Pozdrav ekipa,novi sam ovdje i zelim se "upisati" medu vas growere :) Detalji : sjeme je nepoznato,slika nema puno nego tek jedna dok je bila mala biljcica i par sad kad je u cvjetanju. Nadam se da cu dovest do kraja grow,i da nece bit problema. Biljka je visoka 1,7 m otprilike,zalijevana 4 puta od 6 mjeseca kad je posadena,jednom u cvjetanju gnjojena biopon (4-5-6) gnojivom za cvjetanje,od tad jos 2 puta zalivena,i sad sljedi nova tura full gnojiva biopon jer nema ovdje nista drugo za uzet,a narucivat nesto sad nemam love.. Imam jos 2 biljcice koje su se tek danas pokazale kao cure,ali mislim da je to razlog jer je jedna oko metra,druga malo manja i bile su u 5 litarskim posudama,jucer su presadene u po 10 litara,malo vise.. Evo slika "glavne" zvijezde: dok je bila malena
Tako je creative,bilo je 200 mokrog,pa ako je otišlo 70 posto vlage,minus one veće grane,trebalo bi bit nekih 40-50g suhog + one na susenju :)
Eto ekipa,prva tura stavljena u tegle. Sve tegle su jednake zapremine a to je negdje oko 0.5 ili 0.75 litara. Nema puno,ali za gušt ima :) smoke report ide kad se druga tura od 5-6 sporednih grana uvali u tegle. Bit će s tim otp 4 ovakve tegle :D
bit ce,sad je na susenju a ne zelim se motat previse oko mjesta gdje se suse. kad se skine,i kad budu u teglama,bit ce smoke report,neka okvirna kolicina i to sve :)
Eto ljudi,glavna akterica ovog dnevnika je sinoc ubijena :D Ali,od mojih ruku,i danas otrimana. Na nekim mjestima mi se pojavila kao trulez cvijeta,ali sam otrimao,i objesio na zrak pa da vidimo sta ce biti od toga. Naravno,nije mi to u planu pusit al jednostavno mi je pre pre lijeno bilo skidat to i capkat nozicama svaku sitnicu :)
Hvala ljudi :) idemo po rukavice!
Ma to je,mozda meni nije sjelo trimanje nikako jer sam ga radio od 1 i po sat do 3 i po ujutro,pospan i nikakav :D inace,ima neki efikasan nacin skidanja smole sto se nakupi na skarama kako bi se bar nekakva mala kuglica hasha iskoristila? Meni je bilo toga i po prstima i sve i cijeli sam neredan,skidao sam i papirom,i drugim skaricama al na kraju sam samo poljepio sve lol.
Hahahah,isprostacit? XD Danas idemo po jos,jao al mi se ne da trimat. Jos se nozice zaljepe svako 5 minuta. Sve u svemu kad se otrima super je,al je tako psihicki zamorno. Nekako mi uopce nije gust,kako vi to izgurate?
Evo slike harvesta otrimanog i povjesanog. Vagano je ovakvo kakvo je na slici,i ima 200g mokrog ravno. Sutra ili prekosutra najkasnije idem skinut ostatak,jer najavljuju duzi period kise,a ja iako sam na jugu,pa to mozda kasnije dode nemam u planu riskirat,a i nije mi velika razlika skinut 11-12.10 ili 15.10 kako je planirano. Pršuti :D -------->
Citao sam nesto o tom,ali kako to onda da sam na najdonjem vrhu kojeg sam prije tjedan dana skinuo nasao 6-7 sjemenki? :S Nije ni bitno zapravo,bitno je da ovdje nema :)
Pa nemam pojma,nije bilo ni jednog muskog kraj nje bar za sto ja znam,a drugo,nisam u cvjetanju nigdje vidio bananicu,ili sam je mozda previdio. U najdonjem vrhu koji sam nedavno bio pokupio na stisak su se odmah osjetile i pucale,neke cak i nisu pukle sto znaci da su skoro zrele ako ne i zrele. Gore ovdje sam stiskao ono i ima tih kao "kesica" ali unutra prazno. I ne izgleda kao da je sjeme ispalo iznutra,nego bas ono,zatvorena prazna cahurica
Narode,evo jedan "polovican" update. Polovican jer je pola stabljike skinuto,zbog pucanja pod naletima vjetra. Rekao sam da necu ici do 15.10 tamo,ali sreca otisao sam,jer sam je nasao prelomljenu. Drzala se malim djelom sva sreca,jer je pod vlazan skoro stalno. Sve u svemu otrimano je sinoc,stavljeno u papirnatu vrecicu s probusenim dnom na dva mjesta,rupe su velike. To je samo jos sat-dva,dok ne uspijem otic do mjesta di cu susit. s granama,200g je pokazala obicna kuhinjska vaga (velika grana srednja je naravno uklonjena). racunam na jedno 30-40g suhog od ovoga,ali suhog cistog,bez granja. Ostalo je jos mozda nekih 5-6 grana na njoj koje ce jos rasti 6 dana i malo se nadam se pumpati. Sve u svemu super,svoja ocekivanja sam ispunio. Cak sam i nasumice u trimanju znao stisnut kao one "kesice" di bi trebale bit sjemenke,i unutra nista. Kako to?
Ma ljudi iskreno ja vam pojma nemam o kolicini. Malo mi se cini kad otrimam da ce bit 50 grama mokrog,a o suhom da ne pricam,pa pobrojim vrhove,pogledam onaj glavni kako je debel,pa gledam da je on poprilicno bucmast,onda je vec 100 mokrog itd itd. Necu se opterecivat tim,a plus toga ima sjemenki,bit ce tezi LOL! Sve u svemu po mojoj procjeni sto se tice pusenja,imat cu ja dobrih 2-3 mjeseca pusit,s tim da malo vamo pocastim,malo se nekom oduzim (naravno,nije moje,nego sam rijesio od tamo nekoga :) ) itd. Valjda ce izgurat toliko. S tim da ne znam zasto,al nekako sam iskljucivo baziran na onu u zemlji,i ne znam zasto al ove u kantama mi nisu nekako napete ko ova. Na stranu ,naravno da gledam mazit i pazit ove,i daju mi i one kad ih vidim neki ponos u prsima,ali ona je nekako kraljica. Iako je trudna,sta cu od nje,draga mi je xD
Huh,svida mi se ta racunica :D ali je stvar sto mi nije jasno,kako je rekao Fly da ce jednako trajati i hash i dim kad je manja kolicina. Pa nije moguce da u jedan joint ide 0,1g hasha,kako uopce staviti tako malo? Ali hvala ti,nekako mi dizes raspolozenje s ovom racunicom koja je vrlo tocna :D uzevsi u obzir da sam pusac na bazi da pusim svako 3-4 ili 5 dana,ponekad cesce,moglo bi trajat duuugoo.. Jos da se nije ovo s oplodnjom dogodilo,bilo bi super :)
DJ FlyHigh nekako mi nisi jasan. Kako isto kolicinski moze trajati 10-15 grama hasha,ili 50 grama cvjetova? XD Creative,ne znam,par clanova na forumu sto sam pricao s njima preko PM su rekli izmedu 35 do 50 grama suhog,ja se nadam najboljem. Nije stvar kemijanja,nit je uopce to problem. Prostor imam,volje imam,"opremu" za onaj postupak imam. A i ako nesto da prostis use*em,nije problem jer imam jos dvije one manje biljke. Cak sam planirao ako i one budu oplodene po nekom cudu,onda i od njih napravit hash,pa bi tu bila neka pristojna kolicina,ali sve ovisi o tom jesu li i one oplodene. Kako mogu znati prije branja jesu oplodene ili ne? Bilo bi vrlo zanimljivo od kolicine sto bi bila oko 100g suhih cvjetova + trim napravit hash :D Jer da budem iskren,samo u par navrata sam zapalio hash,i bio je iznimno los
Nisam pametan ljudi,šta vi preporucujete? Otprilike će bit po mojoj procjeni jedno 50 suhog što je nekih 120-130 mokrog. Znači li tih 10-15 posto od mokrog ili svjezeg?. E sad isplati li se osusit pa ceprkat sjemenke ako ih ima puno uopće,ili imat na jedno 120g mokrog 15ak g bubblea,ili 50g dima sa sjemenkama?
Hvala ti Haze,ali sam totalno razocaran nekako. Ima ona dobar rad,ali kad samo zamislim da u tom malom je bilo 7-8 sjemenki,onda ce u glavnom vrhu bit ih 1000 ono. Koji od brojnih nacina pravljenja hasisa preporucujete? Ja bi mozda cak uzeo cijeli dan na glavu,i pokusao pravit charas. Zelim iskoristit maximalno ovo,bez ceprkanja sjemenki,a opet svi oni homemade nacini nekako mi djeluju da i nakon toga se moze jos zapalit i da bi imalo rada jer trichomi nisu "oguljeni" svi sa cvjetova. Bubble Hash mi je super,ali mi se ne da cekat 20 dana da mi dodu vrece,nikako.
Pozdrav delboy. Hvala na utjesnim rijecima,ali zelio sam imat fin dim bez sjemenki,a ne da ceprkam po njemu. No sta je tu je,moj je. Sve u svemu,aparat nemam i ne mogu nabaviti,iz prostog razloga sto imam tendenciju gubljenja skupih stvari,pogotovo onih koje nisu moje. Probao sam taj mali cvjetic,i radi me,i to zajebano.. stavio sam ga mozda 2/3,i prvo sto sam primjetio je na svjetlim predmetima kao sto su led diode,ekran itd malu zamucenost,i u pocetku je bilo,vise ne,kao neko zumiranje,i odzumiranje prostorije xD Rad mi se zapravo i ne svida,mozda sam previse popusio,ali mi je lagano muka (moguce i jer nisam imao neku veceru),i onako blaga napetost povezana s nekakvim smjesnim trenutkom. Nemam pojma,nije dobro ni osuseno,nego brzinski itd,ali ako ce u 2 tjedna pojacati ovakve efekte i raditi slicno kad bude adekvatno osusena,il cu morat pusit manje,ili mi definitivno prvi dim ce bit kaos. Raspisah se ja,sta cu. Delboy,peroksid cu za tjedan dana eventualno,a posto je outdoor i ima biljaka okolo koje vuku gnojivo,sumnjam da cu ga koristiti.
Ekipa,katastrofa (meni osobno) . Isao sam pognojit zadnji put prije harvesta vcrs,i uzmem najnizi popcorn bud,skoro u dnu stabljike. Cisto eto da vidimo,probe radi. Osusim ga u peci,krenem mrvit,kad ono na vrhicu velicine mozda 2 i po cm,i sirine mozda 1 cm,jedno 7-8 sjemenki skoro dozrelih. Hermi nije,traga nema bananicama ni nicemu,a u krugu 500 m i vise skoro pa se nigdje i nema posadit biljka da je mogla biti muska. Uzas :tuzan
Hahaha,nisi mi odgovorio,dal da gnojim ili idem narednih 14 dana samo s peroksidom?
Hvala WEED :) Da imam mikroskop skinuo bi na sve mljecni,s dikojim crvenkastim,ovako cu pustit jos jedno 10-15 dana i cap cap,imam jos ove dvije manje,njih cu vjerovatno kombinirat jednu na pola pola isto odokativno,a drugu ovisi,mozda ranije,mozda kasnije,kako me pukne. Pognojio sam zadnji put prije jedno 5-6 dana,ocu bubnut jos jednu sad pojacanu dozu gnojiva,pa onda peroksid,ili da samo vodu picim?
Hvala ti weed. Ja zapravo i zelim mljecne ili 50/50,jer me ubije onaj narkoticki stoned efekt,uvijek mi se spava i ujutro mi se tesko ustat. Po tome onda bi mogao skinut za jedno 2 tjedna,da ostane fin "sativa" high,a da ne izgubim na kolicini previse? Prvi mi je grow pa imam 100 pitanja :D
Ma covjece sta je nista,cekanje na ovo mi daje takvu ludu napetost,cijeli sam nabrijan i samo brojim dane :D problem mi je jedino sto nikako da skuzim koliko je na onoj prvoj slici bila u cvjetanju,po tom bi se nekako ravnao ako ne nabavim mikroskop. Jedva cekam harvest. Razmisljao sam o tome da za jedno 2 tjedna,mozda malo vise skinem glavni vrh s njegovim okolnim vrhovima,i onda jos tjedan ostavim ove donje da malo dobiju vise svjetla. Znam da to tako moze,ali da li ima neke bitne razlike?
Da,ovu prvu planiram ostaviti jedno jos sigurno 2 tjedna,a mozda i 20 dana.. ne bi je tija skinit prerano radi gubitka na masi,a opet je ne bi tija skinit kasno da me ne zabija na mozak totalno. Kazu da ce cijeli 10 mjesec bit vise manje ok,a i na dosta povoljnoj poziciji sam sto se toga tice,pa mislim da ce ove male fino izgurat,jedino mi je tlaka ih cekat jer bi najrade sve 3 cap-cap u isto vrime.
Evo gospođe koja je najdulje u cvjetanju. Pauci je grickaju malo: Evo druge dvije "male" cure,one nam malo kaskaju sto se cvjetanja tiče,ali idu hrabro naprijed :) Cura broj 1,manja-Malo povezana,cisto radi boljeg prodora svjetla jer ima dosta sporednih grana. Cura broj dva,veća,ne povezana iako mislim da ću je danas ili sutra povezati. Čak ima ljubičasto malo na vrhu. Ekipa,pucajte komentare,kad skidat onu veliku,koliko će ove manje još trebat čekat itd itd. Nadam se da vam se sviđa. Pozdrav :)
Ljudi,non stop mi se pitanje pauka vrzma po glavi. Svaki put zaboravim poslikat listove da vidite situaciju pa da znate jel alarmantna,ali imam slike od danas na kojima se dikoji list moze vidit. Strah me je da biljcica ne ide kako treba radi njih. A nit imam para za neku kemiju kupovat,nit imam zelju kemiju koristit. Eventualno BIOKILL,moze li on ista pomoc? Ja iman u planu na jedno dvi salice vode u multipraktiku izmiksat saku ljutih paprika,2-3 glave cesnjaka,dodat malo ruzmarina svjezega i isto izmiksat s tim (cita san negdi da ruzmarinovo ulje pomaze protiv njih) i naprskat s tim cijelu biljku,od cvjetova,stabljike i listova,listove posebice s gornje i donje strane. Ako imate kakvo organsko rijesenje (osim Neem ulja,jer nemam di uzet) samo pucajte! Evo slike pa vidite ako se da sta vidit: Većina listova,nekih 90% je ko na ovoj slici,mozda malo vise gricnuti.
Slika izbrisana,iako ne znam zasto jer se samo dijelici prstiju vide,al hvala na upozorenju. Skuzih za pistile da nema veze,ali drugo pitanje. Da li jednako traju sve vrste "high-a",i pri tome mislim da li je duzinski jednak i kad se skine na mljecnima,i na 50/50 i na pretezito crvenkastima?
Ljudi kad da ja ovo skidam?! Pistili su poceli smeđiti.
Na to sam i mislio,jer mi se ne čini ko da u 3 dana ima neke iti male razlike. Koliko još da ostavljam? I još jedno meni najbitnije pitanje. Želim skinut kad trichomi budu većinom mlječni,tek dikoji proziran i crven. Da li taj euforični high postignut mlječnim trichomima traje kraće nego npr 50/50 ili većinom crveni trichomi kad su?
Neki dan je bilo izvješće o dvije male cure,sad se vraćamo opet na onu veliku :) Danas me obilazak koštao puno uboda komaraca,ali mi se svidjelo što sam vidio. Pognojena je zadnji put prije 3 dana,uskoro planiram peroksid,pa opet gnojenje,i to malo pojačano,da vidimo oće bit šta bolje. Idu slike: Koliko još će ona rast,jer nekako mi se čini da stagnira?
Hvala na uputama,za onu najvecu sto je u zemlji drzim se ipak pripisane doze,za svaki slucaj,bas kao i za ove. Manja je dobila jucer peroksid,4ml na litar vode,i nije da sam nesto primjetio ikakvu razliku. Mozda ce sad kad je korijen opskrbljen s vise kisika lakse primiti iducu dozu gnojiva? Tko zna. Uglavnom ova veca mi se bas cini nekako sativasta,tko zna koliko ce dugo to cvjetati,i jedna i druga. Inace gnojim BIOPON gnojivom,koje nije nesto,al barem daje malo "elana" za pumpanje. Ove biljke su daleko iznad ocekivanja,iz prostog razloga sto su obe cure,nakon razno raznih stresiranja,krenuvsi od suse,pregnojavanja (Ova velika dok je bila u posudi od 4 litra,a u njoj je skoro 2 i po mj bila,pala skroz do poda,i nakon par dana se sama ispravila,dok ova mala je bila od velikih temperatura ostala bila sa svega 10ak listova,dok nisu pocele sporedne grane gurati!) . Naravno,napomena svim buducim growerima koji nadam se citaju ovaj dnevnik: Sto vise pruzite biljci,vise ce vam dati. Ovo je moj eksperiment,i nemojte se voditi prema tomu da ce i vama biti super ako maltretirate biljke,pogotovo nepoznatog sjemena kao sto su ove moje. Puka sreća je od 3 biljke imati 3 cure nakon ovog svega.
Photo Update dvije malene:
Izvjestaj : vise manje je u komadu. 2 grane su napukle,jednoj je odvojeno 2/3 "zgloba" kojim se drzi za flabby stabljiku I nekako sam je privezao da se puknuti dio vrati na mjesto. Hoce joj to "zarasti"? Druga je odvojena na istom mjestu 1/3. Hoce li izdrzati? Da li cekati da se zemlja posusi od kise,pa koristiti peroksid,ili moze I na dosta mokro? Koliko nakon peroksida koristiti gnojivo u hoce li bolje primati gnojivo nakon peroksida?
Pa mislim da nema nista stetno u njima,ali da li ti zelis vidjet izmedu svojih divnih trichoma ogavne pauke? Ne znam tocno tko mi je naveo da je to sve normalno u outdooru,tako da ocito ne stete. Nemaj brige i guraj svoj grow kako treba,sretno ti :) Nenash,sto tocno znaci da fercera? Znam da je tesko pregnojiti,ali je domacica pa ne znam kako ce ici to. Sad kad se ove kise malo osuse,dobit ce jedno zaljevanje vodikovim peroksidom,jer su u "obicnoj" zemlji rasle cijelo vrijeme,mozda se to pokaze kao neki booster ovako u pol cvjetanja,a i sigurno kisnica nije skodila (osim ako ju nije polomila) . Kako ce uskoro kraj,ja svoju planiram tek sredinom 10. mjeseca skidati,ako uopce i tad pokaze mikroskop rezultate koje zelim?
Hvala ti. Strah me jer je lijepo krenula,i bit ce jesensko zimskih radosti ako bude islo u ovom toku. Ova kisa me isparanoizirala totalno,jer su savijene,pa da ne bi pukle one fine grane pod teretom i naletom kapi. Kad vec pisem,odma da opalim drugo pitanje. Da li se preporucena doza gnojiva moze povecavati? Blade je naveo u svom dnevniku da on u pocetku ide sa propisanih 75ml na 10 litara,do po meni visokih 225ml na 10 litara. Rijec je u outdooru,ali zar stvarno biljka prihvaca takve stvari zahvalno?
Ekipa problemi! Pada kisa debelo,a biljcica je blago povezana.. paranoja me puca hoce li sporedne grane izdrzat teret kapljica kise i nalete vjetra tako povezane (ponavljam,nije jako vezano,cisto blago povijeno da sunce malo bolje dolazi do donjih headica!) . Jos sutra stavljaju kisu kao,al bi sutra to moglo popodne prestat. Strah me da ne dodem do nje,a sve sporedne grane polomljene,nikakve i hororisticne :O . Nisam u stanju otici do nje,i stresti vodu,barem dok kisa pada,cim stane idem
Blade ode nema plantelle,nigdje je ne mogu naci,tako da gnojim są Bipon gnojivom za cvjetanje
Ljudi da li se na malo manje od pola cvjetanja isplati kupovati hesi bloom,te da li ga se isplati kupovati bez phosporus +? I još jedno možda glupo pitanje,ali kako napraviti flush sa biljkom koja je direkt u zemlji,ne u posudi? Sad stavljaju neku kišu,gnojena je prije tjedan dana.. skidat cu je na temelju trichoma jer imam mikroskop,al kontam da će ok biti malo iza sredine desetog mjeseca. Koliko bi uopće trebao imat gonjenja do tad,svako koliko dana? Teško mi je prema zaljevanju odredit jer više manje biljka crpi sama vode koliko treba jer je uz rijeku. Imam još 2 manje koje su krenule unazad 2 tjedna možda sa cvjetanjem,ali cu ih vjerovatno morati baciti prije vremena,pa ne znam za hesi.
Da da,presretan sam :D Jedino me rastuzi kad se sjetim da jedino gnojivo sto imam je taj biopon ali izgleda da uopce nije los,samo ne znam dal bi isao s malo vecom dozom njega,al pred kraj tek,prije flusha .. i super je stvar sto se na tom mjestu drzalo krava bilo puuno,tako da ne sumnjam da je zemlja hranjiva bez obzira sto je tvrda i sve (gdje je suha) :)) dogodine definitivno isto mjesto. Ne znam kako cu izdrzati do polovice 10,mozda cak i malo vise ostavim,mikroskop ce reci tad XD Hvala na podrsci Veno i ekipa :)
Pozdrav ljudi :) Danas je pao obilazak i jedno malo zaljevanje. Zaljevam sa manjim kolicinama vode (oko litar-dva) jer je uz rijeku,te vise manje i kad s 2 litra zalijem,i nakon 5-6 dana dodem,jos bude malo vlazno. Glavna stvar koju sam danas napravio je ta sto sam napravio kukice od zice malo deblje,i za kukice vezao ribicki najlon (nije upadljiv kao konopci ili izolirana zica) te neke grane malo savio,da lakse dopire do donjih popcorn headova sunce,i nadam se da ce to barem malo povecati kolicinu,jer su vise izlozeni suncu,koje ionako vise manje obasjava biljku od svanuća do 4 sata otprilike. Nadam se da se zica nece urezati u grane jer je samo blago savijeno,da bi sunce lakse doprlo do donjih cvjetova. na slikama se ne vidi bas povijanje,zapravo ni ne znam jel tad bilo savijeno,ali ni svi vrhovi nisu slikani tako da..
Veno nadam se da će biti masni i slasni :D sama činjenica je da mi je ovo novo iskustvo i da je preživjela 3 i po mjeseca je super stvar i ohrabrenje za iduće proljeće. Žao mi što nemam uvjete za indoor,i za dati ovoj biljci neku finu hranu ali gura i ovako.
Drago mi je cuti da se uklapam u duh foruma,to mi i je cilj :) Lijepo je znati da ima ljudi koji te podrzavaju,dijele slicna uvjerenja i misljenja s tobom i spremni su pomoci. Vise manje da,biljkica je ok,ali me strah da ako su spidermitesi da ih ne bude u cvjetovima,jer sigurno ne zelim u svom prvom dimu lozit pauke. Zapravo ni ne znam kako to ide,al sigurno pod povecalom ne zelim vidit bube medu trichomima. Ako ipak budu pravili probleme planirao sam nekakav rastvor deterdzenta,za to sam cuo,ali nadajmo se da nece trebati. Cak i ovaj Biopon za gnojivo mi se cini da ce biti ok,iako mi je zao sto nemam nista bolje na raspolaganju. Pozdrav ljudi.
Kao prvo,Power hvala ti na odgovorima. Kratko i jasno :) A za ovo stanje sa cvjetovima,jel napreduju dobro i to,na to sam mislio. Znaci mislis da ce biti vise od toga? Ja sam super zadovoljan kad bi tako bilo,ali mi je cilj izgurati ovaj grow,i imati nesto svoje,koliko god bilo da bilo. Biljka nije trenirana nijednom vrstom treninga tako da sam s brojem vrhova super zadovoljan. Da li su bube prevelik problem,ako se da skuzit po slikama,i ako jesu,kako ih rijesit u ovoj fazi cvjetanja? Jos jednom,hvala svima koji pratite i komentirate :)
Evo ljudi,danas opet obilazak,nakon 2 zalijevanja,pognojenja full dozom biopon gnojiva. Mislim da su bube problem,ali za sad mi se cini da biljka gura solidno i da do kraja ne bi trebale napravit neki ogroman problem. Evo slike,tako ce se najbolje vidit :) E sad,ono što mene zanima i što se ne kužim je:1.Koliko cvijeta otprilike,i za koliko bi mogla biti gotova? Ja sam računao negdje da je ovo 3 ili 4 tjedan,te da je skidam polovinom 10.og mjeseca,da li je to ok? 2.Posto cesto gledam slike,ne vidim neki veliki napredak,kakvo je stanje s cvjetanjem opcenito? 3.Realno ocekivam od nje nekih 25-50 grama suhog ako je izguram do kraja (ne opterecivam se,ali situacija je ode jako losa,i zelim imat svoje,a ta kolicina bi mi trajala neki ok vremenski period) da li je to ok?
Znam nego sam vjerovatno se krivo izrazio pa ostao ne shvacen. Uglavnom,napisao je: "ipak nema problema sa biljkom, barem što se nutrijenata tiče...", sto moze znaciti da ima problema sa bubama,na sto i sam sumnjam. Jer biljka je bila tretirana prije puno vremena zadnji put. Bila je prskana tekucinom napravljenom od cesnjaka i ljutih papricica,i stvarno je pomoglo tad :) Nekih vidnih ostecenja listova nema,pokoji "gric" manji i to je to,ali ima dosta bjelih tockica po listovima,a pitanje je jel radi PH vode ili spidermitesa.
Tako nekako sam bio shvatio,znaci ipak je tocno to,hvala ti metal. Pri ovom gore da nema problema barem s nutrijentima,mislis na problem s kukcima?
Hvala na informaciji. Ja sam citao ( ili sam barem ja tako shvatio) da neki ljudi cesce koriste H2O2 kako bi iduce gnojenje bolje primila biljka. Recimo jedno gnojenje,1-2 zaljevanja,H2O2 pa opet gnojenje. I netko od iskusnijih ako moze rec,koliko cesto gnojit ovim bioponom?
Evo kao sto sam obecao slike su tu.. Ja iskreno nikakvih problema nisam vidio,barem nekih neuobicajenih za uvjete u kojima je ova biljka rasla (jer nije moglo puno bolje). Poneki list je tek malo gricnut,donji listovi koji su u sjeni malo su svijetliji i to je vise manje to. Slike: Gornji dio: Donji listovi slikani s blicom: Glavni vrh: Par vrhica na okupu: Danas ce biti pognojene full dozom biopona za cvijet (4-5-6). E sad,po slici ovog glavnog vrha,otprilike kad da dizem ovo,ja planiram za nekih 40ak dana. I takoder me zanima da li da uzmem i koristim H2O2,i gdje da ga uzmem?
Evo kao sto sam naveo u pocetnom postu, imam jos 2 biljcice koje su stale u jako malim posudama,i dosta male su ostale. Sad su presadene u nesto vece,nadam se da ce izgurat svaka curica sa barem 10g do kraja jer su tek prije 2-3 dana pokazale spol.. Ne znam zasto tako kasno,ali sad uopce nemam predodzbu za koliko bi trebale bit gotove. Evo slike : 2 prijateljice http://img20.imageshack.us/img20/5394/imag0321qe.jpg Dlacice http://img801.imageshack.us/img801/3204/imag0323t.jpg Manja cura http://img809.imageshack.us/img809/1396/imag0325h.jpg Starija sestra http://img32.imageshack.us/img32/7706/imag0326p.jpg
Sunce je u tom trenu bilo s desne strane spusteno,kao sto se i vidi jer je desna strana bolje osvjetljena.. stvarno se ne sjecam da su listovi zuti,ali uskoro kao sto sam rekao idem gnojiti,pa poslikam i postam da rijesimo misteriju.. takoder se nadam u nekoj radnji u blizini naci neko bolje tekuce gnojivo za cvat jer ova 4-5-6 biopon mi nije bas nesto bajkovit.
Koliko mogu po sjecanju jer sam zadnji put na lokaciji bio ima 5 dana ( na mjestu je gdje sama moze crpit vode koliko treba,tako je i uspjela prezivjet temperature 40+) i donji listovi jesu malo svjetlije boje,ali zelenkasto svijetle na zuckastu ali koliko znam to je normalno jer je u cvjetanju,a i ti listovi su zaklonjeni djelomicno drugim listovima i okolnim biljem. Idem uskoro do nje,pa slikam i onda cemo vidit. Svakako hvala na upozorenju :bananica