Pozdrav! Evo malo dnevnik da zajedno vidimo što će ispasti od ovoga ;). Cilj mi je dobiti kvalitetu, a kad je kvalitetno neka ga i ima. Rezervi imam dovoljno što se tiće pušenja ali ne mogu gledat box prazan i sjemenke u ormaru. Nemam snage da radim veći grow kao ovaj prije nego ovako da se malo igram sa jednom biljkom, a pogotovo sad kad sam od sponzora dobio lijepi paket aditiva za biobizz. Što se tiće opreme koju ću koristit... Box : prvo u mali box pa onda u 80*80*160 cm tent Pirate box Rasvjeta: početak 2*32 w cfl daylight nakon toga na 250 hps Zemlja: Potground H sa perlitom Gnojivo: Biobizz - grow, fish mix, bloom, root juice, top max i alg a mic Posude: oko 15+- L, kockaste piše na njima 32 cm Ostalo: PH metar, termometar i vlagometar Strain : CBD OG kush (Dinafem) https://www.dinafem.org/en/blog/og-kush-cbd-marijuana-seed-california-cannabis-cannabidiol-bennefit/ Nažalost kasnim sa početkom i točne dane ne znam. Sve se dogodilo tako brzo:D. Danas ću sutra ću i prođu dani. Ali ajmo reći da je 10. dan. Osvjetljenje nije nešto pa i ne raste zasad brzo ali nema presinga. Pustit ću je još tjedan +- taman dok zemlju uzmem i sredim sve ostalo. Stala je blizu svijetla pa sam je sada odmaknuo da se malo izduži ;). Zalio je dva puta do sada sa root juicom. 10. dan :smoke:
OG kush se kjura. Neka odradi još tri tjedna pa smoke report. Prostoriju sam dva puta u 4 dana razmaka našpricao, kapalo je sa svih strana kao u špilji sigurno negdi 40 % domestosa sa vodom. Sve mi nos i oči grizlo. Sve stvari sam prebrisao i biljke nove sam našpricao i za tri dana ću još jednom. Zasad nema traga spiderima. Cijeli box rastavio i sve pošpricao i obrisao. Filter sam na kraju ipak oprao i osušio. Što se tiće ovog dnevnike još samo fali smoke report, hvala svima koji su pratili, a za grow koji je u tijeku ide novi dnevnik :thumb:
Hvala... @hazeri zasad sam samo malo probao ali ne dovoljno da mogu reci kakvo je. Neka to malo se iskjura bolje nego da me okrene na loše. Zasad lagano vejpam 6 mjeseci iskjurane indike i taman navecer :thumb:
Danas ću onda oprati. Evo kako je skidanje sa sušila izgledalo jučer. Moram priznat da mi nijedna sorta nije ovako mirisala sa sušila.
Ma bacit ću ga i ja onda , prljav je dosta, a mozda ima i grinja. Uzet ću neku gazu u bolnici stavit čisto onako, a nakon growa ću servisirat cijeli filter. Hvala @Himalaya Gold :thumb:
Tri i po growa mi traje po tri, četiri mjeseca, znaći malo manje od godine ajmo reći. Osvježim ga na sljedećem growu kad budem i gnojiva uzimao. Mene mući ona tkanina na filteru. Mislio sam je isto malo razrijeđenijim klorom išpricat pa da se osuši, tako je to samo za veće ćestice kao prašina i slično. Filter nije kao na početku ali je dobar zasad.
Evo kao i što sam i rekao prva ruka domestosa je išla. Cijeli box sam rastavio i sve cu oprat. Razrijedio sam domestos negdi da bude 30 % otopina. Sušenje OG-ja je skoro na kraju možda još dan. Čekam da mi dođe onaj preparat za spider mitse ali nije žurba jer sam ih čini se eliminirao sa alkoholom, a i mehanički sa tih prvih dva lista. Nešto mi slabo napreduje Dinemed, a uvjeti su isti kao i kod svih do sada, a izbacio sam ih podosta na isti način i to sve budu iste ko na traci. Neka narančasta boja se javlja vidit ce te na slikama. Uzeo sam u obzir da bi mogao podbacit pa sam stavi na klijanje Blue Widow, a dinamed će ići u saksiju od 2-3 litre ako se ne popravi :D... za koji dan cu otvorit novi dnevnik za sada evo kako napreduje CBD OG Kush... Slikano sa DSRL-om ali nažalost imam "wide angle" za krajolike i slično pa moram kropat jer nije za blizu :D Slikano sa mobitelom i blicom I stanje iz malog boksa... vide se oštečenja od spidera ali nema novih. Svejedno ću preventivno malo poprskati kad dođe preparat. I evo vidite taj retardirani rast i nešto narančasto na Dinamedu... a i ovi drugi imaju neku granični slučaj boju. Moguće da sam ih alkoholom malo spalio iako sam samo stavio na krpicu i prošao gore i dolje listove koji put. Za par dana ću ih prepaciti u box... I za kraj pitanje. Kako da fiter očistim i da li ga treba čistit od spider mitsa? Koristim ga tri growa, a volio bi ga jos malo jer neman para za novi trenutno.
Dobro. Onda danas cu se posvetit prostoriji i dati prvu ruku domestosa.
@Himalaya Gold naručio sam odmah. Dok dođe vidit ću za neem ulje ili od ruzmarina pa da mjenjam zbog adaptacije. @Sensi Star e to i mene mući jer ima puno mjesta gdje bi gamad mogla se uvući. Najmanje 2 puta ću sve proći. @hazeri morat ću i ja neku fleks cijev pa makar da izbacuje topli @Raconja dobro kazes, nekad jednostavno neće. A nakon promlema barem ostane znanja i iskustva za dalje. Danas već će ići domestos. Nedavno sam neku mentu i bosiljak presađivao... ne znam. Previše može biti izvora da dijagnosticiram odakle je. Treba sve oprat i malo ozbiljnije shvatit te nametnike. Hvala ljudi na savjetima. Ove nedaće će mi dignit grow na novu razinu ili će me pokopat :D
Red Alert- battle stations Pauci došli i na nove biljke. Namoćio maramicu alkoholom i prošao listove ispod i iznad. Dobro bi došao prijedlog šta da radim, tj. što da prvo probam, a da se može napravit i nabavit brzo. Bacilo mi na živce sve ovo, čovjek se potrudi i onda tako :D i još mi se spojilo sa gubljenjem novaca na alt coinovima, dotućen sam... :fuck: Opet sam mikroskopom gledao vrhove koji se suše i znao bi tu i tamo naletit na neku bubu. Nadam se da to nije strašno... ali kao da su mi na silu oduzeli nevinost :D malo su mi ga stavili ali su mi ga stavili :D :D :D Što još reći nego jako bi mi dobro došli prijedlozi oko sredstava i pripravaka. Mali boks sad ide u drugu prostoriju i sve stvari vani. Slijedi čišćenje ali ne osječam se dobro u vezi ovog, previše toga može biti nositelj. Što je tu je dat ću sve od sebe...
Za ventilaciju sam uzea ćak i razred jaći vent onaj tt125, upuh pasivan iako sam na prijašnjim growovima imao i kupaonski da upuhuje i to puhao po sredini biljaka zrak. Problem je prostorija što se vidi na slikama. Prozor je nisko i izmjena zraka je slaba tako da u prostoriji bude toplo. Nakon ovog sljedećeg growa ću sve sakrit pa zovnit ove krovare da mi izvuku neku ventilaciju ili ću sam provesti cijev do prozora nekako. Po biljci cijelo vrijeme puše onaj crveni sa slika ali nije dovoljno jak da cijelu biljku ispuše pogotovo ovu koja je bila gusta masu. Edit; prije par growova nisu bili spider nego tripsi sad sam se sjetio i bilo je pakleno vruće
A moj Loodi, nisam najuredniji ali podcjenio sam neprijatelja. Prošli put sam šator oprao sa alkoholom i nedavno sam sve iz prostorije izvadio presložio i usisao. Da sam znao da će doći smradovi bio bi sve sa kemijom. Boks držim relativno urednim. @Raconja i ja bi oprao boks i čudno je to što nema ih u vege pa tek kasnije se namnože. Ovih dana ide full pranje, daću sve od sebe i ovaj puta ide full lolipop jer čini se da vručina, gusta krošnja i niska vlaga su rizični faktori... Ide cijela prostorija uskoro...
A šteta... šta ću. Mogla je jos malo dati, i malo se ti trihomi više zasmeđiti. Nema veze, pustit ću je da se kjura barem 2 mjeseca prije nego je krenem pušiti na dnevnoj bazi. Imam do tada ratnih rezervi. Očistit ću prostoriju tako da ću uz grow moći operirati i slijepa crijeva frendovima kad se upale ;).
UPDATE 5. 93. DAN +- 61. na 12/12 -HARVEST- Pozdrav ljudi. Ovaj put vijesti nisu po mojim željama. :oops: Jučer sam uočio sprider mitse po najstarijim donjim fan listovima. Prvo sam uočio dosta točkica, onda pod mikroskopom vidio male vragove i onda kad sam sa blicom pogledao vidio sam i malo mreže na tim donjim listovima između grana. Hvala bogu po vrhovima nije bilo ništa. Dugo sam se mislio šta ću jer sam namjeravao pustit jos desetak dana iako ima smeđih 5-10% i pistile su posmeđile i malo se sasušile na dosta vrhova. Navecer kad sam ulovio vremena sam stavio biljku i na stol i pomno sve pregledao. Večinu fan listova sam otkidao i bacio, pokazalo se da je počelo napredovat po sigurno 60% fan listova. Nakon toga odluka je pala da harvestam prije nego se rasiri po budovima. Po budovima nisam mikroskopom vidio niti jednog pauka, eventualno na kojem listiću, a dva sata sam pregledavao :). Po večim listovima se lijepo vidi na slikama. Evo i brzih slika sa harvesta koliko sam mogao u neugodnoj situaciji. Spider mitsi me muče već par growova, nikad se ne rašire ali su me na prošlom growu isto prisilile da harvestam dvije biljke 7 dana ranije. A siječam se da na growu prije na criticalu, isto sam imao par velikih fan listova inficiranih iako ne nije raširilo jer uvijek je pred harvet. Ovih dana se podigla temperatura vani, a i u prostoriji za grow jer sam pokrenuo mali box sa novima, a i vlaga je pala na 35-40. Njega nisam otvarao niti dirao od kada sam primjetio pauke, samo sam slikao ovu slike a prije toga alkoholom obrisao moguće načine prijenosa. Danas bacio opet pogled mikroskopom na par budova na sušenju i vidio sam par komada na loše otrimanim listovima. Jbg radio to sve do kasno sinoć,a sad moram ići radit. Ono što me dalje mući je kako se riješiti pauka. Zadnji put sam box temeljito prošao alkoholom i usisavačem, ovaj put ću prostoriju ali to neće biti lako s obzirom da je puno toga drvo i krov. Bojim se da nebi ti spider mitsi živili u krovu kod izolacije iako onda nebi imali ništa za jesti... ne znam. Uzeti ću one raspršivaće i sve ću razrijeđenom klorovodičnom kiselinom proći (varekina, izbjeljivač) i našpricat ću između rupa u krovu. Evo koja slika grow rooma, bude i urednije ali jucer je bila akcija. I evo po koja slika sa sušenja. Relativno sam zadovoljan urodom, nemam vagicu da izvažem ali su budovi tvrdi ko kamen... moja procjena da bi moglo biti do 150 g, a to je odlicno za moje potrebe.
:D:D:D Hvala bogu, već sam zaboravio kako je opušteno pušiti ;).
Hvala d@ni ;) @Budfield hehe, hvala. Dobro si rekao, kupusnjača teška :). Ne vidi se baš na slikama ali puna je manjih vrhova ispod krošnje, puna. A vejp je za mene vrh iako dojam je da "slabije" puca. Osobno jedno punjenje high thc sorte mene razvali jako, ali meni je tolerancija niska tako da nisam baš mjerilo. Taman se napušim od neke CBD (5%+-) sorte. High je nekako čišći manje nekako narkotik i lakše mi je čak razaznati rad vrsta jer onako u trubi me ubije ka prasca. ;) nažalost ne mogu ti direktno odgovorit na tvoje pitanje ali punjenje blue drema me razvali iako ne znam da li me razvali manje ili drukčije ali meni puno bolje.
UPDATE 4. 88. DAN +- 56. na 12/12 Pozdrav društvo! Nisam baš bio redovan jer nikako se organizirat sa vremenom i fotoaparatom. Uglavnom stvari teku po protokolu. Pustit cu je da baš ono sazrije 70+ dana. Vec sam u zemlju stavio 3 nove. CBD Cheese, Blue Cheese i CBD Dinamed, tako da imam jednu high thc, jednu low i jednu skoro bez. Došao Arizer air vape prije 5-6 dana i od tad pusim svaku večer i paše mi jako high od vapea, nekako head, a puno tolerantniji. Došle na red puste vrste koje čuvam za bolje dane koji su došli :thumb:. Što se tiće OG kusha mogu reći da je morfološki dosta okrenuo na neku indiku, jako bliske internode, veliki calixy bez puno dlaka, puno trihoma ali nekako manji hard budovi. To mi se sviđa, volim te hard nuggets, a možda i fenotip bude radio više na relaxing. Loša strana tih bliskih internoda je da sve zbijeno, a grane tvrde ne možeš ih savit. Sljedeći put idem na baš hard lolipop jer na Kushu ima masu vrhova ispod krošnje zato ću i pustit da sve lijepo zazrije. Malo sam neprofesionalan šta se tiće lolipopa. Evo i slika... Sljedeći update ide brže obećavam :thumb:
@grisnak , @chuks :thumb: @Sensi Star ;) a šta ćeš... svakom njegova torba teška :D... dok je dobro izgleda sve kao zajebancija ali kad spoji onda je smrtna ozbiljnost. Ima jedna dobra izreka, ako ću je se sjetiti u izvornom obliku. Umjesto da čekaš da oluja prođe, nauči plesat po kiši... Trudim se... Hvala ljudi ;)
:D hehe... triba me nekom letvom golog u kadi ispribijat pa ćeš vidit kako će proći ;)
Hehe istina... ovo je samo kratki šprint, inaće sam publika ;).
UPDATE 3. 56. DAN +- 23. na 12/12 @mr. Herb Gardener dok disem dobro je :thumb: @21 gram Drago mi je da ti se sviđa. Dobro mi je došla pauza iz više razloga... iz dana u dan sam sve bolje, a i minjam se nabolje. Drži se i bacit cu oko kod tebe malo ;). @hazeri Hvala ti... strpljenje je ključno. Mi ljudi često tražimo riješenja i upadamo u razne sustave, od medicinskih do religijskih do tko zna kojih i pletemo klupko jos vise. Često isprepletemo i iznad problema pa ga vise ne vidimo, i umjesto da smo pričekali da se odmota. Teško je... jer puno smo mi toga spleli i sve emocije u to umotali. Puno krivnje i srama sebi treba oprostiti, i velik strah proživit. Sve šta mislimo da imamo u nama stvara strah od gubljenja. Od bezveznih stvari kao što je stari zipo upaljač do bližnjih, tijela i "sebe". Kad pojedemo lošu hranu ne trebamo ništa radit, život sam ima svoje mehanizme čišćenja, tako je i sa psihičkim otrovima, samo šta je skladište jako jako veliko i zaboravljeno... tokom života stvari izbijaju vani izprovocirane iskustvima, ali danas čovjek nije školovan da prepozna pa projecira vani na osobe i stvari pa opet natrag unutra vrača emocije jer se nije prepoznao... u nama je cijela naša povijest. U meni je maleni dječak od kad se rodio do danas...u puno navrata se bojao i osječao nesigurno i on isto živi i onaj kojeg je bilo sram u više nego nekoliko situacija i onaj koji se osječao krivim jer radi nešto šta nije "dobro". U raznim situacijama različiti dječaci reagiraju... ovaj nesigurni je ovisan o teretani i društvu koje želi stvari koje on ima. Ovaj koji osječa krivnju lako moguće da je upao u neki "moralni" sustav i sad drugima pokusava nametnuti moral, ovaj koji se srami je izabrao neku alternativu i opozicija je "normalnim" ljudima jer projecira sram da je zbog njih. Puno ljudi danas se u različitim situacijama ponaša nekad kao beba, nekad kao osnovnoškolac, nekad kao tinejđer, ali u današnjem prosjeku teško je naći zrelog Čovjeka...kada naraste u tijelu inteligencija veća od uma koji projecira, a projektor sebe ne vidi, onda inteligencija vidi sebe i kreće suočavanje. To je proces pretvorbe svih tih komada u jedan kroz vatru, a mi moramo ostati mirni bez da komliciramo stvari... ostati miran u vatri probave. Kad čovjek počne kod sebe prepoznavati emocije, vrlo lako vidi i kod drugih i onda se vidi zašto pored toliko pametnih glava svijet ide u krivo... djeca u konstatnom danonočnom bijegu od nesigurnog, gadljivog, smrdljivog, mrtvog, zločestog, strašljivog sebe... a društvo proizašlo iz takvih tijela šta će drugo nesvjesno napravit nego sustav za bijeg. Da farmacija raste ko luda nije slučajnost, a nisu ni mastermindovi neki iza toga, to je jednostavno mehanizam za bijeg, kao šta mi kreiramo rituale u mozgu spajanjem sinapsi tako je i farmacija spoj ljudi i ostatka tijela koji ga koristi. Danas je sve obrnuto viđeno... jer je gledano iz opozicije života, a mi smo život. Sry za off topic ali ponese me... Otišao ja u pm...Ukratko hvala svima... ;) vratimo se mi na vutru. Biljka napreduje dobro. Problema vidljivih zasad nema. Dobiva fish mix, bloom, alga mic, top max, supervit i zadovoljna je. Malo sam se poigrao sa LST-om i lijepi se plato zelenila stvorio. Donje listove nisam skidao, skinem svaki drugi dan po jedan najstariji, ali sam ipak lolipopao umjereno do pola. Znam da nije pro ali nekako imam osječaj ako i nešto pođe po zlu lakše ona to preprodi. :) Evo malo slika: (slikano pod hps-om pa malo obrađeno)
UPDATE 2. 43. DAN +- 10. na 12/12 Malo kasnim sa apdejtom. A šta ću... bilo mi je psihicki i fizicki lose da mi se zgadija život i miris trave. Svašta čovjeka snađe u životu. Shvatija sam da masu stvari radimo samo jer nemožemo sjedit u miru :D . Ali pustimo sad to... evo malo muzike što sam se igrao na klavijaturi i sa nekim novim pluginovima za mastering onako brzinski da ih isprobam tako da i nije cijelovita... Cover od Hans Zimmera "time" iz "Inceptiona" dok gledate i čitate dnevnik. :popcorn:: http://vocaroo.com/i/s0FTRtklobtb Draga prijateljica raste odlicno. Dobiva malo roota, fish mixa, super vita i alga mica. U međuvremenu sam napravio koju sliku tako da su slike od 25.2 - danas. Čudo kakve listove je imala mala biljka od 10 cm visina. Samo srednji "list od lista" prekrio bi pola ruke, a grane kao drvene jedva savio malo pomalo. Slike su kronološki relativno poredane... :D Dnevnik može puno bolje ali sam bezvoljan šta se tiće trave jako. Funkcioniram dobro ali sam jos nekako tu i tamo tjeskoban i uvijek mi prolazi tad kroz glavu "jel ovo meni triba u životu" :D. Pretjeriva sam u odnosu na mene i spoj puno stvari me dovelo do teških osječaja. Vjerovatno je trava tu samo katalizator ali ovo sad moram prolaziti trijezne glave. Ne pušim cigare više nijednu, iako sam bio pusio par cigara na dan (davno prije pusio kutiju+), ne pijem kavu jer sam shvatio da sve šta meni treba je mir. Samo je otpalo, pijem domaću kamilicu. Nemam ja nista protiv toga ali mi ne paše, da mi paše pusio bi. Više sam miran nego nisam i ovo mi je odlicna skola ali kako kaze sokrat "školarina je jako skupa"... ne postoji više dosada za mene samo dosadni ljudi sa pričama iz ludih glava koje ne mogu više slušat. Sve je puno jasnije. Melju i melju stalno melju beskorisni za zajednicu, samo da bi sebi osigurali umom indentitet, a tijelom materijalno. Čitam knjigu ili sjedim u miru, živ i radostan kad jesam, a nekad osječam veliki strah. Srića da imam kraj sebe pravu curu, mlada, a masu zrela, jednostavna, tiha, a ogromna podrška. Ukratko to je zašto nisam na nivou :D (slika očaj kvaliteta) I nažalost jos jednu stvar da kažem iako mi nije drago ali ovo je drugi put da se događa od dva puta da sam aditive nabavio. Boca od TopMaxa kao da je otvarana i fali malo, tako je bilo na BioHeavenu u prošloj turi, dok vidimo kako boca od Algamica je puna i ko nova... čudno.:oops:
Hehe... prava zajebancija :D
UPDATE 2. 23. DAN +- Prebacio sam je prije negdje desetak dana pod HPS. Dobiva root juice, super vit i raste neloše. Nekako mi je patuljastog rasta iako sam podignuo svjetlo da se malo izduži svejedno raste nisko. Možda je u prvih tjedan dana stala preblizu štednim žaruljama pa je epigenetski potaknut nizak rast, a možda je jednostavno takva. Zalijem svakih 7 dana sa 5 litara i to je to. Nažalost imao sam par loših serija panike i tjeskobe tako da sam stao sa pušenjem do daljnjega. Došao jedan frend kod mene koji isto ima iskustva sa nuspojavama i malo smo improvizirali po nekim jazz progresijama. On svira trubu i ima delay pedalu, a ja sam na klavijaturama i imam loop pedalu na kojoj je i bubanj i taman prije kraja druženja kažem ja njemu "ajde probaj nešto improvizirati preko ovoga". I počnem ja po progresiji iz "requiem for a dream", a on počne sa trubom i onda ubaci improvizaciju teksta sa glasom na delay. Zvučalo preludo i stavili mi snimat i evo šta je ispalo. Teški treš improvizacija ali zajebancija na vrhuncu pa evo poslušajte dok gledate slike :D "Paranoja Freeeee" :D http://vocaroo.com/i/s0yWmgb5ffY6 Slike nisu baš na nivou ali biće sljedeci put :D i hvala svima.
Hehe :thumb:. :spliff:
Hvala ljudi ! :thumb: Čim kupim zemlju, mozda i sutra vec...;)