Radi se o dvije biljke od Royal queen seeds-a , box je od stiropola 47x47x100 , posude su od 13,8l , rasvjeta je led zarulje full spectrum 5 x28w i led reflektor od 50w , 6500k , rasvjeta radi 18h , temp je 25c , vlaga 55%-60% , rasvjeta je povise biljaka 35cm, sad su u vegetaciji , kasnije cu promjenit rasvjetu , . Ventilacija su dva pc-ventilatora od 120mm koji rade non-stop. Na prvoj slici su mlade biljke u casicama od 2 dcl , na drugoj su presadjene dvije naprednije biljke , ostale dvije su poklonjene , slika broj 3 i 4 su same biljke , zasad je sve ok !
Da vam budem iskren pooojma nemam koliko su stare , ajd nek bude 20-ak dana , mislim drzat u vegetaciji jos jedno 2 tjedna , za 7 dana cu topirat a za 14 ce ic na cvjetanje ,
Da , znam da ce bit guzva , mislim ih dobro upregnit i istrenirat , jednom makar topirat , ubrzo ce one na 12/12 , samo da odrade jos jedan kat i onda topiranje , 7 dana oporavljanje i cvjetanje , nece se box zapalit ni rastopit , led je hladan relativno
Upravo sam topirao biljku , napravila je 5 internoda tj katova i sad sam je caknuo , ostala je na 4 kata sta znaci teoretski da bi mogle imat po 8 vrhova , ...negdje sam procitao da ranu od topiranja treba namazat slinom od puża i to sam i napravio , ! Dali itko ima ikakvih saznanja dali to doista pomaze kod rana od raznoraznih kidanja i ozljeda , kao navodno biljka nastavlja rast bez ikakvog privremenog stresa
Evo ih , jucer sam topirao , rasvjetu sam pojacao za jos 50w 6500k , sad sveukupno 2x50w 6500k led reflektor , 5x28w led zarulja full spectrum , cim nabavim zarulje tj reflektore za cvjetanje 2700-3000k prebacivam na 12/12
Stiropol je debljine 4cm , od tabli 50x100 , reflektirajuca folija je od nekakve parne brane koja se koristi u gradjevini i ima sa jedne strane jako reflektirajucu aluminijsku foliju , rasvjeta je vezana za zeljezne sipke debljine 4mm koje se nalaze na puno mjesta pri gornjoj trecini boxa i rasvjeta je postavljena po nekoj svojoj viziji kako mislim da bi bilo najbolje
Zemlja je 50% plantella balkonija , 30% plantella za sadnice i rasad da smanji jacinu balkonije i 20% kokosova vlakna zbog prozracnosti + par šaka stiropola granuliranog , do sad uopce nisam gnojio a planiram skoro prebacit na cvjetanje ,
Update ...
Scrog mreza , promjer oka je 5x5 cm , .......trebat ce
Hahahahah , a nema se sta za pricat , ne gnojim , vlaga uvijek oko 45-55% , bas je dosadno i nista se ne desava osim sto bilje raste , jucer sam zalio sa par litara vode i algovital+ ,jedva cekam da prebacim na cvjetanje , nabavio sam 5 led zarulja 14w , 1520lm ,3000k za cvjetanje pa cemo vidit , ici ce scrog tehnika gdje cu pokusat biljku razvuc da dobijem max iz nje ..
Zanimljivo je da biljke ne traze gnojivo , stare su 30-ak dana a posude su od 13,8l , kako one ne traze tako se ja ni ne pravim pametan , same ce trazit kad bude , racunam ih prebacit na 12/12 za 7 dana, nek se malo jos razbahate
Evo update , neznam dali da prebacim na 12/12 il ne jos koji dan , ??........jos malo pa ce pokazat spol
Great wild shark je starija biljka , mozda 15-ak dana i vec je pokazala preflower , medjutim ne moze se znat spol dok ne prebacim na 12/12 pa cemo znat kroz 10-ak dsana , iako je fem sjeme uvjek moze bit musko , posadjena je 22.04 i zbog raznoraznih problema je stagnirala jako dugo , medjutim trgla se i eto je tu je , special queen je desno zuta kanta i mala tamna kantica lijevo za koju kolega govori da bi s njom u out ....temp je preko dana 29-30c, noc 25c , vlaga oko 50% ,
Nisan 100% siguran , pustit cu je da krene u 12/12 uz pozornost maximalnu , aaaako slucajno bude musko da ide van , ....jbg biljka je mlada a nemam povecalo , mikroskop , jednostavno je tesko tvrdit
Evo ovako nesto vidim , jako je sitno i tek je u povojima al definitivno ce se kroz neki kraci period znat , hahahah
Slazem se , bacit ce pistile kroz koji dan
Evo preflowera pa nek ko ima iskustva kaze , mislim da je zensko
Dogodio mi se lagani light burn , rasvjeta je bila 25cm povise biljaka , 5x14w led bulb 3000k , 5x28w full spectrum led bulb i led reflektor 6500k 50w , nakon laganog light burna sam izbacio reflektor od 50w i podigao rasvjetu na 40cm , 12/12h rasvjeta radi ima 2 dana , temp 29c , vlaga 50%
Malo cu biljke prije nego se ugase svijetla poprskat s vodom
Dali je dobro prskat prskalicom bilje , jeli to uredu , cijedi se voda , bilje je okupano skroz , ....mozda bolje prebrodi light burn i blagi toplinski sok od novih ledica
Podigao sam lampe na 40cm , mozda cu morat skidat poklopac ako bude problema u cvjetanju , jer izgleda da nece moci blize od 40cm , izgleda da su ove ledice malo jake , cak se mislim da skinem zarulju-dvije ,
Cuj , jednostavno cu ih izvrtit u krug bez obzira na strecanje necu im dozvolit preko mreze , onda ide lolipop , bit ce to sve ok . U krajnjoj nuzdi cu skinit poklopac i izbacit rasvjetu van , ....il povisit kompletni box za 30cm , sve se to da uradit
Evo nova situacija , 5 dana 12/12
Evo nakon 7 dana 12/12
Morao sam napravit LST i lolipopat donje grane tj cijelu biljku , svi veliki fan listovi su isli bye bye , da grane prodisu i da dobiju svjetlosti , jos nijednom nisam gnojio i sljedece zaljevanje idem sa 1/3 doze plantella cvet
Jeli ovo biljka pocinje cvjetat i formirat topove tj vrhove ....?
Ma jasna stvar , hvala na savjetu
Napunilo se lijepo , ...
..... yes Jeli se mogu uzimati reznice za klonove sa biljaka koje su 15 dana u rezimu 12/12 ,
Do koliko dugo u cvjetanju se biljke mogu lolipopat , da ne bude frka , 14 dana su na rezimu 12/12 , procvjetale su prije 7 dana otprilike
Stavio sam scrog mrezu i sad krecem potrgat svo lisce ispod mreze i 4-5 klonova stavit na ukorijenjivanje , ....lijep pozdrav
Ajmo polako , temp 31c , vlaga 60% , zaljevanje svaka 4 dana
Polako cvjeta , jos 6 tjedana garant ..... temperatura 31-32c , vlaga 50-55% , rasvjeta radi dan 11.30h , mrak 12.30h , sve se mislim da bi bilo dobro jos jedan lolipop odradit , vec sam odradio 2 lolipopa al ona to kroz 7 dana nadoknadi
Ma mislim da necu nikakvi lolipop radit , vec je u cvjetanju , nek zelene mase , .....bez zelene mase nema ni vrhova
Evo sljedece situacije , cvjetanja jos min 4-5 tjedana , znam da je guzva al strecanje je zavrseno , vidit cemo kako ide temp do 33c , vlaga 40-50%
Ucinjena je defolijacija , temp 35c , vlaga 30% , jos 4 tjedna cvjetanja
Idemo polako prema kraju , zaljevam svaka 3 dana sa dvije litre vode ph 6,5 ,i full dozom plantella cvijet ( 15ml, ) , + algovital i jos neki bio stimulator , racunam da bi mogla bit kroz 10 dana gotova , rasvjeta radi 11,30h dan i 12,30h noć , temp je svijetlo 35c , mrak 30c
Jebenti , jos nisu spremne ! Treba malo vjezbat radit s mikroskopom :bocni::
Hvala prijatelju na pozitivnim komentarima , jako mi je bitna koja pohvala jer mi je ovo prvi indoor grow , sigurno da je moglo bolje i s vecim prinosom na kraju al ja sam jako zadovoljan jer sam podigao zdrave biljke bez nekih vecih problema i hvala bogu eto skoro i :makaze:
Kako izgleda nisu jos spremne , ne samo da nema nijednog amber trihoma vec ima jos dosta i prozirnih , cekat cu 20% amber
...i ja tako mislim , fan listovi na jednoj su poceli zutit i tu se nemoze bas nista napravit , zadnje zaljevanje sam zalio s vodom ph 7 cisto da otkljucam mozda neke elemente ako je voda prije bila prekisela al nije to do tog , ona je dosla kraju i vene nepovratno , ...
Cap-carap ce bit nvr prekosutra , vec se spremam , bit ce tu posla par sati , trim mislim smrznut pa cu ga obradit i napravit hash kad budem imao vremena i sve sta mi treba
Jos nije gotovo , jos ima prozirnih , a ne vidim nijedan ni amber , vec sam nestrpljiv puno , .......
Ovo su hibridi sativa - indica , 50%-50% , tako da bi trebalo bit amber trihoma i ja cu ih cekat , nevolim prejak high od vutre , da mi ubrzava puls ....itd , vise volim opustajuci osjecaj , lezanje , ...tako mi trenutno pase
Znalo mi je bacit na napadaj panike , paranoju , hladni znoj , ubrzano lupanje srca , zato volim zrele biljke koje vise opuste , kao tablete za smirenje , lijepo te zacementiraju , onako gledas film a ustvari film gleda tebe , poooojma nemas o cemu se u filmu uopce radi , hahah
Gotovo pa svi trihomi su mlijecni , 10% ih je pola mlijecno - pola prozirno ! Medjutim pistila ima dosta bijelih i dosta ih ima novih , vrhovi bubre i rastu jos uvijek , ovi zuti listovi su ipak na kraju zbog malo previse nutrijenata , izgleda da ih je to malo spalilo iako je samo jedna kraljica spaljena , wild sharku s istom kolicinom hranjiva nije nista ! Nece jos kraj sigurno za 7 dana .... , necu skidat dok ne bude makar koji amber , cini mi se su ovo strainovi ciji trihomi tesko prelaze u amber
7 dana je samo na vodi i bit ce jos 7 dana , finalni flush ne mogu odradit jer ih ne mogu izvadit vani tako da ce bit bez flusha, ovo zuto lisce sta je pozutilo ce i ostat tako , nista ne smeta osim sta je ruzno vidit , ionako je doslovno gotova i nema se tu sta vise cimat gore dolje , premasila je cvjetanje od 8 tjedana al ne smeta , malo se oteglo zbog vrucina i raznoraznih povuci potegni situacija , al sve uredu tu je , korak do .......:makaze:
Posljednje zaljevanje , sad cu je pustit 4 dana da popije svu vodu i da pokupi sve iz listova + 2 dana mraka
Danas je pala berba , desno dolje i desno gore je special queen a lijevo gore i lijevo dolje je good wild shark , zapazanja su da je dvije biljke puno za box 50x50x100 , to je taman za jednu biljku , gornji vrhovi su tvrdi dok su donji manje kompaktni i prozracni tj dosta nekvalitetniji al skroz su ok za pusit ! Trima ima vrecica od 5 l , sve zajedno sam zadovoljan jer mi je ovo prvi grow , zadnjih 20 dana sam uocio i puno mušica i nekig gmizucih buba velicine par mm , al vec su bile pri kraju pa nisam dizao paniku , komentari su dobrodosli ....
Bas me zanima koliko bi tu otprilike moglo bit suhog , molio bi iskusnije za procjenu koliko bi moglo bit ?? , ... ja racunam 70-80g