Pozdrav ekipa,pratim vas vec par godina i mogu rec da sam ovdje mnogo toga naucio o uzgoju ove prekrasne biljke :) Dugo sam se dvoumio dal da otvorim dnevnik zbog straha od objavljivanja slika pa nadalje,ali kao sto vidite ipak sam tu... Proslogodisnji out mi je propao zbog poplavi koje su pogodile nasu regiju,naime sajt mi se nasao pola metra pod vodom tako da sam odustao od sadnje i odlucio cekat sljedecu sezonu...da ne duljim krecemo na stvar... Sjemenke su domacica 2013 8 kom stavljeno na klijanje u vlaznu maramicu oko 20.3 ( klijavost 100%) Klice presadene u tegle sa mixom kupovne zemlje i zemlje iskopane u sumi... Preko dana vani na balkonu,preko noci u kuci posto su noci jos dosta hladne pa ne zelim riskirat. Bit ce jos nekih 2 tjedna kod mene dok ljepotice ne ojacaju i dok se vani vrijeme ne stabilizira... Mjesto je vec odavno pripremljeno i ceka svoje stanare,naime bit ce presadene u gusto grmlje(sikara) raskrceno unutar 5 sa 5 i posijeceno vece granje koje bi moglo zaklinjat sunce...sunca ce imat od 10h pa do nekih 18h,iskopane rupe 30*30...inace takva mjesta su mi se pokazala idealnim zbog teskog pristupa a i zbog plodne zemlje,majka priroda je to kroz godine sama obavila i time meni uvelike pomogla :D tako da nije potrebno cesto gnojenje...ma da cu ja ipak tu i tamo prihranit. Svaki savjet je dobrodosao :) ✌
Hvala :D nadam se da bude,prosla godina je bila bas u banani :/
Mislio sam na domacicu hehhe tek sada sam vidio sta sam napisao :)
Update...biljke su sada stare manje vise oko mjesec dana.sve lijepo napreduju osim jedne,koja zaostaje za ostalima i mislim da cu nju jos neko vrijeme ostavit doma...ostatak ekipe se seli na sajt kroz par dana :D evo slika: I ova koja zaostaoje rastom Nezz u cemu je problem jer su sve u istoj zemlji a ostatak bas lijepo raste i nema nikakvog problema... I jedna grupna: ✌
Ma znam,budem ih sad kroz dan,dva odneso...jos otic u izvidnicu da vidim jel se ko muvo onuda i da vidim jel se grmlje mozda rasirilo pa da ne udaram onuda dok su boiljke tamo... :)
a sta mislis da ovu manju presadim u vecu teglu i da ju ostavim doma dok se jos ne razvije ili da ju sibnem sa ostatkom na sajt?
Pozz ekipa :D biljke su dns preseljene na sajt,nisam nista kemijao sa zemljom nego sam direkt presadio u zemlju koja se tamo nalazila...ipak je to domacica i koliko god budu dale ja cu bit zadovoljan :) jedino sam jos dodatno malo prestijo u sirinu i dubinu da zemlja ne bude nabijena i da se korijen lakse razvija E sad,planiro sam pola topirat a ostatak ostavit da rastu u visinu koliko god budu mogle,pa me zanima kada bi bilo najbolje cvaknut vrh :) Evo i slika : Sajt: Planiram ih otic pogledat za dan dva da vidim jel su primile i da vidim jel ih je mozda nesto napalo,za prvu ruku sam oko njih posuo Mesurol protiv puzeva... Za ostalu zivinu sam u blizini biljaka ostavio psecu dlaku i po grmlju na par mijesta ostavio pseci izmet,nadam se da ce ih taj miris odvuc sto dalje od sajta i da ce pomislit da se tamo nalazi neki grabezljivac xd inace moj kraj je prepun srna i zeceva...tako da sve vrijedi pokusat hahh
Malo vise od mjesec dana,proklijale su oko 21.3 neke dan kasnije :) ma jok,sa sjekirom hehhe :D Dva dana kricio to grmlje koliko je bilo gusto
Procitao sam to,znam kako i sta ali mene zanima nakon koje internode bi bilo najbolje cvaknut :D da mi ispadne pravo dobar grm od njih...a usput se budem poigrao sa tim odsjecenim vrhovima,pokusat ih klonirat i tak to hehhe steta ih je bacit a mogu nesto od toga naucit :) vec sam si i nabavio plantelin prah za stimulaciju rasta korjena :D Pa ako mi moze koji iskusniji grower dat savjet bio bih zahvalan :) :)
Update...upravo se vratio sa sajta,isao pogledat da vidim kako su podnjele presadivanje...mogu rec da nisu cak ni stres dozivjele :) vec su nastavile sa rastom...puzevima sa za sada ni traga i nadam se da ce tako i ostati... Jedini problem koji se pojavio je taj sta je krtica iskopala rupu u neposrednoj blizini biljke,za sada se ne vidi na njoj da joj je napravila neku stetu tako da cu ju sutra otic presadit dok jos nije kasno...napravio bi to dns ali nisam imao alata evo slike: Desetak metara od biljaka sam naisao na ovo Sva sreca pa sam okolo sajta nabacao posjecene grane i to mi sada sluzi kao neka ograda,mislim da se nebudu mogle provuc kroz to jer je dosta gusto ali tko zna :whato:: Sve je moguce... Str cu jos dodatno pobacat psecu dlaku pokraj tih tragova... ✌
Cim sam vidio rupu odmah sam prst gurnuo da vidim na koju stranu vodi tunel ali na moju srecu nije isao prema korjenu hehhe :) kako si se ti obracunavo sa njima? Morat cu ju nekako pokusat otjerat... :D
L0oD to je prazna kucica od puza,bila je tu od samog pocetka :) Tarzan hahahhhahh koji si ti kralj,bas sam se nasmijo hahhha :D Al tvoju je bas unakazio :whato:: Jel prezivjela na kraju? budem pokusao sa psecim dlakama,mozda pomogne
Ma to je najbitnije,lijepo je ispala sa obzirom da je prezivjela napad krtice heheh ;)
Oke,hvala na informaciji :) nisi me razocarao hehh meni je svejedno o kojoj je zivotinjici rijec,predpostavio sam da je rijec o krtici a moze bit da je i mis...fkt nezz,svejedno cu presadit i pokusat se rijesit te napasti
No joke bio si u pravu,radi se o misu...dns sam pronasao jos par rupa po sajtu :fuck: sve je razrovo ne preostaje mi nista drugo nego da mu po tim rupama ostavim po malo otrova za miseve i stakce,nema mi druge...ili on ili biljke... :whato::
Budem ja njemu misomora ostavio po tim rupicama,u jednom danu je iskopao par rupa i jos sam pronasao hrpu tunela,nisam mogo vjerovat kolko je posla napravio u 24 sata hehe za sad sam presadio biljku dalje od njega,ali sad me je zeznuo jer su sad tri biljke preblizu jedna drugoj i to kad se razgrana bit ce guzve... Mega monk hvala na informaciji :) za sada neam brige sa njima...
Pozz forumasi evo update i od mene :) Biljke su sada stare 46 dana i dns im je bio deseti dan kako se nalaze na sajtu... Nisam bio na sajtu 9 dana tako da se dogodilo par nezgoda,jedna biljka mi je uvenula i to ona naj manja sto je bila,nezz sto se sa dogodilo,jednostavno se cijela pofrkala i osusila,steta :( Biljka pored koje je mis iskopao rupu nije bas lijepo podnjela presadivanje ali nadam se da se bude oporavila o_O ova mi je podlegla naletima vjetra,pala je na zemlju... ali mislim da nije pukla stabiljka vec samo da joj se pri dnu,znaci na samom izlazu iz zemlje stabiljka prignjecila i da se oporavila od toga,pokusao sam ju ispravit ali pri pokusaju sam osjetio otpor kada sam ju htio podic tako da sam odustao,strah me je bilo da ne pukne...nebi mogao podnest jos jedan gubitak biljke xD Ostatak druzine je ostalo netaknuto,bilo je pokusaja napada puzeva...nasao sam hrpu kucica okolo njih ali puzomor ih je sprijecio :D Mislim da cu od sada malo cesce bacit oko na njih,ovih dana nisam bas imao vremena a i svako malo je kisa padala tako da sam mislio da im nista ne fali,malo sam se zezno ali na greskama se uci... :) ✌
Pozdrav ganjaloveri :) dns sam obisao biljcice i sve je manje isto na sajtu,na par biljaka sam pronasao nekakve zelene musice,usi sta god da jesu...to sam za sada pospricao sa koprivom pa cemo vidjet kroz par dana dali djeluje... Takoder su dns dobile pola doze plantele,to sam ponajprije poneso zbog one dvije sto su mi bile u kriticnom stanju,reko mozda prije dodu sebi...tako da sam usput i ostatak ekipe pocastio :D Biljka sto ju je vjetar malo uhebo dolazi sebi a sad tu nastaje drugi problem...opet onaj mis ili njegov rodak iskopao rupu pokraj stabiljke :mad: Sada me vec lagano provocira hehhe Taman kad je dosla sebi on se odlucio za kopanje tunela,hebo sebe... Biljcica koju mi je prvu napao i koju sam bio prisiljen presadivat slabo mi se drzi i mislim da ne bude jos dugo Prestala je sa rastom i stagnira vec skoro 2 tjedna,sad dolazim u napast da ju presadim u teglu da vidim jel ce joj to mozda pomoc,pa onda opet kasnije direkt u zemlju...jos cu vidjet sta cu napravit sa njom...nisam pametan :/ Sa ostatkom sam zadovoljan,osim da su se malo izduzile,inace imaju sunca od pol 9 pa do 18 h isao par puta ujutro i predvecer bas da vidim koliko sunca dobivaju... Sada su stare 50 dana :) Za kraj imam jedno pitanje,sto bi se dobilo ako ih topiram.mislim jel bi se time povecao urod ili ? Jer na sajtu mogu rast u visinu koliko god mogu,a opet sam cuo neke price da se time povecava urod...sad nezz dali su to samo price ili je istina? Hvala :) ✌
znaci ipak se ne moze sa sigurnoscu rec sta se time dobiva hehe :) vec su sada one spremne za topiranje,mislim da cu tako i napravit pa cu znat za ubuduce :) sljedeci put kad cu ic u obilazak budem na dvije cvaknuo vrh jer kake sam srece bit ce momak na kraju pa ne budem nista saznao hehhe :D hvala ti na savjetu...
Ma mislim da necu sve,budem sad dvije samo radi usporedbe o urodu...imao sam prije dvije god par komada preko 2m pa sam to rijesavo sa kolcima,vezo ih za njih i bilo sve oke...vidim da si ih ti pustao u visinu i poneke topirao,jel bilo neke razlike u urodu? I koliku bi visinu mogle dosegnut ako ih sada topiram? :) Da se ne zeznem pa da ne dobijem minimalno,toga me je naj vise strah hehhe
Hahha :) ma zabijo sam kolce od oko metar i po malo vise...je bilo je malo zeznuto kako ti kazes,ali ipak sam uspio zabit i privezat ih..steta sto neam slika pa da vidis kako je izgledalo ali to je sasvim zadovoljavajuce bilo i uspio sam ih ustabilit,jedino sto je visilo to je bio glavni vrh (mikrofon kako ga mi u kraju zovem) e sad dolazim u napast da ih cvaknem sve posto kazes da je urod bio veci...hmm imam par dana do sljedeceg obilaska pa cu odlucit sta cu napravit :)
imam ja iskustva u growanju,ali nikada ih nisam jos trenirao niti eksperimentirao,pustao sam ih da rastu u visinu,zato imam hrpu pitanja hehhe citao sam dosta tu po forumu,ali su me zanimala iskustva :) hvala vam na savjetima kolege groweri ;) mislim da cu vas poslusat i obavit par treninga sa njima :D pa kako bude,bit cu bogatiji za jos jedno iskustvo...
Da,samo kopriva..namoceno kilo nje u 10l vode i ostavljeno da odstoji 24h tako sam procitao na forumu
Ma za sada su se pojavile nekakve zelene musice i one bijele usi,nema ih jos puno...nije kriticno,vidio sam tu da gro ljudi to koristi pa reko da probam :) hvala ti,budem potrazio pa cu pripremiti taj koktel za sljedeci put :D
Pozdrav ekipa :) evo update... Nisam bio kod biljcica tocno 6 dana i dns kada sam dosao bio sam ugodno iznenaden koliko su narasle i napredovale :D jos dosao nadimljen i kad sam ih vidio ostao sam sam u cudu :drull: Izgleda da im je godilo gnojivo a i ovo vrijeme unazad dva dana... Poslusao sam i obavio par treninga sa njima,ovo mi je sada prvi put da sam ista radio sa njima tako da se nadam da sam sve dobro obavio... Ovako su izgledale kada sam dosao: Slikao sam samo ove dvije da vidite kako izgledaju i kolike su...sve su bile podjednake pa nije bilo potrebe da ih sve slikam.. Na tri biljke obavljen toping: Na jednoj obavljen FIM Nadam se da sam to dobro obavio,citao sam tu po forumu i jos sam gledao na youtubu kako to napravit... Jednu sam ostavio i sa njom ne mislim nista radit pa neka raste koliko god bude mogla :) Nju sam ostavio samo zato da kasnije mogu usporedit urode ukoliko bude cura...a i prekrasno mi ne vidjeti visoku biljku :D Za sada imam jednu curu Ona biljka sta je bila sva jadna napokon dolazi sebi (mora da ju plantela vratila u zivot) a taman sam ju bio prekrizio i fkt sam mislio da ce krepucnut Zadjna biljka pored koje sam nasao rupu sasvim je u redu i mislim da sam napokon dobio bitku sa misom,nema vise novih rupa mora da je naso papicu :D jos cu vidjet sta cu sa njima radit,za sada ih pustam na miru :) Za kraj mpze li mi netko objasnit sta je ovo na vrhu dali je to mladi list pa tako izgleda ili? A sad ukoliko sam dobro upucen biljke na kojima je obavljen trening one su sada dozivjele pravo dobar stres i trebat ce im oko 2 tjedna da dodu sebi i da nastave sa rastom,dali je to tocno ? Toliko od mene za sada :) ✌
Dao sam im pola doze plantele jer nisam mogao nac slavol,ma mene samo zanima koliko ce sad dolazit sebi hehe :) raspitivo sam se za ostalo a to sam zab pitat...
Plantela list...presadene su direkt u zemlju sa sajta,jer sadio sam vec tako u sikari i rasle su bez problema tako da mislim da je zemlja tamo kvalitetna,prva dva growa nisam ni gnojio pa su lijepo rodile ovo sad sto gnojim to radim unazad dve god... Pise na ambalazi da u 1 l vode rastopimo 7,5 ml gnojiva i pripremljenom otopinom zalijevamo biljke a ja sam prepolovio gnojivo na 1 l vode to je meni lapo doze
Njega jos nisam nigdje vidio ali u svakom slucaju ga budem potrazio,pa cu napravit tako kako kazes :) hvala ti :D
Ej ekipa,nezz kako je kod vas ali ovo vrijeme kod mene nije humano,dns opet led pado i to u par navrata po 5 min :mad: vrt mi je pravo dobro dobio po lampi :confused: a kako su tek biljke to me je strah i pomisliti Ovakav je padao prvi put dns I onda ovakav u razmaku 10 min :( Cim kisa prestane padat idem vidjet u kakvom su stanju...drz te fige da su mi biljcice prezivjele...
Pa to vrijeme fakat vise nije normalno,sad sam se spremio i odoh u kontrolu...mogu ti rec da mi nije svejedno Znaci postoji mogucnost da su i tvoje dobile po lampi? ✌
Nisu toliko ni nastradale kao sta sam mislio ali nisu bas ni dobro prosle,vecini su fan listovi izbuseni od leda,poneka potrgana sporedna grana i tako..sta je tu je,idemo dalje... Budu one dosle sebi nakon nekog vremena samo da vise ne bude leda. Od svih njih samo mi je jedna gadno stradala i to je ostecena jedno 70% (bas je jadno izgledala) ostalo na njoj cetri sporedne grane dok su sve ostale potrgane :/ Ostatak Na ove dvije najmanje bas i nema velikog ostecenja,najbolje su prosle I da skoro zaboravih spomenut da je od treninga proslo tek 3 dana i vidi se da su krenule dalje sa rastom ali tu je nastupila tuca pa ih je malo uhebala... Sad su najavili 2-3 dana kise,pa me zanima dali bi vrijedilo da str odem tamo ukoliko kisa ne bude padala i da ih zalijem gnojivom? Samo da sto prije dodu sebi ili da pricekam da se vrijeme stabilizira? sta vi mislite dali bi to sad ista vrijedilo gnojit posto ce padat kisa narednih dana... unaprijed hvala ✌
Zato sam i pitao sta mislite,jer znam i sam da to ne bi nista vrijedilo jer mislim da bi to kisa sve isprala a opet tesko mi ih je gledat u takvom stanju pa da im pomognem da sto prije dodu sebi :) budem pricekao da :sun2: izviri pa cu ih otic pognojit...
Ma znam da,vidao sam i gore situacije...sada mi je samo zao sta sam odradio toping sa njima pa mi je otislo par sporednih grana,nista vise...nove ne budu izrasle hbg zbog toga najvise zalim... :) od svih njih samo jedna je bas dobila po lampi,sa njom cu morat odradit jos par topinga da nadomjestim te izgubljene grane :D
Dobro vece dobri ljudi :) evo jedan mali update...vec dva dana kisa ne pada tako da sam odlucio otic provjerit kako su biljcice... Potrpo stvari u ruksak i lagano krenuo prema sajtu i kad ono vodurine na sve strane,sad me vec pegla strah da i biljke nisu mozda pod vodom Normalno nisam poneso cizme vec bio u tenisicama,prvo sam 10 min gledao kako da zaobidem vodu ali od toga 0 bodova...glupo mi se sad vracat kuci a i zelja da ih vidim bila je jaca,reko nis hbg skinuo tenisice,carape,podfrko trenirku zpalio strelu i lagano preko vode hehhe sta je tu je :) Probio se ja do njih kad ono one lijepo na suhom,nije bilo sretnijeh covjeka od mene hehe Nisu se bas nesto jako oporavile,ali vidi se da polako guraju i da se bore za zivot... Nisam ih htio gnojit jer je zemlja jos podosta mokra pa mislim da nebi bilo bas nekog efekta,budem pricekao da se malo posusi pa cu onda otic pognojit... Sto se tice fan listova koji su bili jako izbuseni,polomljeni a i ono lisce sto se je krenulo susit to sam sve poskido sa njih jer mislim da biljka bzvz trosi energiju na njih Mislim da su puzevi napali neke biljke ako grijesim ispravite me...evo i slika pa da vidite o cemu se radi Za sada sam prosipao puzomor okolo njih i jos cu dodatno napravit onaj mix sa koprivom,cesnjakom,cilijem i poprskat bilje... Toliko od mene za sada. Peace :)
Sta je najbolje,nema ni jednog puza u blizini biljaka...nadam se da nece,nije dosla jos tako blizu njima,na ulazu u grmlje je voda ali cim se ude malo dublje nema je...to mi sad dode ko neko osiguranje hehe nije niko lud setat po grmlju i jos po vodi gacat ;) osim mene naravno :D
ja sam dns pronasao par kom po biljkama,one male zelene skakavce...to sam vidio da ljudi po forumu koriste pa reko da i ja probam,ako ne sljaka idemo na kemiju :) Ja sam na pocetku kupio Mesurol protiv puzeva,to sam bio stavio oko njih i mogu ti rec da sljaka na puzeve sa kucicama a i znao sam pronaci one ljigave..a budemo vidjeli dali ce to djelovat...jos se gamad popne na biljke visoke 50 cm i lagano jede,najvise stete rade na sporednim granama,njih su krenule grickat
Hahha jel mi vjerujes da ga nisam skuzio :D EDIT drugi put necu zapalit prije nego cu ic u kontrolu,mozda budem bolje zapazao ;)
Nista onda odustajem od tih prirodnih mixeva i str cim uhvatim vremena bacam se u potragu za Actarom :) ima da ti skakavci i ostala skvadra dobe :udarac:
Hehhe ova ti dobra :D ma nema tu zaljenja,vec sam potrovo gro miseva tamo,svaki put im ostavim papice...da vas nije bilo ja bi tu kemijo sa tim mixevima i dok bi skuzio da to ne pomaze ostao bi bez pola biljaka...hvala :vutra: neam ju hehe :D a i da imam,mislim da ju nista nebi pitao xD kill Em All tako da ganju ne moram sa nikim djelit ;)
Pronasao sam Actaru u jednoj poljoprivrednoj apoteci,uzeo sam pakiranje od 4g lik sta tamo radi mi je rekao da to smiksam u 20l vode...e sad posto meni ne treba toliko odjednom ja cu stavit 0.5 u 2.5l tako da str nekad budem otisao poprskat bilje :D ✌
oke,poslusat cu te ;) ja budem to po malo radio kako ce mi trebat...a jel to moze onda tako stajat razvodnjeno? mislim,ne bude gubilo na kvaliteti? :D
Pozdrav :vutra: vec 2-3 dana przi sunce,zemlja se koliko toliko posusila i odlucio sam otici nahraniti biljke sa punom dozom plantele...prije dva dana poprskane actarom i mogu rec da je to hebena stvar :D i svakako ga preporucujem svima,manite se ovih domacih pripravka...puno zezancije a malo efekta :) Biljke sada dolaze sebi i rastu iz dana u dan,na ocigled :) jos jedna cura mi se pokazala,tako da sada imam dvije zenske dok ostale jos sute i ne zele se izjasnit... :) Evo i slika : Neke su bile topirane i kao sto vidite sporedne grane ubrzano rastu...zanima me kad bi njih trebao topirati ako se odlucim za to? Takoder na ponekim biljkama su mi listovi ful cudni,neam pojma sta bi to moglo biti? Pa sad ako netko zna o cemu se radi? Ova mi je bila najvise ostecena od strane leda,ali biti ce nekaj i od nje :D Takoder sumnjam na jednu da bi mogla biti ili ce tek postati momak Sve u svemu zadovoljan sam sa njihovim napredkom :D ✌
Nisam bio siguran,to sam primjetio jos prije tj dana al reko budem jos malo priceko...znaci ostajem na 6 biljaka od kojih su dve cure :D
Pozdrav ekipa,evo update i od mene...dosao ja dns sa posla,popio kavu na brzinu..isto tako potrpao stvari u ruksak i lagano krenuo pjesice do njih,sunce przilo ko ludo nisam mogo disat koliko je vruce bilo hah i udem ja tako u grmlje,pocelo grmit,oblaci se samo stvorili i naravno pocne pljusak padat hehhe a ja onak neam se di sklonit hah reko hbg ono pljusti a ja njih pregledavam i cudim im se kako su narasle :vozdra: jel mi vjerujete da mi kisa nije ni malo zasmetala,meni bilo bitno da su one meni zive i da sam ja kraj njih hehhe Ajmo sad malo o njima,znaci biljke su bile tretirane sa actarom prosli tjedan ali u meduvremenu je jedan dan padala lagana kisica,pa sad jel je moguce da je ga je isprala? Jer sam na jednoj biljci pronasao suplje listove i to ih je dosta tako supljo,nema neke velike stete ali ono zanima me uzrok...ja sumnjam na skakavce,evo i slika pa da vidite o cemu se radi : Takoder dns su mi jos tri biljoze pokazale spol,dvije cure i momak... naravno on je odmah pao pod noz,sada imam 4 cure i jos za jednu neznam sta je... Cure : Od biljaka na kojima sam eksperimentirao toping i fim,jedna mi se pokazala kao cura i nju sam dns ponovno topirao i uzeo od tih odsjecenih vrhova klonove slika broj 2 ( to sada prvi put radim tako da ne ocekujem nista,posto im nemogu dat prave uvijete) nesto sam improvizirao po tome sta sam nasao tu na forumu.. pa ako uspiju bit ce i slika... Evo i biljke kojoj jos ne znam spol : Sad budem vidio kakvo ce bit vrijeme ovih dana pa cu otic do njih i sve ih opet naspricat insekticidom i dat im duplu dozu plantele list... sve u svemu zadovoljan sam sa njima,sad izgledaju kao da nisu ni nahebale od strane leda :) Slike nisu bas nesto posto sam ih slikao odmah poslije pljuska ali vidi se dosta,peace :D
Pozdrav ekipa :) dugo me nije bilo,nikako uhvatit vremena da poslikam biljcice...isto tako nisam stigao otic da ih naspricam pesticidom to sam tek dns obavio,vidi se da su skakavci napravili stete ali opet ne toliko...neometano rastu,stovise na ocigled hah bit ce to prava cudovista :D jedva cekam da ih vidim u cvatu :ajnstajn: Na to sve mi je pomogla i majka priroda,zadnji put ih nahranio sa duplom dozom plantele list i u meduvremenu kisa padala 2 puta u razmaku 3-4 dana...imam neko svoje pravilo da ih gnojim svako trece zalijevanje tako da su dns dobile svoju dozu papice :) Jedino me sada muci sta su dvije biljke dosta blizu,mislim da cu jednu biljozu privezivat da raste na drugu stranu pa da kasnije ne bude guzve hehhe Skoro zaboravih rec :) dns mi je i zadnja biljka pokazala spol i meni na srecu ispala je cura :D koja je i ujedno najveca i vec sada ima vise od 1,5m topirana je samo jednom! Biljka topirana dva puta: Pravi mali grmic :bocni:: Na ovoj nisam bas nista radio i ispala je kao da je topirana hah al nema veze,bas mi se svida :D Ostatak druzine: Od pocetnih 8 biljaka od kojih mi se jedna osusila skoro na samom pocetku,dvije su ispale muzjaci a ostalih 5 su cure koje vec sada dobrano smrde ;) ja sam vise nego zadovoljan :) bit ce neke zimnice i od njih xD Peace ;)
Pozdrav groweri :D dns sam imao slobodan dan pa reko da ga iskoristim uz druzenje sa biljozama...potrpo sve sta mi treba i laganini ka njima,ovaj put sam cak i fantomku poneso jer nemogu bit u grmlju ni 5 min od mutavih komaraca,nije normalno koliko ih ima...i mogu vam rec da funkcionira,malo je vruce al da se izdrzat xD Vec gro vremena planiro otic sredit malo sajt jer se grmlje dosta rasirilo a i trava izrasla tako da sam to morao ic podhitno resit al sta je najgore opet nisam uspio sve napravit,krepah od vrucine...ostalo mi samo vrhove grmlja skinut i to planiram otic za vikend po najvecoj zegi sam da izbjegnem komarce heh Izgleda da sam dobio bitku protiv skakavaca,nema novih ostecenja na njima...nisu radili veliku stetu al bilo mi ruzno gledat izbusene listove,naso se tu i tamo koji puz ali nista strasno...ostalo sve super :D rastu ko lude,svakim obilaskom sve su vece :bocni:: Svaka je dobila po 5l vode i duplu dozu plantele list Biljoza topirana 2 puta Biljoza jednom topirana Ostatak cura A ova mi je bila napadnuta od strane puza dok je bila mala i dns mi tek palo na pamet da ju je on i topirao hah posto je bila najvise pojedena pri vrhu jer nemoguce da je tako sama izrasla Jednu sam morao privezat i vuc na stranu jer ce kasnije bit guzve,tri su mi preblizu i ko za vrag sve tri cure ispale Puz kamikaza na kojeg sam slucajno stao ;) I jedna grupna malo se slabije vidi zbog okolnog raslinja ali budete ih skuzili :joint2: Peace :wave:
Ma znam da hehhe vise mene muce komarci nego voda...voda mi je u blizini :) a nije da se bunim sto je cura vec sam mislio da bude sevno muzjak pa da budu imale vise mjesta :D al i ovako je dobro,budem ju sto vise vuko u stranu pa cu koliko toliko mjesta napravit :)
Hvala brate :) ja samo pripomazem,sve ostalo radi majka priroda ;)
Ma znam da,zasadio bi ja i ove god vise njih samo sta nisam imao vise sjemenki...prije dvije god sam ih posadio 22 i od toga mi je ispalo 8 zenki i ostalo muzjaci i hermici,ovo sad mi se bas lijepo poklopilo sa curama :) ali mislim da necu vise sadit domaje,za slj god ako budem mogao growat budem narucio sjemenke :)
Vozda ljudi :) nebudem vise tako cesto radio update posto biljoze sada samo rastu,problema nema pa se tu nema nista posebno za rec...ukoliko do necega dode ja cu to podijelit sa vama...znaci zaljevam ih svaki cetvrti dan i svaka dobiva po 5l vode..jcr ujutro zadnji put zaljevane i tom prilikom pognojene,sada im dajem troduplu dozu plantele i koliko vidim ne smeta im :D rastu abnormalno brzo heheh Neznam kako je kod vas ali kod mene vec para dana przi +40 jos tako najavljuju sve do cetvrtka :fuck: za krepat pri zaljevanju i obilasku... Ali bitno mi je da to njima ni malo ne smeta :) Biljoza topirana dva puta Biljoza jednom topirana Ona mi je zadnja pokazala spol i vec sada je puna pristila,izgleda kao da je pocela cvjetat...htio sam slikat ali nisam uspio,svaki put slika je ispala mutna...budem kojom drugom prilikom pokusao slikat pa da vidite kako to izgleda :) Biljke su sada visoke od 1.50m pa do 2.20m :drull: Najmanja mi je ona dva puta topirana ujedno ta mi je i naljepsa :D toliko od mene...peace :wave: