Zdravo drustvo. Evo napokon i ja da se predstavim i upisem u klub growera na ovom sajtu.Do sada sam samo ucestvovao u nekim diskusijama i pretezno skupljao odnosno upijao znanje kako sa ovog sajta tako i sa drugih sajtova. Inace iza sebe imam dva propala growa odradjena do nekih 40-45 dana,zato sto sam oba growa radio sa domacim semenima i kao baksuz u prvom growu sam imao 4 bioze a u drugom 5 bioza i sve nazalost muske.Smorio sam se ko bukvar.Ali ipak ne zalim se jer dosta sam naucio i eksperimentisao sa tempe.djubrivom i treninzima,sto kazu ljudi praksa je majka.Zato sam sada u fulu spreman,a inace sam perfekcionista s obzirom da je sve ovo manje vise sto cu vam u prilozenom predstaviti rucni rad. Uspeo sam da sa malo para sve dovedem do nekog optimalnog i zdravog uzgoja nama ovde dragih biljcica.Pa onda da krenem polako. semena chanel+ i sour disel oba iz medical seeds bank narucene preko shopa iz Slovenije.Nisu stigla u original pakovanju pa tako se iskreno nadam da je to ok ali iz pouzdanih izvora znam da su ok ljudi i da nema greske.Ukratko, sta mogu reci o ovim seeds,chanel inace ima kratak period cvetanja od 6 do 7 nedelja i jako je dobar i pogodan za topiranje i klonjiranje zbog cega sam ga i uzeo jer cu raditi i klonove,jako dobro reaguje na stresove.THC je visok a CBD nizak,inace je 50%50 indika/sativa.Sto se tice disela tu je vec druga prica.On ima period cvetanja od 9 do 10 nedelja,pogodan je za razne treninge tipa LST i SCROG,THC srednje-visok a CBD nizak i ukus tropskog voca navodno.Inace dominira sativa sa 70% i 30%indika.Ono sto je karakteristicno za obe sorte je solidan prinos i veliki broj nagrada osvojene u zadnjih 6-7 godina. Klijanje je uradjeno izmedju dva papirna ubrusa i posadjeno u saksije od 1l. Presadjivanje ce biti u 12l-ske saksije odnosno air potove eto cisto da probam jer sam nailazio na pozitivna misljenja pa hajde da probam,lose da bude ne moze. BOX/45-50-140,unutrasnje mere,napravljen od frizidera,oblagao sam folijom samo vrat
sta reci a nezaplakati,salim se naravno.za moj ukus chaanel je ok ima momeneta gde me oduva u prvih pola sata posle pusenja ali bukvalno,oduzme me skroz sto se tice mehanike zakuje me za krevet gde nemogu da saberem misli bukvalno neznam gde je levo a kamoli nesto drugo, zato je pusim samo u vecernjim satima,sto se tice dizela on je onako relex dobar je za varenje preko dana,jako sam kreativan i raspolozen za spiku kad pusim dizel,sve u svemu stvarno odlicne sorte.
hvala...osecaj je fantastican...
i za kraj,cure spakovane i cekaju svoj prvi ples...tako da kao sto cete zakljuciti i sami oko mene su sve dame..
evo drugari da javim prinudjen sam bio da oberem i diseel. Javili su mi majstori da mi je moja kuca zavrsena i zurim da se preselim i napokon izadjem iz ove kirije posle 12 god.Pa reko da je oberem i malo prosusim da bih mogao sve to sigurno da preselim,sto iskreno ni malo najvno nije.Tu mi je i shanel takodje se susi pa box dosta opreme.Zao mi je bilo iskreno ali sta cu visa sila.Disela nisam jos probao cekam vatreno krstenje kad se preselim da na miru bacim u papir. Hteo bih da iskoristim ovu priliku i da se ujedno zahvalim svima koji su mi pomogli i sugerisali tokom ovih par meseci,nadam se da nisam bio previse naporan.U planu mi je inace da napravim veci box,nove sijalice da uzmem,balast,cooltube i svasta jos nesto.Inace dizela je bilo 485g ovako zelenog bez lisca ,koliko ce sad iskalirati nemam pojima a i nebitno mi je ,ja to neradim zbog kolicine i neznam cega znaci ovo mi je bas hobi.Inace narucio sam jos 4 nove sorte ali nebih da sada otkrivam nista uglavnom indike. Tako da drugari vidimo se do sledeceg growa i svako dobro.
shannel je inace medicinski strejn,50%sativa-50%indika,pogodna je za klonove i jako otporna na stresove,ja sam prezadovoljan sa njom i ako sam je ranije skinuo,najverovatnije cu probati kasnije od nje napraviti seeds za sebe da imam.
bice bolje sledeci put,eto probacu od diseela da izvucem maksimum...
hvala,trud se isplatio,borbu vodim sa temp.koja je oko 29-30...sada je dizel malo dobio zraka a posto on ima duple cvetove hocu da probam ga isteram do kraja kako treba.:rasta::joint2:
ma bice preslatka,treba biti skroman znas druze,znam ja da mi tezimo svi ka vecem urodu i sve to ali opusteno.Drugi put ce biti bolje,planiram da osvezim rasvetu i da napravim veci box,e onda cu growati opasno...
e da zaboravih reci,imala je72 cm visinu od pota i 320g kad sam je obrao sa sve ovako sa granama,sad koliko ce iskalirati videcemo za 2 -3 nedelje kad se fino osusi.
eee drugari i drugarice,channel sam obrao,ostao je jos sour diseel njega cu pustiti jos nekih dve do tri nedelj mozda,videcu od situacije. evo i neka fotkica.e da spremna je bila za branje sa 7 nedelja cvetanja,mozda sam mogao jos koji dan da je pustim ali jbg,treba da se selim za mesec dana pa da isteram to na vreme da me ne boli glava kasnije.
super,onda postavljam slike za 7-8 dana cisto da uporedimo promene i razvitak cvetova.
pa i ja tako mislim da je ispravno,ali gabariti boksa su mi uzas mali i guzva je velika ,a posto mi disel kasnije zavrsava sa cvetanjem a vec se pogodila situacija da ima te duple cvetove,ja reko da iskoristim momenat dai izvucem maksimum.Pa sta mislis ako bi produzio i odlozio branje dali bih trebao da je hranim ili da izguram sa vodom samo jos nekih 7-8 dana eventualno 10 dana.
channel + je isprana,cekam da se zemlja dobro osusi i pada berba za koji dan.Pala je proba,znaci oduvala me je,ukus ja malo gorak ali jako prijatan,dim je mek negrebe grlo i miris dima je neverovatno prijatan,odusevljen sam zesce.
pa da to su dupli cvetovi inace je sorta sour disel,a chnnel je inace bruka u smoli,kako je pipnem tako mi se prsti zalepe.
evo jos koja slicica.U medju vremenu je palo jos jedno hranjenje i zalivanje obicnom vodom.Sto se tice novina osim sto cure hoce da iskoce iz boxa planiram polako da berem channel.Sutra uvecu cu isprati channel i ostaviti do vikenda da se dobro osusi,pistili polako dobijaju braon boju a nemam mikroskop da vidim trihome,pa ako imate neki vid prepoznavanja zrelosti bioze i prepoznavanja da je vreme za berbu recite slobodno.Ovo su slike malo losije slikane telefonom pre par dana,pa cu ih bolje slikati sutra prekosutra i postavii cisto da mi kazete dali je vreme za berbu. 45-dan cvetanja temp-28 34%
da bravo znao sam to ali nisam imao pojima da se to tako zove,pa to je onda super,malo cu da izucim to sada.bice novih slika uskoro to je inace cvet od disela.
power postovanje pre svega,moses li mi reci molim te,ja prvi put cujem za taj izraz polyploid,sta zapravo to znaci. ljudi hvala na pozitivnim komementarima,stvarno ih pazim opasno,u boxu je guzva velika cak savijam vrhove neznam dokle ce rasti vise,u sledecem growu pravim veci odnosno vislji box definitivno.pozz svima...
poslusao sam savet,isflusao sam ih sa 20l vode sa zadnjim 5l izregulisanom ph vrednost.Sacekao sam da se zemlja dobro osusi i nahranio sa fuldozom.I rezultati su vec vidljivi. dan-30 temp-30 35%
ok ljudi hvala,istripovao sam se,flush sam mislio da uradim kasnije ali cu uraditi veceras pa se javljam sa slikama za koji dan...
cao drustvo .Moze li mala sugestija od vas.Prelistavao sam forume ali nemogu da nadjem trenutno,a slab mi je net istekao mi paket pa mi Je slab sada protok sporo mi otvara stranice,znam da sam negde video i procitao.Pogledajte ovu sliku,sta bese ono znaci kada su ivice listova podignute na gore kao tigrove kandje,dali cu cure gladne,zedne,dali im je vruce ilinesto trece,ja mislim da se vidi dobro.Nadam se brzom odgovoru. pozz svima.
znam u pravu si,gledacu da resim to sa savijanjem cvetova.
evo me drustvo.Nisam dugo postavljao slike,reko da malo zazivi situacija.Uradio sam loli pop valjda se tako zove znaci sisanje je palo.Mirisi su sve jaci na neko voce ima i bas lepo mirisu,bar meni.Ono sto je zeznuto je to sto imam jos svega radne povrsine nekih 12cm dok biozice ne udare u staklo od reflektora,tako da ako imate neki predlog recite ja ih pomalo vezujem za mrezu ali nepomaze,rastu idalje.Cak sam im smanjio i hranu pa cekam da vidim sta ce biti dalje. evo i slika pa presudite i sami. 16-dan cvetanja temp-29 vlaga 35%
e da,i to mom odusevljenju nikad kraja,sve me ovo fascinira i tera da usavrsavam i da se edukujem sve vise.
hvala bratski,prvi put radim brend seeds i razlika je neverovatna od domaceg semana,rastu ko lude,doduse stvarno ih pazim sobzirom koliko radim i kad ih vidim posle nekih 12-13h odsustva od kuce znaci na oci rastu,svaki put se iznenadim. :spliff::rasta::joint2:
Zbog nastale guzve u boxu morao sam ranije da ih prebacim na cvetanje.To izgleda ovako. 28 dan 1-dan cvetanja temp-28 vlaga 40% HPS-250W Za koji dan planiram da im dam fuul dozu hesia boost pa se tada gledamo gde cu postaviti vise slika i kad pokazu pol.poozz svima.
Evo drustvo jedva ugrabih vreme da postavim slike i objavim desavanja,koja bogami ima podosta. Udarnicki sam poceo da radim, desava mi se cak da zabodem po 13-14 sati na poslu.Zamisljao sam da ce sve drukcije ici i moci cesce da postavljam slike ali jbg . 25-DAN TEMP-29 VLAGA-40% disel shannel zajednicka eto drugari to bi bilo to za sada,za 8 dana planiram na cvetanje da ih prebacim pa cemo malo vise cakulatio svemu.
;) :spliff:
Jedva nadjoh slobodnog vremena da ubacim slike,i malo razjasnim situaciju. Dobile su juce prvu dozu hrane,moram reci da su to extra primile,3ml humistarta i 3g kristala sve to na 2,6l odnosno 1.3 po biozici.Ono sto je napukao list verovali ili ne bukvalno je za 24hpocelo da se regenerise kao da nista nije bilo. 16 dan temp-27 vlaga-50-55
pa da to sam i uradio,nekog izbora i nemam bas...;) Inace danas im je neko prvo ozbiljno djubrenje da tako kazem pa cu sutra izbaciti slike o svemu tome i kako se polomila i vise detalja o razmeri djubriva i mixu djubriva koje cu koristiti.
drustvo evo i neki, ne veliki problem ali ipak bolje da ga obrazlozim. Nesto je danas na kratko nestajalo struje oko 10min i tajmer mi je nesto pobrljavio.Mesto da se ugasi na 18h rada on se nije ugasio.Posto nisam bio tu, kad sam se vratio reko da cisto bacim oko da vidim kakvo je stanje kod cura, kad one cure zurka,pici muzika cunce przi, zurka naveliko ,baskare se na sunce niko neraaguje da je vreme za spavanje. Znaci sunce je produzilo rad mesto na 18h na 22h,ja sam trenutno ugasio sunce cisto da se malo odmori oprema i ohladi.Mada opet za koji sat moram da je upalim.E sad stvarno prvi put mi se desava,ok da se ranije ugasilo svetlo pa da ga upalim sto pre,nebi trebalo da se nesto promeni bitno nadam se u razvoju,ono tipa da ce postati zbog tog cimanja hermici i tako to nesto slicno nemam pojima.Neko moje misljenje je da nebih imao nekih narocitih problema.E da,uletela mi je neka muva u boks i dok sam pokusavao da je izbacim a sto mi je tesko islo,zilava neka muva,bogami ni muve nisu vise kao sto su bile sve neki hibridi :let:,ko za baksuz slomijem list od shannel onako ne ceo nego samo od sredine ka krajevima bas se neobicno pocepala-slomila ili kako vec da to objasnim neznam i ja vise.Danas mi je neki dan bzv,pocev od neke teme tamo u vezi narucivanja seeds gde sam se nalupao ko otvoren prozor do nekih bezveznih dogadja uopste u toku dana.A ono sto je najgore danas mi je zadnji dan odmora i od sutra pocinjem da radim jbg,i to subota prvi radni dan,radim kod privatnika pa je to tako nazalost,ali jbg dobro placa a i ja znam da unovcim svoje znanje tako da se nezalim,meni je isto subota,ponedeljak,cetvrtak samo nek ima para jebemi se koji je dan-nek IZVINU DAME koje ucestvuju na forumu zbog izraza ali to je vise u receno u nekom metaforicnom-zargonskom znacaju.:joint2:
Da slazem se sa tobom da je zemlja bitni faktor naravno ja sam to iskusijo na tezi nacin,vidi ti Tarzane ja sam isao korak po korak,nisam smarao na forumu sa kojo kakvim pitanjima i glupostima kao sto vidim da dosta pocetnika permutuju stvari bruka i pitaju bas neke nebuloze.Sobzirom da se po malo na prolece bavim i rasadom raznih kultura tipa paulowije,paradajza,paprika i koje kakvih cveca dan-noc,slonovo uvo,indijansko pero i koje kude svasta nesto sto mi donesu zenine prijateljice i sta mi donesu ljudi da ima rasadim za setvu u aprilu mesecu ili im rasadim za dalju prodaju.Uzmem koji dinar a i nesto naucim uz put jer bas volim da se petljam oko svega toga a pogotovo me posebno zanima botanicarstvo. Vidis pre nego sto sam resio da se bavim i poklonim paznju uzgoju canabisa ja sam vec bio potkovan nekim osnovnim znanjem o uzgoju biljka generalno znas,ali i tu dosta ima varijacija a pogotovo u kvalitetu zemlje.Ja sam taj humus iskoristio jer sam imao na lageru obogaceni humus,obican neki bzv i florabelu.I onda je tu palo raznih eksperimenta,tu florabela sam radio par puta u nekom od svojih rasada paprika i tikvica cinimi se i uporedno radio sa humusom,razlike nije bilo neke bas i tako da nisam mario bas o tome,medjutim kada je canabis stupio na red da se uzgaja tu je vec druga prica bila.Tu sam vec poceo da se edukujem i ozbiljno da se info.o svemu a ujedno i ucio uz put u prakticnom smislu.I dalje sve sam,bez pitanja na forumima znaci samo citanje+citanje.Ono sto hocu da kazem da spoznavanjem sveta o uzgoju canabisa pospesio sam i svoj razvoj drugih kultura a pogotovo kvalitet zemlje jer izucavanjem sto boljeg uzgoja canabisa morao sam da otvorim i neke druge prozore svog vidika,i da zadjem u svet opstog razvoja i rast biljaka raznih kultura za koje ranije nisam mario.Otkrio sam svasta nesto interesantno.:let::wave:
Pa da,disel i ovako ide dobro bas se grana fino taman ce malo buknuti u sirinu da mu pocnem lst sto pre mada ni channel ne zaostaje,morao sam malo da okrenem pot da mi listovi ne zakace ventilatore a i da se osuncaju.Ali ono sto je interesantno ili se ja tripujem samo,naravno da uracunamo u to i odredjeno iskustvo u uzgoju, kao da ova brendirana seeds bolje rastu i razvijaju se,jeste da im ja dam skoro neke idealno-optimalne uslove ali ipak imam iza sebe dva growa domacica nekih koje nisam zavrsio jel su sve bili muski i sada uporedjujem dnevnike koje sam i ranije vodio derasticna je razlika u 15 dana razvoja,tako kaze moja statistika.Svestan sam ja da dobru ulogu igra i genetika kao i vrsta sorte koja se uzgaja,ipak zadovoljan sam sa trenutnom situacijom pa cemo videti kako ide dalje. :gled: :joint2:
Osisao sam ih pre sat vremena,taman tako kao sto kazes,par mm nize i to je ono pravo sada...:makaze:
Vidis i ja sam razmisljao o tome,sada cu ih jos malo osisati,mislim da im nece hvaliti nista ako ih opet sada porezem stim da sam ih porezao pre dva sata.
14/DAN Evo danas uradjen FIM na biozicama,mislim da sam dobro uradio,slikao sam sa mob.nisam imao aparat za slikanje. Ali posto je im sutra djubrenje-zalivanje slikacu ih bolje malo. TEMP-27 VLAGA-50-55% Inace malo sam okrenuo potove cisto da se bolje izkvarcuju princeze... Evo to bi bilo to za sada,e i da-hajde malo komentara pratili se ovde sta,cemu svrha ovog foruma i druzenja ako ste skrti sa pisanjem,hajmo sloboda narodu-sirimo bratstvo i jedinstvo...:sun2::rasta::spliff::vutra:
:sun2: :spliff:
13 -dan temp-27 dan/19 noc rezim svetla 18/6 MH-250w vlaga-50/55 dan-75-80 noc Promenio sam rasvetu i u jedno iskoristio priliku dok sam menjao reflektore da pojacam ventilaciju u gornjoj zoni. Zamenio sam jedan PC vent 12x12 sa 120f 20w onaj za kupatilo i naravno sve to povezao inace unapred sve spremljeno,sa potenciometrom za svetlo.Inace sada mi celokupna ventilacija boxa radi sa 70% snage. Slike su naprvaljene dok je bila hps sijalica, nju sam samo isprobao posto je jako malo radila u dva prosla growa kao sto znate da nedodje do neke zabune. SHANNEL+++++++++++ SOUR DIESEL Jedna zajednicka...:rasta::joint2: Zadovoljan za sada razvojom bioza,zdrave,stresa oko presadjivanja kao da nije i bilo. Ipak sam odlucijo da obema uradim FIM za koji dan i da lagano posle fima pocnem sa lst jer kako vidim vec mi se listovi brzo krecu ka ivicama potova.Tako da drugari ako imate bilo kakvih sugestija ili kritika naravno, recite sve u svrsi boljeg uzgoja nama svima dragim hobijem. :spliff::gled::joint2:
Evo drustvo ako je neko pratio ovih dana temu-zalavinje,izbacio sam tamo pot koji sam zamislio da iskoristim za ispiranje zemlje pre berbe.A da se nepomera iz boxa bioza.Inace nas kolega BiZzzO je taj sistem doveo do savrsenstva,znaci slavina i te fore gde bih iskoristio ovu priliku i porucio mu svaka cast majstore. I koja slika naravno. Inace danas sam odmarao, pa sam imao visak vremena koji sam gledao da iskoristim na nama poznat nacin a to je paznja svojim curama. Posto planiram uskoro da bacim cure na ozbiljan trening sada kada su dobile vecu salu za vezbanje.Znaci ide polako lagani treninzi sa LST -kardio i iskorigovanom ishranom naravno. A uz sve to dobijaju sutra,pa sam malo nestrpljiv iskreno,rasvetu 250w MH/HPS i rezim svetla 18/6.E povodom toga danas sam sklopio SCROG i tu sam se spremio,ide sad malo ozbiljnija prica. Imam ozbiljan zadatak,planiram da uradim FIM na shanel+ a na dieselu super TOP uzimajuci u obzir da su biozice ralicitog fotoperioda.Cekame ozbiljan treninig zbog gabarita boxa koji moram poceti sto pre inace bez kontrlole u boxu bice ludnica, tako da cu imati pune ruke posla.Zato na vreme da ja ukrotim moje cure...
zdravo druze i dobro dosao,nije ovo pravo mesto i tema ali nema veze meni iskreno nesmeta ja mislim da ce ti modulator prebaciti pitanje ali nema veze,mozes me pitati sta kod hoces i sta kod te interesuje.Kao prvo moras malo dati vise detalja nemoj da si skrt tipa dimenzije boksa,rasveta i tako pa cu ti odgovoriti za sve ima resenje samo ako si voljan da naucis,mozda bi trebao malo da prelistas forum i teme ali nema veze meni nije muka da pisem kada imam vremena.:rasta:
Ma vidi i kod mene je ista prica,ali ja nemogu da shvatim da to njihovo misljenje nece da se promeni,jako su konzervativni.Znaci ko mazge neke,nit sta zele da menjaju niti su spremni da nesto novo nauce,kontam ja da im je ispran mozak i te fore ali brate dokle vise.Ne samo sto se tice gudre,nego generalno pricam,ja mom starom kazem jbt da si na vreme ispoljavao svoje nezadovoljstvo i tezijo ka vecim ciljevima u zivotu i imao slobodu govora mozda bih sada nama mladjima bilo bolje u nasoj drzavi,a ne kao ovce ste bili ti i tvoja generacija 10 god ste trpeli rezim milosevica i dopustali onakvu torturu, nemastinu i te silne ratove.Ali sto je najgore jos trpe,male penzije,bolest i svasta nesto.Mislim svestan sam ja da kada sada pogledam malo stvari i kada ja imam porodicu da su drukcije stvari,ali druze ja se borim,nedam na sebe i svoju porodicu.Evo jedan prost primer iz svakodnevnog zivota.Cerka mi mladja sada ide prvi razred,njena torba ima verovali ili ne ljudi 8,5kg kad je stavi na ledja srce mi se slama,zamislite koje je to opterecenje za kicmu od deteta od 7god,meni je iskreno zao.Ja na roditeljskom iznesem problem,zasto deca u osnovnoj skoli po beogradu i novom sadu imaju ormarice a nasa deca iz unutrasnjosti ne,mislim neka se niko nenadje uvredjen ali ni ja moje dete nisam nasao na ulici,uciteljica pocne nesto da palamudi nema veze smozgom i ja ti lepo sa ostalim roditeljima odradim peticiju i sutra pravo kod direktora.Takva i takva je stvar,on nesto kao nema para u budjetu opstina slabo finansira cuda-muda-sarme on meni,e kad je tako reko mozemo li mi roditelji da isfinansiramo ormarice vi obezbedite prostor i cao.Kaze moze.Prve ormarice je dobijo razred moje cerke jer smo mi roditelji iz tog razreda prvi dali pare,za mesece dana sva 3 razreda malih osnovaca su imali ormarice inace dali smo po 2000din po detetu,smesno.I eto gde ide nasa drzava.Ali nema veze ja sam se izborijo za svoje dete jer sam sebi postavijo cilj, da su nasi stari imali neke ciljeve vece osim punog flizidera i sigurnog sna mozda bi nam danas bilo bolje.Ne osudjujem nego eto realno pricam,uvek postoji IZBOR samo treba naci put do njega.Mozda ovo nije i mesto i vreme da sve ovo kazem ovde ali se neustrucavam da iznesem svoje misljene i nebojim se da pomognem svom detetu koje gledam kako mi ga drustveni rezim uzima iz narucja.
Hvala,trudim se...:rasta:
Zdravo drugari,juce sam biozice presadio u 7,5l saksije.U planu su bile 12l saksije ali nazalost nisam ih presadijo u tako velike saksije jer kada sam izracunao gabarite boxa i saksija jako malo mi je ostalo prostora za rad i rast biljka.Tako da sam nasao indenticne saksije samo manje izbusio takodje rupe i napravio takozvani air pot.Inace sam namerno izabrao uze a vislje potove,iz raloga zato sto smatram makar teoretski bi trebalo tako da bude, posto su airpotovi trebalo bi brze da koren dodje do rupica gde bi imao takozvano vazdusno orezivanje i to bi mi brze razvijalo bocne korenje.Evo i koja slicica i trenutno stanje u boxu. 10-DAN SVETLO-20/4 TEMP-27 dan/20noc VLAGA-65dan/80noc PH-6,5 inace merim onim listicima Zemlja florabela zuta,i da,malo kad sam ih presadjivao bila mi je vlazna zemlja ka dnu pa mi se malo koren rascupo,pa sam dodao blagu dozu djubriva 4-12-5 za koren 1.5ml na 1.6l vode. E zaboravih gore da napisem i ubacim sliku scim regulisem PH vrednost pa evo ide sad u paketu.
Super,da to sam i mislio prvo krvnu sliku da uradim pa onda terapija,bratski hvala ti na savetima,moram napomenuti da je odlicno sto postoji ovakva vrsta sajta.Edukacija je ovde u velikom nivou,s obzirom da ima mnogo korisnih saveta i zdravih misljenja o canabisu nadam se da ce ovakva vrsta sajta pomoci mnogim ljudima koji su skeptcni i za koje je jos sve ovo tabu,i uspeti da razbiju svoje predrasude i neka primitivna razmisljanja o upotrebi canabisa kao leka u 21 veku.
Bravo super,eto i to je reseno...
Vidi mozda cu ti postaviti glupo pitanje i prosto malo ali mozda je tako najlakse,kako da se odmeri o.2ml,koliko bi odprilike to bilo kapi ulja.Jer ja sam nesto citao da se konzumira to ulje jedna doza velicine zrna pirinca pa se lagano povecava doza ko ima kancer ili neke teze bolesti to je ok,ili sam je nesto mozda ispermutovao, e sad ok je radi preventive to sto ti kazes o,2ml,jer eto racunam zato te pitam posto od 100g kanabasi dobijes u proseku od 8 do 10ml ulja pa me cisto eto zanima koliko bi mi trebalo ulja za 3 meseca ako bi uzimao 0,2ml dnevno,mislim racunicu znam ja malo to i na glas razmisljaam nego konkretmo me interesuje koliko kapi mu dodje u 0,2ml.
Citav grad sam obisao samo ova je bila zuta,trazio sam teramagmu ali mrka kapa,nisam hteo da se cimam da narucujem bzv skupljam pare da kupim hesi bloom compleks a citao sam eto dosta njih hvale ovu florabelu. pazi,srednje-visok tako kaze proizvodjac ja sam je bas zbog toga i odabrao zato sto je chanel medicinski strain i pogodna je za klonove koje nameravam da skinem da probam ulje da napravim,jer generalno verujem u lecenje canabisa i sva ta lekovita svojstva i zelim da imam ulje u kuci radi preventive naravno a inace i sam imam neke hronicne probleme tako da cu probati da konzumoram jer sve u svemu da skodi nemoze.
Stizu slicice zemlje ekspresno,iskreno malo sam bio skeptican prema ovoj zemlji.Prvi put radim sa njom.Inace imao sam lose iskvustva sa zemljama,pogotovo sa kakvo kojim humusima i tako to,ali sam imao prosli put rasad u florabeli i sve bilo ok i onda sam kao presadio u nekom obogacenom humusi i odjednom stale sa rastom odnosno bas su usporile.Florabela je neka mesavina 3 treseta,ph 5-6,5,za sada sam prezadovoljan kako rastu i to na clf 200w x 4kom 23w a sta ce biti za koji dan tek kad im ubacim masineriju od 250w MH.Inace sam se dvoumijo izmedju glistanjaka i florabele.
drugari hvala na podrzci i cestitkama,sto se tice djubriva osim hesija vecinom su za vegetaciju,fitofert organo-mineralno i biostimulativna đubriva,za start i odnosno prvo djubrenje koristim fitostart 4-12-5 za formIranje i jacanje korena 2ml i fitofert 12,5-6-31 2grama posto je on u kristalu sve to na 2l vode.Ali sve to nakon nekih 17-18 dana,sada je jos rano za sve to.Inace moram da napomenem ovo djubrivo fitofert za paradajz 12,5-6-31 pogodan je i za cvetanje,nega planiram da iskombinujem sa hesijem mislim ne u istoj dozi i u istom danu kad i hesija nego ono jedne nedelje hesija pa za dve nedelje njega i sve tako u krug,odnosno videcu kako se budu ponasele biljcice pa cu oceniti.Uzeo sam preko hidroponike pa mozete tamo pogledati karakteristike,pristupacne su cene a odradjuju kvalitetno posao. Ja ga razmutim prvo predhodno u malo vode i tek onda sipam u flasu sa ostalom vodom,iskreno stvarno nisam video da nesto lose reaguje biljka,mozda gresim,ali za sada to je sto je para za bolje nema trenutno sto neznaci da nece biti,jer stvarno sve me ovo fascinira i tezicu ka tome da im pruzim sto bolje uslove.