Galerija nije uvezena
BOX: dimenzije 50x50x70 (D,Š,V), napravljen od iverice i emitira zvucnik, stranice opiturane u bijelo RASVJETA: 8x CFL Philips 14W crvene (975lumen), 5x kineske neke plave 15W (800lumen minimalno) i 1 thundsram 15W crvena (850lumen), sve skupa oko 12700 lumen, sto je 5 lumena po m2 VENTILACIJA: termostat programiran da odrzaje temperaturu 25-28, ispuh 2x 140mm PC ventovi tihi, 2x 120mm PC ventovi, pušu po biljkama te pasivni usis 80x80 kojeg mislim prosiriti na 120x120 i stavit jedan vent za upuh da lagano puse BILJKE: sjemenke bi trebale biti blueberry, kupljene kod trgovca grow opremom, nadam se da su prave, stavljene u posude od 1L ZEMLJA: substral terra magma sa 10% stiropora i 5% sitnog pjeska Ne zivim sam, pa mi sve treba biti tiho, ventovi za ispuh rade na 8V, ovi po biljkama na 5V, imam problema sa temperaturom (oko 32C) jer nesmijem pojacati ventilatore da se ne cuju, vlagu reguliram s casicom vode unutra te vlaznim krpama na ventovima, drzim ih na 3cm od rasvjete, zalijevam ih otprilike svaka 4 dana obicnom vodom, mislim da je dobar pH
sad sam tek skuzio da mi je biljka hermic :tuzan al se opet nekako da pusiti jucer sam prvi put u zivotu pusio lemon skunk i to uzgojen u dalekoj Americi i bija je pre osjecaj, sad cu slozit mali box za 1 biljku lemon skunka
Pomagajte !! biljka mi se sve više suši, ja sam je zalio, al je opet svaki put sve gore, lisce se susi i otpada, ali nije spusteno kao da mu fali vode... vrhovi su suho smeđi i kad ih taknes, bas su suhi i hrskavi nekako e sad, oce mi se vratiti to u normalu i dali znat u cem je problem hvala
vjeverice nije mi ljubicast jer je prerano ubran i jako su mrsavi cvjetovi...
evo ekipa budove sam osusio i mogu vam reci da su cak i dobri sad, samo sto su mrsavi, pa nema bas puno sto se tice tezine nisam vagao ima mozda 15-ak grama suhog, ali nije vazno, samo da bude dosta do branja ove druge koju cu na vrijeme pobrati sad sam ih nakon susenja stavio u tegle i na dnu mi se pocela stvarati kao neka smola koju redovito brisem, prozirna je i ljepljiva imaju bas neki uzasan miris, bas smrdi iz boce, pogotovo kad se nakon nekoliko sati otvori tegla eto toliko od mene
bili su ljubicasti pri pocetku cvjetanja, provrti par stranica iza, imas slike, sad ej to nestalo, al ce se vratiti kad dobro posusim :)
to je moguce :) nemam hesiev, al imam plantellu list, pa cu slijedeci put zaliti s njom
koliko sam skuzio biljci mi fali dušika jer se listovi baš suše, a vode ima...zalijevam ih svakih 10 dana svaku sa po 3L, jedan put hesi bloom, a drugi hesi fosfor, neznam cime da dusika dodam ? ovu drugu biljku sam pobrao oko trecinu vrvica (glavni vrh) da probam jel valja, al sam ih odmah komplet ocistio od lisca, sve sam lisce i grancice pocupao i stavio susit, jedan mi se vrh susio u kuhinji na elementima i zapalio sam ga pola nakon dan susenja, a drugu polovicu evo malo prije, sad se vec jako osuslilo mada su samo 2 dana prosla, sad uopce nije imalo masnoce neg se rasipalo...jel to zato sto nisam ostavio lisce tj. postepeno ga skidao prvo vece pa manje ? lagan je dim za pusenje, al slabo puca, vjerojatno jer krivo susim nesto...
evo odrezao sam od glavnog vrha nesto hedova i ostala je samo grana i par listova, sad cemo vidjet za 10-ak dana oce li se oporaviti, ako da onda cu pokidati sve hedove ovo mi je prvi put da obrađujem hedove i stvarno treba imazi zivaca za kidanje ovog lisca, kad zavrsim stavit cu slike i da vas jos pitam sto cu sa liscem ? ja sam ga prosao kroz sito i ispale su mi smeđe dlacice, njih sam pokupio, na njima nema kristala tako da pretpostavljam da nema ni THC-a, pa nemogu raditi šit sto se tice susenja ovi ocisceni vrhovi su prenocili u papirnatoj vrecici i bas se vidi kako pustaju vlagu, vrecica je bas mokra, sad posto nesmijem u kuci susit, mislio sam staviti u malu kartonsku kutiju od cipela i probusiti rupice po njoj, zaklopiti je i staviti na mjesto izvan kuce gdje nema vlage, jel to dobro ? i za koliko bi trebao ocekivati da bude suho, mozda kad ova glavna grana vrha bude laku pucala kad je prelomim ? hvala
Varmengo moga bi probati, pa cu vidjeti kako ce ispasti, makar za pocetak neka 3 vrvica da je ne sokiram previse, pa ako ispadne kao toping rezultati onda cu odrezati i druge, znaci da ja sad cijele vrhove odrežem i ostavim samo donje listove ? Vjeverica hahaha da zivim sam, stala bi mi u regalu pod par neonki ukrasnih :)
canna sad si me jos vise zainteresirao, jedva cekan da se zgotovi, pa da vidim jel valja :) najmanje 1.50 hahaha nemam srece na kladi ni to nista, al se nadan da ce ovo ispast dobro Domaja jedva cekam i jos mi ova prva ostaje za ljeto za pusiti, nemoze bolje Varmengo neznam koliko smisla iam kidati ove male vrvice jer od njih upravo nista nema, sto mislis bili ipak bilo bolje da otkidam te vrvice i ostavim granje i listove ? Vidio sam neke po forumu koji su 2 puta brali, al od ove moje berbe bas nista nebi bilo jer su jako mršavi vrhovi, al ako je to za njen dobrobit onda cu je srediti :) Priroda Hvala ti, nadam se da ce biti srece :)
@metalmaniac priroda ih je zblesirala :) @PowerSeed da i sto mi je super da se samo ta jedna vraca u veg fazu jer cu imati za 8. mjesec pusiti ovu prvu @canna ja sam sretan zbog toga, da nisu procvjetale to bi vec sad bile ogromne jer su zasađene 9.3., sto se tice dima, nisam ga nikad probao, al nisam nikad ni cuo za njega nista osim da je odlican, samo ova moja je neki fenotip, veci je udio sative sto nije tipicno za blueberry
evo me ekipa, dugo nisam radio update, druga biljka mi je nekako cudna, izgleda mi kao da se vraca u vegetaciju, vrhovi se niti malo ne pumpaju, a i izdužili su se vrhovi bar po 5cm u zadnjih tjedan dana, ova druga je dobra, puna je hedova, loše su slike, napravit cu bolje drugi put tu se vidi koliko je gusta (me gusta) :ludaci_lol: I ova biljka koja cvjeta dobro (45 dana) Njezin glavni vrh I na kraju da ne kažete da sam škrt, dao sam ovoj gustoj da povuce dim, mozda je to potakne na proizvodnju THC-a
hvala power, vrijedi pokusat, jednu cu odsjeci jer nemogu vise izdrzati da je ne probam, a ovu drugu cu ostaviti koliko god treba duze, pa cemo vidjet, nemam sto izgubit
@metalmaniac super onda, ovi neki groveri su govorili da se te sjeme ne dobiju oprasivanjem nego kao u biljci se aktivira neki mehanizam da se dalje širi, pa izbaci par fem sjemenki sama od sebe, pa sam ih ja mislio iskoristiti da drugu sezonu @sharplaninac sad su u posudama od litre i imaju jos mjesta, stare su tek 10-ak dana, kad nabavim zemlju odmah cu ih presaditi
ne ne ne, prije sam govorio o ovim odraslima, a kod ovih je neki drugi problem, al valjda će na bolje sad iman drugo pitanje naime neki iskusniji groweri su govorili da kad biljka ostane malo duže da izađe par fem sjemenki i vidio sam da se gleda prema pistilima kad su gotovi ono sa mikroskopom, debljina i nijansa pistila, kao kad previse potambne onda ne valja sad kad bi ja ostavio biljku duze i dobio sjeme bili onda dobio lošiji dim ?
evo pogledao biljku i ne siri se otkad sam odrezao onaj vrh al ima problema sa ovim malim biljkama, ovi donji listovi su izgubili one pore i postali su skroz glatki, kod nekih samo, a ova jedna je cijela takva, neznam u cemu je problem evo slika
moguce je, jer u zadnje vrijeme su padale kiše pa su vjerojatno vrhovi bili puni vode, jucer je isto padala, al sam ja otisao i istresao vodu iz svih vrhova, jesu to dovoljne mjere ?
evo bio na sajtu i jedan mali vrh mi se kao spalio, cijeli je smeđ i mljecav, kao banana kad posmeđi ono unutra tako i ovo, pa sam ga topira
hvala weed, bas su posebne hahaha ako uspijem poletit pod njenim djelovanjem onda ce biti ok, ako ne nista onda :pilot
da, bas sam ponosan
Evo novi update da malo slinite :dada Glavni vrh na prvoj biljci I ukupna slika I druga biljka glavni vrh, malo manje svjetla ima nego ova prva Glavni vrh na drugoj biljci I ukupna slika
ma sve je 5, sad se veselim plodovima truda koji ce doci, a sad kad bude nek bude, samo bi ih trebao pospricati cesnjakom da mi ne dolaze vise skakavci, jedna biljka mi je netaknuta, a ova 10-ak metar dalje je poprilicno napadnuta od strane onih malih prokletih ljubicastih skakavaca, cak su mi i pristile poceli jesti...užas nadam se da necu pasti, pazim se inace...
tako i nastavljam, imam 8 regular biljaka starih 3-4 dana, sjeme je nepoznato, narucio sam od mandale safari mix jer sam kratak s novcima...
zato jer mi je to trebalo biti za zimu i to, pa ako je poberem za ljeto onda sam opet za zimu suh... al sto cu, mogu ih eventualno jos posadit :)
znam ja da gnojivo nece utjecati na to da se vrate u veg nego mi one uopce ne izgledaju ko da ce se vracati u vegu jer ima sve vise pristila i ima par smeđih, ako bi ona ovako nastavila onda bi trebala biti otprilike sredinom 7. mjeseca, da ja onda i ostavim vrhove ona se nece vratiti u vegu jer je vrjeme za cvjetanje, a za sad ni traga povratku u vegu znam da sam dosadan, al ovo mi se prvi put dogodilo i neznam sto da radim, ima jos mjesec ipo za veg fazu a onda nastupa ravnodnevnica i od tad nema povratka pomagajte molim vas
samo da vas pitam za jednu informaciju ja bi ih ostavio do 9. mj tj da se vrate u vegu, pa ocu li ih sada zaliti sa gnojivom za vegu ili kako ? imam jos onaj plavi i zeleni hesi koji su za cvjetanje...
Evo sad sam bas procitao Zokijev dnevnik i odlucio sam se da cu ih ostavit da se vrate u veg i da cu ih brati tek iza ljeta, ipak je ovo jedna odlicna sorta i volio bi provesti zimu uz njene plodove @caspe trebala bi
Hvala vam rijeci vam se pozlatile, ako se vrate u vegu niko sretniji od mene :banana_rasta: da marko, svakako im godi
nije automatik, procvjetala je zato što je dosta rano zasađena i ovo je toplo vrijeme prevarilo...
ocu blade, zalio sam sa zeljezom kao sto si i ti testirao i samo mi je ova 2. gusca, a ona 1. mi isto izgleda Varemengo ja sam ove biljke zasadio u 3. mjesecu u posude i presadio ih sredinom 4. mjeseca, sad su mi procvjetale prerano, pa ce ovako cvijetati do negdi kraja 7. mislim i onda cu imati pusiti za ljeto, ja sam ih mislio ostaviti do jeseni da izrastu velike, al sto cu kad su procvjetale...sad sam ih iskrivio da se sporedni vrhovi bolje osuncaju
hvala baš su posebne
Nove slike sa sajta, da vidite malo cvjetice, napravio sam LST na obe dvije, na ovoj drugoj sam prikazao kakva je biljka bila prije i poslije LST-a, jako je gusta bila, pa je LST gotovo nemoguc...
sad cu ih jos malo pokrivit da cvjetovi imaju vise svjetla @ligaprvaka hahahaha zakon ti je stari, moj prijatelj ima "slicnog" kojem stari daje pare da kupi dima i prodaje hahaha @opa cupa u svakom slucaju daleko bolje od ulicnog sranja znaci i ti ih znas ? pa jel ima neko da ih nezna ?
ok, onda cu jos jedan put nakon nekog vremena zalit s tim zao mi je sta su mi procvjetale vec...sad cu ih pocet gnojit sa hesi bloomom i fosforom, valjda cu izvuci bar nesto od njih oce mi se bar razviti ovi vrvici koji su tek mali, koji rastu na sporednim granama ?
meni su isto super one, jos su naprednije od drugih dosta, jer vecina tek sad sade... mislija san da iman neku kolicinu od toga da izguran zimu, a ovako ce tesko ista biti... @hardbluesman nisam te baš razumio, al san uvjeren da ce moje cvjetanje zavrsit u periodu 9-11 tjedana :tuzan
Evo danas idem zaliti biljke, kupio sam jos i plantella tekuce zeljezo, na uputama pise 2L otopine poprskati na 2m2, ne pise ni koliko cesto niti jel moram to zasebno s tim, a drugi put s gnojivom inace sam mislio zaljevati za vrijeme vege: 1 put sa plantella list, drugi put sa željezom i treci sa vodom i tako u krug, jel to ok ? EDIT: evo dosa sa sajta kad ono BUM ko iz vedra neba, gledam ja biljke kad ono po njima bijele dlacice, na ovoj drugoj ljubicaste (vjerojatno zbog tog sto blueberry ima ljubicaste cvjetove) kako stvari stoje biljke su mi procvjetale, nije mi jasno kako, sutra im je 2mjeseca otkako su izasle, al nije jos ni sredina 5. mjeseca, a one vec procvjetale, nije mi jasno... jel mi iko moze objasniti sta je to ? inace sad sam ih zalio, svaku sa po 3L i sa 50% doze željeza i 70% doze gnojiva, da malo vise vodu osjete :)
ja sam prvo uzeo aj big bud i blueberry, a poslije sam narucio postom iz njihove trgovine za ode koje su mi skakavci sredili i cak su mi prepakirali paket u posti jer mi se smocio i sve je super proslo, sad gledam neke nove nerucit, malo ce mi biti za godinu dana od ove 2 ako narastu kako treba i ako uopce zene budu... sta mislite o ovima: super silver haze, arjans haze#1, arjans strawberry haze, nevills haze i hawaiian snow, sve po 1 kom i fem su, nisam bas pri parama, a one su jeftine
e u tome i jest stvar, ja sam nabavio ovo sjeme od covjeka koji prodaje grow opremu i sjemenke, necu imenovati stranicu, al mnogi narucuju sa njegove slovenske stranice... samo sto sam ja narucio 5kom big bud i 5kom blueberry i on mi je tako donio, ali ne u nikakvoj foliji vec kao u nekom sapunu, izgleda kao onaj kruti sapun, mirise na neko bilje i s jedne strane je roze, a s druge zelene boje, sad su mi samo blueberry proklijale i mislim da bi mogle biti bas te posto mi ih ej ipak on donija...al mislim da su regular tako da bar bude bar 1 zenska, jedna vec po vutri daje, a nije ni blizu cvjetanje, neznam kako... @peace_pipe hvala
znaci da je ipak moguce da je ovo blueberry ?
vo bi trebale biti blueberry indice (80% indica) al neznam, moze svasta biti...po listovima izgledaju vise kao sative, al neznam stvarno
evo upload novih slika sa sajta, ovo je 4. dan otkad su presađene, izgledaju kao da su se oporavile od presađivanja i pocinju sliciti na indice :b_cowboy: da puno ne pricam evo slike: prva biljka druga biljka
hahaha razumim ja njega, al mi nekako to tesko jer mi je 1. put i uvik se pojin da ce se osusiti, onda cu ih poneked zagnojit, a necu ih uopce zaljevati dok ne pocnu suse
ok, razumim te, sad cu ih ipak zalijevati svakih tjedan dana, nije mi problem, gnojit cu ih svaki drugi put jer i njoj treba ciste vode, a ne uvijek kemija
oci pise 1 put na tjedan, tako sam zalio prije tjedan dana i u međuvremenu je jos i kisa pala tako da san ih jucer tek opet pognoija, neznan jel to puno, tako pise na boci, aj cu ih zalijevati svakih tjedan dana, mislin da in ej to dosta i gnoja i vode
znan e, al kad ih zalivan 1 put na tjedan i tad sa gnojivom, a ovo ostalo uzimaju same vodu iz zemlje, jel to ok il da jos rjeđe gnojin ?
hvala green, al nažalost ja sam već presadio biljke, a i da nisam nebi bio u mogućnosti kopati duboke rupe jer sam i ovako umra na ovima od 40-ak litara user420, moraš usporediti kolicinu grijanja 1 zarulje od 30W i 2 od 15W, ogromna je razlika, neznam ti teorijski objasniti, ali sam prakticno probao i 1 od 30W grije manje neko 2 od 15W
ok, onda cu ih samo zaljevati svaki tjedan sa po 2L +tekuce gnojivo, to mi nije problem 4L nositi, samo jos da pitam, kupio sam one hydroton glinene kuglice, pa sam mislio njih pomješati, pa sam gledao upotrebu i pise kao da bi bilo za cuvanje vode potrebno je staviti na dno saksije kuglice, a za bolju prozracnost u zemlju pomišati (10%), sad neznam jel to vrijedi i za outdoor ako stavim na dno, da nebi smetalo korijenju jer ide više u dubinu koliko sam skužio... stabljika je mekana do pola biljke tako da cu je zakriviti kad je presadim i znaci onda kad oteža ona pocinje rasti kao grm tj vise vertikalno ? hvala evo danas predađene biljke u rupe od nekih 40L, samo mješavina terra magme i glinenih kuglica (20%) zalio sam ih svaku sa 2L vode pomješane sa punom dozom plantelle list
nisam više pametan, kad sam imao indoor onda sam jednu slucajno topirao i proslo je dosta vremena, a na tom mjestu mi nije nista izraslo, samo mi se pocela suzavati grana i susiti i sto se tice zaljevanja to mi je isto problem jer je nepristupacno mjesto i neznam kako bi uopce vodu neprimjetno tu donosija... zato jel ih ja mogu kakvim drugim gnojivom gnojiti posli, znaci ne tekucim jer bi ih samo pognojio tim i nista zalijevao jer i ja mislim da ce ona naci vode a da probam napravit samo LST, to mi je najmanji rizik, a one se jos uvijek jako dobro savijaju sto mislite na to ? EDIT: sad ako bi ja ovo ljeto zaljevao npr sa 4L vode pomjesane sa tekucim mineralnim gnojivom, jel mogu ja zaliti sa 2L vode i duplom dozom gnojiva ili sa 1L vode i 4 puta vecom dozom gnojiva, tek tako da to gnojivo ode do korijenja ? imat ce ona svoju vodu iz korijenja, a sto se tice PH te mješavine, to mogu regulirati, kod mene je PH vode 8 i kad na 2L dodam duplu dozu gnojiva onda ce mi HESI spustiti PH na oko 7 i jos malo sa 10kapi limuna spustim na 6.2-3 i mislim da bi to bilo ok
moga bi, bas iman onaj clonex, pa cu probati, samo kad otkinen vrh to kidan samo 2 interode po 45 stupnjega sa cistim skarama i odrezem donja 2 lista, umocim ovo u clonex i zabodem u rupicu u zemlji koja mora biti malo sira da se ne skine clonex jel to sve ? jel mogu te klonove vani drzat, mislim oce uspit, znam da treba velika vlaznost, pa neznam, topirat cu ih, al cu ih isto LSTirati prije sta mislis da napravim FIM ? to je slicno ko toping, samo je jos bolje koliko vidim
vidis to bi vec islo jer upravo to sto kazes, ja ne zelim jelku jer je rano zasađena i ima jos bar 2mj vege i jos ce puno narasti...