Pozdrav sinovi :D Evo da probam i ja jedan dnevnik da privedem kraju..uspesno naravno..al bice show..rijaliti show :D Box - Sercet Jardin Hydro Shot 120 Ventilacija -Klima :d Dospel turbina fi 150(jos uvek nije u funkciji jer se ceka silincer) Ventilator na stipaljku (koji cu najverovatnije zameniti nekim stonim) Ovlazivac vazduha Tristar 5 l- 15 sati rada Osvetljenje - 400w mh Osram vege..600w hps bloom (sijalica super bloom) Balast - Sunamster digitalni 600w dimmable Reflektor - Adjust a wing Hammer s Zemlja - Mesavina perilita,vermikulita,glinenih kuglica i pot ground H naravno..(stigao sa tripsima) Saksije - 11x 1.5 l dok ne pokazu polove..i 3x2.5 l.kasnije 15 l smart pot Hrana Jungle Juice (grow,micro bloom) Bakterije Ph down i economic ph merac Protiv zivuljki se borim nemovim uljem..(tripse je oceralo vec posle prvog prskanja) Valjda je to to.. Sad plan i program. Na klijanje je stavljeno bilo 17 menki..od toga 3 fem..25-26 juna proklijale i stavljene u zemlju Proklijalo 14..u vecim saksijama svetlo braon boje su 2x dark devil auto fem,u drugoj tamnijoj vecoj je auto bubble gum 00 seeds..u belim saksijama jeee 6x auto regular bridano..u tamnijim malim saksijama 5x druga bridana sorta auto regular Rezim svetlosti..trudim se da im pruzim sto vise svetla 24h/7..barem prvih par nedelja, Posle mozda smanjim na 12/12 zbog potrosnje struje..klima radi stalno..mada mozda i nastavim da se sirim :d Svetlo udaljeno na oko 30-35 cm Vlaga 60-70%. Temperatura 27-28 stepeni,fokalna najverovatnije cu ukrstati dark devile,istresirati jednog..pa oprasiti drugog..mada videcemo to kad se pokazu ove regularke..za sad samo bleja,trudicu se da zalivam kad seksije olaksaju..da bi se koren bolje sirio i trazio vodu.Bakterije dajem od prvog dana..takodje imam i hesi root..njega cu da pocnem kroz par dana po malo. Cilijev trening takodje u planu vec sutra/prekosutra Ako nesto fali vi vi
U eagle sto ljep taj tvoj post na kraju :-D
tenk ju tenk ju,tenk juuu :D
dodjo nam slatki kraj..tad i vidis cemu muka.. iskreno,zasuzile me otci kad sam trimao dark devila..kad sam osetio onaj miris i boju..odvuek sam hteo da uzgojim ljubicanstvenu biljozu..jos iso i neki psy space chill..tamaniiica :D opjet sam se iznenadio..u bublle gumu sam nasao isto jedno 20-30 menki..drugo oprasivanje uspeo..njega sam mixao sa automaticem kojeg sam dobio na poklon..tako da bice zvakacih guma jos :) dark devila sam obrao,ali sam ostavio jednu granu sa 3 hedica..i kao oaprasio sa ono malo polena od hermija..valjda ce se primiti..planiram da ga drzim jos 20ak dana..samo ne znam koja je procedura sad..dal se to hrani,dal je ok sto sam ostavio par grana..nije ni bitno.. sve u svemu ovaj grow mi je dao i vise nego sto je trebalo..na stranu kolicna..pun sam znanja i svasta nesto ljepo se izdesavalo..cak sam kao i napravio svoju neku kvazi genetiku xD nastavljam odmah novi dnevnik..ovaj moze u zavrsene..hvala svima na podrsci..biii guud..steeej haaaj sto bi rekli mnogo ljudi odje :D
to je taj,al meni sluzi za susenje u fulu..tako da..bolje sto i nisi uzeo..bolje za mene xD ti bi morao da ga kalemisne ide ti u prilog svakako xD al fino mi sad,ne bih imao gde da susim da nemam njega..zadrzacu ga najverovatnije :)
da,upravo sam to odradio..pogledacu im trihome danas..sinoc sma imao posla,nisam mogoa u sve da buljim..ako jos neki ima amber..skidam i to..mada i trip mi je sad da ih skidam kad imaju mlecne trihome sve..nisam to radio ranije..pa bas da vidim razliku.. prestali su da se pumpaju odavno..neka bude experiment..poveo sam kolo sad tako :) hvala ti na brizi hejzzeeruu ma bre,da oprasim ja ovog dark devila danas hermijem,to je prava stvar.. :) malo polena sam sakupio od onog hermija,ispade mi to cimanje.. snasao sam se orooo :D imam onaj stari box 90x50..sto nisam uspeo da prodam..namontirao ga pored..okacio mrezu tu i sve 5 :) tako da su u mraku
nista,polako se spremamo za drugi deo..ili novi dnevnik..kako god..nadamo se bolji i sa manje probljema :) manje insekata i gamadi,bolji potovi..manje stresa za biljoze..i potrudicu se da ih ne ostavljam duze od 2-3 dana ovoga puta..al nije sigurno :D ako se zadesi opet more.. sta je tu je,odo cale da banja guzice.. evo ovako,skinuo sam 3 biljoze.. dobio sam oko 20 menki sigurno..ako ne i vise,tamanica..jako sam zadovoljan samo tim cinom..nikad nisam imao svoje menke :) hvala ludom sto me naterao na taj poduhvat :D bacio sam oko na trihome,jedna je bas umirala..bilo je amber trihoma dosta..a ova druga..zapeta ko puska..svi trihomi zamuceni,neka..neka puca u glavu..nek cepa paranoja :rasta: izmericu kada se osusi sve..u svakom slucaju,jako malo za 600w..neuk sam jos ocigledno :djede: u boxu je ostao dark devil,bubble gum i jos par starih automata koje cu isto skidati uskoro.. u malim potovima su krosane regular menke fotosa i automata..bice opet sareno u svakom slucaju. recimo da su fotosi u fulu sativasti..dok su automati vise..indikasti :D takodje sam izbacio 600w hps i turio 400w mh da pripomogne ovoj novoj ekipi u rastu..a i lakse se borim sa temepraturama u tom slucaju..nadam se da nece puno odmoci ovim matorim damama..s obzirom da imaju jos malo do kraja..a i procitah na netu da tu i tamo neko radi experimente..kao poslednjih nedelju dve cvetanja sibnu mh..tako da eto.. valjda nisam debelo pogresio :) sto se tice ove mreze u boxu za susenje..pokusacu da joj nadjem bolje mesto da se ne raspadne thc..nemam je dje.. :razvaljen:: kontam da u boxu najlosija lokacija,sad cu da je denem nedje.. pozdrav
nista,iskuliracu :D
jedno pitanje..u boxu sam primetio obicnu, golemu zuto/braon leptiricu..vrzmala se tu oko hedova..sletela na par smorila me gadno,vec sam se borio sa gusenicama.. koje su sanse da je snela jaja na maaajnenzi hedove? nisam siguran dal se borimo sa svim vrstama tih leptirica i leptira ili samo sa odredjenim.. ne bih prskao sad necim,s obzirom da treba da berem bilje uskoro.. karijeru je zavrsila na zutoj traci..moram priznati da mi je malo i prijalo kako joj se zivot gasi.. uzimajuci u obzir naravno da je sasvim sigurno produzila svoju lozu..(sto im je cilj valjda) majke joj ga.. uspela je u zivotu
sad sam se naljutio :D haahahahah ocu of kors
pa tako sam i mislio..eto..al mislim da im on nece mnogo pomoci :objesen::rasta:
ideeemo ekiipo bree,hedine maasne :rasta: probacu jos koji dan da ih drzim.. i da ljepo napravim mesta za novu ekipu :let:
sad bih sve saseko..sem bubble guma i dark devila.. :P
Za ove lude, zbunjene,zabrinute i dobro namerne ..nisam prskao aktaru na cvetajuce bilje xD necu riknem :-D
Dosadno pa reko aj na brzinu neki sitan update..sitan u skladu sa sitnim biljozama :-D Nista sazrevamo polako..jos malo samo ima da se pumpaju dark devil i bubble gum..oni ce dobiti jos jednom hranu i posle ide flush. Ostali automatici nou nejm napumpani ko stene :-D Degustiran je jedan hedic..koji sam verovatno polomio prilikom vadjenja biljoza..neocekivano me je sastavio..gta v sam gledao drugim ocima,euforija boje..detalji su me fascinirali xD i posle sat vremena sam fino zablentavio.. Fungus gnats su primeceni vec kad sam dosao sa mora..na vreme..jovo nanovo,nem i actara..zuta traka za letace..opet im nema traga. Vidi se da su se larve gostile,dve nova fem autica imaju sitne tragove na donjem listu.A ove matore,pa one su svasta pretrpele svakako..kod njih samo nem ulje i to po povrsini zemlje,biljke same nisam prskao..sta mi sad budj treba pored svega..ionako su izmucene u fulu. Pridoslice su stare oko 20dana..ne planiram trening,nalaze se u pravim smart potovima u koje su presadjene pre par dana..dobijaju hesi root i bakterije.. a cim zavrse ove matore bacam ove potove i stizu gronest potici. Bube i losi potovi su me dosta kostali ovog growa.. Takodje je posadjeno jos par biljoza mix ovog puta..malo automatici,malo fotosi..sve regular. Da dobijem jos 2 zenkice od njih pored one dve fem i da nastavim cim posecem ove matorke.Nadam se boljim growom. Secu planiram za oko 2 nedelje. Na slikama dark devil i nou nejm automatici i fotosi :-) Pooozdraav
valjda ce da pusti polen taj hermi uskoro..da ga ne maltretiram vise,bolje da me ne ljuti :D
to,to..skontao da je isto kao kod muzjaka,cekam se otvore banane..skuplja se polen pa cu donje hedove da oprasim.. po papirima djavolko je gotov za 8 nedelja..oprasicu koju donju granu..ostaviti ga duze ako treba..videcemo.. :) tenk ju
Mozda nisam okacio tu sliku power..pohermio je dark devil..sto je bilo u planu..na jednoj grani u fulu banane..na drugima manje ili slabo ili ih nema.. E sad pitanje je kad se otvaraju te banane,da l ih skidam..da l skuoljam polen..ocu njime da oprasim drugog devila ako imam vremena..ako ne..makar taj polen da sacuvam za kasnije.. Da ukrstim sa necim drugim
drugari,nije me bilo..al moram da postavljam pitanja odmah.. no.1 jel hermija da odvojim,da cekam da otvori banane i skupljam isot polen kao kod muzjaka ili kako? no.2 imam reflektor adjust a wing hammer s za sijalice do 600w. u mogucnosti sam da kupim medium avenger reflector i enforcer..sad me interesuje razlika..koji je bolji? da li se uopste isplati uzimati polovne takve reflektore iz inostranstva,po opisu ispade da su reflektori ubica i mnogo kvalitetni.. primetio sam da ih ima i u hidroponici..sad ne pise proizdvodjac/brend..cena je oko 70e po komadu.. ako moze neki odgovor..tenk ju takodje vidjam i neki defender..sad sta je najbolje od ta 3 uzeti i koliko su oni bolji od cekica :D
ma ne mogu se mlatim sad sa tim..nisam se ni oprao posle 13 sati u vozu :d pre razmisljam da se obrijem pa da smotam ovi brci i popusim :D znaci ljudi,stvaro ovi potovi sto ih vidite na slikama..ja sma opjet verovao..a nisam trebao..ne uzimajte :D ocajni su i raspadaju se i zemlja se stalno mrda nekako retardirano..koliko god da naspes nije dovoljno..ne drze vrece oblik i cepaju se.. broj dva..mislim da je konstantna promena rezima svetlosti i kupovna srebrna voda stvarno doprinela..to jest sve skupa da dark devil pohermi..tako da eto,moj savet..iskesirajte 10e za flasu od 20ppm koloidnog srebra..vise nekako moze da se dobije nego izgubi.. :)
zapratilo je par dobrih ljudi ovo..ne bi bilo fer u svakom slucaju sta god da se odigralo da nisam odradio update..i da je propalo bilje,trebalo bi to da se izregulise ovde i javno objavi fail :D a plus sto hocu i ja jedan dnevnik da zavrsim odje..da ne bude kad mi udjete u "licni opis" sve nesto polovicno.. obrisi i ti brkove..video si kakvi su potovi..ne valja to nista,moram kuupit nove..koliko god da stavim,,potone sve nekako dolje..ne smeta im za sada ic.. hvala na uputima,baaas ste miiili :D
Ne znam ni koliko me nije bilo,bi koji je dan..nit mesec..ali bilje je prezivelo,imali su dadilju dok nisam bio tu xD Da dodjem malo sebi,brci mi se uljepili.. Update na brzinu,vise zbog vas koji pratite..ja sam video,mirisao.. I jos cu. Evo kako to sad izgleda.. Bubble gum,pufnasri hedovi..mirise na zvaku vaistinu oprasena na par mesta uspesno Dark devil..najlepsi miris po meni i najspecificniji,pufnastiji hedovi takodje Drugi dark devil konacno pohermio..dal od jedne svete vodice,druge..lomljenja grana ili cega vec ne znam..al pohermio je..koliko treba da cekam da sakupim polen iz tih bananica..koja je tu sad procedura? mislim da ce biti kasno da tim bananicama/polenom oprasim ovog drugog dark devila.. sta jos tu imamo..da ovi nou nejm automatici :D pa sta da vam kazem..hedovi ko kamencine..mirisi opojni..ljeeeepo sve u svemu
Nista,dogovorite se ko ce prvi.. Nemoj se sudarate na vratima samo xD Kazem..sitne..al dinamitne xD
Brzi update..dan je ne znam .tu nedje..blizu cetrdesetog xD Sitne,al dinamitne.. Dark devil ima neeeverovatan miris.. Bubble gum se najsporije pumpa. Ovi ostali autosi uduplali hedove od jucerasnjeg hranjenja. Dao sam im dva puta za redom po 1.5 micro i drugi put 1.5micro i 1.5 ml bloom svakoj..tako nekako..bekoj manje,nekoj vise..po zasluzi :) Idem na more sedmog,tako da cu ih jos jednom nahraniti pred polazak za svaki slucaj i nadati se da ce sve ostati ok. Pozdrav svima,nece biti updata desetak dana sigurno..budite mi dobri :-D E da nisam pusio ttavu 3 dana,da se pohvalim..al sad cu xD Jos jedna stvar..ovaj jedan devil nikako da pohermi..cak sta gise dobija ljubicastu boju..lomio sam mu grane,prskao svetom vodicom.. Dan noc..nista nije pomoglo Al sto je dobio ljubicastu boju,a ovaj drugi nije..slucajnost..al ostadoh bez ljubicastih hedova..nece me ovaj grow :-)
tenk ju oooro :D nego kod mene se nije pokazalo to kao najpametnija ideja..jer su ih prvo hasale dve vrste termita.. pa sam ih seckao.. pa presadio..i zbog toga su ostale tako minijaturne,previse stresa.. al verujem da ti mozes bolje,preporucujem tu vrstu treninga ako je zdravo bilje :) ja cu sledeci put probati automate i sa laganim lstom samo.. :)
je,je..tenk ju tenk ju..prati neko ovu growic :D evo jos jedna dopunska informacija..dzapanezer spominje potenciometre i to.. ovaj sa slike sam imao ja i poklonio,ne radi na ovim turbinicima koje ja imam..ne radi uopste.. a ne radi ni na wk 150 dospelovoj velikoj turbini..to jest nju i moze da regulise,smanji protok..ali onda se cuje neko zujanje..tako da oprez i na tu stranu.. dosta para sam bacio dok nisam sve ispitao. sad idem u soping da kupim obican alu flex fi 100 za ove moje turbinicice ljepotiice :D pa ako nadjem ove cevi sto dzapanezer preporucuje pazaricu i njih ukoliko bude bilo potrebe i finansijski malo se opasuljim. ali koliko sam skontao,tesko se nalaze kod nas u srbiji i preskupe su. nadjoh ih u austriji i sloveniji,to je pitanje ko bi mi dobacio.. opet malo duzi post,al sta ceees :D
helou,helou.. malo je falilo da preskocim update..radilo se danas oko boxa.. nista stvarno rijaliti ispade.. bilje je definitivno zabagovalo sto se tice rasta i bacilo se u pumpanje hedica..bice nesto,al ko da nije radjeno pod 400 i 600w..u principu zadovoljan sam njima,slatke su i maale :P a ima i 4 sorte..tako da mi je merak stvarno..imao sam dosta cimanja na razne teme oko opreme..sad se sve slaze lepo.. novi raspored u sobi,sve fercera..nije lose,pusi se buksna i kulira u novom ambijentu.. a i bilje se lepo provodi u boxu :) dan 35ti..tako nesto xD temp 28c vlaga 50% zalivanje jako retko,jednom u 7 dana mozda jer ispadose preveeliki potovi za decurliju..nahranio sam ih samo jednom od pocetka,i to ispade dovoljno za pola cvetanja :) palo im danas zalivanje,bubble gum ima jos po koji list obesen..zakuukala jadna.. ovaj dark devil..prskam ga par dana sa koloidnom srebrnom vodom 5ppm..kupio i ovu od 20ppm..saltam ga dan/noc..lomim mu grane,prskam vodom i nikako da zpohermi..:zvezda:: pasce koji dan oprasivanje sa polenom sto sam sakupio od muzjaka..zanimljivo sve u svemu..ima sta da se radi.. :) a vi kako te? evo za one koji cekaju raport u vezi turbinica..onima koojima buuka smeeta :D :skot:: nista,stigle obe turbine..dobio zamenu za drugu koja je bila u kvaru.. uzimam drugu turbinu koja je bila na reklamaciji..isto izgleda sve isto kao i na prvoj..samo mnogo teza..skontam da su burazeri zamenili ceo motor i dodali neki tezi/jaci.. u principu turbine bi trebalo da izbacuju 2x160 m3/h u nizoj brzini i 180 u visoj..e sad ispada da jedna izbacuje toliko..a da ova druga sa reklamacije..izbacuje dosta vise,i vise se i cuje samim tim..leraaaju meee,mesec i po dana sastavljam box.. :D napravljena je kutija 40x40 za ovu jacu turbinu,stavljana na ispuh..ispunjena kamenom vunom,iznenadjujuce..turibna bi trebalo da ima 18 decibela u visoj brzini..posto je stavljen jaci motor izbacuje dosta vise vazduha i vise se cuje..tako da predpostavljam da decibeli idu do ne znam 25-30. u kutiji je po 2-3 sloja kamene vune od 5cm sa svake strane..iznenadjujuce koliko se turbina NE cuje..na moje ogromno iznenadjenje..mislim da je rat konacno resen u moju korist. posle mnogo poraza naravno xD malo susti kad se stavi alu flex..ali i to cu resiti prepravkom silincera..bukvalno mislim da ce biti necujno.vise ce se cuti stoni ventilator od turbine..sto je veri gud.:clap:: ukoliko zafali protoka,definitivno znam sta da uradim i za slabiju turbinu, u kutijce pa na upuh.to cu testirati u narednih par dana. u svakom slucaju zadovoljan razvojom situacije i ucenjem iz ovog growa :):let: ko ima problema za bukom,toplo preporucujem turbinice slabijeg protoka..samim tim i buke..pa onda jos home made silinceri i kutijce da se ususka turibina i sve 5 :):rasta: pooozdrav za sve..tu su vam slike bilja,kutije i turbinica..kad se nabace i silinceri,docaracemo i to :) ako sam smorio jbg,ljepo mi..:cool23:
Svakako su dosta male i pakticnije nekako..mislim da ce dve biti dovoljne.. Cena jedne oko 3000 160m3/h protoka u nizoj brzini Al da ne duzim dalje dok se to ne testira..valjda cu znati na cemu sam do kraja nedelje :-)
poslali jednu kvarnu..tako da je jedna ful..ne cuje se nista..bukvalno silint..mozda nece trebati liciner..eventualno kutija sa vunom :) ne pisem nista dok ne stigne druga..da ne duzim i ne smaram,ako kontate..valjda c eda uvaze reklamaciju :D posto resursi ono..
nasao sam i neku svetu vodicu od 15 ppm.. kontam da je ok da pomesam i ovu sto imam od 5 ppm sa njom..pa da to skupa bude 20 ppm..20mg..pa time da prskam automatica? xD
ma bre,sve jasno..nemoj se uzbudjiivat :D sto si se usplahiirio :banana_rasta:
mislim da ce po koji da izvoza na kraju..one by one.. bas sam malo pre proveo desetak min ispred njih uz NTbpS5OWWaQ mislim cak sta vise da cu se uskoro vratiti da se jos jednom ispricamo :D ma da,malo sam ih kritikovao..da jesam,ko svaki cale..al moja su,simpatiik su zapravo :D a sto se tice svete vodice,pa ja je prscem..pa cemo vidjet vec..sto kazes :D tenk ju,tenk ju kolega..pozitivne i edukativne kritike svakako xD :joint2: ako je post suvise zbunjujuc,suvise sam pocjepan..:udarac:
8x dnevno..* malko je cimanje,al sledeci put ceemo naci neku koncentrovaniju..tenk ju maj frend :D
Uzeh ovu svetu vodicu da pohermi automatik.. Kontam ds cu morsti min 8 puta obilno da poprskam biljozu da bi pohermila..? Kasno sam vidro da ima 5mg koloidnog srebra
Pa i nije neki show..:zvezda:: dan..aj da kazemo prosek..26-28 Djeca imaju i vise od 18h svetla svakog dana.., temepratura ne prelazi 28.. vlagu sam malo smanjio na 50-60%. Imaju hrane,svega..ali od presadjivanja proslog vikenda se jaako slabo micu..prvih 5 dana bukvalno nista..krajem nedelje se jedino bubble gum prosirio i izbilo dosta novih vrhova Dark devil vidno zaostaje,slabo se i grana.. Ostale sve su znatno manje,jedna biljoza je cak i minijaturna stvarno.. Presmesno :-D Ovaj drugi dark devil u maloj saksiji,nikako da pohermi..razmisljam da nadjem.negde onu srebrnu vodicu pa time da ga naprskam..jer ovako slabo.. Zanimaju me vasa misljenja,hoce li ovo krenuti ili su potpuno stagnirale? To je sto je? nece u tom slucaju biti mnogo hedovine.. Makar ce biti menki,muzjaci pustaju dosts polena u drugom.boxu..tako da eto,njima sam zadovoljan xd A razvojom situacije u velikom boxu,njet..dajte vasa misljenja..je l.treba nesto da se menja ili samo da se nadam da ce se oporaviti od soka od presadjivanja? Mozda im ni hesi root nije prijao,mada stavljao sam po 3-4ml max svakoj..kontam da nije ni to u pitanju.. ukoliko ovo ne bude ok,sledeci grow definitivno fotosi.. prosli put sam ja zaebao sa slabijom lampom i vise automatica,ali sada stvarno imaju sve.. mislim da sam im ok tatko..al teraju mi kontru nesto..
we are still waiting for alaska grow journal sinak..nemoj da mnogo cekamo :D
turio xD al priznaj da je lepo sto sam pitao i za misljenje u vezi 400w :D malo jos samo da ih podvezem,cak je i lakse sa stipaljkama u smart potu nego ranije sto sam vezivao konopac i busio saksije.. Evo slika i mudonja..dvojicu sam sacuvao,u malom boxu su sa 2 stedne od po 40w..plavi spektar.. Bas su burazeri :-D Valjda ce uskoro da plode xD za par dana kontam..
Update Presadjene u smart potove juce,svaka ima oko 12 l zemlje..neke imaju manje,bilo je sve na brzinu isao sam na put. Takodje je svaka dobila 1.5ml grow i 1.5ml micro. Bakterije par ml I hesi root par ml.. Brzinski je sve to bilo :p Sad cu da zamenim mh 400..u nedoumici sam da l da turim odmah 600 hps ili 400hps..kontam 600 xD Donji listici stari malo zute,al kontam d aje to ok.. Takodje sam razmisljao o vecem hammer reflektoru,ne znam da l je potrebno? Prija zahladjenje,stedimo struju..promaja samo :-D Stipaljke za lst kupujem sutra,samo sam bubble gum stigao malo da rasirim.. Ovaj devil jedan nikaki da pohermi majke mu ga :-D Trudim se da ne prikazujem na slikama vise od 5 biljoza pa je sve malo ofrlje.. Ostali smo na 8 fem automatica :-) Pozdrav drustvo
pomoc prijatelja :D je l treba da me zabrinjava ovo?javilo se na bubble gum..na jednom listu samo.. i posto necu biti kuci 2 dana tipa.. je l mogu da ostavim jednog devila u mraku za to vreme? (ucesnik izrazio zelju da promeni pol) pa kad se vratim da nastavim da ga leram dan/noc :D
nema,nema..to nikako..samo poziiitiiva.. dobri ucesnici,dobar organizator..gledanost raste :D svi saveti i ktitike..jos jednom..dobro dosli.. znaci sto na umu,to na drumu :D ispeci pa reci..a ja cu da angazujem mozdane vijuge :D
e pa jedan devil ce ode u hermije.. ove u belim saksijama i braon od 1.5l..su regularke..cekamo poooloovi
helou helou..evo nas u novoj epizodi..brzinski pregled.. djeca su super topirana po cilijevom treningu,ako sam nesto omasio..ebiga..iskritikujte,ismejte se malo..pa da nastavimo :D u principu su sad bolje,zelene..f gnats istrebljeni..poceli smo da dodajemo i malo hesi root pored vode.. to je to..samo kratak pregled :D poz.. e da.. bubble gum mi je prerastao u favorita od svih ucesnika..za sada :D
novi listovi su ok,u subotu/nedelju ide update.. potamanio sam gamad..ona je i bila problem,ne hrana u zemlji.. u zemlju nisam dodatno dodavao nista sem par ml bakterija par puta.. svaka ima svoju saksiju.. gusto je bilo,jer su bas male bile za tripse i musice..bio sam spreman na najgore i da sibnem fotose odmah..al izvukao sam se..ja mislim xd ako me razumete.. mislim da samo raspolazemo razlicitim materijalom..pa vi imate drugu sliku..drugaciji zakljucak :D sve u cilju da mi pomognete naravno.. i novi izdanci zdravo deluju..sto me pepadate tako :D ja se nadam da za vikend ima da se prica po forumu..bolje je,izvuko se bastovan :D al videcemo xD mozda sam ja oslepo
hvala na javljanju bate..cenim trud :d al mislim da ti nista nisi lepo iscitao pocetak denvnika..xD umem i ja tako na blic xd ili si pomesao i negde drugde sve to proicitao..ili si napamet predostavio neke stvari.. ne znam sta bih usvojio od ovih tvojih informacija i saveta..sem eto,nek mi budu podsetnik za ubuduce..:D tenk ju
kolko ljudi,tolko cudi :D gledanost polako raste :banana123:
pa kad su poecele da se desavaju te stvari,umeo sam da zakukam..posteno onako.. :D gusenice kad sam snimio na prvoj biljozi ue dovima na terasi..ijaaaoo..tu je pinceta i lampica radila 5x dnevno danima..tripovanja kolko oces :D al sam dobio svojih 20g!!! jeebem li im kosti stare..:djede: sad je na prvu kao..fak..na drugu vec lagano vadim utoku..xD al sto rece neko na forumu-nedje sam procitao..PRE SVEGA TOGA.. zapalis pljugu,popijes kafu i slicno..onda ide soping..napravis svoju apoteku.. onda te bas briga da l je vikend i d al radi trafika za duvan,maxi za sirce..i apoteka za neem :D spreman si za treci svetski.. nemoj,cu te prosvetlim jako brzo xD znas kako,dokle god me neko od ovih ucenih ne zaskoci za nesto,kontam moz da primenjujes :rasta: dok mi njima ne posisemo svo znanje..i preuzmemo forum,onda ide anarhija,al ja cu ipak da budem glavni..e sad neki bi rekli da moz da posisemo nesto drugo :D trudim se da vodim dnevnik kako treba..al ne ide..:lol:
izbambusao sam ih sve :cool: :D neem spiderse cisti posle prvog prskanja..isto vazi i za tripse,koliko sam ja primetio.. e kod musica je radio i hidrogen i actar..za svaki slucaj xD.zbog larvi.. ali sasvim sam siguran da je neem sredio i letace kroz par dana..jer ne ubija odmah..(i lepljive trake koje sam zalepio naknadno nisu uzele pod svoje ni jednog letaca(neem) djes taajo.. u principu mobilises odmah sve jedinice..i resavas problem jako brzo.. kolko sam ja skontao vazno je da primetis gamad sto ranije,dok se kuga ne rasisi skroz..i da delas odmah makar duvanom i neem uljem i to je to.. epic win :) mada su mi moram priznati fungas gnats najgadniji od ostalih sa kojim sam se susreteo.. a bilo je par bestija u mojih par uzgoja(spider,gusenice,tripsi,f gnats) djeca su pretrpela onako, finu stetu moze se reci..bubble gum i jedan dark devil su bas dobili po turu :fuck:.. al sto je tu je :D krenule su sad opjet..bice to ok..neka neka..nek iskacu problemi..ce gi resavamo :D sto se tice mixa..tenk ju,tenk ju on advice tatiiicee..ali.. kontam da ne more da skodi :D juce su dobile cilijev trening,sve do jedne..u subotu/nedelju ide redovan update sa slikama..kad stigne novo sokocalo za slicice :) do tad ne smaram..:vutra:
tenk ju tenk ju.. :D videcemo..trenutno su angazovane specijalne jedinice,oklopne i avijacija.. rovovski rat,mic po mic..malo oni mene,malo ja njih :D hehehe
pa dobro..i sam naziv valjda kaze da je rijaliti show.. sto nas dovodi do toga..da se situacija pogorsala.. :let: mislim da je hidrogen uspeo da otkloni makar malo larvi u zemlji..u pogon je pustan jos jedan stoni ventilator da tera letace sad ce dobiti eliksir jetle od duvana koji je prenocio u vrucoj vodi..dunhilcki :D sutra ujutru planiram opet neem ulje,duvan,pesak i zute trake za insekte..nidje nih nisa nasao danas,nedjelja.. ukliko ne bude bolje do srede,mislim da cu ih presaditi po savetu ludog.. zao mi je iz bog slika,losije su dok ne stigne bolje sokocalo za snimanje :) u principu,sada vecina biljoza pokazuje neke cudne simtome..ne znam koliko se vidi sa slika,al ja bogme vidim :d
helou helou,bice ovo sala zabava koliko ja vidim.. primecene Fungus Gnats..majke im ga :D opet ce soba da mirise na nem :D inace vrsim usluge pecenja pot ground H..bez masti,samo u rerni zaliveno sa po 5ml hidrogena na 1.5l vode.. neem naprskan svuda po boxu,ispod saksija..malo i po sobi..jbg :D naduvo sam se ,prvo gledam..je l mi se prividja ili sta koj..xD stavio vrelu vodu za par cigara da odstoji za ujutru..iii pesak ce morati da saceka radni dan.. sad idem ja na cigaru..
djaba mi sve to fensi,ako nista ne znam..pa bude pravi show :D aliii..nadamo se dobrom..vazno je da sam uzeo da growam opet i stvaram nesto.. i tu su nove sortice,na dark devila sams e bas primio..high tech oprema jelte xD a i da podelim i ovu radost sa vama..po prvi put se sirim malo,ne stekam..mogu lepo i da pridjem biljkama i opremi,imam dosta i mesta.. ne borim se sa temperaturama i rokovima..vec lagano..kupio sta sam zeleo,a ne sta je moralo.. nisam mogao panele,al digitalac je usao u pricu..ja volim to kad nesto radim,ne stedim..znam da ce da mi traje.. znaci finansije nisu problem kad hocu nesto,skupicu..ulozicu.. e sad koliko znanja ima da ulozim..ce viiidite :d zadovoljan sam u principu kako sam poceo koliko je jurnjave i krpljenja bilo :D hvala jakoj ekipi koja se okupila da isprati ovaj rijaliti..malo podrske za brata bastovana :D