Sjeme je 3x Automazar autofem od Dutch Passion Svijetlo je Pure Light CFL 200 W Box je trenutni 90 x 60 x 172 Saksije su 11L (30cm) Zemlja je Potgrond H Klijanje u mokroj maramici Rezim je 18/6 Ventilacije trenutno nema, ali je imam u planu rijesit ovih dana napokon Ovo mi je drugi grow, i odlucio sam sad probat jednu topirat i jednu supertopirat i trecu cu pustit normalno. Malo cu se igrat radi usporedbe a i da isprobam topiranje... Biljozama je 8 dan od kako su izasle iz zemlje i danas sam ih topiro.. topirana supertopirana sve tri
Ovo moze u zavrsene ;)
hahaha e moj Himalayan svasta ti vidis
Sinoc je pala berba :makaze: Normalna- s obzirom da sam na njoj osto bez topa i da je imala najmanje paznje i svijetla, na kraju mogu reci da me je iznenadila s dobivenim, razlika dobivenog izmedu nje i topirane i supertopirane je za nekih 50% Super topirana :gled: za nju sam predpostavljo da ce biti najbolja i na kraju tako je i bilo iako je imala malo manje svijetla naspram topirane. Kolicinski ima malo manje vutre nego topirana ali su hedovi puno tezi i tvrdi. Razlika u dobivenom izmedu nje i topirane je za 20% u korist super topirane ;) Tko nije probo super topiranje by Cill ja bih mu preporucio da isproba uz lagani lst. Tnx @CilI Sto se tice same sorte AutoMazar nemam bas nikakvih primjedbi, zadnjih desetak dana vlaga nije isla ispod 65% i sve 5, samo zaljevaj i hrani, pravi monstrumi. Miris mi je dosta blag i ugodan, nakon 2,3 udisaja ga ni ne osjetis vise. Vutrasi to bi bilo to sto se tice ovog growa, hvala svima. :vozdra: :vutra:
Veceras su flushane i preostale dvije i eto napokon i ja privodim ovaj grow kraju :puuuh:: Normalna Supertopirana
117. dan / 76. cvijetanja Presudio sam topiranoj danas, nemam nista posebno za reci osim da sam prezadovoljan, bas me je iznenadila, ostavio sam nesto trima za susenje i sve manje cvijetice (nisam moro cjepidlacit :D ) za Powerovu trimovacu pa cemo i to probati... :vutra:
Topirana je otusirana sa nekih 40l, kad se osusi ide pod noz
Stanje je sljedece: Na topiranoj ima gdje koji smedi, za dva,tri dana ce bit suha pa cu napravit flush i kad se osusi ide pod noz, znaci jos nekih 8-9 dana.. Na supertopiranoj su vecinom mlijecni. Na normalnoj su negdje pola pola mlijecni prozirni. Bizzzo svjetlo je na 5cm ravnam ga po topiranoj ;) Vlaga je 46% :)
@No Joke 68. je dan, znam i meni se cini duugo, kad je bio prvi mjesec al vegetacija je bila preko 40 dana pa se oduzilo.. @VenloNL jutros je vlaga bila 52%, to je ormar box i nema bas puno rupica za pasivni upuh, mislim da bi bilo puno bolje kad bi imo vece, a ne zelim ga busit jer ne planiram vise u njemu growat tako da ne mogu tocno reci al vidjet cemo jos. Onaj odvlazivac sam izbacio prije dva tjedna jer nema bas neke velike razlike s njim i bez njega, samo mi se sve osjetilo po lavandi. Mene najvise hebe zasto vlaga toliko varira, aj kad zalijem pa mi je logicno da je i vlaga veca, al nezz recimo prosli tjedan prije zalijevanja sve suho ko barut a vlaga mi bila 75%, sutradan vlaga 55% a zalio...
Je, ja sam za sada odusevljen s njim, a uzeo sam ga kad sam prvi put narucivo sjeme dok jos nisam imo pojma o nicem, 3 sorte sam bio kao izabro i ostalo mi jos love, a u meduvremenu sam se bio rego ovdje na forum i vidio ime naseg @mazar -a i vidim tamo u trgovini automazar i odaberem njega hehe i eto tako sam ja doso do ovih cudovista u boxu. Vlaga mi je bila opet preko 70% pa sam odlucio veceras stavit blauberg da ne izazivam bas srecu sad na kraju :) i jos uvijek mi je nevjerovatno kolko se malo cuje pa evo jedan kratki video s njim i mazarcicima: 127369526
@Stipe savjetnik :) @cocoxxx toplije je vrijeme pa mi je vlaga manja, mislim da cu uspijet izgurat do kraja bez problema, a i imam sad spremnu ventilaciju ako bas bude potrebno... isprobo sam blauberg, super stroj i ono sto me iznenadilo je da je dosta tih, tisi je od onog ventilatora sa stipaljkom.. malo sam se informiro oko pravljenja ulja, mislio sam da je pozeljno sto prije pravit ulje kad se biljke skinu al moze se i nakon par mjeseci tako da onda mozda i budem radio ulje.
Mikroskop kaze kupi me :D po mojoj nekoj procijeni 2-3 tjedna, kako koja. U planu je bilo probat napravit malo ulja za kremu pa sam mislio ostavit sto duze, a sad nezz ni sam sta cu jer sam lovu investiro u blauberg ;) a i mislim da ce biti dosta dana razlike izmedu skidanja pa nemam pojma sta cu sad na kraju...
106. dan / 65. cvjetanja Temp je 20-24C, a vlaga ide od 50 do 70% Prosli tjedan su dobile samo vodu, danas sam topiranoj i supertopiranoj poveco dozu plantele na 15ml, a normalna ce isto za dan dva dobit. Normalna Supertopirana Topirana :wave:
znam ja to sve, no sikiriki ;) ali cilj mi je da odradim sa cflkom
je Himalayan provalio si me, 250w bloom ma samo da se pofalim :D to je za sljedeci grow Vec je ta cflka odradila jedan grow, je da su bile upola manje biljke od ovih al ispratit ce ona i ove u tegle.. Vlaga mi se sad krece izmedu 55-70% i imo sam ovaj Bison za vlagu i prosli grow, a ja uvjeren da je bio Ceresit :fuck: ali stvar je u tome da sam onda bio grijo prostoriju, a sad ne pa je zato vlaga veca...
E to bakalula care, imo sam ga prosli grow i to izvan boxa i odradio je poso. Sad ga nisam bio naso pa uzeo ovaj, al cu sad zenu obradovat kad joj kazem da mora ici u dm haha
89. dan/48.dan cvjetanja Proslo je 7 dana od zadnjeg zaljevanja i mislim da ih necu jos 2-3 dana morat zalit, onda ce opet dobit svaka 10ml plantele, a mozda i 15ml. Temp je od 20-24C, a vlaga mi se krece oko 70% pa sam stavio u box Bison skupljac vlaga od lavande, e sad nezz hoce to sta smetat biljkama?? Normalna Supertopirana Topirana: njoj sam odrezo 6 grancica, onako bas lijepih jer ne dobivaju svijetla pa su pocele lagano venit, jbg
zadnji update im je bio 76. dan, a ne 78. zaeb :) danas sam kao privezo topiranu, 81. dan/40. dan cvjetanja sad kad gledam slike vidim da sam to mogo i malo bolje, budem popravio al i onako nema bas puno smisla jer kad stavim sve tri jedna drugu guraju. Za ovakav prostor je definitivno samo jedna biljka, ja sam si bio racuno po proslom growu kao bit ce tu dovoljno mjesta za 3 biljoze, al sad tek vidim da je fail jbg. Mislim nije fail gura se i ovako ali imale bi punoo vise potencijala da su same...
Ma malo za rec milina, ovo su mi prve ovako velike biljoze, sta da ti kazem, mozes predpostavit kako mi je :D
78. dan Fotke su od preksinoc, svaka je dobila po 10ml plantele, temp je 24C, vlaga je oko 60% Normalna: lijepo se polako puni, nisam primjetio nikakvo zastajanje s obzirom da sam joj cijeli vrh odrezo Supertopirana: isto se polako puni, krupnija je i cvrsca naspram topirane, mislim da ce na njoj cvijetovi biti najljepsi, nezz koja mi je draza ona ili topirana :) Topirana: nju vise necu vadit iz boxa, dosta se napunila i trebo bi joj grane povezat, pocele su se naginjat pa da se nebi raskolile, samo moram smislit kako da to najbolje izvedem. neki sljedeci grow definitivno ide samo 1 biljka, ovako to izgleda u sredini boxa:
69. dan Evo treci pokusaj updejta, nezz vise ni sta sam htio napisat. Sinoc sam zalio normalnu i supertopiranu nakon 8 dana, bas i nepiju nesto puno, kad gledam po njima izgledaju zedno, ali kad se podignu saksije dosta su teske. Za raliku od njih, topirana vec 4 dan bude suha ko barut. Normalna: odsjeko sam joj vrh, nema mu spasa, ali ni nije mi toliko sad bitno, bar ce dobit vise svijetla ako nista drugo. Supertopirana: njoj sam sinoc napravio neki polu lolipop, ima dosta grana koje ne dobivaju dovoljno svijetla pa sam ih odrezo, trebo sam ranije napravit pravi lolipop ali nisam ocekivo da ce bit ovolika guzva, ali dobro, jedno iskustvo vise. Topirana: ona je prije 3 dana dobila 10ml plantele, sutra ce dobit samo vodu, nemam za nju sta reci, fotke same govore :D uspio sam nabavit neke stolice pa su sad sve jednake visine u boxu, sad se bas vidi koja je razlika izmedu topirane i ove dvije
Ljudi bit ce veceras update s fotkama, stalno neka guzva ovo ono... Venlo skoro pa si u pravu samo je bilo obrnuto, lampa udarila njih :udarac: Zena jucer dizala lampu i ispadne joj :fuck: sreca u nesreci pa je samo Normalna nahebala, vrh joj se slomio na cak 4 mjesta, zalijepio sam je izolirkom ali mislim da cu ga morat odrezat, cekam da se svijetlo upali da vidim kakva je situacija. Ovako je jucer izgledala:
Hvala hvala :D da samo plantelu za cvijetanje
da definitivno, u biti nisam ni radio lolipop, nego svaki put kad ju izvadim nesto otkinem/odrezem tako da to sad ispada kao neki polu loli :D
Topirana je u 21 danu cvijetanja, sve su joj grane podjednake, podjednako se i pune, ma odusevljen sam s njom :love2: dobila je samo vode, sljedeci put ce dobit 10ml plantele. Izjmjerio sam ih i topirana ima ravno 100cm smiley9934 normalna je 74cm, a supertopirana je 69cm :joint:
Bakalula neznam na koju mislis, koliko vidim desna biljka(normalna) je u kadru, imam ih tri u boxu, mozda mislis na topiranu, ona je iza u sredini, rasirila se na sve strane ko da je samo njezin box smiley9934 nego ja sam i :razvaljen:: pa mozda trenutno i ne kuzim sta pitas haha al ionako ih nisam ni mjerio, tako da whatever :D izmjerit cu iduci put ako se sjetim. Nego ljudi ovo mi je stoti post, da mi je neko prije godinu dana reko da cu ja growat, pusit svoju vutru i tipkat stoti post na nekom forumu, i to na :vutra: forumu, reko bi mu, ma ni neznam zapravo sta bi mu reko:crazyd:.
60. dan Nemam nista posebno za napisat, polako napreduju, normalnu i supertopiranu zaljevam svakih 8 dana, a topiranu svaka 4, dobile su pola doze plantele. Normalna 25. dan cvj. Supertopirana 23. dan cvj. Topirana 19. dan cvj.
Hvala Tarzane :) heh znam nesto, ali treba imat to nesto, a da je odgovarajuce visine :D
54. dan Sinoc sam ih zalio samo s vodom, a sljedeci put ce dobit punu dozu plantele. Normalna: najsporije napreduje, opet je bila najmanje zedna ali moram priznat da je bila u najlosijem polozaju sto se tice svijetla pa sam joj zamjenio mjesto s topiranom da se malo trgne. Visina 65cm Supertopirana: za nju nemam nista posebno za rec, normalno napreduje, bilo bi super da je sama u boxu i da joj mogu napravit lst, bila bi prava bomba. Visina joj 60 cm Topirana: heh sta rec za nju, zvijer, secer na kraju :D pije za dvoje, trebala je dobit sinoc opet plantelu jer sam ju vec bio zalio samo s vodom ali nije, pokusavam ju uparit sa ove dvvije da imam manje za mislit kad sta kojoj ide. Visina za 4 dana sa 72 na 85cm. To mi je prva tako velika biljoza, neki sljedeci grow definitivno ide neka normalna, jedva cekam :gled: Sad mi je bas guzva u boxu i malo me hebe sto nisu sad iste visine zbog svijetla ali dobro, kako bude bude :vozdra:
:vozdra: uspio sam sad uplodat, sinoc mi je stalno neki eror izbacivo.. normalna supertopirana topirana
51. dan :razvaljen:: Topirana je usla u cvjetanje 42. dan, 10 dana poslije supertopirane, proslo zalijevanje sam im podjelio pola doze plantele cvijet. Planiram svako drugo zalijevanje gnojit punom dozom. Nisu bas nesto zedne, prije 5 dana sam svaku zalio sa 3l i jos uvijek je dosta mokra zemlja, jedino je topirana izuzetak, suha ko barut, hebiga nisam bio gledo al i za razliku od ove dvije dosta je naprednija, zadnja je usla u cvijetanje a sad su joj vec puno razvijeniji cvijetovi naspram ostalih. I u glavnom istreso sam sad samo topiranoj 3l i sad mi se rasparilo zalijevanje :udarac: nadam se da cu do kraja sve uspjet ispratit.. e sjetio sam ih se i izmjerit :D Normalna 16. dan cvjet, visina 61cm Supertopirana 14. dan cvjet,visina 55cm Topirana 10. dan cvjet, visina 72cm Nisam nista o sjemenkama piso pa sam kopiro :oops: AutoMazar is a remarkably heavy-yielding autoflowering hybrid between our legendary Mazar and a Ruderalis/Indica. Mazar is a triple prize winner, a best seller praised for its potency, high yields and soft taste. AutoMazar produces sticky, generously proportioned buds and grows to a height of 70 to 80 cm. AutoMazar is a typical Indica, a strong-growing dense plant with big leaves and yields of 50 to 125 grams per plant. Best result so far is a plant that produced 205 grams outdoor in Southern Europe. It is a robust strain that is easy to grow and guarantees a heavy early summer harvest of superior quality when grown outdoors. The stable genetics ensure that AutoMazar is resistant to pests and diseases. The flavor and aroma of this resinous variety are that of an original earthy Indica. The intense "body-high" is very pleasant. AutoMazar is a must for all Indica lovers, not at least for it's tremendous yield. Highly recommended. Yield: 50 to 125 grams per plant Flowering Time Indoor: 78 - 93 days (~85 days) neznam jesam tolko uduvan ili me forum hebe, nemogu fotke uploadat pa cu kasnije :razvaljen::
41. dan Krivo sam prognoziro :) ispast ce obratno, supertopirana je ipak 2. dan pustila preflower, a kod topirane ocekujem kroz dan,dva.. Ipak sam ih jos malo razvuko i sad mislim da ih vise necu jer mi je problem okretanje u boxu. Od sada cu u buduce o svakoj posebno pisat tako da to bude preglednije i jasnije. Normalna 6. dan cvjetanja Za nju nemam nista posebno za napisat osim da sam razmisljo da i nju malo razvucem jer je lst super stvar i vidi se razlika naspram topirane, ali sam onda odusto, cisto da ispostujem ono sto sam reko na pocetku zbog usporedbe rezultata... Topirana 41. dan vege Ona najbolje za sad napreduje, najvislja je i najzednija, dosta je razgranata i sve su grane podjednake debljine. Supertopirana 4. dan cvjetanja Ona me je iznenadila sto je pustila preflower prije topirane, dosta je sitnija od topirane, ali je zato jako gusta, nisam mogo bas ni uslikat iznutra
Do kraja cu sa cfl-om, posto sam vec jedan grow odradio s njim vjerujem da ce i ovaj biti super, bolji nego prosli. Ali moram priznat da u zadnje vrijeme ozbiljno razmisljam o hps-u, nekako mi se growanje sve vise i vise uvlaci pod kozu, a s druge strane opet i ovo je skroz dovoljno za ono koliko meni treba tako da neznam vidjecemo...
Kratko izvjesce :spliff: 35. dan Temp. se krece oko 23C, a vlaga je 60% Ova normalna je jucer pustila preflower tako da racunam da joj je 2. dan cvjetanja, kod topirane ocekujem da ce biti za 2,3 dana, vidjecemo, a ova supertopirana predpostavljam negdje bar jos tjedan dana vege. Sad postaje bas guzva tako da ih necu vise razvlacit sa LST-om... Oblozio sam box saa diamond folijom, sad to na nesto i izgleda ;) a sto sad tek žiži u boxu, ma odlicno, ova kuhinjska folija je nula u usporedbi sa ovom! Samo dok se naredila uff potrosio sam kilu živaca, tako da sam sad sa zadovoljstvom zapalio NL. Next update cu malo bolje fotke sad mi se vise nije dalo... :vozdra:
Da brzo napreduju, htjeo sam stavit upaljac radi usporedbe uz stabljiku kad sam sinoc fotko al sam zaboravio, nadam se da cu se sjetit sljedeci update... moji neki zaključci do sada su da je ova zemlja sto koristim Potgrond H odlicna, reko bih da je malo i ljuckasta jer su mi listovi bili malo nazubljeni prema gore ali zato nema potrebe za gnojenjem u ovoj fazi, tu zemlju sam koristio i prosli grow i od dnevnika sta sam pratio koristio ju je i @opa cupa i u buduce samo ona dolazi u obzir. Sto se tice svijetla udaljeno je od prilike 5cm od biljki i skoro pa cesce dizem svijetlo nego sto zaljevam :) vec sam reko zaljevam ih od prilike svakih 4-5 dana, kad podignes saksiju najbolje znas jel treba zaljevat ili ne, polako im povecam kolicinu vodu, prvo sam ih zaljevo sa 2-3 deca, pa pola litre, pa litru... sinoc sam svakoj istreso po 2 litre. Sto se tice ph ne mjerim ga jer nema potrebe, biljoze su odlicne, zdrave, napreduju i zasto onda cackat nesto ako nema potrebe, ako bude neki problem ili nesto (a znam da nece :D) onda cu mjerit, ko drugo ljubitelj sam akvaristike i imo sam akvarij od 240 litara pun bilja i tu sam sve radio po PS-u, mjerio ph obavezno, nabaco se para na kojekakva gnojiva, preparate (kad zbrojim koliko sam potrosio doce mi muka, kakvu sam samo mogo opremu za growanje kupit :udarac:) i nikako mi nije islo i dam staroj akvarij, ona nema pojma o ph i mjerenju i eno ebalo majku raste sve ko mutavo, i opet isti zakljucak zasto cackat ako nema potrebe i ko trece ni nas fuckin mod @PowerSeed koliko znam nemjeri ph! Dalje prije neg sto zalijem uvijek sa cackalicom malo proceprkam gore zemlju jer se uhvati kora, malo je usitnim... Zaboravio sam napisat da su se pocele osjetit, za sada je miris blag i moze se reci dosta ugodan (za razliku od White Widow auto) i nadam se da ce takav ostat ili mi negine opet rasprava sa zenom :objesen: haha, ljudi pozz!
stanje je sljedece :spliff: 26. im je dan, temp je oko 24, a vlaga se krece izmedu 40 - 55. zalijevam ih svakih 4 do 5 dana s vodom iz pipe, ph ne mjerim, nisam ni prosli grow mjerio i bilo je sve super iako imam ph mjerac, a razlog zasto nisam je zasto komplicirat ako nema potrebe :D na supertopiranoj i topiranoj je lagani lst i mislim da cu u budce u growanju uvijek radit lst. mozes ih oblikovat kako zelis i to mi se najvise svida... neznam jesam jos sta htjeo reci :razvaljen:: normalna topirana supertopirana
Napravio sam lagani LST kako je @Tarzan i reko, jbt nemos danas naci zice da ga ebes, doslo mi da iz zida iscupam. Ovoj sto je trebala biti topirana sam iscupo srce :eek: pa sad kako bude bude vidjecemo...
da i predpostavljo sam, samo sam ceko da mi netko potvrdi :makaze: nezz ni kakva ce biti ova supertopirana, vidjet cu sta ce reci cika Cill
16. dan temp. se krece oko 25, vlaga oko 50, zalijevam ih onak od oka s vodom iz pipe, ph ne mjerim.. normalna topirana supertopirana
Hvala ljudi jos jednom :) @Smells s ovim cfl-om sam odradio prvi grow i bio sam vise nego zadovoljan, tako da od ovog growa ocekujem bar priblizno iste rezultate al siguran sam da ce biti i bolji, mozes vidjet kako sam poceo prvi grow i kako je zavrsilo: https://vutra.org/threads/auto-white-widow-i-northern-light.12275/ @irieman imam ga u vidu, cekam malo toplije vrijeme pa cu nesto iskombinirat, razmisljo sam o dvije cfl 200W grow 6400k i 250W bloom 2700k al o tom po tom, vidjet cemo..
Hvala ljudi, svijetlo je greenpower 2100k