Bogdaj društvo! Kao i većina nas na ovom forumu dosta mi je zahebavanja sa dilerima, kupovinom, trampama i ne znam više čime što se tiče duvanja, tako da sam odlučio uložiti pare u svoj box i raditi sa svoj grow. Zemlja koju koristim: PLAGRON- light mix Sjemenje: Royal Queen Seeds - White Widow autoflowering Rasvjeta: 400 w hps, proizvođač Phillips Dodaci za biljke: Hesi Dimenzije boxa: 90 x 90 x 180 Dakle, sjemenje mi je klijalo nekih 2 i pol dana u zatvrenoj vrećici u vlažnoj maramici i nakon toga sam je presadio u zemlju, jako pažljivo i sa puno ljubavi baš kao da uspavljujete svoje dijete i želite ga poleći u kolijevku ( not joking ). sjemenje je posađeno 22.8., dakle do sada je prošlo 12 dana. ovo je slikano prije par sati i zasad ne mogu reći da li sam zadovoljan ili ne jer kao što sam naveo ovo je moj prvi grow i nikad nisam ovo radio. meni je sam uspjeh što je uopće proklijalo hahahahaa. Prijašnje slike koje sam uplodao svom mentoru @CilI sam nažalost izbrisao ali ih možete pogledati u datoteci kod mog mentora.
ma joj shebao u početku, isprike na greškama. idući post će biti kako spada:fuck:
mislim da ne bi trebao biti problem, budući da ove su izmedju 40 do 80 cm, tako piše barem na njihovoj stranici. a u boxu imam još otprilike 10-ak cm prostora sa svake strane. ali vrijeme će pokazati svoje, po tvom postu izgleda da ipak postoji velika mogućnost za to xD
@_anunnaki_ režim je 18/6 a mislim da ću tako odraditi do kraja @nikve hvala puno :) @voodoons ventilacija ja prima klima 410 m3/h hvala :) @Tarzan hvala također :)
ma znam ja da to ne drži vodu, pogotovo što mi je prvi grow tako da ko zna kako ćeto ispasti. aj sad da budem glup pa te pitam: što je pp?
važi, ma nisam ni ja baš svoj taman došao na pauzu kući da pojedem nešt pa natrag na posao do 7 ujutro
hvala ljudi puno, što se tiče režima @Barbarossa zbog posla nisam u mogućnosti da odradim grow sa tim režimom, jer kao gastarbajter radiš sve i svašta tako i ja samo noćne pa nam je malo naporno sve to skupa ( meni i dragoj ). a i ne bih želio da mi potrošnja struje ode u nebesa, mislim i ovako će biti veća potrošnja ali kud zbog toga tako isto ne želim da nešto bude sumnjivo u vezi potrošnje krpeljima iz elektroprivrede. call me paranoic ali jbg opreza nikad dosta pogotovo kad radiš i živiš u drugoj zemlji. :respect:
fala care! :wave: Nemoras citirati kada odgovaras na post iznad ;) oc
možda još uspijem nešto iskemijat što se tiče smart pota. možda bi još nešto mogao iskombinirat dok su biljke mlade pa im korijeni nisu toliko razgranati, premda za sad su se pokazale jako izdržljive i super napreduju s obzirom da sam prvih tjedan dana radio sa ektremnim temperaturama i malo vlagom. a za režim ne znam da li bi bilo dobro za biljke da ih prebacujem na drugi režim ( sutra će biti dva tjedna kako sam ih posadio ) ? možda bih mogao probati s drugim grow-om. ma ljudi toliko primjera i prijedloga, moj naklon do poda, vidi se ne samo da netko prati moj dnevnik već i stvarno iskreno želite pomoći. ovako od srca, trenutno pod utjecajem afganskog haša želim vam se stvarno zahvaliti i jednostavno sam speechless :respect::wave::let::razvaljen::
Bogdaj svima, evo me sa malim updateom nakon 4 dana. Dječica izgledaju zasad dobro, zadnje zalijevanje su dobili sa dozom hesi complex tnt-a, u ovih zadnjih 4 dana fino su porasle i stvarno sam zadovoljan, usporedite slike pa pogledajte sami: :let: Ova mi se čini da napreduje nabolje zasad ( donja desna na skupnoj fotografiji) :
@Zelenko63 hvala hvala trudim se što je više moguće :wave:
dodatni update: temperatura se kreće od 24 do 29 stupnjeva, vlaga 42 do 53%
@1310 jesam jesam ovo na slici taman namačem dok slikam, ma borbe su to malo žešće... planiram vjerojatno kupiti ovlaživač zraka ali uzadnjih 5 dana mi jevlažnost oko 50% tako da vidit ću kako se kreće ovaj tjedan.. ako bude opadalo opet rješavam! hvala za podršku! :p
@1310 pratim definitivno, uplodaj slike dječice što prije da se možemo diviti :watch:
@1310 evo kolega ti pokazao.. samo laganini sve se skuži, ima ovdje milijun caka ;)
Dobro večer ljudovi i ljudovice; kratki update pošto sam rješio novi mobitel ouuuujeaaa samsung zvjedzani s5 kpršesnj žnj injđekšn tdi 2.0 turbo dupli ispuh 678 žnj 123. jako sam zadovoljan sa progresom dječice za 4 dana, od prošlog updatea stvarno se vidi velika razlika. dvije desno na slici napreduju brutalno u odnosu na preostale 3 tako da sam ih danas već morao zalijevati koliko su popile vode dosad. dobile su punu dozu hesi blooma, a ostale 3 vjerojatno sutra. izvolite i pogledajte dječicu: ova desno u donjem kutu je ova od prije 4 dana čisto radi usporedbe:
nije od RQS je, nadam se da neće tako puno narasti. kažu za njihovu genetiku da narastu izmedju 40 do 80 cm... vrijeme će najbolje pokazati :watch:
Krivo napisao hebiga tek sad skuzio kad si prokomentirao. kupio Sam hesi complex tnt, naravno sa time gnojim do cvjetanja.
@1310 bit ce nam veselo za par mjeseci :banana_rasta:
Dobro večer svima, evo i mene nakon par dana odsustva u mom dnevniku :joint2: . sa ovim updateom donosim novosti, tj. dječica su ušla u četvrti tjedan ( 24 dan ) i procvjetale su! :banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta:. zadnje zalijevanje prije početka 4 tjedna sam radio samo sa vodom tako da sad ćemo vidjeti za iduće zalijevanje da li da odmah koristim hesi bloom ( mislio sam to napravit ali samo pola doze da vidim kako će reagirati ) ili ne.? Na slikama se vide svih pet biljčica s tim da dvije mi dosta sporije napreduju naspram ostale tri, označio sam one koje cvjetaju bolje pa pogledajte:
hmm iz nekog razloga ne mogu uploadati slike. probat ću to rješit još danas. do sad nisam imao problema iako su slike bile dosta velike, ne znam, da li neko ima iskustva s ovim?
-.- e hebiga
ajmo ponovo:
@1310 hvala hvala kolega ma do genetike ti je to prije svega, ipak je 20% ruderalis, premda ne mogu reći da se i ja trudim kao konj, pogotovo prvih 10 dana kada su me temperature ubijale u pojam... ali glavno da su one meni procvjetale :let::let::let:
bogdaj svima na forumu, eto mene nakon nekih tjedan dana sa updateom. Biljke sam malo detaljnije pregledao, neki donji listovi su već požutili tako da sam njih skinio, prateći i čitajući po forumu to ne bi trebao biti problem. razlika između najmanje i najveće biljke u visini je 28 cm. najmanja je 47cm, dok dvije najveće kao da se utrkuju jedna s drugom, obje po 75 cm. E sad ono što sam skužio kod te dvije velike da prilikom zadnjeg zalijevnja, prije samog čina bile se ovako obješene. kad sam im zalio, ( 1,5 litra hes bloom 7ml ) nakon par sati listovi se se odmah vratili u normalu. To mi se i sad dogodilo večeras jer ih trebam sutra zalijevati po nekom rasporedu, tj.gledam po zemlji i odvažem saskiju svaki put. vjerojatno i je zbog toga ali svakako sam uslikao par slika pa možete pogledati: evo ovo su oni žuti listovi, malo mi se ruka tresla ne znam koji mi je pa je malo mutno: ako je nečije oštro oko zapazilo nešto molim vas svakako napišite :) Trenutno stanje u boxu ovako izgleda, s tim da sam najveće dvije stavio na jednu stranu a tri ostale na drugu, pa zbog toga ukosio ct da svijetli. nadam se da po mojoj nekoj logici je to u redu? ako nije slobodno napišite da skužim di sam zahebao:
@No Joke hahahaha hvala :thumb:
@Space_Lulu to novi skin za lulu xD? pomislio sam i ja ali sam skužio kasnije da sam ja zakačio par listova dok sam radio rošade u boxu. pregledao sam svaku biljku detaljno i ne izgleda mi da uopće ima problema sa nametnicima.
jesi na eune serveru?
Bogdaj svima na forumu, evo mene sa updateom nakon nekih 10-ak dana. biljčice su napredovale nakon zadnjeg updatea, budovi se polako ali sigurno pune i stvarno nemam se na šta požaliti. Par slikica: Nažalost nisam mogao čekati na zalijevanje nakon što izgasim hps-icu jer su mi se dječica strašno objesila od žeđi a svakako im ne želim praviti dodatni stres. Evo nekih slikica od "alfa" budova xD: Jedna grančica na ovoj jednoj od dvije veće biljke mi se totalno opustila i presavinula pa sam je morao mobilizirati: Evo kako izgleda trenutno stanje u boxu: Ovo zadnje zalijevanje su dobile samo vodu, prethodno je bilo sa hesi bloom duplom dozom jer sam procjenio da im ne bi trebalo škoditi budući da znaju fino popapati i vrlo brzo su opet gladne. u dogovoru sa mentorom Cill- om vidit ćemo kako i što dalje od preparata i nekih dodatnih pitanja što me muče! Kao i svaki put prijedlozi i kritike su dobrodošle! :bocni:::watch::mario:::mario:::mario::
@1310 sad kada usporedim slike ide stvarno brzo, ali kako ih gledam svaki dan čini mi se kao da traje cjelu vječnost :watch: zaboravio dodati, što se tiče mirisa; stvarno mi je neodređen, neki voćni miris, nekakva mješavina između limuna i ananasa, najbliže što bih mogao opisati.
Pozz svima evo mene sa novim updateom nakon 10 dana, bilo posla preko glave, samo noćna rokanje, ujutro se dolazi kući, pod tuš i na spavanje do negdje 3, 4 popodne, ručak, malo rješit posla šta još imaš za sljedeći dan. emailovi, plaćanje računa gluposti svakake... šta reći koju posluku porati... pogledah slike od danas i usporedih sa slikama od prije deset dana, čisto mi toplo oko srca: ovu u donjem lijevom kutu sam već morao učvršćivati sa špagom, grane se polako savijaju, znači ipak će biti nešto od moga growa:banana123::skot:::mario:::banana_rasta:: Muče me još ti rubovi listova što su žućkasti. Kolega @Pedala je rekao da su biljčice malo pregnojene, tako da sam nakon predzadnjeg updatea radio sljedeća dva zaljevanja samo voda i onda full doza hesi blooma i phosphorus plus po prvi put nakon što je ušla u 5 tjedan cvjetanja ( 5ml bloom i 1.5 phosphorus na 1,5l vode ) i danas samo sa pola doze. planiram odraditi flush možda idući tjedan. po pravilu trebale bi još cvjetati do kraja ovog mjeseca i u prvom tjednu idućeg ( 7 do 8 tjedana po njihovoj brošuri ) ali nisam još naručio mikroskop, planiram svakako ovaj ili idući tjedan pa da imam bolji uvid u stanje :). Sad tek vidim kako to lijepo izgleda nakon usporedbe :watch:: Temperatura je konstantno između 26 i 29 stupnjeva, savršeno, vlažnost nikad preko 42-43%, preko noći bez lampe do 23 stupnja, vlažnost do 55% tako da zasad sve je manje više ok. izgleda da će mi ova zima ostati u sjećanju kao jedna od boljih! :let::let::let:
@1310 ma prijatelju šta da kažem, prvi grow, sve ide ok svojim tokom, sitno se broji do kraja. vidit ćeš kad tvoje udovice budu gotove, jaooooooooo! :let::let::let:
@Mad Rabbit hvala stari, bogami još sitno, sitno do kraja :watch:
@L0oD hvala kolega! :thumb:
Pozdrav ljudi i prije svega isprike zbog odsutnosti, ali jbg puno loših stvari se dogodilo u međuvremenu. razbio sam svoj auto, pa su nastale komplikacije oko posla jer auto mi treba za posao zbog dostave, imao malu operaciju zuba itd itd. U svemu tome uspio sam progurati grow do kraja, tako je kako je sada. Za prvi put ja sam i više nego zadovoljan, rekao sam u početku bit ću sretan ako mi uopće išta uspije :). biljke sam skinuo 73 dan, po R.Q.S.-ovoj brošuri flowering period je 7-8 tjedana, dakle 52 dana su mi cvjetale, uzmimo dan više ili manje, budući da malo sam bio nesiguran kada su počele cvjetati pa nisam možda dobro procjenio, ali sve u svemu po biljčicama i listićima i trihiomima bila je sporemna za skidanje 'em što zbog mog ukusa 'em što zbog moje drage, koja ne želi da je previše zakucava za kauč i da bude zombie koji rastura po frižideru :). Ova prva koju sam skinuo, jedna od one dvije najvišlje, jadna je dočekala svoju sudbinu kao da je znala da je kraj xD. Čim sam je spustio jadna se presavinula xD. Ali, i urod je bio kriv većim djelom :). Te dvije velike su prve i pale pod nožić i laganini se krenulo sa poslom. Fino je to i trajalo sveukupno oko 3,5 skoro 4 sata. Sljedeća na redu je bila ona najmanja što je zaostajala za svima preko skoro za trećinu. I mala je ispala tako masno đubre, mala mega bombica, dala je preko 150g svježe ubranog, ne govorim da se pohvalim već da istaknem da je po nekom prosjeku uroda, naspram ostale četiri, prema urodima od ostalih biljčica ona pobjednik! :D Sušio sam u šatoru na vrećama od krumpira, vidio sam u par dnevnika ako se ne varam, montirao filter direkt iznad mrežica, dolje otvorio prozorčiće sa obadvije strane kako bi zrak cirkulirao korz mrežice. Sveukupno se sušilo nekih 10-ak dana i do sada ih kjuram, zaokružit ću na nekih mjesec dana kjuranja. Sve u svemu proba je pala i o ww-u ne moram puo govoriti, svi na ovom forumu su vjerojatno jednom uživotu je probali. Ja sam super zadovoljan, malo više zakucava nego što volim,ali kad je ekipa, kao što se dogodilo nedavno sa prijateljima , smijeh i plakanje od smijeha je zagarantirano. Mi smo igrali Uno pa eto probajte zamisliti. Zanimljiva stvar; sljedećom prigodom smo pekli Browniese, koristio sam trim sa nešto hedovine, cca 18-20g. napravili smo dvije smjese ( pola po jednoj ). Uglavnom loše iskustvo za ostale, meni je bilo onak ok,ali mi se dosta spavalo. ZAKLJUČAK: Sve u svemu prezadovoljan, prvi put i sve je prošlo u redu. Gramaža ako nekog zanima je sa današnjim danom malo manje od 240g. Meni i više nego dovoljno za godinu dana :). Ne mogu reći da znam sad kako to sve ide, ali da znam puno stvari to sam tek skužio tokom growa kada se radilo oko biljki i zaljevanju, sve one osnovne stvari. Mjesta za napredak ima i biti će, tako da sam donio ineke odluke. Ona glavna da ću i narednih par growova raditi sa autosima, neke stvari primjeniti ( lst, topiranje(?), i svakako probat usvaršiti te stvari što znam do sada. Isto tako ne mogu reći da sam imao nekih izazova u growu, osim tog početka kad su me temperature ubijale. Nije bilo nikakvih nametnika, jedino sam u jednom periodu pretjerao sa gnojenjem. Ali ok, greške radim tako da idući put ne radim :) Na kraju svakako bi se zahvalio mentoru @CilI i svima vama koji su savjetovali, komentirali i pratili. Ovo je sada gotova priča, što se mene tiče može u završene. Hvala svima i do idućeg growa! :)
A hrana je greškom tu završila, to je nešt što sam nedavno kuhao nakon što sam buksnu popušio. Ugl. sry moderatorima da ne mislite da je spam, sad sam nažalost tek skontao -.
hvala svima ljudi. @1310 jbt baš kad ti ne treba više sranja u životu od onog što ti se dogodi, meni se dešavaju ovakve stvari. Aj' auto sam razbio jbg, ali zubar kru' te nedo, zaobilazim ih u luku kao da bježim os dušmana xD