Pozdravljam vrijedne, uporne i dobre ljude na dragoj nam vutra.org Listajuči i čitajući na hiljade tisuča stranica, sanjajuči da žanjem što sam posijo, želeči probat brendiranu mariju i anu, malo po malo, komponenta po komponenta sastavih growbox od starog frižidera(aka ledare). Razlog frižidera je bila dobra izolacija jer su atmosferske prilike u sobi neadekvatne. Onu grbu na dnu frižidera sam izvadio van i stavio laminat mjesto lima. Laminat sam izolirao pur pjenom. Mal0 brusi, malo sjeci malo lupaj puno mozgaj i nakon, pazi sad, 3 mjeseca od nabavke frižidera sklopim ovo: Nutarnje dimenzije frižidera su 99x68x44 što mi ne daje nešta puno prostora pa sam morao ovlaživač izbaciti van. Taj ovlaživač zraka sa strane frižidera me obradovo u pravo vrijeme u konzumu za nezamislivih 30(trideset) kuna, bez zajebancije. 5 litara mrcina. Ruknio rupu sa strane frižidera, provuko crijevo odvoda veš mašine,spojio ovlaživač i milina. Radi što treba jer mi je vlaga mala zbog grijanja i svjetla. U sobi je temp 5-10 stupnjeva, te vlaga ide do 80%. Grijač je privremeni od glinene saksije, konzerve neskafe, keramičkog grla, sijalice 100w i debelog kabla. Naručio sam one keramičke grijače i digitalni regulator temperature. Svašta sam probavo i fejlo, što se vidi i paležom desno od prve saksije na podu. Ovaj grijač radi svoj posao 24h dnevno i održava temperaturu u boxu kad ne radi svjetlo. Najniža temperatura pred paljenje svjetla je 21.5 i vlaga 50 bez ovlaživača. Kad svjetlo radi, radi i ovlaživač pa temperatura naraste do 27. i vlaga 70. Ovlaživač ima potenciometar pa kad podereš ovlaživač do kraja, dođe vlaga i do 99. E sad. S obzirom na položaj grijača u boxu, zemlja u saksiji s djevojčicama tik do grijača ima temperaturu 32 stupnja. Smije li to biti tako. Ako ne, molim da mi odmah netko zvizne štamar pa da se ispravim u startu Folija što ju nađoh negdje na plaži je ona u hitnoj pomoči što bude za pokrit čojka kad se zapali il mu bude zima. Ima dvije strane, zlatnu
Fala narode. Nikad mi šamari nisu godili ko sad:zvezda:: Na saksije sam stavio onu istu spejs foliju koju sam spustio da pada sa gornjeg ruba pota tako da folija dodiruje samo rub. Smanjio sam temp zemlje na 24 . Ph i temp zemlje mjerim ovim govnetom: Za vodu iz česme pokazuje 6.5 odmah natočenu. Isto pokazuje i za zemlju. Što se tiče setupa morao sam isključit ovlaživač i tokom dana jer mi potovi sa zemljom održavaju optimalnu vlagu. Za sada:thumb: Temp boxa se smanjila na 25.7 i vlaga varira između 50 i 75. Što se tiče same zemlje nisam stigao otići do grada koji stvaaarno nema nikakav izbor. Kad sam obilazio ranije mjesta gdje ima zemlje nije se nijedna istakla. Tako da bi to moglo bit rutavo. Al do ponedjeljka ćemo svi zajedno valjda izdržat. Ja sam optimista pa me nije frka. Što se tiče gledanja u box dok radi led to je šou. Poslije, slika ima različite nijanse jedne te iste boje. Budalaština Pitanje o potenciometru na ventilatoru. Kad sam instaliro kontrolnu tablu i popalio sve taj potenc. je zujio dok ga ne podereš do kraja. To sam shvatio pod normalno, međutim sad je popizdio i zuji do daske. Nit je topao nit išta. Jel to problem jer držim sad vent do daske? Ovo su curke koje još uvjek stidno vire i gledaju štojto kojto. Koristi opciju "uredi" pa nece pisati post za postom ;) oc
Ovo su curke koje još uvjek stidno vire i gledaju štojto kojto.
Pozdravljam , zahvaljujem na podršci i savjetima. Danas presađene u Terra Brill zemlju i PERLIT u omjeru 70/30 Još uvjek stidne, redom: Gđica Aka i gđica Svijetla Pozdravljaju
Hail Gengbengeri!!! Već par dana hoću a nikako da stignem uhvatit vremena pa sad uhvatih. Da apdejtujem, jel. Danas je 9. dan djevojaka. Zaljevam čistom pipnjačom po po litre svaku curicu kad zemlja suhne. Jel napreduju il ne, mislim da napreduju. Jedna manje druga onda mora više. Stigli ventovi koji su milina. Montiro i magnete na njih al sam zaboravio da na dijelu boxa nema lima več je laminat. Pa kombiniram, jer neće da ufati. Dobra fora je što možeš fino ventilatore stavit kako god hoćeš. Ne zauzimaju puno prostora. Pravo fino. Original, reko bi doktor Arslanagić. Ne znam kad bi trebao gnojiti. Savjeti veoma dobrodošli. Reče L0oD da mi ne treba plantela list, a slavola ni u bajci. Evo Ake: Ona je malo sporija il je takva inače A evo i Svijetle: Ventovi su priti kul, zar ne A ovako to izgleda sve montirano Šta reči nego rokenrol i ček ju lejtr Zdravo Živo
Danas sam malo vise ostavio prozor sobe otvoren(cijeli dan) a bio im je "mrak" pa je temp pala na 18ak stupnjeva. Maxumalna dnevna je 28. Fino zagrije led. A vlaga zivo cudo. Opet sam upalio ovlazivac i sad je ok između 50 i 60. Mozda su mali stale zbog presađivanja kad sam zemlju mijenjao. Vidjet ćemo.
Pozdravljam, apdejtujem i tražim pomoč Pošto su curke došle do stadija gdje bi trebao super topirat, a ja jako želim to da napravim a imam tremu gdje šta i kako Ima li tko da uzme sliku obilježi gdje šta i kako pa da postira ovdje Bili bi zahvalni i ja i cure. Curke bijahu stale al ne ostadoše stajat, nego skočiše i pokazaše da im je lijepo Ponizno molim ako ima tko da mi pomogne što prije Hvala
Da kažem da sam sunetio Aku ojli ti ak47. Jel dobro nije dobro, vidjet ćemo. NL aka Svijetlu sam ostavio neobrezanu i takva će i ostati. Pročito sam ja to sve jarane, al strah je jebena stvar. Ja se samo nadam da nisam zajebo stvar. Dakle, Prije: Poslije: Arsla je Bog:lol: Ventove sam spustio niže, a tegle nisam napunio do vrha, jebiga ne znam zašto. Uglavnom. Pomolite se svako svom Bogu, ja ću Arsli. Hehe. Uzdravlje
Hail again Apdejt 16. dan(5. dan od Chillitoppinga) Da se ispovjedim i kažem da sam na kraju topping veceri topirao i gospu Svijetlu, znaći obe topirane isti dan. Izračuno i volumen saksija koji je oko 24L. Zalijevam ih po potrebi, ojli ti svaki drugi dan s oko po litre pipnjače. Aka više pije od svijetle. Iz početka je Aka zaostajala, međutim sad je obratno. Na prvim listovima Svijetla pokazuje nekakve fleke te se isti ti listovi uvrču. Ali samo ti listovi. Općenito NL ima tvrđe listove. Sinoć sam im dao po pola litre pipnjače sa pola doze plantelle list. To je prvo gnojenje curkama( Jebiga L0oD ne mogu protiv svoje glave da si kru) U sobi je temperatura 13 stupnjeva. Dok je pred paljenje LEDa nutarnja temperatura 18 stupnjeva. Sat i pol nakon paljenja LEDa nutarnja temp je 25. Pred gasenje LEDa zna bit 29 max. (kako dodje nekad do te temperature nije mi jasno al ajde) Temp na LED pred gašenje je 27,1. Mogu reč da grije taman kolko mi treba uz grijač. Curke su radile neke selfije pa reko da stavim da se vide. Opet savjeti i kritike, komentari i više nego dobrodošli. Ova s čudnim prvim listovima je NL, a ova fino zdrava je AK47. Sinoć prije gnojenja Jutros ROKENROL E molio bih admina da doda u naslov supertopping.
Džeste ljudovi. Danas ću, sutra ću i nikako. Al evo, sad ću napravit apdejt pa da uradite Abgar score mojim djevojčicama. Trenutno prolaze kroz 25. dan svog života i smatram da im je lijepo. Ne uvjek, ali se gledamo, pričamo i popravljamo smetnje. 16. dan sam ih nahranio sa pola doze Plantele list, 1/2 l svakoj. 20. dan zalijevanje po 1/2l pipnjače. 23. dan hranjenje Plantelom list, pola doze, 1l svakoj. 25. dan LST (molim admina da ubaci u naslov) Tijekom tog vremena, Svijetla kaže ženi u mene, da mnogo vlage iz ovlaživača( izvanredan izraz "OVLAŽIVAČ") ide direktno u nju, koja je bila kao malo zapinjala, te joj pokaže kako su joj se listovirni uvrnili i kako se sva skupila. To sam to riješio i zamjenio im mjesta u boxu. Sad je u kućici njima pravo fino. Ko kad odeš kod bake i ona fino naloži drva u onu bijelu pećnicu u kojoj peče kruh. Sve miriše. Samo kod Ake i Svijetle čitava soba ima nekakav limunski miris. Šou. Legneš na onaj staaari kauč i pokriješ se nekom starom kariranom dekom. Milina, ako me razumijete. Gđa Aka Gđa Svijetla Danas sam ih malkice izbacio na sunce i udario par slika. Onda sam odlučio i da im ponudim jedan LST. Nakon toga, sav sretan, odlučim da se odem sa ženom malkice namazat govnetom. hehehe I tako. Ako netko primječuje kakav feler ili zajeb, molim šamar. U zdravlje narode, bistro i glavovito.
to sa žicama sam negdje vidio. Al nisam dobro zategnuo jer su djevojke jake i dizu zicu ko djete sto kila
HAIL HAIL Lagani apdejt. Sinoć 32. dan postavljena mreža za SCROG, Puna doza Plantele list u 2 litre vode svakoj biljci. Kad sam radio mrežu za SCROG razmišljao sam o nedostupnosti biljki u frižideru pa sam napravio nekakve preinake. Lijepa ladica, kad izvucem sve van imam pristup sa svih strana biljkama. A lako ih je i zaljevat. Milina. ChilliTopping uspio. Aka Svijetla Nakon 7 dana LST-a djeve izgledaju ovako Aka Svijetla Nakon tih 7 dana, 32. dan djevojaka, montiran Scrog, i to onda izgleda ovako Svako drugo zaljevanje je hranjenje. Sinoć je prvi put dobila punu dozu plantele list. Djeve su dobile spolni identitet. I tako. Sve u svemu interesantno i lijepo Evo i rendom slika situacije Kucam u drvo. Hehe Komentari, sugestije i bombardiranje dnevnika dobrodošlo. Uzdravlje, Bistro i Glavovito
40. dan, apdejt Lijevo Svijetla, desno Aka. Svijetla kao da kasni ili je ona jednostavno takva, il je nešta? A šta? Ovo je moje nekakvo petljanje sa SCROG-om. Šta će bit, vidjet ćemo. Isto ih zaljevam svaki drugi, treči dan sa dvije litre vode. S tim da ih gnojim svako drugo zaljevanje. E sad. Kad pogledamo situaciju ispod mreže, ja ne znam što bi. Gusto je, prava džungla. Molim pomoć
Rokenrol narode. Fala. Nego brine me što da sječem dole. Nabavio sam sterilni skalper i alkohol, međutim. Nemam ideju što smijem što ne. Koliko od jednom. Koliki stres radim biljci. Da li me netko može uputit.
46. Dan Pozdravljam Breedere Apdejtujem s osmjehom na licu. Zaljevanje po programu, jedino što sam izbacio Plantellu list i ubacio cvijet. 40. dan sam im dao pola doze lista na 2 l vode. Sinoć dobiše punu dozu na 2.5 l vode. Sljedeće zaljevanje kontam duplu dozu na 2.5l. Defolijariziro, lolipopovo il šta god sam ispod mreže, 2-3-4-5-6 veča hediča nisam jer mi nekako žao a želim da vidim kako će oni napredovat i hoće li se dići ponad mreže. Ako se ne dignu, Cap i na radijator i u rizlu pa ko ga jebe. Sto se tice visine imam jos cirka 10 cm da idu u vis, tada bi LED bila 30 cm od hedova. Nadam se da neće, a ako bude islo osječemo plafon pa cemo uglavit led u rupu. JEbiga. Borba, al interesantna i ugodna. Going with the flow, as the fellow americans say. Inače najduzi hed ide 10 cm iznad mreže. Ne znam da li bi trebao odozgo štagod skidat lišča. Do sada sve lijepo primaju, kao da znaju da moraju. Ma legendarne koke. Koka Aka je procvjetala ranije nego Svijetla. To tako mora bit. Evo slikica svega pa spamujte dnevnik, da mi narastu mišići. Sretan grow svima, nek nam je hedova i krila. Uzdravlje, bistro i glavovito. A ovo su posljednje modifikacije. Sve radi ko sat. ROkenrol
Tenk ju ol. Narode sad ovdje trebam malo pomoći: 1. Treba li štagod listova odozgo skinuti 2. Koje 3. Koliko će još hedovi odprilike ići u vis
0.1 HVALA 1.ok 2. dole nema listova, poskidano. ostalo par hedova koje cekam vidjet sta ce bit s njima. 3. Otprilike?
Lampa je sad točno 30 cm od hedova. Na slici je 25 cm. To je maks. Zato kažem da bi Trebo sjec plafon fridga. 3 venta heh. Razmišljam o jos jednom odozdo. Da se svaki hed njiše na povjetarcu. Jel . Tri autora u vako malom prostoru. i dva su previse
58. Dan Pozdrav sadioci bilja Ništa extra se ne desava osim sto mi je počeo osigurač izbijat nevezano za ožičenje boxa pa su mi curke dvije noči ostale bez Sunca. Al dobre su to gospe pa se drže. Premjestio sam box u bolji envajorment pa sam i grijanje isključio. Hranim ih svaki 4. dan sa po 2.5 l duple doze plantele cvijet. Mislim da bi trebao nekakav flush uradit ovih dana. Trebam li? Gospoje sam malo ošišao, na par navrata. Ženi za ćaj za bubrege i mokračne puteve. Izvanredna stvar. Vidjet ćemo šta će bit. Sve masnije i masnije. Sjedio bih na skemliji i buljio u njih. Milina Ak će bit mnogo ranije nego Nl Primjedbe savjeti šamari. Ajmo Uzdravlje, Bistro i Glavovito
Hahaha, jesam retard to je šou. Razmišljam kakvih 40 junaka. Pa nisi valjda izbrojo hedove. Svašta. Hvala. Gromoglasni pozdrav od Alibabe i 39 hajduka. Ovaj jedan se napijo ko guzica sinoć pa nemože mrdnit
Spicevi su sprzezeni ima 2 tjedna. Ali to je to. Kakvi su od tada takvi su i sad, čini mi se. Što se tiće korigiranja ph nisam to uradio nikako do sada. Čista pipnjača. I nisu se bunile gospoje. Sada gnojim duplom dozom svaka 4 dana. Što preporučuješ Divlji Zeče? Što se tiče flushanja, čitam pregledavam i sve sam nešto skeptičan. Ne znam što bi. Piše da rano flushanje može napravit sranja. Korijen da se ošteti, pa manji urod i to. Interesuje me: 1. Da li nakon flusha opet gnojim? 2. Koliko flusheva? 3. Da li napraviti samo jedan flush i to prije berbe? 4. Sa koliko vode flusham? 5. Ako poslje toga gnojim jeli to onda na sljedečem zaljevanju? 6. Da li je netko imao problema nakon flusha? 7. Nevezano za flush, kada bi sad prebacio na 24/0 svjetlo. Hoče li biti pizdarija.(Pitanje za Barbarosu) Ma sto vragova. Života ti, neka me neko uputi.
Hvala @1310 na napomenu. @Mad Rabbit u pravu si bio sa prženjem. Samo je u pitanju nl. Hvala na savjetima. Danas odrađen flush sa po 35 l vode. 6.5 ph pokazuje najskuplji ph mjerač na svijetu. Ne znam kako sam ja to računo zapreminu saksije kad mi je ispalo 24 l. Uglavnom saksije su od 8 l. A vidi kako kolica lijepo stanu u kadu. Ko u rukavicu. @Barbarossa Hoće li biti pizdarija ako im stavim sada Sunca 24/0 Hvala hvala hvala
Skupi se nas desetoro i prenesemo u kadu. A onda poslje nas desetorica na trulom panju doručkujemo:thumb::sun2:
68.Dan Pozdravljam. Sinoć uletim u box i vidim kako mi se Svijetla objesila, a inače se je dooobro spalila. Jebiga. Sad doooobro znam da je manje više. Suva zemlja ko barut. Uzeo i obe zalio sa 2.5 l vode i punom dozom cvijeta. Jutros se je digla lijepo. Nadam se da nisam zajebo sad kod Svijetle. Slike su od jutros. Gospođa Aka fino napreduje. A interesuje me i koliko još će joj trebat. Ako tko zna približno. A ovako izgledaju obje I sexy LED Ako netko zna kolko još Aki treba. Uzdravlje, Bistro i Glavovito
Jeeebiga za gnojivo. Ja mislio. Znam sad za ubuduće. Samo ne znam da li sam sad dobro postupio jučerašnjim gonjenjem. To ćemo vidjet pa ćemo znati.
Ima li kakav reset ili bekspejs
Trebam li sad da flusham opet nakon ovoga
E a reko si da gnojim nakon flusha sa sljedećim zaljevanjem. A jebiga. Vidjet ćemo šta će bit. Gotovo je sad. Za sad samo pozitivno. Sutra ćemo vidjet stanje pa ćemo flusham. Učimo, jel.
Pa da. Prije flusha sam ih obrijo sa duplom dozom. Sad sam stavio normalnu dozu. Al s 2.5 l vode. Za sada nema naznaka pogoršanja. Postupit ću sljedećim zaljevanjem onako kako si reko. Samo voda. Hvala narode puno
Ljudi moji. Aka mi na jednoj grani izgleda izgorila. Al samo na jednoj grani. Ja se usro ko grlica i udario flush da ne bi bilo. Sve to jučer. Kad dođem s posla slikam i postam . Hehe. Strah je jebena stvar, nekad služi a nekad za*ebe čitavu stvar
Evo sličica I pitanje sad. Šta mi je činiti: 1. Zalit kad se osuši zemlja. 2. Kada gnojit. 3. Koliko plantele. 4. Kad bi ofrlje Aka trebala bit gotova - to je ova prva na slikama što je malkice na grani izgorila Upute i savjete molim. Uzdravlje, Bistro i Glavovito
89.Dan Svašta nešta. Aka će još malo pod nož. Pod mikroskopom je oblačna. Probao posušiti fenom i raznjeo se ko pravi. Udara nogom u guzicu. Milina . aka je sa sušena sva jer je od zadnjeg flusha nisam hranio. Samo voda. Dok sam spaljenu Svijetlu nahranio dva puta od flusha po 10ml planete na 2l vode. I fino se počela puniti. Sad će joj bit i više prostora u frižideru,pa ću je nategnut. Show
Brzo sušenje fenom. Staviš u najlonku(daj bože da moraš rezati čitave jer su one dokoljoljenke odvratne. Haha) staviš zajebancija u nju i natakaris na fen i binderon pričvrstite. Na laganije pustiš da fen puse po zajebanciji i nakon nekoliko imaš za pušiti Na jedno 20 centi od fena
Jel treba prije skidanja udarit mrak određeno vrijeme
105. DAN Pozdravljam raju. Aka skinuta 101. dan. Prije toga bila u mraku 48 sati. Sad je na sušenju u sobi na sušilu i u sobi dere ventilator koji ne puše direktno u glavu. Danas kad padne mrak Svijetla ide u mrak na 48 sati pa sjeckanje. Ja zadovoljan i sretan. Da je moglo bit bolje, moglo je. A moglo je bit i gore. Hobi je fantastičan, dobiješ fino rezultate. A hedovina pravo dobra. Znam gdje sam pogriješio i sad znam mnogo više nego na početku growa. Čopkam malo po malo i uživam. Neki dan sam se nadimio obje, milina. Navrnula mi sječanja iz djetinjstva pa sam se smijo i plako u isto vrijeme. Žena gleda u me i smije se a ja ne mogu doć do zraka od jecanja. Haha. Interesting ekspiriens. Tužan što sam odrasto a sretan što sam imao lijepo djetinjstvo. Pa sam zaključio da bi mi show bio da živim od 6.-12. godine i na ripit. hehe. Pozdravljam sve vutrase i čujemo se kad pospremim sve. Uzdravlje, Bistro i Glavovito
Pozdravljam nakon sto godina. Ispričavam se što sam ostavio ovaj dnevnik da visi bez zaključka. Razloga 100. Na kraju svega od svake sam dobio ofrlje 100 g, što je trebalo bit do idučeg harvesta. AK mi bolje paše jer me ne smara. Reklo bi se da me nabije u guzicu da nešto čeprkam i radim, pa makar i suđe prao. NL je više pasala ženi u mene.Lijepo navečer. Hedovi ake su bili veliki ali prozračni, dok su svijetlini bili mali ali puni nabijeni. Što se tiče okusa. Ja sam čoban i ne mogu da odredim okus i da ispričam priču o tome. Međutim. Od svega toga što sam podjelio što smo popušili što "kad se ima, ima se". Sada više nema. A drugi grow, outdor bijaše fijasko s jedne strane i show s druge. Uglavnom: Stavio na klijanje automatike rqs: 1 easy bud, 1 northern light, 1 ak47, 1 Bubble kush 1 Royal bluematic 1 Royal kush Easy bud je dijete pokidalo, northern light je ptica razjebala(ne pitajte), bubble kush, royal bluematic i royal kush nije proklijalo. Jedino mi je ostala ak47 za koju sam ostao bez plantele cvijet koju sam silom prilika mogao dobiti kad je biljka ostala fajn gladna. Al nije sad da je bilo za vrat. Međutim našao se tu i koji skakavac. Gospa nije cijelo vrijeme bila na suncu ali ga je imala relativno dovoljno. Dovoljno da i nakon chillitoppinga dobijem 40ak grama. Skoro popušeno. Ne žalim. Učim. Čekam tent 120x120x200 pa ćemo vidjet. Hoće li mi ovaj led biti dovoljan? VIdjet ću. Želim pauzirat sa automaticima i stavit za probu normalne. Pa ćemo vidjet. Želim izraziti OGROMNU ZAHVALNOST svim članovima vutra.org koji su mi pomogli da izvedem svoj prvi grow i koji su poslali bar malo pozitivne energije koja je sigurno našla put do mog malog frižidera. Uzdravlje, Bistro i Glavovito!!! Može tema u završene.