
Galerija nije uvezena
pozzz drugari otvaram ovaj dnevnik prvenstveno zbog saveta a i malo da se druzimo:vb_wave: pa da pocnemo sa slikama dakle sorta je ,tako mi je receno, push no1 ili tako nesto posto pod ovim imenom nisam nasao (fem). U zemlju je prebacena 01.06 a zemlja je florabela univerzal 20l + skoro 10l odgore substrat za cvece springer,u kanti probusenoj dole i po celom obodu za lst. do sada sam dva puta prihranio sa pola doze blumi 5.8-4.6-3.5 i jednom sa pola doze fertikare 14-11-25+me i folijarno dva puta mikrobioloskim djubrivom eko buster(mozda sam pretero al su bas bile male doze) posle drugog lst-a sam odsekao velike listove da oslobodim bocne grane koje su bile oko 2cm(isto mozda greska al mislim da nije bio velik stres). zalivam svaki dan tj vece sa vodom iz cesme nepoznatog ph. zadnjih nedelju dana nisam djubrio al se spremam:dadaevo sta imam na raspolaganju pa ako moze preporuka 1 substral vital aktiv(slovenacki) sa gvozdjem 2fitofert green 10-4-6 3fitofert bloom 3-8-6 4floravit za cvetanje 5-5-6 5fertikare 6kristalon specijal 18-18-18+MgO 7fitofert kristal 19-19-19+MgO+ME 8slavol mikrobiolosko 9biofor aktiv mikrobiolosko zemljisno 10ekobuster m.biolosko folijarno
Eto ,sa ponosom mogu poruciti moderatoru da zatvori ovu temu i prebaci gde joj je mesto u ZAVRSENE DNEVNIKE:bananica:icon_lol: Po mojoj slobodnoj proceni dobio sam oko 100 grama suvog kvalitetnog proizvoda od jedne fem biljke za 6 meseci pijenja kafe na terasi,kad bi takav uzgoj bio legalan sa dve do tri biljcice bi bilo ekstra,a ovako non stop si u grcu iako su uslovi kod mene fantasticni sto se tice kamuflaze,dese se neke neplanirane gluposti(zena zvala majstora za roletne i tek kad je ovaj dosao i krenuo da popravlja redom po sobama skonta da ce imati sta da vidi haha bilo je brzinsko sirenje vesa hahaha sad je smesno al u tom trenutku......).Puno je sest meseci,zato na prolece dolazi u obzir samo automatika sto se tice terase.Jos jednom hvala svima koji su pratili i pomagali svojim savetima,kritikama,pohvalama.....pozz od ZLOG
dodjosmo do kraja druzenja,hvala svima sto su pratili,davali savete,lajkovali,citali......osusena je na trecoj terasi ispod stola na kom je slikana,trim je lose odradjen pre posla zurio sam,nemam vagu nit mi treba,ja sam zadovoljan i spremam se za indor,mislim da cu napraviti dobre uslove to jest box al otom potom....evo slika za kraj pooooz
Evo ostao sam duzan slike posle vodenog susenja,a ne znam da jednu sliku ubacim pa sam dodao hedic sto sam capno sad,da se malo pocastim malo ga gusenica gricnula pa je platio glavom tj hedom Uglavnom danas je dve nedelje isteklo, kako je samo na vodi ,evo je, i dalje sam los fotograf Sutra je vodim u mrak i to se namestilo da mi je sutra 35. rodjendan sta ce coveku lepsi poklon:dada Hvala svima na pomoci,stekao sam iskustvo i nadam se uskoro novom druzenju u indoru,ako ne terase su polozile ispit a prolece ce brzo doci.Necu nikog da imenujem,ali kroz ovu avanturu imam osecaj da sam stekao nekoliko prijatelja i to je isto za mene nov osecaj,posto sam uvek ismevao ljude koji se druze preko neta,sad mi je krivo.......odo u patetiku.....POZZZ DRUGARI OD ZLOG
Odmah da se ogradim,sinoc na ventu osuseno.Super je.Znaci sedam dana voda(jednom dnevno zamena) i onda 5 sati ventilator i gotovo.Miris nula bodova kao blag miris sena,jace se osetii neki duvan za motanje,ukus isto nula bodova,oseti se ukus duvana i to je to.A za rad cu samo reci da je ekstra,jos kad pomislim da je skinuto pre sedam dana a napolju sunce 30 stepeni.........sve mi neka milinica hahahaha Uglavnom:dok cekamo kraj hteo sam ovde da resim neke nedoumice pa da pocnem: Nabavi sam 400w hps,napravio(majstor ne ja) reflektor,tajmer,lance kukice .....uzeo metar i krenuo po stanu da premeravam.Uglavnom da ne duzim 70/110/visina klizna od 150cm do plafona po 30cm pomeranje(police) spajz.Koliko greje hps 400? Krenuo bih u novembru,zima spajz nema grejanje,box bi bio do spoljnjeg zida,nemam predstavu da li treba da razmisljam o hladjenju ili grejanju boxa. Ova biljka na terasi je visine 80cm i najveca sirina isto 80cm,znaci uz malo bolji lst i drugacije saksije mogu sa dve biljke napuniti taj prostor.Svi kazu da greje puno i savetuju kultjub pa kontam da bi mi to bilo laganica jer u spajzu nema grejanje. Znaci sta mislite jel mogu odraditi sa hps 400 u okviru boksa 150cm visine ili mora 180,210,240 uz neki vent za izduv 10w(video na limundu 900din)
Evo drugari,prosla su 4 dana od zadnjeg javljanja.Znaci ovo je sedmi dan od ispiranja i jedina vidljiva promena je zutenje listova,trihomi i dalje vecinom beli,al kontam za 5-6 dana ce to biti to kako god bude lol. evo i slicka miris je ekstra rad, sto sam cupkao male suve hedove i vise nego dobar,cak i da cela bude takva ja zadovoljan,kolicina,pa u nekim fazama njenog rasta sam prognozirao vise,a u nekim sam mislio da je mrtva,jedva se izvukla,tako da hteo ne hteo moram biti PREEZADOVOOOLJAN
evo danas sunca:bananica:bananica,jedva cekam da zavrsim vodeno susenje,posto nemam nista,a ne kupuje mi se jer je mnooooogo skupo.Evo malo slika kako radim taj za mene novi nacin susenja trihomi su i dalje velikom vecinom beli i nikako da skontam kojom brzinom crvene uglavnom kad ovo u nedelju osusim:icon_lol: lakse cu cekati 50/50. malo smo se slikali pa evo kako izgleda danas uglavnom vec duze vreme ne izbijaju pistile i nema nekog primetnog rasta hedova,trihomi kao sto sam rekao sporije crvene nego sto sam ja mislio,tako da samo pratim i cekam kad cu da je odvedem u mrak lol lol
Sve su penzosi i non stop nesto ceprkaju dokoni po zajednickom dvoristu gde se nalaze i supe,u supi imam i nekih gredenaca(neka vrsta ormara u laloskom slengu),imam jos 10-15 dana do sece,e sad jedino kad bi nesto izmajmunisao,da susim u poluzatvorenom ormanu sa jelkicama,i problem je sto je moja supa prva u nizu i najbliza prolazu gde prolazi i kurta i murta.Qvo sa kutijom i teglama zvuci savrseno,kontam da je savet iz licnog iskustva,i meni zvuci neverovatno jednostavno
Hvala na resenju sa kutijom,znaci 48 sati kutija i bez obzira koliko se osusilo u teglu,ustvari nadam se tegle lol,i da Bizzarusu(ovo oprah ti je skroz bzv) da li si nekad radio vodeno susenje?Ja sam 3 grane potopio i menjam vodu svaki dan,da li na kraju samo uzmem vent i uperim u njih direktno dok se ne osusi?To sam uradio sa granama koje su napale gusenice i spajdermeni da vidim kako funkcionise. Hvala unapred na odgovoru pozzzzzz
Paprika je Aurora,super je ukus i nije bas jako ljuta kao ostale habanero papricice. Uglavnom blizi se seca marihuane(ne paprike,bas je unela pometnju u dnevnik),videcu sta ce ispasti od vodenog susenja za sedam dana,znaci pre toga je necu skidati sigurno,posto ako se povampire spajdermeni moracu celu u vodu,nadam se da ce se sama izboriti smolom sa njima ovih desetak dana posto volim kad mirisi(super je miris bilo bi steta).Vec sam poceo da lupam glavu gde i kako da je osusim kvalitetno.Dosao sam na jednu ideju pa mi treba vase misljenje. Terasa je nadkrivena i ima 8 kanapa za susenje vesa razvucenih na razmaku od desetak centimetara,mislio sam da ispred i iza rasirim neke carsae(imam od hirurskog platna) a izmedju njih pokacim grane na kanap malo spustene.Od čarsafa se ne bi videle a i ne bi ih tuklo sunce(ako ga bude). Druga varijanta je špajz,al em je pretrpan kojekakvim glupostima em ce mi ceo stan mirisati na nju. Treca je varijanta šupa koja je super ali je povezana sa ostalih 6 komšijskih i svako ko udje u svoju sigurno ce osetiti neki neobican miris,NEGDE SAM PROCITAO DA LJUDI SA JELKICAMA za automobile kamufliraju miris....jel neko probao koliko je efikasno Inače jutros pre posla sam je pogledao lepo izgleda i sve vas je puno pozdravila
E sad,posle sece sam je naravno slikao,ovo sto je ostalo izgleda ok. i razmisljam kako da je isperem jos jednom a da je ne izmaltretiram jos,ili da je uopste ne ispiram uglavnom evo slika I odlucim se za ispiranje i improvizaciju......uzeo sam uske plocice za kupatilo i naredjao u kadicu za bebe i tu natakario bakutu dakle ovako nesto Isprao sam sa 60 litara vode i svaki put korigovao ph inace baloni od pet litara i imam samo dva, a posle svaka dva mora se prazniti kadica...sipaj,prosipaj,zalivaj,prosipaj,sipaj,otvori vrata,digni dasku na wc solji,obrisi kupatilo da zena ne vidi da sam promasio solju kad sam praznio kadicu,brisi terasu jer se cedi dok ja praznim,ustvari punim,jesam stavio sirce................A SADA ZURIM,ZBOGOM I OPROSTI MI A JA NE ZELIM..........
Evo mene opet, jaci nego ikad..........uglavnog 5 dana posle ispiranja tj 25. dobila punu dozu hrane i podigao one grane sto su pale,sacekao tri dana i 28. malo slikao predvece na brzinu Ocekivao sam magiju ali na zalost posle ispiranja nisam primetio, napredak,cak naprotiv dogodila se stagnacija,a posle hranjenja nekoliko hedova i donjeg lisca kod hedova(razliciti hedovi) bilo je sprzeno. To sam slikao ali vec je pao mrak sa blicem se losije vidi STA RECI....skenjo se skroz,capno dva tri skroz sprzena a ove ostavio da pratim,naravno ova dva tri smoto BEZ SUSENJA znaci bas sprzeno,i razvalio se. Sutradan tj. juce je glavom platio srednji sa slike isto bez susenja oma u rizlu i pljus nije lose. ..................................................................................................................................................... I evo nas u danasnjem danu ,punom akcije,znaci 71. dan cvetanja peti dan od prihrane,dodjem do nje i imam sta da vidim,ona vezana grana skroz se otrembesila ko mrtva,uzmem mikroskom ono i SPAJDERMENI:sick:RAZBOLEO SAM SE slikam katastrofu I sta cu, SEECI!... malo sam osisao hedove slikao pored svoje papricice habanere i stavio na vodeno susenje. Evo plodova moga truda :dada :banana_rasta: :dada :cvetak Ako se dobro secam to bi trebalo ovako: uzeo sam posudu,stavio grane nalio vodom,odgore folija i tegici posto sve treba da je pod vodom.Jednom dnevno menjam vodu,tako sedam dana i onda ventilatorom osusim.Slikacu sutra kad budem menjao vodu i nadam se da ce me neko ispraviti ako nesto pogresno radim.
evo kako danas izgledamo to su grane koje su popadale iako vezane I evo nekoliko makro vrhova mada prilicno mutne slike Mozda malo smaram svaka dva dana sa slikama.....
Evo malo nocnih slika,super mi izgleda u mraku
Juce je dobila flush,bilo je borbe kroz troje vrata,jedan mali hedic se odlomio,pa sam ga ekspresno osusio i probao,radi zadovoljavajuce s obzirom da je bas bio mali i osusen na lampi za dva minuta.Vrhovi grana su se bas udebljali i vuku na dole,tako da sam malo i vezivao te kriticne grane koliko sam mogao. Danas je 62. dan cvetanja,OPRAH mi je savetovao da idem jos jednom fuul dozu hrane za 3-4 dana a onda jos jedan flush,samo ne znam da li izmedju prihrane i flusha da ubacim jedno zalivanje ili odma flush kad se zemlja osusi posle prihrane.Posle podne cu je malo slikati i smeknuti mikroskopom trihome,posto sam juce tri sata vodio borbu sa ispiranjem i nisam nista drugo stigao. Nalazim se u zavrsnoj fazi,nemam iskustva sa unutrasnjim uzgojem(jeste napolju al je u saksiji),tako da mi svaki savet zlata vredi. Hvala svima sto prate ovaj moj poduhvat i pruzaju podrsku ako ne savetom onda lajkom.POZZZZZZ
Danas sam slucajno,dok sam blejao s njom na terasi 2.5 sata,primetio nesto neobicno,pa reko da pitam sta je Evo slika Pre dva dana sam je zalio sa kristal npk ful doza i ona divlja li divlja ,za dva najvise tri dana bi trebalo zalivanje,da li cu je ujedno i flusati jos ne znam,kristale baca bas pojacano zadnjih dana i nove pistile izbijaju duz celog heda,trihomi su uglavnom beli sem na vecim hedovima kojih ima prilicno lol e tu je sareno pozzzz svima
Sinoc je padala kisa,primakao sam je do ograde pa kolko je uhvatila. Nego da krenemo sa slikama:dada eVO PRVO SE SLIKALA CELA figura Pa smo presli na levo desno sredina napravila je i nekoliko pirueta samo za vas Onda sam joj rekao da malo napuci cvetove,reko ima ovde matorih perverznjaka koji to vole I tu se totalno zanela skinula gacice i pokazala svoju...... Eto TOLIKO od naS POZZZ svima ps. doktore primljeno k znanju,vec sam juce mislio,u svim dnevnicima komentar a kod mene nista,a ti si je od spajdermena spasio:bananica zzzzzzzz
Juce zalivene cistom vodom sa korigovanim ph.Jos cu je pustiti,cekam da se na vecini hedova pojave crveni trihomi i onda ispiranje.Ovde je danas bas zahladilo i oblacno je,ne znam koliko to utice na nju al saznacu,mikroskop je stalno u dzepu i vec me boli oko koliko buljim.I dalje izbacuje nove pistile sto je i presudilo da je jos pustim. Doktor Creative zavrsio svoj grow i sad ga nema,dzaba i pesma sto sam postao Poooz svima
SMF - Doktore pomagaj - YouTube
Jel da posle 7-10 dana ispiram a onda jos 14 dana samo voda?Znam da zvucim kao retard posto si mi ekstra brzo i totalno jasno odgovorio(hvala metalni manijace) al moram da proverim, malo sam se :banana_rasta:.......ustvari malo viswe:banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::b_jump: banana
Meni se cini ok. ali bih voleo da mi to potvrdi neko od iskusnijih.Inace oni na t(ne mogu da zapamtim trihinomi lol) ima po koji i crvenkast al su 99% beli. Hedovi su tvrdi i imaju lep miris ali ne intezivan,tek kad ih malo pipnem,stvarno vuce na neko voce ali ne kao zvake,bas je egzotican smek,jos nisu masni pod prstima i jos ih nisam probao lol. Citao sam da neki skidaju sitne hedove da se pune glavni jel to opravdanje za dirkanje pre vremena ili je stvarno tako?Fotoaparat mi bas i nije neki ali nisam ni ja bas neki fotograf,nadam se da se ok. vidi. Pozzzz Kad sam video ovaj makro hed(sliku) ponovo sam smeknuo mikroskopom i ima gomilu crvenih,sta da radim? Da je ispiram,vecina hedova su sa belim ali ima i nekoliko gde ja 30% crvenih,skroz sam sludjen pomagajte drugari
Zena otisla sa klincima do grada na ulicne svirace i ponela fotoaparat a zaboravila bateriju hahahaha,tako da nema slika ni mojih a bogami ni njenih lol. Uglavnom malopre je zalivena i prihranjena kristalom,razmisljao sam da li da idem jos jednom samo voda ali eto,dobila je klopu pa cemo pratiti veceras,posto przim na PokerStarsu,kasno cu leci lol bar se nadam. Ujedno sam odradio i folijarno ekobusterom znaci fuuul tretman.Ako primetim nesto sumnjivo ide ispiranje koje nas svakako uskoro ceka,ali nadam se da ce reagovati kao prosli put. Moj je neki plan jos jedno cisto zalivanje za 4 dana,pa onda jos jedno hranjenje posle jos 4 dana i onda 21. 22.09. ispiranje ako pocnu tamniti.Verovatno cu ubaciti nocne slike kad se vrate mada blic me plasi,ako ne onda sutra. Pooooz svima Evo je Uspavana lepotica
:cvetak :cvetak :cvetak :cvetak
Kao sto sam rekao,posle 4 dana slikana,a onda zalivena vodom korigovan ph Evo puno slika pozzz
Nije se osusila preko noci,evo nas u drugom danu posle hranjenja djubrivom u granulama,tacnije kristalima.Dao sam 0.1%ni rastvor tj jedna kafena kasicica(ravna je oko 5 a supena oko 20),izmerio ph i dovede ga na 7 a inace je visok da ne postoji nijansa preko 8.5,tako da sam na 5l vode dodao pola cepa sirceta a inace ide 2. Slike cu pokaciti pred novo zalivanje pa cemo uporediti sa predhodnim slikama tj. ja cu uporediti a nadam se i neko odavde jer sam ja malo subjektivan,kakva je takva je moja je jeeeeeee. Mogu da kazem da se vec vidi napredak,posebno na malim hedovima,svi su dobili belu kapicu od novih pistila,haha ma nema takve na celom forumu hahahahahahahah crce od smeha a i Vi . Odvratni spajdermeni su uglavnom vidljivi samo na jednom vrhu i oni su mi jedina briga za sad i od pocetka.Sunce przi vetric pirka...sve za 5. Znaci sreda zalivanje i slike pa se pisemo pozzzzzzz svima
sinoc prihranjena kristalom,dok ovo pisem izgleda ok. pre zalivanja sam je dobro isliko i to ovde kacim,pa ce vidimo jel cemu\\
To je to,probacu ga veceras posto je vreme zalivanja i hranjenja,obecavam puno slika pa cemo zajedno pratiti ucinak,meni se cini ok i ph 0.1%nog rastvora je 5.5-6 sto je isto idealno ali cemo proveriti pre zalivanja. Jos samo jedno pitanje 0.1% rastvor u 5l vode je 5grama ili se varam Ovo sto je power seed napisao ne pise na uputstvu,svaka cast za poznavanje materije,dogodine kad opet posejem bostan moracu ga iscimati za neki savet
pozzz Danas sam naleteo na djubrivo fito fert kristal 4/10/40+2mg+me i cini mi se da bi bas leglo u ovoj fazi.Sutra cu ga najverovatnije kupiti ako me u medjuvremenu neko od vas ne razuveri. Malo pre sam je poprskao insekticidom,karenca je 20 dana i to joj je drugi tretman istim i zove se FOBOS prvi put je razneo paukove pa se nadam da ce je isti ostaviti na miru do kraja,a to je kako vi kazete do kraja septembra. Da li da pre prelaska na fitofert odradim jedno ispiranje?
Mikroskop jutros stigao:ludak..sve se vidi ekstra(60X kineski 600din(5.5e)),doktor creative opet bio u pravu,svi su mlecni a i na zalost nasao sam se oci u oci sa odvratnim paucima ,mnogo su strasni ,i samo pice sa onim odvratnim njuskama.Ne mogu da skontam ko je poglavica pa sam sam popusio lulu. Dvoumim se da li da grunem insekticid jer su svi trihomi mlecni i kontam bar jos 20 dana cvetanja,ili da svako vece i po neko jutro fajtalicu u ruke i borba. Prva je varijanta laksa i proverena,ima da ih poubija FORBS ki macice,ali.... Evo i mnogo slika tu je i komsinica ljuta habanera papricica pozz svima
Moram da kazem nesto o treniranju,jer sam odusevljen.Mislim da sam ga korektno odradio i dosao sam do nekih zakljucaka koje zelim da podelim sa vama,iako su mozda totalno pogresni:respect: U pocetku sam mislio da je cilj omoguciti sto vecem broju vrhova(grana kasnije hedovi) direktan izvor svetlosti,pa sam ih spustao maksimalno u suprotnom pravcu od vrha biljke,znaci leva strana saksije savijam vrh cele biljke,a na desnu stranu sekundarne grane dok se ne popuni sve.I to sve tako treba ali postoji jedna stvar koju nisam znao tj. nigde nisam nasao na forumu,sto ne znaci da nema.Dakle,mislim da tokom celog treninga 80% biljke mora biti u istoj visini jer u mom slucaju sekundarne grane koje su bile ispod nivoa biljke,iako izlozene direktnom suncu maksimalno,nenormalno su zaostajale sa rastom.Na pola grova sam ubacio kao neku mrezu i uz pomoc nje podigao te grane razlika se neverovatno primetila,a npr. imale su manje sunca. Moja je bila logika da spustim sekundarne grane sto vise,pa posto su na suncu kad poteraju nove sekundarne grane u vis taman ce i vrh biljke zavrsiti svoj trening sa druge strane posude.E to sve tako samo truditi se da sve grane budu u istoj visini. Mreza je ustvari mama ali uz malo vezbe vezivanje postaje opsesija hahahaha ju ju necu vise duvati hahahahah Salu na stranu,daleko bilo pu pu,lst je mnogo prakticniji i mislim da ga biljka dozivljava prirodnije. POZZZ SVIMA
Sinoc zalivena cista voda,ph korigovan,i palo jos jedno savijanje lol nadam se da je vise necu kriviti,a tako sam se isprakso cudo:banana_rasta:. Samo jos da radi i ja sam prezadovoljan pozzz
mikroskop narucen,a evo i malo slika od danas
Ako sam dobro razumeo doktora creativea,jos dve 14 dana da hranim normalno pa tek onda da vidim oli nastaviti sa hranjenjem oli ispirati i dve nedelje zalivati,mrak i seca,do sada sam ga slusao pa cu i nastaviti,samo se stalno brinem da nije gladna posto je poprilicno razvijena devojcura,da nastavim svako drugo ili pojacam intenzitet hranjenja,dok cekam odgovor idem na limundo da vidim ima li mikroskopa za decu pozzz svima
Hvala svima na lajkovima(ala slazem rime lol),interesuje me to ispiranje,do sada je bilo zadnje dve nedelja zbog ciscenja a od nedavno se pojavljuju teorije o nekoliko tokom growa.Meni je ovo prvi grow ne racunam ono bacim seme pa sta bude a bilo je lol,ako moze neko komentar ko je probao i jednu i drugu varijantu.I da,posto sam imao dosta problema sa insektima bilo je po meni neophodnog secenja najnapadnutijih listova kad nije bilo vreme za to,e sad bi trebalo kolko ja znam sisati ali meni sve zao jer se extra oporavila a i nisam bas najsigurniji koje listove treba eliminisati,pa bi svaki savet bio vise nego dobrodosao. Sorta je passion 1 i na sajtu pise 6 nedelja cvetanja,nisam jos nabavio mikroskop,ali me interesuje ako neko ima iskustva sa ovom genetikom kad da ocekujem kraj da bih mogao isplanirati dinamiku hranjenja i ispiranja. i za kraj sjajna banana:banana: lol
Oslobodio sam se paukova ali je lisna masa unistena,mada lisce ionako bacamo zar ne:dada,nadam se da je ostalo dovoljno lisca da izgura do kraja.Preneo sam je na drugu terasu i mislim da joj odgovara.Druge nedelje cvetanja sam je dobro istusirao i isprao kao sto je doktor creative rekao,svako drugo zalivanje dobija punu dozu papice i sad izgleda ovako(sace peta nedelja cvetanja).
03.08. zalivena uvece,samo voda,mnooogo toplo
Jutros zalivena ista kombinacija
Ovo lisce sa tackicama odvratno izgleda,ne mogu da procenim koliko i da li se siri.OVAKO IZGLEDA TO LISCE a ovako cela curica onda sam to lisce posekao i sada to izgleda ovako Nadam se da cemo izdrzati do kraja pozzzzzz Sinoc sam dosuo zemlje koliko je stalo(2-3 litre),a zalivanje za dan dva
:ovca Juce je palo jos jedno sisanje najgorih listova,a uvece folijarno malo eko bustera2 kao, dobro je protiv stresa. Danas oko 18 h je dobila insekticid voley i cela terasa hahahahahahaha i uvece tj. malo pre ,zalivena istom smesom kao prosli put,i naravno slikana. I dalje smo u sado mazo odnosima,svaki dan je malo vezujem i ona se ne zali,cak mislim da se :bale Slike su nocne i taze :uhvacen
JAVI SE ZLOKI:bananica......al je dobra ova banana lol Uglavnom,sednem jutros da popijem kaficu na terasi u drustvu jedne super macke,i skontam da od njenih lepih cvetica nisam skonto pored drvo jabuke koje razvaljuju te vasketine ili koje li vec odvratne bubetine(DA MI JE KOJA BUBAMARA). Ta nesretna jabuka je skroz uz moju terasu,a komsa ispod verovatno i ne planira bilo kakvo prskanje. Preslo je na moju biljcicu i sa gornje strane lista su bele tackice i po koji mali beli crvic a sa donje strane lista se nesto krece braon boje. HOROR TESKI! HICKOK PLACE ZA PRICOM Inace hedovi rastu i super izgleda posle predhodnog miksa prihrane,ph odrzavam izmedju 6 i 7,tako da sam se malo i obradovao sto nije za ispiranje jer bi krz vrata bilo povuci potegni. Secam se da imaju neki postovi u temi bio uzgoj sa receptima za pravljenje insekticida,pa cu tamo pogledati,a ne bi bilo lose da mi neko ovde ipak da savet iz licnog iskustva(koristi li neko etiol tecni ili nesto slicno)zato jos jednom JAVI SE ZLOOKI!!:bananica al je luda banana lol
vasi su je napale sta da radim
Sve mi mirisi na ispiranje:tuzan evo jedna slika od danas,malo je mutna jbg slab sam fotograf,i ne bih da me neko vidi. kod ispiranja jel moze kada tus i udri ili da korigujem ph i na posudu od skoro 30 litara koliko treba vode da nisu mozda neki insekti?
Jedva cekam neko pitanje:bananica,jedna je biljka i ima oko 65 dana
Prvi put podjubrio za cvetanje. Floravit doza je: cep na 3l ja stavio cep na 4.5 litara vode i 30 ml Slavola a ide 50 ml na 5 litara.:hotpants: Nadam se da sam potrefio. Pratim promene i nadam se da necu morati ispirati.
Malo sam je podsisao,uglavnom zuckasto lisce,evo kako izgleda pred prvo hranjenje za cvetanje
Vise ne zalivam vodom iz klime,i posle dva takva zalivanja isao sam sa 3%h2o2 sto bi trebalo da znaci da su bakterije pobijene ako ih je bilo. I meni se svidja biljcica i mogu vam reci da se ovo ne moze porediti sa ranijim sejanjem napolju,svaki dan gledam pratim gledam gledam pa opet gledam..zena mi vec pocela ljubomorisati.Vodim dnevnik i postavljam slike,da mi neko kaze ej ne hrani vise pretero si,ili sad je gruvaj gladna je..... Moj je neki plan da u cvetanju(koje mislim da je pocelo) idem svako drugo zalivanje kobinaciju: pola doze FLORAVIT za cvetanje 5;5;6+ME i puna doza SLAVOLA. Mislio sam da nabavim plantelu(isto kosta) ili hesi na hidroponici je 1700 dinara,ali reko to svi koristee i dobro je,da vidim ja a i vi kroz ovaj dnevnik nesto malo drugacije. Inace i zemlja FLORABELA I FLORAVIT za cvetanje mogu se naruciti u Hidroponici,pa predpostavljam da su dobri al videcemo,zemlja mi se cini ok. Jedino za sada sto me malcice zabrinjava su sitne bele pegice po listovima od pocetka(vide se na prvim slikama) sto sam mislio da je posledica folijarne prihrane ekobusterom,ali javljaju se i dalje na ponekom novom listu kao i zutenje listova ispod mreze sto isto kontam da je ok. al opet nije mi svejedno,na srednjoj slici 19.07 kad se uveca vidi se kako je ispod zuto. Nadam se da ce neko od vas na vreme alarmirati ako primeti neki ozbiljniji problem
evo malo nocnih slika posle zalivanja vodom cistom,ph izmedju 6 i 7 kako vam se cini jel gladna prehranjenja ili ok manekenka
Hvala na brzim odgovorima,nastavljam sa vegetacijom i treniranjem,sad mi je mnogo jasnije,za koji dan se javljam sa slikama i novim pitanjima. POZZZ
Jel moze neko da mi odgovori na ova pitanja? Nego ako moze replika na ovaj post u drugom smeru.Napusena Veverice : na zadnjim slikama gde sam slikao granu,jesu to dlacice koje pokazuju pol? Da li je dalje u vege ili je cvetanje pocelo tj sa cim da djubrim? Dokle da je treniram da li da nastavimSCROG,ili da se vratim na LST neka varijanta spustanja grana iznad zice kad pustim da se te grane u sredini izduze? Unapred hvala na odgovorima tj. pomoci.
U pravu si sto posto,i ja isto tako razmisljam,zato i sejem sebi,na ovom forumu sam pronasao post za vodu iz klime(mrzi me da ga sad trazim) uglavnom on zaliva godinama,a stara koristi za peglu....on merio ph i sve ok,niko nije sa ovog foruma odreagovao kao ti,reko onda je to ok(post je star,jedna od onih super tema u UZGOJ,gomila strana i citam redom,ucim).Predpostavljam da su ovde ljudi vec probali sa tom vodom i valjda je bar jedan od njih bio u fazonu kao ti "hocu sve idealno za svoju bebicu" pa je ispitao tu vodu,ako su rezultati katastrofa vec bi odreagovao i negde to napisao,zbog svog tog "VALJDA"sam se odlucio za nju dok ne stigne ph merac za cesmu(stigo je 496 dinara 4.5eura). Bilo bi dobro da neko to i objavi,meni ne smeta ovde,na nekom posecenijem postu,na pravoj temi,jer ako je ok voda iz klime bila bi to briga manje u uzgoju bar nekom a i to je nesto. Nego ako moze replika na ovaj post u drugom smeru.Napusena Veverice : na zadnjim slikama gde sam slikao granu,jesu to dlacice koje pokazuju pol? Da li je dalje u vege ili je cvetanje pocelo tj sa cim da djubrim? Dokle da je treniram da li da nastavimSCROG,ili da se vratim na LST neka varijanta spustanja grana iznad zice kad pustim da se te grane u sredini izduze? Da i kako da meim ph vodi pomesanoj sa djubrivom,kad ta mesavina promeni boju? Unapred hvala na odgovorima tj. pomoci.