
Galerija nije uvezena
Pozdrav dragi moji vutroljupci!!! :spliff: Kako sam i obećao u prošlom dnevniku, koji sam ''fiktivno'' završio prije nekoliko dana evo moje ovogodišnje proljetne operacije. Da Počnemo sa setup-om. Box: Ormarić 27x27x60. To je izvana, grow area je cca 25x25x35 kad se oduzmu dimenzije svjetla, tegle, bla bla. Svjetla: Dakle postavio sam 4 E-27 grla. Prvi plan su bile sylvanie quick start od 40w, 2835 lumena, ali sam našao filips 30W tornado, 2155 lumena daylight, i 2255 lumena warm white, koje su puno prihvatljivije što se tiče omjera cijene i lumena.(Zasada imam dvije,crvenu i plavu, kad bude love idem po još dvije. Imam još nekih 23w od prošlog growa, pa ću kombinirati spektre kako je to već potrebno, i dodavati lumene tokom prvog i možda drugog (ako još budu preslabe za max svijetlo) tjedna vegetacije. Na slici boxa svijetla postavljena desno pričvršćena su za dvije šarkice, kako bi ih mogao pomicati gore dole naprijed nazad prema potrebi. Doduše to nije ispalo onako kako sam planirao, jer su i držači od grla, i šarkice i šarafi i matice metalni, tako da čim se jednom pomakne lampa, to se malo odvije i onda ju je potrebno ponovo šarafit.. :crash: Ventilacija: 1x120 mm pc vent na krovu boxa za ispuh. 2x80mm pc venta, jedan za upuh i jedan da poše po lampama i bilju. Kao što vidite na slici, rupa za kablove je isto poprilično velika (i malo nakaradna, jbg već me smorila ta gradnja), pa je i to kao pasivni upuh, vidjet ću još oću ga zatvorit il ću ga ostavit. Refleksija svijetlosti: Diamond folija, nisam imo baš u izobilju, ali imam još neku sličnu, pa ću i to stavit kad ulovim malo vremena. Slika boxa: A sada malo o onom zbog čega ste svi otvorili ovu temu. Dakle, nakon 3 domaćice u pc-u od kojeg je samo jedna bila cura, i došla skoro do cilja, (cvetala je i poduvala se, al se osjetilo amaterstvu u smoke-u) odlučio sam se sada za nešto u šta se mogu više pouzdati. Dakle GHS Kalasnikova fem: AK47 X White Widow, ako želite mogu tu napisat malo detalje, ali ako
eh, da naravno da sam nešto zaboravio. kao što je sve o ovom growu profi (haha) tako je i zemlja terramagma!! na dno teglica u kojima su klijale stavio sam dole one kuglice za drenažu, to će ić i u veliku saksiju. Da li treba terramagmu dodatno miješati sa stiroporom? to sam sa prošlim zemljom vulgaris iz cvjećarne radio...
e,hvala svima na savjetima i idejama. Onda od danes ide vegetacija 18-6 bar 4 tjedna, il dok ne pocne prijetit da ce prerast box. Koliko naraste u cvjetanju još? Mislim da sam negdje pročitao podatak o nekih 20% al sad... @bizzarus: nece bit 3 komada unutra ne brini ;) bit ce jedna ipo. A što se tiče ulaska svjetla, box je još u prostoru ograđenim platnom, tako da je mrakača, a ujedno i sprječava širenje svjetla dok rade. Planiram i neki DIY filter...
mjesta u visinu ima dovoljno, i tako ću ju trenirat, širina je takva kakva je,al ako sam u pc-u vegetiro 3 komada mjesec dana, ovo će morati biti dosta. @bizzar: nije alu folija nego diamond folija, da istina je da je malo zgužvana..vidjet ćemo još. bacam jedan photo update danas ili sutra. na GHS stranici piše da je ''very social'' to mi je bio jedan od razloga za odabir..
Update. One prve dvije sjemenke koje su prve proklijale te su stavljene pod svjetlo dva dana nisu pokazivale nikakve znakove buđenja, te sam riješio da ih stavim natrag na klijanje još dva dana. Eto sad pogledah, i vidi njih! Nadam se da će bit sve okej snjima, ova zatvorenija izgleda malo slabašno, al nadam se da će se sve 3 izvuć. Dosta sam se bojao, jer svi pričaju o slaboj klijavosti GHS menkica, al eto dršte fige, evo slike: Treća je proklijala 3. dan, i stavljena pod svjetlo, danas joj je 4 dan, i čini mi se da joj je fino. eo slika: Režim svjetla 18-6. Lampe: 2x23w cfl 865. 1x30w cfl 865 1x30w cfl 827. Lumena cca 7000. Temperatur po danu se vrti oko 28 stepeni, po noći oko 22. Zaljevao nisam još nijednom, samo sam one dvije još navlažio prije pvraćanja u klijanje. Možda zalijem sutra kad se istrnu svijetla. Eto još jedna slika da vidite: nemam neke inspiracije za pisenje, al nadam se da vam se svidža.:icon_lol:
evo jos jedna je ozivila...al ova treca nece nikako... :(
Update 2. Jedna od 3 sjemenka nažalost nije uspjela proklijati. (Nije isključena moja nestručnost,al prvi put kada sam radio, imao sam 3/3 klijanje.) Ali zato se ove dvije dobro razvijaju, i ima tu svašta. Starija: 8.dan. Jucer nakon dana je zalivena 2. put sa malo više vode nego prvi. Zemlja se čini zaista dobra, fino zadržava vlagu, al vidim da počinju žeđat. :) Dodao sam još malo zemlje na vrh. Eto krece drugi par listova.:b_woot: A sad mlađa. 4. dan. Kao što vidite ova djevojčica je nakon drugo klijanja fino krenula, i pokazala se malo neobičnom. Ima 3 ona okrugla listića kotilendona. Nadjenuo sam joj ime Trinity. Ovdje na vutri sam naučio da je to vjerojatno do genetike, sobzirom da s radi o istom strainu. :) Ta je presađena jučer nakon gašenja svjetla (čitaj prije 7 sati), i ako joj do sad nije ništa bilo, pretpostavljam da sam to uspješno izveo. eto slika: Možda je malo malena za 4 dan, al sad su teglice pune fine zemljice, i fine mokre, blizu lampi, i nadam se da sad kreću ozbiljnije! Čitao sam nešto o 30% većem yieldu kod ovh sa 3 kotiledona. Sobzirom da u veću teglu ide samo 1, Trinty postaje kadnidatkinja, no otom potom... Para nema nit će bit, tako da se ph još ne mjeri, al zaljevam sa odstajalom vodom, istom ko i u prvom pa se nadam se neće stvoriti neke neugodnosti. Box je blizu prozora, tako da temp po danu moze ici od 28 do 22,al pretpostavljam da je bolje da je tako malo toplije? A noći 21-22. Ipak je kalashnikova, nemre joj bit zima, ne li? I eto još jedna atmosferska: Držte fige...idemo dalje!!
Sretno vam proljeće, odnosno update 3. Trinity, dan 10. Stvarno sam oduševljen izgledom, i kako se hrpa listića gura van. Al i dalje je nekako sitna...Bliži se dan kad ću morat odlučit koju ću presadit, a trnity nikako da se potvrdi. Starija, dan 13. ili 14.Jedan je par listova savijen na polovici nisam točno siguran od čeg je to? Ne sjećam se jesu li takvi i rasli il su se spigali putem...:sick: nisam još gnojio, al razmišljam da joj bacim četvrt Plantella tabs za vegetaciju... NPK 4-11-6 bočno: odgore: Lagani LST na listovima: Trinity LST light: Do idućeg druženja a može i par savjeta....:sun2:
da tražim onda neko drugo?ovo imam doma..
ventilacija uz otvoren prozor šljaka bome dobro, pa sam ih mislio i još bliže stavit, al reko neću se zaje.... još. a fala brate za sise, ja ih osobno radio ;)
Pozdrav WU. Ma znam, meni isto nije baš jasno to, malo pručavam tu prihranu, htio bi to ovaj put napravit što bolje, al još se gubim u odnosima NPK, na kilu zemlje, na litru vode,nako 2 tjedna, 3 tjedna, pola doze trećina doze, ovo ono, svako drugo, treće zalijevanje, peroksidi, med..ovako onako... Uglavnom, ovo mi je ostalo od prošlog vuzgoja, i piše ovako: Plantella tabs: gnojivo za zelene biljke. 1 tableta na litru vode. S otopinom zalijte biljke ili poprskajte po listovima. Zalijevajte jednom tjedno, prskajte jednom u sedam dana. I sad NPK, i još brdo nekih elemenata.. Izgledaju ko oni šumeći vitamini u bočici. A i šume :) Pretpostavljam da je to neko gnojivo za biljke koje samo listaju, a nikad ne cvjetaju? Bez brige, nisam pognojio tim, nego sam na većoj napravio double potting sada je u još cca 1.5L nove terramagme, to će bit dosta dok vidim kako će Trinity ić, pa ju, ako ne nadjem neko dobro gnojivo necu ni gnojit... Ma lst samo lagano, pljugica, špagica, pincetica...:icon_smile:
Update 4. Starija dan 19. One kandžice su se na idućim parovima listova prestale pojavljivati. Mislim da je bila stvar u vodi koja je stajala malo predugo u boci pa je previše otišo ph. Inače je sve fino i buja, jedino razmišljam da odstranim dva ili najviše 3 lista koji su sad već stvarno veliki,i zaklanjaju grane koje silno žele pod svjetlo. Da ih capnem?? Trinity, dan 16. Ima već 3 ili četri internode, i grane već izlaze ispod listova. Ali razlika među biljkama je sada već očita, iako je bila razlika u broju kotiledona, mislim da se tu radi i o fenotipu?? Svjetlija je od ove veće i čini mi se da su listovi uži. Jeli realno očekivati da je na njoj i korijen veći pošto je ona ''veća''? Da i njoj udarim double-pot! Nakon današnjeg LSTiranja: lstiran posebno glavni vrh, i posebno listovi, neznam jel se vidi na slikama, morat ću nekog profesionalca uzet... :) Starija: Trinity: Biljke još nisu gnojene, al razmišljam pa počnem sa prihranom polako. Vjerojatno će upasti klasični plantella list... Pozdrav vutro i do :watchplant:!!
pa mora bit nabildana kad ju vežem svaki dan, pa se bori. Pa i vežem listove u stranu lijevo i desno od stabljike, na 3. slici od dolje se vide listovi, i grane kako se guraju van.. daj jel ima neko neki savjet za ovu manju? jer nikaj joj ne fali, naprotiv....samo je malena... :)
Gorespoj peti. Prije 5 dana većoj (starijoj) su biljci odstranjena 2 para listova Prvi pravi par sa jednim perom, i ja mislim 3. par, onaj koji je imao kandžice. Odstranio sam ih jer je zbog LST-a biljka jako vodoravno i dodirivali su zemlju, počeli žutit, zaljevanje je bilo otežano, mislim da ništa zraka nije prolazilo uz glavnu stabljiku. Isti je dan (tj. noć) pognojena sa 1/3 doze Plantella List tekućeg gnojiva, odnosno 1.5mL na pola lite vode. Ostalo je možda pola decilitra te otopine, dodano još 4 decilitra obične vode, i sa tim je zalivena ona druga, manja, Trinity. Mislim da su odlično reagirale, grane gdje su odsječeni listovi doslovno su skočile tokom idućeg dana. Evo ih danas nakon 25-og odnosno 22-og dana vegetacije: Starija: Trinity: Današnji se tretman sastojao od zalijevanja otopinom 3% peroksida, 1,5-2 mL na pola lite vode, te odstranjivanja nekoliko listova sa obje. Listovi su ponovno odstranjeni iz istih razloga: zabijeni u zemlju, teško zalijevanje (iako ni nakon toga nije bilo puno lakše), slaba cirkulacija zraka uz glavnu stabljiku, a o nekom dolasku svjetlosti do njih ne moram ni pričati. Na manjoj odstranjena su TRI prva prava listića (1 pero), te jedan sa 3 pera. O LST-u da ne pričam, vežem čim stignem, jer bome ga divljaju. Nakon tretmana: Starija: Odstranjeni listovi: Trinity: Odstranjeni listovi: Moj double-potting: Pogled na LST ''pogled preko Ruba'': I jedna zajednička za kraj:
Čim stignem, vjerojatno sutra stavljam neke makro fotke za detaljniju analizu!
@freaky: da, zna se izolirka odljepit, ali snjom mogu točno naciljat smjer lista il grane di ju oću savit. :) zato zaljepim sa malo više. @blade: a gdje bi im se žurilo kad im je baš fino?:) @svi: slike sutra, nevole objektive rano ujutro...
Big photo update 6. Eto svlado sam i stavljanje slika: Trinity u boxu: Trinity od gore: Trinity main cola: (il će tek bit cola? :) ) Starija odgore: Starija ''unutra'': Powerseed, imas li kakvu dijagnozu za Trinity? Mene najviše muči što neznam jel takva jer je trostruka ili sam ja nešto krivo napravio...
Ma ne brinem, samo me baš zanima... Kako god bilo volim ih obje jednako :)
Kratki 7. update. Posljednji dani vegetacije.... 32. odnosno 30 dan vege: Zajednička: Starija: Trinity i atmosfera:
Update 8. 11. dan na 12/12, 45 dan ukupno. Bez blica: Blic: Detalj:
Update 9. 14. dan na cvjetanju, 48. ukupno. Fotke su od prije par dana. Zalijevanje svaka cca 4 dana sa litrom vode iz pipe. Svako 3. zalijevanje peroksid. Prihrana za sada ništa. Triple potting: Betlehem: Nakon zalijevanja i lst-a: Detalj, par internoda prije glavnog vrha: Par fotkica hedova:
Update 10. 23. dan na 12/12, 57 ukupno. Usudio bih se reći da sam na pola puta... :) Žao mi je što nemam nekih ludih slika, al baš je nezgodno za slikat, a i ovih dana mi je baš stiska s vremenom.. Što se tiče druge biljčice, Trinity, ona je već odavno otišla da pokaže šta može pod hpsom :abducted:, bit će i za nju neki update ovih dana :watchplant: Ova je sama u boxu, i zauzela ga je cijelog...bio si u pravu Power, 25x25 površine je taman da bude malo premalo, al eto borim se... Zasad ne pokazuje nikakve nedostatke u prehrani, pa neznam dal da probam sa malom dozom, samo voda i ponekad peroksid..
Update 11. Đubar je već toliki da ga vadim iz boxa uglavnom samo kad je zalijevanje, pa ga malo poslikam,i poslje se već tolko izmorim da mi se neda jos i apdejt pisat.:sick: Zato su slike opet od prije par dana. 61.dan ukupno, 27. na 12/12, recimo da su se pistile pojavile nakon 9. dana na 12/12.... U boxu: hedovčeki: Unutrašnjost heda: Molim vas, ovu sliku malo bolje proučite, jel normalno da su neke pistile počele smeđit polako? Neki su mi hedovi bili preblizu lampi, pa su se malo pregrijali, al to izgleda drugačje nego ovo... Zalijeanje i dalje svakih cca 5 dana litrom vode, svaki drugi put peroxid. Uskoro mislim počet malo gnjojiti.Što da izaberem? Plantella (šumeće) tabs za VEGETACIJU: npk:4-11-6. O ovom je već bilo govora prije u temi...ili fosfora počne falit kad počnu kristalići? BTW: nakon koliko da počnem očekivat kristale? Plantella classic Crvena? Imam i još neko sa guanom, al nemam specif. pri ruci...
Vidim da tema nije baš čitana, pa da izvadim jednog asa iz boxa....imam dupli hed.A vi?
Update 12. 46 dan na 12/12, 80 dan ukupno. kao trebala bi bit gotova za tjedan dana, al mislim da ima tu jos bar 3 tjedna ako ne i vise.... zalivena 2 puta compo:guano 2 puta peroxid. flushiro nisam jos (je** double-tripple potting), mislio sam samo jednom pred kraj, al sad sve više razmišljam da ju flushiram pa jos malo "iskemijam" pa flush pa voda... slike nisu bas naj naj ispricavam se, u stisci sam s vremenom, a htio sam podjelit s vama... sad je vec bas opasana, ljepi se, trichomi, mirisi prejebeno, a soba mi ko jamajka :) :) Izbor fotki od zadnjih tjedan dana: sveto trojstvo: mesina:
Update 13. Danas je točno 3 mjeseca kako je ovaj grow dnevnik otvoren!! :banana_rasta: 58 dan na 12/12, 94 ukupno. Sve ide manje više fino, po planu, kalyxi natiču, pistile postaju smeđe, miris brutalno limunkast, ljepi se sve... :) Da sad nekoliko puta gnojene compo:guano npk 4-5-6, danas pognojene onim plantella tabs za vege npk 4-11-6. Znam da ljudi kažu da su loše, ali čini mi se da će im dobro doć jedan phosphor shot sad u zadnjim tjednima. Planiram još jednom puna doza compo:guano i onda flush i do kraja voda. Pitanje: jel može u zadnjim tjednima nakon flusha peroksid u vodu ili bi ta zadnja zalijevanja trebala samo čistu vodu? Pitanje 2: primjetio sam da su ovi manji (niži ) hedovi zreliji i imaju više kristala. Jel to jer szu manji pa prije sazriju ili...? Eto opet neke loše slike....
Update 14. 72. dan na 12-12, 108. ukupno. eto blizimo se krajuuu... :) prije 7 dana flush sa 18L vode, jednom kad sam skuzio kako flushat ovakav pot, trebalo je samo 30*min :) danas još zalivena sa 1L obične vode. (zaboravio sam*med :( ) još 5 dana, 28. palim 'mrak' i 30. il 31. ŠKARE. manji heodvi su već neko vrijeme zreli, ovi veliki se polako pumpaju do vrha,*možda neće sve bit skroz skroz gotovo, no nemam više vremena, jer još se to treba i osušit jel... Lijep pozdrav do harvesta!!!! :)
ma ono... je mala, al nakon one prošlogodišnje iz PC-a ova izgleda ko da je pod 1000W, barem meni :) mislim da će ipak bit malo više od 5, al ne puno više od 30, pa mojim neiskusnim procjenama. 25X25 cm je definitivno premalo površine, dalo se to još puno više LST-irat, pogotovo nakon što se izduže nakon početka 12/12 režima..
UPDATE 15. HARVEST!!! Nakon 50 sati mraka, i samo 1 zalijevanja prije tjedan dana. Odrezano: Otrimano: Korijen je probio sve potove, i mogo je jos puno više... Ispade mi oko 35 g fine CFL Kalashnikovice :) Hehe vidi vraga, ovo je moj prvi uspješni grow!! :) Da puno ne pametujem, jer nisam ni tokom cjelog growa, ljudi budite dobri, pametni, growajte, nedaj te se i vidimo se na jesen!! Može u završene, možda još bacim smoke report, ali tek kad se vratim sa ljetovanja, da se fino iskjura par hedova.. :) Pozdrav!!
U pravu si Bizzar, trebalo je više puta flushat, tako i oni kažu tamo na stranici. Ma sigurno je bilo više pogrešaka koje se nadam da će ispraviti idući puta!! :)