Pa hajmo ponovo, popravni ispit ::umirem:: Kao i zadnji put idem sa gorilla cookies od fast buda i dobio sam free gorilla auto. Od opreme je ovdje sljedeca ekipa: Grow box 100x100x200 Lumatek ats 300w pro AC Infinity T6 Filter prima klima 125 (360m/h) 4x Clip oscilirajući ventilator Xiaomi Smart Tower Heater (2000w) Grijač za reptile Gorenje ovlazivac Tlačna prskalica 5L 3x Air pot 15l 1x fabric pot Od gnojiva soma diy super soil, soma tea, palmin prah, hladno prešane morske alge, mykos i dijatomejska zemlja. 01.08. zamjesan biobiz light mix sa soma soilom, dijatomejskom i malo caja da se ne prasi. Na kraju sam zalio s vodom i vratio u vrecu. Nakon toga sam jos dva puta zaljevao cajem. Prije dva dana sam stavio sjemenke na klijanje u papir. Danas su isklijale i svih 5 sjemenki je danas stavljeno u potove, svi su deklarirani na 2l kao. Znam da nije idealno presadivati autose, ali tako je kako je.
Pozdrav, Situacija je cudna. Svasta se dogada. Piju normalno caj svakih 3 dana popiju 14 litara s 100g caja. Temperatura 20-27, vlaga 50-60.
Lagano gubljenje zivaca, sve sporije i sporiju piju koliko god ja razmaknuo zemlju gore. Jucer sam im davao 14 litara od 18 do 02 ujutro i jos mi je litra ostala. Runoff minimalan. Temperatura i vlaga ok. Podignuo sam lumateka na 50cm od najvisih vrhova. Gubim volju, al valjda budemo dogurali do kraja nekako.
Doskocio ja problemu, kako su stale pit skroz natovio sam u ovaj lonac ostatak caja i stavljao ih unutra da popiju :rofl: Budem sutra dobro preorao prije zaljevanja pa cemo da vidimo, hvala na savjetu ! Evo danas sam smaknuo najmanju na 66. dan. Stavljena na susenje, temperatura je 16 stupnjeva i vlaga oko 60.
07.11 cure dobile 15l caja s 1.5ml/l calmaga, sve osim ove male u 2l potu. I sve su dobile dijatomejsku. 09.11 su popile 13l caja, a mala je popila 1l vodu. 11.11 popile 14l caja s nekih 10ml cal maga. Mala opet 1l vode. Sve osim gorille auto su mi malo cudne. Kao da su pocele gubiti boju. Barem se meni tako cini. Pogotovo ova jedns ima na vrhovima cudne listove skroz.
Jesu ovo gnatovi ? Ima ih podosta u runoffu... Staviosam dijatomejske prije par dana pod svaku...
Bok ekipa, danas joj je 59. dan, koliko jos ima za gurati ova ? Da li da je drzim na caju do samog kraja ? Deblja se iz dana u dan, hedovi su joj tvrdi ko kamen, bit ce mala ali slatka ::listomahanje::
Pozdrav svima, po uobicajenom programu jučer su dobile čaj popile su 16 litara stavio sam ga cca 80 grama. Na dvije biljke tu i tamo se pojavi još smede fleke, do cega je nemam pojma. Primjetio sam pokojeg letaca pa sam im danas dodao dijatomejske zemlje. I tak rekli bi auto pilot. Temperatura je malo pala kako je i vani zahladilo kreće se između 20 i 26. Vlaga je napokon pala, uglavnom je izmedu 50-55 nakon zaljevanja max 60. Grunuo mi je danas ventilator od secret jardina kupljen u igrowu, ne znam sta mu se moglo dogoditi. Dobro da se nista nije zapalilo :whato:: izbacilo je sklopku pa su neko vrijeme bile bez struje. Drugog kojeg sam kupio sam mjenjao odmah na pocetku jer je proizvodio cudan zvuk. Gorilla cookies 2 litre pot, ona ce biti ubrzo gotova ja bih rekao. Poceli su joj zutiti donji listovi, to je normalno u ovoj fazi ili ne ? Gorilla cookies 2 u 15l potu ona ima jedan čudan vrh boje su svakve i smede fleke po listovima nekim. Gorilla auto 15l pot Gorilla cookies platneni pot, ona isto ima problema s flekama na listovima...
Probe i jesu tako mlao iznad vrhova.. Evo udem ujutro i vlaga 55% cudo jedno haha mislim da ne mogu ja tu puno utjecati jer je prostorija bez ikakve izolacije i evo prvo suho jutro bez magle vlaga je odmah pala. Moje neko misljenje. Sve samnapravio kaj sam mogao. Evo i nekih slikica od jutros. Lijepo napreduju, ova najmanja u 2 litre je vec debelo u cvatu jedino kja nema bas neki jaki miris, nesto se osjeti kad listove protrljam.
Jucer sam zaljevao.. tako je upuh je dole desno, filter gore lijevo.
Da nije mozda ovo calmag deficit ? Ima tih mrlja na par listova, bas sam ih sad primjetio
Pozdrav, po obicaju dobivaju caj. Lumatek prije par dana prebacen na 100%. Temperatura i vlaga ostale iste. Ne pomaze ni odvlazivac hehe Slike od danas 51. dan. Cini mi se ko da dvije biljke imaju kandze, jel bi trebao mozda smanjiti caj ? Zadnja dva puta sam radio sa oko 100g na 4 litara ?
Stigla pila, trotec ttk100
Jucer im je bio 46. dan, popile su 15l caja nekih 70g cca. Jedna od biljaka mi ima neke cudne listove, jel moguce da sam je streso ? Makar je oduvijek imala nekak manje listova i drugacije izgledala od ostalih. Zadnjih 6 slika je njezinih. Lumatek jucer stavljen na 100%
Evo napravio tako! Ajde odmah mali update da napravim Jucer su popile 12l caja stavio sam otprilike 70g, napravio sam kao neki loli nisam nista previse skidao. Nastala je malo guzva u sesnaestercu, al bude to valjda dobro. Temperatura 22-29. Vlaga luduje i dalje 55-65 skoci i do 70 kad zalijem... Slike od danas 43. dan
Stavljam ja danas caj na grgljanje, idem staviti melasu stavim dvije zlicice kad ono melasa sama krenula van iz boce. I izlazilo je ovako kako je na slici. Kaj se tu dogodilo ? Pokvareno ?
Pozzzz, evo curke jucer dobile 13l caja (90g). Cini mi se da je prestao strech, nisam pomaknuo svijetlo ima par dana. Kada ce biti potrebno prebaciti lumateka na 100% i da li da skidam lisce ili ostavim ovako kako je?
Evo nas na 38. danu, popile su 12 litara caja, nemam sta previse za napisat. Samo ih zaljevam i to je to :) lumatek i dalje na 75%, vlaga i temperature ostale nepromjenjene.
Bok ekipa, na njihov 31. dan su prvi put dobile klopu. Tri curke u 15l potovima su dobile 3 zlice sominog top feeda i 20g palminog praha. Gorila glue Ova je u platnenom potu, mislim da je neki 8-10 litara nisam siguran. Dobila je 2 zlice top feeda i 10g praha i na kraju najmanja medu njima u potu od 2l je dobila jednu zlicu i 5g praha. Mislim da joj nije bilo potrebno, ali da se ne osjeca zapostavljeno sam je nahranio:ajnstajn: Popile su oko 10 litara caja nekih 30ak grama i 5 zlicica melase. Vlaga mi je malo skocila 60-65%, temperatura 22-29 stupnjeva. Skinem im tu i tamo koji list, valjda im nece smetati :eek:
Poprati dnevnik pa cemo vidjeti :thumb: Bok svima koliko vas ima 02.10. su cure popile 8l caja 28g 06.10. 8.5l 30g I evo sad dok ovo pisem ih zaljevam na njihov 29. dan Lumateka sam prije 2 dana prebacio na 75%, zasad sve ok ne smeta iml. Vaga i temperatura ista kao i do sad. Ne znam vise kak bi ih vezao ::ludak:: Da li bi bilo dobro odraditi defolijaciju ? Slike od danas ujutro
Pozzz svima 28.09. ili ti njihov 18 dan sam ih zalio sa 6,5l caja 15g, 5g po litri. Danas su popile 8l caja 25g. Temperature se krecu izmedu 22 i 30, vlaga izmedu 55 i 65. Pritezem ih i dotezem koliko umijem :skot:: meni izgledaju skroz pristojno. Lumateka jos uvijek na 50%, kad bi ga trebao prebaciti na 75%?
Ovako nekako ? :)
Jel to gorilla glue vec u prefloweru ? :zvezda::
Pozdrav, jel se trebam zabrinuti ? ::umirem:: bijeli vrhovi novih listova na gorila glue..
Danas im je 15. dan malo sam ih privezao valjda je dobro hehe jucer sam ih zalio sa cajem 60g na 3 litre, popile su oko 5,5l. Temperature su izmedu 22 i 28, vlaga izmedu 55-65. Nisam ih slikao prije vezanja, ljepse su izgledale ::listomahanje:: Zadnje dvije slike je gorilla glue, cini mi se da je mrvicu naprednija od svih.
Evo mali update, koliko vidim napreduju sad jel to dovoljno dobro ili sam ih usporio ne znam haha Dobivale su do sad vodu, danas sam stavio prvi čaj na kuhanje. Kad bi bilo dobro prebaciti lumateka na 50%?
Curke jucer presadene, jednu sam ostavio u malom airpotu. Cini mi se da vec danas vidim napredak tako da izgleda da su dobro podnjele presadivanje.
Pozdrav svima Mislio sam ih presadivati danas ili da pricekam jos koji dan ?
Kuzim sve, bio sam izvukao prosli put i par dana minusa tak da bude sve super. E da i grijac za reptile je ispod. Njega sam zaboravio haha Evo mali update, prije dva dana su sve izvirile iz zemlje. Jedna gorilla je malo zakrzljala, ostale su se izduzile. Spustio sam lumateka na nekih 45cm. Dobivaju po malo vode. Temperatura izmedu 22 i 28. Vlaga 55-65.
Ne mogu zagrijat prostoriju, jedino mozda bi mogao nekak nastimat tu grijalicu na usis. Ali dobro polako tko zna kakva nas zima uopce ceka. Kuzim kaj zelis reci svakako:sun2: