Pozdrav ekipa! :wave: Doslo je vrijeme da i ja nakon dugo vremena pametovanja skupim muda i otvorim svoj prvi dnevnik na Vutri... Odmah da kazem neke stvari. Znam sva pravila uzduz i poprijeko, smatram se odgovornom i normalnom osobom, te iako ce se ovaj moj grow ciniti mnogima kao "overkill" uvjeravam vas da nije. Volio bih cijele godine istrazivati sorte, baviti se krizanjem, kloniranjem i raznim drugim stvarima, medutim iz objektivnih razloga (necu sad u detalje), imam vremena za 1-2 growa godisnje, za vrijeme kojih nastojim dobiti kolicinu koja ce mi potrajati jako dugo. Prvi grow ikad sam obavio sa za mene zapanjujucim rezultatima u kojima jos dan danas uzivam, ali otvorio mi se vremenski prozor... Tako da here I go again... :) OPREMA: Growtent: 150x150x220cm Svjetlo: prva faza - Primaklima Starlight reflektor (4x55W, Philips PI865/6500 Kelvin), kasnije Gavita 1000 DE sa mogucnoscu namjestanja od 600 - 1150 W Ventilacija: upuh - Vents 125 ispuh - Vents VK 250 sa kontrolom brzine i temperature + vent za mijesanje zraka u boxu + filter Posude: 9 x Autopot (15L) sa tankom od 100L Supstrat: Gold Label HydroCoco 60:40 + humus kalifornijskih glista + extra glinene kuglice Gnojivo: cijela linija Biotabs gnojiva (o tome kad bude vrijeme) Dodaci: Hygro-termometar, kineski luxmetar i infracrveni "pistolj" termometar za mjerenje temp. na listovima, mali ovlazivac SORTE: po 3 biljke Hubbabubbasmelloscope (HBSS), Walter White (WW) i Ripley's OG od Mephisto Genetics - sve sorte od Mephista su autofloweri (osim ako narucite foto freebieje) Hubbabubbasmelloscope is a very special part of our collection. Many years ago Bubblegum was the first Amsterdam cannabis we experienced, and so holds a sentimental reason to us. A couple of years ago we were lucky enough to be given a very special bubblegum cutting of 90’s serious seeds origin. Years later, several hundred plants were grown to find a matching high
Jedan je vec u smoke reportovima brendiranog sjemenja! Di i treba bit! :) Ostali slijede!
Hvala svima, nisam ovo ocekivao. Sorry na cjelodnevnom placipizdenju, zivcan sam za poludit radi raspleta politicke situacije u HR, i sve manje nade da cemo u dogledno vrijeme prec u legalu... :) Ajde pliz netko, stavi ovo u zavrsene pod kljuc, umislit cu se.
Hvala na objasnjenju, samo sam to htio cuti... Golub je bio travonosa i zvao se Sivko, goddamnit! Prokleti plavci ga dohvatise. :) Meni osobno niti jedan post ne smeta... Svatko o sebi na forumu stvara sliku kakvu zeli, ljudi ce shvatit sto je htio rec, je li glup ili pametan, spama li ili zeli dobro nekom, i zele li na kraju s njim ulazit u komunikaciju... Steta mi je micat bilo koji post. Svi moraju bit odgovorni za svoje postupke i napisano. Ne trebas nista skidat odavde, kakav je da je, moj je i ponosan sam! :)
Stvarno ne zelim ispast nezahvalni idiot, bilo mi je drago vodit dnevnik i hvala svima koji su ga pratili... Medutim, to sto me iskreno zasmetalo je nevezano za dnevnik. Glupo mi je sad objasnjavat razloge mog razocaranja, jer boli koga neka stvar za mene i moje povrijedene osjecaje. :) Ipak, mislim da sam, kao clan koji ima sve skupa postova koliko netko drugi skupi u mjesec dana, i koji iskreno nastoji svakim svojim postom unaprijediti forum ili barem biti zanimljiv, zasluzuje malo vise postovanja nekih (ne znam tko je) koji mu obrisu (saljivi, ne uvredljivi) post bez ikakvog objasnjenja i upozorenja kao da sam neki mulac koji ide okolo po forumu i spama dnevnike. Budite mi svi zdravi i veseli i zelim vam sretne blagdane. :wave:
Ovaj dnevnik mozete stavit u zavrsene, mozete ga i brisat... Kako hocete. Zao mi je sto sam ga i vodio. Ne da mi se ni pisat ostale smoke reportove. Bilo mi je drago.
DAN............ ponedjeljak (jbg izgubio pojam o vremenu) :) Mislim da je napokon doslo vrijeme da se zahvalim svima sto su pratili moj prvi dnevnik. Malo sam ga zapustio od pocetka harvesta. U meduvremenu je pala i selidba, svasta se izdogadalo, tako da ni nisam stigao staviti slike harvesta zadnje 3 HBSS koje sam skinuo. Sad bi nastojao napisati kratak osvrt na grow, a smoke reportovi ce ici za par dana tamo gdje im je (po meni) mjesto - u https://www.vutra.org/threads/smoke-report-brendiranog-sjemenja.775/ . Mislim da cu, s obzirom na dobivenu kolicinu, morati pricekati sljedeci Black Friday... :) Thanks na pohvalama, bila bi mi cast i zadovoljstvo kad bi netko iskoristio ovaj dnevnik kao inspiraciju za svoj grow. Ako ti bude trebala pomoc oko setupa, tu sam. Dakle, sta mogu reci o svom prvom auto growu... Volio bih kad bi svaki bio ovakav. Dobro je krenulo, proslo bez vecih problema i ekspresno zavrsilo... Mislim da sam tokom growa redovito stavljao slike, objasnjavao neke postupke (iako ih i nije bilo previse jer je princip bio plug and play bez puno prckanja) tako da je sve bilo dovoljno razumljivo i lako za pratiti. O sortama mogu reci samo sve najbolje - momci u Mephistu stvarno znaju sta rade. Nasao sam interview s Mitchem iz Mephista, koji objasnjava svoje metode i filozofiju oko autosa, zbog cega mislim (usprkos nedostatku iskustva) da trenutno imaju neke od najboljih i najuzbudljivijih sorti na trzistu. Interview: Mephisto Genetics How did you start of breeding and producing cannabis seeds and why? We started experimenting and breeding with autos when they were new to the market, autos amazed us with the speed of their development - so fun to grow and stealthy. The problem was the lack of quality and the limited varieties available. And so began the journey to create high quality autos from our favorite photoperiod strains. This continued until 2011 when the idea of Mephisto genetics was born and we made the decision to move countries to further develop our unique world first autos in a larger more professional environment. Do you have any special cultivation tips for our readers? Autos require a different mindset and way of growing to extrapolate the best results from them. But once you learn and get a feel for them they're so fast and easy. The best tip would be to join: autoflower.net it's a wealth of information about autoflowering cannabis, read through people's journals there, see what products they are using and replicate. How do you think about the medical cannabis movement? Here at Mephisto we are all for medicinal cannabis, many of our customers are medicinal users and it provides us great joy to know our varieties are helping people to be well and grow their own. We hope the movement continues its momentum and reaches every corner of the globe. What kind of new developments are going on in your company ? Here at Mephisto we are continually developing our brand and our strains. In 2016 we are launching our best auto strains yet, our artisanal line. These strains were created using our current lines of Mephisto autos which were out crossed again to high quality photoperiod strains and re-worked into automatics over 4 generations. We will start by releasing 4 strains which include auto versions of skywalker og, grape stomper og, the livers and more. Whats your favorite strain? It's very hard to pick a favourite strain of all time, after all variety is the spice of life. But if we have to choose one it would be 'the livers' or blues as it's known to some. It's a clone only early 90's strain that we grew up with in the north of the UK, and are in the process of developing an automatic version. How do you see the future of cannabis? We see the future of cannabis as huge, the more people growing, the more research, the more the old negative propaganda can be forgotten. We would like it to be everyone's personal choice and for people not to suffer or be penalized for its use. Walteri su se pokazali kao najbrzi i najzahvalniji za uzgoj - iako nisu razvili side branching. Mislio sam da sam napravio neku gresku u koracima s njima, ali izgleda da i inace imaju istih problema kao i moji i zbog toga su povuceni s trzista do nove runde testiranja (polovica sljedece godine). Ipak, uspio sam dobiti vise od 50g po biljci... Ripley's OG-evi su se pokazali kao brza i pouzdana sorta - tri razlicita fenotipa (1 izduzen u obliku bozicnog drva, 1 mali i nabijen, 1 je imao 3 glavne grane - prosjek oko 90g po biljci)... HBSS su se pokazale kao prave zvijeri - sve su bile istog fenotipa - nakon drugog tjedna krenule ludovat (najbrzi rast u visinu i sirinu koji sam vidio) - sto je rezultiralo najvecim prinosom po biljci (vise od 110g u prosjeku nakon samo 80-ak dana)... O izgledu i kvaliteti cu nastojati sve napisati u smoke reportovima... Mene su osobno autosi odusevili! Ne znam zasto neki clanovi jos imaju averziju prema njima, ovi zasluzuju da ih se bar proba prije nego im se presudi kao jos jednoj "ajme evo opet autosi" sorti. Dovoljno su brzo gotovi da bi ih svi trebali nekad ubacit u raspored. :) Hvala svima jos jednom, bio je gust growati s vama, sad mi preostaje pratit sve vas i skupljat inspiraciju za novi grow.
Znam da nije mozda mjesto za to, ali moram se pohvaliti poklonom koji sam dobio... Bit ce ovo zanimljiva zima... :) :popcorn:::let:
Ma kakvi... S gustom vas sve pratim! :)
DAN 72 Još malo do kraja... Sinoc pokosio jos 2 Ripleya. Morat cu uskoro na neki put pa moram malo ubrzat proces. Nisam stigao gledat trihome, ali prema sampleu od prvog Ripleya bit ce i vise nego dobri. Sorry i na losoj slici, vidi se da sam se poceo unistavat... :) Mali - 354g, veliki 456g...
Imam jos 2 Ripleya za "mixat" efekte... ;)
I to pise u naslovu... Mephisto. Hvala na savjetu, sigurno ce i Dinafem doc na red. :) Zaboravio stavit trihome... Evo ih.
Ocu, fala...:thumb: A evo - posto pise 69. dan - 69 dana... :)
DAN 69 Ripley's OG #1
Ljudi, stvarno vam hvala na pohvalama i pozdravima... Nisam radio dnevnik zbog njih, ali dodu kao slag na tortu hobija s kojim sam doslovno zarazen. Lijepo je znati da kolege cijene nesto sta radis s gustom. :vutra: Iako, ni ne pomisljam na sebe kao na nekoga tko ima pojma o growanju. Mislim, teoretski sam proucio milijun clanaka, knjiga, stranica, nekoliko foruma uzduz i poprijeko, al u praksi imam samo 2 potpuno automatizirana growa... Takoder, imao sam srece da su mi se poklopile neke stvari (financijske, poslovne, prostor) i uspio sam nabaviti vrhunsku opremu i sloziti sistem koji za mene odraduje 90% posla. Nije umjetnost, ali je efikasan i dovede do odlicnih rezultata (iako uvijek moze bolje). Divim se svima koji uz, recimo, ogranicenije mogucnosti uspijevaju postizati vrhunske rezultate. Nadam se da cu i ja jedan dan (valjda kad odem u penziju :djede:) moci posvecivati vise vremena growanju, biranju gnojiva, supstrata, krizanju... Toliko jos toga ima sta bih volio raditi a jednostavno ne stignem. Ali, sad kad sam tu na Vutri, nastojat cu sve svoje pokusaje, uspjehe i pogreske podijeliti s vama da svi skupa ucimo. :bocni:: @1310 ne suse se na buri da se ne bi prebrzo osusile, nego u ormaru sa lagano otvorenim vratima. Kad postanu crispy idu u tegle s Bovedama 62.
Fala, fala... ;) @Smells - jbt sta ako mi se svidi... :lol: @cerak1000 - suti vidio sam... uzas... bas sam stealth u p.m. :upiii: @Himalaya Gold - znam da si bio skeptican prema autosima, ali ako se ovi pokazu ja ne sadim vise nista drugo... 2 vs 5 mjeseci paranoje i preznojavanja? Mozda se vratim fotosima nakon legalizacije... :)
DAN 65 Jutro ekipa... Evo sinoc pokosena jos 2 Waltera. WW#2 - u najmanju ruku - sumnjiv oblik... :lol:Isprike curama koje prate. :) S obzirom da je samo jedan vrh i dva "jajca" - 200g mi je skroz OK. :) WW#3 - 260g mokro OSTATAK EKIPE - par random slika Pozdrav i see you soon! :smoke:
DAN 63 Polako, ali sigurno i bez vecih problema, stigla i berba... Sinoc je pao prvi Walter White. U usporedbi s ostalima Walteri se nisu bas razgranali, ostali su niski i kompaktni, ali zato nabijeni i s najludom produkcijom trihoma koju sam ikad vidio (sad vec imam "golemo" iskustvo od 7 posadenih sorti i ova je definitivno najfrosty - u nedostatku bolje rijeci - od svih dosad). Bio bih zabrinut da sam nesto zeznuo s njima, da breederi na AF forumu nisu rekli da imaju problema s bas tom sortom i njenim krizancima - biljke (jedna serija) nemaju side branching, neke ni ne uspiju prerasti seedling fazu. Ovako sam prezadovoljan s rezultatima. Od ove biljke ocekujem oko 50g suhog, mokro je oko 220g. Malo sam varao na testu, probao sam vejpat par nizih cvjetica - ne zelim nista prejudicirat prije pravog smoke reporta - ali ovo je strasno. Nisam znao gdje sam dobrih 2 sata. Jos je uvijek zeleno, high je jos cisti head i paranoja - ali ako je sad ovakvo, bojim se iti pomislit sta ce to bit za mjesec-dva dana. Ostatak ce sad slijedit progresivno - kako se budu razvijali trihomi i kako budem imao vremena.
@caspe Ako te kolicinski zanima likovi na autoflower.net znaju izvuci iz ovih mojih po vise od 150g (prije par dana jedan HBSS - 170g). Znaci ima i medu ovim sortama dobrih "yieldera". Ali ako te zanimaju bas "heavy yielderi" - pogledaj malo Tha Shiznit ili Auto Purple Amnesiu od Shortstuff seeds (520g i 683g od jedne biljke) i AutoUltimate i AutoExtreme od Dutch Passiona. Moje ce definitivno imat manji prinos od 1. foto growa, ali ce i grow trajat sigurno duplo krace, a i koristim manje W tako da mislim da se necu ubit kad vidim rezultate. :) Eto, nadam se da sam pomogao.
DAN 59 https://vid.me/e/bWLI
Mislim da je ovo moj... http://www.ebay.co.uk/itm/Veho-VMS-001-20-200x-Magnification-USB-Digital-Microscope-/190332917372?hash=item2c50b9d67c:g:VzMAAOxy9ERSTu~n
Pa mislim da cu ih pocet skidat kad se pojavi koji amber...
Mene isto podsjecaju na neke vanzemaljce... Ovo cu uvecat pa idu na zid... Valjda nitko ne kuzi o cemu se radi... :)
Pojacana ventilacija i svjetlo (zadnjih par dana na 750W)... Ovo je vjerojatno najniza vlaga koju sam uhvatio. Pomaze i suho vrijeme. :) Hvala svima na komentarima i sta pratite! Evo i malo slika trihoma pod mikroskopom. Brzo ce to... :)
DAN 55 Pozdrav ekipa, evo nije me bilo neko vrijeme, ali sve ide po ps-u... Ovog tjedna cu poceti pratiti trihome (pogotovo kod Waltera) i ocekujem prve berbe sljedeci tjedan. :makaze: Sorry, neke slike su jednostavno bile nepopravljive zbog svjetla...
DAN 45 Walteri brane Sarajevo... :)
Znas kako kaze reklama... To nisam ja, to je moja Schauma (u ovom slucaju Gavita)... ;)
DAN 43 Cure izvedene u setnju... Ovaj put no comment posto nista ekstra nisam radio. Samo su na vodi i svjetlu. :) HBSS #1 HBSS #2 HBSS #3 RIPLEY'S OG #1 RIPLEY'S OG #2 RIPLEY'S OG #3 WALTER WHITE #1 WALTER WHITE #2 WALTER WHITE #3 Pozdrav svima koji prate! :rasta:
Na ovoj stranici se nikome ne sudi jer tipka razbijen! :)
DAN 38 Kratki update, izveo sam ih par u setnju a kad sam skuzio koliko su pitari teski nije mi se dalo vise... Za par dana cu pokusat sve slikat na normalnom svjetlu. HBSS - ovi se ne daju ni slomljenih vratova: Sve skupa: Vlaga: 50% Temp: 26-27C LUX: 70 - 90000 (na vrhovima) Sve po planu i programu!:sun2:
Ne znam sta bi odgovorio na ovo... :) @Superfly - Hvala... I bravo na planiranju. :) Iako, mislim da bi bilo prikladnije da mi se za sva pitanja obratis direktno na PM... Glupo da u dnevniku raspravljamo o tvom setupu. Da ne spamamo bzvz. Pozdrav!
Super je sa ovim setupom sto nemas briga oko zalijevanja... Napunis tank od 100 litara i miran si cca tjedan dana. Tako da nisam brinuo (previse :) )kad sam ih ostavio "same". Sta se tice premjestanja, imam luxmetar pa cu nastojati ujednaciti jacinu svjetla na svim glavnim vrhovima... Sad su na oko 70-90000 LUX-a. Trenutno vidim da imam 4 dosta nize od ostalih (Walteri su ostali na oko 50 cm i nisu se razgranali, i jedan mali debeli Ripley), 2 srednja Ripleya od 60-70 cm i 3 ogromne i razgranate Hubba Bubbe (100+ cm). Da su sve HBSS bilo bi pakla, ali ovako ce bit taman mjesta za sve.
DAN 33 Necu duljit, situacija je guzvovita... :upiii: Nije me bilo ovog tjedna doma (odnosno oko biljaka), morao sam otputovati, pa sam brigu o djeci prepustio apsolutno needuciranim i negrowerskim rukama... Primarni su mi bili sigurnost i povjerenje... Kao i uvijek. Ne moram ni reci da ne volim pricat preko telefona, davat ikakve upute, tako da sam se i ja iznenadio s napretkom... Trebat ce malo posla za dovesti sve u red, ali nista nije izgubljeno. Stovise... Dakle, sta se dogodilo u zadnjih tjedan dana: - WW i Ripleyi vec debelo cvjetaju (slike kad se oporavim od soka) - visine od 45 - 70cm - HBSS-ovi su nastavili sa ludackim stretchanjem i sad se nadam da su napokon stali - ali su sad vec visoki preko metra (najvisi 110 cm) Sta sam napravio odmah: - lomio vratove - 3 HBSS-a supercroppana - ostale su podignute na sve sto sam mogao naci (pitare, tegle...) u nadi da cu bar malo izjednacit visine Sto planiram napraviti: - jos malo ih prerasporediti, naci im finalne pozicije i pustiti ih da odrade svoje do kraja (vec je vidljivo da ce prvi bit gotovi Walteri, Ripleyi malo iza njih, a za HBSS-ove nisam siguran - one bi mogle malo produziti) Vlaga i temp su jos uvijek super (od 25 do 27C na listovima, 50%RH) Sorry na losim slikama, cim malo dodem k sebi i bacim se na posao idu nove... Pozdrav! :vutra:
:D:D:D Hvala mladi kolega na tolikoj kolicini entuzijazma! :) Ima jos puno do kraja i puno toga moze poc po krivu, ali nastojat cu ne iznevjerit velika ocekivanja. Znam tocno kako ti je... I ja idem okolo po dnevnicima i zamisljam kako bi bilo zapalit sve te krasne sorte. A valjda ce nekad bit prihvatljivo ovo nase "devijantno" ponasanje pa cemo se moc nalazit i druzit bez straha od :murija:... Pozdrav i hvala sta pratis! :rasta:
Hvala svima! :respect: Voda je iz spine (pipe). Pustim je da odstoji 1 dan, imam pumpu za akvarij (za zrak) koja non-stop pusta mjehurice u tank, namjestim Ph na oko 6-6.5 i to je to. :D
Dan 25 - uključeno navodnjavanje (spojene na tank od 100L u kojem cu vodu namjestat da Ph bude od 6 - 7) - temp i dalje oko 27C (mjereno IC termometrom na listovima), vlaga 52% - sad su na od 70 - 90000 LUX-a - najviše su po jedna HBSS i Ripley - 46 i 48cm, što znači da su počele rasti oko 3-4 cm dnevno :gled: HBSS Ripley's OG sve skupa Pozdrav svima!:spliff:
A sa ovakvim roditeljem x dobar ruderalis (momci ocito znaju posao) trebala bi bit bomba... Jedva cekam :makaze:
To sam kasnio malo s presađivanjem pa su prvi pravi listovi pozutjeli... Poslije je bilo sve ok.
Dan 20 temp - 27C vlaga - 55% E da... 18. dan su neke vec izbacile pistile:
Hvala! Ne mogu dovoljno naglasit da sam prije prvog growa preko pola godine ucio (o svemu vezanom za growanje), tako da je ovo samo rezultat dobre pripreme... Naravno, ako ti bude trebala pomoc tu sam, kao i puno drugih iskusnijih growera koji su spremni uskocit kad god ti treba.
Dan 15 - presadivanje uspjelo! :watch:
To je vjerojatno plazma... Ova moja je starija generacija, a kupovao sam je u kompletu sa svim pa sam dobio stvarno OK popust. Ne mogu se tocno sjetit ali mozda 400 - 500 EUR.
Pa zasad ne planiram nista... Ovisno o razvoju situacije najvjerojatnije samo LST... Posto su automatici pustit cu ih da rastu bez pretjeranog smetanja.
Dan 13 - presađivanje Dosao je dan da se oprostim od 6 ljepotica. Izbor 9 finalistica za presadivanje u Autopotove nije bio lak, ali sta se mora... :( Dakle, ostale su po 3 od svake sorte. Presađivanje: - crni marix disk na dnu Autopota - 4-5 cm glinenih kuglica na marixu (prethodno namočenih) - supstrat – cca. 60% GL Hydrococo, 30% humus kalif. glista, 10% dodatne glinene kuglice – 300 g Startrex, cca. 30 – 40 g Mycotrex, malo Mycotrexa u svaku rupu prije presađivanja - po 2 Biotabs tablete u svaki pot - zaliveno sa 5 ml/l Orgatrexa i oko 5 g/l Bactrexa dok ne procuri - zamijenjeno svjetlo, upada Gavita namjestena na 600 W, rezim 20/4, oko 50000 LUX u razini biljaka, temp i dalje oko 27C - nisam ih zalijevao zadnja 2 dana radi lakseg presadivanja, samo prskao, pa su malo klonule, ali brzo ce se one oporaviti... P.S. odsad cu nastojat photoshopirat slike (kao zadnje dvije) jer i sami vidite kako to izgleda ispod Gavite... Ili i h pokusat uhvatit u ova 4 sata mraka... Pozdrav svima koji prate, hvala na lijepim komentarima! :cool23:
Dan 9 - update Curice su shvatile ozbiljno ovo natjecanje i rastu k'o blesave, zasad bez ikakvih problema i naznaka da im nesto smeta... Zasad ne prckam nesto previse oko njih, drzim temperaturu (na liscu) oko 27C i vlagu na 60-70%. Svjetlo je upaljeno 24h. Samo sam ih jednom zalio (da procuri do dna), ostatak vremena ih prskam vodom koja je odstajala 1-2 dana i kojoj sam PH namjestio na 6.0... Ventilator lagano puse po boxu ali ne direktno po biljkama. I to je to... P.S. presadivanje ide za vikend, kad uhvatim vremena malo.
Dan 3 - mini update Rekao sam da ide update svakih 5-10 dana, ali nisam pricekao jednu Ripleyicu (u međuvremenu sam saznao da je sorta nazvana po Ellen Ripley iz Aliena :) - pravi je borac). Uglavnom, let the games begin... temp: 27C vlaga: 60-70%
Yup... Bas tako. Prvi grow sam zeznuo par sjemenki pa sam mislio da cu i ovaj... A posto mi je Mephisto poslao duplo vise nego sta sam narucio racunam ne kosta nista probat. Sad mi je zao. Ali ide natjecanje za miss, po 3 najljepse od svake sorte idu u Autopotove, ostatak cu donirat u humanitarne svrhe... :)
Ma kakav spam, rekao sam da su svi komentari dobrodosli... Volim kad se diskutira... :) Ja dosad nisam imao tu (ne)srecu da probam autose, ali moj moto u zivotu je da treba sve probat... ;) Vidjet cemo za dva-dva ipo mjeseca...
@Tarzan, @Himalaya Gold - ne brinite, nisam ove sorte izabrao bzvz nego nakon polugodisnjeg trazenja po forumima... Dosao do Autoflower.net i odusevio se s Mephistom... Mora me nesto privuc. Svida mi se njihova prica, metode, customer support, sorte, tako da se nadam da ce ispast sve kako treba. :) @peti element - temp ovog reflektora je zanemariva - mozes ga zabit seedlingsima u facu i nista im nece bit... Sad je na manje od 10cm a temp je 27C. Ostatak ekipe hvala na lijepim zeljama! Vutra rules. :vutra: