Pozdrav forumaši! Eto mene opet... ovaj put još malo bolje opremljen :D 6/6 sjemenki je proklijalo takoreći odmah i bez ikakvih problema. Stavio sam ih u papirnati ubrus koji sam navlažio i stavio u zip-lock vrećicu. Jedini problem mi je to šta nisam očekivao da će svih 6 preživjeti pa nemam mjesta za jedan Violator Kush u boxu a žao mi je baciti ju, to je ova jedna na slikama što nije posađena u veću saksiju kao šta su ostale. Temperatura: 24-27°C Vlažnost zraka: 50-70% - Samo dok su još male ću vlagu držati tako visoko, poslije gasim ovlaživač. Na slikama je vlaga nisko jer sam morao otvoriti box da uslikam (logično)... Sa štapovima i kolutima ću pokušati napraviti neku vrstu SCROG-a, ideju mi je dao @Bizzzo sa svojim trenutnim growom. Odkad su posađene ih zaljevam (špricam zemlju iz spreja) sa vodom iz špine + Super Vit (kap na 4.5l) 22.07.21. sam ih prvi put zalio. Stavio sam Super Vit (1 kap/4.5L), B-52 (1ml/L) i Voodoo Juice (1ml/L), pa onda opet istom mješavinom 25.07. nakon šta su su posađene u veće saksije. PH do sada još nisam niti mjerio niti regulirao. Dvije lijeve i srednja manja saksija su Ayahuasca Purple a dvije desne su Violator Kush. Sjemenke stavljene na klijanje: 12.07.2021. Posađene: 14.07.2021. Početak vegetacije: 18.07.2021. Breeder: Barney's Farm Strain: Violator Kush & Ayahuasca Purple (feminizirane) Zemlja: Saksije su od 20l, mada ja napunim do vrha skroz pa bude više, a ovaj put sam ju pomješao još sa 15-20% perlita :D 410366 Tehnika uzgoja: LST & HST - probati ću neku vrstu SCROG-a isfurati ali tako da i dalje budem u mogućnosti biljke vaditi iz boxa radi zaljevanja. Rasvjeta u vegetaciji i cvjetanju: LED 410365 Snaga svijetla : 250W 1x 6000K COB 1x 3000K COB 40x 630-660nm 6x 470nm 5x cool white 6500K 3x 3000K 2x UV 410nm 2x IR 740nm Nutrijenti, suplementi i vitamini: Advanced Nutrients, Hesi, BioBizz ... mislim da će ovaj grow biti malo zanimljiviji :D 410363410362 PH +- Regulacija: Natrijev bikarbonat (soda bikarbona) i li
@Budfield - Ma dobro je cijeloj ekipi, najvjerovatnije je PH bio problem kod tog VK. A gle, učim dok sam živ, mislio sam isprati stare nutrijente i stabilizirati PH, nisam znao da bi ju mogao pustiti da prodiše no izgleda da je sve ipak u redu, više nego u redu :D Ayahuasca Purple polako počinje pokazivati boje, a ovaj VK u tetrapaku me baš iznenađuje. Izgleda mi kao da će se foxtailati ali nevjerujem jer je pre daleko od panela i temperatura i vlaga su stabilni na cca. 35% i 26°C Biti će to ovaj put fina berba :gled: 01.10. - ScrOG V.K. - Super Vit, Bloom A&B (4ml/l), Voodoo Juice (1ml/l), Bud Candy (2ml/l), Big Bud (2ml/l), Carboload (1ml/l), Rhino Skin (2ml/l), B-52 (1ml/l), Bio-Bizz Cal-Mag (0.4ml/l) - PH 6.4 (to je ova šta je imala problema) 04.10. - ScrOG V.K nakon flusha - Super Vit, Bloom A&B (4ml/l), Voodoo Juice (1ml/l), Bud Candy (2ml/l), Big Bud (2ml/l), Carboload (1ml/l), Rhino Skin (2ml/l), B-52 (1ml/l) 03.10. - Sve osim ScrOG V.K. - Super Vit (1 kap/2l), Bloom A&B (4ml/l), Bud Candy (2ml/l), Big Bud (2ml/l), Carboload (1ml/l), Rhino Skin (2ml/l), B-52 (1ml/l), - PH 6.3 07.10. - Tetrapak V.K. - Bloom A&B (4ml/l), Bud Candy (2ml/l), Big Bud (2ml/l), Carboload (1ml/l), Rhino Skin (2ml/l), B-52 (2ml/l) - PH 6.4 01.10. - 42. dan 12/12 418365 08.10. - 49. dan 12/12 418366 418367418368 418369418375 418370418371 418372418373 418376418377418374 418378418379 418380418381 418382
Ovaj jedan Violator Kush ima problemčić koji ne uspijevam otkloniti. Napravio sam i flush sa 20l jer sam mislio da je možda cal-mag (kojeg sam tu i tamo dodavao u jako malim količinama) napravio lockout, te ponovo nahranio sa PH 6.3 bez cal-maga... Ne napreduje brzo, no neznam o kojem bi se deficitu moglo raditi i šta mi je činiti.417917
Evo napokon update. Zadnjih dana sam ze živcirao jer ni jedan od 3 PH mjerača koja sam imao nije radio kako treba, ni blizu, pa nisam mogao nikako naštimati pravi PH. Puko mi je zato film i sada sam nabavio pravu stvar napokon. 417154 Također sam tražio način kako da ih zalijem kako treba (bez da ostane zemlja mjestimice suha). Možda sam pretjerao sa perlitom, ili ova Compo Sana nije najbolja... Sljedeći put ću staviti puno manje perlita i uz to ću dodati sitnog pluta. Sjetio sam se ubiti da ih mogu potapati. Oduzima mi puno više vremena po zaljevanju ali dati ću im ljubavi koliko god budem mogao :mad: (nadam se da će mi ju uzvratiti). Kupio sam pot od 40l i začepio mu rupe. Napunim ga vodom i reguliram PH, pa ih potapam ručno i čuvam zemlju da ne ispluta iz svoje saksije van. Nije baš najlakši posao ali šta je tu je... Kad se zemlja natopi, izvadim i pustim da se ocjedi i onda zamješam 4l i zalijem sa nutrijentima. Primjetim da su sada nakon takvog zaljevanja potovi dosta teži nego što su dosad nakon zaljevanja bili. 26.09. - 37. dan 12/12 417156417155417157 Šta sam radio ovih dana: 20.09. - Srednja mala A.P. - Super Vit (1kap/5l) - PH 6.25 26.09. - Sve velike osim druge najviše A.P. - Super Vit (1 kap/4.5l), GHE Flora Nova Bloom (1,4ml/l), Voodoo Juice (1ml/l), Bud Candy (2ml/l), Big Bud (2ml/l), Rhino Skin (2ml/l), B-52 (1ml/l), Bio-Bizz Cal-Mag (0.5ml/l) - PH 6.3 27.09. - Tetrapak V.K. - Super Vit (1 kap/2l) 28.09. - Srednja mala A.P. - Super Vit (1 kap/4.5l), GHE Flora Nova Bloom (1,4ml/l), Voodoo Juice (1ml/l), Bud Candy (2ml/l), Big Bud (2ml/l), Rhino Skin (2ml/l), B-52 (1ml/l), Bio-Bizz Cal-Mag (0.5ml/l) - PH 6.3 29.09. - Druga najviša A.P. - Super Vit (1 kap/4l), Bloom A&B (4ml/l), Voodoo Juice (1ml/l), Bud Candy (2ml/l), Big Bud (2ml/l), Carboload (1ml/l), Rhino Skin (2ml/l), B-52 (1ml/l), - PH 6.3 Sa GHE Flora Nova Bloom sam bio zalio jer se sjećam da je PH bio odprilike 6.4 kad bih zamješao full dozu. Samo da bi od oka imao ispravan PH sam ga koristio radi neispravnih PH mjerača. Sada opet koristim AN Sensi A&B odkako sam nabavio pravi PH mjerač, dok ne potrošim, onda nastavljam sa Flora Novom. Vjerojatno sam tetrapak V.K. zalio više puta nego što sam sada napisao, ali nisam si zapisao i ne sjećam se. Ubiti, kao što sam već napisao, svaka 3-4 dana, jednom samo voda, jednom nutrijenti, a definitivno će biti najveća cola u boxu :lol: ... i tako dok sam ga jednom vadio iz boxa da ga zalijem izgubih nekako ravnotežu i kako sam njega i sebe uhvatio sam najvišoj A.P. oskvrnuo jednu colu. Samo vrh cole zapravo, nije toliko strašan gubitak ali mi je svejedno baš žao. šteta se vidi na sljedećoj slici. Ovo će na zimu sigurno da me izuje iz cipela, prestao sam duvat i mislim tek krenuti opet tamo sredinom 12og mjeseca. 26.09. - 37. dan 12/12 417158417159417160417161417162417163417167417165417164 29.09. - 40. dan 12/12 417176 417177417175417174 417173417172417171 417169417170
Danas zalio malu najvišu AP sa Super Vit, Bud Candy (2ml/l), Big Bud (2ml/l), Rhino Skin (2ml/l), Bloom A&B (4ml/l), B-52 (0.5ml/l) - PH 6.35 Očito sam samo mislio da sam ju zadnji put zalio. Mislim, zaljevao jesam ali valjda voda nije prolazila kroz zemlju kako treba neko uokolo zemlje, iako sa tuš-kanticom zaljevam polako i ravnomjerno pa me iznenadilo... sada zam zamješao 10l i nalio brzinski te pritisnio saksiju lagano sa svih strana pa je dobra količina zaraka izašla van i 10l je procurilo kao ništa. Sada sam je sigurno zalio. Vidi se po slikama da zaostaje za ostalima, ne proizvodi približno trihoma, čak ova u tetrapaku ju šiša... A ja gledam i samo se pitam zašto. Danas kada je klonula mi je bilo jasno. Možda ću joj sada sa punom dozom napraviti šok, no morao sam to brzo obaviti prije nego što se svjetlo gasi (klasika) i nisam ni stigao razmišljati. I slike sam okinuo taman kad se svjetlo ugasilo nakon šta sam ju vratio u box. Skinuo sam joj 8 suhih listova odozdo. Zalio sam i malu Tetrapak V.K. usput (samo super vit i voda). Bome ona me pozitivno iznenađuje, na zajedničkoj slici se vidi lijevo u sredini... bit će i tu dobrog dima. Sve mi pada napamet u budućnosti jednom posaditi tako SOG sa posudama od 1l... u 80x80 bi takvih stalo gro :D Sve mi izgleda da mi Bloom A&B neće izržati do kraja growa. Ako se to desi mislim ih prebaciti na Flora Nova Bloom od GHE. Mala u tetrapaku se ne buni na kombinaciju Flora Nove i suplemenata od AN. Ubuduće ću tako i hraniti mislim, izbaciti ću Sensi Bloom jer košta više i nije tako koncentriran kao Flora Nova. 4ml/l vs 1.4ml/l. Sa jednom litrom sam izgurao 2 growa i ima još trećina boce, a Sensi evo potrošio već pola iako sam manjim količinama zaljevao biljke sada nego druge u prošla 2 growa. 14.9. 25. dan 12/12 415559 17.9. 28. dan 12/12 415552 Najviša AP 415553 druga AP 415555 mala AP u sredini 415557 ScrOG VK 415558 druga VK 415556 Tetrapak VK 415554
Foto update ::volimj:: 58cm je najviša AP udaljena od panela. 27°C i 42% vlage 24. dan 12/12 415056415068 415066415067415065 415061415062415059415060 415057415058 415063415064
08.09 je mala AP dobila Super Vit (1 kap/2l), Voodoo Juice (1ml/l), Bud Candy (2ml/l), Big Bud (2ml/l), Rhino Skin (2ml/l), Bloom A&B (4ml/l) - PH 6.3 Jučer kasno (meni još danas) sam napokon zalio sve 4 i to sa: Super Vit (1 kap/5l), Voodoo Juice (1ml/l), Bud Candy (2ml/l), Big Bud (2ml/l), Rhino Skin (2ml/l), Bloom A&B (4ml/l), B-52 (1ml/l), Biobizz Cal-Mag (1/4 doze) - PH 6.3 Po prvi puta im dajem full dozu te big bud, baš me zanima kako će sada reagirati na ovo. Kod AP sam odradio finalni lolly, kod VK nisam stigao do kraja, budem ga sutra odradio. Malu VK u tetrapaku ne hranim kao ostale - svaki drugi dan - jednom voda a jednom hranim. Umjesto AN Sensi bloom joj dajem Flora nova od GHE sta mi je ostalo a ostale suplemente od AN dodajem isto kao i kod male AP (kako sam naveo skroz gore). 06.09. - 17. dan 12/12 414824 414825 10.09. - 21. dan 12/12 414826 414827414828 11.09. - 22. dan 12/12 414829 414830414831414832414833414834414835414836414837
@amneziaHaze - vidiš, smetnuo sam to sa uma. Upravo sam ju podigao za 20cm. Hvala ti :thumb: Također sam podigao panel još malkice pa je udaljenost od najbližeg vrha trenutno 64cm, COB-ove ne gasim i ne smeta im, imao sam pravo šta se tiče DLI-ja 15. dan 12/12 413874413875413876413877
03.09. Danas zalio malu AP i VK (u tetrapaku) sa Super Vit (1 kap/2l), Voodoo Juice (2ml/l), Bud Candy (2ml/l), Rhino Skin (2ml/l), Bloom A&B (3ml/l) - PH 6.1 Temperatura 25°C i 34% vlaga 14. dan 12/12 413846 413841 413842413843413844413845
14. dan 12/12 Obje AP su danas zalivene - PH 6.2 Dobile su: Super Vit (1 kap/4l), Voodoo Juice (1ml/l), Bud Candy (2ml/l), Rhino Skin (1ml/l), Cal-Mag (1ml/l), Bloom A&B (2ml/l) Oba Violator Kush-a pomalo postaju tamniji, PH je znači radio probleme. Temp: 28°C Vlaga: 33% 413590 413591
Neću više growati u ovim potovima, vječnost traje dok popiju sve. Sve se pitam kako je Super Skunk u prošlom growu pri kraju tako brzo pio vodu? Valjda zbog 50% kokosa u zemlji. Ne želim zaljevati dok ne osjetim po težini odprilike da je u redu. Ako vidim 4 žuta lista ispod a potovi su pre teški još, pričekati ću. Najbolju boju ima mala AP u sredini, vidi se. Violator kush u mreži je imao malo nedostatka kalcija a drugi dušika. Obje veće AP ne pokazuju nedostatke ali su isto svijetle. Baš je čudna sorta, način na koji raste i grana se... Ubiti, trebao sam mjeriti PH od početka, no šta je tu je. Prije par dana sam im nabavio Rhino Skin i Carboload te uzeo još po bočicu Bud Candy-a i Big Bud-a. Onda sam dobro pročačkao i ovaj forum i strane forume pa odlučio se da ću im davati Bud Candy dok ga ne potrošim. Carboload ako ponestane Bud Candy-a pa onda za sljedeći grow. Veće nisam sve stigao zaliti kada sam mislio jer sam se vraćao sa posla kasno i nisam imao vremena prije nego tajmer iskopča, a jučer me uopće nije bilo cijeli dan. Zaljevao sam ih sve sa PH 6.2 ovako: 26.08. - Srednja AP - Super Vit (1 kap/2l), Voodoo Juice (2ml/l), Bud Candy (2ml/l), Rhino Skin (1ml/l), Bloom A&B (1ml/l) 28.08. - VK (sa mrežom) - Super Vit (1 kap/4l), Voodoo Juice (1ml/l), Bud Candy (2ml/l), Rhino Skin (1ml/l), Cal-Mag (1ml/l), Bloom A&B (2ml/l) 30.08. - VK (bez mreže) - Super Vit (1 kap/4l), Voodoo Juice (1ml/l), Bud Candy (2ml/l), Rhino Skin (1ml/l), Cal-Mag (1ml/l), Bloom A&B (2ml/l) Stretch je uzeo zamaha, posebno za ovu veću AP. Sviđa mi se kako sam istrenirao srednju bez HST-a da popuni prostor u sredini. Podivljali Bonsai... Najniža je (osim nje naravno), ova sa pravim ScrOG-om. A ovu u tetrapaku nisam uspio uhvatiti u kadar maloprije jer se cijedila u sudoperu zadnjih par minuta prije nego su išle spavati. Temperatura varira, stavio sam prije dva dana tajmer da naizmjence pali i gasi ventilator u razmacima od 15min. To pokušavam da ih osušim malo brže tako. Temperatura ne ide preko 29.... a kad se do tu digne vlaga je cca. 75%, ali to traje kratko i vent brzo izbaci vlagu i temperatura padne na 26 a vlaga na 35%, da ide u extreme bi ostavio vent non-stop kao inače. 26.08. 7. dan 12/12 413476 30.08. 12. dan 12/12 413473 413474 413475
Samo mali slikovni update, ništa još nisam zaljevao (osim što sam dao malo cal-mag-a ovom jednom violator kush-u). 6. dan 12/12 - 25.08. 412898412903412902412900412899 412901
Kod svakog growa mora nešto da neštima sa čime još nisam upoznat :rofl: Zna li tko šta bi ovo moglo biti?412552412554412553
Danas sam podigao panel na 80cm udaljenost i upalio COB-ove te namjestio ventilaciju na non-stop. Neka šiška pun gas kao kod predprošlog growa. Pošto nisu automatici je DLI za trećinu manji, vjerujem da je ovo taman. Danas temperatura konstantno 26.5 i vlaga 44% Malu koju na kraju nisam nigdje vani posadio sam takođe danas bubnuo u tetrapak od 1l kojemu sam izbušio dno, i dao joj Super Vit (1 kap/4.5l), B-52 (2ml/l), Voodoo Juice (2ml/l) i Cal-Mag (0.5ml/l). 1. dan 12/12 412446 Violator Kush 412440412441 Ayahuasca Purple 412442412443 412444
Jednom dnevno ih savijam, motam i vežem oko koluta. Uskoro prelazak na 12/12. Ovlaživač više ne palim, sad služi samo da srednja stoji na njemu. Malo će to biti tjesno sa ovim kolutima za tu srednju... no, pomalo. Kod jednog koluta sam baš imao volje pa sam ga ispleo jutenom špagom u DIY ScrOG mrežu, druge samo svežem za kolut. Temperatura se ne diže iznad 29 a vlaga se vrti oko 35% 33. dan vegetacije 412351412352
Jučer navečer 15.08. sam sve 4 zalio sa Super Vit (1 kap/4.5l), B-52 (2ml/l), Voodoo Juice (1ml/l), Grow A (2ml/l), Grow B (2ml/l). Maloprije sam stavio prvi kolut na veću VK 30. dan Vegetacije 412073412074
Osim šta sam AP u malom potu 10.8. zalio (Super Vit (1 kap/4.5l), B-52 (2ml/l), Voodoo Juice (2ml/l), Grow A (1ml/l), Grow B (1ml/l)), ništa skoro više nisam dirao. Dodao sam još zemlje u veće potove. Sve topirane su dobile 4 (ili čak 6 glavnih grana - ovaj mali kupus od AP dolje lijevo) a kod jednog VK (dolje desno) se desilo šta i tebi @Infinity, tojest gornji sprat je duplo deblji i čvršći od donjeg. Objesio sam o glavne vrhove 2 kamenčića da ih malo saviju da krenu ovi doni prema gore... mogu ja njoj još 2 gornja vrha cepnut pa dobiti 4 i skinuti skroz donji sprat ali pošto druge biljke ne mislim više sjeckati (osim lolly-a) mislim da bi kaskala za njima. Veoma mi se već sviđaju ove genetike :gled: Temperatura: 25-29°C Vlažnost zraka: 40-70% 11.08. 25. dan vegetacije 411781411784411782411785411783 411786 12.08. 26. dan vegetacije 411787411791411788411790411789
20. dan vegetacije, upravo odrađen topping. @Infinity - iznad 3; 4. i 5. sprata sam ih cepnuo, gledao sam da mi ostane makar nešto lisne mase pošto su im internode različito razvijene i da budu tu negdje po visini. Čim donji vrhovi malo porastu da ih mogu uhvatiti vrhom škarica budem napravio lolly da ostanu 4 glavna, na par mjesta sam ga vec odradio 411176411177411180411178411179
Vozdra :cool23: U ponedjeljak 02.08.21. sam prvi put potove skroz zalio da natopim kompletnu zemlju. Do sada sam zaljevao samo po malo oko njih što se i vidi na prošlim slikama a sada je perlit zaplutao. Moglo bi se reći da sam odradio lagani flush svima jer me ponašanje perlita malo iznenadilo pri zalijevanju pa sam kroz zemlju pustio puno više vode nego šta sam planirao te se puno se više slegla zemlja nego šta sam mislio da će. Sumnjam da korjen raste za gore pa ne mislim nadodavati zemlje odozgo. Nakon tog mini flusha sam ih zalio sa Super Vit (1 kap/4.5l), B-52 (2ml/l), Voodoo Juice (2ml/l) i Cal-Mag Xtra (0.5ml/l) jer sam bio siguran da sam sve izaprao šta sam zalio do sad. Sljedeći dan nisu pokazivala nikakve naznake stresa ili stagnacije nego dapače, čak su buknile. U srijedu navečer (točnije u četvrtak ujutro ali aj, brojim dane onako kako idem spavati) sam ih svezao uz štapove da ih centriram prije toppinga, a kod AP u malom potu sam napravio LST i privezao ju skroz nisko uz rub pota (mislim je u krug/kvadrat vući po rubu pota). Sve se dvoumim na kojoj internodi da ih cepnem ako hoću 4 glavne grane po biljci pošto topping mislim odraditi u petak navečer/subotu ujutro. Kolut/mrežu za SCROG ću tek montirati kada te 4 grane budu spremne za savijanje. Temperatura: 25-29°C Vlažnost zraka: 50-70% 04.08. 18. dan vegetacije 411139411140 05.08 kraj 18. dana vegetacije i LST 411141Početak 19. dana vegetacije411142
28.07. su dobile: Super Vit (1 kap/4.5l), B-52 (1ml/l), Voodoo Juice (2ml/l) i Cal-Mag Xtra (1ml/l) Temperatura: 25-29°C Vlažnost zraka: 50-70% Mala koja nije presađena naravno stagnira, a i tamnije je boje... otići ću u šetnju pa ću ju negdije zabiti u zemlju čisto da ju ne moram ubiti ili gledati kako se muči... 28.07. 410762 30.07. 410763 01.08. 410764