Eto novi sam pa ni neznam sve izraze i ostalo sta je navedeno pa bih molio malo razumjevanja.. SJEME: purple bud Lampe 2x400hps cooltube Box 230×90×180cm Ventilacija: trenutačno 2x130m3 dolazi nova 1x480m3 sa karbonskim filtrom Zemlja: florabella žuta Gnojivo platella list Klijanje je prošlo ekipa je presadjena svaka u 4l Vaz. Nakon 16 dana Uskoro slike i daljnji problemi
Eto drustvo slikica,kako vam se cini??Ja sam extra zadovoljan i dim je super..Zelio bi se zahvaliti svima koji su me od povetka ucili i pomagali,puno sam citao i ucio ali je bila potrebna praksa i naravno alat..Za prvi puta extra sam zadovoljan..Uskoro krecem sa jednim malim projektom u malom boxu cisto radi gusta..Znaci jedna biljka jedan grow i dosta..Ali o tome ubrzo..Hvala svima jos jednom..Bigsmille ;)
Sutra kacim slike drustvo..I am proud
Eto admini mozete staviti dnevnik u zavrsene jako sam ponosan..A purple bud je cudo od trave..Preporucam..❤
Eto raja ja sam vec par vrhova iskidao,otrimao i osusio..Susilica i uzgojni rade top extra sam zadovoljan za utrosenih 70ak eura..Mpgu vam reci da uzivam u dimu svojih vrhova..Bilo mi je drago predstaviti se i podijeliti iskustvo sa vama..Zivi bili. Sta se mene tice dnevnik je zavrsen biljka je odlicna dim je brutalan...Vidimo se uskoro i ostajte dobri ako koga jos sta zanima pitati moze..pusaaaa
Evo ovako to otprilike izgleda..Vrhovi se lijepo razvijaju i pomalo ulazimo u posljednju fazu..Imam samo jedno pitanjce,znaci vjerojatno kao i svako ja sam jednu granu skinuo i stavio je normalnim putem posusiti..Nakon tri dana sam probao vrh i dim je cudo..Nego zanima me nakon koliko dana nestaje onaj miris pokosene trave..
Eto decki i cure da vam javim da sam zadovoljan pitanje visine se rijesilo laganim savijanjem jedne..Donji listovi po malo otpadaju,vrhovi se pune ako se ne varam sada sam 48dan cvjetanja..Neke su vec pocele smedjiti ali nebih jod nista skidao..Sutra prekosutra stavljam slike zeznuto mi je slikati pod hps pa moram osloboditi mjesta za manifestaciju slikanja..U glavnom cure pice top ja sretan one sretne sada su vec trece obilno zaljevanje na Dutch formuli finish i obicnoj vodi..Eto slike ubzo
Mali update..34 dan cvjetanja dobro su nahranjene boomom i super izgledaju zbilja bajka..Bez i jednog žutog lista eventualno koji od donjih padne sam od sebe..Vrhovi se lagano pune i vidi se dobar potencijal.Probao sam par dana imati nizu temperaturu nebi li počele ljubičastiti ali nista..Sada ću ih malo lišiti pritiska pa ću probati zadnja dva tjedna.Jedina stvar sta me muči je taj da su skočile cca 50cm od dana prebacivanja na cvijetanje imam još cca 3cm mjesta jedan od vrhova je na 3cm od lampe..Jeste da je cooltube pa nije vruće ali ako imalo nastave rasti neznam sta da radim..Ludo pa živi..
Pa evo čisto radi probe sam je sada zadnjih par dana probao cimati na 15c i nista se nije desilo..Međutim prolistavajuci i čitajući o vrsti znaci firma predlaže da se zadnja 2 tjedna spušta i do 10c tada kao da bi trebala početi ljubičastiti.Probati hocu sigurno..sada ću je jednom dobro nadrobiti sa Bloomom.Nakon toga krećem samo destilirana sa korigirnim ph i tako derem do kraja.A kad predjem na samo vodu za kraj pokušati ću tada cimati par dana na 10c pa ćemo vidjeti što će se desiti
Evo opisano je pa ćemo probati nešto odraditi ;) Nadam se vrlo uspjesno
Jako dobar tekst jako..Kapa dolje..Ali u svemu sta sam radio do sada uvijek sam težio ka tome da odmah budem dobar jako..Puno teorije trenutno a malo prakse ali ne dam se..Bavio sam se akvarostikom i mogu ti reći da sam za 3mj rasturao a vjeruj mi čak je teže od ovoga..Ima puno više kemijskih spojeva i prirode ma svašta..Nauka..Odradio sam vrhunski..Prijatelju moj najdraži trenutno na forumu..Ja ću njih probati dopeljati do ljubičastoga po cijenu svega makar i ne uspio ali ćete barem reci hebi ga barem je imao muda ;) Volim vas i uz vašu pomoć one će da budu ljubičaste ;)
Normalno da želim..Kad je bal neka se i princeza jebe ;)...To ću ih kasnije smrzavati zadnja dva tjedna cca??Šta misliš tako negdje je tako??
U uputstvima ovoga sjemena mi piše za purple boju obavezna niza noćna temp čak do 10c...Malo me to buni ali nema veze..U glavnom zelenome zahvaljujem sta me je nagovorio na veći pitar..Jer to je bilo presudno da moje ljepotice krenu i budu top manekenke.Nemam potrebe još ljepiti slike nove će doći kad hebovi više nabubre..Hvala svima od početka ima još do kraja ali mislim da više neće biti problema kucam u drvo..Vidimo se sa stanjem ubrzo.
Ima pasivni upuh odozdola i ovaj ventilator sta puše puše ravno na izlaz od ventilacije tako da imam 24 sa upaljenom lampom a bez kao i veliki box 16-17c..Jedino vlaga ne ide preko 50% a to mi je ok..Biti će to top
Evo da vam predstavim svoj mali rad..Radi se o malom platnenom ormariću za cipele iz obližnjeg trgovačkog centra..Dimenzija 70×30×180..Pošto mi ja falio uzgojni i jedan mali za osobne guste i experimente u treniranju..Otišao sam i kupio foliju sa izolacijom sa vanjske stran..Obljepio ga cijeloga u nju i pojačao duck tapeom..Prvih 90 cm je mali uzgojni grow box koji se sastoji od 200w dual spectar cfl i mali odsjajnik..Ventilator je na vrhu tj 2 jedan ja vrhu jedan na izlazu cca 210m3/h..Karbonski filter sam radio sam..Kupio carbon u ducanu za životinje napunio ga u cijev fi100 i našao ovu aluminijsku posudu koja taman ide unutra..na kraju ugurao sve u žensku samostojeću čarapu ufff..i eto sve je slozeno..Mali ventilator da raspuhuje i gas..Gornji dio 90cm sam napravio u susionu po 3 police sa najsinijom rupicastom mrežicom...Pa eto očekujem mišljenja..Stvar radi top i zadovoljan sam..
Evo mali update..20-ti je dan cvjetanja za gnojenje su jednom grow i cvijet zajedno..Skočile su svaka još po 22cm ukupna visina 100-120..Bez pitara..Sada čisto zaljevanje do tada slažem susionu i uzgajaonu..Po slikati ću i to sta sam radio..Drugi puta
Evo novosti i slike cura..Mislim da piće dobro sta vi kažete??Danas je 17 dan cvjetanja.
Poslije onog problema sa lišćem,obratio sam dobro pažnju na ph i za gnojio ih dobro..Sada je 13 dan cvjetanja već po malo ekipa počinje da izlazi.Sacekati ću još koji dan pa ću staviti slike.Od kad su prebačene u Važ od 11.8l buknule su neviđeno u jednom danu..Raširile i ojačale....Za koji dan stavljam slike..Hvala još jednom svima na trudu
Tnnn Drrrrnnnn Neopisivo sam sretan osjećam se jako9
Lazarus nisam gej ali ljubim i tebe i svih ovdje..Hvala sta ste me kudili,sa time sam dobio volju i želju curama napraviti Hilton..Super ste svi ovdje i drago mi je dijeliti sve sa vama.
Jao tako sam sretan i to moram odmah podijeliti tu jer nemam kome..Ušao sam u neki vrtni centar i kupio sam im potove 11.8 L sa podloškama jeste da sam pljunuo dobre novce ali nije mi žao..Sada se vise ne mogu reći da im nisam dao sve..srce sam im dao..Jao happy..Večeras idu u nove prave važeve..Juppiiii
Sve se razmišljam kako sa tim čepovima nisam to nigdje vidio??Zvuči zanimljivo Hvala moderatorima valjda sam ostao bez neta pa sam pisao dva puta oprostite
Sutra poslije posla gas kupiti njih te još zemlje perlit mi je ostalo i bio kuglice..Navečer ja njih prebacim u bure jebem im sunce..Nadam se tih 12l da će sada biti njima kao u raju Jer gledao sam pitare 11l nema ispod 45-70kn valjda nije vrijemw toga pa ni nema robe..A ovo mi izgleda top..Jedino me jebe sta da stavim ispod kao tanjurić
Hrvatska proizvodnja ne mozes vjerovati..Znaci biti će to ok..Super sutra su u većoj navečer, danas neću zalijevati radi presadjivanja.
Dečki treba mi pomoć,danas sam našao nekakve 12l ali kaže građevinske kante,nije problem što dolje nema rupu lako se iz buši,nisam ih uzeo jer me strah tog mirisa plastike pa sam odlučio potražiti prvo savjet od vas a onda u kupnju da ne napravim još koju glupost..Uglavnom sta mislite o njima..Budu li dobre sutra presadjujem.Hvala unaprijed
Do koliko minimalno mora biti pitar?Prekosutra idem kupiti nove pa da se ne shebem..Oče li 8l biti dosta ? A i ujedno hvala vam svima na pomoći zlatni ste.Potruditi ću se da vas po slušam i ne iznevjerim jer ovakve info nebi našao nigdje.A općenito ima puno literature za čitati ali ipak je praksa nešto drugo.Hvala svima još jednom
Nije nego je problem mjesto,jedino bi to mogao odraditi tako da stavim u veće i dignem svijetlo da ih sve o svijetli.Ako je to moguće problem solved
Kolike su mi šanse završiti grow barem sa malim gubicima,ili bi mogli biti veliki??Na sta moram obratiti pažnju kada je već tako?
Rootbound??Ako mozes pojasniti bio bih zadovoljan..Stvar je da nemam opcije trenutno za veće jer sam ih ugurao pod jednu lampu jer sa drugom imam problem balasta.Nov a krepao a savršeno spojen..Tako da sta je tu je drugi puta sigurno bolje i pametnije.. O d samog početka sam imao puno nedaća i prati me cijeli grow..Prvo slaba ventilacija pa visoka vlaga pa problemi sa prostorijom..Pa visoki ph pa mrtvo gnojivo i na kraju mrtav balast...kupljena je jebena ventilacija pa gnojivo pa ph i još nekih aparata npr mjerenje vlažnosti zemlje pa ventilatori za raspuhivanje..i sada kad mi je krepao balast mrtva krava nemam vise banke.Nadam se boljem nastavku u drugoj turi a ova kako bude biti će.Zato imam vaš da mi pomognete kako god. Dali je moguće zbog tog rootbound da su pozutili listovi?
Je još uvijek je u 4l probati ću odraditi u tome do kraja.Znam da je to možda greška sta je tu je..Brinem se za njih koliko mogu bolje..Znam da će me neki možda i popljuvati ali jbga.
Evo ih..Vidi se u sredini problem vrhovi dobri nadam se da će tako i ostati
Prije 3 dana prebačene u cvjetanje,žutilo na listovima novima se povukla samo su stari jako ugroženi.A razlog po meni je ipak bio loš ph..Od kad je došao ph metar shvatio sam da je bilo puno pogreške sa ph..Sada sve ide ok visoke su cca neke 80cm neke 60cm..Idemo dalje
Evo
Danas još traje vegetacija visoke su cca 60cm do jučer je sve bilo top..Danas dodjem i vidim na njih par šute listovi a unutra smedje tocke..Ako netko zna neka pomogne..Ph je 6.3 stalni vode imaju svaka dva dana i sada sam vidio da donji listovi svi zute sa tim smeđim točkama. A samo na jednoj i na gor njima ima toga malo smedjega..stavljam slike..help ako je potrebno
Eto mali update..Došla je nova ventilacija i gnojiva..Drže se top..sada su im uvjeti izgleda odlični.
Danas stigla jača ventilacija i gnojiva.Jako sam zadovoljan bujaju odlično..Sutra stavim slike navečer.
Svako koliko vi gnojite kakav je režim?
A prvi puta ja zadovoljan kako god da je..Za sada ovih devet praši neočekivano dobro,prvi puta je najveće sada već neke stvari i kuzim malo bolje..Sljedeće čega me je strah su ti nametnici ne daj bože..I nova dimenzija cvijetanje..Vegu sam već nešto prokuzio za razliku od prije mjesec dana..kad sam mislio da to treba gnojiti svaki dan mjesati i neznam sta čudesa. .Paziš ph temperaturu samo noću.Zalijevas nakon dva dana kad se posusi pot i svaki drugi puta pognojis sa pola doze i gas..Ne otvaraš box puno već pustiš prirodu da radi svoje..
Sjeme je stajalo kažu 1g otvoreno..Ono iza je sjajna bijela boja sta se na slici ne vidi unutra je svjetla za umrijeti..Za sada sve dobro napreduje ne diram ništa osim ventilacije i gnojiva sta su u dolazku..
Pot je 4l..Vlaga 58%-65% Temp na metar visine 27 na vrhu biljki do 30..Meni je sada već zemlja 3cm od vrha suha poslije malo malo vlažna.Ostavljam je do sutra ujutro onda ću ih obilno zaliti bez gnojiva..
Jasno ko dan,čuj paranoja uvijek postoji a sta ćeš kad volimo gruvati..ja možda odradim ovaj pa tek drugi na godinu,za moje potrebe ako bude uopće išta od toga sasvim dosta..Nadam se da se komplikacije veće neće dogoditi.Ucim iz dana u dan a imam neko pred iskustvo samo druga grana..Danas su još na suhome bez ičega 2 dan nisam siguran da ih zalijem sutra ili ne?Na vlagomjeru je 31% vlage..
Mali update..Zdrava i napreduje..Danas sam na ph test testirao vodu opet ovako kisnica 6.5 spinovaca 7.5 i jedina stvar sta me muči testirao sam kišnicu sa full dozom gnojiva i tada mi dođe 7.5 ph znaci li to da trebam prije gnojenje kisnici spuštati malo ph ili je to ok..
Hvala ti na savjetu zbilja i od srca hvala na pomoći.Ovako situacija je super rastu nikada zelenije i ljepše..To sta sam napravio sa gnojivom možda i neće ispasti tako loše ništa ne diram već dva dana a one bujaju sretne..Ph mjerim sa listićima za akvarij..Snalazim se..Uglavnom kisnica 5.5 ph spinovaca 7.0..Ja lijepo uzmem 6 litara kisnice i dve litre obične u kombari mi ispadne 6.5 a kad je gnojivo onda samo kišnicu jer mi gnojivo digne na 6.5 ph možda griješim ali tako me ispada već par mjerenju..još sutra su bez ičega i prekosutra ide samo voda i onda stavim sliku..Saznao sam od jednoga koji zna sta radi pa mi je rekao da se ne brinem za prve listove jer da je to bila posljedica soka (presadjivanja) Za dva tjedna možda i prije idem u slo po gnojiva i jaču ventilaciju sa karboncem i regulacijom ispuha..Preksutra stavljam friški update..Veliko vam hvala na pomoći zbilja ste divni ljudi da znam kako tagirati bili bi zakačeni a posto se još dobro ne snalazim tu eto ništa hahahah...Sada sam probao kod frenda neku 4-ku bo valjda vrsta top je...Čudo...Pozz raja svaki daljnji savjet dobrodošao i love you oll..
Eto društvo oni donji listovi su jao malo pozutili ali sad ipak mislim da je spaljena od vode..Gornji listovi su čvrsti lijepi i zeleni te biljke napreduju top..Sutra bi ako uspijem od posla mogao i slike staviti..
Poklonjenom konju se ne gleda u usta,sjeme je staro i stajalo je dugo tako da to sta je uspijelo je super.I pun sam želje i volje da dodju do kraja bas zbog toga..A šta se tiče zemlje i to nemam pojma vjerojatno kad se naucim ću biti pro..A iskreno posto neznam volio bi da mi pojasnis malo to mala biljka zemlja sta si pisao..Možda mi pomogneš.Hvala unaprijed A zašto plantela?Zato jer sam u zemlji na ovome forumu pročitao da se preporuča kao jedna od u rubrici zemlja..Kao pokazala se isto dobra..Sve sam radio kako sam tu se informirao..
:DPosto su cooltube bio sam držao na cca 30cm a od kada se desila ova pizdarija sa listovima odmah sam digao na 50 i sada mi je 28.8 na vrhu biljki..
Danas sam zalio sa voda ph 6.5 i plantela list prvi puta..Moguće da je od kapljica vode jer sam taj put malo forsirao zaljevanje sada je sustav zaljevanje složen pa bolje funkcionira..Ali gledajući nakon presadjivanja lijepo je zelena i stasala je već prvi dan vidljivo na oko..Gornji listovi zdravi a donji na točkice..Za dan dva stavljam update
Eto možda bude dovoljno za pomoc
E da radi se o staroj ostavi dobro izoliranoj sa stiroporom cijela cca 6m2 podjele na na pola..Znaci pola je napravljen box pola radni prostor..Po meni i čitanju tu po forumu dobro složen osim što fali taj jači vent ali i to ćemo riješiti. Biljkice stoje lijepo zdravo samo od kad sam ih presadio sam vidio te listove na zute tocke..Podigao sam malo lampe sada su na 50cm cca Čitao sam puno o svemu ali danas sam objavio dnevnik i popuniti ću ga čim dodjem doma..Koliko god da čitaš ipak si početnik.Oprema je navedena još samo slike ostaloga..Neke izraze ne pamtim a neke ni neznam sta znače iskreno nemam koga ni pitati osim tu..Please help me Eto da probam i taj edit posto pišem sa moba.. * * * Nemojte pisati post za postom, probajte prvo da editujete postojeći (opcija Urediti (Edit), dole levo u vašem postu) pwrsd
Ovako vlaga je stalna 60% Temperatura boxa na metar visine 27 na vrhu biljkica 29..noću 20 prostor dogrijava grijalica kada lampe ne rade..čim dodjem kuci staviti ću slike..Dali mogu direktno ili je to opasno??
Ma nisam planirao čopor odlučio sam se na to eventualno da koja uspije posto je prvi put..Već je otpalo 6 kom tako da vjerujem do kraja i još duplo vise Bilo je 20 sjemenki pardon ne biljki krivo sam se izrazio..Nije proklijalo 5 i 6 ih se o sušilo. .sada je 9 sa obzirom da nešto nije u redu neće niti jedna prezivjeti * * * Nemojte pisati post za postom, probajte prvo da editujete postojeći (opcija Urediti (Edit), dole levo u vašem postu) pwrsd