao maksimalno koliko si mogao i gledaš kako ti one to predivno vraćaju kroz brdo malih hedića, ma milina ... Pošto sam odgodio berbu, zagnojene još jednom u 50-tom danu s pola doze blooma i punom dozom fosfora. Spustio lampu maksimalno - uistinu neznam zašto to nisam već napravio i prije. Sada je najveći vrh na 15-tak cm od lampe ali ono što je važnije 70% hedova je sad na 20-25 cm udaljenosti, ova dva venta ispod lampe sam kritizirao - no oni rade svoj posao odlično. I to je to s moje strane, sad samo sjedim, i čekam , i pušikam tu i tamo :leafblunt: Slika je inače nerealno zelena :vb_smash::icon_smile:
Uf uf Ma problem je u tome što poslije 20.7 sam u banani s vremenom tj do tad bi trebali hedovi već trebali biti u staklenci, jer nakon toga imam hrpu obaveza, putovanja, obilazaka - ma svašta nešta. realno mogu još pričekati i 25 dana ali neznam kako ću izvesti curing jer malo malo pa me neće biti po 4 ili više dana, a navodno bi se trebalo na dnevnoj bazi provjetravati i provjeravati hedovi. Nekako sam dobio dojam da pravilno sušenje i curing je jednako bitan kao i pravovremena berba, zato tako. A ništa nabavit ću neko povećalce pa ćemo vidjeti koliko još, da baš ne uberem puno prerano. Ionako će uskoro ostati bez hrane, već 8 dana su na čistoj vodi - teško da će još izdržati više od 10-15 dana. Vidjet ćemo, hvala na repu i savjetu....
O da lucidu, mislim da ću morati investirat u specijalne škarice, nikad ih nisam koristio - no teško ću ovo čudo s prstima mrviti ... hvala na repu druže i lijepim željama, nek ti nama postaneš member mjeseca pa ću u to ime zapaliti. Iako po meni konkurencija je poprilično žestoka, a to je dobro, ustvari odlično dapače ... :icon_lol: 49 dan 12/12 - 83 ukupno Uzeo sam neko sranje od fotića pa ga malo isprobavam, nije ništa posebno ali ima blic..:banana: Inače biljke se bucmaju zadnjih dana na sveopće veselje, mislim da ću ih pustiti još 10 dana, malo sam razmišljao i tako bi mi najviše odgovaralo. Naravno da se tu nešto pita i njih ali dosad smo se dobro slagali - dogovorit ćemo se nekako. A i volio bi ih pobrati dan-dva ranije zbog rada da bude nešto više high. No otom- potom ... :leafblunt::leafblunt:
46 dan 12/12 - 80 ukupno prva druga Hedovi nisu veliki ali fala bogu ima ih dosta i izgledaju dobro. Prioritet ovih zadnjih 3 tjedna će biti poboljšavanje kvalitete hedova, kako izgleda tako okusa i mirisa. Gnojene su zadnji puta u 41-om danu sa nešto više fosfora, pošto su mi se na prvoj pojavile male kanđe zaključio sam da je dosta, do kraja dobivaju samo čistu vodu, a u planu je i koji fleš, jedan za tjedan dana i jedan 5 dana prije kraja. Ako netko ima još koji savjet za ovih zadnjih 3 tjedna - slušam ... još malo, sasvim malo .... :spliff:
39. dan 12/12 - 73 ukupno Danas sam malo uhvatio vremena pa sam ih malo izokretao, dobrano zalio, poslikao, zategnio itd itd ... Apdejt samo da naglasim razliku između 2 fenotipa Wembleya. Iako sam ja sumnjao već od pojave drugog para listića, razvitkom hedova se tek sada vidi jasna razlika. Na slikama su samo glavni hedovi jedne i druge biljke. Evo i jedna zajednička na kraju posla :spliff::spliff:
36.dan 12/12 - 70 ukupno Prva Druga
29. dan 12/12 - 63 ukupno @Sulundar - hvala na repu druže. A na slikama je samo glavni hed s bolje biljke, koji mi je pobjegao 10 cm u visinu iznad ostalih vrhova i nalazi se na oko 25 cm od lampe. Ostali hedovi su puno manji, pogotovo na ovoj drugoj lošijoj biljci. Pokušavam ih razvući najbolje što umijem ali nekako mi slabo to ide. No nema veze, cilj je ovaj glavni hed izvući tako da što bliže odgovara ovome https://www.pyramidseeds.com/WEMBLEY_FEMINIZADA Ako to uspijem onda ću biti prezadovoljan s ovim prvim growom. Ima još vremena, nekih 5 tjedana još pa ćemo vidjeti šta će od svega ispasti
Pozdrav Enigma, dobro nam došao :wave: Hvala na lijepim željama, i ja tebi želim puno sreće i :sun2: u tvojoj avanturi. Predivan hobi, još da je legalan eh eh Umjesto redovitog apdejta odlučio sam staviti sve pod crtu koliko sam potrošio dosad na ovaj prelijepi hobi. Ima dosta početnika poput mene, vjerujem da će njima ovo biti i najzanimljivije. Samo ću napomenuti da meni novac nije bio u prvom planu, najveći problem mi je bio pronaći prostor jer živim u iznajmljenom stanu. I na kraju sam uspio naći prikladan ormar koji se fino uklapa u dnevni boravak i odatle je sve krenulo. ORMAR - 420 kn ( 350 + 70 dostava) RASVJETA - 300 kn ( 6X 23 W štedne Philips s grlima) 150 W HPS - 400 kn ( + prigušnica + starter + dostava) REFLEKTOR - 120 kn ( reflektor s E40 grlom) VENTILACIJA - 400 kn ( 3X 12cm i 2 X 9cm PC ventilatora + adapter) POSUDE - 100 kn ( 2 X 11L te 20-tak litara terra magme) TERMOMETAR - 200 kn ( digitalni termometar i vlagometar) PREPARATI - 400 kn ( hesi komplet 300kn, + tekućina za određivanje PH-a, sera minus, hidrogen) SJEMENKE - 120 kn ( 2 komada) ELEKTRIKA - 200 kn ( kablovi, produžni, utikači, timer, ...) Uf to bi bilo to, ne mogu se više ničeg sjetiti bitnog, dakle cirka 2700 kn iliti nešto više od 350 eurića. Cijene su naravno okvirne. Kao što se vidi nisam baš previše škrtario, puno stvari sam mogao proći dosta jeftinije ali nije se bilo vremena lunjati okolo, tako da sam dosta stvari uzimao što mi je bilo jednostavnije a ne jeftinije. Dao bih ja i više samo da mi je naći kojih metar dva kvadratna. Uostalom dosta će mi ovih stvari poslužiti i za druge growove tako da je to sve relativno, jedino što mi fali još je mikroskop i PH-metar, no otom potom. Sutra stavim slike biljčica ako uspijem napraviti koju kvalitetnu fotku. Inače malo stagniraju u zadnje vrijeme, malo su ih ove vrućine usporile, plus pomanjkanje prostora te ja baš nisam bio u mogućnosti ih redovito obilaziti ( zaljevati) i sve to malo pomalo utječe. Nije ništa strašno, samo hedići se slabo pune. Nema veze kako mora biti neka bude, samo da budu kvalitetni - drugo me ništa ne interesira.:leafblunt::leafblunt:
U hebem ti šta ste me izbombardirali :icon_biggrin: Hvala svima na repovima, lijepim željama, što pratite ....:sun2::sun2: @ Haze drago mi je da si unio ovaj mali detalj u moj dnevnik, bez toga to nebi bilo to :icon_wink: @ zlo iliti naopako - oba su wembleya, zoki previše prati dnevnika pa se malo zabuni tu i tamo ( iskreno mislim da puši onu opaku stvar zvanu marihuana :eyebrows::hehe:) gnojenje je redovito, svakih 10-tak dana, još nekih 3 puta planiram do kraja. Probat ću ovo što kažeš, znači pola doze blooma i jedna i po doza fosfora ako sam te dobro skužio tamo oko 40-tog dana cvjeta. Što se tiče skidanja lišća, napravio sam ja to u prvih 10-tak dana kad sam prebacio na 12/12 ( pogotovo na ovoj lijevoj). Čitao sam da je to najbolje raditi u prvih 2 tjedna dok su u predcvjetanju - sad mi je malo frka kad su već ušle u cvjetanje. Nemam ja iskustva, teorije sam dosta pohvatao ali dosta je to škakljivo pitanje, lako se može pretjerati baš kao i s gnojenjem. Tako da ću rađe riskirati s eventualno manjim hedićima nego da nešto gadno za*****. Naravno da ću skinuti gdje koji list koji nema smisla ali ništa više od toga, nadam se da me razumijete :vb_kez: Odlično ti biljke izgledaju, šta reći nego majstor na djelu. Iluzorno je očekivati da ja tako nešto slično postignem u prvom growu - ali već iduće godine, tko zna ... :eyebrows::icon_biggrin: Hvala ne repu i savjetima ... @ Zoki - Već sam se pitao gdi si :icon_lol: Evo ti jedan rep + od mene meštre, hvala što pratiš i potpomožaš savjetima, ne samo mene već i sve ostale u nevoljama I kakvi pobogu Tarki, Tarkija ne volimo - sve dok se ne preobrati na pravu crvenu boju :icon_mrgreen: Osim ako Tarki nije zlo i naopako hmhm A hebiga onda ...:icon_lol: I to bi bilo to ljudi, nastavit ću apdejtati na tjednoj bazi. Svima želim puno sunca i samo nek se zeleni :sun2::sun2::spliff::wave:
Hvala što ste svratili, na dobrim željama, repovima ... :thankyou: 21. dan 12/12 - 55 ukupno Ma gužva je nenormalna. Očekivano počele su cvjetati ovaj tjedan, hedići se lijepo formiraju ali brate ispunile su sve što su mogle u ormaru, još malo pa vrata neću moći zatvoriti. A zalijevanje kad ih vadim van je postala prava muka, treba to nazad ugurati :) A jbg, valjda će uspjeti nekako ... Nekoliko sati na dan im dajem još malo plavog spektra, kako kad stignem, najviše zbog donjeg lišća i vrhova. Vrhove sam malo nategnuo koliko sam mogao da dobiju nešto više prostora i svjetla....I to je to, borba do kraja :watchplant::watchplant: Uživajte, ujutro još stavim nešto slika normalnijih boja prije nego što se ovo čudo od HPS-a probudi. Valjda ću uspjeti, moram si nabaviti neki fotić s blicom - ovo je banana za slikati
14. dan 12/12 - 48. dan ukupno Biljčice napokon dosegle visinu od 30-tak cm, napreduju fino bez ikakvih problema. Lampa je udaljena 30-tak cm od vrhova, čini se da im ne smeta. Pojačao sam zaljevanje, sad je svakih 2-3 dana sa skoro 1,5 l destilirane vode (neda mi se više prokuhavati, filtrirati te smanjivati PH). Po savjetu Zokija smanjio sam gnojenje iako se čini da im ne smeta lako je moguće da pretjeram, pogotovo što nemam prijašnjih iskustava. Dakle zasad su gnojene 2 puta u režimu 12/12, 7.05 i 17.05 sa punom dozom hesi blooma, i sad ću stati jedno vrijeme, malo promatrati šta se dešava idućih 10-tak dana, power zyme ću nastaviti dodavati jednom tjedno prepisanu dozu. Još se dvoumim oko peroksida, da nastavim jednom tjedno ili da ga skroz izbacim, sad nisu jedno duže vrijeme dobile peroksid i ne vidim neke razlike. Desna će uskoro početi cvjetati, sve više pistila ima, izrazito zdrava biljka, širokih i zdravih listova ( bez obzira što udaraju u stranice ormara). Razvila je i par ljepih sporednih grana koje se brzo probijaju prema vrhu, čini mi se pravi fenotip wembleya kako treba biti tj kako sam vidio po drugim slikama i dnevnicima. Jedva čekam da vidim daljni napredak. Evo malo slika od 17.05. Čak sam dosta razmišljao da samo nju ostavim u boxu, ali nakon razgovora sa mojom životnom družicom ipak je donijeta odluka da ostanu obadvije u box-u pa šta bude - neka bude. Evo kako bi izgledalo da je sama u boxu: Što se tiče lijeve biljke, već sam pisao da ima flekaste listove. I dalje više vuče na sativu ( bar puno više u odnosu na ovu drugu), no sva je nekako "zgužvana", ti novi listovi izgledaju dosta slabašno, brzo se savijaju, boja ne izgleda prezdravo i još uvrh svega sam joj ja pametan poskidao pun kufer donjeg lišća. No i ona napreduje i raste iako u odnosu na drugu biljku razlika je ogromna. Pistila ima ali u puno manjoj mjeri, vjerojatno će kasnije početi cvjetati i kasnije dozrijeti. No da više ne seruckam evo par slika lijeve biljke od prekjuče i da konačno završim: Ovo je trebao biti kratki redoviti update jer nekih problema i novosti nema, a ja se raspisao ko veliki. Nema veze, ostajte mi zdravo i veselo, nek se samo zeleni :spliff::spliff:
A šta ja znam probam se držati onog Hesijevog rasporeda, nisam gnojio prva 3 tjedna vegetacije, onda dobile 2 X po pola doze TNT-a i tek prije 6 dana punu dozu Blooma. Stim da je lijeva dobila + dodatne pola doze TNT-a. Uglavnom otprilike 1 X tjedno i tek zadnji puta punu dozu ( s tim da boostere ne računam pod gnojivom već samo TNT i Bloom, boostere uvijek prepisanu dozu stavljam) . A koliko sam pročitao Hesi se smatra dosta blagim gnojivom a iz prethodnih iskustava članova s Wembleyom dobio sam dojam da im paše gnojivo. Zato tako ... No poslušat ću savjet i malo smanjiti, recimo svako treće zalijevanje to bi bilo otprilike svakih 9-10 dana ...
7. dan 12/12 - 41. dan ukupno Nekidan poskidao sve donje lišće i grančice za koje sam procjenio da neće dobivati dovoljno svjetla, možda sam malo pretjerao na ovoj lijevoj ali jbg prvi put to radim pa će se vidjeti rezultat kasnije. Desna je pokazala spol, ima ogromne listove i gužva u box-u je evidentna. Malo jesu narasle ali neznatno, sad su na oko 20-25 cm. Režim zalijevanja ostaje isti jednom peroksid jednom hesi komplet, otprilike 2-put tjedno. Temperaturu i vlagu sam prestao kontrolirati, vjerujem da je u granicama normale. U principu nekih problema nemam osim što me zabrinjava pomanjkanje mjesta u box-u. Ma nemam pojma, vidjet ću kako će to izgledati za tjedan-dva kad počnu cvjetati, nije baš da ide onako kako sam ja očekivao. Pozdrav i :leafblunt:
A jest vlaga po noći dođe na 60-70%, cirkulacija zraka je uvijek ista, no nebih rekao da je od toga( jer ova druga nema tih problema) Malo se sada povuklo, uklonio sam onih par listova najkritičnijih a ovi ostali jesu malo "pjegavi" ali kao da je malo stalo. Novi listovi izgledaju puno zdravije boje. Moje mišljenje je da joj fali(o) neki mikroelement ili da je takva sjebana genetika. Ko će ga znati - može biti svašta ... @ zuz - i ja isto, i ja isto jedva čekam vidjeti masne wembleye :icon_biggrin: . Malo me još strah da nešto ne uhebem ali puno manje nego na početku. Puno više sada znam nego recimo pred 3 tjedna jer konstantno čitam, tražim informacije, gledam dokumentarce i sl. Što više znam - to sam opušteniji i sigurniji u sebe - logično zar ne. A i ova vrsta mi se čini dosta zahvalna za početnike - vidjet ćemo za 2 mjeseca a dotad :watchplant::watchplant:
33. dan vegetacije Evo mojih grmića :icon_smile::icon_smile: Zadnji update prije prebacivanja na 12/12, nisam još točno odlučio kad ću ali recimo 4 dana maximum još su na ovom režimu, a onda tek postaje zanimljivo. Želio sam da bar dosegnu 30-tak cm no to je evidentno nemoguća misija, curama je jako lijepo pa umjesto da rastu one se samo šire i šire a u box-u sve manje mjesta, već sad im je poprilično tijesno. Lampa mi je podignuta na 40-tak cm od vrhova i bilo mi je glupo je još više dizati samo da se biljke izduže, ipak je to 150-tica dosta se lumena gubi već i na ovoj visini. Inače biljke još nemaju niti 20 cm visine. Kako je tako je, bit ću pametniji drugi put, inače sve po planu i programu. Sve manje paničarim oko svake sitnice i sve više se opuštam. Zaljevam ih 2 puta tjedno, jednom hesi komplet ( s pola doze TNT komplexa) a drugi put dest. voda sa 4 ml peroksida. Vlaga se stabilizirala iznad 40%, temperatura se malo povisila jer ova 2 PC venta od 12 cm za cirkulaciju zraka su živo sranje ( puno efikasniji su oni od 9 cm i dosta jeftiniji) ali držim je u granicama normale 30-31 C najviše. Čak bih nekako rekao da biljkama nekako i paše kad su na oko 30-tak stupnjeva, više nego kad su bili na 26-27, bar imam takav dojam. Žao mi je samo što mi ormar nije bar 15-tak cm širi i duži ali hebiga šta je tu je, to valjda svi groweri žele, prostora i lumena nikad dosta . Mislim da idući put ide samo jedna biljka u box, možda tek neki autoflowering da joj pravi društvo s vremena na vrijeme a da se proba i to čudo. No otom potom, treba prvo ove istjerati do kraja i kao što rekoh na početku ovo dosad je bilo samo zagrijavanje - prava tekma tek treba početi. Lijep pozdrav svima i uživajte :leafblunt:
E kad bi barem bilo to, ali nije - pazim dok zaljevam. A i te fleke više izgledaju kao neke svjetlozelene pjege raspoređene po cijeloj površini listova podjednako i to recimo 70% posto listova, kako mladih tako starih. Neznam - nešto joj smeta a neznam što. Do prekjuče je bila tretirana potpuno isto kao i ova druga (svjetlo, zalijevanje, temperatura ...) a druga raste savršeno. Jedina razlika je ta što sam prekjuče ovu zalio s hesi kompletom dok sam ovu drugu zalio samo destiliranom vodom + H2O2 ( i opet je savršeno odreagirala) A pratit ću je, sada sam je zalio s malo više gnojiva, iduće zalijevanje probati možda s čistom vodom iz pipe bez ičega, možda nekako odreagira na malo veći PH i tako. Ko će ga znati, ajde da obadvije imaju iste simptome ovako je to sve nagađanje. Ma bit će to nekako valjda, ne izgleda mi nešto jako loše a valjda će se i od ovog nešto naučiti :)):wave::wave::spliff:
27. dan vegetacije :icon_lol: Svjetlo: 150 W HPS - cca 17 000 lumena Režim svjetla: 18-6 Udaljenost lampe od vrha biljki: 40-45 cm Visina biljki: 10-15 cm Miris: Ne pretjeran, čak nekako ugodan nosnicama. To neće biti problem, dapače :) Temperatura: 26-27 u dnevnom, 21-22 u noćnom režimu Vlaga: 35% u dnevnom, 45-50% u noćnom modu Zalijevanje: svaka 3-4 dana s 1,2 L prokuhane i procjeđene vode PH-a 6,5-7,00 Gnojenje: 3 X puna doza Hesi boostera (Root complex, Power Zyme, supervit) te 2X s pola doze TNT complexa Ispričavam se zbog loše kvalitete slika, bez sunca vani moj fotić je u banani :ohno: A što reći već da svakim danom ove dve biljke se sve više razlikuju. Jadna fino raste, niska i lisnata, sve joj paše, napreduje sporo ali lijepo ( juče umjesto gnojiva dobila destiliranu vodu s 5 ml H2O2). Drugu sam malo izmaltretirao s LST-om pred dva dana, listovi su svijetlozeleni, svi nekako rahitični imaju fleke po sebi ali zato se grana kao luda. Dosta sam i lišća poskidao s donjih grana tako da je sigurno u malom stresu no vjerujem da će se brzo oporaviti. A zašto lišće ima flekove po sebi, te par ih i čak žuti teško mi je dokučiti. U istim uvjetima kolegica joj fino napreduje. Valjda sjebana genetika ništa mi drugo ne pada na pamet. Box sam obložio auto folijom no problem temperature još nisam rješio. Stolni vent koji mi je trebao puhati po biljkama mi je prevelik tako da ga zasad privremeno koristim izvan box-a da puše po biljkama ( uz poluotvorena vrata ormara) Zato mi i je temperatura skoro idealna no nažalost to može biti samo prijevremeno rješenje. Nabavljena su 2 PC venta od 12 cm koji bi ga uskoro trebali zamjeniti, čim se uhvati nešto vremena. I to je to, dosta su mi niske biljke, volio bi ih držati što duže u vegi da bar pređu 30-tak cm prije 12-12 režima no teško ću to uspjeti. Zbog prije navedenih razloga najduže još 10-tak dana ovako i onda moraju na cvjetanje. Hebiga, šta mora biti neka bude :) Do daljnjega ....... Uživajte :-)) :sun2::sun2::sun2:
Ej Zoki, pozdrav, malo se slavi 420 priznaj :smoke18: Nisi dobro skontao, napisao sam da ću držati u vegi još 10 do 15 dana, a sad su 20-tak dana stare. Ne mogu duže zbog godišnjeg, neznam još točno kada ću ići na godišnji ali računam tamo sredinom 7 mjeseca. A onda idem iz grada na 2-3 tjedna, malo moreno malo rodbina tako da do tada moraju biti cvaknute. Tako da sam si izračunao do 05.05 vega, onda 65 dana cvjetanja, još tjedan sušenja i to je to. Hebiga, drugu turu ću odraditi vegu i 3 mjeseca ako treba ali sad sam limitiran vremenom nažalost. što se tiče tegli te mjere su na vrhu, dolje su nešto uže. Uostalom kad sam ih kupovao pisalo je da imaju 11 litara a i kad sam stavljao zemlju stalo je taman 8+4 Terra magme. To je to litra manje više koga briga. A za gnojivo ste me skoro uvjerili, skoro. Bum još razmislio, za 3 sata se bude biljčice pa ću još razmisliti, baš sam ih fino isušio ovaj put u strahu od onih gnatova Pozdrav ljudi i samo polako :leafblunt:
Slike varaju hehehe, te posudice su od 11 L 25X25X25, trebale bi imati biljke bez problema 30-tak dana sve iz zemlje jer je i kvalitetna zemlja. Nekako su mi još premale da ih šopam NPK gnojivom - možda kroz 7 dana počnem s pola doze. Ove druge stvari su boosteri, mislim da to ne može nikako škoditi - no i stim ću ići pola doze da vidim kako će reagirati biljčice. Puno sam pročitao po forumu problema s gnojenjem i pH-om tako da pomalo startam, da vidim što će biljčice reći na sve to, njihovo mišljenje mi je najvažnije. Nego koliko često gnojiš, svako zalijevanje, svako drugo ili ? Otprilike, znam da tu nema pravila i jel koristiš full hesi program od početka do kraja?
Evo poslušao sam te simas i stavio sam HPS 150 W, nešto ranije nego što sam si to zamislio prije, ali prči ga dan - dva prije ili kasnije nema veze. I odmah je fino zatoplilo, temperatura mi je skočila na 32 C u zatvorenom box-u, tako da moraju biti otškrinuta vrata ormara zasad u dnevnom modu - onda je puno prihvatljivijih 27-28 C. Ovaj mali ventilator ih samo škakilja, ovih dana ulazi veći stolni vent da puše po njima pa ću onda vidjeti jel treba još koji vent ugraditi. Mislim da mi je najveći problem veličina tj površina reflektora koji mi pokriva pa skoro 80 -90% površine box-a tako da zrak ne može strujati prema gore, tj zadržava topli zrak dolje. No nije to takav problem, rješit će se nekako kroz par dana. evo slika kako to sad izgleda: Inače biljčice su mi ful sabijene uz zemlju i jako niske, najdonji listovi su mi jedva pola centimetra od zemlje. Lijeva biljčica je mlađa dan i po, i dalje baca široke, ljepše po boji (tamnozelene) listove i ide u širinu dok desna ide nešto više u visinu, ima uže listove ali zato baca pun kufer sporednih grančica koje se baš dobro razvijaju. Baš me zanima ako ih uspijem dotjerat do kraja kako će izgledati jedna naspram druge. Neću raditi nikakve treninge na njima, dugo sam razmišljao o tome. Prvi mi je grow, pustiću ih da rastu kako one hoće a kao što rekoh napočetku gramaža mi nije prioritet ovog growa, samo da one dotjeraju do kraja. Plan ih je držati još 10-15 dana u vegetaciji a onda na cvjetanje, vidjet ću, ovdje se planovi brzo mijenjaju iz dana u dan. :icon_lol: Došao mi je i komplet hesija. Mislim da ih još neću gnojiti ( bar ne s NPK gnojivom) ali mogao bih dodati pola doze Root complex-a, Power Zymea i kap supervit-a pa ću vidjeti kako će reagirati u novim uvjetima. To mi zvuči OK Toliko od mene, hvala svima na savjetima i sugestijama, ja sam zasad prezadovoljan napretkom - vidjet ćemo nastavak kakav će biti. Do čitanja i sretan vam 420 :leafblunt:
Hvala na repu i savjetima HPS je spreman treba samo 15-minuta posla ga montirati, bit će ovih dana. A i ja sam tako nešto razmišljao da stavim po 2 štedne sa svake strane samo neznam koliko ću mjesta imati u box-u kad se to razgrana a pitanje je i temperature pa ću pričekati još malo stim. Možda ću morati još koji vent ugraditi, bit ću pametniji za tjedan-dva kad se to malo razeleni ako bog da sreće ... Nego htjeo sam te pitati, imam spremne autofolije no nisam ni sam pametan da li da ih postavljam kad mi je ionako ormar bijel iznutra. A vidim da ti preporučaš drugima tu foliju, pa me zanima ako si je koristio s čim je ljepiš. Ja sam komad stavio na ovu dasku s štednima da nešto reflektira ali sam je lijepio s duck tapeom. E sad ako ću cijeli ormar iznutra postavljati tu foliju bio bi red da to na nešto i izgleda. Inače pratim ja i tvoj dnevnik, sretno s grow-om, nek se zeleni :))
Ništa nije došlo na krumpir, ipak sam paničario fala bogu. No bit ću na oprezu idućih dana, malo kasnije ću zaliti nego inače i to s peroksidom. Jebiga opreza nikad dosta. Do čitanja :)
Evo Bobe samo za tebe slika :icon_lol: ( sori na lošoj kvaliteti, ne radi mi blic pa su po noći slike za k...) Nema tu neke nauke niti estetike, zdravo seljački. Iskoristio sam onu poprečnu šipku ormara, uzeo štrik za veš, po 2 kukice uglavio sa svake strane u dasku i objesio. Jako zahvalan taj štrik za veš, čvrst, lako za rukovat a čvor uopće ne treba jak, 2-3 puta omotam oko šipke, jedan čvorić i drži bez problema. No to je ionako privremeno rješenje, kao što rekoh uskoro ulazi HPS, najvjerojatnije ta šipka ide van a u strop ormara ću uvrnuti 2 kukice te za njih pričvrstiti, vidjet ću još za par dana kako to izvesti. No večeras sam prvi put i drugim osjetilom (osim vida i opipa) doživio biljke, naravno počele su pomalo "mirisati". Naravno da me paranoja odmah počela hvatati, nije mi toliki problem ako bude stan zaudarao nego ako bude cijeli kat - e to će već biti problem itekakav. Ipak ima dosta djece u susjedstvu :ohno: I ako su već sad počele mirisati kako će to biti kasnije kad počnu cvjetati. Mislio sam da ću moći bez filtera pošto je ormar blizu prozora, sada više i nisam toliko siguran. I mislim da sam uočio par mušica u zemlji, ustvari sigurno sam ih uočio jer sam ih 3 potamanio. Koliko se načitah po forumu vjerojatno je riječ o onim fungus gnatovima, moram to proučiti kako ih se rješiti prije nego što se namnože, gamad jedna :ludaci_lol: hebiga EDIT: Postavio sam po par kriška krumpira na zemlju, za 10-tak sati ću vidjeti oće li koja larva doći na njih. Ako bude išta, onda jebiga ide isušivanje na par dana i borba. Hebem im sunce, vodiš brigu o svjetlosti, vjetru, ventilaciji, vlagi, ph-u a ova mala gamad se iznutra gozbi korjenom. Nadam se da paničarim bezveze, iako čisto sumnjam :violent018:
Danas jedna postaje punoljetna (18-ti dan) pa red je da malo osvježim slike :icon_lol: Inače sve u redu, i dalje su na režimu 18-6, zalijevam svaki 3-4 dan s otprilike 1,2 L prokuhane i procjeđene vode iz pipe, PH i dalje spuštam sa serom minus ( iako mislim da ću iduće zalijevanje probati s limunom, bar probati) Prošli tjedan sam ugradio još jedan ventilator za ispuh, tako da je sad situacija sljedeća. 2 ventilatora na vrhu boxa za ispuh ( 12 i 9 cm) rade na pola snage ( 6 ili 7,5 V), jedan za upuh na samom dnu box-a ( trenutno je tu samo rupa jer taj vent puše po biljčicama) no uskoro ću uzeti veći ventilator da puše po biljkama ( stolni manji). I to bi bilo to što se tiče ventilacije, dok je dnevni režim često držim otškrinuta vrata ormara tako da s temperaturom zasad nemam nikakvih problema ( 20 C u noćnom modu, 26-28 u dnevnom) S vlagom je druga priča, vrlo često je između 25 i 30 % i znam da je to loše no nekako me to ne brine previše. Sve više se zeleni u box-u a uskoro će i toplije vrijeme tako da se nadam da će uskoro doći bar na oko 40-tak %. Ugradnju HPS-a ću još malo odgoditi, nekako su mi još male biljčice, možda tamo u četvrtak ili petak, vidjet ću još. Sada sam više u fazi razmišljanja koje gnojivo naručiti ( mislim 95 % da će to biti hesi komlet, hebiga najmanje problema) te da li uzeti digitalni PH-metar ( već sam dosta para utukao pa sad važem je li mi to baš neophodno u ovom trenutku) @Osiris hvala na savjetu no mislim da moja razmišljanje više vuče tome da nabavim neku pločicu za ispod prigušnice, ako ništa drugo uzet ću negdje komad betona te staviti na pod iza ormara i na to staviti prigušnicu. Zanimljiva ti je ideja no iskreno nisam vidio tako velikih pasivnih kulera na matičnoj a prigušnica je poprilično glomazna i teška @ Bob također hvala na savjetu, imam već dva adaptera za ventilatore ( plus jedan od mobitela koji je fiksno na 5V), još komotno mogu na njih 3-4 frknuti PC ventilatora ako bude trebalo Ostalima hvala na lijepim željama i do čitanja ... :wave::sun2:
Mali update nakon 6 dana :icon_smile: Uzeo sam tekućinu za PH u pet shopu, iako to nije najtočnije dovoljno je točno da ustanovim da mi je PH odstajale vode bliže 8 nego 7,5. Zadnja dva zalijevanja uspio sam spustiti PH sa serom minus ali mi je trebalo pun kufer ( 12-13 kapi na litru) da spustim PH na oko 6,5. Zadnje zalijevanje prekjuče sistem je bio sljedeći: prokuhana voda, profiltrirana od kamenca, dodano 5 ml 3% peroksida na litru te spušten PH sa serom minus. Tog principa ću se ubuduće držati stim da ću peroksid nešto rjeđe koristiti i u nešto blažem obliku ( recimo svakih 10-tak dana sa 3 ml na litru) a PH ću probati spuštati limunom od idućeg zalijevanja, malo me strah toliko dodavati sere minus jer ipak je to razrjeđena sulfatna kiselina. Što se drugih stvari tiče, sve po planu i programu zasad Temperatura rijetko prelazi preko 30 C, uglavnom je oko 27-28 pod upaljenim svjetlom, u noćnom modu se ne spušta ispod 21 C Vlaga puno oscilira, uglavnom je između 30 i 40 %, u noćnom modu zna se popeti i do 70-tak % no to je vrlo kratko vrijeme Režim svjetlosti je 18-6, stim da je tih 6 sati noćnog moda usred dana zbog mogućih nadolazećih temperatura. S timerom sam se sprijateljio, radi ko urica ... I to je to, biljčice napreduju sporo ali sretno. A kad su one sretne onda sam i ja :sun2::sun2::sun2:. evo slikica Malo me buni što jedna ima uske i dugačke listove, a druga kratke i široke. Kako je riječ o istoj vrsti jel moguće da napočetku jedna baca više na sativu a druga na indicu. Navodno u karakteristikama sjemena Wembley je 80-20 omjer indice naspram sative. I to je to, ovaj tjedan ulazi još ventilatora u box, idućeg tjedna stavljam 150W HPS ( sve je spremno samo još mozgam kako da riješim prigušnicu. Mislio sam je držati na ormaru, no nakon pročitanih tekstova vidim da to baš i nije najpametnije s obzirom da se toliko grije) Lijep pozdrav i do čitanja .... :leafblunt:
Ovo potpisujem, svaka vam čast :sun2::sun2: Hvala na lijepim željama i savjetima, no ljudi ovo je tek početak, prvi mi je grow treba vidjeti kako će to izgledati nakon, tjedan, dva, mjesec ... Čisto mora biti jer mi je ormar u dnevnoj sobi blizu prozora. A ormar i nije toliko nestabilan, nego imam u spavaćoj ona prava dva masivna čvrsta, ormara tako da ovaj izgleda kao dječja igračka naspram njih. No vjerujem da će izdržati još koji manji ventilator bez beda, ako ne onda ću poslušati savjet i učvrstiti ih sa alu profilima ili letvicama. I poslušat ću savjet, od danas sam striktno na 18/6 rasvjeti. Još se to moram dogovoriti sa svojim kolegom timerom. Dok ja drumom on šumom, ali naćemo se mi negdje kad tad inače :vb_smash: Ovo je tako rana faza da nema smisla detaljno izvještavati na dnevnoj bazi, ako neće biti nekih problema ( a nadajmo se da neće iako se i iz svakog problema da nešto naučiti) Kako ide ona poslovica: Glupi ljudi uče na svojim pogreškama a pametni na tuđima. Lako za reći ... Javim se za par dana sa novim slikama kad se još nešto zazeleni a dotad :watchplant: I jedna za kraj: čuvajte pohvale i repove ( to još nisam stigao proučiti šta to točno znači - više su me zanimale ove praktičnije stvari) za kraj ako će biti kraja, a sada su mi potrebniji savjeti i kritike. Do čitanja :wave: