Datum nicanja sjemenke: 25.02.2022. Početak vegetacije: 27.02.2022. Breeder: Nirvana Strain: ICE seme - Northern Lights klon Vrsta uzgoja: Kokoponika Tehnika uzgoja: LST, HST, Defoliation, Toping, SCROG, Auto Rasvjeta u vegetaciji: CFL/LED 20/4 Snaga svijetla u vegetaciji (W): 65W (100Wfail)/150-200W Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 200-300W Nutrijenti: Canna Hydro Vega A+B HW + Ionic CalMag Pro, AN Jungle Juice Bloom A+B + CalMag Extra, PH- Grow HNO3 i Bloom H3PO4 Ventilacija: Vents TT125 + CanLite 300, Stubni + par PC ventova za mix Potovi: Start 180ml, pa 130x100 (~0.5L), finalni 170x135 (~2.5L) ili 190x165 (~3.5L) Ostala oprema: Milwaukee PH600 + CD611, Arduino kontrola temperature, vlage, grejanja i zalivanja, podna folija za grejanje tokom "noci", a 120pc vent greje tokom "dana" Box: 80x80x120 Nadam se da ce dnevnik opravdati naslov, potrudicu se da obezbedim idealne uslove i nadam se da sam zavrsio borbu sa temp. Box i oprema manje vise isti, svetlo novo, za sad panel jedva da greje, mada stizu topli dani pa cemo da vidimo. Isti dan kad sam piknuo ICE, klon se slucajno zadesio, pa da vidim sta ce da ispadne, mator je ihaj, rasturio sam mu koren i ponovo posadio, revegetiran je, jer je bio par nedelja na 12/12 i usao u cvetanje, racunam mu isto vreme kao i ICEu. Ajmo redom, startali smo u improvizanom boxu, 80x60x100, pod CFL 65w 6.5k, od opreme WS1209 za kontrolu temp i WC 120vent, 2 PC 80mm za mix i posude za vlagu Nisam im mnogo paznje i ljubavi poklonio tokom prvih mesec dana, bilo je samo nek rastu lagano, uslovi su bili razni, danju od 26C-31C, 30-50%RH, nocu od 19-25C, 40-60%RH Kokos iz vrece sam ovog puta dodatno prosejao i ponovo buferovao sa ~1ml/L Ionic Pro CalMag ICE je dobio CalMag EC 0.5 prvih par puta, a klon Cannu EC 1.3 25.02. 27.02. 05.03. 09.03. klon TOPovan (ili dan pre), sutradan i ICE (od 6og su obe na EC1.3, a od 10og EC1.6) 14.03. 18.03. presadjivanje radim tako da zalijem prvo, sacekam do
Thnx @jolly & @0Marac0 :) :mario:: Nisam, jes malo frka bila oko vakumirke, al spopale me obaveze i gosti dok se susilo i kjuralo, pa nisam stigao, ali zelja i dalje stoji ;) :) Al ovaj trim je zlata vredan :) napravio sam kolace, 22g trima (al samo onog dobrog) i 5-6g budsa, na 200g putera, 15min na 120c decarb, 45-50min kuvao ispod kljucanja i 18min na 170c pekao brownije i ispali su bombon, ginnipygovi su prijavili paranoju, al iz ugla posmatraca nije bila paranoja, nego pogub :D jer nisu znali u datom momentu gde je levo, a ne nesto vise :D po meni to je vise brainmelt nego paranoja :) A ja dovatim tacnu pa ocistim njihovu dozu x4 i bude mi taman, sve dok neko ne srola, onda me jedan dim zamalterise :D ICE - Indica Cristal Extreme (Skunk 1 x Afghani x Northern Light x Shiva) Nisam fan Earthy nota, ali ljudi ja nemam reci, ono zaljubio se ko malo dete :D nesto sto sam mislio da je odbojno ili nije po mojoj meri me sada fascinira :D svaki put kad zapalim odma me ispunjava taj miris dima koju napuni prostoriju, valda on zapocine taj euforija hype pod koji upadnemo, pa onda ga high isprati i tako vas poljulja. Svaki put se pitam sta je bolje ukus, miris ili rad? :) a rad, rad ne da mira :D nije za spavanje nikako, jer tek onda se probudi neki mali djavo i dobacuje ti svakakve ideje na pamet i tesko da moze da bude dosadno :D Pre bi reko opasna Sativa nego extremna Indica :) mozda osobe sa manjom tolerancijom mogu da prijave jaci body stond PS Mrvilica svaki put ima problem i posle duzeg kjuranja :)
Nakon par dana pauze i zaboravljenosti na NL, reko hajde da smanjim toleranciju na ICE, jer se ne odvajam od nje od kako je sela u tegle :D odma pri paljenju extra iznenadjenje :) izlapilo ono kiselo sto mi je smetalo :mario::a i pluca sad ume da prevari, jer klizi ko podmazano, uzpeo sam se zakasljati, a da nisam imao u planu :D a rad je za nijansu laksi, ne grune te odjednom ko katapult, vec oseti se pritisak kako pojacava, pa shodno moze da se dozira :) Desno je popcorn, e levo - sica je pranoja oprala velike glavne budse, jer sam mislio da ce ubudjati kolko su nabijeni :whato::
ICE miris Earthy, sa nesto malo Skunka i tek tek neka suma u pozadini, original ulice Amsterdama :) neverovatno, zanimljivo i prelepo :) Rad vise nije tako jak body stond i zakucavanje, ima ga, ali sada je vise head high, po meni mogla bi da prodje kao kvalitetan medical herb, nije energicna kao neke sative, ume da boosta trenutno raspolozenje, ali nikad ne vodi u neke lose misli ili paranoju i tako to :) Moze da prodje tokom dana, ali treba paziti jer ume da brise memoriju, nekad trenutne gluposti i sitnice, a nekad i bitnu stvar zaboravim. Oprez za pocetnike, tu verujem da je naglasen ovaj body stond :) Inace kada se zapali to se oseti na kilometar, znaci skankcina teska :D da su mi komsije blize, strepio bi u svojoj kuci zapaliti :D Ukus pa skoro da nema, oseti se taj erthy i skunk, ali to je tako slabo da klizi kroz grlo kao ronhil da sam pripalio, vise puta pomislim kako se papir probusio i kako ne "ide" kako treba, dok ne pocnem oslobadjati pluca dima nikad kraja :D Dosta je masna i nabijena, teze se mrvi, pa ko planira, nek zna da je oprema za rolanje obavezna :) iako po izgledu dosta sitna, samo za zeru je dala manje od NLa, a to je oko 125+ suvog :) NL tegle mirisu predivno, voce neko, citrus, bor, ma jao :) ali ukus mi nije po mom, preovladava taj bor sta li je vec i nesto kiselkasto, ako dimite duvan, pa tipa razlika izmedju Mac Baren i Drum, jedan ima vise, drugi manje tog parfema u sebi. Klizi i ona kroz grlo, ne grebe, nema gorcine, samo eto nije po mom. Rad - nije mi svejedno kad ocu da zapalim :D uglavnom sacekusa ona prava, dok dimim nista nista, prvih 15-20min nista, pa pripalim opet i uzmem jos 2-3 cima, ajao onda kad zakuca, pisi tipa gotovo, i body stond i head stond se desi i vise nisam ni za sta. Ugasim film nekad na pola, jer nemam snage odupreti se teznji odlasku u krevet :D Tako da ono oprez, novajlije, sad i ja vidim sta je nekadasnji Cup Winer :D Mada druga tura koja je ostala nedelju dana jos, tzv popcorn je skroz ok i on moze da prodje u svakodnevnici, tokom dana i sa drustvom, e sad da li zbog manje kolicine trihoma i terpena ili sto je mozda veci broj presao u amber :confused: te tegle mi imaju mozda jos lepsi miris, prijatniji je, nije tako intezivan recimo, ali ukus mozda za nijansu travnastiji da kazem, nikakva mana, samo nije ono sto ja preferiram :) btw tako je slicno i sa ICE, samo u manjoj razlici, pa sada otprilike ispadne kao da imam 4 razlicite travke u teglama :) :sun2::mario:: Delovala je kao da ce sama da prebaci prethodne growove, pola boxa vs ceo, ali dosta je to kaliralo, budsi ovi gornji su prenabijeni da to nemozes pritisnuti dodirom, ali su nekako duplo suvlji za razliku od ICEa, dodju onako crispy kako ja zovem, dok ovi nizi kao da su pod drugom lampom, malo vlazniji i meksi na dodir. U totalu 145+ suvog skoro ko barut :) Ja prezadovoljan, ono sto sam pre vijao sa CFL, sada dodje easy na LEDu, isterao sam trihome za duplo, terpene za jos 1/3 recimo i bez ikakvih problema (sem ponekih mojih panicenja) zavrsismo grow :) Inace kako smanjujem broj grana i vrhova u boxu, ovamo mi se povecava broj tegli na kraju, slicno potvrdjuju i jos neke kolege odavle, pa cemo vidimo sta cu da smislim za sledeci, po mom racunica mi ispala da je oko 32-36 neki idealan broj za 80x80 :) PS Za Hash i cookie makere iskoristiv trim od ICE je oko 60-70%, a kod NL je tipa 20-30% :) :) :wave::respect::vutra::wave::)
Ode i NL juce. Total 129 dana, 79-80 na 12/12. Bila je na 11/13 posl 2-3 dana i na 100w 4k zbog temp, a na kraju sam je ostavio oko 18h u mraku. Od svega ovoga palo je jos snega, dosta belil pistila preslo u braon i mislim da se malcice i ubucila za ovo kratko :) ICE sada samo prosusena je neverovatna, earthy i malo skunky i ukus i miris :) nemoz prestati mirisati :drull:vise head high, nego body, da ne znam da je indika. . . NL samo par dana u teglama i vec prica price, onaj pravi body stone i da ne kazem skoro duplo jaci nego li pod cfl :) miris citrus i borovina, ukus samo bor :) Od silne panike mislim da sam ih pogodio obe u peaku :) Ja sam vise nego zadovoljan :) :wave::vutra::respect:
I moze da stoji vecno u fioci :) :thumb: Imao sam srece, pa je ostalo oko 54% vlage i evo nas vec gde treba za dan i po :) ne primecujem da je limun poremetio nesto ovaj put, narandze i mandarine ostavljaju slatkasto nesto pa podseca na parfem, dok jabuka ostavi trag kao da je bio duvan unutra
ICE pala posle +-60dana cvetanja i 74 12/12, mozda izgleda sitno, al je bome momacki nabijena od glave do pete :) miris intezivan earthy :) NL sam malo rasirio da prodise, cekamo se jos koji dan, za sad malci dobijaju tamniju boju i jos malo snega je palo :) @Bizzzo imaju kamen, ali nemaju na stanju, pa kad stigne bice. . . :( Do tada kriska kore limuna, ostavim najmanje 15-20 min da se osusi pa onda u teglu, pa onda na svakih par sati, tipa 5-6 puta dnevno izvadim, sacekam neko vreme, pa opet ubacim nazad, i u krug dok ne krene da se stabilizuje Na dodir i dok se mrvi limun sladak miris, dok tegle i dim podsecaju na borovinu sto bi rekli, nije gorak i tek malo zagrebe grlo, sto je iznenadjujuce ovako rano, a i iznenadjujuce lupa :) Inace na obe u proseku amber su oko 5% max 10%, probacu po teglama kasnije da podelim, pa da probam da uporedim :) Mislim da cu morati da pripremim jos dve tegle vise, u odnosu na prosli turu :) :wave::vutra:
Cekam da se probude da vidim u kakvom su stanju ova dva, oni su mi kao neki reper da kazem, a upravo razmisljam dok pisem ovo, da li samo njih dva da cvikam... hmmm Inace nemoz vis(lj)e (~35cm) Da li je moguce da joj smetaju nocne temp, pa zato baca foxtail? prosek je 27-28C, nekad bude 26C
NL igra produzetke, prvi deo je pao tacno na 60 dana od kako je pokazala prve pistile, plus 8-9 dana 12/12 :) ICE jos gledam i ne znam hoce li i ona iz dva puta, za dan-dva-tri cu se smislim, mada pocela je ubrzano da izvlaci i ona iz sebe, svakako definitivan rok je sl vikend da se prazni box, ako i samo ako padnu temp produzicu koji dan. Malo foxa tu i tamo, al sta sad, malo me buni jer nemam ni jedan taco list :confused: bar se ja ne nerviram i dalje je to nabijeno i tvrdo svakako, i jos puca, a opet gledam NL nista joj ne fali ... blah :/ Nisam gasio 4k sijalice jos, sem po malo kad sam tu tipa 2-3 sata pre gasenja ili po budjenju, sve prema temperaturama, mada sinoc sam nekako uspeo da dignem panel jos 2cm, tj na poslednju kariku, slikacu kad se probude E sad pitanje 2u1, ICE polako muti i zavrsava, njoj treba jos vremena i za ove donje spratove da doradi, e sad ovo sto je ostalo na NL, nije ni larf, a ni popcorn, izmedju je nesto, da li da ih surim sa 250W kolko god mogu jos ili da smanjim na 150w ove nedelje, pa sta im je tu im je? jbg trebao sam odvojiti jos jedan kabel, pa sam mogao 2 tajmera, al sta s'tim, matori prelazis na led, nece to tebi trebati. . . smiley9934:razvaljen:: Pre i posle, mada sam posle slikanja jos preuredio :) Inace fine sisarke, posteno masne i nabijene :D malo listova, mnogo mirisa :) trim je bio bas brz i lagan :) moja ocekivanja su prevazidjena, a jos se klackamo :banana_rasta: :) ICE posle blagog trima pre 2-3dana (24tog)
Dan 121 12/12 - 10 nedelja Cvet - 8 za NL, 7 za ICE Pocetak nedelje extra, islo ispod 28C i RH 43%, danas skocila vlaga 56% :( sada samo problem ujutru, poslednja 2-3 sata njima pred spavanje, krene sunce da greje pa ode i na 30+C, nocne su bile od 27-28.5C RH 40-46% NL se sredinom nedelje vidno usecerila :) a ICE je juce izbacila nove pistile, nove pupoljke sporo otvara kolko su ulepljeni :eek: Pre 2-3 dana sam pogurao dole vecinu listova kolko sam mogao i par komada skinuo, a stim je i vlaga spala ~2%, mogao sam i ranije, samo da se nisam prenemagao :) Kontam sutra NL dole, a ICE jos par dana da vidim sta ce ove novine da kazu :) Najavili su neke africke talase i visoke temp, sta ja znam, kazu i nocne ce biti visoke, pa nesto bas i ne bi da ih docekujem :) Ovaj cevni malo malo pa zariba, a kad krene da grebe digne za 2C temp, tako da ne radi vec nekoliko dana, pa zato sad ide jos listova dole jer me brine iznenadna vlaga :ljubav::sun2::wave::vutra:
Hvala drug :) A dok spavaju, u mraku im se prikradem, odkacim ovo crevo do njih, metnem ovo drugo, maznem kabel od r2d2, istankam da ne znaju, operem malo i natocim nanovo. Videcemo sta ce da kazu :) Inace kazu, da bi flush uspesno prosao, treba regulisati PH, jer kada skontaju da ostaju bez hrane, pocnu da grabe sve zivo, pa tako i ono sto nije potrebno ili npr stetno, jer makro i mikro nisu dostupni :)
Dan 114 12/12 - 9 nedelja Cvet - 7 za NL, 6 za ICE Ovi dani cvetanja i 12/12 pocinju i mene da zbunjuju :confused: Kod NL veci deo trihoma se muti, dok na ICE prozirni jos prednjace Danas dolio samo 5L ph vode u tank na ostatak od poslednje hrane (isto oko 5L), od sutra cista ph voda :) Temp u proseku 28C, mnogo je pala vlaga, pa sam odrzavao min na 50%, sada skidam vec par dana po 1% dnevno, trenutno 47% pa dokle god bude moglo nize :wave::vutra:
Nemam pojma, ne svidja mi se ovo, zanemarujem vec 2-3 dana. . . posle 6L cistaka svakoj, runoff je bio proziran :) Potom sam im dao 1.5L blooma 0.6EC, a u tank smiksao 0.7, to nek dobiju danas da nadomestim za ovaj flush, pa od sutra ide 0.6 (0.25ml/l AB) voda je 0.5 :)
Dan 107 12/12 - 8 nedelja Cvet - 6ned NL, 5ned ICE Kod nas se samo temperatura menja od 28 do 30C kako kad, trenutno 28.5C, noc 25-28C, a vlaga 53-58% i danju i nocu Nemam pojma 2 ili 3 nedelje jos ? trihomi ne kazu nista, tj jos su providni, a ja cekam koji amber, ovo mi je najgori period, nemam sta raditi sem da se premisljam :confused: :D Mislio sam od ove nedelje da prepolovim hranu, a sledece samo vodu, pa da brojim dane, a izmedju toga cekam fade pa da smanjim na 150w, ali izgleda da ce biti rano, pa da ja to produzim za nedelju dana, kazu da ce biti toplo narednih 15tak dana, ali gledam najnize a to su 15-20C sto bi trebalo biti idealno. . . a i kad kazu ne mora da znaci da ne lazu. . . Eto kazu ovaj lud, al ajd ti sad budi pametan na sve ovo :zvizd::crazyd: Hvala @dr.dir.mr.sc. Hulk :) hvala jos jednom i ostalima na lepim recima :) do sledeceg javljanja :wave: :vutra::respect:
Dan 101 7 nedelja 12/12 Cvet 5ned NL, 4ned ICE Od proslog javljanja jos koji dan sam iskoristio uslove (28C - RH55%) i jos spustio svetlo na nekih 26-27cm, hrana bila ista, pa sad od ova dva nesto se primeti na sugar listovima na NLu, ako se uopste vidi na slikama. Sada je EC isti, ali sam promenio odnos, zbog mikro nuta, sada ide 0.5ml/L AB i PK 0.15ml/L, ipak jos ove nedelje tako, pa vidim za dalje, eto menjam misljenje i plan u hodu, gledam i pratim kako reaguju, ne drzim se niceg unapred, jer tesko mi je da zadrzim konstante uslove u duzem vrem periodu, pa moramo da se prilagodjavamo Pre 2 dana su skocile temp na 30C, pa sam ugasio i 4k i 6k, ostao samo na 150w 3k, udaljio svetlo koliko sam mogao, mada ostala je jos jedna karika za probati. . . a tek sinoc je toliko bilo toplo da sam oprao i upalio klimu malo ranije ove godine. I kao hajde sad taman daj nazad i ovih 100w 4k, gledam 28.3C, reko super, legao da spavam, jutros se budim kad ono 30C :facepalm: al dobro je, ko zna kolko bi to onda bilo bez Inace klimu generalno jako slabo koristim i sad se mislim sta cu, jer ovde u dnevnom boravku bukvalno cvokocem i razmisljam da li cu obuci duks, jer ipak treba da dobaci do te prostorije da bi u boxu bilo 28C. . . prostorija je van pameti, potrefila se zlatna sredina tokom proleca, al ovo zimi te grej, te leti hladi, stalno neke borbe. . . E sad, kaze vrem prognoza jos danas pakleno, a tokom nedelje neke kise i par stepeni nize, pa eto probacemo da izguramo bar jos i nju sa 250W, jer ovako sa klimom ja ne podnosim uslove :( a ako bude jos paklenije poslednja linija odbrane je da se prebacimo na 10/14 i pozurimo ka finishu :( Eto emotivno sam vezan za njih i samo ta borba sa temperaturama me umara i ne da mi mira, ne mogu da dopustim da im se nesto desi. . . Sve ostalo napokon radi cakum pakum, bio sam u pravu za rez i pocetni pritisak, samo prvi put kako se napuni i podesi, tako treba svako sl punjenje i onda tako radi do dna Merace jedva sada da i koristim, imam insulinske spriceve, samo dodam PH- od 0.2 do 0.4ml na 5L i PH bude 6.3-6.0, nisu mi potrebni dok ne radim neke promene :) Lomim se da li da radim flush aka Bizzo ovih dana, ili da samo idem ovako do pred kraj, za sad se mislim da se lepo pune i nema potrebe PS Kad otvorim box i dok sam tu miris nije strasan, fina vlaga i korov naravno jelte, al kad zatvorim i vratim se u dnevnu, ljudi to je haos, treba bar pola sata do sata da se izluftira :eek: ICE pusta nesto izmedju koprive i mente, hmm skoro ko neki caj :) a NL neko egzoticno voce, uz pratnju citrusa :) sve u svemu jako fino i prijatno za nos od obe :ljubav: :wave::vutra:
Dan 94 6 nedelja 12/12 Cvet 4ned NL, 3ned ICE Temp su se malo spustile ~28C, noc 23-25C, a za istim i svetlo za 2cm, da iskoristimo vreme jos koji dan, RH 49-53%, noc 46-49% :sun2: Na svu srecu nije foxtail, nego su pravile mesta za nove cvetove :) Sinoc oprao rez i mozda sam dokucio problem sa pritiskom, u sl javljanju cu potvrditi, mislim da je pocetni nivo samo bitan i to je to period dosade poceo, jos koji dan ce biti na PK, pa kad otopli ponovo, ide samo ovaj razblazeni bloom :wave::vutra:
Da li se malo foxaju ili mi se cini samo ? temp su 28.5 do 29.5C, na kratko neki dan bilo i 31C, noc im bila 28C, vlaga uredno prati 50-55%, skinuo sam filter (privremeno nadam se), trenutno je 28.2C juce udaljio svetlo i danas jos malo, na 32-3cm najblizi, prosek 35cm, imam jos jednu, mozda 2 karike da podignem i to je to EC 0.7 (0.4ml AB + 0.2ml pk) svaki dan dolivam 5L
Dan 87 5 nedelja 12/12 Cvet 3ned NL, 2ned ICE Temp kako koji dan, od 27-29.5C, nocu 25-28C Vlagu ne dam ispod 47% a posle kise sada skocila 52%, pa eto vijam prosek, nocu 40-47% Smanjio PK sa 0.5ml na 0.3ml/L, mislim se better safe then sorry, izgleda da im pase, nisam primetio pec pec da se siri (valda nisam ocoravio :D ) Koga zanima, pomno pratim runoff, ugl dok ulazi 0.8 izlazi 1.0, a kada je islo 0.9 izlazilo je 1.3 ;) PH 6.4 do 6.7, a mixam ugl od 5.9 do 6.2 Juce su pocele vec fino da mirisu kad otvorim, a dok im je mrak vec neko vreme se cuje prostorija na korov i koprivu :D Svetlo ne diram, stoji na oko 33-34cm i kako ih gledam i vidim, mislim da ni ne treba :) Polomljena grana se jos kjura :) skoro je ko kamen i fantazija mirise, a boja kristala tek :drull:nemam reci a tek smo na pola puta:eek: Inace eto jedina problematika, a ni sam ne znam sta me zeza, sarenoliki vremenski uslovi ili navodnjavanje, jer kad su topliji dani cesce menjam mix i perem posudu, pa ne znam da li one bas tada piju vise il se meni stvori cep negde u sistemu kad pomeram pumpu, a opet pre toga sam ih flushao, pa i njihova potraznja za hranom/vodom se mozda promenila :confused: i onda ih moram ponekad posetiti, tj prostoriju, da vidim runoff da li ga uopste ima ili je previse, ponekad virnem i kod njih na sekund - dva i to je to, verovali il ne terapije koje su se merile u satima sada su svedene na minute kad ih stignem na budjenju :) Inace se osecam ko u nekom Moto GP timu, njih dve voze trku, da ne kazem bole ih, a ja jedini mehanicar ostao u timu od 10 ljudi :D ko papucar skakucem na sve strane oko dve zenske :D aaa sta cu kad sam slab na lepotu, a uz to su i dve :D Eto mene bas iznenadjuje novo svetlo, a bio sam skeptik :) hocu da kazem da imam osecaj kao prvi grow, ali nije, kao neka melanhonija, ipak jos cekam sta ce prica da kaze do kraja :) Nadam se da opravdavamo naslov, za sad meni je sve bolje, mislim da podjenako uzivamo :) Stay high fly :) :wave::vutra:
Ipak sam ih flushno sa 8L ph6.2, a pronasao sam i problem. . . 27-28C nocne. . . povrsina bude suva kada se bude. . . Tako da od danas ide 7mi interval 5min pre spavanja, EC vratio na 0.9, mislim da je to to sada :)
Dan 80, 4 nedelje 12/12, cvet 2ned za NL i prva za ICE Stigao topli talas pre neki dan, temp isle i do 32C, nocu su sada 26-28C, jedan dan sam ugasio 50W jer sam uspanicio :D podigao svetlo koje su opet malo stigle, sada je na 28-30cm, kad ih vidim danas cu pomerim ako treba, ipak se malo normalizovale "dnevne" temperature, 28-29C je danas bilo, RH 45-49% Smanjio AB Bloom (5-5-9) na 0.5ml/L i dodao 0.5ml/L PK (2-4-10), sada je EC = 0.9, a za dalje cu smislim, mozda i 0.8 bude, kao da me zeza visak N hmm. . . mozda padne i mini flush, ko zna. . . Skinuo sam jos malo listova pre par dana na obe i nadam se da je to to od sisanja Inace NL me bas iznenadjuje, pa sam proverio stari grow pod CFL, ovo nije bilo ovako napunjeno i masno upola za isto vreme :eek: :D :drull::sun2: mirise fantasticno, vocni mix uglavnom :drull::ljubav: ICE me malo brine, deluje mi kao da joj nesto fali, nekako mi umorno izgleda i sitnu su cvetovi, mozda ce biti nabijeni? sinoc sam primetio pomak, pa cemo da vidimo, mozda tek sada krece :confused: Inace moram ja nesto da pokvarim i dodam sebi brigu, elem dok sam premestao i usmeravao vrhove na NLu sinoc, primetim da na grani koju sam cropao listovi vise nekako, malo je mrdnem ona jedva i da stoji na sebi, reko da mrdnem izolirku, da vidim sta se desava, kad eto ti krc i ostade mi grana u ruci . . . Drzte mi palceve sad, moja nada je da ce joj biti lakse sada bez tog oporavka koji nije uspevao. . . @Wendigo hvala za ideju @Misko21 hvala za sliku u foto galeriji :) pa dok mu ne nadjem bolju zamenu :) PS dodao jos dve vrecice, 20g soda, 30g kis, druga obrnuto pa eto i to da gledamo :) :wave::vutra:
:D hvala doktore :) malo po malo :)
Hvala kolega :) Dan 73, 3 nedelje 12/12, prva nedelja cveta za NL, a ICE od sutra pa racunam nedelju dana razlike :) Prosek temp +-1C crna sonda pokazuje 30-30.6C, bela 28-28.5C (ovo dodje temp vazduha/boxa, dok crna govori ispod svetla) vlaga od 46-52% kako kad, nocu par % manja Svetlo na 30-35cm nemam pojma ni sam, trebao bi proveriti, mozda udaljim kad se probude za 2cm, a imam jos oko 15tak?, valda ce biti dovoljno za do kraja :eek: Uradio loli pre 4 dana, ICE malo vise, a malo manje NL gde sada gledam samo fan listove da skinem sto udju u cvet pored, recimo svakih dan dva svega 1-2 uklonim i malo smo trenirali, a i uveo sam novi trening "odbijanje" grana :D a posle par dana vec vise nije potrebno, dosta se brzo ukrute grane, pa ostanu A evo ih od danas pre spavanja :) Nadam se da ce ovi PC ventovi biti dovoljni sto su okaceni i za kasnije, posto sam stubni spustio ispod sada, osvetlio sam oko 15cm povrsine, a dodao sam i ove na panel, jer sada ne hladim sijalice stize topao talas sl nedelje, imam drugu brzinu na TT jos u rezervi ali bi trebao i filter nabaciti uskoro, ako bas mora gasim 50 ili 100w :( videcemo jos, talas vremena ili talas mirisa :D a nesmem da ih kvarim, jer sam se zaljubio :) Inace manje problematike, za sad bezazleno, one se ne zale, a mislim da je krivac visa temp nego pre, sada moram da menjam cesce vodu i perem tank, tipa 3-4 dana, a tolko i ode oko 15tak L (ciljao sam ovo na nedeljnom nivou :( ), probacu jos da dodajem svez mix tipa 5L na svakih dan - dva, da vidim sta kaze Mene podsecao kao ulje na vodi ili trag nafte u bari kad ostane samo po povrsini samo nema takve boje:confused: Pozdrav :vutra: do sledeceg javljanja :) :wave::mario::::listomahanje::
Pozdrav drustvo :) Belezimo 66 dana zivota i 2 nedelje 12/12, NL je 27./28. usla u preflower, pa bi mogao od danas da racunam prvi dan cveta, a ICE je pokazala dlacice juce, tako da ce i ona za koji dan u kalendar :) 28./29.04. Bilo je posla na sve strane :) dobile su po 2.5L PH vode i presli smo na Jungle Juice Bloom 1.1 EC (1ml/L), a od proslog upa sam svaki ili svaki drugi dan dodavao intervale i sada smo na 6x, ode oko neke 3-3.5L svaki dan Nute burn se desio jer sam ja zakasnio, tj namerno sam probao sto kasnije da dodajem, ali one kako se naviknu na 3x ide kolko god, evo npr prosli flush su bukvalno bile potopljene 5 sati a list nisu spustile :) a ipak ako se kasni onda skace EC oko korena i pokazu nute burn kao sada, iako su hranjenja minimalna Loli na ICE tako da sam ostavio samo poslednja dva (ili tri? ) sprata, NL skinuo tek po koji list sto je krenuo u pot dole, i neke od ovih par vecih sto su zaklanjali svetlo i reko da iskoristim kisovito vreme, ali ipak ispustaju vlagu da se TT skoro ne gasi :) nekad jedva dodjemo do 27C (50-55% RH) A bilo je i treninga svuda po malo kao i uvek :) Sinoc sam im upalio i ove od 6.5k, pa se suncaju na 300W, malo su i one otisle gore, malo sam ja spustio, sada NL je na oko 35cm a ICE ~40cm :) Prepolovio sam proslu co2 kesu i dodao novu 60gr pa sad imam na oba kraja po jednu, a mislim se jos dve po coskovima da probam sto manje zaklanjati svetlo Inace skoro ih ne diram, a i slabije ih gledam od proslog prckanja :D sve radi, sve je na mestu, tako da ih sada cekam, tj sta novo svetlo kaze :) i cekam da odu jos koji cm gore da mogu spustiti ventilator ispod krosnje, jer dosta zaklanja svetlo, u nadi da ce ovi PC biti dovoljni, a uskoro i u potrazi za nekim novim mini ventom :) :wave::vutra:
E pa vidis to mi nije jasno jer kesa je vec tu, krije se na slikama, i sad kad kazes - razmisljam, ventilator sam spustio pre neki dan, da ne tera gore? al opet co2 treba da je tezi od o2 :confused: short, compact, fastly blossoming, indica-dominant Phenotype #1 short, stretched, fastly blossoming, indica-dominant Phenotype #2 malo me ICE plasi da nije zapala ova prva, a ja kao selektujem grane jos uvek, a na NL ostavio dve kao ajde i sad ih gledam sta cu sa njima, vec par dana im dajem, al mi nesto kaskaju malo sam skeptican, al ajde :D nek se samo gurkaju kako kazes, dovescu ja njih u red ako treba :) cak se razmisljam i da li cu ili necu mrezu stavljati :confused:smiley9934
Prva nedelja 12/12 iza nas, bilo je posla na sve strane, strech tu i tamo, uslovi skoro idealni, NLa zatezem tipa svaka 2 dana, a ICE svaki 3-4 NL treniran dan posle upa Cinilo mi se da prethodni "mini flush" nije urodio plodom, kao da su mi stale, pa hajde jedan balon 5L ph 6.0, pa 5.8 i tako, trajalo je ovo nekih 5 sati, pola litre - litru jednoj pa drugoj i tako u krug, cca 30L, i na kraju svakoj po 1.5L CalMag EC0.5 i to im je do sledeceg zalivanja (nekih 16h kasnije). . . primetio sam i povisen ph na runoffu, pa otuda jos jedna briga, sem krajeva listova koji su me vise zabrinuli, te sam smanjio hranu sa 1ml na 0.9ml/L EC 1.0 Obe su bile vesele po budjenju, a NL me iznenadila :) 5 dana od 12/12 blagi loli da probam poterati ICE gore i trening na obe Opet sam primetio svetlije krajeve, te je od neki dan EC0.9 = 0.8ml/L Dizu ozbiljno vlagu, vec na budjenju skoci sa 45% na 55%, pa bude oko 27.5C dok malo ne ugreje i dodjemo na ugodnih 28-29C :) reko bi da im se svidjaju dodatni wati i bojim se da tek sad krecu u vis :D Sada kad sam sto sta obavio, mislim da je povisen PH u runoffu zato sto je kokos sada prosejan i medium je prozraceniji, ne bi trebala panika da hvata jer biljke su zdrave. Opet se cudim sto mixam nizak EC i bune se da im je puno, hajde da pojacam power gore, pa da vidim sta ce da kazu, pa mozda pojacam ili dodam jos jedno zalivanje, trebao bi da ispratim narednih dan-dva, svetlo + transpiracija + stomata + i tako to :) A kontam da sam ih i ja malo zeznuo na pocetku, prvo sam drzao blizu svetlo pa udaljavao, a treba obrnuto, jel :fuck: I kad pogledam slike vec vidim novog posla, treba izdici ICE 2-3cm i istrenirati jos malo, a NLu pomeriti koju granu :) :wave::vutra:
Zavrsismo lagano vegetaciju sa 49 dana i obelezavamo prvi dan na 12/12 :) Temperature su nam ugodne 28.5-29.5C kao i vlaga 48-54%, noc ide od 22-24C, a RH 40-45%, pocinju da dizu i one vlagu lepo, nocas 55-56% pa je temp jedva presla 28.5 :) ovaj odvlazivac nije dopunjen od predproslog upa :) uglavnom radi samo kad turbina smanji vlagu Juce dobile svaka po 2L PH vode da se malo osveze i ociste pre nego predjemo na bloom, a i primetio sam nesto na krajevima listova, i mislim da su poceli da se savijaju i reko ajde caskom, necu da razmisljam i vidim da im se dopalo ;) I dalje na 3x zalivanja, EC1.1 , (smanjio sa 1.5ml/L na ~1ml/L) mozda da sam par dana ranije smanjio mislim da ne bi radio ovaj mini flush. Navikavam se i ja na svetlo, sad je sve svetlije - full HD :D tamniji su listovi kad ih gledam pod drugim osvetljenjem ICE blago podsisam svaki drugi dan, tu i tamo razgrnem, a NL skidam samo izdanke svaki drugi dan, svega par listova mozda za nedelju dana, al je zato razapet na sve strane. Bas me je iznenadio klon, nisam neke narocite nade polagao u njega, priznajem, mucim ga vise i navijam za ICE, al sta ce tek da bude :eek: ce vidimo :) Sad cekam trenutak pa palim 4k uz 3k, a 6.5k cu da gasim pa pratim strech, to ce sada biti sa 200 na 250W i pustam ih da lagano pridju svetlu pa pratim za dalje PS PH pen pobegao za +0.2 sinoc proveren smiley9934 :wave: :vutra::)
@Saša443 hvala, eto uvek nadjem nacin da ubijem monotoniju :D + ima i u trudu svojih ruku neke cari :) A visine skoro pa da nema vise :D trenutno na +-60cm Plave upalim da rade po 10-12h Ubacio sam foto otpornik napokon i sad je cao zdravo, lepo kaze arduinu kad je dan, kad noc i sada mogu da podesavam lepo kako hocu parametre, i ove i one :) posto dogrevam tokom "dana", a ovih dana na 150W je ispod 28C, dok sa 200W jedva pali turbinu :D Pre ovoga sam to resio sa padom temperature, al to sad nemere tako :) @Seva svi vicu i spominju biljkama neki stres, a niko ne pita za mene :D kolega @beštija rece sve, moji licni povodi su da kako tako probam da manipulisem sa rastom(visina-sirina), nekad da dovedem svez vazduh, nekad da smanjim vlagu, a sve gledajuci da izbacim one koji su u senci ili prave senku, u cilju omogucivanja podjednakog prostora za svaku (mladju) granu :) Inace Indike cu gledati malo kasnije da radim prvi topping/plucking u buducnosti smiley9934 Ove dve ce u nedelju biti na 12/12, kad se probude veceras skidam jos po koji list tu i tamo, pa da drzimo palceve da ne bude velike razlike u strechu :) A NL bese ovako pre 2 dana :) Zz do sledeceg prckanja :D :)
Haha kolko nekad nemam mira tolko mi je i zanimljivo smiley9934 i sta sad reci. . . ovaj je :)):D nema veze mozda i spakujem ja to u neku kutiju jednog dana :D Juce sam cackao temp i grejanje, nije htelo na 28C, namestio jedno, fail drugo :D ova noc bila oko 26.5C :eek: , skidao listove 2x do sada, svetlo je udaljeno na 50cm, od juce rade samo 3k, zbuna se ko luda, al slabo mi ide gore i ne mogu razvlaciti grane tj nemam :( i eto meni problem u glavi. . .pregusto da nemoz vise, dal mi tako zapalo, + juce prebacio sa 20/4 na 18/6. . . anyway saltam oko 15tog na 12/12, pa sta bude, ne ide mi se u 7mi mesec, nadam se da cemo 6ti pregurati ugodno :) 09.04. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 12.04.
02.04. Se selimo i pocinje suncanje pod novim svetlom :) Odma je doradjen trening na obe i pocele su igre oko podesavanja Bili su hladniji dani pa sam uposlio PC vent na vrhu boxa da salje/recurkulise topao vazduh ispod potova tokom "dana" po potrebi, i tako predjesmo 27C :D Vlaga je od prvog dana mnogo bolja i trosim bar duplo manje destilovane :) dan 42-48%, noc 40-44%, mogu pojacam, ali mislim da im ne smeta Svetlo hladno i bljesti boli glava :D 4k i 6.5k = 156W na 35-40cm 04.04. Navikle su se na novo svetlo i primetio sam fizicku promenu samih listova, fascinantno :) ICE je osisana samo malo, po tri lista bukvalno sa 4 grane :) al zato je NL posteno zategnuta i obrijana, i uradio sam PH flush, propracen sa po litrom svakoj CalMag EC 0.5 , a usput odradio i pripreme za auto zalivanje, jer sam morao rucno 2-3x dnevno do pre neki dan :eek: :fuck::)) 06.04. Cinilo mi se kao da se slabo strecha, pa vec par dana umesto 4k rade 3k, ali kada sam video ovo poceo sam da udaljavam svetlo, od 2 do 4cm dnevno, ovde je na oko 40 Pocelo je i redovno zalivanje 3x dnevno svakih 8h od paljenja svetla i smanjio EC 1.3 08.04. Presli smo u finalne potove 3.5L, svetlo sada na 45-46cm, razmisljam jos da podignem i/ili da iskljucim 6.5k i ostanem samo na 3k NL ICE ICE sam otkacio, pa ce pod makaze malo, a NL je dotegnuta Sledece zalivanje ce biti rucno i tajmirao sam na oko 12h, a za sledece cu da vidim, treba malo i uposliti koren sada ;) Inace za ovo presadjivanje sam koristio Plagron blok-ciglu iako je malo lepsi i bolji od prethodnog spremnog iz vrece, ipak mora da se proseje, pun je prasine Isto sam buferovao sa CalMag EC0.5 PH5.8 jer sam ga natapao direkt sa slavine Za 40 dana i nisu tako lose :) vidimo se ponovo za koji dan, treba se opet osisati ubrzo i da prelazimo na 12/12 :) Hvala @Bizzzo , sada da se uhodam malo sa svetlom i nadam se da smo sve decije bolesti prelezali :) PS Za CalMag sam pisao EC bez vode, a Canna je zajedno znaci 1.3-0.6= 0.7, a PH trenutno na 5.6-5.8, runoff 7.0