
Galerija nije uvezena
sjemenke : stavljene na klijanje 7.4 sve proklijale, i stavljene u zemlju 9.4 zemlja - supstrat brill za cvijeće nakon što sam ih stavio na klijanje bile su u mraku puna 3 dana, rezultat : 6 biljaka je već izdignulo sjemenku iznad zemlje, samo je jednoj sjemenki klica izašla van, no sad je s njom sve u redu, i ona je izrasla evo slike od jučer malo su se izdužile, svjetlo je 2 x 23 wata 4000K žarulje , naručen je HPS 400 wata, stiže petak, do tada će biti pod cfl box za sada ormar, bez ventilacije, samo jedan mali ventilator koji puše po njima, trenutno nemam nikakve mjerače, do idućeg tjedna će viti sve. nadam se da će se dobro razvijati dok ne sastavim sve.
auu al sam bio namazan kad sam pisao ovaj post iznad.. recimo da je to smoke report i da ovaj dnevnik može u završene.. samo bih rekao za kraj da ni pod koju cijenu ne razmatram mogućnost growanja na tavanu, pozdrav svima dok ne nađem bolje mjesto za growanje :D
ovaj lemon skunk je pobjednik svih kupova dosta ljudi probalo, 90 posto je pitalo da prodajem, sve odbijeno, dosta ljudi je reklo da dugo nije naišlo na ovako dobru vutru, svima je okus citrusa limuna predobar, jedan čovjek je rekao da mu je to za pušit najbolja vutra ikad. haze se štedi, samo ga ja pušim, dobar mi je kao i lemon skunk. za razliku od lemon skunka, poslje ovoga moram leći , no nema spavanja - u glavi je bujica misli koje imaju totalan smisao , razmišljanje mi je puno lakše , iako sam u krevetu i žmirim osjećam se euforično i sretno, ne bilo kakav osjećaj sreće već do tada ne osjećen .. nešta najbolje što sam doživio :)
jučer izvagano , ukupna količina 159 grama maksimalno je bilo 40 grama sa jedne biljke, minimalno 20 grama na najmanjem lemon skunku water curing mi je propao ( samo jedna biljka je bila pod vodom) od nje ništa nije ostalo, u vodi je se raspala. ne znam što sam krivo napravio, bila je na mračnom mjetu, svaki dan sam mijenjao vodu. no nema veze. nisam još probao sve biljke, kroz nekih tjedan dana bih trebao sve testirati, pa napišem smoke report, do sada sam zadovoljan ;)
evo malo bolje slike. ove što su bile u vodi 5 dana su se osušile dobro, danas probao sporedni vrh od nje, zadovoljan sam radom, čista pozitiva, srušila me je u krevet, no nisam spavao već su mi se po glavi vrtile razne ideje, smijao sam se u sebi cijelo vrijeme slušao sam lagano novi album od kiše metaka i skroz mi je bio drugačiji doživljaj glazbe, jako mi se svidjelo. nakon jednog sata, morao sam neplanski voziti auto, ustao sam i pokušao se osvjestiti, oči su mi bile jako krvave malo sam si zabrijao da će me zaustaviti policija, pa sam se malo uspaničio, no kad sam počeo voziti sasvim sam bio opušten i ispravan. glavne vrhove još nisam probao. držim ih na 2 mjesta, svagdje mi je previsoka temperatura, brzo se suše, no nažalost ne mogu im pomoći. nabavit će staklene tegle sa gumom na poklopcu :D ovdje je vrh koji je bio 5 dana u vodi obzirom da sam u životu popušio cca 25 jointa, neću davati svoj smoke report već ću zamoliti prijatelja za ocijenu ;)
danas skinute zadnje četri biljke, njihove slike nemam. ovo na slikama su 2 hazea koji su skinuti prije 2 dana. i ima jedan haze na kojem sam radio water curing, mijenjao sam vodu svaki dan, no to je se sve počelo raspadati i smrditi, povješao sam ih, vidjeti ćemo šta će biti od njih, mikroskop nisam nabavio tako da mi nije poznato stanje trihoma, ukupno su bile 82 dana na hps--u i režimu 12/12 od toga je prvih 22-23 dana bila faza predcvijetanja.
crunkisi - mislim da je problem što sam ostavio par puta preko noći otvoren box, a čak i kad je zatvoren ima par spojeva gdje ima mjesta da uđu nametnici. mislim da više neću growati na tavanu, previše je stresa za biljke a i za mene. imam vremena do iduće godine odlučiti gdje growati :D 2 biljke se jako dobro drže, jedan lemon skunk i jedan haze,. kao da im ne smeta previsoka temperatura. lisnih uši ima dosta, no ne kao prije. sutra stavljam onu najugroženiju u mrak , ostale ću flushati pa će i one za koji dan u mrak opa cupa hvala na tituli ;) da naučio sam puno iz ovoga growa, definitivno tavan treba izbjegavati. bio sam neki dan sa frendom koji je testirao haze - dao sam mu jedan sporedni vrh, kaže da je dobar rad opuštajući. ja nisam probao još.
50 dan cvijetanja. jučer i danas špricam sa plantelom, stalno se rađaju nove uši, listovi su puni bijelih jajašaca na svakoj biljci, dok su one velike uši i dalje najviše na jednoj problematičnoj biljci nju ću danas flushati i skidam ju za 6-7 dana, jer su joj listovi klonuli, žuti su cvijetovi su joj potamnili od špricanja koprivom i već mi se pomalo gadi gledati ju punu lisnih uši. tako da jedva čekam da ju okrenem naopako . prekjučer sam skinuo s nje jedan sporedni vrh i dao prijatelju da degustira. čekaju se rezultati ;) probao sam sa bubamarama, ubacio 8 komada, navečer ni jednu nisam vidio , onda sam špricao. opet su krenule vrućine pa su veliki listovi na većini biljaka skroz požutili. oni mali su još zeleni. prekjučer su dobile gnojivo, pojačao sam fosfor. mislim da im je ovo zadnja doza prije ispiranja i skidanja Edit : odrađen flush na biljci koju sam špricao plantelom, kad sam ju iznio van boxa, osjetila se jako na špricivo. na njoj ću napravitiwater curing, nadam se da će se očistiti špricivo.
unatoč stalnom špricanju s "koprivanom" lisne uši su ostale na jednoj biljci i ne silaze s nje, previše ih je, gotovo da se ne vide listovi i vrhovi te biljke, osim toga , na toj biljci su gotovo svi listovi i veliki i mali poprimili žutu boju, biljka izgleda očajno. odlučio sam se da ju večeras ošpricam sa Plantela kenyatox verde - insekticid na bazi prirodnog piretrina (nisam mogao doći do plantela prima) znam da nije pametno špricati u ovoj fazi no nemam drugu opciju nju ću sušiti u vodi (water curing) . i to mislim da ću je i flushati ovih dana i nakon toga skidati, jer ne vidim kako bi se listovi mogli izvući.
bio sam sad u boxu, većina uši je nestala, ostalo ih je možda 20 posto od jučerašnje populacije, špricanje je išlo sinoć oko 23 h, jutros oko 4 h i sad sam ih u 10 pošpricao smanjio je se broj uši ali ima još puno jajašaca (bar mislim da su to jajašca - kao prašina po listovima ) Opa cupa napravit ću sad svježu mješavinu da imam za večeras. to kad odstoji više od 24 h, smrdi previše ;) samo mi je bitno da ne naštetim vrhovima , strah me da bi mogli početi truniti od tolike vlage . ili da će se špricivo od kopriva osjetit u dimu. a smrdiiii u pm :D
42 dan cvijetanja upravo ošpricane sa špricivom za koprive, korpive su u vodi stajale 36 sati, i ta voda sad smrdi u 3 pi..e mat...ne valjda će pobit gamad . inače trenutno su samo dvije biljke napadnute, jučer ih je bilo više napadnutih, izgleda da ih je špricivo sredilo na ostalima no na te dvije na kojima ih ima - je katastrofa. jedna je cijela prekrivena , i to ne samo na listovima već i na vrhu, a jesam popi..io kad sam to vidio, nemogu opisati. još me i digitalac zaje...a nisam mogao dobru sliku uslikati. znači na jednoj ih nema toliko puno, no na drugoj ih ima previše . ne znam kad su se stigle od jutros toliko nakotiti. pa najradije bi uzeo brener i sje..o ih sve pri špricanju sam iskoristio 1 litru špriciva, jako sam natopio tu koja je kritična i ostale sam poprskao dobrano. i zemlju sam poprskao ne znam dali bi toliko špricivo moglo štetiti vrhovima? još sam prije par dana vidio po listovima nekakav prah. čini se da su im to bila jaja. po stiropolu sam vidio nekakve male crne muhice, ali baš minijaturne. ne znam kaki je to đavo ali i njih sam išprico i pobio koliko sam mogo slike su katastrofa nisam imao volje ni slikati ostale biljke kad su me te uši iživcirale neću onda koristiti neopitroid, valjda će pokrepati od ovih smrdljivih kopriva, ruku sam oprao i još smrdi po koprivama. valjda će ih skenjati ;)
2 dana nisam bio kod kuće, pojavile su se lisne uši, puno ih je, jutros sam nabrao koprive i stavio ih u vodu, večeras ću pošpricati iako će koprive stajati nekih 12 sati u vodi. valjda će koprive biti dosta za uklanjanje, inače uzimam neopitroid.
malo bolje slikice, taman idem slikati i ugasi se svjetlo. pa sam s blicom valjda se neće ljutit bebe zalio ih čistom vodom jutros. na dva hazea su pistile počele smeđiti, najvećemu su skroz bijele, jedino na ta dva . jel to znači da ih trebam brati :vb_devil:
2 i 5 vrh su lemon skunkovi. slabije napreduju nego haze. sve ih isto zalijevam-gnojim.
u planu je gnojenje hesijem svakih 7 dana. krivo sam zaključio da treba svakih 14 dana,. i sad će biti svaki ponedjeljak gnojenje. pa nisam baš ranije s fosforom krenio, jer u ponedjeljak im je bio 33 dan cvijetanja, znači skoro peti tjedan cvijetanja :D u kakvima su uvjetima i dobre su. samo da potraju ovakva temperatura cijelo ljeto, da ne bude opet 38-39. sad im i nije tako loše na tavanu :)
35 dan cvijetanja u ponedjeljak su pognojene sa 50 ml blooma, 10 powera i po prvi puta su dobile fosfor, 25 ml. čini mi se da su dobro reagirale na gnojivo pogotovo na fosfor. u ova dva dana otkako su pognojene, očigledno su porasli vrhovi, kao što MACA CICA kaže slike su loše i sad dok gledam slike vidim da ne prikazuju pravo stanje vrhova, stvarno su ogromni :D fotkam ih mobom, nažalost i ovaj puta sam odradio mobom. drugi put ću digitalcem ;)
28 dan cvijetanja malo slikanje čisto da se prati napredak cvijetova :) danas zalite čistom vodom, u nedjelju doza gnojiva, gnojiti ću ih svakih 14 dana.
valjda će se isplatit. onda mi neće biti dosta hesijev paket, morati ću još naručiti gnojiva lol :pilot
21 dan cvijetanja otkako je zahladilo, nemam problema sa sušenjem donjih listova. laganini se popunjavaju, za sada su 3 hazea dobila mraz po sebi, nadam se da će i ova druga dva . dok na skunku nema "mraza" dali će hazeu biti dovoljno 10 tjedana cvjetanja? čitao sam nečiji dnevnik čovjek je imao isto lemon haze, i mislim da ga je držao 100 dana na cvijetanju. nekako mi je to previše :read: lemon skunk : lemon skunk
uzeo sam još jedan ventilator, staviti ću nekako da puše odozdo prema gore, stavio sam 3 boce od 2 litre na smrzavanje i to će biti ubačeno za sada je 35 u boxu. nadam se da će malo zahladiti ovih dana, barem tako kažu meteorolozi izbacio bi ih van da imam gdje. mogu jedino u neke kukuruze, a ni oni nisu veliki još jel velika šteta ako im se posuše ti donji listovi? gornji izgledaju dobro na tavanu van boxa 41.2 u boxu 37.3 idem im tražiti novo mjesto
box je na tavanu, bez izolacije, svijetlo mi je upaljeno od 22h do 10h . u 22 h je temperatura 35 a u 10 ujutro je temperatura 32 preko dana mi je problem velika vrućina na tavanu, baš ću izmjeriti temeraturu van boxa, vjerujem da je preko 40
15 dan cvijetanja. temperatura dok je ugašeno svjetlo 37 dok je upaljeno svjetlo 35 jedan ventilator unutar boxa puše u visini vrhova biljaka, te vrhovi nemaju ozljeda od topline. nažalost "donji kat" se gadno suši svakoj biljci se suše donji listovi. sutra idem po još jedan ventilator, stavit ću ga da puše u donjoj zoni. ne znam dali će mi bebe preživjeti ovu vrućinu, preko dana kad odem gore na tavan preznojim se za par minuta koliko je vruće. upuh je iz dimnjaka, ali očito ne pomaže.
9 dan od početka cvijetanja, 29 od prebacivanja na 12/12 pognojene hesi bloom 50 ml, jedna kap onog što ide malo i 14 ml power zime URL=http://picturepush.com/public/13317874] u pozadini je lemon skunk koji ima nekakav problem, lišće mu je uvrnuto. nešta ga zeza, ali i on cvijeta drugi lemon skunk, ujedno i najmanja beštija, tek jučer počeo cvijetati slika prikazuje super lemon haze kojemu su listovi izrazito žuti, živahna je, samo je druge boje ;) drugi haze žute boje, jebe ih cvjetanje. dok su ova tri hazea već jebeno procvjetala, ovi tek kreću ovo je profilna od najvećeg hazea ne znam šta još da kažem :D
ljudi zanima me kod ventilatora - ja imam Vents 125 mm dali ste ih vi tajmirali da se gase povremeno ili vam rade cijelo vrijeme tokom growa što je cca 90 dana znači ovi moji rade već dosta dana, nikako ih nisam gasio, danas mi dođe da trebam vidjeti jel se to grije, pogasim ih i pipam i jako su vrući, jedva mogu prst držati na tom njihovom motoru. sad me malo frka da se ne pregriju, pa zapale ili što već
20 dan na 12/12 sinoć prvi puta dodano gnojivo, hesi blom 50 ml, 2 kapi super vita, 10ml power zyme sve pomješano u 10 litara vode, ph dodatno spušten na 6.5 sa limunskom kiselinom listovi su podignuti prema gore, i izgleda da su počele cvjetati,
zaljevam ih jednom tjedno, 10 litara vode rasporedim na njih 7. sutra stiže hesi :) može biti da se još nije osušila zemlja kako spada. nije vruće a velika je vlaga u zraku ph i temperaturu pazim, ne prozračujem i ne filtriram.
17 dan od prebacivanja na 12 / 12 više nisu bebe, sad su beštije na jednom lemon skunku se suše 3 lista, ostali listovi mi se čine zdravi, nisu blizu svjetla, oni su čak najdalje od svjetla, ali su u najmanjoj posudi. ne znam uzrok drugi problem je lišće na dvije biljke koje je požutilo, po pročitanom uzrok bi trebao biti manjak nekog gnojiva no to mi ne drži vodu, jer su sve presađene zajedno, u jednaku zamlju, jednaki uvjeti. i treći problem ne kreću cvjetati, danas 17 dan od 12/12 , ukupno više od 50 dana od nicanja, valjda im smeta temperatura - hladne noći
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it mislio sam gnojiti, koje gnojivo da uzmem? mislio sam hesi fosfor i hesi blom može neki prijedlog od iskusnijeg growera :D
ne dajem im gnojivo. može biti višak vode, prošli puta je dobila puno.
nisam do sada primjetio, ali na jednom lemonu se listovi ponašaju kao da će se osušit, klonuli su i izokrenuli rubove listova prema dolje. to se događa samo sa listovima koji su pri vrhovima, ovi niži su dobri . taj lemon mi se nalazi u najmanjoj posudi, nekih 6--7 litara je posuda. ostale biljke u boxu su u formi
13 dan od prebacivanja na 12/12 nema još cvijetova, temperatura je pala otkako su ove kiše i hladnije vrijeme. 14 stupnjeva bude preko noći rastu stalno, velika razlika u 8 dana od zadnjeg updatea
danas im je 5 dan otkako su na 12/12 posavijao sam ih malo, da mogu spustiti hps bliže biljkama, lemon skunk nisam savijao
misliš da su se listovi izokrenuli zbog zaljevanja ? jer ih ne zaljevam često, dali je možda temperatura uzrok izokretanja listića ili im je to reakcija na jače svjetlo, jer sam ih sa cfl prebacio na hps
još nisam napravio lst, nadam se da ću ujutro započeti s time, najveća biljka mi je nekih 30-35 cm od hps lampe, mislim da su joj se ovi mali listići na vrhu osušili od temperature. podigao sam lampu malo, nadam se da će se oporaviti planirao sam kupiti hesi bloom i fosfor, da im dam malo gasa tek sam sad uočio da su se svi listovi izokrenuli! šta im se događa, dali je to zbog presađivanja ili jučer tokom najveće vrućine u boxu je bilo 27.9 stupnjeva, danas nije toliko sunčano i temperatura je dok je ugašeno svjetlo 24.2 stupnja kad gori svjetlo temp je 27 termometar mi stoji na zemlji u posudi
jutros presađene u veće posude. kad sam ih vadio vidio sam da je zemlja potpuno suha, nakon presađivanja sam ih zalio sa litrom vode svaku, mislio sam raditi LST , ali sad sam bio u boxu i gledao kako da to izvedem, ugl odustao sam, strah me savijati ih da nebi pukla stabljika, jer su već prilično velike.
past će večeras trening :D već sam stavio staklenu vunu, nju sam stavio izvana oko stiropola, lako mi je za moju kožu, samo da bebama ne našteti ;) mislim da im ovako neće smetati, vidjet ćemo
evo slika . jutros sam ih presadio, sad su u velikim posudama, od 10 do 20 litara, ima svakakvih ampera, lonac, nisam imao lovu za prave posude , ove stare posude su 2-3 litre nisu velike trenutno mi jedan ventilator ubacuje zrak iz dimnjaka, a dva izbacuju dali bi koristilo da započnem sa LST - om ili su prevelike i kako to da sad kad ih slikam od kada je hps, na slici su ove crne crte :S
hps montiran, nešta mi mob kenja, ne mogu prebaciti slike. prigušnica je vrela , 5 sekundi mogu držati ruku na njoj, stvarno je vruća,. nadam se da je to ok :/ od danas će ići na 12/12 period, danas tokom mraka sam ih zeznio sa hps-icom , bila je uključena jednu minutu, tajmer mi se zajebavao grr nadam se da će mi to bebe oprostit sutra sam ih mislio presaditi u veće posude, dali je to ok? budući da su stare 32 dana
jel hamer papir dovoljan za hps 400 ?
moram nešto smislit do sutra. bit će napeto :D
box je obložen stiropolom, htio bih izvana staviti staklenu vunu, a imati ću cool tube , mislim da se neće zapaliti ništa :D 5x23 watta :) hoću, ili staklena vuna izvana, ili drvene ploče koje nemam trenutno :D
bebe su u novom stanu ;) ako bude sve u redu sutra stavljam hps i idu na 12/12 imam problem kad gori svjetlo cijeli tavan svijetli. imam staklene vune, dali bi bilo pametno omotati cijeli box staklenom vunom?
bit će montirana dok stigne cool tuba. za 5 dana. taman sam tada mislio prebaciti na 12/12 znam da će biti zaj...no na tavanu. nisam mislio imati otvorena vrata nikako, jedino kad ih gledam :) jer zrak dolazi hladni iz dimnjaka, a bebe su izolirane u boxu .. jedva čekam da sastavim pa da vidimo jel to ide Cikari jel ti svježi zrak dovlačiš izvan tavana ? ili ih hladiš sa tavanskim zrakom :)
stigla hps-ica ;) promijenio sam plan, box ću napraviti na tavanu koji nema izolaciju , no box će biti izoliran stiropolom, dovod zraka će biti iz dimnjaka , cooltube će biti uskoro. nadam se da će stiropol + svježi zrak iz dimnjaka biti dovoljni da biljke imaju dobre uvjete za rast. sutra krećem u nabavu opreme za box i izolaciju :)
otkako sam ih presadio u veće posude narastu svaki dan, ne stignem podići žarulje koliko narastu ;) valjda im neće smetati što su malo dobile po listovima planiram ih pognojiti dok su još u vegetaciji
22 dan vegetacije na slikama se vidi da se na najvećoj biljci listovi suše i kao da je nešta kapnilo na njih i ostavilo trag po listu osim toga na par biljaka su se listovi malo uvrnuli prema naprijed, nezz od čega je to, no ne suše se i baš su zeleni na dosta listova ima osušenih mjesta, jer je list došao u kontakt sa žaruljama . no zasada mi se čini da im to nije problem.
19 dan vegetacije presađene u veće posude ph vode rješen, 6.5 ;)
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it tek prije 2 dana mi je stigao ph metar, nisam još zaljevao otkako ga imam. baš sad eksperimentiram sa limunskom kiselinom da dobijem 6.5 ph pa ću danas zaliti dali će se izvući biljka?
odustao sam od hps-a , ubacio sam još 3cfl , 23 wata 4000 K , 1520 lumena x 5 žarulja = 7600 lumena ukupno hps ću uzeti do cvjetanja ! temperatura sa upaljenim žaruljama 25 stupnjeva, vlaga 50 kad je ugašenio vlaga 70, temp 19 morati ću ubaciti filter od aktivnog ugljika kasnije :) pocetnicki imam 7 biljaka a ne 8 ;) što se tiče ct-a ne mislim uzeti ct, nego kupiti staklo dimenzija boxa, koji ću napraviti cca 100 x 100 cm i staviti to staklo ispod hps žarulje i staviti na staklo ventilator koji će puhati po hps-u ( veliki kupaonski ventilator ) mislim da će to biti ok. no to će biti tek u cvjetanju , danas je biljkama 16 dan pod svjetilima, mislim da ću ih još 2 tjedna držati na 18/6 pa onda 12/12 neznam još za nutrijente, vidjeti ću jučer sam u vodu dodao par kapi limunovog soka, i PH vrijednost je pala sa 8 na 7 no kasnije kad sam išao mjeriti ( posljepodne), opet je bila 8 ne znam jel to vrijedi raditi :/
hehe znaam to ali ako su zatvorena vrata od sobe osjeti se čim uđeš :D
danas stigao ph metar. voda iz bunara je ph vrijednosti 8 znači moram poraditi na spuštanju ph vrijednosti. sutra idem po limun i limunsku kiselinu, pa da to malo smanjimo. od hpsa ništa, javili mi iz trgovine da neće stići od tjedan do dva. u biti samo mi prigušnica fali. ostalo imaju vjerojatno ću u ponedjeljak sa neta evo slike beba, opake su ;) miris je sve intenzivniji na drugoj slici se vidi na biljci da su malo žuti listovi, nezz od čega je to, samo na jednoj su žuti, to je se pojavilo prije par dana, ali raste i dalje