
Galerija nije uvezena
Pozdrav Ekipa! Evo vrijeme došlo da i ja otvorim neki dnevničić pa da popratimo aktualnosti i da podijelim uspjehe ili eventualne neuspjehe s vama. Ove godine na meniju kao što naslov kaže: NL-auto (x8)(fem.) (RQS) - Standard, svi već znate dosta o ovoj sorti. Tipična kaučlokuša bogata THC-om i dobrog yielda. Jack Herer (x3)(fem.) (GHS) - Također svima poznata sorta, divivskih razmjera, jako vesela i bogatog yielda. K2 (x10)(reg.) (Nirvana) - Ne nađoh je na forumu. Indica dominant, THC od 15 do 20%. Ide u visinu do metra i nešt malo preko, i formira dost tvrde i zbijene hedove. Yield kažu obećavajući, pa budemo vidjeli. Zemlja - Tera Brill (moja omiljena) + kuglice stiropora, 12l po rupi. Prehrana - Plantela List & Plantela Cvijet. Voda - Česmovača bez regulacije PH. E sad malo o vremenu. Vrijeme općenito u banani, i nevidi se ikakvo poboljšanje. Sinoć neko nevrijeme, kiša, vjetar, ma kjamet žešći :( Što se tiče sajtova, imam ih par, biljke će biti razbacane uokolo i ne više od dvije na jednom mjestu, tako ako me klepe na jednoj strani da se ima šta ubrati na drugoj strani. Biljke odgajam u mom mikro-nano boxu u turama po 4 ili 5 komada i svakih 10 dana se sele u prirodu. Za sada sam izbacio prvu turu u dvorište, to su tri automata NL, dok nova tura od 5 je na klijanju u boxu. Evo pa bacimo oko na te prve tri: NL-auto, 15 dana starosti. (12 dana u boxu te 3 dana vani. Presađivanje nisu osjetile i dobro se drže s obzirom da su proživile nevrijeme sinoć iako sam svijestan da bi cvijetanje trebalo krenuti za 10-tak - 15 dana i da su trebale biti kud i kamo veće ali sumnjam da će se uspjeti pošteno zvegetirati bez sunca. Danas isto govore da je vani kiša i oblačno ali su žešće pogriješili jer su obasjane suncem, tako da polažem nešt nade i u meteorološke promašaje. ...i sve tri skupa: Za sada su dobile samo dva puta po pola doze plantele list, a pošto su u novoj zemlji nema potrebe da ih hranim narednih tjedan dana. Kako koje izbacujem na sajt tako će i biti p
Pozdrav svima o_O Ostadoh dužan neki detaljniji smoke i rezime ovogodišnjeg outa pa rekoh da vas ne zakinem. Sve se fino kjura, pomalo se i vari, možda i pomalo previše al šta je tu je. Ajmo lagano ovak: NL-a (RQS) Od 1 do 10 Northern bi dao čistu 10-ku. Iako je bio prilično rano posađen, dobijao samo kišu i oblake prvih dva tjedna, opet je usprkos svemu, pogotovo ružnom izledu u vegetaciji, izrastao u predivnu biljku i završio prilično brzo, bez ikakvih problema sa gotovo maksimalnim urodom po biljci. Definitivno nezahtjevna biljka i laka za uzgoj, kao jedini ajmo reći "nedostatak" bih pripisao da voli malo više popiti tjekom velikih vrućina. Što se tiče rada za mene odlično, totalno opuštajuće, vibra kroz cijelo tijelo, glava trenutno prazna, totalni kaučlock narednih sat i pol do 2 ste faktički nepomični, stvarno božanstveno za ljubitelje ovakve vožnje. Okus, sad nakon skoro pet i pol mjeseci kjuranja se može o tome pričati. Okus je nekakva mješavina citrusa, onak pomalo bridak okus ugodnog peckanja po jeziku, sa kiselkastom notom, vrlo profinjen. Izgled vrhova je također vrlo lijep, vidi se na slici. Prilično tvrdo nabijeni vrhovi obasuti trihomima i blago do tamno narandžastim dlačurinama (pistilama). S obzirom na sve s NL-a ću se i nadalje družiti :D. Jack Herer (GHS) Od 1 do 10 za Jacka bih dao jednu lijepu 8. Definitivno odlična sorta koja zasluženo nosi ime velikog nam vođe. Posađen u rekao bih pravo vrijeme, dovoljno vegetirao, hrabro se borio sa nametnicima i kišurinom i sve nedaće preživio, sa ajmo reći solidnim urodom iako ni pola od maksimuma, pripisujem to lošoj i kišnoj godini ničem drugom. E sad kakav je za uzgoj rekao bih ovako; ako imate kišnu godinu kao ovu onda će vam biti malo zajebano. Primjetio sam da Jack nevoli previše vode, pa čak i po najvećim vrućinama koja litra previše može se odraziti na gubljenje dolnjih listova, a usljed puno kiše i kišnih godina od njega nemojte previše očekivati dok u sušnim godinama se definitivno pokaže odličnim u svim segmentima, tako da bih pretpostavljam bio dobar za gerilski uzgoj. Izgled vrhova je odličan, prilično lijepljivi, vraški tvrdi, zaprašeni trihomima i prilično teški. Boja dlačica je blago narandžasta sa više nijansi smeđe. Okus nakon 2 mjeseca kjuranja; okous nije intezivan, razmišljao sam kako bih opisao okus dima i onda mi sinulo, okus je onak zemljani. Neznam kak opisati, nije neugodan okus, dapače fino je i osjeti se vutra ali sa notom prašine iliti zemlje. Čitao sam malo po nekim stranim forumima gdje govore da je to tipični Jack-Šmek. Nemoguće ga je pušiti čistaka jer je prilično težak dim i zna vas prilično natjerati na kašalj ukoliko volite jače posoliti pljugu, pa čak i na vejp ista stvar. Što se tiče rada, haha, vožnjica. Prilično jaka vutra i dugo vozi. Prvih pol sata je dosta intezivan rad, prilično smori al nakon toga počne onak pomalo euforičan high, daj da nešt radim, idem kopat bazen, ajmo negdje u goste, smijeh i te šeme, totalno pozitivan i dugotrajan high kroz glavu i tjelo, baš milina :). Mukica Moja mukica, za mene definitivno pobijednica godine. Iz odlične vutre koju sam dobio od frenda prek frenda od frendovog frenda izvukoh par sjemenki i eto šta se izrodi, prava crvenokosa misica. Ako bih je ocjenjivao od 1 do 10 dao bih joj čistu 10-ku, iz mnogo razloga a najviše iz razloga što je totalno nezahtjevna bila i tokom vege i tokom cvata. Otporna na insekte, čak je ni puževi nisu dirali. Bila je predivna kao biljka a kao suhi materijal je još ljepša. Totalno ekstravagantna, predivnogvoćnog mirisa. Definitivno miris višnje što također prevladava u okusu i dim podsjeća na višnju ili tako neko cherry voće. Izrazito lagan dim, bez problema se može pušiti čistaka a prava je delicija u blantu s okusom višnje. Rad je energičan, neki ugodni trnci kroz tijelo, svašta pada na pamet, ne zakucava nimalo, čak inspirira i odlična je za jutro uz kavicu i keksić. Nije long lasting al vozi u pozitivu finih sat do dva ;). Eto ga ekipa, dnevnik more u završene, pa za 4 mjeseca krećem u nove pobjede sa nekim Mednessima, Devilima, Obssesionima i kojekakvim interesantnim sortama. Do tada... Peace from No :cool:
Evo i par slika što sam obećao ;) Lijevo od špage gore, u mreži i na mreži Jack. Desno od špage gore, u mreži i na mreži Mukica. Prvi jack prebačen sa mreže na screen drying jel me visoka vlaga muči pa će tak valjda biti lakše. ...evo i jedna Jacka pobliže: Smoke report ide za 2-3 mjeseca. Peace :hippy: .
Dobro večer narode! Šta reći osim ja sam svoje odradio. Obje preostale curke danas harvestane u 64-tom danu cvata. Nakon 9 sati trimanja (dva para ruku) mogu vam reći da sam oduševljen sa svime, a i zahvalan prirodi što me sačuvala plijesni, skakavaca i gusjenica ove godine. Obje biljke završene u idealno vrijeme, trihomi u idealni kod obje, a budovi su se natiskali ko da je cvijetača ;) Današnji trim dan sam najviše proveo sa svojom miljenicom "Mukicom", malo smo se šnjofali mazili frizirali i tako. Stvarno je mala ektravagantna i na prvi, drugi i treći pogled neodoljiva. I dalje oduševljava tropsko-citrusnim mirisom. Od silne impresije samo sam nju slikao, al slike Jacka i sveukupnog materijala na sušenju ide sutra. Evo malo moje ljubimice Mukice pa uživajte :icon_eek: ; Minut prije branja: ..jedan od dva glavna heda neotriman: ..taj isti otriman: Sveukupan materijal od mukice (kutija šibica za usporedbu) : Umorio sam se ko da sam u rudniku radio, odoh se počastiti sad :icon_mrgreen: . Peace :hippy:
Hvala Ekipa ;) Evo danas sam umakao s posla ranije pa obišao sajt. Sve je ok i ispalo je da je ovaj Rom dobar Rom. Biljčice su ok, zdrave, nema plijesni i trenutno u 60-tom danu cvijeta. Jack Herer; (lijepo se uklapa u okoliš žućenjem lišća, trihomi tek tu i tamo pokoji crveni) Mukica; (o njoj sve naj naj, vraški je otporna na sve, hedovi tvrdi ko kamen a debeli ko boce od dvije litre. Čak i najdolnji hedovi na najslabijim granama su perverzija, debljine boce od litre. Miris je nešta nevjerovatno, totalno tropsko, nešta kao miks ananas-narandža. Trihomi nešt rapidno crvene i već ih je 20% pocrvenilo, al nek je još malo) ...i najdolnji hed na tankoj grančici; Eto ga ljudovi, pičim dalje, sad dva dana kiše pa onda temeljno protresanje hedova i sunčanje do nedjelje a onda od nedjelje na dalje najvjerovatnije pod nož. Toliko do harvesta. Peace :hippy: .
Sumnjam i ja da će se vraćati tamo on. Vidio je da sam je posjekao, druge nije ni primjetio 30-tak metara dalje po grmovima. Jedino ako je tu negdje na forumu e onda ga moš ebat :)
Evo jedna istinita priča :read: . Protekli dan mi krenuo naopako. Prvo na poslu napravim nepotrebni 100 km radi pogrešno navedene adrese, i onda da bih prije završio dobijem kaznu zbog brze vožnje. Ajd preživio ja to sve nekako, firma plaća kaznu hehe, i do 12 sam gotov sa poslom. Stignem doma oko pol jedan popodne, i reko sam sebi "ee sad idem obići curke". I ništa, sjedam na bic uzimam fotić, reko ušle male u 60-ti dan cvijeta, zadnju desetinu života kako ja to volim reći, pa da poslikam. Uzeo sam i male škare pa ću kao malo prorijediti lišće da bude lakše pred harvest za 6-7 dana. I tako dođem na sajt, bicikli zbuksam u prvi grm i krenem se probijati kroz šikaretinu čičaka i kojekakvih p.čaka. I probijam se tako, pa stanem gledam da nema nekog u blizini, pa se opet probijam, i eto me. Reko pošto su sve tri sajtuše u različitim dijelovima sajta idem do prve, one slatke purple Jakice. Vadim škare iz džepa, rezuckam lišće, prorijeđujem i svako malo se osvrćem (ali faktički ne osjećam strah jer sam u pravoj pripizdini od šikare usred ničeg). Kad odjedno čujem lomljenje grana i ko brzinom svijetlosti ispred mene kroz čičke se probi Rom sa sjekirom u ruci, crnnn ko noć. U trenu sam osjetio olakšanje, huh reko nije policija nema roma u policiji. I sad šta da radim, lagano rezuckam lišće i lik prema meni, vidim ne osjeća se on ugodno a ja pokušavam onak normalan biti. Kad eto ti njega prema meni i veli; joj izvini majstore, nisam ja vidio ništa, ja vidio da se neko probija u grmlje pa mislio da će mi ukrasti moje željezo. Isss reko u sebi koja jebena budala sakriva željezo usred šikaretine. I lik ni pet ni šest izvuče 10 metara od moje biljke hladnjak od kamiona i počne ga razbijati sjekirom. Ja istričim i reko de brate crni nemoj tu nabijati sve odjekuje, joooj. I pitam ga, reko jel znaš ti šta je to što raste tu. Veli on pa da to je ono što se puši, to vrijedi 20 iljada bar a moje željezo iz hladnjaka kamiona 300 kuna, al za to tvoje se ide u zatvor. E sad ja si razmišljam, znači više puta mi je ponovi da zna šta je i da neće nikom reći, al opet si lik vrti neke cifre znači sve mu je u lovi i čim ja odem on će je skinuti. I kad sam malo racionalnije razmislio reko il da njega koknem i zakopam tamo ili biljku siječem, nema mi trećeg. Vidio je, a poznato je da bi oni prodali i boga i vraga. Ma reko majstore daj mi malo tu sjekiru, uzmem od njega sjekiru i posječem tog Jacka u korijenu i laganini ja sa žbunom pod rukom a on sa hladnjakom od kamiona na glavi preko leđa i raziđemo se. Šta sad, odsjekao sam biljku usred bijelog dana i hodam s njom prema biciklu. Bacam biljku u prvi grm i kujem plan; sjedam na bic, kući po ruksak, sve iztrančiram u ruksak i kod sestre na trimanje. Uzimam bic, kad ono katastrofa, pukla jebena prednja guma, bic stavio u grm divlje kupine, o šta me još neće. Hvatam bic, guram ga trćeći do kuće sav preznojen, uzimam ruksak i trk nazad. Sad pazite ovo. Dolazim nazad zapuhan i preznojen, vadim grm iz grma, trančiram i trpam u ruksak. Ruksak u jednom trenu dupke pun, ja još pola biljoze u hedovini imam, a nemam nikakvu vrećicu. Kukuuuu lele šta me snađe. Ništa trpam hedove i jedva utiskam sve u rkusak i kod seke na trimanje. Evo od nekih pol 3 popodne pa do 10 naveče se natrimašmo ko magarci. Koliko :shit2: u jednom danu to je nenormalno. Na kraju je sve dobro ispalo, vutrica se lagano suši na tavanu u vreći za krumpir. Malo mi je žao što sam tu jednu morao skinuti ranije tjedan dana al jbg. uhvaćen sam na dijelu i tu nema filozofije. Mene sad kopa da nebi on malo šnjofao uokolo pa našao ostale dvije, ili da nebi nedaj bože muriji rekao pa da mi nađu ostale. Sav sam smušen, nemogu ni razmišljati više. Sve u svemu idem sutra čim dođem s posla vidjeti ostale dvije pa će biti i slike ako me murija ili skupina roma ne dočeka. A dotle uživajte u hedovini ovog predivno nabijenog Jack Herera; Toliko za danas, Peace :hippy:
Sunce piči ljeto će, velim ja :vb_kez: . Danas smo ja i curke odradili lijep "fotosession". Curke su bile opuštene i s guštom su pozirale pred mojim objektivom, čak sam se na trenove osjećao kao Lupino. Sve tri u 50-tom danu cvijetanja, bez daljnje hrane i vode do kraja. Jack Herer: prva (the purple one): druga: Mukica: Općenito sam zadovoljan napretkom, sunca imaju, kiše neće biti uskoro a i jutarnje magle više nema. Sve tri detaljno pregledane. Nema plijesni ni nametnika, tako da opušteno ulazimo u zadnjih 20-tak dana. Toliko za sada, sljedeći update u 60-tom danu cvijetanja, a do tada kuda koji mili moji :icon_lol: i Peace ofkors :hippy: .
Povraćati od trave :signs051: Ili ti je problem u lošoj i tko zna čim špricanom travom ili neš s tobom nije u redu. Na tvom mjestu ja bih u svakom slučaju ili posjetio dilera ili doktora ;)
Da da, lijepše vrijeme dolazi. Kažu da nam jesen donosi pravo ljeto :) Hmmm, sad koliko do kraja, pa neznam, dok nebude zrelo za berbu, e sad bilo to još 20 ili 40 dana meni više manje svejedno. Glavno da nema nametnika, mraza i plijesni a onda nema ni žurbe.
Mukica ti je home strain, indičetina neka domaća od frenda, naletio na par sijemenki u hedovima od toga pa posadio i eto čuda. Mukica je zovem jer toliko udara da ti bude muka kad zapališ :mrtva_banana: .
Dobro si primjetio, da ima poveće fanove, baš strše :) .
Evo prođe 8 dana od zadnjeg updejta. Izašlo :sun2: konačno pa izašao i ja. I eto bio malo, vidio, nahranio i tak to. Idu slikice.... Jack Herrer; prva: druga: Mukica; Sve tri zdrave, vesele, mirišljave i šalju vam pozdrave :icon_mrgreen: . Toliko od mene do sljedećeg updatea, stay tuned :icon_eek: . Peace :hippy:
Evo mali update :watchplant: Jack Hereri: prva: ...pinki boja cvijetova je sve naglašenija; druga; Mukica; Sve tri se lijepo debljaju i šećere. Problema nekih ozbiljnih i nema. Po desetak žutih i osušenih listova na svakoj što sam i očekivao jer kiša pada danima pa ni klopu nemogu dobiti, a i kad je dobiju kiša je ispere. Danas su sve tri podijelile 1,5 litru vode sa trostrukom dozom plantele, nesmjem više da ih zalivam i ovak ih kiša zaliva svakodnevno. Pičim dalje istim tempom još bar toliko pa bumo vidjeli. Peace :hippy:
Dobro veče :wave: ... Danas konačno i neko :sun2: ugrijalo nakon 11 tmurnih i kišovitih dana, pa reko vrijeme je da obiđem curke. Evo situacije: Prva: ...kod nje su cvijetovi roze boje i neobično lijepo izgleda izbliza :watchplant: ; Druga: Treća: ...pogled kroz krošnju :watchplant: ; Eto vidjeste sve :icon_eek: . Polomio sam se dok sam došao do njih i kolektirao pozamašan broj čičaka, nevjerovatno di se sve nebi zavukli :icon_lol: . Smislio sam strategiju obilaska sajta samo u boksericama sa japankama na nogama pa ću izbjeći i te čičke. Sveukupno sam zadovoljan, čak i sretan što nemam problema sa nametnicima i plijesni. Biljke su na dosta prozračnom prostoru, malo sam im zadnji put razmaknuo grane i osigurao trakom čvorišta da se ne rascijepaju pa je i to vjerovatno pomoglo da se izbjegne plijesan. Bez obzira na sve u sljedećem obilasku ih tretiram sodom za svaki slučaj, kolčim i bacam mrežicu za krastavce preko njih. Zanimljivo da mrežica za krastavce ima samo od 50 kvadrata minimalno za kupiti, možda na kraju i sam ispletem neku mrežu jer mi se neda krojiti to, budem još razmislio. Kod druge Jakice sam primjetio da je poljski miš iskopao rupu s obje strane korijena, ziher sam da je on jel krtica ostavlje hrpice a miševi ne. Za sad sam to zatrpao i nadam se da neće više, koliko sam po biljozi primjetio ne utječe to baš na nju. Osim 10-tak žutih i suhih listova na svakoj nikakve zabrinjavajuće nedostatke nisam primjetio. Furam dalje istim tempom, navijam za više :sun2: , pa ćemo vidjeti šta će se izroditi iz tog svega. Peace :hippy:
E eto me sa svježim sličkama i vjestima sa terena :watchplant: . Obišao sam dame danas po najvećoj sunjari da izbjegnem komarce. Nije nešt bajno al ja sam zadovoljan zatečenim s obzirom da su obiđene samo jednom u proteklih 45 dana dok mene nije bilo, tako da faktički ni nisu bile hranjene, al jbg. šta je tu je. Mogu vam reći da sam jedva našao sajt koliko je šikara nabujala od silnih kiša. Evo malo slikica ; Jack Hereri: (po pistilama rekao bih da ne cvijeta dugo, tako da računam da su negdje 10-ti dan cvijetanja) Prva: Druga: ...i moja takozvana Mukica koja je ugodno iznenađenje, rekao bih isto 10-ti dan cvijeta; Neki moj šatro osvrt na sve; Jack je definitivno biljka koja odlično podnosi sušu i netraži puno vode, dok baš nevoli česta kišna razdoblja. Primjetio sam da se jackovi jako vrijeđaju na više vlage, naravno nije moja krivica nego nam je tako svima zbog ovih silnih kiša. Na primjer mukica je skroz solidno podnijela svu tu kišurinu, par puta led i potoke koji su tekli oko nje, dok se kod Jackova to dosta odrazilo sušenjem listova tako da su oba jacka izgubila po 20-tak listova. Listovi su bili ful smeđi i sasušeni a neki imaju i smeđe točkice na kojima su se sasušili. Zanimljivo da i list vinove loze ima iste simptome i na isti način gubi list zbog mnogo vlage. Neznam šta bi drugo radilo taj problem. Zasad nije ništ zabrinjavajuće ak se ne nastavi. Danas su sve tri dobile duplu dozu plantele cvijet umiksane sa pola doze plantele list da malo nadođu. Što se tiče visine jackovi su na nekih 160 cm, a mukica par cenata manja. U sljedeći obilazak nosim alat, malo da okrčim šikaretinu, podvežem ih i razmaknem im grane da dobivaju više sunca unutar krošnje, pa budemo vidili kak će to izgledati :icon_wink: . E sad malo da se osvrnem na NL-auto koji je odležao zasad 2 mjeseca u teglama. Okus mu je mnogo bolji, dim je mnogo lakši i ugodniji za pluća, i odlično zamiriši kad se pripali baklja. Za rad nemam šta reći jer sam već rekao dovoljno a i većina vas zna. Ja sam si nabio ebačku toleranciju ali ljudi koje počastim redovito mijenjaju boje i preznojavaju se, dok su neki razvili strah od same pomisli da zapale frulu samnom :b_evil: . Evo pokoja slikica skjuranog materijala: Toliko za ovaj put, No Joke going to smoke something now :bong7bp: . Peace :hippy:
Bump :bananica Bude neki update danas, sutra ..... Baš su mi nedostajale curke. Žive su, a koliko su zdrave to budem saznao ovih dana kad ih obiđem. Sve u svemu, lagano nastavljam di sam stao i nećete me se tak lako riješiti :eyebrows: . Peace :hippy:
Dobro veče vutro :rasta1: S obzirom na moje skorašnje otiskanje k toplijim, mokrijim i slanijim krajevima dođoh na ideju da bacim đir i pofotkam mojih šest pičoka kako bi ih zapamtio pred rastanak :icon_mrgreen: . Čim me vide odmah cvjetaju od sreće pa će mi ih biti jako teško napustiti. Evo pogledajmo: NL-autoske: Jack Hereruše: Mukica: Sve u svemu zdrave su sve i lijepe. Dobiti će pristojnu skrb dok me nema narednih 50-tak dana a onda nastavljam sa updejtovima. Jackovi su sada na oko 140 cm visine, nadam se da će se pretvoriti u prave grmove kad se vratim. Kao što rekoh ove tri NL će biti posječene kad im dođe vrijeme i čekat će me kad dođem doma :icon_lol: . Zanimljivo je da sam od 3 dvorišne NL izvukao skoro pola kile suhoga, dok od ovih 3 ukupno mogu očekivati možda jednu četvrtinu od toga. Više manje mi je to sad nebitno ali eto samo usporedbe radi prinosa, a jedina je razlika što su sajtuše dosta rijeđe hranjene, pa to smatram i opravdanjem za lošiji prinos. Toliko za ovaj put ;) Peace :hippy: .
Pozdrav ekipa! Evo da se javim s novostima :watchplant: . -Znači sve tri dvorišne NL-auto su pale pod nož, sve tri u periodu između 50-55 dana cvijetanja. Sa urodom i kvalitetom dima sam i više nego zadovoljan, a o okusu ćemo pričati za par mjeseci kad odleži u teglama, bit će i slika od suhog uskoro nadam se ;) . Danas sam konačno skupio volje i otišao obići sajtuše, pa reko da vas malo počastim sa pokojom slikicom. -Evo ga :icon_eek: : Northern Lights - auto prva: druga: treća: Jack Herer prva: druga: Mukica (pokazala žensko spolovilo :icon_mrgreen: ) Smorih se da pohvatam ove dane :icon_rolleyes: . Vidi se iz priloženog da problema nema više nikakvih i biljke tjeraju laganini. Za tjedan dana palim na godišnji i neće me bit doma 45 dana, tako da ću propustiti harveste NL trojke. To će biti dužnost moje seke zajedno sa redovitim hranjenjem i obilaskom mojih Jackova. Budem ih još do polaska koji put pofotkao ako budu raspoložene, a do tada kuda koji mili moji, hahaha :icon_lol: . Peace :hippy:
Sunca su dobivale 7-8 sati dnevno. 140 grama suhog je prva dala. Maloprije skinuta s tavana i upravo teglirana. Potencija od 0-10 po mom sigurno 9. Nikako nebi preporučio za one koji nisu u formi. Danas je skinuta i druga, od nje će biti još više materijala, i za tri dana ide i zadnja. Kod ove danas što sam skinuo su trihomi baš dobrano posmeđili tako da će biti još zajebanija. Velika je razlika između mojih NL-a iz dvorišta i onih na sajtu. Sajtuše obiđem jednom tjedno ali neće biti ni upola toliko hedovine kao od dvorišnih. A koristio sam istu zemlju, čak sajtuše imaju više sunca al jbg kad mi nisu pod nosom da im svaki dan zasviram gitaru i zapjevam kao ovima, onda je logično da neće dat ni približno toliko :)
Ova bliža je 140 cm, a ova iza nje 120 cm. Skinuta je bila najmanja rastom, svega 90 cm.
Evo mene, evo i hedova :vb_kez: . Sve su biljoze fine i zdrave. Pao je i harvest najstarije Northern Light iz dvorišta. Ona je ukupno bila 90-tak dana stara, i završena u 51 danu cvijeta, trihomi lijepo počeli tamniti. Prije tjedan dana ta ista je ostala bez glavnog heda zbog početka pljesni, i degustirana je već, nemam riječi što se tiče rada. Popušim pljugu i nema me ni psihički ni fizički, totalno sedativan rad. Znači mala je pala, materijal na sušenju kompletan, bez onog heda koji je otišao tjedan prije. Evo slikice: Preostale dvije NL-uše se sunčaju i dalje i trebale bi biti spremne za koji dan, a u međuvremenu ih tretiram čajem od preslice protiv pljesni. Evo i slikica te dvije dame (malo sam im poskidao lišća da lakše dišu): Sve u svemu iznimno sam zadovoljan. Tražio sam dominant indiku automat koja ima dobar yield i visok postotak THC-a i upravo sam to i dobio. Idemo dalje sa ostalim biljozama, bit će još slikica kad safatam više vremena. Peace ljudovi :hippy: .
Ljudovi, evo prvih problema :( Drugi dan kiše uz temperature preko 24 stupnja i sami slutite šta se događa kod tvrdo nabijenih hedova. Da baš to, pljesan usrana uhvatila glavni hed kod ove male debeljuce NL-a u dvorištu. Nema mjesta za tugovanje. Dobro sam pregledao ostatak hedova i sve je OK kod njih, tako da sam se uhvatio škara i odstranio samo taj glavni hed da bi sprečio daljnje širenje pljesni. Na njoj je ostalo još 12 debelih hedova i 3 poludebela i oni nastavljaju dalje. Evo i slikice kak sam ja to odradio: Biljka je u 42 danu cvijeta i ko što velim nastavlja dalje bez tog heda. Ja sam sav ljepljiv i mirišim da bih sam sebe popušio :) Eh da, primjetio sam da je netko negdje spomenuo da hedovi od NL-a i nisu tako tvrdi i nabijeni što je u mom slučaju pogrešno jer je ovo tvrdo i nabijeno ko tartuf, a ima još tu dana jahanja. No place for panic, idemo dalje u nove pobjede! Peace :hippy:
Nisam nikad koristio Slavol tak da nebih znao ;)
Ma volim ja puževe kad se dobro spreme i začine ;)
Pozz! Evo jedan update nakon dost vremena i mnogo :sun2: . Što se tiče dvorišnih NL-ova sve su zdrave, pumpaju hedove na očigled, vrlo su ljepljivi hedovi i predivno miriše. Ostatak NL-ova po sajtovima isto dobre. Sa puževima i ostalim nametnicima više nema problema nigdje. Jackovi su također dobro, malo su usporili zbog multi-topinga (prvi topiran na 7 mjesta, drugi na 5 mjesta), jedini problem kod oba Jacka je bio po dolnji par fan listova koji je požutio i otpao. Za sada nije zabrinjavajuće i nadam se da neće žutiti dalje. Mukica mi je malo dobila žuticu, izgubila dva lista, vjerovatno je malo lošije podnijela malo jače od doze plantele prije 6 dana pa je tak odreagirala. Valjda bude to preživjela jer sam čvrsto uvjeren da će biti cura iz razloga što sam drugu mukicu koja je 10 dana mlađa danas capnio nakon što mi počela pokazivati muda. Razmišljam da možda uzmem još koji autos pa piknem do prvog sedmog al još budem vidio. Toliko od mene za sada, Stay High and Peace :hippy:
Velike su dovoljno da im kiša neće smetati. Problem je što nakon ovakvih vrućina ne dođe sama kiša nego bude popraćena nevremenom, vjetrom pa čak i tučom. Sa 100% sigurnošću mogu reći da ćemo gledati po vjestima naslove tipa "Tuča veličine oraha" ili "Nevrijeme nosilo krovove", samo je pitanje po kojem dijelu balkana će se tak šta istresti. Ako imaš uvjete, onda ih drži još par dana, da nebi bilo nismo znali. Sama kiša po sebi im neće škoditi, eh sad hoće li biti nevremena to još nitko nezna iako su izdali upozorenja za cijelu regiju.
Hvala Bass. Ovaj prvi je visine nekih 70 cm, a ova dva druga su 160 cm. Prvi je totalno različit od ova dva, ko što možeš i vidjeti na slici. Prvi daje neki voćni miris, onak neki tropic, tipa ananas-narandža dok ova dva visoka imaju tipičan miris vulje. Ne osjeti se baš prejako, na nekih 5-6 metara iskusni nos ih može našnjofati :) .
Evo 3 cure koje mi redovito prave društvo dok duvam u dvorištu ;) :watchplant: :hippy:
Ma ta je super, vidit ćeš za koji dan kad poslikam tog jednog Jacka kak su ga izbušili, fan listove su mu kompletne obrstili.
Danas sam bio na sajtu, odvukao sam punu vreću svježeg lista od oraha. Ti mikro puževi mi i dalje nagrizaju jednog Jacka i imuni su na limacid pa sam odlučio probati sa lišćem od oraha da ih otjeram. Kažu puževi nepodnose tanin a list oraha je prilično bogat taninom, pa reko što ne probati s obzirom da nikad nisam vidio puža ispod stabla oraha. List sam onak malo izlomio po rukama da pusti taj sok i naslagao oko biljke u krug pa budemo vidjeli. Nisam mogao slikati jel su komarci preagresivni čak i na suncu, al evo EU nas je ošpricao predveče pa valjda i te krvopije budu pokrepavale. Evo tek jedna slikica što sam uhvatio u prolazu: Peace :hippy:
Ma sve to štima samo ovisi o kakvim je puževima riječ. Na jednoj strani sam se izborio prirodnim putem bez otrova jer je bilo riječ o golaćima i nekim mikro crno bijelim sa kućicama, dok na drugoj strani drvosječe vinogradarci koji su u samo 14 sati mog odsustva prešli čistinu od 5 metara, pa prešli soc od kave, pa prešli i piljevinu i pepeo, i na kraju prešli i cigle i oborili biljku. 27 mrcina sam našao na gozbi, a svakom je kućica minimalno 2 centa promjera. I onda kažu puževi su spori :)
Ti se očito nisi susreo sa najezdom puževa ove godine pa niti neznaš o čenu govoriš. Da si samo čitao moje prethodne postove onda bi znao zašto to koristim al koliko vidim nisi tako da je svaki komentar na tvoj post suvisan. Neznam čemu uopće svrstavati puževe, rovce, krtice i žohare životinjama kad su ništ drugo nego nametnici koji samo nanose štetu.
Jedan leteći-polu updejt :t3038: . Prvo da velim što se tiče K2 od Nirvane, katastrofa, tako da nikad više ništa od njih, nije prvi put da sa njihovim sjemenom imam poteškoća. Ovaj put od 10 samo 6 isklijalo, od tih 6, 5 muških i jednu danas zatekao osušenu, krtica je izvalila. Tako da K2 neće da bude ove godine a vjerovatno ni narednih. Drugo se tiče mog otrova "Mesurol" protiv puževa, krtica, rovaca i sve ostale gamadi. Sredstvo je izuzetno uspješno, ali sam ja propustio najbitnije a to jest da su to granulirani mamci, pa sad imam na tisuće leševa puževa, krtica, miševa i žohara čija trupla prave prsten oko mojih biljki jer sam posipao mamce u prsten oko biljki misleći da je otrov, al nisam računao da će u tako masovnom broju dovući svakojake gamade i pobiti ih. Jbg, moja greška :blink: . Uglavnom sve crkotine sam uklonio a granule i dalje dijeluju, kako piše na pakiranju dovoljno je jedno tretiranje u 6 mjeseci. Ajmo sad na slikice :hehe: : Kao što vidite sve su zdrave, vesele i site. Jackovi su tri puta topirani, sljedeći obilazak idu još dva topiranja pa promatranje :watchplant: . Nadam se da neće preći nekih 2 metra visine i da ću ih uspjet održati u nekakom loptastom obliku, to mi fetiš :vb_kez: . Ova Northernica na trećoj slici je ona nesimetrična i otpisana sa početka. Kao što se vidi lijepo je krenula cvijetati, a faktički je preživjela sa 10-20% korijena i dva dana bez zemlje jer je bila izvaljena, al eto čuda se dešavaju. Sad imam još dvije rupe sa zemljom iz kojih su danas izbačeni K2 jajani pa ću nešt upiknuti tamo da ne propada zemlja. Toliko za sada ;) Peace :hippy:
Ahoj! Prvo da velim da je kolega Power bio u pravu u vezi one jedne K2, čistokrvni jajan bio i lagano uklonjen. E sad evo malo raznoraznih slikica, ovaj put sam se potrudio da budu kvalitetnije :hehe: . Jackovi: Northerni: K2: Mukice: To je to za ovu sezonu, vjerovatno ću na tome stati. 13 mi je sretan broj pa nek ostane na tome :vb_kez: . I dalje sam se patio sa puževima, primjetili ste i Jacka tog jednog kako je nagrižen. Bilo je tu i mrava, tj. mravinjaka. Više nema eko friendly proizvoda jer da budem iskren protiv puževa ne pomažu. Vjerovatno ste vi sa boljim okom primjetili prah bijele boje, pitroid, logično, a onima sa još boljim okom sigurno nisu ni promakla plava zrnca (granule) po podu uokolo biljaka. Riječ je o vrlo jakom otrovu u granulama, pola šake toga ubije slona, a posipa se sa zaštitom prek usta i rukavicama. Riječ je o ovome: Meni je iskreno žao što sam morao posezati za ovim ali opcija mi je bila ili to ili duvati sam svoju kitu. Nadam se da se lisice, kune, jazavci i ostala draga stvorenja neće nazobati i da će ovaj grow proći bez žrtava s njihove strane. Eto toliko od mene za ovaj updejt, sad vas neću gnjaviti bar 15-tak dana nadam se :icon_wink: . Peace out :hippy:
Pozdrav svima! Evo mali updejt nakon 11 dana :watchplant: . (Unaprijed se ispričavam što neke slike nisu u fokusu, zaboravio macro isključiti jbg) Prvo Northern Lights Auto: prva: druga: treća: četvrta: peta: šesta: (to je ona van simetrije što je 3 puta bila izvrnuta od krtice, bez 70% korijena koju sam otpisao još onda. I dalje se drži i baca mlade listiće) Pa jedna K2 iz dva kuta: I za kraj Jack Herer: (na žalost jedan Jack, onaj "Stop Puževima" je otpao, puževi me malo :whacky023: , jbg) prvi iz dva kuta slikan (topiran prije 3 dana): drugi (isto topiran, i iako je samo 5 metara od prvog, dosta izgrižen od mikro puževa. nadam se da će preživiti): Sunce prži već 5 dana, vrijeme je došlo na svoje. Piju dosta za vrijeme ovih vrućina a i jedu plantele sve skupa. Prvi cilj mi zaustaviti izjedanje tog Jacka i sutra krećem u akciju, nekak nešt, neznam još šta al budem smislio. Klijavost K2 je bila u banani, na slici je jedna najstarija a ima ih još 3 na sajtu mlađe koje budem slikao kad porastu i ako opstanu. Imam i još jednu "mukicu" na sajtu isto, cross neke indičetine sa uličarkom, sedativ sorta, al opaka. I eto peace out :hippy: do sljedećeg pisanja sa jednom umjetničkom: :eyebrows:
Eee kolege, nije sol, pepeo je, i izvan je cigle tako da nije bed. Izgleda kao sol al nije, jako sitan pepeo od čistog drveta bez kore. Vele da samo takva pepeo zapravo i dijeluje, a s obzirom da nalazim često sasušene puževe u njemu izgleda da stvarno šljaka ;)
Da, da mene je isto ugodno iznenadilo kak se NL lijepo razgranao i fino zvegetirao s obzirom kakvo je vrijeme imao. Ovih par dana sunca mu je tako dobro sjelo i iz dana u dan se vidi napredak, mlade grane se pružaju kroz sredinu krošnje i baš se fino pogustio. A tek što lijepo miriši, uh milinica :watchplant: :bale .
Pozdrav raja :vb_kez: . Malo sam slikao jučer i prekjuče pa reko da podijelim to sa vama. Starost biljaka usklađena sa danom od kad su slikane. Prođoše lagano četiri sunčana dana, opet je kiša počela i to sljedi sljedećih par dana. NL u cvatu laganini jede Plantelu Cvijet, ovaj u vegi Plantelu list, dok su Jackovi tek četvrti dan u novoj zemlji i za sad nisu gladni :icon_wink: . Toliko za sada. Peace :hippy: .
Gadno me pokara vrijeme pa otegoše sa cvijetanjem. Za očekivati je 100+ dana, samo je problem što ih ja nemam na raspolaganju :( . 12.7. palim na godišnji što će im biti faktički 102 dan, ali moraju se skinuti 3 dana ranije da se posuše tako da se nadam da će im 98, 99 dana bit dosta ;) A ove dvije što su piknute 16 dana kasnije, za njih se nadam da će biti malo naprednije pa i ranije krenuti u cvijetanje i uštediti mi te dane tako da će one imati sveukupno 84 dana. Oni navode nekih 70 dana sveukupno, pa sam si po nekoj računici nadodao još 15 dana na to lufta, e sad ako i to nije dosta onda ću se :samoubi: .
Evo jedan letimični updejt onoga što je ostalo i onoga što nadolazi :hehe: . Općenito je stanje takvo da je kiša stala, :sun2: zasjalo i prognoza je obećavajuća. Ljoze su takve kakve jesu. S obzirom na loše vrijeme i vremenske nepogode koje su ih zadesile ja sam zadovoljan. One dvije bolesne su otpale, faktički jedna ona sa savijenim listovima prema dole, jednostavno se osušila i sklupčala, uzrok i dalje nepoznat. Predpostavljam od vlage koja je natjerala korijen da istrune jer ga je jako malo ostalo a zemlja kad sam otkopao je bila ful blatna. Druga ranjena krticom je i dalje u istom filmu, ostala mala, spigana, i dalje se ne suši ali niti ne raste, tako da i nju zaboravite :icon_wink: . Jackovi su prava mala čudovišta, znam da su trebali biti presađeni, čekam plaću do kraja tjedna pa da uzmem zemlju i to riješim. Jedan Jack će nasljediti rupu od one odumrle dok za druga dva sam našao idealne plejsove u divljini među kunama, lisicama, fazanima, patkama i zmijama. K2 prva tura od 5 na klijanju dok će drugih 5 ići direkt u zemlju na sajt bez klijanja. Toliko do sljedećeg piskaranja :icon_mrgreen: . Peace out :hippy: .
Pozz društvo! Prošlo podosta vremena pa da nabacim neki update ;) Bilo je tu svega, od hrpe puževa, neprestane kiše, krtica i tuče(leda) :sad2: . Borio sam se sa svim nedaćama kako god sam znao, puževe sam spriječio krupnom piljevinom, od krtice sam presadio al sa vremenom se nemogu boriti. Evo slikica: Prvo ove tri dvorišne NL auto (32 dana vege) (još nema cvijetanja) Prva (ona mi je ko bonbonćić): Druga: Treća: Evo i ostale četiri sajtuše NL auto (16 dana vege): Prva: Druga: ...s obzirom na loše vrijeme s ove dvije predhodne sam zadovoljan. A sad ostale dvije sa problemima. Ja ih već lagano odpisujem :( . Treća (ovdje sam imao mnogo problema sa puževima. Zbog konstantne kiše i blizine jezera puževi su jednostavno navirali, oni vinogradarski kapitalci. Pokušao sam sa soli i pepelom al je pomoglo samo do prvog pljuska pa sam odlučio sa krupnom piljevinom koja mi je riješila problem sa puževima ali pojavili su se drugi problemi. Molio bi sve iskusnije ukoliko znaju razlog da pomognu. Riječ je o savijanju listova prema dolje i to na pola listova, čak i novi listovi pokazuju iste simptome a vidljive su i neke bijele točkice po listovima. Pregledao sam i nema nikakvih nametnika ili parazita ispod lista niti u blizini. Mala oštećenja po listovima su od leda, biljka nije gnojena s obzirom na novu zemlju i jednostavno nemogu dokučiti u čem je problem): Četvrta (to je ona koju nisam uslikao zadnji put ali već drugi dan nakon preseljenja na sajt je bila izbijena od krtice. Nakon toga sam je zatrpao ponovo ali je i sutra dan bila izbijena pa sam je ponovo presadio komplet sa zemljom na novi sajt. Vidljivo je po njoj da je van simetrije, spigana, nagužvana, skoro nikakvog pomaka nema od tog novog presađivanja. Vjerovatno da joj je korijen nagrižen bio od krtice i neznam, još je upitno dali će preživiti. I da ne zaboravim da je i ona dobila ledom po glavi što se i vidi iz priloženog): Sve u svemu dijelom sam zadovoljan a pomalo i razočaran. Od zadnjeg updejta su imale svega dan i pol sunca dok sve ostalo kiša većinom. 3 Jack Herrera se već sunčaju u boxu 4-5 dana pa će se i oni nastaniti u prirodu uskoro, a i par K2 je na klijanju. Toliko od mene za sad i ako neko konta šta bi moglo biti sa ovom savijenom sajtušom nek viče. Peace :hippy: .
Čim vas dvojica velite opušteno, odmah mi lakše, bez zajebancije :respect: . Na svakoj mi se par dolnjih listova posušilo od tog kak ih kiša pretegne na mokru zemlju pa sam najviše radi toga. Ma vrag mi neda mira pa stalno nešt krojim, pilim, rezuckam, plus što sam picajzla do bola, sve mi mora biti simetrično, jednako, uredno i skladno :) . Prognoza mi baš nije obećavajuća pa je to glavni razlog zašto sam se potrudio. Čim prvo sunce grane budem im to maknuo, a u narednih par dana očekujem i početak cvijetanja ;)
Dobile smo novi krov nad glavom jer smo prerasle boce :) Kiša pada neumorno, pogotovo noću i morao sam ovak improvizirati da se konačno malo prosuši zemlja.
Pa razmišljao sam tako pa da mi se što prije pokažu. A druga mi je opcija direkt sjeme vanka u zemlju bez predhodnog klijanja i prepustiti ih majci prirodi i čekati. One dolaze na red negdje za 15-tak dana, a bit će lijepo vrijeme u to doba tako da budem još odlučio kak ću.
Di smo di smo, aha tu smo :rasta1: . Eo konačno malo vrijeme krenulo na bolje, obavio sam danas veliki dio posla selidbom dijela bilja u prirodu, pa reko da opalim neki update. Prvo počinjem sa ovim dvorišnim. NL-a (21-dan vege) - vrijeme ovih dana loše, jako jako puno kiše, one bile poklopljene bocama i unatoč nedostatku sunca napredak je vidljiv: prva: druga: treća: sve skupa: Evo lagano pogled na ostatak NL-a (6-ti dan vege) iz boxa prije presađivanja: ...možda ste primjetili da jedna fali. Jeste, jedna je izašla u obliku udice, nisam znao di joj je glava a di rep, nije bilo pomaka dva dana pa je uklonjena. Na žalost glava zapela pod zemljom i istrula. No šta je tu je. Od ukupno 8 Northerna ostalo je 7 živih i zdravih. Pa pogledajmo kako su se ljepotice snašle u divljini svoj prvi dan: Znači ostatak NL-a (6-ti dan vege) ko što rekoh: prva: ...isto ona iz malo dalje perspektive (sajt je žešći bush, jedva probojan i za mene, nalik na gnijezdo): druga (sajt numero 2, dugogodišnji i prošlogodišnji sajt): treća (također dugogodišnji i prošlogodišnji sajt br. 3): ...ta je na šemu da nema pogodno tlo pa sam iskoristio blokove, crijep, cigle i složio pitar uza zid koji je napunjen sa 20 liara Tera Brilla ;) . četvrta (ona je na novom sajtu, numero 4): Nemaaa slike četvrte, iz razloga što je presađena prije par sati i pošto sajt ima pogled na par dvorišta udaljenih 150 metara nisam htio riskirati i bljeskati blicom nebi li privlačio nepotrebnu pažnju i izlagao se riziku. Budu slike i te malene narednih dana. Evo i jedan bitan detalj što se tiče koliko koja dobiva direktnog sunca: Dvorišne 3 - 8,5 sati Prvi sajt - 12+ sati Drugi sajt - 9 sati Treći sajt - 10 sati Četvrti sajt - 12+ sati Nova tura od 4 sjembe na klijanju 3x JH i jedna Russian nešto :icon_rolleyes: . Jedan info za kolegu a jest da korijen nakon 6 dana u jogurticama nije dospio do dna, i mene je to iznenadilo. Detaljno sam pogledao svaku pri presađivanju i niti na jednoj se nije naziralo da je korijen došao do dole. Kiša ponovo žamori :signs051: , ja se odjavljujem. Peace out do sljedećeg pisanja :hippy: .
Da, ova tura je išla u jogurte, prošla je išla u veće posude. Planirao sam ih preseliti vjerovatno u petak ili subotu van tako da sumnjam da će im škoditi svega 5-6 dana u tome.
Evo kao što sam obećao fotka ovi 5 NL-a iz boxa. Jučer ujutro su sve izašle osim jedne, nije je bilo na vidiku niti danas pa sam prodžagao zemlju da vidim di je zapelo. Na površini iznad sjemenke je bio busen treseta koji joj nije dao van pa je tražila alternativni prolaz, to sam maknuo da joj olakšam pa budem vidio hoće li joj to pomoći. ...i evo slika mikro boxa, ispravak, nije od ps2 nego od ps1, pravi antikvitet (prerastao ja igrarije kad je ps2 izašla :) ) Eto, toliko za sada, pozzz ;)
Skoro pa doslovno probijam led :) . Zima vani, večeras pada temperatura do 1 stupanj. Imam velike prozirne kanistere od 7 litara kojima ih poklapam od 10 uveče do 7 ujutro i odlično mi posluži u kišnim danima isto. Kad ih poklopim unutra temperatura nikad ne pada ispod 10 stupnjeva tako da im nema zime. Cilj mi je odraditi automate do polovice 7 mjeseca pa ćemo vidjeti koliko ću biti uspješan u tome. Sutra ide slikica od 5 NL-a iz mini boxa, one su danas izvirile ;) Mene najviše interesira kako će mi se pokazati K2, ona će ići u dvije ture poslje Jackova. Kolega Element mi je bio inspiracija, i budem Jacka više puta topao nema beda. Hvala svima na poželjenoj sreći, i ja sam odma živnuo čim dođe ovo hortikulturalno doba godine :vb_kez: .