
Galerija nije uvezena
Pozdrav! Evo, da predstavim svoju biljčicu: Stavljena je na klijanje 04.01.2013. nakon nepunih 48h je proklijala i tu večer, 06.01. posađena je u prirodni substrat za sobno bilje, balkonsko cvijeće i vrtove AGROVITAL ( ph 6.5-7.1 ). Nakon 3 dana, 09.01. je skroz izašla iz zemlje. Nisam imala adekvatnu rasvjetu, tako da se izdužila, pa sam ju nakon par dana presadila u posudu od 3,4 litre i zakopala stabljiku malo dublje. Zaljevam ju destiliranom vodom, i do sada nisam primjetila da joj smeta. Nemam ph tester. Biljka danas ima 20 dana kako je izašla iz zemlje, ali mi se čini nekako malena u usporedbi sa drugim slikama koje sam gledala, mada novi listići stalno izlaze. Trenutno je pod samo jednom cfl 40w, plave boje, jer sam primjetila kada je više žarulja uključeno kao da joj smeta. Sjeme je BIG BANG fem ( I hope so ). Sinoć sam upalila i drugu cfl 40w crvenog spektra, ali sam danas primjetila kao da je par listova oksidiralo malo po rubu, lagano je žućkasto, tako da će biti pod jednom žaruljom i to plavom. Eto, nadam se da će biti nešto od nje. Savjeti, sugestije i DOBRO NAMJERNE kritike su dobro došle. Nemojte mi samo spominjat hps i mh lampe, jer da sam mogla imala bi ih. Sličice slijede..
Hvala :)
U ovih 20 dana sam pognojila 2 puta sa plantelom list u razmaku od 10 dana, 2ml na pola litre vode jer sam htjela vidjet kako će ragirat. Držim ih na 18/6.. skeptična sam malo prema ovoj zemlji, naletila sam na nju u konzumu i bila je oko 10kn (1.5 euro) 5 litara, ali su nabrojani svi mogući sastojci u njoj i ph mi se činio ok. A žarulje sam kupila u growshopu, jedna je plava-40w, druga crvena-40w i imam još jednu crvenu od 20w, ali imam dojam da joj je to pre jako..
Hvala Power & Fox.. temp. mi se čak čini i pre mala, oko 22 max. možda nisam plantelu trebala stavit ponovo, a stavila sam jer je prvi puta dobro reagirala.. vidjet ću do sutra, ako nastavi žutjeti isprat ću ju
Kad osposobim fotić uslikat ću ponovo, a ne znam zašto su slike izbrisane, ja ih vidim :) Box je improviziran bez veze, taman da stane tegla od 4 litre.. nekih 20cmx20cm.. tegla je pod lusterom na kutiji od usisavača, ograđena daskama od ormara, a oko tegle sam stavila komad lima i komad termo vrečice Na drugoj internodi je već 6 listova, one oble sam skinula jer su požutili
Hvala na savjetima. Stavit ću još 2 štedne, a sutra ću ju isprat ako se pogorša situacija.
lol username.. uzela sam par menki, al nisam mogla dočekat proljeće i kad sam bila u konzumu bila je ta jedna jedina vreća zemlje i tu večer je pala odluka da probam posadit jednu i učit.. bit će ona dobro :) Ne čini se loša zemlja, ima pun kufer svega u njoj, i ph je ok, a za dalje ćemo vidjet kako će se sve skupa razvijat. Ovaj kvazi box je obljepljen tom srebrnom termo vrečicom... kak bu biljčica rasla tako će se vjerovatno i okolnosti boxa i svega skupa mijenjat. Za sad mi se čini ok, jedino sam ukenjala možda s tom plantelom. Novi listovi izlaze i mislim da će biti lijepi grm ako sve bude ok. A za pomoć imam VAS :cvetak
U pravu si, samo kaj sam totalno dekintirana trenutno. Bila sam preko njuškala kupila stolnu lampu i 2 adaptera sa duplim grlom.. kad sam upalila lampu imala sam kuršlus i sve u lampi je izgorilo.. ovi adapteri su smeće kinesko, jedan je crko, drugi radi kako kad, tako da nemojte kupovat smeće tuđe.. mogla sam još jednu solidnu žarulju kupit za tu lovu.. btw. taj dupli adapter na e-beyu košta 1$ ( 6kn ), tip ga na njuškalu prodaje za 27kn ( skoro 4 eura ).
Šteta bi bilo da propadne, da, i nadam se da neće.. ove 2 od 40w imaju 1800l svaka, ja sam kontala da imaju 2500.. druga od 20w ima 1100l, a imam još jednu od 20w al ne znam lumenažu, našla sam ju doma... razočarali su me ti dupli adapteri jer sam kontala da ću s njima imat 4 žarulje upaljene+ta lampa koja je riknula, bilo bi ih 5. Večeras ću upalit te 3 koje trenutno mogu koristiti, a to je 100w štednih i malo manje od 5000l. Uglavnom, gledat ću kupit terramagmu što prije. Mislim da sam joj usporila rast jer sam ju presađivala već kad je bila oko tjedan dana stara, ali sam pročitala na forumu da je bolje da je u većoj tegli radi ph, zato sam ju presadila u 4 litre.
Već me izašlo skuplje, ali nisam mogla hps jer nemam ventilatore a ne znam to spajat, bilo me strah da nekaj ne ukenjam oko tog sklapanja startera, prigušnice, itd... btw. sinoć sam sanjala hps-icu :) Trebala bi mi uletit neka lova taman kad mala odvegetira svoje pa možda kupim hps
nabavit ću do tada veću lumenažu, bar se nadam Imam pitanje: ovaj luster pod kojim je biljka je dosta velik, izgleda ko leteći tanjur i može se spuštat i podizat, pa me zanima ima li ga smisla iz nutra pofarbat bijelom bojom?
Jest metalik boje ali samo oko grla, ostatak je proziran... ja bi to najrađe pofarbala u bijelo, ima li to smisla?
hahah, list a ne cvijet... 2ml na pola litre vode
Imam špricu za to, naravno :) čak i zaljevam prvo špricom oko korijena jer ju ne želim zaliti po lišću, ostatak vode oko nje izlijem
Ova se zove Agrovital, eko supstrat, a ima svašta nešto, ja se baš ne kužim: ph 6.5-7.1; EC 1.5-2.5; organska tvar 45-60; N 1.00-2.00; P2O 0.95-1.50; K2O 1.00-1.080; Ca2+ 131; Mg2+ 79.1; Na+ 98.6; Zn 96.00; Cu 48.20; Cd 0.95; Pd 15.30; Ni 42.31; Cr 4.52; Mo 3.75; Co 13.10; As 1.16; Hg 0.087....................uh, svašta nešto :)
Presadit ću ju svakako u terramagmu, ima kod mene u biljnoj apoteci, ali ću pričekat još malo da ojača jer sam ju već presađivala jednom. Ne bi ju htjela usporit sad kad je lijepo krenula. Hvala kumpa
ma nisam normalna.. provjeravam ju non stop, ko da imam malu bebu :) 3 ujutro a ja biljku provjeravam kak je
Jel normalno da samo lišće novo izlazi van ali se stabljika ne izdužuje baš.. jedino ova glavna stabljika raste??
Mislim da sam zeznula bila s tom plantelom, neću više sigurno. Ovi stariji listovi su malo požutili, ali novi izlaze i lijepi su, zeleni. Hvala ventilator, uljepšao si mi dan :cvetak Još jedno pitanje: da li valja plantela zemlja? Mislila sam da ima kod mene terramagme ali nema, ali ima plantela za cvijeće, pa me zanima jel valja to? Hvala
Bok. Jel moguće da tako mala biljka-nema ni mjesec dana- počne izbacivat pistile?
poslikat ću večeras kad ju probudim, ali s mobom ak bu se dobro vidjelo... sad spava malecka :)
fem je sjeme
evo slikica, jel to to? fotke su očaj živi, znam... jel se može bar naslutiti kaje to, ne u smislu spola....
ok, hvala :) nemam iskustva, zato pitam
Bok ekipica.. pa gdje nestade sajt, prepali ste me :) Ma kakvo odustajanje, nema odustajanja.. raste malecka. Ubacit ću slike kasnije
neće mi kopirat link za ubacivanje slika a za učitavanje ovdje su prevelike :( upomoć
Danas ima 48 dana od kad je posađena. Jako mi je mala, ali se još i dobro drži s obzirom koliko sam ju istresirala jadnu i uvjeti su koma isto. Rastu novi izdanci stalno, samo kaj je nekak mala. 20cm ima samo :( Kad bi ju bilo dobro stavit na cvjetanje 12/12? Jel valja visokotlačna živina žarulja 125w?
pa hvala power :) jesmo, simpa smo :) pustit ću ju još malo da vegetira, nikam mi se ne žuri, a večeras sam capnula jednu grančicu za kloniranje.. nadam se toplo da će uspjeti.. nemam clonex niti išta slično.. ak uspije otkrit ću vam recept
Bila sam ju zavezala dok je bila duplo manja, ali mi ju je bilo nekak žal, imala sam osjećaj da pati, pa sam ju odvezala. Ovo mi je prvi put da sadim pa neka raste prirodno ova prva, na njoj učim uvjete koji su joj potrebni, a sljedeću ću probat taj LST napravit. Hvala dečki na komentarima :wave:
nego, imam pitanje; jučer sam ju stavila na 12/12 režim, pa me zanima koliko big bangu treba do kraja i koliko će još narasti u ovoj fazi, da li će tjerat nove listove?
jučer je navršila 50 dana.. ajme, još 2 i pol mjeseca, pa ko će to dočekat... u međuvremenu mislim da ću piknut neki automatik
yeaaaaaaaaa, al će biti dupli urod u isto vrijeme ;)
biljčica & klon prebačeni u novi box sa hps 70 i jedna plava štedna 40w.. koliko treba biti udaljena lampa od biljke?
nisam zadovoljna sa hps-icom... izgleda da mi kuri biljku, a nije uopće blizu vrhova, oko 20-25 cm, u boxu je oko 23-25 stupnja.. nešto se dešava sa velikim fan listovima.. poslikat ću pa stavit, možda netko zna o čemu se radi.. od kad je pod ovom lampom kao da joj ne paše baš :(
ja mislim da im je taj prijelaz sa cfl na hps ŠOK, i to veliki, inače ne bi tak reagirale. Moja je od početka bile pod cfl i nikad problema. U dva dana pod hpsicom problemi sa lišćem. Da su od početka bile pod hps ne bi im smetalo, ovako je to velika promjena, mislim. A nije pre toplo sigurno, jer i vent puše. Ne znam šta je to :(
sve mi se čini da ću ja njih na prirodno sunce stavit u sobi, jedino me muči što im onda moram mijenjat foto period. Sad su mi 12/12: od 10 ujutro do 22 navečer spavaju, od navečer do jutra su pod lampom. Trebala bi sada nekako to zamijeniti, da budu budne preko dana.. kako je to najbolje napraviti? lol... morala sam ubacit ispravku jer sam sad tek skužila da pričam u množini, a biljka je samo jedna :)
još jedno pitanje: kad je najbolje zalijevat biljku, kad se pale ili kad se gase svijetla? I samo da kažem ( ne znam jel to dobro ili ne ), odrezala sam skoro sve fan listove jer su mi zaklanjali lišće ispod koje raste, i ostavila sam na vrhu samo 4 fan lista.. jel to ok? ne znam zakaj sam to napravila, jednostavno mi je izgledala kao da to treba napravit.
biljka je ukomirana od kad je pod ovom lampom, ne sviđa mi se uopće.. ide ona meni sutra na sunce nature. Evo problema:
na prozoru bi imala čitav dan sunce.. temp. nije visoka u boxu, polu-otvoren je i vent puše, temp. je oko 23 a lampa je na više od 20cm udaljena... stvarno mi nije jasno šta je ovo
@creative: skužila sam poantu.. sve mi se više čini da nisam ja za taj sport, nikad nisam imala sklonost biljkama, ama baš nikad, pa ni cvijeću... životinje obožavam, ali s biljkama nikad nisam bila na ti, i nestrpljiva sam pa ukenjam.. btw, proklijale mi sjemenke limuna, naranđe i paradajza, i to sam sada prvi put posadila.. ono, kad se sadi nek se sadi :) Ali bi mi bilo fakat krivo i jadno da ne mogu barem jednu biljku uzgojit da imam za sebe, pa nek ide sve u pm ak je tak... baš sam razočarana :/ ali to je i zbog uvjeta jer nisam solo u stanu, pa moram kemijat i izmišljat gluposti, a to se definitivno odražava i na biljku. Kad gledam vas dečke kako dobro to uzgajate, fakat me sram.
nemojte mi se smijat, ja popušila one listove kaj sam odrezala, i rade.. nisam to očekivala.. sad je stara skoro 2 mjeseca.. kad sam trgala listove za sušenje prsti su mi bili ljepljivi i ima miris dosta oštar, ali osjeti se rad.. u tijelo buba, i u očima osjetim, i na prežderavanje tjera.. ali svejedno ne valja listove te velike skidat :) meni su išli na živce pa sam ih capnula, ostala su još 2 :)
+http://img221.imageshack.us/img221/8396/imag0056k.jpg ovak je izgledala prije rezanja, a sutra ću poslikat kak sad izgleda... tolko sam ju istresirala jadnu da već 2 dana ne mrda ni malo. Vizualiziraj si kak sad izgleda bez svih ovih fan listova dole, sada se vide ove male grane ispod, a na vrhu sam ostavila 2 ta velika, za svaki slučaj da ne bude baš pre čelava :)
ma 4,5 listova je samo bilo :)
jel netko držao biljku na npr.16/8 u korist mraka u vrijeme cvjetanja? moja je danas na 16 sati mraka, ali silom prilika... uglavnom, da li možda bilo bolje u vrijeme cvjetanja držati više sati u mraku nego na svjetlu? kontam si, zašto baš 12/12??
ja sam danas tražila zemlju po gradu, i naletim na plac i kupim neki grmić, neko začinsko bilje,a kupila sam ga jer mi miriši malo po limunu.. dođem doma i pogledam tu biljku na netu, tj.info o njoj, i ostala sam paf kako je biljka savršena; ima neke karakteristike konoplje.. smiruje, itd. matičnjak se grm zove.. ove godine me uhvatila biljoza, sadim sve živo, al prvi puta u životu, da s euopće zanimam za bilje općenito.. niknuo mi je parajaz iz zemlje, i niknule mi sjemenke od limuna i naranđe :) a pokušavam klonirat i žalosnu vrbu
ovo lišće se fakat osjeti
hvala momci na iscrpnom objašnjenju :love001: e pa to me zanimalo, ako npr. moram birat da li će imat više svjetla ili mraka u cvjetanju, onda je bolje da je manje na svjetlu.. ak me razmete kaj hoću reč :) .. ovo valjda samo ja mogu imat "smoke report" od biljke koja je stara 2 mjeseca i visoka 25, polučelava.. po svemu sudeći ova bude rasla jedno godinu dana :)
@portgas: bravo, to je to.. hvala svima na savjetima! Danas sam capnula i posljedva dva fan lista, i grančice su počele bujat, tak da će vjerovatno i biti nešto od cijele ove priče. Evo slika: [/URL Zašto mi se kandže pojavljuju? sve sam radila isto kao i prije, ali od kad je došla pod hps počele su se te kandže pokazivat, zato sam i odrezala ta zadnja 2 fan lista. Od čega se to inače pojavljuje i jel šteti biljci?
Mali foto up date: biljka je prije 26 dana prebačena na cvjetanje 12/12. Dlačice su tu, jednom sam ju pognojila sa guano gnojivom za cvjetanje ( kalong bloom ), ali nisam pitala koliko često ju smijem gnojit s time. To je inače organsko gnojivo, pa ako mi može netko reči koliko često da ju s time gnojim?