Ime vašeg dnevnika: Barneys farm mix+strawberry sour diesel Datum nicanja sjemenke: 01.01.1970 Početak vegetacije: Breeder: Barneys farm,Devils harvest Strain: LSD,Tangerine dream,Cookies kush,Critical kush,Blueberry kush,Bad azz kush,Utopia Haze,Liberty Haze,3x Strawberry sour diesel Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Screen of Green (ScrOG), Topping Rasvjeta u vegetaciji: HID (ili hps/mh) Snaga svijetla u vegetaciji (W): Sunmaster cool deluxe 400w i sylvania grolux 400w Rasvjeta u cvjetanju: HID (ili hps/mh) Snaga svijetla u cvjetanju (W): 2x600w- jos se nisam odlucio za lampu,dilema je izmedu GIB Lighting Pure Bloom Spectrum XTreme Output i Philips MASTER GreenPower Nutrijenti: Hesi Ostala oprema: 2 satora 1.5x1.5x2 i 1x1x2 Dodatne informacije: Pozdrav ekipa, Evo doslo je vrijeme da otvorim novi dnevnik pa evo kako stvari stoje i kakvi su planovi Datum nicanja sjemenki je razlicit jer sam ih sadio u 3 navrata -LSD,Utopia,Critical i Liberty su izasle 19.09. to sjemenke koje su su mi ostale od proslog growa -Cookies kush,Tangerine dream,Blueberry kush i Bad azz kush su izali 25.09. oni stigli od Barneya 2 dana nakon narudbe -3x Strawberry Sour Diesel je od jucer navecer u zemlji,ocekujem da cu ga sutra vec vidjet kak se probija. To je sorta kojoj se najvise veselim,a u zemlji je tek od jucer jer sam dostavu ceko 2 tjedna,a narucio sam ih isti dan ko i sjemenke od Barneys-a Znaci u igri je 11 biljaka i 2 satora i znam da ce to bit stisnuto al sam iskreno racuno da ce bar 1 sjemenka od 11 sjebat al eto kaj je tu je. Trenutno su sve u malom satoru pod 2x400w (jedna lampa je dual spectrum,druga blue) .Bad azz je za sad jedini koji izgleda ko da se muci i znam da bi ga trebo izbacit al nemam srca to napravit pa sam ga odlucio ostavit do kraja u malom potu od 12L pa kaj bude bude. Ostali potovi su: -LSD,utopia,liberty i critical 25L -Blueberry,tangie,cookies 22L (pot od 25 al nisu do kraja puni je
Uff,nije da bi mogo imat nego sam siguran da cu imat pun k***c posla sljedecih mjesec dana,a o flushingu necu ni razmisljat :D Fora je u tome da nakon ovog growa necu imat priliku sadit neko vrijeme,pa se mogu malo vise potrudit a i ovaj je prvi koji je bas moj.Do sad su uvijek bile neke kombinacije al nisam htio krsit pravila foruma i zamarat s tim. Tako da mi je sad cilj sa ovim napravit sto vecu zalihu koja bi trebala izdrzat do nove prilike za grow
Pozdrav ekipa,proslo je tjedan dana od zadnjeg javljanja pa evo mali update LSD,Utopia,Liberty i Critical su trenutno u 24. danu vegetacije,na zadnjem zaljevanju su dobile 3l pune doze,za 2 dana ide 2l vode sa 5ml roota i supervitom,mozda ubacim i mrvicu power zyme-a,1ml/l. Za sad je na svakoj topping odraden samo jednom i nakon toga je krenulo lagano vezanje. Moram priznat da se zadnjih dana nisam imo previse vremena bavit s njima pa sam danas prije slikanja to malo zategnuo. Trudim ih se drzat sve na otprilike istoj visini i za sad mi kolko tolko polazi za rukom,nadam se da ce se i nastavit tako. Od treninga u vege sam imao u planu svakoj napravit jos 2 toppinga posto planiram scrog u tom satoru i to kroz sljedecih tjedan dana i onda ih pustit na miru do kraja mjeseca. Naravno da mi niti jedan grow ne moze proci bez nezgoda tako da su ovaj put stradale 2 dobre grane, jedna criticala i jedna liberty-a. Jbg dogodi se... To je to kaj imam za rec o najstarijima, Nakon njih na red dolaze Tangie,Blueberry,cookies i bad azz One su trenutno u 18. danu i danas je na tangie i blueberry-u odraden topping na 5. katu,cookies je mrvicu sporiji,na njemu cu ga napravit kroz dan-2 a bad azz cu pustit da jos malo poraste jer je u manjoj tegli od ostalih pa cu njemu skinut 6. kat. Njima je to jedini predvideni topping jer ce blueberry m,cookies i badazz ostat sa starijima u satoru i idu pod mrezu a tangie ce ic sa 3xssd u mali sator bez mreze. Mislim da cu sa tim predvidenim treningom uspjet fino popunit oba satora,ako cu po putu vidjet potrebu past ce jos koji topping ali za sad nije u planu. One su na zadnjem zaljevanju dobile 5ml roota,2.5ml tnt-a i 2ml power zymea+supervit. Sljedeci put ide isto ko i starijima pa nakon toga idu i one na punu dozu. Na slikama se mogu vidjet fleke po donjim fanovima. Meni je prvo izgledalo ko da bi mogla bit gusjenica i 3 dana sam ih po 2 puta dnevno pregledavo ko manijak,list po list,zavlacio se pod njih...i nisam bas nista naso,onda sam skuzio da kad ugasim svjetlo (tad gasim ventilatore,sve osim jednog malog i odvoda zraka,to radim jer se mucim sa temperaturom po mraku) vlaga mi ide do kojih 80% (nemam puno iskustva i mislim da to u vege nije lose jer bi trebala bit veca vlaga,ako sam u krivu nek me neko ispravi cim prije) i na vrhovima fanova se naprave ko kapljice vode,pa pretpostavljam da su fleke nastale od tih kapljica pod lampom u kombinaciji sa ventilatorom. Iskreno se nadam da je to to. Ostala su nam jos 3x strawberry sour diesel-a,oni su u 4.-5. danu vege i jos uvijek pod lampom 24h. 2 za sad normalno napreduju,jedan se malo mucio da se rijesi ljuske i otvori se kad je izaso i vidi se da je slabiji od ova 2 al ima ih vremena stic. Eto to je to ljudi,svaki savjet je kao i uvijek dobro dosao Javim se sa novim update-om za tjedan dana a do tad samo opusteno
Puno hvala na podrsci ljudi,stvarno puno znaci :)
Iz nekog razloga nisam imo opciju edit na prijasnjem postu pa moram pisat novi. Imam jedno pitanje za vas iskusnije,dali je itko od vas pokusavo kombinirat plagronov sugar royal sa hesijevom linijom?
UPDATE Pozdrav ekipa,proslo je 10 dana od zadnjeg updatea,prije kojih tjedan dana je na najvece 4 odradeno po 4 toppinga na svakoj i mogu rec da su polako pocele izmicat kontroli pa ih planiram pustit jos 2-3 dana i idu one na 12/12. Biljke su sad rasporedene u 2 satora, LSD,critical,utopia,liberty (trenutno u 34. danu vegetacije) cookies i blueberry (28. dan vege) su u velikom satoru 1.5x1.5x2 i oni idu pod mrezu pa ih se trudim drzat u otprilike istoj visini. Cookies i blueberry cu odvezat dan-2 prije nego ostale i nadam se da ce s tim uspjet nadoknadit relativno malu razliku u visini. U malom satoru 1x1x2 su tangie,bad azz (28. dan vege) i 3xssd (14. dan). Tamo nece bit mreze nego cu probat nakon lollipoppinga svakoj ostavit 8-10 glavnih cola i to fino rasporedit po satoru sa lst-om. Za sad je i tamo sve ok,badazz ne pokazuje nikakvu zelju za sirenjem nego ide uporno u visinu,nisam ga jos vezo,al budem kroz koji dan. Sa tangie sam zadovoljan,2xssd su takoder ok,dok jedan malo zajebava,al ima ih jos vremena stic. One ce sve ostat na 18/6 jos otprilike 3 tjedna,osim ak u meduvremenu ne procjenim da su spremne. To je manje vise to,za sad sve ide po planu,nadam se da ce se i nastavit tako. Budite mi pozdravljeni i samo opusteno ;)
UPDATE Pozdrav ekipa,evo samo da si zabiljezim da je od danas veliki sator na 12/12,a konacno je pao i lollipopping koji sam jedva doceko. Nakon toga sam im razvio mrezu i nahranio ih sa skoro pa 4l pune doze (popile su ovih dana ko zagorci),jedino je utopia dobila dijetnu dozu (samo supervit,3 ml power zyma,6ml roota i 5 ml tnt-a na 4 l vode) jer sam primjetio da su se vrhovi listova poceli zutit lagano,a liberty je dobio pola doze jer imam osjecaj da bi mu cijela bila previse. To je to,evo slika prije i poslje sisanja. Cujemo se za kojih tjedan dana sa novim updateom a do tad samo opusteno
E jbg sad kad gledam slike i usporedujem sa drugim dnevnicima cini se i meni ko da jesam malo pretjero,moro sam odma otic u sator i pogledat i malo sam se utjesio jer uzivo ne izgleda uopce lose. Iso sam na to da se u startu rijesim svih grana koje su mi se cinile slabe i da skinem sve ono kaj ce bit ispod mreze. Da sam prije neg kaj sam ih posiso malo bolje proucio slike iz drugih dnevnika vjerojatno bi ostavio kojih 10 cm ispod mreze umjesto 5 kolko je sad otprilike al kaj je tu je,vidjet cemo kako ce odreagirat do sljedeceg updatea. Uz to sam u sator ubacio i drugu frisku vrecu co2 koja mi je stigla prije 3 dana i bas ima intenzivan miris za razliku od stare (drugi proizvodac)koja je sad otvorena vec jedno manje od 4 mjeseca,makar ta nikad nije imala nikakav miris (proizvodac kaze da traje do 9 mjeseci). Sad me j**e to kaj nemam pojma koja bi od te 2 trebala bit bolja,ova koja se stvarno osjeti il ova koja se nikad nije ni osjetila po pitanju mirisa,jel ima ko kakvih iskusava s tim vrecama? U svakom slucaju co2 im nebi smjelo falit i nadam se relativno brzom oporavku A kaj se tice hrane najgore je to kaj su bas te 2 do sad dobile najmanje tnt-a,samo jednom su dobile punu dozu od 5 ml i odma su pocele pokazivat da im je previse,zato sam im prvo prepolovio dozu al ni to bas nije previse pomoglo,i dalje su izgledale ko da im je previse (dok su se ostale hranile punim dozama i pasalo im je. Iz tog razloga sam im iso smanjit i root i power zyme. Ne znam vise ni sam kak bi ih hranio,najgore je to kaj sam vec sadio obje sorte i nisam nikad dobio dojam da jedu manje od ostalih. Sad mi je ostalo davat im samo vodu i ovu skroz laganu prehranu ,pratit sta se dogada i nadat se da ce do pocetka cvjetanja opet bit na punoj dozi.
UPDATE pozdrav ekipa, Biljke u velikom satoru su danas 3. dan na 12/12,od lollipoppinga su se fino oporavile i krenule u stretch i to su toliko navalile da mi prva mreza koju sam postavio nije bila nikako dovoljna.Zategnuo sam je koliko je bilo moguce ali i dalje je u sredini ostala dosta labava. Kako su se krenule rastezat tako su i mrezu lagano podigle za bar 5 cm a jos ne pokazuju znakove stajanja. Zato sam danas razvuko jos jednu mrezu. Ova je dosta cvrsca,samo je problem kaj je ta radena za sator 1.2x1.2 a moj je 1.5x1.5 pa sam moro malo improvizirat sa spagom ali na kraju sam ih ipak nekako uspio ukrotit. Za sad.... Inace od hrane su dobile danas punu dozu tnt-a power zyma i supervit. Sa rootom sam pri kraju pa ga rade cuvam za 3 ssd-a u malom satoru,mislim da je njima puno potrebniji. U malom satoru je tangie podivljala (38. dan)i najrade bi je prebacio na cvjetanje al nemogu jer mi 3 strawberrya (24. dan)nisu jos ni priblizno spremna,imam osjecaj da dosta sporo napreduju a nije mi bas najjasnije zasto jer izledaju zdravo (osim jednog koji je od pocetka zaostajo)Mislim da ce im trebat jos bar 10-14 dana. Sve u svemu cropping na tangie mi nekako cini neizbjezan,ali sve u svoje vrijeme. Bad azz(38. dan) izgleda ipak nece biti totalni promasaj makar raste dosta usko i u visinu ali ima par grana solidnog potencijala a i ko zna koliko ce se jos sirit il rast u sljedecih 2 tjedna. Od hrane su sve na punoj dozi. To je to od mene za sad,pozdrav i samo opusteno ;)
UPDATE Pozdrav ekipa,evo jedan redovni update VELIKI SATOR Krenulo je cvjetanje,prve pistile su primjecene prije 4 dana. Sve su krenule u skoro pa isto vrijeme,mozda liberty i utopia dan ranije a cookies dan kasnije al sve je to tu negdje. Na zaljevanju koje je svaka 3 dana sad dobivaju po 1 ml tnta 2 ml powerzyma 2ml boosta i 2ml blooma i naravno supervit. Popiju po 5-5.5L sve osim cookiesa (on je od pocetka najslabiji) koji popije 4. Na sljedecem zaljevanju mislim stat sa tnt-om i boostom,powerzyme smanjit na 1.5ml a bloom pojacat na 3 i tako nastavit udarat sa pola doze bez da im dajem cistu vodu svaki drugi put. Malo muku mucim sa vlagom koja u najboljem sljucaju ide na 50-ak%,u prosjeku je 58% a zna ic i do 65%. Problem je kaj su oba satora u maloj sobi koja je sama po sebi vlazna a odvodna cijev mi je jednostavno na krovu satora jer nemam kam s njom. Kad otvorim prozor u sobi da ude svjezeg zraka automatski temperatura koja je inace dnevna oko 27,nocna oko 22 pada na 21° po danu. Druga velika borba koju imam je ona sa fanovima. Koliko god se svaki dan,nekad i po vise puta dnevno,trudio da ih nekako naguram prema dole,svaki put kad udem u sator oni su opet gore. I dalje nisam odusto od te bitke ali moram priznat da mi polako ubijaju volju,pa pocinjem razmisljat o defoliaciji kad dode vrijeme za to. Morat cu se jos malo educirat oko toga jer trenutno ne znam bas previse,svaka pomoc je dobro dosla. Danas sam zbog vlage odradio jedan mali lollipopping i skinuo svakoj po 2-3 najslabije grane ispod mreze koje su bile u konstantnom hladu. Sad ih necu dirat sljedecih 10-14 dana i onda planiram napravit zadnji lollipopping. Sve u svemu nije mi dosadno s njima,jedva cekam vidjet budove na njima :D U Malom satoru se jos uvijek ceka strawberry da ojaca,odvezo dam ih i sad cekam da se jos malo rastegnu,znam da ne mogu stic tangie i bad azz ali ds im se bar malo priblize i onda krecem sa 12/12. Strawberry je trenutno u 31. danu,a bad azz i tangie u 45. danu. Bad azz je fino ojaco i bit ce nesto od njega,tangie je zvijer,jedan strawberry nikako ne suraduje,ne znam kaj uopce ocekivat od njega,dok sam sa ostala 2 relativno zadovoljan. Mislim da cu ih prebacit na 12/12 kroz sljedecih 3-5 dana. Kaj se hrane tice ista prica ko u velikom satoru,nema ciste vode,hrana svaka 3 dana sa pola (3 ml tnt,1.5power zyma+strawberry dobije i 4ml roota). Za sad su i vise nego zadovoljne. Eto to je to,cujemo se za tjedan dana pozdrav i samo opusteno ;)
UPDATE Pozdrav ekipa, VELIKI SATOR- Welcome to the jungle :D Trenutno u 13. danu cvijetanja i mogu rec da sam poprilicno zadovoljan jer mi sator nikad nije bio toliko popunjen. Biljke se hrane svaka 3 dana sa punim dozama power zyma i supervita (boost su dobile u 1. tjednu,sad je pauza od 2 tjedna pa nastavljamo u 4.) i malo vise od pola doze blooma (3-3.5 ml) i za sad to fino ide,ne pokazuju bas nikakve znakove da im je previse. Popiju u prosjeku 4 l a svaki drugi put dobiju i malo folijarno. Nikad prije nisam hranio biljke folijarno tako da to radim na blef,uglavnom to radim sa supervitom,power zymom i samo malo blooma i pospricam sator sa otprilike 1-2 dl,ako radim nesto krivo molim iskusnije da me isprave na vrijeme,ali za sada sve dobro funkcionira. Na slikama se moze vidjet da je u jednom dijelu mreze(oko sredine,ispod lampe koja se ne vidi na slikama) ko mala rupa,to je iz razloga kaj se borim sa visinom i vislje grane na tom dijelu sam croppo i gurnuo u stranu tako da su u tom dijelu ostale samo nize grane i za sad mi uspjeva izbjec heat stress na tom kriticnom dijelu. I inace mi se sve tako nekako poslozilo da sator nije cijeli u istoj visini nego su grane po rubovima satora krenule brutalno u visinu pa idu sve nize i nize prema sredini koja je tocno ispod lampe.Znam da je dobro odraden scrog onaj di su sve grane u istoj visini i nije da sam od pocetka racunao da ce ispasti ovako ali ne mogu rec ni da nisam zadovoljan jer i na ovaj nacin sve dobivaju dobru svjetlost. Za jedno 3-5 dana planiram napravit zadnji lollipopping. E sad,ne znam da bi trebo pocistit bas sve kaj je ispod razine mreze ili da ostavim malo i kaj sa malim tankim grancicama pri vrhu,dal je njih bolje rezat il ostavit? ocito imam naviku pretjerat,pa vas molim za malu pomoc s tim prije neg kaj bude prekasno. MALI SATOR Krenuli smo u 12/12 prije 5 dana i izleda da je badazz poceo prvi pustat pistile. Odraden je prvi lollipopping,fino su se oporavile i krenule u visinu. Imam isto pitanje ko kod velikog satora. Tu bi htio dobit na svakoj 8 pravih,dobrih grana bez puno malih budova. Dali to znaci da na sljedecem lollipoppingu skidam sve te tanke grancice koje rastu iz glavnih cola? Stvarno bi mi dobro dosla pomoc oko toga.Odlucio sam ipak izbacit onaj mali strawberry jer je postalo ocito da nikad nece doc ni blizu ostalima a krenula je guzva u satoru,pa mislim da je to bila pametna odluka. Hrane se isto ko i one u velikom satoru samo malo manje blooma i jos uvijek dobivaju malo tnt-a. Tnt je lagano pri kraju,imam za jos mozda 1-2 zalhevanja pa krece samo bloom. Eto to je to,jos jednom molim iskusnije za pomoc oko lollipoppinga u oba satora. Javim se sa novim update-om za kojih tjedan dana a do tad uzivajte i samo opusteno :rasta:
Uff,jedva cekam :drull:
Ova u malom satoru mi je ostala od proslog growa,kaze proizvodac da traje do 9 mjeseci ali nisam bas najsigurniji da je to tocno,zato sam narucio jos jednu manju koja traje do 3 mjeseca pa im u svakom slucaju nece falit co2. Iskreno,bilo je nekih oscilacija u temperaturi,prezivjele su i malo jaci lollipopping i niti jednom nisu pokazivale znakove nekog stresa tako da se ne mogu pozalit na te vrece,ocito sluze svrsi
Zaboravio sam u update-u spomenut da danas stizu nove lampe,u veliki ide Philips MASTER GreenPower 600W /400Volt a u mali GIB Lighting Pure Bloom Spectrum XTreme 400W. Takoder kroz par dana planiram narucit 3 aditiva za bolji miris i okus budova. Radi se o botanicare (sweet,citrus i berry) aditivima. Na netu sam naiso na dosta velik broj dobrih recenzija,ali tu na forumu jos nisam naletio na njih po dnevnicima,pa me zanima jel ima mozda neko iskustva s njima iz prve ruke? I bilo bi dobro ak bi neko mogo pomoc po pitanju cal-mag-a. Do sad to nisam koristio nit sam bas siguran da znam kako i kada se koristi,a isto naletavam na to svako malo. Svaka pomoc je dobrodosla
Ja sam naso na amazonu i mogu tj budem narucio,ali nisam siguran dal dostavljaju u exyu... e jbg onda debelo kasnim sa cal-mag-om,imas nekih preporuka sta se proizvodaca tice? Nakon jako jako kratkog guglanja za oko mi je zapeo cal-mag od AN,jel ima boljih il?
Nebi vjerovo al za ovako lose slike mi je trebalo vise od 5 min i jedno 20-ak pokusaja da bi na kraju ove 2 ispale najbolje,onda si mozes mislit kakve su bile ostale :fuck::objesen: problem je u tome sta je soba u kojoj su satori stvarno mala i od vrata satora do zida imam oko metar razmaka pa se nikako ne mogu udaljit dovoljno da bi mogo napravit sliku na kojoj bi se to ljepse vidjelo. Mreza se uopce ne vidi vise,pa sam probao nekako na slikama oznacit di je otprilike
UPDATE Pozdrav ekipa,evo jedan redovni update. VELIKI SATOR- biljke u 18. danu cvjetanja,jucer je pao finalni lollipopping i nakon 3 sata borbe na sve 4,na ledima i u svim mogucim pozama zapalio sam pljugu i poceo guglat kozmodisk :D Odma sam im u sator ubacio vrecicu co2 iz malog satora za brzi oporavak. Tako je i bilo,nisu pokazale ni najmanji znak stresa nego bas suprotno.Cookies koji je od pocetka bio slabiji od ostalih( makar sam ga iz tog razloga i stavio u kut jer u sredini bi ga pojeli) i mucio se nac svoje mjesto pod suncem pored ratobornog i puno jaceg blueberrya je podivljo,ko da sam mu skinuo utege s nogu,preko noci je otiso u visinu i ojaco. I ostale su fino prihvatile taj lolli ali cookies me bas sokiro kad sam upalio svjetlo. Danas sam ih nahranio,uz standardne pune doze supervita i powezyme-a i 3ml blooma danas su dobile i skoro pa punu dozu boosta,pola doze pk 13/14 i dok cekam da skupim pare za carboload od an (po savjetu mentora),cal-mag i botanicare citrus (jednostavno sam zapeo za to da ga isprobam) kupio sam melasu i stavio po 1 zlicu na 5l. Sve ostalo navedeno cu uzet kroz 10 dana,pa cu onda kombinirat,jedne cu ostavit na melasi,drugima dat carboload a trecima citrus. Vecinu ovih sorti sam vec pusio i otprilike znam kaj ocekivat po pitanju okusa pa cu tak i kombinirat.Temperatura u satoru je dnevna 26-29,nocna 21-24,muke sa vlagom su konacno prestale i sad smo na zadovoljavajucih 45-57%. To je to za sad. MALI SATOR Evo krenuli smo u cvjetanje,danas je 2. dan,jedino je bad azz krenuo par dana ranije. Tu se isto sator fino popunio,strawberry je po visini skoro stigo tangie i sve u svemu nemam se na kaj zalit. Finalni lolli je tu predviden za kojih 2 tjedna. Od hrane pune doze supervita i powerzym-a,3ml blooma i melasa. Biljke izgledaju zdravo i sve za sad ide po planu. Eto to je to,javim se sa update-om za tjedan dana,do tad samo opusteno:rasta::razvaljen::
60-ak cm,vise ne ide...svaki dan posebno pratim taj dio ispod lampe,vece grane su gurnute u stranu koliko je bilo moguce i cim primjetim da grani postaje prevruce i nakostrijesi se ide cropping i guranje u stranu,iz tog razloga je nastala ko mala rupa ispod lampe...
Vec me neko to pito... pa iskreno mislim da ima koristi iz razloga kaj je bilo nekih oscilacija u temperaturi a i ocekivo sam neki heat stress u dijelu ispod lampe jer su malo previsoke a i prvi lollipopping je bio malo jaci i niti jednom do sad nisu pokazivale nikakve znakove stresa.Od lollia su se oporavile odma,grane koje su bile pod lampom i krenule previse u visinu su bile croppane i oporavak je bio i vise nego brz... sve u svemu mislimda pomaze
UPDATE Pozdrav ekipa,evo jedan redovni update Veliki sator je u 26. danu,mali u 8. danu cvjetanja. U velikom nema nekih promjena,blueberry za sad najjace pumpa,critical ga prati,ostali su tu negdje,jedino je cookies malo krzljav ali nema veze...sve u svemu zadovoljan sam U malom satoru je jucer pao zadnji lollipopping,na slikama se bas i ne vidi,tek sam poslje skuzio da nisam uopce sliko taj doljni dio al jbg,sad spavaju pa ih necu uznemiravat... sve u svemu i tu sam zadovoljan,tangie ce definitivno bit zvijer,strawberry ju je po visini stigo i uspio se izborit za svoje mjesto pod lampom,bad azz isto fino napreduje. Jucer su prvi put dobile i pola doze pk i izgledaju zadovoljno. Sta se hrane tice,uzeo sam jos carboload i calmag od an i florakleen od ghe,sljedeci tjedan jos uzimam overdrive od an i to je to. Planiram ih sljedeci put zalit sa samo vodom i florakleenom,pa nakon toga standardnoj prehrani ubacit pola doze calmaga i dozu carboloada. Moram priznat da mi jedna stvar u prici sa florakleenom i overdrive-om nije bas najjasnija. Dali trebam radit flushing ili samo prestat koristit gnojiva i koristit te preparate u zadnjih 20-ak dana. Ak neko ima iskustva s njima i moze pomoc bio bi zahvalan. Uglavnom to je to za sad,javim se s novim update-om za tjedan dana do tad pozdrav i samo opusteno :rasta::rasta:
@420Florist nemoj me krivo shvatit,na tvoju preporuku sam i uzeo florakleen.Prije toga nikad cuo,a cini mi se stvarno koristan proizvod za smijesnu cijenu...nego evo vec neko vrijeme guglam uputstva za upotrebu i nigdje ne pise da se mjesa sa ostalim gnojivom,na par stranica sam naso da pise da se moze koristit tokom cijelog growa,1.5-3ml je doza,koristi se svaka 2 tjedna,jedino na kraju se moze kombinirat s ripenom (u mom slucaju overdrive)...mozda je drugacija upotreba kod hydro uzgoja,iskreno taj dio sam preskocio,al za zemlju sam naso samo ova uputstva. U svakom slucaju sam zahvalan kaj si me spasio flushinga jer mi je utopiu i liberty koji su na kraju satora muka zalit sa 4l,jedva dodem do njih...necu ni razmisljat o devijaciji kicme nakon sta bi ih iso isprat sa 70-ak l :D
Hvala legendo,moram priznat da sam se vec bio zabrinuo za tebe :) A jbg,sta da ti kazem,ne mogu protiv sebe ,moram svaki put nesto novo kemijat i isprobavat :D Nakon godina i godina pusenja sugave albanke i mastanja o svojim biljkama konacno imam priliku sadit. Tek kad sam krenuo u tu pricu sam skuzio da to nije bas sam tak(bacis sjemenku u zemlju,zaljevas na vrijeme i bit ce dobro) nego zahtjeva puno znanja i vjestine. Bas iz tog razloga se rodila tolka ljubav i zelja za ucenjem,a za mene je praksa oduvjek bila majka pa iz tog razloga svaki put nesto novo kombiniram i kemijam il bar pokusavam,pa sta god da bude,bar cu znat za sljedeci put :D i tako sve dok ne budem skroz zadovoljan. Ne mogu rec da sam nezadovoljan s ovim,lago bi kad bi to reko,pogotovo u usporedbi s proslim,ali je to jako daleko od razine koju hocu postic. S obzirom na to da sam vecinu ovih sorti imo u proslom growu i nisam bio odusevljen mirisom i okusom u ovom to pokusavam ispravit,iz tog razloga su tu carboload,overdrive i florakleen,kolko ce i hoce li pomoc vidjet cemo,al necu znat dok ne isprobam :D
UPDATE Pozdrav ekipa,jedan redovni update Veliki sator je u 33. danu cvjetanja i nazalost krenuli su prvi problemi. Od zadnjeg puta hranio sam ih 2 puta. Prvi put su lsd,cookies i utopia (njima ce trebat nesto duze da zavrse) dobile vodu i florakleen 2 ml po litri,a blueberry critical i liberty standardnu klopu + calmag i carboload po 2ml. Uskoro sam primjetio da se nesto dogada s cookies-om,fanovi na samo 2 najvise grane su se poceli uvijat prema dole i izgledat ko kande,a neki ostali fanovi su se poceli cudno izokretat. Nakon gluglanja sam skuzio da se to moze dogodit iz dosta razloga al s obzirom na to da su ostali izgledali ok i da su te 2 bile pored ventilatora odlucio sam samo maknut taj vent (makar je stvarno mali i mislim da mu je jedina uloga u boxu povecat potrosnju struje,al nema veze). Sad nakon par dana izgleda mi ko da je krenulo malo na bolje. Fanovi koji su se cudno okretali su se kolko tolko vratili u normalu,osim ovih koji su se poceli uvijat niti jedan drugi nije krenuo,a ovi koji su bili dosta uvijeni ko da su se opet poceli lagano sirit ali i dalje to ne izglada kako treba. Naravno da nisam uspio to uhvatit kako se spada na slikama,stvarno sam antitalent ocito,ali da se vidjet o cem pricam. Drugi problem se pojavio na lsd-u. Vec sam ga sadio i znam koliko je potentna biljka i kakve budove pumpa ali ovaj ko da strajka. Grane izgledaju nekako jadno i mrsavo,na vrhu izgleda ko smezurano nekako,grane na fanovima su dobile neku crvenkasto smedu boju,nisam siguran sta je al bas mi jadno izgleda,imam osjecaj da uopce ne pumpa,u svakom slucaju nije sve bas u najboljem redu s njim. S ostatkom sam zadovoljan,blueberry i dalje najjace pumpa,critical je odma iza njega a i liberty fino drzi korak. Taman bi tim redom trebale i zavrsavat sa par dana razmaka pa mislim da ce na kraju sve bit tu negdje. Utopia mi je sabijena u kutu i od svih u boxu najvise zakinuta za svijetlo ali stvarno fino pumpa,kad uzmem u obzir da ce njoj trebat 10-ak dana duze nego ostalima isto mislim da nece razocarat na kraju. Jedini problem s njom je kaj su joj neke visoke grane koje su bile uz sam zid satora pocele polako padat,morat cu ih zavezat danas a doc do tog dijela satora je stvarno extremni sport. Na drugom zaljevanju sam ih opet podijelio u 2 grupe i lsd,cookies i utopia su ovaj put dobile standardnu dozu+calmag i carboload,a blueberry critical i liberty isto samo vez calmaga uz malo pojacani pk. Na blueberry-u sam primjetio da mu je lagano dosta,vrhovi fanova su lagano opeceni,liberty je taman,a za critical imam osjecaj da moze jos pojest. Plan za dalje je jos jednom ih nahranit istim dozama,blueberry-u mozda malo laksu,nakon toga ide voda i florakleen za blueberry i critical,liberty jos jednom ponovit snadard,pa do kraja udarat sa overdrive-om do zadnjeg tjedna,tad jos jednom voda i florakleen i zadnji tjedan samo voda. Malo sam listao dnevnike od iskusnijih ljudi sa foruma i primjetio da rijetko ko ispire sa vodom (mislim na 3xvelicina pota) pa ako oni misle da nije potrebno,onda necu ni ja,mozda na jednom strawberryu napravim cisto radi usporedbe.Ostale 3 u ovom satoru ce dobit sve isto samo bez calmaga,plan je manje vise isti samo sta njima treba 10-ak dana duze od ove 3 pa ce se i hranit tjedan dana duze od njih. Skoro sam zaboravio spomenut slag na tortu ovog tjedna.Prekjucer kad sam iso prebacivat svjetla (kad je u velikom dan u malom je noc) sam bio tolko upusen da sam lagano otvorio veliki,ispraznio dehumidifier,zatvorio ga,upalio svjetla u malom i otiso. 4 sata mi je trebalo da skuzim da sam zaboravio ugasit svjetlo u velikom satoru :fuck::crazyd::razvaljen:: Hvala Bogu nisam primjetio nikakvo negodovanje nakon toga. To bi bilo to sta se tice velikog satora Mali sator je u 15. danu cvjetanja i to je sve ok,sve fino pumpaju,al tangie ce bit stvarno zvijer,kad gledam te grane imam osjecaj da cu morat sa motorkom rezat na kraju :D bad azz je na jednoj grani koja je bila najbliza lampi poceo negodovat lagano zbog vrucine pa je pao cropping,ali osim toga nije bilo nikakvih problema. Od klope su prvi put dobile flora kleen,drugi put stnadrd+calmag i carboad,za sad su sve sretne i zadovoljne s tim. To bi bilo to,svaki savjet je dobro doso,budite pozdravljeni i javim se sa novim update-om za tjedan dana,do tad samo opusteno :razvaljen::
Hvala Barba, Ma generalno je dobro,ali mislim da lsd i cookies nikako nisu na razini posto su ih biljke u malom satoru vec lagano prestigle sta se velicine budova tice.... svakako cu poslusat savijet i njima sljedeci put ide samo voda
UPDATE Pozdrav ekipa,proslo je tjedan dana pa evo mene sa redovnim updateom VELIKI SATOR Trenutno smo u 40. danu cvjetanja Lsd i cookies su sr nakon jednog zaljevanja vodom i jednog sa light dozom poceli oporavljat. Blueberry i critical su zadnji put dobili vodu i florakleen,sljedeci put ce dobit samo vodu pa nastavljam sa overdrive-om. Nema nekih vecih promjena,temp je dnevna 26-28 nocu 22,vlaga na 50-65% MALI SATOR Tu smo trenutno u 21. danu Sve ide po planu,tangie me uspije iznenadit svaki put kad upalim svjetlo,strawberry i bad azz cist fino pumpaju,jos uvijek su na istom rezimu prehrane i izgledaju mi sretne s tim. I za kraj da ne zavoravim spomenut brutalnu kolicinu kristala na liberty-u i tangie vec sad,i na ostalima ih ima vise nego sta je bilo zadnji put kad sam sadio al ove 2 su bas pune. Ocito carboload odlicno sluzi svrsi, puno hvala mentoru @Barbarossa na preporuci :D To bi bilo to,javim se sa novim update-om za tjedan dana,do tad samo opusteno :rasta:
ZADNJI UPDATE Pozdrav ekipa, Nije me bilo neko vrijeme,bilo je dosta posla oko harvesta i trima. Oba satora su gotova,skoro pa sve je vec u teglama a evo i kak je proslo Blueberry 130g Critical 110 g Liberty 100 g Lsd 75g Cookies 70g Utopia 70 g Tangie 230g 2x Strawberry sour diesel 180g Bad azz 30g Sve mjere su +/- 5g Evo i par slika sa harvesta