Pozdrav ekipa, dobrodošli i sve najbolje u novoj godini :D U ovom growu je ideja izgurati 2 automata u malo većim potovima nego što sam radio do sada zato što je s 4 uvijek bilo gužve, teško se manevriralo s 4 biljke, više vremena mi je trebalo za zaljevanje i slično. Do sad je uvijek bilo 4 automata u 11L fabric pot (cca 18L zemlje), a sad su 2 automata u 15L fabric pot (cca 25-28L zemlje). BOX: 80x80 SVJETLO: Lumatek 200W Pro POTS: 2 x 15L fabric pot VENTILACIJA: 250m3/h CLIP VENTILATORI: 2 x 20w rotirajući ZEMLJA: Gold label light mix PREHRANA: Hesi TRENING: LST SJEMENKE: 2 x Gorila Cookies auto by FastBuds Zalio zemlju s 3L vode. Stavio sjemenke u čašu vode, nakon 24h su se sjemenke lagano otvorile te sam ih prebacio u zemlju na cca pola centimetra dubine. Nakon 2 dana su virile glavama vani. Prvi dan je 30.12. Ciklus: 24/0 (planiram smanjiti na 20/4 uskoro) Vlaga: 45-55 % Temperatura: 24-26 Svjetlo: 50% snage na 45cm Zadnji put zalivene prije 3 dana s 3L vode i hesi supervit, root complex i powerzyme. Sutra vjerojatno samo voda. Planiram otprilike pratiti ovaj plan prehrane uz naravno korekcije po potrebi. Slike od danas, stare 6 dana, meni se za sad čini super :D Toliko za sada, čujemo se i budite dobro :rasta:
Smoke report Bok ekipa, evo došlo vrijeme da napišem završnu riječ. Prije svega hvala svima koji su uskočili sa savjetom, zbog vas je svaki grow sve bolji i bolji :D Po meni je ovo najbolji grow što sam imao do sada. 470g suhoga (vrhovi + popcorni) što se vrhova tiče, jako jako sam zadovoljan. Obje biljke baš lijepo udaraju, a i fino se osjete. Moj favorit je biljka koja je bila desno u boksu. Ima nešto više kristalića te je svjetlije zelena/sivkasta. Do sad su mi se uvijek takvi vrhovi najviše sviđali, pa evo i sad tako ispada. Miris je baš onaj neki kiselkasto slatki, a okus mi je onako kao da sam otvorio Heineken pivo haha :D Rad je odličan, a ako je prva u danu onda čak malo i previše hahah. Druga biljka se malo bolje udebljala od ove prve, ali je rad malo lošiji. Ali i dalje jako jako dobro. Što se okusa tiče, ova biljka je malo slatkastog okusa kao i mirisa, sa primjesama zemlje. Okej mi je al ne mogu reći da sam fun. Za onaj gore fenotip bi potipisao odmah za cijeli život :D Hvala svima koji su pratili, vidimo se nadam se što prije u novoj avanturi :D
Harvest odrađen ::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje:: mislim da mi se nikad do sad nije dogodilo da mi nedostaje mjesta za sušenje, jedva sam uspio pokačiti sve haha :D Slomio sam se dok sam otrimao sve. Bilo je jako puno popcorna dolje, a to nisam skužio dok nisam pokidao sve veće vrhove tako da sam se tu najviše namučio. Na kraju sam ih i prestao trimmat, ići će sve skupa ili u maslac ili će se pušiti dok čekam pravu stvar da se osuši i curea :D Drugi put ide ozbiljniji lolipop :D Suše se u mraku, 20-21 stupanj, vlaga 55-60% Hvala svima koji su pomogli, vjerujem da bi ovo bilo puno slabije da nije bilo jako korisnih inputa od divnih kolega, love love :rolleyes: Budite mi dobro i vidimo se na smoke reportu :D
90. Dan danas zadnje obilno zalijevanje vodom, pričekati malo da se posuši zemlja i onda harvest :D Zadnji put su isto dobile čistu vodu. Zatvorio sam radijator od prije 2 dana u sobi tako da je sad tamo temperatura malo niža, cca 19 po noći, 23-25 po danu. Vrhovi su nevjerojatni, baš lijepo mirišu i ljepljivi su. Jedva čekam probat, a pogotovo ovu desnu. Ovoliko trihoma nisam osobno nikad imao :D Počupao sam danas dosta velikog lišća, pogotovo onog spaljenog da nebi bilo problema sad na kraju s vlagom. Hvala svima koji su pomagali i vidimo se na harvestu::listomahanje::::listomahanje::
Ciklus: 20/4 Vlaga: 40-55 % Temperatura: 24-26 dan / 21-22 noć Svjetlo: 100% snage na 30-40cm Dan: 81 Pozdrav ekipa, Stvari se lagano privode kraju. Ova lijeva biljka ne može više ni držat vrhove uspravno haha. Vezao sam koliko sam mogao čisto da ne leže vrh na vrhu, a ovo je čak i dobro da svjetlo malo probije dolje gdje prije i nije baš. Ciklus zalijevanja se produžio s 3 na 4 dana od nedavno, ali i dalje ide po 6 do 8 litara vode po svakoj. Predzadnje zalijevanje dobila dozu i pol od NPK + boosteri, a neki dan je dobila samo boostere cijelu dozu. Trihome sam gledao, uglavnom mliječni i prozirni s ponekim amber. Mislim da još jednom mogu dati gnojiva i onda 10 dana vode i kraj, ali vidjet ću još. toliko od mene, budite mi dobro :D
Uhvatio sam ih taman prije paljenja svjetla pa evo koja slikica :D
Ciklus: 20/4 Vlaga: 50-60 % Temperatura: 24-26 dan / 21-22 noć Svjetlo: 100% snage na 30-40cm Dan: 72 Ljudi hvala puno svima koji su savjetovali, meni ovo izgleda duplo bolje nego prošli tjedan, ne znam što vi mislite? Pretprošlo zalijevanje dobile pola doze calmaga, a prošlo zalijevanje jednu i pol doze blooma i phosphora, a ostala gnojiva cijelu dozu. Danas ili sutra u planu četvrtina doze calmaga. Toliko im je ovo odgovaralo da sam i lampu uspio spustiti bez da se žale, a vrhovi su se skoro pa uduplali. Miris se isto dosta poboljšao :D E da, ovi vrhovi koji su prvi do vrata od boksa su počeli ispadati vani kad se otvori box, tako da sam vezao od jedno stupa boxa do drugog tako da sad nema više problema. Gledao sam trihome, nije to još spremno. Valjda još 20-30 dana, ne znam ni ja. Toliko od mene, hvala još jednom i budite mi dobro :D
Ciklus: 20/4 Vlaga: 45-55 % Temperatura: 24-26 dan / 20-22 noć Svjetlo: 100% snage na 40-50cm Dan: 65 Bok ekipa, Eto situacija je takva kakva je. Cure se dosta dobro pune s obzirom na situaciju. Tužan sam od pomisli kako bi se tek punile da im ovo nisam napravio :( Mislim da slijedeći grow neću startat bez mentora jer me ovo već frustrira Predzadnji put obje obilno zalivene s 10L čiste vode svaka, a zadnji put dobile supervit, powerzyme, boost 1ml/L, bloom 2.5ml/L i phosphor 1.2ml/L. Slijedeće zalijevanje bi trebala biti samo voda ali možda dodam 1.5ml/L blooma ako me ne uvjerite drugačije. Hvala svima koji prate i budite mi dobro :D
Ciklus: 20/4 Vlaga: 50-60 % Temperatura: 23-26 dan / 20-22 noć Svjetlo: 75% snage na 40-45cm Dan: 58 Bok ekipa, Ne sviđa mi se situacija, ako ovako nastavi ne znam kako će lijeva dočekati kraj. Desna je nešto manje pogođena. Dignuo sam lampu na 40-45cm ali nekroza listova se nije baš smanjila. Evo zadnjih par zalijevanja pa vi recite što mislite: 3.2 - 6L voda svakoj 6.2 - 6L voda svakoj + 2.5ml/L root + 2.5ml/L bloom + 1ml/L boost + supervit + powerzyme 9.2 - 6L voda svakoj 12.2 - 7L voda svakoj + supervit + powerzyme + 2ml/L bloom 15.2 - 7L voda svakoj 18.2 - 7L voda svakoj + supervit + powerzyme + bloom 2.5ml/L + phosphor 1ml/L + AN calmag 2ml/L 21.2 - 7L + 2.5ml/L TNT (bilo je puno žutih listova dolje, smanjilo se otkako su dobile TNT, čak su i gornji listovi postali malo zeleniji na par dana) 24.2 - 7L svakoj + supervit + powerzyme + boost 2ml/L + blooom 2.5ml/L + phosphor 1.2ml/L Vrhovi se debljaju, trihomi su tu, miris i ne osjetim neki prejaki. Budite mi dobro :D
Ciklus: 20/4 Vlaga: 50-60 % Temperatura: 24-26 dan / 21-22 noć Svjetlo: 75% snage na 40cm Dan: 50 Problemi! :( Na lijevoj se pokazuju simptomi light burna i calmag nedostatka. Pazio sam na svjetlo, uvijek su bile na max 30-35cm, nisam dao da idu bliže i svejedno problem. Vodu dobivaju svaka 2 ipo - 3 dana po 6-7 litara i do slijedećeg zalijevanja budu lagane kao pero. Phosphor+ još nisam davao, u planu je danas. Do sad su dobivale pola doze blooma. Imam calmag od advanced nutrientsa pa mi je to u planu dati kroz pola sata, ne znam što drugo :( Uz to i patent na boxu se sjebao pa ne znam hoću ga moći otvorit/zatvorit do kraja growa kako je krenulo Svaki savjet dobrodošao.
Ciklus: 20/4 Vlaga: 55-65 % Temperatura: 24-26 dan / 21-22 noć Svjetlo: 75% snage na 40cm Dan: 44 Bok ekipa, Sve je super, cure odlično napreduju, a piju ko dvije pijanice.... zalijevam svaki treći dan i to je čak možda kasno, moglo bi svaka 2 ipo, al radim pa ne mogu tako haha. Danas dobile 7L svaka uz 2ml/L blooma, super vit i power zyme. U tablici je pisalo 1.5ml/L al to mi se nekako malo činilo pa sam malo pojačao. Stretch je usporio, hvala bogu nisu opet završile u plafonu. Već sad dosta miriše iako još nisu krenuli trihomi :D Malo se vidi da ih je lampa opekla, nisam ih bio pogledao 15ak sati i eto njih na 25-30cm od lampe, al okej je. Pratim sad i pomičem kako treba. E da, prošao sam po bilješkama zalijevanja, u ova 44 dana skupa su popile 126 litara vode :O To je to, slijedeći put ide voda, a nakon toga po tablici se ubacuje 40% doze phosphor+, čini mi se da bi to mogao biti okej tajming. Svaki prijedlog dobrodošao :D Budite mi dobro :D
Ciklus: 20/4 Vlaga: 55-65 % Temperatura: 23-25 dan / 20-22 noć Svjetlo: 75% snage na 40cm Dan: 36 Pozdrav ekipa, cure super napreduju, voda i dalje ide svaka 3 dana s tim da sad obje popiju 6L. Zadnji put dobile čistu vodu, a prije toga 2.5ml/L TNT-a + super vit, power zym i root complex. Slijedeći put je u planu prebacivanje na bloom i boost prema tablici. Neću više odgađati, mislim da su spremne. Ovaj tjedan su dobile i epsom folijarno i mislim da je to to jer lagano kreće sve više pistila pa da nebi bilo problema. Zadnjih dana je vani malo toplije pa centralno grijanje manje radi što je dovelo do malo nižih temperatura i veće vlage, ali za sad im nije produžilo cikluse zalijevanja. Box je pun, a puno je i srce :D Malo sam defolijaciju napravio, al uzalud. Lišće koje zaklanja bud spotove ili zavučem negdje ispod ili ako ne ide čupam. To je to za sada, budite mi dobro :D
Ciklus: 20/4 Vlaga: 50-60 % Temperatura: 24-26 dan / 21-22 noć Svjetlo: 75% snage na 40cm Dan: 30 Nevjerojatna promjena u samo 7 dana :D Skoro pa su se poduplale, čudo jedno. Pistila je sve više, ali još uvijek se vidi da je stretch ni blizu kraja. Grane su još dosta savitljive i da se raditi LST. Lampu sam pojačao i malo podignuo. Pratim jel im previše, za sad mi se čini okej. Za vikend dobile folijarno epsom sol dok su spavale. Malo sam i defolijaciju napravio čisto da pustim svjetlost ka vrhovima koji se nisu uspjeli probiti. Baš su guste bile, a i sada su haha Zalijevanje svaka 3 ili 4 dana, 4.5L manja i 5L veća. Zadnje su dobile 2.5ml/L TNT, superVit, powerZyme i root complex. Prema tablici bi slijedeće zalijevanje trebao biti bloom i boost. E sad sam tu u nedoumici. Prebaciti se s TNT-a na bloom kako piše u tablici? Ako ostanem na TNT-u da dam boost kako ide po tablici ili da pričekam da se prebacim na bloom pa onda s njim dam boost? Molim iskusne članove s hesijom za neki savjet :D Hvala svima koji prate i budite mi dobro :D
Ciklus: 20/4 Vlaga: 45-55 % Temperatura: 24-26 dan / 20-22 noć Svjetlo: 50% snage na 35cm Dan: 23 Bok ekipa, Zadnje zalijevanje dobile svaka 5L čiste vode, a tri dana prije toga 4L + 2.5ml/L TNT + 2.5ml/L root + super vit + power zyme. Zalijevanje je svaka 3 dana. Privežem ih svaka 2 dana, pokušavam sve grane držati na istoj visini. Za sad je pukla samo 1 grana, ali to sam riješio s malo trake. Vrlo brzo se oporavila. Jučer sam vidio prve pistile i na jednoj i na drugoj, ali vidjet ćemo kako će se to dalje razvijati, nebih odma računao kao preflower i prebacio gnojiva na bloom. Mislim da ću još slijedeći put dati TNT, pa onda jednom čista voda i onda prebacujem na bloom gnojiva. Vjerojatno ću u stretchu dati jednom folijarno epsom sol, čisto preventivno jer često znam imati probleme s calmag. Za sad mi se čini sve super :D Budite mi dobro :rasta::rasta::rasta:
Ciklus: 20/4 Vlaga: 40-55 % Temperatura: 24-26 dan / 21-22 noć Svjetlo: 50% snage na 40cm Dan: 16 Bok ekipa, Biljke lijepo napreduju, popiju 3L vode svaka, svakih 3-4 dana. Probao s 4L ali je bilo previše. Prošli tjedan dobile TNT 1.5ml/L, od tada se vidi da su dobro gasa uhvatile. Slijedeće zalijevanje ide prema tablici 2.5ml/L. SuperVit, PowerZyme i Root prema tablici, svako drugo zalijevanje. Radim LST već neko vrijeme al su poprilično guste tako da se snalazim koliko ide. Čini mi se da bi mogle biti ogromne ako sve bude kako treba do kraja :D Pokoja flekica na listu zato što su se vukli po zemlji, ništa strašno, show must go on Slike u prilogu, uživajte i budite mi dobro :D