
Galerija nije uvezena
Gledam vec neko vreme ove iskusne diskusije pa se odlucih da se i ja iskusim :) Prosle god sam sa devojkom (lazno se predstavljam kao svaki pravi reper :D) stavio nekoliko semena u wc papir posle saksijice i krajem aprila napolje u zemlju. Krajem aprila znaci da smo vec kasnili sa nekim stvarima tako da je i ceo grow isao tim putem. Od 6 biljki uspela je jedna i od jedne koja se fukala imamo gomilu semena, sto znaci da ove godine sledi zajebancija. Ali sad o sad. Posle istrazivanja na ovom fenomenalno forumu (veliko postovanje administratorim :D) i malo vece potrage za jeftinijim startom krenuh u majstorisanje i prekucavanje kevinog miraznog ormana (jednog njegovog dela :D) i on sad izgleda ovako: http://img203.imageshack.us/i/fotografija1431.jpg/ Deda bi sigurno bio ponosan na mene :D . Box je 40x60x90. U boxu su 4x philips spiral 827 1550lm, 3x philips stapici 865 1500lm i jedan stapic nepoznatog porekla i spektra na 850lm. Ovih dana se ubacuje jos 2-3 philips 865 posto sam provalio da biljke lepse i gusce rastu pod njima. Gore je uduvni vent od napajanja od kompa na 9v. Dole je isto vent od napajanja vec stavljen u kutiju (improvizacija filtera,slikacu posebno) i ovih dana u nju ide aktivni ugalj (nasao sam ga u pet sopu, 150 din mislim oko 100g). Gore je jos i vent za cirkulaciju u boxu koji je zakacen za alu hladnjak od procesora (imao sam problem sa temperaturom, dizala se do 34) i dole je jedan vent koji duva delom na vrhove delom na gornji deo limenog reflektora. Na ovaj vent sam posebno ponosan posto od svih imrovizacija ova je totalno ludilo (slikacu ga posebno). Propelere za ova dva venta sam sam pravio i to cu naknadno da okacim. Ova boca minakve sto se vidi je voda (prokuvana) za zalivanje koja je iste temperature kao u boxu. Mala staklena bosica je voda pomesana sa prirodnim etericnim uljima ruzmarina i lavande (neka teorija komunikacije izmedju biljki :D). E sad malo o biljonima. Semenke su stavljene direktno u zemlju 18. dec i proklijale od 25 do
Hvala :) To se skinulo jos u maju pa zaboravih da zavrsim dnevnik.Eto tako je pucalo. Fina domacica, malo opor ukus od raznih infuzija koje sam im davao da prezive ali sve u svemu zavrsile shodno svome bitisanju :)
E pa niko da cestita bar malo. Jbg nisam vas zvao na duvku jer ne znam ko ste :)
Jeeeeeeeeeee ja zaboravio da zavrsim :) Biljke su zavrsile zivot 2. 6. u 19 sati i 32 min. Evo kako je to odprilike izgledalo: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Malo se pocelo ranije cupkati pa izgleda malo mrsavo :) Bilo svega!!! Ludilo.Mislis znas a ne znas. Malo naucis a ono crko izduvni vent,ti na putu,temp u boxu 40c tri dana. Zemlja djon a ja krkam svega u nju. Metlu bi sprzio a ne biljku. Ali na kraju covek sedne upali buksnu i kaze jeeeeee.... :) Svakako zanimljivo. Svi koji krenu u unutrasnji grow neka procitaju na forumu sto vise pre nego stokrenu. Ovde ima sve i nema potrebe smarati ljude glupim pitanjima (mislim da sam jedan od upornijih po pitanju smaranja :D ) posto terba samo malo prosunjati i sve se nadje. Neki moji utisci bi bili da se box prvo dobro usteli, kasnije prepravke su lake. Treba obratiti paznju na sve faktore u svim fazama. U vege lampe su nize, lakse se box hladi, kako biljke rastu, lampe se dizu i vazduh u gornjem delu boxa je sve topliji tako da ga je potrbno vise izbacivati. Za ovo bih preporucio nezavistao napajanje sa potencijometrom tako da se tokom growa brzina venta lagano povecava. Osnovno pravilo kod kog sam ja pogresio, NE ZAJEBAVAJ SE SA ZEMLJOM. Ja sam izmisljao zemlju i na kraju dobio beton koji niti je porozan niti moze da se prehrani kako treba i na kraju kao sto se vidi dobije se sprzena biljka (40% od onoga sto je trebalo biti). O zemlji nebih puno, ima na forumu sve samo bih preporucio ljudima koji prvi put krecu u uzgoj da koriste organska djubriva. 4-5 supenih kasika suvog, sitnog govedjeg djubriva bi bilo dovoljno za ceo grow. Biljci treba hrane ali i zemlja mora da bude mikrobioloski ziva a djubrenjem se veoma lako moze ubiti vecina mikroorganizama u zemlji. Veoma prijatno iskustvo sa ozivljavanjem zemlje (mog betona) imam sa slavolom. Preporucio bi svima da povremeno koriste mikrobioloska djubriva jer dobar odnos mikroorganizama u zemlji je jedan od osnovnih faktora hranjenja biljaka preko korena. Pojenta zalivanja bi bila vlazno suvo. Nase biljke vole vodu ali ne i blato. Peporuci bih bolje jedno obilno zalivanje nego cesto po malo. U cvetanju malje zalivanja i preporuci bih malo podizanje temperature. Vecina sorti voli toplotu a nagoni ih i da se znoje sto mi svakako volimo :vb_devil: Sve u svemu, proklijajte seme, stavite u finu zemlju, sve to lagano zalijete, stavite pod lampe (dovoljno je i 3-4 stedne po biljci) na 18/6, posle 20ak dana prehranite ( bolje malje a cesce), kad vam se ucini da je spremno za cvetanje (bar 10ak razvijenih grana, pogledajte zavrsene dnevnike, uporedite biljke na pocetku i na kraju cvetanja) zviz svetlo na 12/12 i laganica. Zahvalio bih se svima koji su ucestvovali svojim kritikama i savetima.Izvinjavam se jos jednom na spamovanju. Mnogo euforije u pocetku pa covek ni ne ramislja previse o nekim stvarima. Sto se mene tice oprema je rastavljena i ceka da ovo sunce koje nam pravi ludilo u outdooru smiri pa ce biti neke akcije koju cu svakako podeliti sa vama. Do tada hvala jos jednom i nek vam je svetlo! :sun2:
Nesto uvatih kroz okular dok su vrhici bili mladi, lepa mi slichka :) : http://imageshack.us/photo/my-images/801/fotografija0570.jpg/
Cvetanje privodimo kraju. Biljke malo ostale bez hrane pa je dodat braon kristalon 3-18-38. Biljoni preziveli svo moje neznanje i izgledaju zdravo: 4 5 2011 http://imageshack.us/photo/my-images/607/fotografija1845.jpg/ Izvinjavam se zbog lose fotke ali fotkano telefonom na brzinu pa... Vrhovi su malo mrsavi ali sta su preziveli dobro da ih i ima :ohno: Prvi je indoor pa je jos i dobro. Pistili su na nekim biljkama poceli da tamne tako da za jedno 10ak dana se sve skida da se napravi mesta za nesto odavde: https://forums.vutra.org/threads/8486-Outdoor-drugi-put-domaja Pozdravljam vas!
Hvala bobe! Sve po starom. Box radi ok. Nova ventilacija je uradila svoje i temp u boxu je konstantno 23-24c. Problem je sto su vrhovi mrsavi i sporo se razvijaju. Puno lisca je otislo u donjim nivoima biljaka i tamo cvetovi tek sad krecu a rezim cvetanja je preko 40ak dana. Zamolio bih za savet dali bih mogao da ih vratim neko vreme u fazu vegetacije sad. Zoki je imao jednu akciju sa prebacivanjem u vege pa cvet pa me interesuje sta se tu moze uraditi. Zoki ako naletis na temu zamolio bih te za savete. Pozzz
E patku moju bez sokova! Opet su bile na malo vecoj temp. Ovaj put na 35c. Nije bilo prevelike stete samo su dehidrirale. Ovo je posle oporavka: 11 4 2011 http://img830.imageshack.us/i/fotografija1809.jpg/ Malo eksperimentisanja i napravih ovo: http://img861.imageshack.us/i/fotografija1803.jpg/ http://img806.imageshack.us/i/fotografija1804.jpg/ http://img30.imageshack.us/i/fotografija1805.jpg/ Temp je sada ok ali ce biti problema posto postaje toplo i uduvni vent ubacuje sve topliji vazduh. Razmisljam da preskocim sledeci grow jel ne znam kako resiti taj problem. Tri venta izbacuju vazduh i jedan ubacuje. Mislim da je pritisak unutra dobro negativan :) Dobro je prosla i ova nedelja. Malo me nervira sto sam usporio ceo grow jedno mesec dana ali sam bar naucio nesto :read:
Sekac lisce uglavnom otislo kod onog problema sa 40c cetiri dana. Posle oporavka su poludele sa liscem pa sam morao malo da ga skresem. Kao sto zoki kaze ne diram vise nista (i da hocu, a pao bi u iskusenje, ne mogu da im pridjem :D). Zoki hvala za sqavet sa rdjom. Kada sam presadjivao u ove limene konzerve predvideo sam problem rdje, mada nisam znao sta moze da se desi, pa sam stavio pvc kese iznutra, ali sam sad totalno zaboravio na to. Isprskane su insekticidom juce, bile su napolju nekoliko dana a insekti poludeli na ovo vreme, pa reko prevencije radi. Vlaznost nije velika u boxu tako da mislim da nece biti problema. Zalivanje sam sveo na jednom nedeljno. Mozda im je malo (primetio sam da bi im trebalo bar svaka 4 dana) ali nisam u mogucnosti da ih zalivam cesce a i neka se malo bore, mislim da ce krajnji rad biti bolji.
Mali update: 3 4 2011 http://img573.imageshack.us/i/fotografija0559.jpg/ http://img857.imageshack.us/i/fotografija0558.jpg/ http://img689.imageshack.us/i/fotografija0557.jpg/ http://img135.imageshack.us/i/fotografija0554.jpg/ http://img696.imageshack.us/i/fotografija0552.jpg/ http://img14.imageshack.us/i/fotografija0551.jpg/ Uhvatio sam malo vise slobodnog vremena pa sam se pozabavio mrezom u boxu. Biljke su pocele da se malo guzvaju pa reko da ih malcice razvucem i sad izgledaju ovako: http://img826.imageshack.us/i/fotografija1794.jpg/ Mreza je od armature neke sto mi bi pri ruci. Biljke opet propevale. Sad cekamo da se mreza napuni i sazri. Inace sve tece ok. Evo i nekih vrhova malo blize: http://img854.imageshack.us/i/fotografija0544.jpg/ S obzirom da se ovaj grow blizi kraju, poceo sam pripremati novi. Sunce napolju ubija pa sam napravio mali plastenik do ubacivanja u box. Semena su takodje domacica iz proslogodisnjeg outdoora, stavljena direktno u zemlju, zalivene i prekrivene mokrom gazom i tako stojale 3 dana na toplom i onda u plastenik: http://img215.imageshack.us/i/fotografija1795.jpg/ http://img39.imageshack.us/i/fotografija1796.jpg/ Izbilo i 20ak u outdooru. Juce sam bacio granule 20-20-20 i zalio. I tamo sve tece po planu :) Ostanite zdravo i nek vam je svetlo!
Mislim da bi probleme resilo otvoriti ljudima opciju da brisu sta zele na svom profilu. Ne vidim ja tu neki veliki problem osim bukiranja servera. Mada koliko mesta moze zauzeti jedan post?!
Ne znam zasto bih ga sada brisao. Zamilio bih admine da obrisu sve sa teme sto nije u vezi trenutnog uzgoja. Eto tako :) Ne moguce da je uzgoj takav da niko nema sta da kaze nego da spamujem :) Jbga. Ajmo servere na sunce :sun2:
Srecno Vam prolece svima! Prvo da se izvininem sto me nije bilo neko vreme ali posao je posao. Ono najbitnije sto se desilo je da su biljke bile 4 dana na 40c. Kada sam otvorio box a ono lesevi. Samo grane i TOTALNO sparuseno lisce koje se nije skroz osusilo. Posle zalivanja lisce se napunilo i biljke ozivele. Nisam slikao posto sam bio u soku pa nisam znao gde udaram. Ali oni kojima se to desilo znaju sta znaci kada kazem da su biljke bile lesevi. No, biljke prezivele. 6 zenkica. Malo se usporilo cvetanje ali u zadnjih 5 dana su poludele. Evo fotki: 27 3 2011 http://img69.imageshack.us/i/fotografija1785.jpg/ http://img718.imageshack.us/i/fotografija1786.jpg/ http://img810.imageshack.us/i/fotografija1789.jpg/ http://img194.imageshack.us/i/fotografija1790.jpg/ http://img692.imageshack.us/i/fotografija1791.jpg/ http://img194.imageshack.us/i/fotografija1792.jpg/ i jedna onako :) : http://img683.imageshack.us/i/fotografija1793.jpg/ Fotke su takodje pre nego sto su zalivene prosli put pa biljke isto izgledaju malo sparuseno. Kao sto rekoh posle zadnjih 5 dana nege biljke su poludele tako da im je danas skresano oko 35% gornjih listova. Ubacene su jos neke sijalice i trenutno je box tip top. Vent koji je sluzio za cirkulaciju vazduha u boxu (onaj sa hladnjakom od procesora) je prebacen dole i sada ubacuje svez vazduh. Temp je konstantno 26c osim oko pred sat-dva od gasenja svetla se podigne do 28c, sto je ok posto sam provalio da im odgovara malo veca temperatura. U boxu je zdnja tri nedelje flasa sa vodom, suvim kvascem i secerom koja ispusta ok kolicinu co2. Jednom nedeljno dodam secera ili napravim novi mix. Opet me pozuruju tako da odoh. Obecavam skori update vrhova. Da zaboravih. Krenuo je i outdoor, nekih 50, 60 semenki ali o tome u novoj temi. Ostanite zdravo i neka Vam je svetlo prolece!
E Zoki ne budi na kraj srca :) Imaju kandze zbog granula. Kasno pocinju da rade :) mogla je biti i veca frka posto sam ih prehranio i gore pomenutom tecnom prehranom. Bilo je malo ispiranja zemlje ali sad je ok. Izbacio sam dva muzijaka (i posekao). Ostalo ih 6 stim da na 2-3 nisam bio siguran. Malo mi frka zbog njih jel su ostavljeni u nedelju a vracam se tek sutra uvece pa me moze zateci svasta. Ali verujemo u najbolje pa kako bude. U svakom slucaju krece spremanje velikog outdoora :)
Granule su obicne neke 20-20-20.Dzak od 50kg, verovatno zaprehranu psenice. Pojavila se i prva jajascana jednoj. Pratim pacu davidim. Koliko im treba da sazre (jajascima) ? Evo josmalo slika: 10 3 2011 : http://img852.imageshack.us/i/fotografija1493.jpg/ http://img853.imageshack.us/i/fotografija1494.jpg/ http://img860.imageshack.us/i/fotografija1495.jpg/ http://img860.imageshack.us/i/fotografija1496.jpg/ http://img143.imageshack.us/i/fotografija1497.jpg/ http://img849.imageshack.us/i/fotografija1498.jpg/ http://img864.imageshack.us/i/fotografija1499.jpg/ http://img850.imageshack.us/i/fotografija1500.jpg/ i bastica: http://img861.imageshack.us/i/basta2.jpg/ i nesto od proslogodisnjeg outdoora :D http://img62.imageshack.us/i/dsc00293jh.jpg/ http://img847.imageshack.us/i/dsc00299b.jpg/ http://img850.imageshack.us/i/fotografija0168.jpg/ Brine me onjaj moguci muzija,koliko dugo moze da bude u boxu?
http://img585.imageshack.us/i/sunce1.jpg/ Evo biljki juce na suncu. I danas su se suncale malo. U proseku su oko sat vremena na suncu. Bice dobro ako sunce nastavi ovako, ici ce svaki dan napolje do kraja cvetanja. I dalje molim za pomoc oko prehrane!
Ubih se da okacim slike preko moba. Nece jbm ti tehnologiju. Biljke se suncaju. Pojavili se pistili na jos jednoj. Najmanje ,razvijene, dve su procvetale, ne znam ima li to neke veze? Malo am podigao svetlo i povecala mi se temperatura u boxu i ne mogu da je spustim ispod 29-30c iako imam tri ventilatora unutra. Inace bilje napreduje ok samo sam malo nestrpljiv u vezi cvetanja :D Green svi detalji su u proslim postovima...
Mala dilema oko prehrane?! Juce trazeci prehranu upadoh u neku polj.apoteku i kaze mi zena (koja je inace neki dr.mr. agronom) da biljci treba oko 20ak za N i K a za P 30ak dana da ih prebaci u oblik koji moze da iskoristi. S obzirom da sam prehranjivao granulama kojima inace treba bar 2-3 zalivanja da se skroz razloze, koliko mi je uopste pametno sad prehranjivati ako ce biljke biti uzgajane jos 6-7 nedelja? Inace nista ovde ne nadjoh dobro za prehranu. Uzeo sam Fito Fert npk 3-8-6 tecnost i Slavol sa prirodnim vitaminima i stimulatorima rasta (povecava iskoristenje npk i mikroelemenata iz zemljista). Sta mislite o ovoj kombinaciji?
Zajebava tel! izvinjavam se...
Evo vec sat vremena vijam sunce po sobi. Prozor je na juznoj strani a sunca danas puno. Prija im veoma. Moze da kaze ko sta hoce ali nema tih lampi koje mogu da se mere sa suncem :) Neli spektar im jako prija i deluju mi ko da se smeju :) Pistili jos uvek samo na jednoj. Napreduju fino i sve je ok. Kacim slike mozda u toku dana. Nek vam je svetlo! I sretan 8 mart zenama i onima koji se tako osecaju :)
Izbili prvi pistili na jednoj. To je seme od neoprasene iz outdoora. Pozurila, valjda joj frka da ne prodje ko mama. E da samo zna istinu :)
Gledam da rizike svedem na minimum :)
Napomenuh u jednom od postova da sam na forumu uglavnom preko moba pa nemam sve opcije. Izvinjavam se. 11:55/11:05 ispravih u spam postu :) 11h 55min svetla i 12h i 05min mraka.
U vezi svetla htedoh reci 11,55/12,5 :)
Ljudi hvala na savetima. Rezim svetla sam mislio povecatí posle pokazivaoja prvih cvetova. Na 11:55/11:05, onanisanje :) Mislio sam izbaciti N. Imam onih granula 20-20-20 pa sam mislio za jedno 10-ak dana da im stavim po 4-5 kom cisto da imaju malo N mada sam ih stavljao do sad dva puta i nesto mislim da nece biti potrebe za N. Gde mogu naci taj bloom stimulator? Je li univerzalno djubrivo za biljke ili specijalizovano za dragu nam biljku (da ne bude kao da sam otisao u prodaunicu kristalnog posvdja i pitao imaju li water pipe :D).
Krenusmo u cvetanje. Rezim prebacen na 11/13. Dodao sam i aktivni ugalj u filter (pomenuh ga u uvodu, 150 din mislim da je oko 100 g, ne pise na pakovanju, iz pet shopa). Odradio je stvar :)
Zoki, Simas hvala na savetima. Od veceras idu na 11/13. Izvinjavam se adminima zbog pitanja koja cu postaviti, pretrazujem forum preko moba pa mi malo ne ide. Pitanja su: s obzirom da idem na put koliko treba dana od prilike da pokazu pol i za koliko se jajasca otvaraju? I trebao bi mi savet u vezi prehrne u fazi cvetanja. koliki je optimalni odnos P i K ?
Iskusni nas ignorishu :)
Mali update slika: 3 3 2011 http://img121.imageshack.us/i/fotografija1481.jpg/ http://img683.imageshack.us/i/fotografija1484.jpg/ http://img28.imageshack.us/i/fotografija1485.jpg/ http://img263.imageshack.us/i/fotografija1486.jpg/ http://img853.imageshack.us/i/fotografija1488.jpg/ http://img856.imageshack.us/i/fotografija1489.jpg/ http://img695.imageshack.us/i/fotografija1490.jpg/ http://img39.imageshack.us/i/fotografija1492.jpg/ i slika bashtice: http://img577.imageshack.us/i/fotografija1491.jpg/ Trebao bi mi savet da li da krenemo cvetanje? Prostora imam u visinu jos oko 50 cm ali kao sto se vidi na fotki malo je problem doji deo. Seme je od proslogodisnjeg outdoora i biljke su bile preko 2m. Zamolio bih za savet. Koliko mogu da porastu jos u cvetanju?
Dodjoh opet posle 3 dana kuci. Biljoni zdravi, lepi i malo me razocarali sto im nisam falio uopste :( Temp u boxu 24. Napomenuo sam da je u toku proslog odsustva falilo vode. Jeste ali ne u zemlji nego u vazduhu. Zemlja je i sad bila dosta suva ali lisce nije onako oklembesheno vec je nekako lepa svetlo zelena boja i pomalo je pufnasto :) Pre proslog odlaska sam stavio cd preko tegle misleci da ce dovoljno vode isparavati kroz rupu na sredini, ispostavilo se da sam pogresno mislio. Rezim svetla sam promenio na 17/7 i svaka dva dana cu spustati po sat tako da za 10 do 12 dana idu na 11/13. Kacim slike ovih dana. Ostanite zdravo i nek vam je svetlo !
Svakako moram dodati zemlje u saksije. Imam neku kupovnu koja mi se nije pokazala lose, tako da necu nesto mnogo djubriti. Pratim ih pa kako one kazu :)
4herbs pozz i hvala! Prestao sam ih djubriti. Uskoro ce cvetanje pa neka odmaraju. Mozda nesto sa malo vise p i k kad pocnu cvetati ali videcemo kako ce to krenuti. Bull ne znam sta da ti kazem na odgovor :D Nisam planirao da ih blicam po mraku u toku cvetanja ali ipak hvala :)
Nego ljudi da vas pitam oko svetla. Box mi je dobro izolovan i unutra je mrak u toku noci 22:00 do 02:00. Oce sta dam im smeta u toku cvetanja ako udje malo svetla. Mislim legnem da spavam i pustim film na lap topu, naravno nije okrenut ka boxu. Hocu da pitam mora li da bude POTPUNI POTPUNI mrak ili im ne smeta ako se brobije koji foton?
E zoki kad bih znao sam da procenim verovatno bi otvorio temu samo da stavim sliku sebe upusenog :D Gde i pomenuh cvetanje evo vec me frka hvata :ohno:
Ne bih jos na cvetanje. Pustio bi ih jos jedno 10-ak dana do dve nedelje. Sijalice su na 3-4 cm od vrhova. Dodavao sam sijalice pa reko da ga uslikam. Jednoj sam zasekao vrh po pola jos u pocetku i provalio da sam se zeznuo. To je ona raskrecena. Sto se tice vode pomenuh da imaju problem sa manjkom iste, http://img695.imageshack.us/i/fotografija1450.jpg/ Mislim da zuti zbog manjka svetla u tom nivou. Imam jedan cfl stapic koji setam po boxu ali kao sto Sekac kaze mislim da mi treba bar jos dva.
Falcon hvala na savetima. Ide sistem kap po kap u toku nedelje. Nabavo sam creva i cesmice i u toku nedelje ga sastavljam. Sto se foliarnog i bila je dohrana jer je bilo onog kokosijeg shita. U fazi cvetanja znam da ne treba prehranjivati foliarno zbog budji. Malo cu jos da cackam ovde sto se tice djubrenja. E mali update: Pomenuh problem kad sam dosao posle cetiri dana i biljke su bile ovakve: http://img695.imageshack.us/i/fotografija1450.jpg/ Kada su zalivene propevale :181: . Ubacene su i tri nove philips 23w 827 spiral i svetla izgledaju ovako: http://img263.imageshack.us/i/fotografija0471.jpg/ Ne znam dali da ubacujem jos sta. I bih i ne bih. Svetla uvek malo ali i kesha. Brine me ova desna strana. Tu bih ubacio jednu neonku od 18w. Videcemo. Pomenuh u predstavljanju boxa i ventilatore za cirkulaciju. Evo ga jedan sa alu hladnjakom od procesora: http://img834.imageshack.us/i/fotografija1463.jpg/ i ludilo od rajda :D : http://img151.imageshack.us/i/fotografija1464.jpg/ inace elektromotor je od dvd-a i tacno je ulego u ovu rupu na ovom rajdu :D. Malo biljki: http://img638.imageshack.us/i/fotografija1474.jpg/ http://img19.imageshack.us/i/fotografija1473.jpg/ http://img580.imageshack.us/i/fotografija1472.jpg/ http://img153.imageshack.us/i/fotografija1470.jpg/ http://img402.imageshack.us/i/fotografija1468.jpg/ http://img708.imageshack.us/i/fotografija1467.jpg/ http://img812.imageshack.us/i/fotografija1466.jpg/ http://img156.imageshack.us/i/fotografija1465.jpg/ Mislim da nisu lose. Da ne ureknem (okacicu im belog luka u box) :). Evo i bastice: http://img96.imageshack.us/i/fotografija1461.jpg/ Rastu polako ali sigurno. Malo vise pocinju da se osete pa u toku nedelje ide filter. Trebao bi mi savet koliko da ih pustam jos da rastu. Visine imam ali ostatk prostora je malo problem!? Pozdravljam vas i nek vam je svetlo :sun2:
Sledio bih ja tebe al sam se sledio :) Ide jedan sístem kap. niko ne reaguje pa sta mi je tu mi je. bice to ok. nek vam je svetlo :)
Ubacio sam jos tri philipsa 23w spiral 827. ukupno ima 15800lm. Zamolio bih nekog za neku ideju zalivanja. Popile su sve za dva dana. Imacu mali problem.
Juce se vratih posle cetiri dana. Biljkama falilo vode, listovi se oklembesili, i temperatura je bila mala, 18c. Sto se tice temperature nju cu srediti ubacivanjem obicne sijalice pre nego sto krenem. Problem mi je zalivanje. Razmisljao sam da stavim sistem kap po kap. Tu dolazim do problema vlage. Dok sam prehranjivao biljke preko lista pocele su da se pojavljuju bele tackice na listovima. Kada sam pogledao tackice pod uvelicavajucim staklom(okular od mikroskopa, uvelicava 40 puta) vidim da bele tackice nisu u strukturi lista vec kao neke izrasline na listu, primetih i da se polako sire. Ispskao sam ih fungicidom Equation pro wg i sanirao problem. Treba mi savet u vezi sistema kap po kap ako ga je neko radio. Ne bih da biljke strecam ponovnim presadjivanjem u vece saksije a i nemam bas mesta u boxu. Biljke inace fino napreduju i update slika u toku sledece nedelje. Pomenuh da sam ih prehranjivao preko lista, djubrivo je morton ijc plus(npk 19-9-27+mikroelementi). Postujem preko moba, ko da kucam glinenu plocicu :). planirao sam da koristim ovo djubrivo i za fazu cvetanja pa mi i tu treba savet. Baguje mi tel pa nerado zavrsavam. Zamolio bih vas samo za savet u vezi sistema kap po kap i prehrane u fazi cvetanja. Ostanite zdravo i nek vam je svetlo!
Hvala i veselije vas nasao :D Nesto me zeza postovanje. Svasta nesto napisah o proslogodisnjem outdooru al me izlogovao a sade kasno pa me malo mrzi da sve opet pisem. Lagano, bice svega :)