Prije dvije godine i nešto sitno bio je prvi dnevnik, tu možete vidjeti kako je to izgledalo https://www.vutra.org/threads/wonder-woman-250-w-dual-spectrum-i-eventualno-lst.13622/ U međuvremenu je bilo nekoliko pokušaja i bilo je interesantnih iskusatva s režimima i vrsti svjetala za uzgoj. Jedan od tih pokušaja je bio i s jeftinim led cobovima, priveo sam grow kraju i nije bilo tako loše, dim je bio dobar ali količina je podbacila u odnosu na hps, i bio bih tom panelu dao i drugu šansu ali je jedan cob počeo žmigati kad se zagrije tako da mi se nije dalo više zezati s tim pa sam odlučio ovaj put dvije biljke odraditi u drugom boksu i to samo cvjetanje:puuuh:: U boksu di je 250w hps lampa odradit ću vege kojih 25-30 dana, a onda nakon toga jedna od dvije Bluebery skupa s Cheese-om idu u drugi boks di ih čeka isto led, ali ovaj put V-tac žarulje od 12 w i to njih maksimalno 24 što "plavih" što "crvenih", rekoše da je dobar omjer 70-30 pa ćemo to po putu rješavati kad dođe na red:popcorn::i naravno, to se može stalno mijenjati odvrtanjem nekih žarulja ako je prevruće ili iz nekog drugog razloga:eek: Biljke nisu isti dan nikle jer nisu ni proklijale isti dan, Lsd je najveća desno, a bliža lijevo je Blueberry i ona je nikla isti dan kao i Lsd. Druge dvije su lijevo dalje je mlađa Bluberrica i desno bliže, beba Cheese. Najstarije su nikle 9. 8. i taj datum se računa kao početak uzgoja. Još da spomenem da ću gnojit s Hesijem i sad kad su biljke presađene i Lsd topirana, dobro sam zalio s Rootom i izgleda mi da im je prijalo:) Evo slikica kako to sve skupa izgleda:puuuh:: 12. dan
Lipi moji:mario::hvala na podršci, bez vas bi sve ovo imalo puno manje smisla. Veselim se zbog toga još više:spliff::joint2::thumb:
Ojla:vozdra: Javljam da su biljke pobrane i ovog trenutka već polusuhe, za koji dan idu u tegle:) Priznajem da sam zadovoljan urodom, led žarulje su me ugodno iznenadile, ekipa Lsd & Blueberry su odlični strain-ovi i za preporuku:thumb: Rezultati su sljedeći: Led žarulje-Lsd=730 gr. Blueberry=750 gr. Hps-Blueberry=590 gr. Exodus Cheese=450gr Naravno, radi se o sirovom otrimanom materijalu:puuuh:: Što se tiče smoke report-a, on je vrlo kratak, a glasi. Dobar dim:thumb: Što se mene tiče dnevnik može u završene:p Ostajete u dobru raspoloženju:vozdra:uz par slikica...
96. dan, 70. dan 12/12 (osmi tjedan cvjetanja) Pozdrav vutroljupci:joint2: Biljke su u finišu, branje je predviđeno sredinom tjedna pa se javim s dojmovima i brojkama:D Par fotkica..
Tnx, još malo pa ću se naudisati nečeg konkretnijeg od miriseka:spliff::puuuh:: @hazeri stalak je u biti antena od starog tv-a, regulacija visine je bitna stavka:D:thumb:
Bumo vidli, strpljen spašen:)
Hvala stari, vjeruj i meni uljepšavaju dane:thumb:
89. dan, 63. dan 12/12 (sedmi tjedan cvjetanja) Ekipa veče, Jesen je stigla i u boks:gled: U led boksu sve za pet, biljke pomalo zriju i po papirima bi trebala još 12 dana, ali bumo vidli možda Taj Dan dođe i prije:) Vlagu sam ukrotio i plijesan za sada miruje, zalivene s pola doze i održavanje svaki drugi dan po litru obične vode Udrugom boksu isto sve ok, pomalo se pune i pokazuju atribute:D
@reaktor ne mislim 8. nego 6.;) Vako ide...Biljke su ukupno stare 82 dana, od toga je 25 dana vege, odnosno 37 dana jer im je trebalo 12 dana da procvjetaju i ostane 45 dana cvjetanja iliti 6 tjedana:gled: @1310 panel sam malo dignuo i sad :popcorn::
Kad si blizu vatrice onda je još bolje:thumb:
Tnx Meštre:respect::thumb:
82. dan, 56. dan 12/12 (šesti tjedan cvjetanja) Veče, biljke žive i manje-više zdrave, još je jedan mali cvetek stradao na Bluberici od plijesni, kirurškim zahvatom otklonjen zaraženi dio i plijesan se više ne širi:gled:nije bila velika šteta ali ne sviđa mi se, idemo dalje. Lsd se polako puni i nekako mi se čini da su krenuli foxtail-ovi ili je to utjecaj plavog spektra žarulje koje sam malo ispremještao. U drugom boksu sve je ok, Bluberica i nije baš neka izjelica dok je Cheeseu još manja, još se zeleni kao da je prekjučer dobio dozu:puuuh:: dobro se pune i nek samo tako nastave. Fotkice...
Budem usporedio poslije pa ćemo znati više jer svašta se može izdogađat u međuvremenu:puuuh:::thumb:
75. dan, 49. dan 12/12 (peti tjedan cvjetanja) u drugom boksu cvjetanje je tjedan kraće. Ojla:wave: U boksevima sve štima i samo zaljevam, više vodom nego vodom s gnojivom:rasta: Nešto prije šest dana jedan vrščić Bluberice mi je zahvatila plijesan, ali sam na vrijeme spazio, taj dio di su pistile potamnile i one male listiće pri vrhu heda, kako se frću i suše naočigledo_OLsd ima dikoji listić okrhnut zubom vremena i životnih uvjeta, ali isto kao i ostale biljke, ne stagnira:cool: Danas gledam i vidim nove pistile kako počinju nicat na onom zaraženon hedu:thumb: U drugom boksu isto izgleda sve oke, malo mi je cheesu bilo vruće jer ima nakostriješene vrhove listova, ali generalno, niš mu ne fali previše:puuuh::Bluberica isto piči i lagano se pune vrhovi:gled: Fotkice... Blueberry & Lsd Blueberry & Exodus cheese
Idemo:mario::još koji tjedan i cap-cap:puuuh::
Dečki hvala za potporu:thumb: @zli.azra da je gužva mrvicu manja ne bih se bunio, uvijek je prisutna opasnost od plijesni, ali iskreno se nadam da me neće posjetiti:puuuh::
Tnx Mario:)
68. dan, 42. dan 12/12 U boksevima sve ok. Biljčice se lagano pumpaju i izgledaju mi dobro pa se niti nema o čemu pisati. Primjetio sam da Bluberica (pod led-om), nekako neravno raste i pretpostavljam da je uzrok takvom rastu položaj žarulja plavog spektra, pa sam obe biljke zarotirao za 180 stupnjeva. Za tjedan dana vidimo rezultate:popcorn:: Pod hps-om je novost da je Cheese narastao i sad je izjednačen s Blubericom:clap:: Evo fotkica pa prosudite sami:puuuh:: Boks 2
?
61. dan, 35. dan 12/12 Sve ide pomalo, biljke se lagano pune i samo treba zaljevati. Lsd mi pokazuje neke znakove koje baš ne mugu prokljuviti ali mislim da se radi o puhanju ventilatora malo jače nego joj se sviđa. Naime, vrhovi listova su se milimetar-dva počeli sušiti i na par listova su se pojavile neke flekice, dignuo sam lampu i malo izmjenio smjer puhanja ventova. Bumo vidli idući tjedan kakvo će biti stanje. Što se tiče odvlaživača, nemam nekih većih primjedbi, radi svoj posao, a opadanje listova i nije tako strašno, pratim dalje. U drugom boksu je prava prašuma, hps je drugačijeg spektra i kao da više pogoduje vegetiranju nego cvjetanju, ali biće isto ok, bar mi se čini iz sadašnje perspektive:gled: Fotkice...
54. dan, 28. dan 12/12 U boksevima nema puno novosti osim odvlaživača koji mi je sad u testnoj fazi. Pali se na nekih 70-80% vlage i radi dok ne dođe na kojih 60, i to mu polazi za rukom ako ga stavim blizu maksimuma. Problem ili ne nisam siguran, ali događa se da padne koji list tijekom dana inače, biljke dobro izgledaju, a ovo s opadanjem lišća pratim s pozornošću:whato:: Boks 1, Blueberry i Lsd, Led žarulje. Boks 2, Blueberry i Exodus cheese Blueberry Hps Lsd, Led
Bok Imbra:wave:ovo moje šumica prava, lolipop ih je još više potaknuo na rast, a potrefile me i super sjemenke:thumb:
Retko, sve ti je objašnjeno, i to više puta:Dventilacija ide i po noći, a ista se sastoji od venta koji puše po i oko biljaka (mješanje zraka) i drugog venta koji taj vlažni i uskomešani zrak izbaci iz boksa i tako mora ta kombinacija raditi dok na higrometru ne ugledaš brojku 60 ili plijesan krene u napad, a to sigurno ne želiš:cool23: Kod mene je trenutno odvlaživač u boksu i ventovi su off, provjeravam može li biti adekvatna zamjena za ventilatore, a o tome više u sljedećem javljanju u ponedjeljak:vozdra:
Taj vent je neki no name stvar, i služi za onih 12 sati mraka, puše odozdol prema krošnji, a drugi vent je iznad boksa i kroz cijevi lagano sauga zrak iz boksa, želio sam da oba rade pomoću tajmera, al neide. Kad se upale žarulje, pale se drugi par ventova, dva pc ispod žarulja i jedna turbina 125 mm na ispuhu:puuuh::
@Budfield , vjerujem da ćeš i ovaj dobro proći, budeš vidio:thumb:vent je neki nešto, 50 w ima čak i filter (vidi se na slici) i dobro puše ali, opet ali, ima gumbe koji reagiraju na dodir i neide na tajmer, mora se ručno palit ili gasit ili da ga raskopavam pa spojim tako da radi na tajmer ida se pali/gasi s drugim ventom na ispuhu. Odlučio sam ga ručno paliti/gasiti jer mi se neda petljat po žicama, a sutra uzimam odvlaživač, i ventovi van tako da objavljujem rat vlazi:udarac: @grisnak , nisam očekivao ovakve rezultate jer su me malo razočarali cobovi u prethodnom growu, ali neću još raditi preporuku dok ne probam u rizli:popcorn::Biljkama očigledno odgovara kombinacija 22 žarulje od kojih je 18 komada "crvenih", a samo 4 "plave", žarulje su od 12 w. Do sad sve skupa super izgleda bumo vidli kako će dalje:D
47. dan, 21 dan 12/12 Poslije lolija u boksevima se opet počela stvarati gužva, a s njom i viša vlaga nego bi želio, ali što je tu je:Dpo tom pitanju sam ipak, bez ikakvih preinaka ventilator stavio u pogon i malo čudan položaj, ali jedini mogući, bez dodatnih pomagala:puuuh::nek puše kroz najgušći dio. Jučer su sve biljke zalivene, a ujedno i nahranjene, Lsd sputavam cropanjem, a Bluberici visinu određujem enciklopedijama:)jedna od kutija na kojoj je stajala Bluberica, jednostavno se spljoštila pod težinom i vjerojatno kojom kapljicom vode iz pota poslije zalivanja:rasta: Led žarulje su me ugodno iznemadile i ako ovako biljke nastave rasti biće to lijep urod, do idućeg javljanja, dimek s vama:joint2:
Potgrond H
Hvala dečki:respect:koncentracija mi je na nivou:lol::joint2: @1310 vježbom do savršenstva:vozdra:
U međuvremenu je napravljen lolipop:gled:...
40. dan, 14 dan 12/12 Kako vrijeme leti:let: U boksu ima puno novih listova:puuuh::i vrščića također:) Biljke dobro napreduju u oba boksa, sad više nebi niti jednu izdvajao kao najbolju/najljepšu, sve su mi lijepe:mario:: Jučer su prvi put pognojene bloom-om, a Lsd ima najizraženije formirane cveteke jer je od samog početka bila nanaprednija, ali bluberice je u stopu prate, a sad se i Cheese pridružio iako je mlađi cijelih sedam dana od cimerice:gled: Uopće nemam nikakvih primjedbi na rast biljki pod ledom, za sad, pa bumo vidli kako će to dalje ići:D Da ne trkeljam dalje evo fotkica pa procjenite sami... ...
Haz, vlaga je visoka, između ostalog, i zbog toga što taj mališa nije bio u funkciji:vozdra:kad on počne puhati i jedan kupaonski saugat, vlaga se snizi na normalu, ali vlaga u ovoj fazi nije problematična za biljke nego za led žarulje, tako da nema frke, a o nečem moram pisat:puuuh::
Sensi, vlaga mi je visoka dok su lampe off, i zbog toga što su vani velike kiše, kad se lampe upale, vlaga je u normali:) Cvijet će se počet formirat kasnije, a tad će kiše proći:vozdra:
I meni se učinilo malo čudno no nakon palenja ventova počela se vlaga spuštati, znači mališa radi, a i u drugom boksu je slična situacija samo me ne brine kao ova:)
33. dan, 7 dana 12/12 Nema nikakvih značajnijih promjena u boksevima. Čini mi se da je led ok. prati hps ali ne 100%, neću sad o tom subjektivnom dojmu ali ipak...nek prođe još koji tjedan pa će se razlika, ako je bude, biti će uočljivija:gled: Primjetio sam na biljkama prve pistile:banana_rasta:sad će to:puuuh:: Nisu još dobile pravu papicu ali je bilo nadosipanja zemlje i ona kombinacija od prije tjedan dana, sutra planiram dati tnt i ostalo:rasta: Vlaga u boksu 99% a biljke treba sutra zaliti, morao sam upaliti drugi par ventilatora da smanji vlagu jer me strah ovih led žarulja kojima je skinuta zaštitna plastika:p Slikice...:vozdra:
Jedno bez drugog ne ide, bez dobre forme i sadržaj može izgledati loše:thumb::joint2:
Tnx @hondofob1 Radi se o materijalu Kapa fix, inače služi za reklamne panoe, tisak i kaširanje, ima ih raznih debljina, dosta su čvrste i lagane što je bilo presudno u mom slučaju. U boksu 1, hps reflektor se može jednostavno podizati i spuštati jer je pričvršćen na dva mjesta špagom, te špage idu na kukice koje su fiksirrane na vrhu boksa i služe kao vodilice. Tako je rješenje i u boksu 2, kapa je lagana, ali grla i žarulje otežaju stvar pa i ne klizi baš najbolje kad hoću podignuti panel, ali u svakom slučaju puno bolje od hladnjaka na kojemsu su bili cobovi jer je bio pretežak za podizanje na takav način:puuuh:: @1310 Lampa je podignuta više nego ikad dosad, na nekih 40-tak cm od vrhova pa se šire u svim smjerovima;)
Prva i zadnja slika, biljka na desnu stranu. Na gonjoj slici je starija 1 dan od ove na zadnjoj slici:gled: Ova najmanja na zadnjoj slici je Exodus Cheese:joint2:
Ekipa:spliff: Dvije starije biljke (Lsd i Blueberry 1) su prebačene s hps-a na led na 12/12 režim u 25-om danu života. Biljke mi izgledaju ok i rastu pomalo, Lsd prednjači i fino se formira, dok je Bluberrica nešto žbunastija s kraćim granama u odnosu na Lsd. Još im nisam davao npk, žive od potgronda, zyme, super vit. i root-a:D Prvi dan u boksu di je led su dobro podnijele, pičim dalje:cool: Ove druge dvije, Bluberry 2 i Cheese, isto dobro napreduju s tim da je Cheese star 19 dana, a Bluberrica 25 dana. Njih sam ostavio još koji dan na 18/6, nek se Cheese još malo razgrana. U kratkim crtama, to bi bilo to:mario::i naravno, par slikica...
@1310 njuškalo pomaže:cool23:
Wayne, nije spam, svaki info o uzgoju i oko njega je dobrodošao:thumb:
Biljke su do sada zalivene dva puta, i to u malo slabijem omjeru nego je napisano u tablici gnojenja. Smiksano je root, zyme i supervit i to je to. Root mi se pokazao ok za korijen, ali ipak treba biljka vege fazu da bi se to razvilo optimalno. @1310 samo ti piči po D vitaminu i uspoređuj režime u raznim kombinacijama, meni se to sve nekako pomješalo, pa onda utvrđujem gradivo nanovo:gled::joint2:
S režimom 12/5/2/5 sam odradio dva grova i pod hps-o i led-om i to mi nije dalo rezultate koje sam priželjkivao. Možda su tu bili i neki drugi faktori presudni, ali ja sam to prepisao drugačijem režimu svjetla, odnosno nedovoljno razvijenom korjenskom sustavu i nadzemnom dijelu biljke kad sam ju stavio na 12/12. To bi se moglo rješiti s dužom vegom s spomenutim režimom, ali vremena se nema toliko, a struje na koncu potrošiš podjednako, tako da ovaj put ide ovako pa ćemo viditi i donijeti neke zaključke. Ovo je igra i učenje, samo nek potraje s ovim ili onim režimom:gled:
Da, to bujanje kod LSD me mrvicu kopka. Planirao sam lsd upariti s jednom blubericom, kako bih mogao usporeiti rast dvije iste biljke pod hps-om i led-om. Ah, za 5-6 dana ću već vidit po situaciji ko će di biti:cool23:što se tiče potova, preporuka. Super se prostor iskoristi, kad su četri biljke na 90x60, puno je vlage i bez dodatnih mokrih pelena, posudica s vodom i sličnih pomagala i naravno, ušpara se i koja kuna:thumb: @1310 mišljenja sam da su povelike zbog onih 18 sati svjetla i podignute lampe zbog vrućine u boksu, a potovi su manji nego prije:p
19. dan vege Zaboravih napisati zadnji puta da je plan javljati stanje svakih tjedan dana tako da evo drugog javljanja:D Biljke lijepo napreduju iz moje perspektive, vi slobodno dajite svoja mišljenja. Novost je ta da je Cheese presađen u veći pot, koji su inače 19 litarski, te da sam ove veće topirao jednom, obe Blueberry i dvaput LSD koja prednjači u brzini rasta pa sam ju morao malo i pritegnuti uz drugo topiranje:gled: Na slikama su: 3. slika pa nadalje...LSD, Exodus Cheese i dvije Blueberrice:banana_rasta:
Tako nekako je i zamišljeno:thumb::puuuh::
Tnx Bud, upravo kako si rekao, ali moram priznati nakon dvije godine eksperimentiranja opet se vraćam 18/6 vege i 12/12 cvat, jer mislim da nema boljeg režima u odnosu uloženo/dobiveno. Svjetla ću i dalje mijenjat koliko financije dozvole ali za sad hps je prvi izbor, a drugi led žarulje, pa ćemo vidjeti rezultate zajedno i na koncu ocijeniti potencijal:gled::joint2:
Dečki:thumb: Haz, vutra.org je neiscrpni izvor iznenađenja, i nakon nekoliko godina proučavanja, otkrije se neka nova tema, odgovor, savjet ili nešto slično:respect::vutra:
Bumo vidli :thumb:
Hvala dečki:mario:::banana_rasta:vjetar u leđa uvijek dobro dođe @Herb Gardener, a i koji "like" pride neće smetati:thumb: @1310 panel je složen i čeka završetak vege faze u boksu numero uno:)