Pozdrav ekipa, evo mene u zimsko/proljetnoj avanturi. :D Nebih spamao s tehničkim detaljima, tko nije upoznat može vidjeti u mom prošlom dnevniku. S obzirom na iskustvo skupljeno kroz zadnja 2 growa, odlučio sam napraviti malu promjenu u taktici. Ovaj put idem na 3 biljke u potovima od 11L. U planu je bilo 4 biljke, međutim ponestalo mi zemlje, a prije vikenda nisam mogao u nabavku. Ostale stvari ostaju iste kao i u prošlom dnevniku, jedini novitet je ovaj clip ventilator umjesto onog glomaznog nepraktičnog sobnog venta. Kliao sam direktno u zemlju, zatvorio sve rupe na boksu, održavao temperaturu oko 28-29, a vlagu na oko 60%. Izvirile su van u manje od 72h :D Trenutno je dosta žarulja uključeno ali sam ih okrenuo da gledaju u "zidove", čisto zbog toplije. Aplikacija mjeri 15k lux. Danas računam 1. dan :D Raspodijelio sam 1L vode na njih 3, onako sa strane, da se korjen širi. Još uvijek ne radi niti ventilacija niti clip vent, samo sam otvorio jedan bočni otvor na šatoru da zrak ipak malo cirkulira. A i ja virnem svako toliko, pa eto :D
Pozdrav ekipa, nadam se da ste svi dobro i high :D Nije me bilo neko vrijeme, skupilo se i poslovno i privatno, pa eto da nadoknadim. Evo da javim i dojmove nakon curanja i pooodosta "testiranja" hehe :rasta: Ukupno je izašlo cca 200g suhog + trimovi, valjda će bit do slijedećeg harvesta :D CreamMandarin Mislim da su cvjetovi ovog puta kvalitetniji. Iz teglice se osjeti blaga, voćna aroma uz dosta nota papra. Kad se cvijet izmrvi dolazi do eksplozije citrusnih mirisa. Najviše vuće na mandarine, ali ne onakav slatki okus kao kad se mandarina jede, već više onaj miris oguljene kore koji ostaje u zraku. Okus dok se puši je uglavnom kiselo-zemljasti. High je jakl fin, dosta dugo drži i pravi je balans između sative i indice. GreenGelato#1 Kad se samo sjetim da je skoro izletila iz boxa, a na kraju je dala najviše i možda čak i najkvalitetnije...uhh... Miris iz teglice je isti kao i kad se cvijet izmrvi. Prevladava citrus, ali u čistoj suprotnosti od CreamMandarin. Ovaj miris citrusa prekriven je jako slatkom aromom. Baš kao nekakav sladoled pun sranja hahah. U okusu prevladava ta slatka aroma i okus je jako dobar. High je vrhunski. Jako dugo traje i prevladava feeling sative, ali ne previše. Malo duže sam je ostavio pa i amber trihomi rade svoje. Glavna boljka ove sorte je što ju se može pušiti stalno.... previše.... ne zakucava u pod pa samim time čovjek malo češće zaviri u teglicu :D GreenGelato#2 Ova biljka je dosta rano nastradala pa je samim time i ranije skinuta. Amber trihoma jedva da je bilo. Bojom je dosta svijetlija nego GreenGelato#1. Također, imam osjećaj da se zbog toga nije uspila razviti ni skroz slatka aroma, tako da ovaj cvijet uglavnom odiše citrusnim notama uz suptilnu slatkoću. High je jako intezivan. Čista sativa. Mozak se ubrza i dobije se želja za radit nešto. Idealno za rad na računalu ili šetnju po prirodi. Može i za čistit stan haha :D Eto to bi bilo to od mene, vidimo se na jesen u novim avanturama :D
Redovni update Nakon 93. dana pada i GreenGelato#1. Na kraju mi se stvarno čini da će ova biljka bit najbolja. Toliko se lijepi da je trimanje bilo stvarno naporno. Čiščenje škarica svako malo..... Vrhovi su nabijeni, popcorna je stvarno malo. Prezadovoljan sam :D A kad se sjetim da je skoro zbog jaja izletila iz boksa, uhh uhh :D CreamMandarin se već puši, bolja je i okusom i mirisom i radom nego prošli put. GreenGelato#2 je već par dana u teglicama, probao sam ga, lomi koljena. Stavit ću par slika nakon teglica, al to je kristalić na kristaliću :D To je to od ove sezone, box je nažalost spremljen i čeka se 9. mjesec :( Molim admine da još ne zatvaraju. Okačit ću pokoju sliku gotovog cvijeta + smoke report :D Živi bili i hvala svima koji su savjetovali i pratili <3 ::listomahanje:: :rasta::respect::vutra:
Redovni update Dan 87. Temp: dan 23-25/ noć 21-23 RH: 50-60% Ciklus: 19h dan, 5h noć GreenGelato#1 23.4 3L vode + pola doze Bloom + 0.75 P+ 27.4. 3L vode 1.5 3L vode Trihomi su uglavnom mutni, ali bez ambera. Slijedeći put ili voda ili flush i to bi bilo to. GreenGelato#2 16.4 3L vode 20.4 3L vode 24.4 harvest Nije neka prevelika količina al okej, za biljku koju sam rano zeznuo skroz je i dobro. Imam sa strane još nešto popcorna i trimova tako da je to okej. Cream mandarin 8 dana sušenja. U teglici je već par dana. Dobio sam više nego prošli put. Ne važem, al rekao bih oko 80g suhog. Skroz dobro :D U usporedbi s prošlim growom, rekao bih da je rad isti ali da ova ima bolji okus i miris, a još cure nije gotov :D Budite dobro::listomahanje::::roor::
Redovni update Dan 75. Temp: dan 23-25/ noć 21-23 RH: 50-60% Ciklus: 19h dan, 5h noć GreenGelato#1 11.4 3L vode + PowerZyme i SuperVit i Boost 15.4 3L vode + pola doze Bloom i 0.75 doze P+ 19.4. 3L vode + PowerZyme i SuperVit i Boost Mislim da je trenutno u najjačem punjenju. Računam još sljedeći put hrana sigurno, pa ćemo vidjeti za dalje. GreenGelato#2 11.4. 3L vode + PowerZyme i SuperVit i Boost 15.4 3L vode Nema tu više što. Spržena ali je puna kristala. Uskoro ide dolje, prije toga flush, a možda i ne. Nije dobivala puno hrane, pa ću vidjet kakav budem s vremenom. CreamMandarine 11.4 3L vode 15.4 3L vode 19.4. HARVEST ::listomahanje:: ::listomahanje:: Sad kad gledam po dnevniku u nazad, možda je mogla dobit još jedan put hranu, jer evo već je skoro 20 dana na samoj vodi. Početnička greška, ali dobro. Ja sam zadovoljan. Jako dobro se napunila, a popcorna ima minimalno. Vrhovi su tvrdi i jako ljepljivi. Jedva sam ruke oprao nakon trimanja :D :D Mislim da će od ove biti više nego od one iz prošlog growa, iako je ovaj pot bio i više nego duplo manji. Probao sam je neki dan, odlična je :D Sad se suši u mraku, temperatura 20, vlaga 50-55% To bi bilo to od mene za sada, budite mi dobro :D
Redovni update Dan 64. Temp: dan 24-27/ noć 22-24 RH: 45-55% Ciklus: 19h dan, 5h noć I eto ga. Photofinish :D GreenGelato#1 3.4. Flush 7.4. 3L vode + pola doze Bloom + cijela doza P+ Ova je skoro izletila iz boxa zbog jaja, ali na kraju je skoro i najbolja. Morao sam je flushat radi CalMaga, pokazala je onda i glad, ali je zato sad dobila dosta jesti. Pratim, možda do kraja dobije još jednom hranu. GreenGelato#2 3.4. Flush 8.4 3L vode + pola doze Bloom i P+ Ne vjerujem da će još nešto puniti. CalMag ju je rasturio, al što je tu je. Ima puno kristala pa će bit slatka. Ovo je sigurno bilo zadnje od hrane. CreamMandarin 2.4. Flush 7.4 3L voda Ova pada slijedeći tjedan. Mislim da se bolje napunila nego u prošlom growu. Ja zadovoljan :D U globalu sam zadovoljan s growom. Moglo je i bolje, al na greškama se uči :D Budite mi dobro :D
Redovni update Dan 55. Temp: 24-27 (tek sad vidim da cijeli dnevnik nisam pisao noćne 22-24) RH: 45-55% Ciklus: 19h dan, 5h noć Sve više i više mislim da totalno griješim sa zalijevanje. Prošli grow mislim da je bilo previše, sad mislim da je premalo... Nikad na zelenu granu, al valjda će i to uskoro na svoje. Danas kad sam zalijevao sam ugasio ventilaciju, i kaos. Cijeli stan je mirisao, predivno :D GreenGelato#1 26.3. 3L vode + pola doze Bloom 30.3. 3L vode + cijela doza SuperVit, PowerZyme i Boost Ova je u boljem stanju nego sestra GG#2. Lijepo se puni i mislim da će tu biti ponešto za zapalit. Slijedeći put uključujem P+. GreenGelato#2 26.3. 3L vode + pola doze Bloom 30.3. 3L vode + cijela doza SuperVit, PowerZyme i Boost S ovom muku mučim već neko vrijeme. Zemlja joj se presušila prije 20ak dana i od tad nikako na zelenu granu. Vidi se po lišću da je korjen u banani i mislim da tu više nema pomoći. Koliko dobijem, dobijem. Drugi puta ću pametnije. :P Poskidao sam lišće koje je bilo skroz suho, a na CreamMandarine sam skinuo i neke fan listove da svjetlo bolje prodire. Spustio lampe i sad je to to, 30-40cm od vrhova. Iznad CreamMandarin već 2 tjedna umjesto 2 LED od 10W stoje 2 od 19W. I ne izgleda mi kao da je pali. CreamMandarine 26.3. 3L vode + cijela doza SuperVit, PowerZyme i Boost 30.3. 3L vode + pola doze Bloom i cijela doza P+ Definitivni prvak ovog growa. Cvjetovi su ogromni, niži katovi su se bolje popunili nego prošli put. Najbolja stvar je što su trihomi već uglavnom mutni, tako da slijedeći put ide flush, pa za 5-6 dana samo voda i onda još 4 dana da se osuši i ide pod nož. To bi značilo da će biti gotovo nakon samo 70 dana. :D :D :D I još jedna zajednička :D To bi bilo to za ovaj put, ostanite dobri :D
Redovni update Dan 47. Temp: 24-27 RH: 45-55% Ciklus: 19h dan, 5h noć GreenGelato#1 18.3. 2L vode + pola doze Bloom + cijela doza Boost 22.3. 2L vode + cijela doza SuperVit, PowerZyme + pola doze Boost Bilo je par jaja na nizim nodovima, to sam pocupao. Vrhovi su dosta sitni, ne pokazuje da joj nesto smeta al ni ne puni bas :( GreenGelato#2 18.3. 2L vode + pola doze Bloom + cijela doza Boost 22.3. 2L vode + cijela doza SuperVit, PowerZyme i Boost I na ovoj je iskocilo par jaja, ali mislim da sam na vrijeme vidio i uklonio, valjda nece bit menki :D Lisce joj se napokon uspravilo, ali takoder kao i kolegica, sporo puni i vrhovi su skroz sitni :( Nesto lisca je unisteno, pretpostavljam da je bila gladna kad sam pojacao svjetlo, ali mislim da se to sad smirilo. Sad sam joj dao cijelu dozu Boost umjesto pola posto sadrzi CalMag. CreamMandarin 18.3. 2L vode + pola doze Bloom 22.3. 2.5L vode + cijela doza Boost + pola doze Bloom, P+ Daleko najnaprednija biljka i najljepsa, bit ce headova. Po iskustvu iz proslog growa, ova je gotova za 30 dana, mozda i manje. Zato sam ubacio sad P+, a i gnojim iako je u planu bilo samo vitamine. Jede i neka jede, necu joj branit :D Tu i tamo ih zarotiram po boxu, lampe su sad na max iako su jos na nekih 50ak cm od biljki. To bi bilo to, budite mi dobri :D
Redovni update Dan 39. Temp: 24-27 RH: 45-55% Ciklus: 19h dan, 5h noć GreenGelato#1 10.3. 2L čiste vode 14.3. 2L čiste vode Krenulo joj je lagani lišće prema dolje još prije lolia i svih zahvata kao i na sestrici joj GG#2, pa reko da je tjedan dana poštedim kemija. Slijedeći put ide pola doze Blooma i cijela doza Boosta. GreenGelato#2 10.3. 2L čiste vode 14.3. 2L čiste vode Ova je neka miješana sa žalosnom vrbom, ne znam. Teško joj je pala ona suša kad me prije 10ak dana nije bilo kući par dana i od tad je još nisam skroz dobio nazad. Slijedeće zalivanje ako sve bude okej ide pola doze Bloom i cijela doza Boost. Moglo bi se i lolli doradit ako sve bude okej. CreamMandarine 10.3. 2L vode + cijela doza Bloom 14.3. 2L vode + cijela doza SuperVit, PowerZyme + pola doze Boost E ova je prava, lollipop + defolijaciju kao da nisam ni napravio. Mogao bi kosilicom kroz nju, nebi ni osjetila :D Vjerojatno ću je kroz koji dan još malo počupati, a s gnojivom nastavljam ovim ritmom, ne izgleda kao da joj je puno :D Od jučer se krenula i šećerit, a i fino miriše :D Evo i jedna grupna To je to od mene za ovaj put :D Budite dobro :rasta: :rasta: :rasta:
Samo da zabilježim, palo šišanje i na ovoj muškobanjastoj GG#1, čupnuto i koje jaje al čini mi se kao da ne izbacuje više :D malo sam još raširio te grane da se popuni box i zamjenio mjesta GG#1 i GG#2
Još jedan vanredni update, teško mi je stić odraditi sve od jednom na sve 3 biljke, a volio bih napraviti usporedbu 7 dana nakon lolipopa. GreenGelato#2 Odrađen je loli, ali listovi su nekako obješeni. Jel postoji neki drugi razlog za to osim previše/premalo vode, jer mislim da nije to.
Vanredni update CreamMandarine sam odradio loli i to dobrano, dodatno je dotegnuo i mislim da je to to od čačkanja za nju. Nadam se da će stretchnut još malo i ja zadovoljan.
Redovni update Dan 32. Temp: 24-27 RH: 45-55% Ciklus: 19h dan, 5h noć Pozdrav ekipa, kako je GreenGelato#1 krenuo izbacivati jaja i skoro odletio u kantu, odlučio sam malo smanjiti stres biljkama. Upalio sam timer i sada je 19h dan i 5h noć. Zatvorio sam jedan donji otvor na šatoru i upalio ventilaciju + filter na 100%. Na preporuku @FatOne ipak sam odlučio sačuvati GreenGelato#1 i čini se da im je promjena ciklusa odgovarala. GreenGelato#1 2.3. 1.5L vode + pola doze TNT 6.3. 1.5L vode + cijela doza SuperVit, PowerZyme i RootComplex Čini se otkako sam promjenio svjetlosni režim da je biljka prestala bacat jaja i sve je više pistila. Pratim kuda to ide, hoće li biti skroz hermi ili je to to od jaja. Hvala još jednom @FatOne , zahvalni smo i biljoza i ja :D GreenGelato#2 2.3. 1.5L vode + pola doze TNT 6.3. 2L vode + cijela doza SuperVit, PowerZyme i RootComplex Biljka odlično napreduje, ima ovu zanimljivu mutaciju koja se vidi u lijevom donjem kutu slike. Jedna grana se razdijelila u dvije i tako ide dalje, zanima me kakvi će tu vrhovi bit :D Čekam još malo da se rascvjeta pa će ići lolipop i ubacit ću joj Boost CreamMandarine 2.3. 1.5L vode + cijela doza TNT 6.3. 2.5L vode + cijela doza SuperVit, PowerZyme i Boost Ovaj je definitivno najnaprednija. Jede kao blesava. Već je skoro 2 tjedna na TNT prehrani i nikad joj nije dosta. Neka neka, bolje da ljulja nego da žulja :D Stretch je vjerojatno uskoro i gotov tako da je u planu loli jako brzo. RootComplex je izbačen i zamjenjen Boostom. Mislim da je i od TNT-a to to. Računam da joj slijedeći put slobodno mogu puknut cijelu dozu Blooma. Ja sam za sad zadovoljan. Sve više manje ide po planu osim ovih jaja, al valjda će se i to izgurati :D Sve pohvale, kritike i savjeti dobrodošli. Toliko od mene, budite mi dobri :D
Ma definitivno su muda, ove druge dvije tu imaju pistile, a ova kuglice u nastajanju. Nisam uspio bolje slikat, još su poprilično sitna, al sam je ipak izvadio iz boxa, sutra najvjerojatnije ide u biootpad haha :D A nije da se širi, al zahvačeni listovi odumiru polako. Onda će i slijedeći put dobit pola doze TNT Hvala :D E gle ovo, greenGelato ova ženska iz jednog vrha krenula 2
Redovni update Dan 23. Temp: 25-28 RH: 45-55% Ciklus: 24h dan GreenGelato#1 22.2. 1L vode + pola doze SuperVit, PowerZyme i RootComplex 26.2. 1.5L vode + pola doze SuperVit, PowerZyme i RootComplex Ova nije dobila TNT jer se čini dosta tamno. I najslabije je razvijena. Još nije procvjetala, a čini mi se da je dobila i jajca. Molim stručna mišljenja, i koliko vremena imam da je se riješim? :( GreenGelato#2 22.2. 1.5L vode i pola doze TNT 26.2. 1.5L vode i cijela doza SuperVit, PowerZyme i RootComplex Biljka je skroz u prefloweru, stretch je lagano krenuo. Mislim da je to to od rootComplexa, samo nisam siguran jel bi slijedeći put dao pola doze TNT ili pola doze Bloom + Boost. CreamMandarin 22.2. 1.5L vode i pola doze TNT 26.2. 1.5L vode i cijela doza SuperVit, PowerZyme i RootComplex Ova je možda i najveća, možda jer je CreamMandarinXL hehe. U usporedbi s prošlim putom sad je biljka puno bolje razvijena. Mislim da je do temperature i jer mi je lakše zaljevati potove od 11L. Puno bolje se suše. Već 3 dana bude lagano za zalit, al ostavim još jedan dan nek se nađe, da budu skrooz lagane. I jedna grupna + plodovi prošlog growa Budite dobro :D
Redovni update Dan 16. Temp: 25-28 RH: 45-55% Ciklus: 24h dan 0h noć Zalijevanje: 15.2. 0.5L čiste vode za svaku biljku 19.2. 0.9L vode + 1ml/L PowerZyme + 2.5ml/L RootComplex + pola doze SuperVit Pozdrav ekipa, Male napreduju ko lude. Uspoređivao sam malo sa prošlim dnevnikom i nije za usporediti :D Tek je 16. dan u tijeku a već su bočni izdanci krenuli dobivat svoje bočne izdanke. Bit će vezivanja boli glava, al neka :D Od rasprave oko CalMaga svjetlo sam dizao 3 puta, sad je na nekih 70-80 i čini mi se da je to sweet spot. Prvi par listova se počeo sušiti na sve 3 biljke. Nije zbog hrane ja bih rekao, nego neki prirodni ciklus. Još uvijek nisam upalio niti timer niti ventilaciju, možda čak cijelu vege odradim 24/0, pa onda u cvatu 18/6 + ventilacija. Za sada su ovako svi parametri u optimalnom pa neka ih :D To bi bilo to manje više, slijedeći update za tjedan dana. Svi savjeti i komentari dobrodošli. E da, nikad nisam napisao al možda ste i mogli pretpostavit, na bijelim tacnama su GreenGelato a na smeđoj je CreamMandarinXL Živili :rasta:
Na prošlom dnevniku si pisao za TNT :D Nisam pametan, app na mobitelu pokazuje 18k lux-a, što nebi trebalo biti previše :( Pogledat ću da napravit neki light trap kako kažeš, jer točno taj otvor gleda prema ostatku sobe pa je Las Vegas :D Ma samo piši, volim upijati znanje :D Ovo što sone kaže, mogu shvatit da se tako nešto može dogodit... ne znam, pratit ću sad hoće li se fleke širit pa da nabavim BioBizz Calmag. E sad, kad sam već uzeo TNT, možda bi bilo bolje u prefloweru/stretchu davati TNT, a tek kad baš procvjeta krenut s Bloomom. CreamMandarin je zadnji put dugo bila u prefloweru, tek u 40 i nekom danu se moglo reć da je procvjetala. Znači ima mjesta za 1-2 zaljevanja s TNTom. Usput, sve od Hesia mi je ProLine, jedino sam vidio da je neki lik za autose prilagođavao tablicu, pa ne znam koliko to ima smisla. Evo tablice pa baci oko ako ti se da :D Nema bolje nego kad sativa dominant potakne glavu na procese :D
Dan 9. Temp: 26-29 RH: 50-60 24h dan 0h noć 07.02. 0.5L vode po glavi, cijela doza SuperVit, PowerZyme i RootComplex 11.02. 0.5L vode po glavi, cijela doza SuperVit, PowerZyme i RootComplex Mislim da se lijepo razvijaju, jednu je malo lightburn/calmag def, a druga je malo uvila list zbog niske vlage (bilo je oko 35-40). Ubacio mokri ručnik i dalje raste normalno. Ubacit ću im slijedeće zalivanje pola doze CalMaga pa ćemo vidjet. Kroz dan ću nadopunit potove sa zemljom i napraviti prvi LST. I to bi bilo to, budite dobro :D