Ime vašeg dnevnika: ČudomAutoJack i Bluematik u sklepanom boxu Datum nicanja sjemenke: 23.10.2020 Početak vegetacije: Breeder: RQS Strain: Ato Jack, Bluematik Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Defoliation Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 80 Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 120W do 200W Nutrijenti: Plantela list , plantela cvet , fertico bloom, aminoflex,mikoriza ,slkavoli vise vrsta.... Ostala oprema: Termometar,hidrometar , ph metarer tečni,PC ventovi ,wago kleme,zice i kablovi i kabeli, vise metra,sijalica-žarulja od 75w Dodatne informacije: pre 5 dana je krenuo Jack,međutim zbog hladnoće nije nešto rastao,izbili su mali kotiledoni okrenuti ka dole. sutra dan sam vrhom makaza(dezinfikovane) nekako okrenuo to malo čudo dugačko 2cm,a vrh klice je bio zaglavljen,zalepljen za opnu semenke,nije bio šlem na glavi nego na nogama. Posađen je u pot od 0,75L- žuta Florabela + 10g Mikoriznih gljivicva.U tom periodu od dva dana sam sklapao stari box,sa dogovorom sa mojom zenom da bude širi samo 4cm,ispalo je 11cm širi,pa je poludela....Sutra dan je taj Jack usao u box,a do tad je bio na prozoru- Namučio se i ja sam u jednom trenutku doigo ruke,ali mi bilo žao da bacim ,ipak se nije osušio. Za to vreme sam proklijao drugu menku ,Bluematik. Inače je klijanje bilo u maramici pa u kesicu pa sve u Al foliju i na ruter,2 dana i to je to,e da stavio sam Slavol S umesto vode,a sa njim sam i zalio prvi put,ono par kapi. Tačnije u špric 3mlSlavolaS+2mlH2O. Obe menke su imale isti tretman tokom klijanja. Juče ujutru sam posadio Bluematik ,ali bez Mikorize, ubacio ga u box i shvatio da je hladno. Napravljeno je grejanje koje diže vlagu , nije baš najsigurnije,al vrši posao.Mikorizu ću da ubacim kads budem presađivao. Međutim jutros kad sam skidao šlem Bluematiku,nisam mogao da čekam,vidim da je Jack izbacio prvi par listova. Sad opet imam dveA hteo sam jednu biljku. U boxu mislim da nema mesta za
Smoke report Ovo je Jack. On izuva kakudara,ali malo se saceka :rasta: . Biljka koja se mucila i jedva prezivela,ona koja je bila otpisana u jednom trenutku. Neke grane su joj se kasnije polomile :zvezda::,jednu sam zakrpio izolirkom,a ostale su same ozdravile. Neverovatno zahvalna biljka za sadnju, ne znam sa cim da uporedim koliko je masna,jedva je usitnim,makaze se pokrivile , mrvilica ni da mrdne,a kad uspem sve to i zavijem buxnu , a ono celo naselje mirise. Dim je tezak ,ostavlja jak ukus u ustima. Ne umem da uporedim sa necim,al se oseca duplo vise od sestre Bluematik . To je to od mene za sad. Cekam kraj meseca, da legne plata pa da porucim seme. Napravio dam veliku glupost. Proklijale mi dve menke auto obe , i piknuo ih u zemlju. Jedba nista ,druga malo povirila i kraj,crkla. Onda skontam da mi zemlja ne valja. Bila je zatvorena u kesi bez vazduha ,bar mesec dana i kad sam uzimao ,osetio se smrad ustajale vlage. Eno piknuo sam neku menku onako,cekam al necu docekati nista. :fuck: Veliki pozdrav svima koji su pratili ovu moju avanturu , veliko hvala svima koji su svojim komentarima pomogli da izguram sve kako treba. Volim vas sve , ostanite mi dobro...
Stanje je sledece , iz desne tegle kad purnjam , kasljem i gusim se,a iz leve ,prvi put danas probao,klizi niz dusu.... Toliko je masna da imam problem da isitnim,makaze se lepe,kao zvaku da seckam,ali se ne bunim zbog toga,uzivam.... Mrvilica ne dolazi u obzir , za ulje je odlicna,ali ja necu da ga kuvam sad,imam malo. Dve menke mi nisu proklijale,treca stavljena na klijanje,takodje Royal Jack Auto,sve vas pozdravljam.. E da, ukus Jacka je vrlo intezivan kao i miris. Borovina dominira,kao neka menta i blago zemljasto,mozda ima ukus na jos nesto,al ja ne orovaljujem,a i treba jos 10 dana da to bude bas kako treba. Ostanite mi dobro pa se vidimo uskoro,nadam se. Ljubim vas sve i grlim,ali ne na gej nacin,vec ono ,bracki ::listomahanje::
70g suve bez granja,prezadoviljan sam.
Najmanje 8 sati hard rocka, a i dalje sam ok,medjutim muče me gasovi :lol: , ako želim da nastavim da jedem vutru ,umesto maslaca uzeću kokosovo ulje.
Jaooo evo javljanja sa lica mesta. Pola količine maslaca sam popio jutros u 6:00 ,sa kafom,mlekom,šećerom,čokoladommmm, a sad..??? Posle 3,5 sata ? Možda sam trebao da podelim maslac na 4 dela ? :lol: Rasturen sam , a za pola sata polećem. Koliko je Blue bio loš,toliko Jack razvaljuje.... Vidimo se s one strane ...
Srećan Božić,svima koji slave Jack je pao Posle 79 dana, dosta je. Sve je trimovano i stavljeno da se suši,a trim kao i malo popkorna je u rerni na dekarbonizaciji,a posle u maslac. Od kad sam u ovoj priči,tj od kad growam ,ovo mi je najmasnija vutra do sad. Posle trima sam sa makaza skinuo kvoter šita :rasta:. Veliki pozdrav svima,javiću se bar još jednom...
A? Ovo se pojavljuju amber ponegde? Dođe mi da oberem ovo iz 2X . Pola ima poneki amber,a pola belo ko sneg?? Ili nema nigde amber,nego od Blue-a pa se mešaju boje :rasta:
Ne pričam to naglas dok ne osušim sve. eyessss: . U pravu si za limuntus,ali sad mi već navika,a i nije mi teško,samo sipam 1ml na 1L 20min odstajale H2O,ne proveravam svaki put. Skinuo sam još žutog lišća sa vrhova ,a oni su ko kamen tvrdi i urnebesno masni. Jedva čekam da stigne za branje. Ne znam kod vas kako je i kako se borite sa vlagom,ali ja je nemam preterano. Kad zalijem , skoči na 45 , inače se vrti oko 30 - 35%. Ako padne ispod 30,vreme je za zalivanje. Melasa,to moram da kupim,da se setim da potražim ::lulamira::
Pa kako da štelujem PH? Hvala ona me je najlepše nagradila,a i namučila. Sve žuto je odstranjeno,a i malo zelenog ,radi boljeg strujanja vazduha.
De ste drugari ? Kako ste? Ima li nekog iz kritičnih područjia? Elem ,ostavio sam Jackicu još 10-15 dana. Danas puni 70. rođendan. Dobila ja oko 20l vode mlake,a na kraju 2,5 l vode sa Slavolom VVL i naravno ph kako treba :cool: . Neke sam grane poodvezivao,jer nema svrhu ,ali dve sam morao da spustim da budemo u istoj ravni. Evo slike za vreme ispiranja i posle istog. Naravno radile su i makaze i pokresao sam malo lišća. Svo ono žuto i poneki dobar da bi gužva bila manja Plan je sad sledeći. Ovo će da popije za max 4 dana i odsad samo voda,tj ako bude potrebe za još nekim zalivanjem ide česmuša sa limuntusom i ništa više,mada razmišljam o hidrogenu da ga dam jer je zemlja sad slepljena i koren ne može da diše.Ima li ko iskustva sa hidrogenom 3% ? Msm H2O2 ? Bluematik mi ima neki mnoogo težak dim i gorčinu neku,mada nije kjurana,u tegli je,ali ja je pušim. Ima fin udarac,ali ništa preterano,međutim sa 4-5g trave u maslacu,sa jutarnjom kafom.,ovo je kad sam je ubrao,provereno vozi ceo dan :rasta:, nego ide mi više vutre,pa ne mogu često,ali imam u planu za 2 dana da regulišem 2g Blu +ako ima zreo cvet na Jacku,ako nema +2g Bluea. Malo je teže za stomak jer ja to u kafi,pa odvoji gore maslac,moraću da zgusnem napitak,topla čokolada ,prohlađena,sad mi sinulo da probam to. Pozdrav. Ne daj te se...
Izvinjavam se svima,loše sam je osušio. Ipak ima 33g. Zadovoljavajuće ,očekivao sam bas toliko.
Bluematik je dala nekih 40g suve, ali extra masne, vutre. Možda je mogla još neki dan,ali sam rešio da Jacku dam prostora Juče dobila 2,5l PK 13/14 u razmeri od 100%. Tempo koji trenutno ima je 2x đubrivo pa voda, tj bilo je PK , pa NPK, pa voda. Sad idem PK, pa opet isto,pa voda , na 4-5 dana. Inače kad je vreme za zalivanje vlaga padne do 20% , a imam duboku tacnu pa surduknem 2,5 l odjednom i odem,nekad obiđem ,nekad ne,al sve popije za veoma kratko vreme. Tacna je zapremine 5L :cool: Temperatura OK , 26-28, minimalna 22. Zadnjih dana postepeno menjam režim svetla,dao bih joj više mraka. Bila je na 3 mraka sada je na 4,ali u poslednjih 10 dana sam po 15 min dodavao,malo sa jedne,malo sa druge strane tajmera. Tj kao u prirodi kad noć postaje duža tad ranije pada mrak,a kasnije sviće,po 5 min dnevno,sa obe strane. Loše sam osušio,tj nisam skriz,oa disušujem,makar je i presušio,masna je nije problem.... Čini mi se da je Jack masnija ::listomahanje:: . Idemo bar još 10-15 dana,ali gkedam biljku,danas je prvi put potamnela na umudlačicama,juče je bilo par prozirno tamnih ,tu i tamo. Nisam kliknuo na POST REPLY :lol: Napravio sam ,posle buxne Plavke, sušač ili sušilicu kao za pomoć ko nema gde.
U poslednja 3 zalivanja je bila samo voda,zemlja se ispraznila,ali bakterije su ostale i nemaju od čega da žive pa ih hranim šećerom.To je moja logika zbog čega "sladim" vodu. Elem,Bluematik je posečen 65. dana . još 2 cveta nisu uslikana. A Jack se raspištoljio sad sam u boxu na 130-140w :sun2: Smrdi mi ceo stan,morao sam da berem,ovo je nesnošljiv smrad i razmišljsm se šta da radim za sledeći grow,jer ovako boli glava onog ko spava sa njima u sibi,a to sam ja :fuck: Temperature idu od 21 do 30,često je oko 26°C ,a vlaga 35-45%. Od trima i još 2 cveta sam napravio cannabuter,pola popio sad ,2 sata pred posao :cool:. Sviđa mi se od sveže trave,jer je ima lepu zelenu boju. Poz
Misliš da mravi ne jedu melasu? Nema veze sad gotovo,a ni medu ne fali ništa,evo ubrao sam da probam. Bio sam nepažljiv i jednu granu sam oslabio,tj polomio. Taj cvet manje mi i odgovara zbog svetla i vetra :sun2: Jack je dobila 2,5l vode sa Slavolom.
Otvorih sad box kad jedan list sjaji,čudim se mokar, kad ono nije voda ,već med. Zna li ko dal joj više meda nešto smeta? Ja lično mislim da nema veze nikakve,osim što mogu da privučem mrave :lol: . Sledeća stvar koje trebam da se setim da kupim je melasa,di tad ni med nije loš :rasta:,na Jackici nema još uvek promene,ali rano je, 12 sati prošlo. Odo didem na pOsAo
Sad smo na početku sedme sedmice,tj. Bluematik ima negde oko 59-60 dana,Jack neki dan manje ,ali dosta muke u startu. Situacija je bila takva da je Blue ostala bez još jedne grane, koju sam stručno uklonio,prosušio,ispušio. Sad se kajem,ali šta je tu je. Blue je dobila dans 4l vode i med. Dok je Jack dobila smiley9934 2,5l sa PK13/14,u 100% doziranju,čini mi se da je otporna na mene i moje doziranje eyessss:. Čekam da Blu popije ovu limunadu,pa da je izbacim iz boxa,da napravim mesta ovoj lepotici. Prelepa biljka i jako uporna. Danas je skinuto malo lišća na Jackici,dok je to ranije urađeno sa Plavkom :lol:. Pavuša nije plava,ali nema veze, poslužila je svrsi i to radi i dalje ,a tek je čeka tegla. Biće 20-30 masnog heda. A Jackica mi sprema iznenađenje,samo da joj dam šta traži i budem strpljiv. Dve polomljene grane su se adaptirale jedna sa, druga bez izolirke. Temperatura ,iskreno ne gledam po 5-6 dana,ali na ternometru piše minimalna 20°C i 30%vlage , max 29 i 70% vlage. Ko razume,shvatiće. Svetlo je i dalje na 21/3. Pozdrav i srećni praznici ,svima koji slave i kad ko bilo šta proslavlja. Budite mi dobri i veseli,ljubim vas i grlim.... Sečice ,klješta,cikcangle, škare , ne znam ko ih kako zove, su standardne veličine,majstorske:rasta:
I ja sam se pitao gde si @Dzankiii . E, drugari , onu granu koju sam odsekao i prosušio,bilo za 1g , udara fino,ne zakucava,čini mi se.Pre 10 min sam ugasio buxnu,a krećem na šljaku za 20min ( sad je 05:07AM) . Možda me podigne na poslu? Ako ne ,spremio sam još jednu buxnu,da se dodam ,pa šta bude :cool: Svi u kući spavaju,a ja bih da pričam ss nekim.....ipak diže ;) Ajd odo da se spremam,s vi mi ostanite dobro. E nisam napomenuo da ja guram 21/3 režim svetla,a i režim od ludila :rasta::rasta: Pozz
Jack je žedna , iznenađen sam prijatno. Planiram da sad dam NPK bloom ,a PK sledeći put,verovatno ću vodu između. Blue definitivno završava. Premišljam se dal sledeće zalivanje i njoj da dam klopu il ne? Strah me da će da završi brzo ,ipak joj je 54. dan , a nikako da krene da pije vodu brzo,kao Jack. To se desilo jednom , 2X najviše. Nijedna biljka mi nije pila ovako,nema oscilacija ,uvek isto na 7+ dana 2,5 L . Bio sam primoran da joj odsečem granu,celu , jbg. Da nisam ode ona u vent,a iskreno tanak sam sa džejom ,a i nestrpljiv . o0vo su fotke bez blica : a ovo sa blicem. Prvi put sam ih sad slikao sa blicom,znam da to ne vole ,al ja bolje vidim sa istim . Jacka nisam hteo da maltretiram sa blicom,nema potrebe,iz aviona se vida da je sad u dilirijumu i da želi klopu i mir. planiram sad dajoj dam bloom ful dozu. Do viđenja, pozdrav EDIT ; moram da kažem da je 2l popila ko 1-2 ,iscurelo par kapi. Plan je da dajem malo manje vode,ali češće. Na pot od 10l supstrata,zemlje, bi trebalo 3l + 250ml,a ja dajem 2 do 2,5. pozzz EDIT 2 : ne snalazim se najbolje na ćerkinom kompu,pa sam malo pobrkao fotke,sad je nadam se sve na mestu. pozz
Ok , Jack je desno on ima još dosta vremena,juče dobio samo magnikalB , pre 2 dana , dok Bluematik neće više da pije vodu,dobio danas 2,5l čiste na oko 6,5ph. Ovim tempom imam do skidanja još 1 najviše,možda 2 zalivanja. Dok Jack pije lepo i raste i sve je OK . Već kaska 2 dana sa vodom.... Neka ga sad pa ću da vidim šta kažu za par dana.
Evo su Kako mi se cini,danas-sutra ide zalivanje,to će biti čista voda,a zalivanje nakon njega bi trebalo biti poslednje sa djubrivom. Posle toga idem vodu do kraja,bez ispiranja zemlje
Crko ventilator sa filterom ,zamenjen je,tj dograđen je vent pored. Trenutno su mi malo niže temperature,nego što su bile.Sad su 25-27,još uvek priveravam,ali lepše izvlači,pa samim tim i uvlači svež vazduh. Grejem tu sobu,ali ipak bude skoro pa ista temp u boxu i sobi. Danas im je sedma sedmica,blizimo se kraju. Ako uzmem u obzir da sam počeo malo kasnije da brojim dane,onda i jesam blizu kraja.Blue se tako i ponaša,pistile su za 3-4 dana promenile boju,ne sve naravno. Juče dobile po 2,5l vode sa PK13/14 . Jack ubrzava takođe,a i više pije. Ništa mi se ne sviđaju autosi,ali gotovo sad,podle ovoga idem još jednu turu automatika,pa naručujem fotoperiodne i da me ne boli glava. Izvinjavam se ,ne mogu da postavim slike trenutno,tehnički problemi...
Drago mi je da sam na pravom putu. Znači i prija kad ti neko kaže "ako, samo tako" . Jer sam danas uzeo da nadogradim led panel,kad ono Jack hoće da izađe,grane preko glave,a nigde cveta. Sa druge strane Blue je niska....ne idu zajedno ova dva strejna u box,sad znam. Dodao sam 2x9w 4000K Oko 150W trenutno.
Hahahaha , nema ovde više ni F od Florabele.Zaliveno je dovoljno puta da se istrošilo sve. Mada ne mogu ni da garantujem , možda ima istine u tvojoj teoriji. Ove fleke kao da sam kafu prosuo,ali sad gledam kalendar i vidim da ona ima još 20ak dana,pa neka je flekava ::listomahanje::, sutra-prekosutra dobija PK 13/14. Upravo sam Jackicu malo pritegao,a dve grane kropo.Takođe sam im zamenio mesta u boxu jer mi nije svetlo jednako raspodeljeno,to moram da rešim što pre. @ChiliHead nesmotreno sam napisao to,a nisam mislio baš to tako. Samo sam imao utisak da niko sem mene ne čita moj dnevnik,a ja već pišem jedan dnevnik,koji je meni orijentir, na papiru tj u rokovniku. Svaki dan ima svoju stranu.... Naravno da je privilegija biti član,ali je učestvovanje dobrodošlo . ::listomahanje:: Nisam ovo ovako planirao. Royal Jack Auto je baš izdržljiv strein ,ali i težak za ukrotiti,nije baš za mene, brebrza je.... :zvezda::
Fleke se pojaviše 3 dana posle zalivanja,verivatno Mg i Kal , ali nije joj ostalo još puno do kraja 3-4 sedmice. Razmišljam se da joj dam samo PK. Ova desno,Jack,je suva ko barut,sad će dobiti PK,pola doze,da je sprečim da raste i "poteram" cvetove. @Slavol Žižek koje je tvoje mišljenje za fleke ? Ovo je drugi put ,mislim,da ih vidim u svom boxu,a koliko se sećam nije bilo problema ,neka ih fleke?
Možda sam trebao Bluematiku da dam neki NPK sa Mg,al nema veze. On kao da želi da završi,dok se Jacku ne žuri Poboljsšao sam im sušenje vazduha i sad smo na 35% Inače je ovo poslednji dnevnik koji ovde postavljam. Ranije je bilo tuđih ideja,razgovora...a sad samo lajk? Vodim ja dnevnik na papiru,ovo je moja dobra volja a i badanje da će neko da udeli neki savet. Nemoguće da sve radim kako treba ....pozz
Sada im je šesta sedmica,Jack dobio 2l blooma , a Blue 2l čiste vode i Slavol. Jack se oslobodio,pa se sad borimo
Prebačene u nov box. Pre 3 dana Jack dobio Mg i Kal,kao i 1/4 plantele list na 2,5l vode. Juče sam primetio neke pecnute vrhove,za koje mislimda su ok. Izdžigljao je puno i uskoro ce mozda morati kropanje,al neka za sad. Blumatik uveliko cveta,dobila 1/2 doze blooma. Box je manje više isti,samo što sad ima filter Nisam hteo da menjam box na pola growa,međutim počele su da se osećaju podosta,barem jedna,a i da štipa za oči ponekad,pa je filter morao da bude sklepan i monteran na vent za kupatilo. Naravno ne u kupatilu nego u boxu. Temp ide od 21 do 29-30...vlagu više ne gledam mnogo,ali oko 40%. Starost im je peta sedmica... Idemo dalje... evo fotke
Drugi mesec počinje,juče dobile po 1l vode sa slavolom,mnogo sam žurio,pa nisam mogao da zalivam polako,pa nemam pojma,dal je ista iscurelo. Nevitno,one su zdrave blu počeo da cveta ,jack u prefoveru,izduzio se puno. Ventovi podignuti za 100mm. pozz
Kraj četvrte sedmice. Temperature koje očitavam na termometru. Max 32 Min 22 ,vlaga max 56 min 33. Te vrednisti nisu najtačnije,ali O.K. Očigledno je da temperatura u boxu raste zajedno sa biljkama. trenutno je ovako , od sinoć,ali je loš raspored ,to ću čim napišem dnevnik. Stigo i vent za nov box :mario:: Evo fotke,jednu granu na Jackici :p sam pomerio u stranu jednu granu jer sam ugledao novu,a svakome treba dati šansu :thumb: Još mi se čine teške,ne bih zalivao još neki dan. Pozz
Evo me na poslu,pa nemam na službenomn,fotke,ali i Jack je pokazala pol :mario:::mario:::mario:::rolleyes: video sinoc,malo pritego i vise ne diram nista.... Evo su lepotice,odo da radim pa se gledamo,fotka je od sinoć
Okvirna starost im je četvrta nedelja , nisu dirane 3 dana. Do sada su dobile 1 l vode,daćiu im sad po 0,5l sa Slavolom to je Blumatik. A Jack se bori junački skinuo sam mu ovu debelu žicu teška je, pa sam ovako nema još ništa od cveta,ali čekamo.... Box je u izradi,čeka se vent i filter da napravim, u toku sledeće sedmice ,il sledećeg vikenda to mi je logičnije...
Box će biti zamenjen za 2-3 dana,preko vikenda .Imao sam puno obaveza na poslu,a loša vutra,pa sam nervozan,a takav ne mogu da smišljam idejna rešenja koja niko nema :) Obzirom da je počela i nagradna igra,dobio sam veću volju,jer obožavam takmičenja,a nemam sportsku disciplinu u kojoj sam dobar.... Tako da moram prvo da proverim pravila i krećemo. Danas ih nisam ni pipnuo ,samo uslikao i dolio vodu. Ode 2deci za 24h i više možda... Pozdrav
Pazi ovo Malo dotegnuta ,listovi malo sklonjeni ispod,zamenio sam im mesta,malo okrenuo i. Jack je bio ovakav ,a sad je On je tek sad krenuo da hvata zalet. Vlaga 50-70% temp 26-27 dan, 22 noć. Ne bi još zalivao,dobile su po listovima malo vode i to je to. Drugi box nije sklopljen,sve je spremno,čekam samo platu da kupim vent,dimer,aktivni ugalj,i još par stvarčica..... ::listomahanje::
Podigao sam vlagu na 40% u proseku,ode ona i do 55%,al čim se krpa osuši i vlaga pada,al nema problema. Nisam do sada nikad imao ovako niske temperature,jer sam imao podno grejanje u starom stanu,a i sveukupne razlike između ova dva stana su velike. Trenutna situacija mi se čini normalnom,pa ne bih ništa dodavao ili oduzimao kad budem sklapao nov box,koji je spreman za sklapanje,al čekam da se oparim da bih kupio vent i namikerio neki filter,tek tad mogu da ga sklopim. Jack je počeo da se oseća na vutru , dok Blumatik još uvek ima miris krastavaca :p. To mi ćerka rekla..... Obzirom da smo uveliko u trećoj sedmici sutra bih dodao još malo svetla i to još jednu 6500K i jednu 3000K. Ili ako nađem gde sam stavio od 4000K. Trenutno sam na 6 komada ,ipak ću sačekati sledeću nedelju. Podigao sam panel na 50cm,da se malo rastegnu. Blu izbacuje nove grane,baš kako treba,Jack se trudi i ide ka tom pravcu,ne želi da me razočara:). Dodao sam zemlju do vrha saxija i one fanove koji leže sam žicom podigao malo i nežno. Rupa kroz koju bi vazduh trebao da ulazi ,tzv upuh , je još uvek zapušena,ali vrata ne prilaze do kraja pa se nadam da ima dovoljno svežeg vazduha. Inace je box u sobi 2.5x3m , jedva smo spakovali krevet i box,tu spavam sa ženom,pa biljke preko noći imaju solidnu količinu CO2,još ako ne otvorim vrata od sobe.....:mario:: ,ali me mogu celu noć tako,nema kiseonika za ženu i mene,gušimo se ,ja ćutim i trpim zarad višeg cilja,ali ona ipak otškrine malo ::listomahanje::. Ne znam šta bih vam još rekao osim ; hvala na podršci. Poy
Ne znam tacan dan ,ali treća sedmica :rasta: sigurno... Jack je jadan još uvek,ali upravo počeo trening,postavljen je pored jaceg venta da se više klati,da ojača,baš ima tanku granu ispod kotiledona,zatrpao sam sve to zemljom i krenuo sa LSTom. Jack pomalo i miriše :thumb:::listomahanje::. Temp ne ide preko 26-7 najniza 22-23. Jedan čip žmirka moram da menjam. Blumatiku sam nežno sklonio malo fan listove u stranu i ispod ,da nove grane vide LED .... Vlaga šarena il je 50 ili jedva 30,al ne smeta im ,bar mislim,ubacio sam opet vodu i krpu za vlagu.... Pozz
@Slavol Žižek ,brate ovo mi mislim četvrti koji sklapam. Znaš ono "Ponavljanje je majka znanja" ,ali dosta mi je pomoglo i to što radim sličan posao,stolar za Al i PVC... Pa ima raznog materijala,samo moram da mu promenim namenu :D. Prozore,vrata,roletne,fasade,komarnici.... trebalo mi vreme da uklopim sve. Pre 20 dana dok sam ubacivao Al cev u panel,izvadio stirodur, smišljao sam neke šarke i puče skalper , pa pravo u moju šaku i ja dobi bolovanje :zvezda:: , čim sam otišao na posao ,izrezao sam panele,naseko cevke (al nedovoljno) doneo sam sad još, pa završavam uskoro,nadam se.Ja bi to večeras,ali videću kako mi krene.... :vozdra::let: Za sada će ovaj panel,ali imam ideju :crazyd: , odoh dok sam zagrejan Blu trenutna, Jack nikakav, rugoba :bocni:: dodaću joj još zemlje,slabašna je ispod kotiledona,drma se od venta , igra lambadu ,ali nikako da ojača....... trenutno na 5x9w ,možda neka ima 10-11 , ali nema više,izmešao sam koje je koja boja,ali palim i gasim :zvezda::
Stigli su mi paneli, uzeo sam šrafilicu , samoresce Al cev 20x20mm. Imam dve vrste panela,uzeo sam jedno parče panela koji se vodi kao Al panel,međutim tu ima svega samo aluminijuma jedva, celu unutrašnju stranu sam pripremio za spajanje,međutim zafalilo mi par cevki koje ću sutra da nabavim :D. Blumatiku je više od 10 dana i danas je dobio svoje žice , međutim ovog puta ne planiram da ih preterano vezujem,jer izgleda ne trpe moje treninge :zvezda::. Jack se povratio,krenuo,ali je spor. Sačekaću još neki dan da bi i on dobio malo bakra :D Vlaga je solidna 50-60% u stvari odlična je,temperatura je malo niža od planirane,ali kad upalim još ledica porašće i temperatura. Danas ću da povežem još jednu od 9w 6500K. Daljina od panela do biljaka je 45cm. Dobile su i po 0,5 vode iako im nije bilo potrebno,bar još 2 dana,al ajd sad ::poke:: ne mogu a da ne čačkam. Nije zato,učinilo mi se da je suvo sve,ventovi duvaju direktno u zemlju,pa je površina suva 2-3 cm . Inače osim što šrafim panele i spajam ih "mehaničkom vezom" ,joristim i lepak koji na poslu koristimo za lepljenje Al stolarije tzv KLEBA , koja kad se osuši podseća na silikon,samo malo tvrđi. Planiram da po sredini instaliram vent sa filterom,a oko njega dva panela sa po 7-10 sijalica-čipova. Ako neko ima drugu ideju izvolte ,razmisliću o svakom savetu. U sredini bi bio vent i filter,koji bi napravio,ali 100mm je najmanje nešto,a da bi sve bilo u boxu meni je ovako nešto palo na um? Imam još 30ak dana do filtera,ali planiram da ne pravim više nove kutije,iako sam se izveštio. Inače ukupna cena boxa me iznela oko 25€ tj 10€ m² naravno + vent 10 + filter10 + još nešto,oko 40-50€ će me koštati ceo box,što i nije tako loše?? Peace
Evo sredina druge sedmice,Blu je lepa i visoka , a jadnik mali Jack se bori. Podigao sam malo ventove da bi sve došlo na mesto. Međutim to je samo proba za nov box. Biće od istog materijala ,PVC panel , debljine 20 mm, 1mm PVC table +18mm stirodura+1mm PVC table. Sve to zalepljeno pod presama,spremno da se koristi za vrata. Dimenzije će biti 550x400x1000. Za par dana trebam i kupatilski vent da kupim i namikerim nekakav filter,naravno i njega ću da bapravim (probaću) . Imam bar još 20ak dana do mirisa,osim ako ih opet ne spržim pa ni ne zamirišu :rofl: . Sutra krećem da radim pa ću nabaviti pored panela i Al cevi 20x20mm sa kojima ću da ojačam box,a najviše ću da lepim hot gluom i crni silikon(nešto kao,samo jače) :) Od sutra kreću da dobijaju po 6 sati mraka i tako do kraja. Zalio sam u širem prečniku sa po 0,3 l vode i slavola. Trenutno svetli ko u LasVegasu ,ali sutra nabavljam dihtung gume za stolariju i to od 2 mm do 15mm. Stigla je i nova mašina koja seče pločaste materijale,pa će sve table biti sečene pod vinklu,a box će konačno biti ravan. Vlaga je OK temp malo niža,ali se ne bune,neću da pojačavam svetlo još,trenutno je 4x9w na 42cm . Ovu sliku mi poklonio sin ,za rođendan. Pozdrav...
Proslo je izmedju 7 i 10 dana od nicanja,Jack mozda i vise. Danas sam presadio Blumatik koja je naprednija i dobila je 12l žute Florabele. Sve sam prvo izručio na najlon pa pregledao i usitnio je malo. U rupu sam dodao 10g mikoriznih gljivica,malo pomešao sa zemljom i sve to zalio sa oko 0,4l vode sa aminoflexom (antistres). Jack je ostao za sutra jer nisam imao odgovarajuci pot,medjutim nisam mogao da ostavim u različitim jer se sve klati. . Iskoristio sam od nekih smartpotova drenažnike,nebitno sto nisu orginal,obavljaju odličan posao. Na kraju dana sam kupio kantu za smece od 10l i presadio Jacka. Zaliven sa istom količinom istog. Temp je malo niža,ali poraste u toku noći,a i uskoro će još ledica da krene u rad pa će i temp da poraste. Vlaga je sad solidna,može to bolje,ali nemam mnogo mesta. Pratim situaciju na dalje pa ću reagovati po potrebi. Udaljene su od panela 45cm,4x9w za sada ga neka ovako.
Ma suvo je sve kod mene ko barut,to nema problema,prvo veće zalivanje ide kad vidim lepo drugi pšar listova,a kad se to prosuši ide presađivanje. Eventualno na nekoj će tih dana i topiranje,ali otom potom....
iskreno do sad nisu dobile više od par štrckanja pumpicom, 2-3x dnevno, a spremam se za prvo zalivanje sa baš tom količinom vode i slavola. Kažeš po rubu da koren krene tamo? ima logike,uradiću tako za promenu....
Čudom nekim Jack je živ, stagnira ne raste,ali i ne umire. Doduše sinoć pred spavanje je dobio 1ml slavolaS cistog,pa sam štrcnuo 5-6 x cistu vodu. Ova druga, neplanirana blumatik ,već hvata lep zalet. Ali videćemo,isprva sam pomislio da se izdužila mnogo,ali još je rano za prognoze ,ali ne i za brojanje, neka danas bude prvi dan ne mogu da računam ono kad se nije znalo ni šta je ni dal je,dobro ,Jacku je oar dana više,ali šta je tu je,pao je ,podigao se,pa opet i opet se uzdigao i sad hvata moj CO2 i moju vodu i sunce,sa vetrom i klimom....:let: ČudomJack je ovaj u gornjem desnom uglu ,sa crvenim gaćicama,a ovaj drugi što nosi crne i što je nekako veći je danas rođen Bluematik. Mada već sad znam da ću se par puta zabrojati u dnevniku,pa me ne držite za reč u par dana. U daljem planu nemam ništa,perlit ne mogu da nabavim ,nema ga po radnjama,pa ću izmrviti stiropor. Naravno dokupiću još 10l,a možda ipak 20l žute Florabele. Imam 10l nove,Bluematik je u njoj posađen, Jack u staroj sto bila u kesi,na balkonu,ali lepo zaštićena,kupljena za svrhe proplog grova,pre 3-4 meseca. Temp je oko29-30 ,vlagu nabijam i preko 60,zadovoljan sam za sad,idemo dalje..... Edit : tajmer još uvek nije namešten,znači još uvek idemo 24-0 ,jedan PC vent radi na ispuhu,a upuh i dalje zatvoren. Još neki dan pa ide tajmer na 18 - 6... Živeli !! ::listomahanje:: :respect:
E,onda sedi i ne pipaj ništa,osim ako nemas izilirku i živce,ali je kad rade 10 kom zeznut splet žica,i može doći do češćeg bacanja:whato:: samo WAGO kleme brat i nemaš problem,al ne ljušti žicu mnogo:thumb:. Inače ne bih da malerišem,javiću sutra šta je sa Baksuzom Jackom ::listomahanje::
Ne znam šta onda čekaš,ja sam moj sklepao za noć (noću sam produktivniji) ,a cena jedne je u Srbiji oko 1€ ,nisam mnogo uložio, jedino za kleme sam dao oko 5 € za 10-15 kom ,ali su zakon,odlicne za menjanje boje i jačine ... A ako si stručnjak za struju smisli način na prekidače. Ja to ne umem,jedva sam naučio da lemim,ali sam naučio i dosta mi je za sad. Prekidače ću kasnije da ubacim,možda,ma samo da mi Jack preživi ::volimj::
Tu si u pravu imam problem kad crknu,mada je samo jedna crkla i to mojom krivicom.. ovako sam dobio 12cm,izmeri sam, manje se greje,tj lakše se lade i bolje,a ja sam postavio 16ili 17 komada,a spremio sam još :) , međutim palim samo onoliko koliko mi treba u datom trenutku,imam sve boje,ali sad imam sve iste snage od 9 do 11w ,izbacio sam one od 15W, jedna ima oko 850lm... Inače ih vezujem Wago klemama,odlična stvar (brza spojka) kako mi rekoše u jednoj radnji. Čuvam ja i panel sa grlima,ako nešto krene po zlu,ali jedan grow je prošao bez ikakvih problema (barem što se panela tiče) probaj i pazi drma struja ako ih doditneš,al nije strašno malo bridi ruka,al prođe :whato:: pozdraw iz Šumadije Edit ; ja to ovako a ti kako hoćeš :respect:
Samo dam ih rastavio,ali produžio njihove kontakte,žice ,vodeći računa koja je crna,a koja crvena.Moraju da se vezuju isto,inače trepere il ne rade kako treba reko mi kolega od jojeg sam ovo i video @FatOne . Inace jutros da ne okvasim krpu,jer se osuši brzo,oborim pot sa Jackom , uredno sve pokupim nađem i Jacka,pobodem ga ponovo,oa da vidimo. ako sad preživi biće vrh,ako ne imaće moderatori opet posla :lol: :respect: Videćemo,ajd oa tako za sad EDIT : Jack je u crvenoj,a mutno je od drhtanja mojih ruku,sorry tako je kako je