Hi momci i devojke. Nakon prospasti nekoliko outdor varijanti, eto mene ponovo u boxu 172x79x62. Malo prepravki od proslogodisnjeg boxa, ali tu je negde. Radi se o klonu majke koja je proslogodidnji pobednik indo-out varijante, ne poznatog semena. Klon uzet negde u julu ove godine. Okorenio se krajem avgusta kad je i posadjen, gotovo stagnirao do 09.09 kad je prebacen u box. Zemlja home made(no perlit)+ stajsko djubrivo, spremna za sednju od letos. Mesao stajnjak juna meseca kad sam je pustio sa sve glistama da je obradjuju i djubrivo da se razlozi, do septebra je proslo vremena... Korekcija Ph bez PH metra. Ovo joj je treca saksija od inicijalnog posadjivanja, zapremine 5.5L. Stvari na danasnji dan izgledaju ovako.... Moram da napomenem, HPS od 100w koji je osramov(levo) daje znatno beliju svetlost od 150general electric iako deklaracija kaze 2000k ra<25 i za jednu i za drugu. Sve skupa 24000lumena od HPS i 2000 lumena na 6400k led reflektora :) Kritike i predlozi dobrodosli :)
Indor outdor varijanta, nikla u boxu, rodila u outu, vracena u box, ponovo rodila i na kraju sprzena majka. Znaci klon je uzet sa majke u cvetu... Nista me ne pitaj :) Licice na nesto, samo ne znam na sta hehe, radovi su i dalje u toku :) Zaboravih da objasnim ventilaciju 4 venta od po 8cm mesaju vazduh, jedan od 12cm(direktno iza biljke) ubacuje i onaj standardni za kupatila od 120m3/h izbacuje iz boxa...
Hvala na wishful thinkging-u (:
Svaki dan se nesto menja u vezi boxa, gledam sve sto idealnije da namesstim sto mogu raspolazuci onim sto imam(pri ruci:) ). Tako nocas ostao do 3 podesavajuci da bi ostavio bijku na 3 h pod svetlom i jutros lepo vidim par lista opaljena svetlom. Nije strasno al dusa boli :) Treba mi savet, fan list, obzirom da je u ovakvom stanju, da li ga maknuti?! I zasto baca ovo zutilo? Ispod njega ima zdravog materijala koj samo ceka svetlost... Da li da uklonim i ove svetlom spaljene? Gusta je nekako, mozda ce joj prijati koj list manje, da napravimo mestaz @Zelenko63 Sta veli biljka, ova moja? O Djubrivu necu da razmisljam do cvetanja, samo cu je presadjivati u svezu zemlju! Ne znam kako da je slikam da mi na slici bude lepo ko u oku sto je Interesuje me koliko ucestalo mogu slavol da joj ubacujem u zalevanje, obzirom da je to i jedina nazovi hemikalija koju moze trenutno da okusi. Osim meda i limunske kiseline...
Jednom dobila med, pola kasicice na litru ipo vode pre 15 dana odprilike. Uradio tako jer je zemlja izvucena iz pecnice sa sterilizacije, pa kontam cisto malo secera za bakterijice
Pcelarim po malo pa mislim da sa sigurnoscu mogu da kazem da gresis za tih 30% secera u medu. Tipični sastav meda Jedinjenje Količina Fruktoza 38% Glukoza 31% Saharoza 10% Voda 17% Pepeo 0,17% Ostalo 3,83% Postoji druga stvar kod meda, ph je 3.5-4 To je osnovni razlog zbog cega je med najbolji prirodni antibiotik! Nego nije to velika kolicina da bi imalo gotovo ikakvog uticaja sa ovakvim ili onakvim ishodom... Znas li kako me gledaju kad ovde udjem u prodavnicu i trazim stvari koje mi trebaju? Provereno ovde ne pstoji... U skoro identicnu zemlju imam 2 outdoor, i ne vidim da im ne odgovara zemlja (: pokazacu ti sutra... Voleo bi da imam sredstva pa lepo narucim sta mi treba.... Nekako nikako se nema. Ker mi pokidao ligament, i odose jos 100 evrica na operaciju.... A dok ceka operaciju razmisljam se da ga posteno naduvam da mu malo mine bol....
Nemas se gde povuci! Vracaj se ovam, da skidam ove izgorene listove?! (:
I like it man (: Melasa inace sluzi i za proizvodnju ruma :) Ma nac cu ja melasu ako je bas zazortilo, hehe.
Racunam dan 21. Kako napredujemo? Brojim 8 vrha, ali jos cu je razvuci... I da objasnim malo ventilaciju Iznad HPS preko alu cevi se izbacuje 120 m3/h preku alu cevi van boxa na onim rupama u pozadini sa spoljne strane 2 12cm fan INTAKE samo znam da su na 1300rpm ali ovaj koj izbacuje vazduh ubrzava usis vazduha koj ulazi preko tih kulera. Nadam se da sam napravio dobru vazdusnu struju za sad. U planu mi je da ubacim isto 120m3 intake a izbacim sve ove igrarije... Trenutno su vrhovi ha 13- 14 cm od HPS, fino joj je. Sprzeni listovi neki od ranije dok je bila na manjoj razdaljini do sijalicaa. Temperatura vazduha oko biljke oko 28, u fokusu negog vrha termometar pokazivao do 32 vlaznost oko 40% + - 10% 18/6 rezim svetla
Evo ne znam sta vise da joj radim boga mi! 30cm u precniku s leva na desno, svaka internoda tera novu granu, 11 glavnih topova. Jos 10 dana i necu znati gde sta da vezem i kako da je rasporedjujem dalje Sta bi doradio? Sve je radjeno u hodu, ulozeno bukvalno 0 sredstava. Sta bi bilo da joj ubacim sve od prihrane sto drugi ubacuju?! :)
3. dan od presadjivanja u 15l pot. Koren potpuno razvijen u prethodnom potu od 5l. Malo je stagnirala. Cini se da pokazuje nedostatak N, mozda malo cinka. Nedostatak N resen nadam se presadjivanjem, cink spustanjem PH vode. Plan je da do kraja oktobra bude na 18/6.
Nisam napomenuo, od vani mi presle bele vaske bez krila! Kupio insekticid Volley sp20 ali me stra da isprskam! Da pravim mozda caj od duvana ili sta da radim?!? Insekticid me brine. @PowerSeed nadam se da ce podivjljati!!! Zemlja je mix MAgicne zemlje 10l, maki supstrat 5l, oko 1.3 perlita. I pored svega toga, slegla i sad fali puno od vrha kante. Polivena na presadjivanju sa oko 7.5l vode + 20ml Slavola korigovana ph sa nesto vise liimunske kiseline nego uobicajeno. Oko 5 dana pre presadjivanja je imala flush.
Ne sedi vrag nikad skrstenih ruku... Povezana. Svi vrhovi mahom u istoj visini. Usudio se da poskidam neke najvece fan listove koji su blokirali svetlost do nekih vrhova i uklonjeni listovi i vrhovi koj su dobijali minimum svetla. Sad ne znam da li naredni i pravo zadnji loly da uradim 3 nedelje od prebacivanja na 12/12 ili i pre toga... Isprskana cajem od duvana protiv bele vasi. Naredni caj od paradajzovog lisca se priprema.
Uklonio sam uglavnom one listove koji nisu imali svetla. Racinam tu i neke mlade i male pelcere koj su jako dugo vremena stagnirali te kontam da nikad ne bi stigli do vrha i ili nije bilo mesta za njih i da stignu do vrha. Nista preterano. Iako pise da je kontraverzno, vodio sam se sledecim textom: Do These Things Before Switching to the Flowering Stage Make sure your canopy is flat like a table before you switch to the flowering stage. Make sure each cola has at least an inch or two of air space to itself, but there are also no "holes" in the canopy without a cola. Clear the bottom 20% of your cannabis plant right before the switch to the flowering stage ("lollipop" your plant) since buds at the bottom of the plant are in shadow and will just take away energy from the top buds directly under the light Remove the biggest fan leaves on your plant right before the switch to the flowering stage. This is somewhat controversial and should only be done by experienced growers! Learn more about using defoliation to increase yields. Molim vasa misljenja o tome :) I Hvala svima na vasem vremenu! :)
@Chan Chan Nema mentora na zalost. Nisam se usudio nikog ni pitati. :( Sutra je tacno sedmi dan od presadjivanja i zalivanja. Prosli pot se morao zaliti na tacno 5, pa sam u nedoumici sad oko zalevanja. Obzirom na sve, smatram da bi valjalo zaliti?!
Ph vode u gradskom vodovodu po njihovim informacijama je oko 7.5-7.6ph. Dh je preko 14, izuzetno tvrda voda. Voda kojom zalivam uvek odstajala 48+h. Korekcija PH se vrsi po bizzovim uputama. On uzima ph 8 kao pocetak za spustanje na ph 6.5, te na litru doda 4ml limunske kiseline. Jedino moze biti to da mi je voda preko ph8 jer stoji u balonu citavo vreme od zadnjeg do narednog zalivanja. Dakle za naredno zalivanje cu upotrebiti vodu ne duze odstajalu od 12h. @VenloNL Dok je bila u manjem potu na 5 dana zalivana jer je za tih 5 dana full popijena zemlja te je moralo. Zadnje zalivanje imala na presadjivanju pre 7 dana. Zemlja nije zabetonirala. Pot je trenutno skoro lagan Cini mi se da bi bilo pametno zaliti je jer verujem da koren nije daleko stigo sa prorastanjem novog pota. Mozda cak sa malo prihrane....
12 dana od presadjivanja, juce zalivena sa 8l vode odstajale 12h sa 10ml slavola i limunskom kiselinom+0.5 ml fertico bloom +300ml mokrace. Popila je nesto vise od 6litara.
@Zelenko63 Nauka tvrdi suprotno. Ne bih diskutovao o tome dalje jer postoje neke diskusije na forumu vec iz rekla-kazala-probala iskustva. A postoje vec radjene i potvrdjene studije ucinkovitosti urina kao djubriva. Kako da mi pomognes pitas se? Ispisaj se, izmeri ph, zatvori na 24h testiraj ponovo ph i koriguj ga na 6.5 ph. @Stipe 1:16000 je odnos djubriva za cvetanje dok je 1:25 mokrace. Razlog svemu tome da da korenu malo hrane dok ne proraste ceo novi pot. Definitvno je gladna bila pre presadjivanja.
Hvala svima na brizi. nemojte se nervirati zbog mene i mog nacina za uraditi stvari. Bilja ce i onako imati i med i flush pre sece, a ako i tad bude zajebanog dima, ici ce u wodu na curing i to je to. Bice i smoke reporta i svega sto treba, samo da stignemo do kraja. Sutra postavljam mrezu, zatezem je i od prekosutra krece 12/12 rezim.
Pozdrav ekipa. Mreza ne moze da se namesti preko nje, suvise je gusta biljka. Umesto mreze, povijena je i sve sto se moglo zategnuti se zategnulo! Jedan nivo biljke mi je nizi(manje razvijen) od ostatka, zbog toga sam odlucio da spustim nize 150w i namestio je da siba po tom nizem delu. I dalje nisam zadovoljan dobivenom visinom ali ne smem nize obzirom na to da nemam CT. Plasim se prebacivanja na rezim 12/12 jer smatram da bi se taj deo koj je pod 150w mogao izduziti previse te dobio tanke hedove. U boxu trenutno ovako Mislim da je previse gusta i da bi trebalo prorediti je. Koje su mi opcije i mogucnosti? Neki lolipop napraviti ili jednostavno ne dirati?!
Mali update novonastale situacije i da objasnim neke stvari. Svetlo i dalje 18/6 vlaga 40-55% Temperatura u boxu cini mi se da ne prelazi 28C Mreza je ipak stavljena ali sa donje strane, Desni hps je 150w 2000k koji je trenutno preko manje razvijenog dela. Najmanje rastojanje 12 cm do biljke. Levi hps 100w >2000 k*** iznad razvijenijeg dela, na oko 13 do 20 cm koliko je udaljen do centralnog stabla ***(daje beliju svetlost od ove druge i ako deklaracija stoji na 2000 kelvina to ima vise od 2000k) Nakon malo zatezanja izgleda ovako Dobacio jedan pc vent a skinuo wc vent koj je zbog ne usmerenog protoka vazduha sibao po sijalici sto mi se nikako nije dopalo. Sad ima protok vazduha kao da je u CT :) Evo dzunglice Centar biljke sa slike, ima mnogo izdanaka koji su jako dugacki i lepi primerci, izposavijao sam jedne ispod drugih. Nemam resenje adekvatno. Previse je to gusto cini mi se. Pitanje moje: Da li bi imalo smisla skracivati joj rezim svetla postepeno do 12/12, obzirom da cu morati da je drzim jos oko sedmicu dana na vege? (Majka ovog klona je uspesno procvetala na promeni sa 18/6 na 14/10) @hazeri Nazvacu te preko skajpa i kamere pa da mi govoris "seci ovo i ono" jer ja taj donji deo biljke ne mogu da nadjem! :D Comments R welcome
Ma vinula bi se ona u zrak da je ja ne pritezem nonstop...
Danas je 63. dan od ulaska u box. 3. dan 12/12. 2. dan od zalivanja i Dopunjavanja zemlje u pot, odozdo, falilo je dosta. Dok sam je vadio iz pota pretrnuo sam od straha da joj ne ozledim kako koren tako i stablo. 5l carobne zemlje, malo perlita, malo zemlje iz baste(zafalilo). Vodeni kapacitet se uvecao za 1.5l. Biljka se podigla za nekih 5cm te sam morao dignuti sijalice. I definitivno mi fali nesto ozbiljno da duva po vrhovima biljke. Poskidao uvele zute listove zadnjeg dana vegetacije, ali sam ostavio neke koji nisu potpuno pozuteli ne bi li video hoce li izvuci iz njih preostalih elemenata. Pre ovog, zadnje skidanje bilo 10 dana pre ovog kad sam skinuo i oko 10 izdanaka, videcemo sta ce sa njima biti. Shvatio sam da sam pravio jednu gresku. Radi se o tome da sam mogao i cesce da je zalivam. Ona pokaze da je zedna vec 4-5 dan a zalijem je tek osmog. Tako je juce bio 6. dan od poslednjeg. Pomenuo bi koren koj isam slikao na zalost. Nema puno debelih zila, ali je lepo razvijen i lepo drzi zemlju na skupu, jel, te nisam imao problema prilikom vadjenja iz pota. Dosta rechi, al navareno govedo jel, pisem ovaj post vec 2.5h .... Juce pred zalivanje il u toku... Danas Stablo Moram odati postu jednoj gospodjici koja je provela svoja zadnja 3 dana pomazuci meni.
16 dan 12/12 Odlucila sebe sama lolipopat, ozuteli fanovi, poskidani. Ima jos koji, necu ih dirati jos koj dan. Proslo zalivanje je dobila fertico bloom i ovo zalivanje je dobila isto 0.1% sto je donja granica utvrdjena od strane proizvodjaca. Slikano u toku zalevanja. Zalivena sa 10l vode odstajale 12h+40ml limun kiseline+10ml fertico bloom. Maltene nije bilo runoffa, popila sve, a do sad je pila puno manje vode. Interesantna stvar je ta da je ovo lisce pozutilo u roku od 2 dana. Pre 5 dana sam je ocustio od zutih i polu zutih listova. Kako ja shvatam, krenula je izvlaciti Azot iz njih pa sam ja prekinuo taj proces time sto sam pocupao dosta listova koj su bili i manje od 50% zuti. Drugo sta bi dodao ovde je to da ocekujem prigusnicu od 400w pa da montiram to u box. Znaci bice 150+400w :) samo da resim ventilaciju. Stay hi.
Zbunilo me je to sto sam je nadjubrio i proslog zalevanja. Opet donja granica koncentracije djubriva. ALi, fertico bloom 3-7-4. Sad me buni pa da ne preteram sa fosforom ciji nedostatak ne pokazuje. Razumes?! :)
23 dan 12/12 Zalivena juce sa 1.5% fertico bloom, sto joj je 3. zalivanje djubrivom uzastopno. Stay hi! edit Korekcija procenta djubriva, nije 1.5% nego 0.15% na 10l vode 15ml djubriva. Ako mogu moderatori da korugiju, bio bi zahvalan.
34. dan 12/12 Pozvao bih @Gerber(N)Radič kako bi diskutovali malo o Fertico gnojivu jer je 4x uzastopno dobila Bloom, zadnje 09.12. u konc. 0.2% ((((: Iako je u cvatu, ovih 3 azota u gnojivu joj je malo! Box je doziveo upgrade(pre ko zna koliko dana) za jos jedan went od 20w f120; usis direktno po vrhovima. Sijalice u obliku T slova. dokumentovacu slikama uskoro. Stay Hi!
Gerberu, kako cenis ti ovo: zadnja 4 zalivannja sa ferticom: 1. 1ml/L 2. 1ml/L 3. 1.5ml/L 4. 2ml/L Obzirom na to da je koncentracija trenutno na maximalnih 0.2% po proizvodjacu, a biljka to docekala sa osmehom, sta bi napravilo da na ovih 2ml/L dodam Fertico Rose na narednom zalevanju u koncentraciji 0.25ml/L?!
Cisto flush da zabelezim. Isprana sa jako puno vode a zadnjih 10l sa korigovanim ph po Bizzovim uputama. Odlucio se za ispiranje obzirom da je 4x uzastopno djubrena i zapazio sam da su neki listovi po obroncima dobili ljubicastu boju(slika 2). Uz to, znatno slabije crpi vodu sto bi koliko shvatam bio jasan pokazatelj nagomilavanja soli. Nema fanova velikih ni zdravih, odakle ce vuci hranu ne znam. Videcemo hoce li izgurati ovako do sledeceg planiranog zalivanja. Stay HI
Pozdrav ppl! Ovo je mini update prvenstveno zbog izmene situacije u boxu. Naime 100W Hps je izbacena iz upotrebe i zamenjena je HPS-om od 400w. Radi se o GE lightning lucalox start varijanti od 48000lumena. Od najblizeg vrha udaljena 19cm. Bez CT-a.... Pa da pojasnim malo... Levo 150w desno 400w Air intake 2x12cm 12Vdc + 12cm/220/20w Iznutra Izduv 220v/20w Ako sam nesto ispustio, pitajte :) Stay Hi!
Pozdrav drugari! 46. dan 12/12 rezima Nisam bas zadovoljan opstim izgledom, moglo je to i bolje! Nakon flusha, danas zalivena full dozom fertico bloom 0.2% Mogao sam je pustiti jos dan, ali nisam mogao vise da je gledam kako se muci... Nema zdravog lista... Inace, ocekujem melasu da mi stigne, sledece zalivanje mislio samo melasom, no videcemo. Udaljicu lampu na nekih 44cm od najblizeg vrha, razlog tome sto mi se cini da joj i ne pase bas najbolje ovi trenutnih 19cm. Ova ljubicasta boja koju sam prosli put pomenuo, eskalirala je uveliko, sto ce te videti. Hedovi izgledaju poprilicno dobro. Sugesstije ako ih ima, pucajte slobodno! Pozdrav i stay HI!
Japanac, ta ljubicasta je krenula pre nekog vremena dok jos nije bila 400w. Gledao ja na ovaj najblizi vrh da li ga przi svetlo, ali nisam mogao da kazem ni da ga przi ni suprotno. Imao ja u vidu to kod tebe sto se desilo sa svetlom, ali ova nit gubi na trihomima nit se pistile sprzile nit gubi na mirisu! Miris svakim danom sve jaci, ne smem vise strance dovodit u kucu! :) Gledao ja po tim nekim parametrima da li je przi il ne. Ali eto, obzirom da je skupa 550 w na ovako malom prostoru dolazimo do zakljucka da joj je potrebna veca udaljenost od lampe. Hvala Japanac! :)
32C u okolini tog najblizeg vrha, je bila. Mislio da ce biti sve ok obzirom da 3 ventilatora pumpaju vazduh ka njoj. Mada i to varira sve zbog grejanja prostorije.
56 dan 12./12 rezima OStala je na hedovima, lista nigde, jbg, sprzila lampa i mnogo mi je krivo. No Cinjenice kazu da moze i na cvetovima vrsiti fotosintezu, ali nije to to. Sta je tu je sad. Zalivena juce melasom, otprilike 4ml po litru iliti jedna kafena kasiscica. Popila oko 6 litara. Mnogo zemlje je sleglo, fali oko 4cm od vrha posude sto je ne dopustivo. Neke gornje zile se otkrile, te sam nadopunio, cisto da nije korern izlozen svetlu. Obzirom da trihomi kazu da su providni, po neki mlecni, ima jos boga mi dosta da cveta... Pozdrav, staY HI!
66 dan 12/12 0.2% fertico bloom Vlaga 30-50% U pogonu samo 400w HpS Od ostalih stvari jedino mogu da napomenem da radi, onako fino, oko sat ipo voznje :) Ostavicu je jos koj dan, zelim negde 20%amber i 80% milky trihoma a kad ce se to desiti videcemo pod mikroskopom. Stay HI! ;)
Smatram da ih mora biti, promena. Za dan dva uzimam mikroskop ponovo pa ce mo videti trihome Nije krepala pa da ne bude promena :) Mada jest da izgleda kao da jeste krepala.. Nisam zadovoljan i definitivno necu biti zadovoljan na samom kraju kolicinom, ma sta kolicinom, mnogim stvarima... Ali nadam se da ce biti za 5 ml uljai jos nesto ostaviti za pusenje....
Skinucu je u narednih par dana to je sigurno a probacu da je revegetiram, nekako mi se ne oprasta od nje :)
70 dana 12/12 rezima, pao je harvest! Bez flusha finalnog i podjubrena na zadnjem zalevanju i ima i bolji ukus i miris od nekog ulicnog skunka koj zadnjih 20ak dana pusim kostantno. Cak je ova moja po radu ista kao i taj skunk. Ista- hocu reci gotovo isto potentna. Rad je vec drukciji. 300+grama svezih hedova. Nekako mi dodju vec sada suvkasti ali videcemo za 4-5 dana kad se prosuse malo koliko ce kalirati. Plan je da pola kolicine utopim u med benz za ulje a polovinu ostaviti na curing i za dimiti. Tako da ovaj deo za ulje necu susiti. Ostao sam @truare duzan sliku trihoma pod mikroskopom kako bi smo utvrdili da li je doslo do promene boje na truhomima. Nisam u mogucnosti to sada uraditi jer nemam trenutno mikroskop ali u nekoj bliskoj buducnosti cu uraditi to. Kao sto sam rekao, biljku cu ostaviti u istom potu u kom je trenutno i opaliti joj dan-2-3 svetla pod 150whps onda cu skratiti na 20-4 te tako pokusati da je revegetiram. Ima zelenih popcorn budova te se nadam da ce mi to poci za rukom. Proslu biljku koju sam revege imala je svega 2-3 takva buda te je uspela da se povrati u zivot. Ovoj sam ostavio mnogo vise te ocekujem uspeh u istom. Ukoliko krene da raste, otvaram novi dnevnik. Osvrt na kompletan grow.... Brzo proslo vreme, pogotovu zbog toga sto sam non stop ceprkao oko boxa i oko biljke. Nisam zadovoljan kolicinom ni finalnim izgledom biljke ni boxa. Znamo svi da to mora puno bolje. Obzirom na utrosena sredstva oko ovog growa, verujte mi extra je ispalo. Vidim vazda tupo forumu svakojake dnevnike te dolazim do zakljucka da sam daleko ispred najgoreg deteta po uslovima samog growa. Zahvaljujem se svim clanovima foruma koji su ucestvovali u ovom dnevniku svojim znanjem, kritikama, predlozima i ostalim interakcijama koje su imali samnom. Znacilo mi je svako vase slovo napisano! Evo slika nekih za kraj a sledece javljanje ce biti kad se malo prosusi ova vuja te da bacim neko slovo kao smoke report. Stay Hi ppl! Cheers!