Dobro veče cijenjenom forumu. U boksu već imam nekoliko auto biljaka,ali u ovom dnevniku će mo ispratiti samo jednu biljku auto rastafari. Radi se o križu između auto mazar koji je tretiran koloidnim srebrom da bi proizveo pelud a kao majka je korištena red poison auto. Mazar cvijeta oko 9 tjedana dok poison 8 tako da očekujem 8/9 tj cvjetanja. x Od opreme posjedujem box 120*120*200 Lampa je Mars hydro FC 3000 300w Ispuh marsh hydro 6inchi i cijev za suzbijanje buke. Dva veća venta od 40w miješaju zrak unutar boxa dok je upuh pasivan. Te mjerač vlage i temperature. Od gnojiva i dodataka imam fix mix ,alge i cal mag od bio biza te bio enhancer i bio bloom od green housa I pH - od cane Zemlja je bio bizz light mix 9.10. sjemenku sam stavio u eazy plug i sve skupa u 20l bio bizz light mixa. Zalio sam sa 2 l vode+ 2 g bio enhancera pH 6,4. Sredinu gdje je sjemenka sam prekrio sa čašom i ide u boks na 18/6.zbog ostalih biljaka od starta će biti na 300w To je to za prvi unos javim se kada biljka nikne
Biljka je suha i otrimana 100g ravno. Vlaga u teglama pokazuje 50-ak%. Cvjetovi nisu predebeli ali su relativno tvrdi. Sve u svemu zadovoljan sam na kraju,mada moglo je to i bolje da sam se odmah odlučio na trening i da sam bolje nahranio.gusta biljka nije laka za trenin. Auto rastafari definitivno ima potencijala. Eto ekipa to je to ,hvala sto ste ispratili dnevnik lajkali i komentirali. Dnevnik moze u završene
20.1. 99/80 danas sam ipak prelomio i pobrao biljku u boksu je gužva i mjesto je bilo prijeko potrebno. Računao sam da će ova biljka da zavrsi prije 10 dana. Evo malo slika i javim se kad bude suho
18.1. 97/78 biljka bi se mogla komotno danas brati ne bi puno pogriješio,ali imamo buraz i ja još za pušiti pa neću žuriti iako ostale biljke u boksu mole za više mjesta . Tihomi su skoro na vrhuncu,taman još jedno zaljevanje da se pojavi poneki amber i bit će odlično. Danas posljednje zaljevanje čistom vodom i kad se osuši ide berbe
91/72 10.1. 12/12 režim 11.1. 5l čiste vode Kako sam joj promjenio mjesto u boksu tako je usporila sa konzumacijom vode. Jos jedno zaljevanje i kraj. Prije koji dan sam svjetlo prebacio na 12/12 zbog ostalih biljaka u boksu
84/65 Zadnje zaljevanje umjesto 2ml /l alga grow išlo je 1ml/l vode 4.12. 5l voda +25ml alge Zbog novih biljaka u boksu koje rastu sve veće morao sam napraviti razmještaj po boksu tako da biljka više ne stoji kao zvijezda growa na sredini ispod lampe već je izmještena u ćošak.
Dobar dan ekipa stigli smo do 77 dana života i 58 dana od pojavljivanja prvih pistila. 25.12. 5l vode + 4ml/alge + 2ml/l alga grow 30.12. 5l vode+ cca 5g bio enhancer+ 2ml/l alga grow. Također ću odraditi blagu defolaciju da biljka malo prodiše i da ne bi došlo do pljesni. Za novu turu sam naručio bio liniju od plagrona tako da sam iskoristio alga grow da biljci spasim boju listova koliko se može.koristit cu ga ova dva zaljevanja i razmislit ću o trećem dok za to dođe vrijeme, nadam se da će joj to pomoći da lakše izgura do kraja. Također sutra će biti posljednji put da koristim bio enhancer. Do kraja će ići alge svako zaljevanje i zadnja dva čista voda. Cvjetova ima hrpa, većinom su mali i puni trihoma. Nadam se da će se udebljati još do kraja iako su dosta blizu jedani do drugih tako da mozda ih i to malo ograničava. A vjerovatno sam i ja doprinjeo nekim postupcima tome. Miris je neki slatkasti,a tekstura kao neka gusta spužva. Rekao bi slična ako ne i ista kao na auto rastafari #5,7. Pistile lagano smeđe tako da bi rekao da ulazi u neku "zadnju fazu" cvjetanja. Po mojoj nekoj procjeni jos minimalno 15-20 dana ali vidit će mo sta će se dešavati do sljedeće nedjelje.
Dan 67/50 20.12. 5l voda + cca 5g bio enhancer Čini mi se da se boja više ne gubi sto je dobro Lagano se cvjetovi pune a miris trenutni imaju po žvakaćim gumama
63/44 Poslušao sam savjet od kolege što se tiče zaljevanja,i pustio sam ju da se osuši pošteno prije zaljevanja.mislim da će sad ići na svakih 5 dana zaljevanje. Također sam nahranio jos jednom i lampu stavio na 40-45 cm. Dosta je izgubila boju nakon spuštanja lampe Nadam se da će izdrzati do kraja i da će se boja malo povratit sa jos hrane Prsti ostaju sljepiti nakon samo kratkog dodira cvjeta. Miris neko crveno bobičasto voće.a ljubičasta boja postaje sve izraženija. mada ju kristali skrivaju i kamufliraju 14.12. 5l vode +15ml alge + 60g bio bloom top feed .
Večer cijenjenom forumu Sutra slijedi zaljevanje pa mi treba savjet od vas iskusnijih Lampu sam spustio prvo na nekih 45- 50cm od vrhova prije koji dan Primjetio sam da su listovi lagano počeli gubiti boju. Top feed sam dao nedavno. E sad zanima me da li lampa jednostavno izvlači boju iz listova jer je blizu,ili biljka trosi hranu toliko brze zbog blizine lampe? Zanima me sta uraditi da li da lampu dižem višlje,da jos jednom top feeda ili šta mi je činiti? Hvala unaprijed
1.12. defolacija+Loli 2.12. primjetio sam naznake ljubičaste boje,bit će lijepo 4.12. 27g bio bloom top feed 5l vode +5g bio enhancer 8.12. 56/37 5l vode +15ml alge Dok sam radio defolaciju i Loli napravio sam neki okvir od grana tako da sam biljku razvezao top feeda i razvukao koliko se dalo i mislim da je to to što se tiče ikakvog stresa do kraja Uz ljubičastu boju počeli su i trihomi da se stvaraju Miris je lagano već prisutan.
26.11. 5l vode+10 ml alge pH 6,6 30.11. 48/29 5l vode+10ml alge pH ovaj puta ne znam jer je pH mjerač bacio riku,a dva kineska što sam naručio nisu ispravni i ne mogu se kalibrirati .stavio sam koliko obično stavim kapljica na tu količinu vode (8) pa mislim da je pH 6,4-6. Na plati ću morati ipak platit 30e za novi. Lampa je od danas na 55-60cm od vrhova. Jos su dvije visoke biljke ostale završavaju kroz 10 dana pa ću lampu spustiti jos niže . Od defolacije se oporavila i povratila lisnu masnu kroz par dana. Listovi su tamno zeleni i hrane trenutno ne fali i još neko vrijeme će je sigurno biti. Pa se dvoumim oko drugog top feeda. Green Housea Kaze jedan top feed 3-5g/l zemlje za 8 tjedana cvjetanja. Drugi top feed u 3 tjednu 1-2g/l za 10 tjedana cvjetanja. S time da oni kazu da se prvi top feed napravi tjedan dana prije cvjetanja. Ja sam prvi top feed radio dva tjedna nakon pokazivanja spola 3g/l zemlje tj 70g/20l Volio bi čuti neki vaš prijedlog ili mišljenje u vezi drugog top feeda. Pistila ima sve više i više sad su to vec mini vrhići. Ne vjerujem da će rasti jos jako puno. Sa sljedećim zalijevanjem ću odraditi jos jednu defolaciju i ukloniti male vrhiće koji se sigurno neće izboriti u budućnosti. Dva vrha su mi u međuvremenu pukla tako da ću vidjeti hoću li ju još rastegnuti uz defolaciju i Loli. To je to za ovaj tjedan nekako sam uspio više dana zaboraviti uslikati biljku tako da su sve slike od danas
Dobar dan svima koliko vas ima Stigli smo do jedne nedjelje i jos jednog update na 42 dan života i 23 dan od pokazivanja spola 18.11. 4,5l vode+2ml/l alge pH 6,5 22.11. 5l vode+ cca5g bio enhancer pH 6,5 Napravilo se malo mjesta u boxu pa sam ju dva puta dotegnuo od zadnjeg javljanja Također je bila jos jedna defolacija u međuvremenu. Ima Hrpa grana ne znam više ni gdje bi sta povezao. Prije sljedećeg zalijevanja ću ju odraditi jednu poštenu defolaciju. A prije početka debljanja će se osloboditi jos mjesta pa ću ju još raširiti Ipak danas odrađena defolacija
Dobar dan svima koji pratite dnevnik stigli smo do jos jednog updata na 35 ti dan života i 16 dan od pokazivanja pistila 12.11. odlučio sam se super cropati glavni vrh ,poskidao malo listova te pozatezao grane 14.10. top feed 70g bio bloom + 4,5l vode sa 2ml/l algi Zemlja u vreći se malo slegla tako da sam otpustio sve žice te ih ponovo povezao i presavio dio vreće koji je ostao bez zemlje radi lakšeg zalijevanja a i boljeg protoka zraka. Top feed je malo jače od 3g/l zemlje ,ostavio sam jos 40-ak g za jos jedan top feed prije nego se počne debljati.
4.11.3l vode + 1,5ml alge+2ml fish mix pH 6,5 7.11. 3,5l vode+ 3ml alge+3ml fish m.+2ml cal mag+cca 2g bio enhancer 10.11. 28 dan života 9-ti od pokazivanja pistila 4l vode +5ml alge pH 6,5 Biljka napreduje super ,s vremena na vrijeme skinem nekoliko listova i malo dotegnem bočne grane. Sljedeće zaljevanje će ići top feeda. Gledajući trenutne biljke u boksu auto rastafari i auto mazar ići će ovo i 10tjedana cvjetanja. Struktura je biljke je definitivno od Mazara,stabljika je debela i čvrsta i vrh nije moguće trenirati osim od samoga starta.bit će ovo pravi grmić.
Dobar dan ekipa evo nas stigli smo do trećeg javljanja. 29.10. 3,5l vode +3 ml fish mixa+1,5ml cal mag + cca 2-3g bio enhancer 1.11. 19-ti dan biljka je pokazala spol. Ovaj tjedan sam skoro svaki dan skinuo po dva velika lista da ne prave sjenu novim granama i da energiju usmjeri u iste. Razmišljao sam da ju mozda i treniram,pa mi je u isprobavanju puknula jedna grana sreća nije do kraja pa sam ju uspio spasiti. Tako da za sada odustajem od ikakvog treninga.kad se malo izduzi mozda ju onda malo raširim. Po rastu biljke rekao bi da je ova povukla na auto mazar.debela stabljika kao i grane ,koje su skoro višlje od glavnog vrha trenutno. Nema potrebe i dalje za čestim zalijevanjem,ali svako zaljevanje podižem količinu vode dok ne procuri par deci . I to je to za ovaj unos slike su od 28.10-3.11.
@Himalaya hvala Biljčica lijepo napreduje ,danas joj je 14-ti dan života. Napredak se vidi iz dana u dan.Kalić je veliki tako da jos uvijek nema potrebe za prečestim zaljevanjem. 23.10. sam zalio sa 2,5l vode + cca 2-3 g bio enhancera+ 1,1ml cal mag preventivno. Slike su od 21-27.10. Sve slike osim današnje su slikane u razmaku od 24h Temperaturu i vlagu rijetko provjeravam ali 22-23 noćna 25-27 dnevna temperatura dok je vlaga 45-55%
15.10. zalio sam biljčicu sa 1l vode pH 6,5 19.10. 7 dan života i jos 1l vode pH6,5 Nekad u međuvremenu sam ju podigao za 10cm Slike su od 15-20.10. svaki dan uslikam da na kraju ispratimo razvoj iz dana u dan To je to za sada :rasta:
13.10. biljčica je nikla i avantura može da započne. Na nekih metar udaljenosti od lampe i 3oo w . Ispratiti ću da li će se izduživati pa ću ju približiti ako bude potrebe. Za sada je zemlja jos mokra ,posušila se pol centa od vrha tako da nema potrebe za nekim zalijevanjem jos neko vrijeme. Javljati ću se svake nedjelje sa novostima @SAINT GERMAIN to obično nikada ne ide po nekom planu,uvijek se nesta oduzi ili poremeti. Evo sada naprimjer biljka koju sam želio koristit za pelud i prvu ju prebacio na cvjetanje ni sama ne zna sta bi niti cvjeta niti vegetira ,a biljka koju sam htio oprašiti cvijeta na veliko i vec od stresa koji sam im priuštio bacila desetak bananica i oprašila sama sebe ,tako da sad umjesto f2 dobit ću S1. Tako da nije to bas neko umijeće .ali mozda se jednom odlucim na dnevnik