Ime vašeg dnevnika: Permanekultura Datum nicanja sjemenke: 12.01.2020 Početak vegetacije: 14.01.2020 Breeder: n/a Strain: Black domina, Girl scout cookies, Gelato OG i 2x White widow Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping, Defoliation Rasvjeta u vegetaciji: HID (ili hps/mh) Snaga svijetla u vegetaciji (W): 660 Rasvjeta u cvjetanju: HID (ili hps/mh) Snaga svijetla u cvjetanju (W): 400 Nutrijenti: Kamilica, bijela djetelina, kopriva, bosiljak Ostala oprema: Can filter, cool tube, 2x venta za upuh u sator, 2 venta za cirkulaciju zraka u boxu, humidifier i naravno inline exhaust koji ide van. Dodatne informacije: Slike boxa stizu uskoro buduci da sam ostao bez mobitela (valjda cu moci postati ovo bez slika(?) Osim gore navedenih prirodnih nutrijenata u ranoj vegetaciji sam biljkama davao "Big start" od Organics Nutrientsa, ponajvise zato sto sadrzi alge. Slike boxa:
95 dana cca su stare od toga 40ak dana cvijeta.. pod mikrachem vidim da bi GSC dobro sjelo jos mozda cak i mjesec dana, udovicama tjedan dva, domini takodjer, kako i gelatu. Radim trim na suvo (navika) pa javim tezinu :) nisam osobito zadovoljan, al' nemrem rec' ni da sam nezadvoljan s obzirom na cijelu sagu oko samog growa od starta do kraja.. :) Probao sam popcorn... divota :rasta:
Zetva upravo zavrsila. morao sam. 54W8kktFE_o
............ono kad ti zadnja dva-tri tjedna prie berbe krepa NOVI ballast/prigusnica, a ti nemas para.............. 48h mraka and counting.......... :crazyd: :fuck: ::ludak:: ::ludak:: :crazyd:
DAN #84 38-mi dan u 12/12 rezimu ako me matematika dobro sluzi. Slikam zblicom sljedeci put. sorrte. GIRL SCOUT COOKIE WHITE WIDOW #1(naceli je pauci - posteno) BLACK DOMINA <3 WHITE WIDOW #2 GELAT OG (malisha)
dan #80, brijem. Black domina se fino deblja Girl scout cookie se vec iskristalizirala. noice :thumb:
koristio sam nekoc davno sodu u outdooru... it did the trick! kaj su spajderi evoluirali majkeim :)) Cekam Smokeya da mi dofura to novo Terminator cudo :) Hvala na savjetima, naucih nesto novo danas. :)
samo od jasmina ..uletit ce kolega Smooke_Allot sa drzymes/neemom izgleda!
jupi jea juje... spider mitez. ..buduci da sam u lock-downu probat cu sa sodom bikarbonom (ako je imam!).... jupi jea je. edit: ne'am bikarbone... jel' bi se dalo sa duvanom? ima tko kakvih iskustva?
.......jebemti izolaciju...........danas sam bio frizer pediker n shit...evo rezultata.
grda je izolacija bez dima. co'ek poludi. :D
Buduci da mi je krep'o mob prije slikanja... evo samo jedan slatki video update https://bittube.tv/post/44a44b6b-de4a-49ed-976b-cca333b8c95c Cheerz!! :idea: :sun2: :wave:
DAN #62 Ne'am kaj puno za pricat. Nikakve bitne promjene ili rezimi.. samo slikica i jedan kratki shitty video. Cheers! ::listomahanje:: https://bittube.tv/post/9ee7e422-1dc7-4a9a-8500-1eb9e8ba5215
WELCOME TO THE JUNGLE
defol.loli. ..morao sam izbacit onu malu, kaj je bila u sredini, van za sada..:/
Short update: DAN #56 Od danas se suncaju na 600W.
Nda, svirao neki psaj u vrijeme snimanja :D :banana_rasta:
DAN #55. VIDEO UPDATE https://bittube.tv/post/11036611-6289-4aa3-aeb8-8537e43a54a2
Premjestam ih svaki dan (osim kujice u sredini), rotiram n shit. Cole rastu jednako, all good :thumb: Next time... one man - one plant show :D
5-ti dan cvetanja.
Da, zato ih i bacam u cvijet, bojim se da nebu prevec guzva. ::listomahanje::
Short but sweet update.. Zadnji pogled na cure u veg fazi... prebacene na 12/12 tudei.
Kratki update Cure su super, kao sto se i vidi po slici... Poceo sam ih folijarno spricati sa melasom (1x dnevno), a sa sljedecim hranjenjem ubaciti cu secerka i u zemlju. Sve su (z)toppane.. jos koji dan pa cu ih baciti na 12/12! :banana_rasta:
Kako koji dan, no - in general - osjecam se mnogo bolje! :let: :respect: Apdejt: 06. 02. 2020. Presadio sve osim Gelat-a (ostao bez supstrata..) u veliki fabric pot (20% zemlja biobizz, 80% bio coco supstrat), toppao White Widow #2, Black Domina #1 zavrsila na prozoru kao ukras (spora je i zauzima mjesto u boxu). 09. 02. 2020. Primjetio sam musice na limunu pa sam limun izbacio van iz satora (a taman se poceo oporavljati...). Musice ne vidim po drugim biljkama. Server kenja, nemrem sliku uploadat. edit:
Vižual apdeit
30. 01. 2020. Zalio sam sve cure; voda big start i od sada stavljam Zeolit unutra. Krecem sa intenzivnim LST treningom. 31. 01. 2020. Presadio Black Domina #1 u vecu teglu. 01. 02. 2020. Presadio Gelat OG u vecu teglu. Ze box Udovitza #1 bush
E'o slikitza... Igrom slucaja me bas posjetio @mr.Smooke_Allot :wave: , slazemo se oko zdravlja biljki; zdrave su. :rasta: Boxich White Widow #1 nakon toppanja i uklanjanja gorenjeg lisca, as mentioned before Close-up GSC za koju se mislilo da je napadnuta. Transpiracija... thanks @Mad Rabbit ! :* White Widow #2 Black Domina #2 Gelato
Da, koristim cool tube od starta.. (CT!! ;D) Velim, postam fotke danas pa me ispravite ako grijesim! <3
Nisu to tripsevi, posipao sam biljke nekakvim BigPlant "izboljsevecem zemlje i biostimulantom" iz neznam kojeg razloga preko cijelih biljaka :D . Biljka 'zgleda izuzetno zdravo.. vec bi je nametnici ostetili a i presli na druge bijke (iz mog iskustva). Bacam nove fotke danas! pa me ispravite ako grijesim :) Got it! Jos jednom.. CT? Nisam shvatio skracenicu. HVALA NA SAVJETIMA!!! <3
Hvala na savjetu! Testiram..; ovo mi je tek 3ci (ili 4ti?) indoor grow pa rek'o idem probat skinut to gore "kaj smeta" da bi joj doslo vise svijetla na nove cole dolje pa da vidim kak' ce se to razvijat usporedno sa Gsc i/ili White widow #2 sa kojom to ne planiram raditi ( vec cisti LST i defoliage). Cemo da vidimo ilitiga otom potom... no zelja mi je probat par tehnika pa vidjet rezultate buduci da se do sada nisam "usudio" previse eksperimentirati. (btw upravo sam im upalio dan :D, 'zgleda jos divnije nakon micanja spomenutog lisca!) Cijeli dan sam oko njih buduci da nemam pametnijeg posla pa cesto i spricam. Slozio bih se da nema smisla toliko spricat (2-3x dnevno) koliko ja to cinim, no ne vidim nis' lose u tome buduci da mi vlaga zna pasti ispod 40% (humidifier krep'o...). Ispravite me ak' grijesim. CT? Trenutno mi je u funkciji samo jedan vk100 in-line (iz sobe u shator) i jedan 125 exhaust koji vuce kroz filter (da, znam da mi isti jos netreba) pa ide kroz cool tube i van u sobu (uskoro van kroz knauf - working on it). Ventilacija radi samo "'preko dana", dok spavaju upaljen je samo mali fan koji je situiran iznad vrhova biljaka tek toliko da pirka :) ::listomahanje:: :wave:
Apdejtic, no pikcrz, jbg... nikak' da dodje taj kinez. 28. 01. 2020. Digao sam lampu na 50 cm iznad vrha najvece biljke. I dalje dnevno spricam (maglica) biljke i zemlju 2-3x (obicnom vodom). Vidim lepi napredak na Black Domina #2, daj Krishna da je zenka.. Danas slusaju Thome Yorkea. 29. 01. 2020. Odsjekao sam par listova pri vrhu White Widow #1 kako bi novoizrasli nodovi dobili vise svijetla. Od sestre sam na poklon dobio „grancicu” limuna pa pokusavam to spasiti. Presadio sam ga i stavio u sator. Biljke danas slusaju Cinematic Orchestra. Sve u svemu... hand-job LST je i dalje u igri.. temperatura i vlaga postojane poput moje frizure. vrt zgleda sretno i zadovoljno :)
I sam se to pitah tokom presadjivanja... djabe se pitah jer opet napravih isto.
Apdejtich... 27. 01. 2020. Presadio White Widow #2 i Black Domina #2 u veci pot. Opet preslozio sator. Novi izgled interijera Top View White widow #1 nakon toppanja... deevotica, innit? Girl Scout Cookie kojoj sam strgao granu prilikom napada kaslja...
:thumb: Stavio jucer i mokre rucnike! :D + posudu sa vodom (old school!) digao takodjer malo lampu unatoc dosadasnjim savjetima...
totalno (vam) nebitno, al' strg'o sam girl scout cookie kompletnu granu... napadaj kaslja prilikom "hand-job"-a (as mentioned before premature LST). Oh well... shit happens!
To to je pitam @Mad Rabbit ! Hvala na skolici. c/p za one koji neznaju.. " Transpiracija je isparavanje vode iz biljaka, pogotovo lišća, a i isparavanje vode iz stabljike, cvijeća i voća. Transpiracija se odvija kroz puči lista tj. kroz otvor u lisnoj epidermi koji omogućuje izmjenu plinova između vanjskog svijeta i parenhima lista. Transpiracija omogućava protok hranjivih tvari od korijena do gornjeg dijela biljke, u kojima je smanjen hidrostatski tlak zbog isparavanja vode i kao rezultat toga voda s otopljenim tvarima putuje prema lišću. Regulira se otvaranjem i zatvaranjem puči listova. Količina vode koju biljka gubi transpiracijom ovisi o intenzitetu svjetlosti, temperaturi, vlazi, vjetru i veličini biljke. Također količina vode u tlu i temperatura tla utječu na otvorenost puči listova, a time i na isparavanje."
Apdejtich. Sorrte na losim fotkama... jos uvijek cekam kineza... 25. 01. 2020. Napravio lagani upgrade satora. Dodao jos 3 metra alu cijevi tak da mogu spustat lampu. Dodao i osredje velik podni rotirajuci ventilator. Najveca biljka nalazi se 23 cm od lampe trenutno. U 2 teglice tatlane posadio jos hrpu djeteline (dodao biostimulant big plant od organics nutrientsa). Posadio jos jedno „kinder jaje” Black domine. Box at the moment Ovo je girl scout cookie nakon toppanja i ne zgleda mi bas kul... dali netko zna zakaj se tak curlaju vrhovi listova? pre blizu lampi? White widow nakon toppanja.. deevotica.
Update/recap od zadnjeg puta.. 21. 01. 2020. Nakon sto sam podigao biljke blize svjetlu, vec se kroz 24h vidjela drasticna promjena. Nema vise stretchanja i krenuli su novi „shootevi”. Primjetio sam da je kopriva krenula u tegli sastrane, a vidim i neke zelene izraske koje sam piknuo sa white widow #1 i girl scout cookies (djetelina i kamilica). Postolje od kutije zamjenio sa stolicom i knjigama. Danas su slusale mantre. 22. 01. 2020. Toppao sam White widow #1. Danas su slusale klasicnu glazbu. 23. 01. 2020. Udovica izgleda kao da je nisam niti toppao. Bolesno. Nisam jos ovo dozivio. NO STRESS AT ALL. Sve u svemu.. sve cure zgledaju zdravo i happy. Danas su slusale „healing” glazbu. 24. 01. 2020. Danas Toppao Girl Scout Cookie, koja nije bas divna poput udovice umero uno. No opet, lijen sam pogledat malo genetiku... Male cure su se prestale stretchati nakon priblizavanja biljki lampama i fino se pocele granati.. thar they blow. Danas slusaju uglavnom trip-hop. Ono kaj bi napomenuo, jerbo je mozdabitno, jest da vec sada radim svojevrstan LST (hand job :D).. buduci da se mnogo druzimo, uvijek guram fan lisce dolje da "mladice" dobiju sto vise sunca, rotiram teglice svaki dan za cca 15%... silovanje sa spagama i inim terening alatima ce uslijediti kada budu snaznije.. Osim toga; call me crazy; meditiram s njima, pricamo, pustam im mjuzu.. volimo se. Edit2: btw, dijetelina raste k'o luda! 3-4-5-6-7-8 (nos ti posran!) puta brze od kamilice. Zemljica ispod biljaka postaje divan zeleni tepih. Edit3: just for ze info: sunce drzim na 18/6 rezimu.
confirmed, posadjeni susjedi imaju jako nisko korijenje. :thumb: edit: eksperimentalno sam isao posaditi s'ega po male pa sad presadjujem lagano.... korijen je znatno manji od prosjecne velicine kineskog spolovila. da mi je stigao mobitel iz kine ima bih i vizualni dokaz, eh. who the fuck cares anyway, it's small.
will do! kada cu ih seliti u veci pot
As usual, nisam mogao spavati sinoc, pa sam oko 3 ujutro toppao White widow #1. Sada kada je pogledam k'o da se nije uopce uzrujala oko toga. Kul neka udovica... <3
E'o mali vizualni update, sa ne tako dobrom fotkom (slikao sam sa Siemensom C25 ;) iz najgoreg moguceg kuta i strpao ih sve tako da stanu u mali kadar) Stize mi novi mob iz Kine pa ce da bude lepih fotki soonish. Kako god.. s obzirom na stretchanje 'n' shit, cure zgledaju sretno zadovoljno i zdravo. Odlucio sam pricekati sa toppanjem "velikih" cura jos jedan dan. Kopriva, djetelina i kamilica rastu as expected. SVE U SVEMU: JA SRETAN.... a vi? kako te? ::listomahanje::
:D Predlazem @budalin za moderatora! :)
Samo vi "spamajte"! Iako mozda ovi dnevnici nisu zamisljeni kao takvi.... rado bih da se ovaj moj pretvori u riznicu znanja gdje cemo jedan drugome davati savjete vodjene svojim dosadasnjim iskustvima! Nisam pokrenuo ovaj dnevnik da bi se pohvalio vec kako bi nesto naucio, a mozebitno nekoga nesto i poucio. LUV YA ALL. :ljubav:
Evo, digao biljke jos 10 cm (sada su 40 cm od lajta), sad im je na vrhu 27-28 °C... nisam citao o genetikama biljaka koje sam posadio pa neznam kaj kojoj, actually, pase. No vidjet cemo za dan dva. Hvala na savjetu! Edit: meni osobno je 27°C previse.
25°C na vrhu biljaka! woohooo! Exhaust fan i dodatni ventilator did ze job. weeju weeju! Hvala na savjetima i sugestijama! :ljubav:
@mr.Smooke_Allot evo cak sam i tebe poslusao frend i maknuo kutije i stavio sve na stolicu :D
imam extra termometar pa za znam tocnu temp pod lampama . Sada sam stavio jos jedan mali vent da puse po vrhu canopya i digao biljke za jos 10ak cm. trenutno su tocno 50 cm od lajta. Vidjet cemo temp. za kojih pola sata - sat. :banana_rasta: edit: takodjer, pojacao sam malo exhaust fan.
Agreed. HVALA <3
Ma kaj bi spamao... it's a discussion :) Nema vode nigdje osim u obliku vlage u zraku, zato i sumnjam da ce se samo tako namociti buduci da sam potrosio 20 metara duck tapea da to fino oblijepim :D (a duck tape je waterproof ako se ne varam(?) Evenutalno ce se (iako nije jos) namociti papir koji sam oblijepio oko kutija tek toliko da bude, well, bijelo i baca "koliku-toliku" "refleksiju".