:wave::vutra::sun2: Mislim da ne bi bilo u redu da propustimo novu kreaciju, Jacob Green od Some kao i hibrid Runtz (unknown) strain of the 2022, pa se napokon nakanih i stigoh pokrenuti dnevnik, valda stignem i redovno voditi :) Ocekujem pakleno leto, mada nama su temperature i vise nego idealne(za sada), jer kad padne noc pada i ispod 20C, te njima po danu uglanom ne prelazi 28-9C, jedino vlaga ko i uvek kod mene ispod proseka 30-40% :( :) a nocu mislim da pevaju na oko 25-26C :) Prvi put mi dumrla prva menka :) pa sam u ovoj reprizi udario head start i potopio prvo samo JB 28.04. Dva dana kasnije imao sam sigurnu klicu, te potapam Misty Kush od Nirvane ponovo :love2: i Runtz iz Nirvane, a ciji je :confused: 30.04. Ovog puta sam ih ubacio malo dublje, te se malo duze cekalo da zivire, al vredelo, je, nije bilo problema ni sa kacigom, ni sa opnom :) Naravno prva je JG izvirila 02.05., potom dva dana kasnije 04.05. i druge dve u isto vreme, stim da se MK malo kasnije ispravila 07.05. Posto je kokos ispran obicnom ph vodom kada su menke zatrpane, prvo zalivanje ide CalMag oko 04 ec, a drugo grow/vege oko 08ec i tako ide zalivanje do kraja, samo se ubaci par doza CalMaga tokom i posle presadjivanja. Sada koristim Conoseur Grow i mislim da sam najmanje do sada potrosio calmaga u vegetaciji :) Posto im je ritam zalivanja bio drugaciji, a ja u guzvi, uspeo sam udaviti Jacoba u kokosu:) te se malo razbolela i pocela da kaska za ostale dve 19.05. Toping, prva Runtz, druga Misty 27.05. Napokon sam ih presadio 31.05. Toping Jacoba, stim da nemam konkretnu sliku 01.06. sam ponovo topovao + slucajno polomio Runtza, jer je pocela guzva, te se treniralo usput, a i pao je poneki list :) Posto JG pregusto raste, postao je Petar :D na 5 spratova po samo jednu granu sam ostavio :) 08.06. presadjivanje ponovo i selidba :) Petru sam uspeo da polomim poslednju granu u korenu i ostala je skoro ni na sta, brzo sam je izolirao i vec oprostio od iste, al nekim cudom se izlecil
Runtz Hibrid klasik, daj vode, daj svetla i da vidis kako raste, a usput radi sta hoces - ne buni se(hst, lst, top, crop) :) Za pocetnike dusu dala, mekane grane, lako se uvija, nisu prekratke za treniranje. Kasnije ako se pretera prilikom lolija il secne koja vise grana, nije greda jer pusta gde god stigne ove bocne grane, ko da je iz indije :D pogotovo tokom tranzicije, gde i ode caskom u nebesa, prvih 4-5 dana se predoumislja i onda kad krene ne staje do 28 dana, tako da dok ne formira budove skoro do kraja, tek posle nastavlja sporijim tempomom i lagano se puni :) Osetljiva je pred kraj cvetanja, ako se previse muci moze pustiti banane, ja sam ih dobro cistio tada kroz cvet, al usput je bio onaj jedan budjikavi, pa s'obzirom da sam joj cviko deo grane pred kraj, reko bi da je i bilo normalno za ocekivati. Da, takodje ne voli potop, pa bolje prevencija nego lecenje, 55% RH je granica, dok 60% vec moze biti rizicno, i to mislim na kratkorocne periode od par dana, tako za dalje ne moram ni da spominjem ;) Bar joj visoke temperature ne smetaju ako nista :D malo nazubi listove ako je extremno i pici, stim da fino podnosi i jak intezitet svetla, tj blizinu + temp, zracenje, itd, al opet i tu ne treba preterivati sada :) Miris i ukus je uglavnom herbal, prate zemljane i dizel note i to je to. Kum je taman svratio na vreme, cisto da potvrdi da je isti kao i u Amsu po shopovima, Runtz ko Runtz :D Vonja na kilometar onako ko prava travuljina, a nije skunk :D Kako se odvrne tegla? cuj tegla, sam bud zurim da izmrvim i zapalim, jer neverovatno ispuni prostoriju i ubedjen sam da manje vonja dok gori smiley9934 :rasta: Uglavnom nema neku posebnu notu da je istice, sem toga sto klizi i nije kao caj, nego vise jaci (crni) duvan, pa bar nemoz da dosadi tek tako. Poksavam da se setim zasto mi je lepsa od Pink Glue npr, msm da je jer je manje pungent, ili ti je PG pepery nekako bila, dobro sada, ukusi su razliciti, a njih dve su slicne, tj i Pink Glue i Jacob Green imaju Runtza u sebi, pa su tako i sestre da ne kazem, a opet svaka za sebe :) Ako se kad prosirim nekad, mozda ih budemo gledali uporedo :) Sto se tice rada, tu vec nije za zezanje i gospodja lupa samare ko od sale :rasta: Svidja mi se jer je high jak, dinamican i predvidiv :) Npr ako zapalim uz prvu jutarnju kafu onako jos slogiran, velika je sansa da ce da vrati u krevet cisto da se razbudim jos malo, e samo jos 5 min smiley9934 pa eto samo tu je za izbegavanje, al zato kako zakoracim i uhvatim se nekog posla, tako high predje u sativu i mogu je tako ceo dan bez brige loziti i voziti :) Pojacava i fokus tokom rada, pa ko voli da se zaradi i zaboravi na ostatak sveta nece pogresiti. Takodje uz pivo i drustvo ide fino, te kolko je ljudi tolko bude tema, uglavnom svima veselo, dok neko od amatera ne pretera pa ga posalje na pauzu na klupu, kaze ajde decko razbistri glavu, duh i telo, pa se vrati :rasta: ili razmisli ponovo sta si hteo da kazes, pa prevedi smiley9934 Svidja mi se taj osecaj strong higha, body, head, bas fino ispuni i drmne, a nema one tezine kao npr BlueDream sto te raskomada, pa ti nije ni do cega, tj zapravo nemoz nista teze od daljinskog pomeriti smiley9934 ili Pink Glue koja isto hoce malo da zavrti u glavi, pa nekad nezz jel sam dosao ili posao :D Meni fino pase, samo je nemogu kotirati visoko zbog ukusa i mirisa, jer posle par ovih dragulja sto sam growao nedavno, tesko sta moze parirati (za sada :D ) :) PS Zeznuo sam se prethodno kada sam spominjao da je XXL, al nije, nego je XL, masivni su budsi, al nisu tako kameniti, pa nemoz da podigne prosek tek tako ;) al dobro tu je i popravni sada sa nesto nizim temp, a jacim % svetla :) :sun2::vutra::wave:
Jacob Green Najkomplikovanija biljka do sada sto sam growao i dimio :) Za growanje relativno laka, nije joj potrebna neka posebna paznja, nema problem sa visokim temperaturama, nije zderonja i moze da prodje sa nizim dozama djubriva kroz ceo grow. Duuugo joj treba za flush. E sad, trening je komplikovan, prvo u smislu sto brzo odrvene grane tokom vegetacije i treba cesce biti iz nju i redovno je trenirati, jer postoji sansa od lomova. Druga stvar je zeznuta, a to je sto slabije gura grane koje ostanu u senci, tj ako se ne trenira ravnomerno i redovno, caskom napravi podelu na zirafe i dwarfove ako joj se ne posvecuje paznja redovno, pogotovo tokom tranzicije posle switcha na 12/12. Tada se posebno brzo i za kratko vreme strecha oko 15dana, i kad krene da se cicka tu vec pocinje da usporava dosta(narednih 5-7dana) i zadrzava postojecu formu. Krene da strecha kao sativa, ali druga polovina gena je podseti da ima i indike u sebi pa stane. Boju je pustila na prilicno visokim kako dnevnim, tako i nocnim temperaturama, stim da ne farba listove, vec sam bud, i to ide od grane ka vrhu buda kako dozreva :) Trenutno je klon na popravnom, te imam malo vise vremena, a i prostora da pridjem, te je sada malo drugacija forma biljke i upravo se strechamo, pa kad stane, bice negde vec slika, a i ocekujem, malo nize temperature, pa se nadam mozda jos razgovetnijim bojama :) Druga komplikacija je smoke report :D Kada se otvori tegla, izbija nesto kremasto, kao lajt vanila sladoled, pa prelazi u neku vrstu parfema i sto vise udisem, to mi sve teze postaje da opisem miris :) Kada se bud polomi tu pocinje ponovo konfuzija, jer sada iz tog krema i parfema pocne da izbija miris nekog voca, te ne mogu da provalim da li je prirodno tropsko ili me podseca na neke vestacke arome, uz pratnju blago herbalne note, te jos blaze nesto, taman da se primeti, e sad da li je earthy ili disel, nmgu reci, jer je bas pozadi. PS Mozda sitna, al kamenita, tipa od velicine popcorna, napunis grinder za stotku no bad :) Dim je jos gori :D prvo pocinje sa tim vocem i sladom, te u grlu ostavlja trag Kolaca ili Biskvita, gde pred pola papira postane kremast dim, pa dok tako zbunjeno tumacim sta jeste, a sta nije, druga polovina prolazi herbalno, sa pratnjom zemlje ili disela, tesko je proceniti od te kreme/kolaca. Takodje ima nesto spicy u sebi, pa se tu i tamo moze primetiti biber, zavisi i od toga kolko duvana ide i jacine istog u spravi :) E sad izvinte na moju toleranciju, rekao bi da je 40/60 indica/sativa, recimo oko 23-4%, ne bih rekao da je vise. Nema onog kicka da te obezglavi, niti hoce telo da blokira :) Nekako je fina, shvatis tek tokom price da ti se jezik polomi :D takodje moze da podigne uzbudjenje i dosta pozitivne misli otvara, skoro onaj osecaj kao malo dete kad se zaljubi, pa zaboravis sta je/bila poenta price, ili kad podjes negde ili po nesto, vec na pola puta zaboravis zasto i gde, pa se ceses pola minute za memory recovery :D i onda si opet happy jer si setio zasto i gde :D E sad ako sam nesto zaboravio, to je ona kriva, jer sam morao paliti u dva navrata ne bi li uspeo kolko tolko da dobijem ideju za review :) :wave::vutra::sun2:
:wave::vutra::sun2: Bacio ja oko pod lupu neki dan, ona je bila gotova jos pre nedelju-dve smiley9934 30% se crveni sigurno, i vise :) taman i ja da probam nesto novo, jer prosle su bile on time :) Cujemo se jos uskoro, Jacob sto je duze u tegli, to sve ludje mirise :drull: bas je komplikovan smiley9934 :)
:wave::vutra::sun2: Misty se oteglila, bas se oteglila :) 11 nedelja prodje samo fejda, al nesto ne meraci da zavrsi. . .bar prema brkovima kolko je gledam. . . prebacena je na 9 sati, pa da vidim jos koji dan, nezz ni sta ni kolko vise je cekati. Verovatno joj smetaju ucestale promene vremena trenutno kod mene, te 25%, te 50% vlaga, te toplo, te hladno. . . PS tek od danas sam izasao malo iz guzve i sabracaja, pa ce biti vremena da se i posprema :)
:wave::vutra::sun2: Misty gazi 10 nedelja i jos se ne da :) slike su od pre koji dan, al ne stizem up, stim da na oko i nema mnogo razlike do danas :) videcemo za koji dan sta kaze, samo da stignem malo vremena idu i njoj :makaze: reko bi da je kraj, a sad sto baca po koju novu :confused: il je usporila od promena vremena il se odlucila ugojiti u poslednji cas kad je dobila prostora :) Jacob miris i ukus komplikovani, izgleda ispao ukus Jet Fuel Gelato sa mirisom Haze :) Runtz hmm malo herbal, malo erathy, malo slatko, malo gorko, jos je rano za opis :)
Thnx, ja sam mislio da ce biti jos paklenije leto i bio sam spreman za najgore, al ove nocne temperature su me bas iznenadile :) a i vlaga u onih par dana, jer su uglavnom 5. i 6. mesec problematicni kod mene :) A radila je tu i klima malo, ovaj put vise zbog mene nego growa, a to je jedva celih 7-10 dana bilo za sav grow :) Taman i ove da dodam, prosli put nisam ni slikao :)
:wave::vutra::sun2: Ode i Runtz tacno u 9 nedelja :) Ostade joj belih brka da moz taman reci da ima koji :) Kolko me je uplasio nedavno, toliko bolje nije moglo proci, nisam nasao ni zeru njesra :mario::sreca ili ko zna sta li je :) (ventilatori :D) Jacob je malo brze ispo iz susare, zbog niske vlage i visoke temp, i reko nema sta nego odma rokada :) Uglavnom puni od glave do pete, a sada kolko dobije svetla - negde kamen, negde malko flufy, da ne mislite pogresno, indika flufy, ne kao sativa da se providi :D Uglavnom gromadi i mrcine, xxl yielder, napunice fino tegle :) i sad na kraju je skocila vlaga, ako nista ce bar fino i lagano da se dime butkice :D Tokom trima miris citrus, mada vise vuce na narandzu slatkasto :) ima tu jos sto sta, al rano je jel :) Ne otpadaju trihomi kao na gorili npr, al zato lepi i rukavice i makaze samo tako po sobom :) PS Runtz i Misty su na vodi vec nezz ni sam kolko dana. . .4-5-6 . . Cenim da ce Misty taman da se ofarba do kraja i povuce fejd, dok spakujem runtza u tegle :) krenula je da kanibalise donje listove, pa sam tutunuo dozu enzima, da joj produze hranu malo :) Jacob uglavnom tvrda ko kamen, a popcorn isto tako proporcinalno, nema flufy nidge, bila je u cosku pa mi bilo tesko sve lepo istrenirati i pripremiti za cvet, a nju sam zapravao zakasnio sa defolijacijom par dana i nije mi se najlepse izgradila u cvetu, dok sam Runtzu pogodio dan u picinu dlaku :) Iako je sitna i malo izbacila, testirao sam grinder i ne moram da filam onako puno da ispadne dovoljno za stotku :) nezz kako da kazem, al od manje se izgrinda vise :) One obecane slike sam trebao odmah napraviti, jer sada kroz losu kameru stvarno lici kao da je malo zbudjalo smiley9934 Ovo su ujedno od najmenje ofarbanih budova :)
:wave: :vutra::sun2: Jacob pala, a sa njom i vlaga na 30% :fuck: no evo danas kao malo bolje vrti se oko 40% :) te je box na 45%, susenje na 50% :) Mislim da ce Runtz sledeca, stim da je i Misty ubrzala farbanje od kako je sada pala vlaga, elem vidimo se sa njih dve u sledecem javljanju :) PS Par puta me opralo/lala Jacobica, jer kad se bud polomi, ona se zapravo iznutra farba, i to crveno/pink :drull: valda cu uspeti uslikati :)
:wave::vutra::sun2: Proslo 8 nedelja od switcha, posl 2 su 10/14 Vlaga je delimicno ok, ne prelazi 45-46%, al sada ne gasim odvlazivac pa je malo temp otisla na 29, pa je svetlo spalo sa 7.5 na 7 Jacob je po meni zavrsila samo sto bas i nece da fejda, kasno sam prebacio na vodu kanda, dobila je i mini flush sinoc, pa cekam jos koji dan i :makaze:Mada kada je manja biljka i manji pot, sporije fejda, nego veca i veci pot, kad je kokos u pitanju :) Od Runta me bolu oci, uglavnom ne nalazim nista i nadam se da ce tako ostati do kraja. Misty jako lepo izgleda i s'obzirom da je u senci i najmanje svetla ima, sasvim se solidno puni, sve se mislim da ce biti foto finish sa Runtzom :) Takodje sam i njima dvema smanjio hranu duplo, tj ide 2.5ml blooma na 11L vode :) Takodje smo se ponovili, sa malim zakasnjenjem, bitno da sad radi :) Ono cajneze obican, i kao sto se vidi nemoz ga nagnut gore ako se ovako kaci, tj moze malo, al nemoze da rotira, kad budem pravio reda probacu na drugo mesto, ako ne proradi, onda postavljam cev u horizontalu i stavljam drugu stipaljku, mislim da ce tako uspeti :)
Uglavnom sada mi je najveca briga Jacob, jer kako predobro izgleda, tako mi je isto toliko frka da necu primetiti negde nesto . . . Ovo sa pola hrane nije ni osetila, pa od danas ide samo ph voda, jedno normalno zalivanje, jedno jace, pa da krene sto pre u fejd, sta ce biti dalje ne znadem vise
:wave::vutra::fuck: Nezz sta reci, sem pljusni sam sebi samar smiley9934 fali ventilator i sa suprotne strane, al ne lakse je da budu pozadi, pa je veci prostor u boxu itd :fuck: gladnije oci od stomaka, jel :( nezz ni sam kako sam primetio, tj upalo mi u oci sto se par listova uvrnulo ka gore, rekoh nije nista - kad medjutim, anyway kesu na vugla i rezi :( Uglavnom zaokupiran sam na drugu stranu obavezama, pa ih ni ne obilazim mnogo, tako da kada je neki dan bio potop, mislim da sam malo okasnio da prebacim ventove sa auto moda na max i upalim odvlazivac :upiii: :( valda se nece siriti, tj pregledeo sam sve od glave do pete, nit vido nit nasao, zasad :confused: Bas je bljak, tesko je i uslikati kako stvarno izgleda :(
:wave::vutra::sun2: 7 nedelja iza nas :mario::pa se merkamo koja hoce sta i kad :) Jacob mi izgleda da ce najpre, Misty se tek pomalo farba, a Runtz puni li se puni, ne zuri nigde :) Tako Jacob sada dobija bloom 2.5ml/10l vode i 5kapi PK13/14, pa posle ide na cistu vodu :) dok ove dve dobijaju 2ml calmag (koji cu izbacim) i 5ml blooma na 11l vode. Sinoc sam svakoj dao po 0.5L vode gde sam sa limunskom kis podesio PH i dao im duplu dozu enzima, dobro im dodje isprati i ocistiti viskove ponekad :) Jacob skoro pa nema miris trave i klorofila iz lista, komentar frenda je pobedio "sta je ovo?? uopste ne mirise na travu hbt led" Anyways evo slika njih i izmena za dijetu :)
:wave::vutra::sun2: Pregazismo 6 nedelja od switcha, ova prodje pod 11/13, tajmeru uvek skidam sate na kraju, a sada se mislim da ih probudim sat kasnije i da picimo 10/14 :) Jacob je znaci :drull: samo nezz jel jagoda ili je mix sumsko voce :) Runtz me iznenadjuje, kako se ofarbala tako sada pusta neki earthy-woody miris :eek: :) Misty slicna kao pre, jedino nije tako jaka aroma kao proslog puta, sto mozda i moze biti bolje za dimiti, lakse se pronadje ukus :) Silikon izbacen, sada samo bloom i po malo calmag Mislim da ce biti zanimljivo finale, posto nezz koja ce pre, a koja kasnije :)
:wave::vutra::sun2: Gledam sinoc temp online, kad tamo kaze RH88% napolju :eek: ode ja pogledati box, moj merac prica 57-58%, i sta cu muka me naterala :rofl: Skinuo sam 5-6%RH :mario:: Uglavnom komentarisem @irieman u njegovom dnevniku, i tacno sto kaze, kolko god skinuo - mogo bi jos :) Evo slika pa sami cenite jel pala saka-dve lisca il ne :)
:wave::vutra::sun2: 5 nedelja 12/12 iza nas :) Sto se tice aroma i mirisa, ubedljivo mi naj top grow :drull: Znaci voce, bombone, zvake i slatkisi, samo kod svake na svoj nacin :drull: Runtz pruza nesto herbal i sveze, ima i citrusa, a Jacob bome komplikovano, uz voce se mesa nesto kao krem, sladoled, slag :drull:ma haos, bojim se za Misty sada :D :) Temp i vlaga sluze vise nego odlicno, mozda ih i necu sisati ako ne bude nekog potopa, eventulano koji list tu i tamo i to je to, ipak probija svetlo do poda :)
:wave::vutra::sun2: Danas kaze da smo tacno 28 dana 12/12 :) Zaboravim da spomenem svetlo, tj temperature :D koje su idealne, a i vlaga, prosek nekih 28C i 50%, a tako radi potenciometar od svetla :) i grejanje, koje sam palio ne bi li prebacili 27C tokom perioda "zahladjenja" :D Vrteli smo se od 75-95% proteklih nedelja, sad ce jos malo na max kolko vreme dozvoli, pa lagano tanjim i smanjujem na 11 pa 10h svetla :) i jos jedna dobra stvar je sto imam oko 10tak centa u rezervi za u vis :mario:: :) Anyway pocele su da vonjaju skoro opasno :D nezz jel gore onih 20-30min kad se ugasi svetlo, pa krene da curi oko boxa, ni to mi nije jasno kako, ili kad otvorim box pa kad sopi onaj prvi talas, a ja ono star glaze watery eyes :drull: :zvezda:: :D
:wave::vutra::sun2: Runtza i Misty sam uspeo dohvatiti pre dva dana, tj u 21. danu 12/12, a Jacoba tek juce, tj 22. danu 12/12 :) Ocerupao ja njih dobrano, gledao sam da ih ne stedim, al opet i da ne preteram :) mada kad se zatvori i otvori box na prvu deluje ko da nisam nista radio. Runtza mi je bilo najlakse sto se tice spratova i nodova i grana, al tako je i najveca, pa mi je najvise vremena trebalo. Puni sve grane poprilicno ujednaceno, ne razlikuje ih po jacini/debljini, samo grabi svetlo ko luda :) Misty jesta sitna i zbijena, al i nju uspedoh sutradan uz jutarnju kafu pre nego su otisle na spavanje :) Ova je sada ostala mala, pa se nadam da ce bar biti posebno slatka. Uglavnom preferira glavne grane da puni, dok se sitnije kilave. Jacob najveca muka spratova od glave do pete, grana i listova kolko oces, i na sve to sam ga zabio tamo u cosak, pa aj sto ne znam di je pocetak di kraj, nego Ninja Style da bi prisao :upiii: Slicno ko Misty samo sto se tegli gde god dodje do vazduha :D isto preferira jace i starije grane, ravnomerno rasporedjuje spratove i isto tako srazmerno :) Meni bitno da sam ih isfrizirao :D sad se laske osecam :) cenim da cu ih bar jos jednom razrediti do kraja :) Sto se tice mirisa, jeste rano ali i Runtz i Jacob su :drull: herbal, vocno i osvezavajuce :)
:wave::vutra::sun2: Da ih uslikam pre nego ih osisam posto je ovde ogroman haos, ne znas ko pije ko placa :) tj ove su rekorderi sto se tice cuge, prebacio sam se sa 10 na 12L da bi tank izdrzao 2 dana :) A stigoh dohvatiti i filter da zamenim ugalj, radi se o Can Lite 300 i veoma je lak za rastavljanje, plastika i kopce su veoma fine, lagano se uvijaju i nece krcnuti :) Jedina razlika je sto cu korstiti krupniji ugalj nego sto je originalan, pa da vidim sta ce da kaze :) Misty se trgla malo, al kasno, ostala u prasini, ovaj senci :) Jacob se bori sa ventilatorom i probija gde god svetlo dopire :) Runtz se bori sama sa sobom :)
:wave::vutra::sun2: 14/15dan 12/12 Preziveli smo 38+C lagano, a sad bi mogle i da pevaju :D dan 28-29C u vrh kape 30C :) 26-27C noc, vlaga +-50% :) Pre dva ili tri dana sam se dohvatio Runtza da sisam, stim da sam je vise trenirao nego sisao, pa sam je ostavio da se ispravi malo za novu frizuru :) zaboravih spomenuti da je koren probio na vr' pota, pa sam dodao oko 2-3cm kokosa pre par dana, i evo ga opet hoce napolje :D Jacobica izbija na sve strane list do lista, borba sa treningom, a lisce ko da nisam skidao :) Misty vecinski samo skidam listove, tek nesto - par zica sam koristio pored glavnih grana :) Runtz prvi i pod gasom usao u cvet, jacob odma iza lagano se zalece, dok mi je Misty dosta sramezljiva u ovoj turi :)
:wave::vutra::sun2: 8/9 dan 12/12 Pre par dana sam ih trenirao, a dotle usput sam skidao tek po koji list na Misty i Jacobu, tek sinoc uz trening sam krenuo i posteno da ih friziram, al nisam stigao sve, ostade jos Runtz, pa reko da ih uslikam dok su jos citave :) a nove slike ce kasnije kad se odmore od maltretiranja :) Temp prethodnih dana vise nego odlicne, tj dokle god su nocne oko 17-22C nema brige sta je preko dana :) klima je oribana, koju inace ja ne gotivim i slabo koristim, al eto i to je spremno za ovih 38+C sto najavljuju Jacob je napokon krenuo da tera grane u duz :) a Runtz milion novih, podseca me na ChemDOGa :) Misty drugacija nego prethodna, aj sto sam je ja malo zastopo, al bas je sitna i kratka, ne pruza se mnogo :) E da stubni vent je gecrkt posle 3god, radi, al nema vise obrtaja, ili ga ovi peru za sve pare sada, pa mi postao slab :D elem cekam zamenu da dodje na stanje :)
Part II Pre neki dan su dobile postolja i busne tacne, te sam tako ukljucio i podesio navodnjavanje :) Ovde Misty pokazuje najvise gresku, a Jacoba pokusavam uslikati da docaram kako ima neproporcionalno debele grane sa obzirom na duzinu :D i jos baca sprat za spratom, nema sta mnogo da se trenira na njoj, bas je zbijena :) A runtz se rasirio kao epidemija :D Sto se tice auto navodnjavanja, nema tu neke filozofije, potrebno vam je isto sto i sada koristite za svetlo, a to je digitalni tajmer, ujedno najkomplikovaniji uredjaj u sistemu :) posle toga potopna pumpa oko 600-800l/h, ne treba ni previse ni premalo, kako bi se interval zalivanja mogao fino podesiti u nekih 3-4min podesivim kapljacima, jer one u sustini ne dobijaju mnogo tecnosti po zalivanju, nego se samo odzava maksimalno vlazno, sto dodje oko npr 2-3-4dcl u zavisnosti od pota i same velicine biljke, i kolicine dnevnih intervala, tj same potrosnje biljke/aka. Kod mene u 80x80 to dodje na oko +-3.5l dnevno sa runoffom i drzim se 6 intervala tokom 12/12, a ako su nocne temp visoke dodajem i 7mi interval, koji minut pred gasenje svetla :) Treba izdici potove i napraviti sistem za odliv vode, druga komplikovana stvar :) to vam odredjuje visina boxa i posude koju izaberete, uglavnom sto vislje to lakse i bolje. Ja sam ogranicen sa visinom, te su postolja i creva na nekih 12-15cm od poda. Vrh pota bude nekih 32-35cm od poda, tu je negde i najvislji kapljac. Tank spolja je 30cm u visinu, tj nije problem visina tanka, problem je visina ili ti nivo vode u tanku, jer ako to predje najvisi kapljac, dolazi do siphon efekta kada se ugasi pumpa, ukoliko ne koristite nepovratni ventil kao ja :) Posto mi cesto biljke zavrse u razlicito vreme, imam dodatni tajmer i pumpu, kao i isti komplet ventila i crevadi, koje koristim pred kraj da smanjim hranu, a o tome u nekim od narednih epizoda :) Pre neki dan sam ih naprskao dijatomskom preventivno, kafena na 2-3dcl, a Misty je posle dobila i Revive, te sam s'tim malo razblazio fajtalicu, tj dodao 2dcl gde je bio revive, sto se i vidi po listovima kod nje, a resto iskoristim da ih zalijem :) Kao sto se vidi uspeo sam polomiti po granu na Jacobu koja je toliko bila mala da nisam uspeo da pridjem da je spasim, i na Runtzu, koju sam pokusao spasiti, ali posle dva dana mi nije delovalo da se oporavlja, tako da sam je skratio muke za taj vrh :) Od 14. na 15. su na 12/12, sad ce im drugi dan, isto tako sa Conoseur Grow, smo presli na Jungle Juice Bloom AB, 5ml, te su uz njega dobile Revive 5 ili 6ml, kao i CalMag 5ml, a prvo dodajem Ionic Silikon 2ml, sve to na 10L vode. Sledece mixovanje izbacim Revive i Silikon prepolovim, tj samo 1ml. Do sledeceg vidjanja :wave: :vutra: