Pozdrav, evo konacno sam se odlucio za izradu boksa i to za pocetak budget grow. Boks: Boks je veličine 75x37x100, izrađen je od kombinacije iverice, letvica 3x4 i lesonita za bočne stranice te OSB ploča za vrata. Namjenjen je za dvije biljke odnosno svaka ima svoj prostor od 37x37. Cjeli boks je iznutra obljepljen mylar folijom. Ulazni ventilator je od kompjutera manji i slabiji pri dnu boksa, a izlazni također ali je veći i jači postavljen pri vrhu boksa. Sjeme: Sjeme je od Greenhouse Seedsa po imenu The Church. Rasvjeta: Za rasvjetu u vegetativnoj koristim 1 CFL lampu kupljenu prije dosta godina u bauhausu marka je CHINT ima 65W 6500K, procjenjujem da ima oko 3500 lm jer nisam našao nikakve specifikacije i 4 Osramove Dulux Twist CFL-ke od po 24w, deklarirane po 1600 lm svaka, 6500K. Sveukupno u boksu ima oko 10000 lumena u vege fazi za površinu od 0.28 m2 (0.75x0.37) . Za cvjetnu fazu cu kupiti 4 ili 6 istih ovih osramovih CFL ki od 24W 2700K a zadrzati ovu jednu od 65W plavog spektra. Zemlja: Najprije sam sjemenke ubacio u male teglice u neki univerzalni supstrat sa ph vrijednoscu 6.09, (stavio sam sliku deklaracije) pomiješano sa stiroporom i dok su rasle sam nabavio Terra Magmu Blumenerde i perlit te napravio miks sa 25-30% perlita. Grow: plan je zapocet sa LST nakon sto se biljke razviju i takoder sam slozio mrezu za scrog kako bi maksimalno iskoristio veličinu boksa i rasvjetu. @bigeskalibur , @budalin Evo jos jednom vam se zahvaljujem na pomoci i brzim odgovorima, tu sam stavio vise informacija o boksu pa pogledajte ako vas zanima. Nazalost nisam bio u mogućnosti otvoriti dnevnik od prvog dana pa evo da krenem sad. Sjeme sam stavio na klijanje i prva sjemenka je vrlo brzo proklijala i ubačena je u taj neki univerzalni supstrat koji sam pronašao doma pomiješan sa stiroporom u malu teglicu, druga je ubacena 5 dana kasnije jer se klica razvila sporije. Prva je nakon stavljanja u zenlju krenula brzo i kroz 2 dana izbacila prvi set pravih listova, a druga je