Ime vašeg dnevnika: X5 SuperUnknown LED raznih vrsta DIY-no budget lst Datum nicanja sjemenke: 27.01.2020 Početak vegetacije: 29.01.2020 Breeder: Unknown Strain: Unknown Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping, FIMing Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): Reflektori-42w i 30w Žarulje-7w,9w,16w Modul-24w Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): Još neodlučeno Nutrijenti: Jednom po prskane lagano po listovim s pola doze Plantelle Universal 7,5,6,(ali nepotrebno). Koristim zemlju Bio Plantella Start koja je jaka na dušiku pa u veg ne planiram ništa dodavati Ostala oprema: Dva pc 12v venta spojena jedan na drugi kao ispušni, smješten u doljnjem dijelu boxa i obicna ventilatorska grijalica kojoj je samo ven tukljucen smjestena u sredini i puše preko žarulja radi temp. Dodatne informacije: Box je jedan brzi DIY low budget projekt sastavljen od drvenog okvira debelog 6 cm dimenzija160x120 na kojem je OSB platforma sa raspoređenim rupama promjera 5 cm radi cirkulacije zraka. Na tome su stiroporne ploče debljine 10cm 100x50, dakle unutrašnjost mi je 140x100 s time da sam trenutno pregradio na pola jer sam pomislio kako su previše male za takav box. Trenutno ih je 8 unutra, ali plan je ostavit 4 ili 5 ovisno o bezbroj razloga...Biljke su do sada bile na 24h praktički od rođenja samo sam započeo sa jednom žaruljom što me malo po malo i dovelo u situaciju gdje imam razne vrste led opreme koju svako malo premještam i vrtim jer ne znam što bi bilo pametnije i što pozicionirati na koje mjesto. Jučer su prvi puta vidjele mrak na 4 sata, danas su trebale dobiti 4 i pol, ali kako imam taj luster što se spušta, njega moram gasiti ručno, tako da dok sam pisao ovaj dnevnik sam i zaboravio ugasiti svjetlo pa je umjesto pola sata ranije ugašeno ono je pola sata kasnije ugašeno.. Planiram po pola sta spuštati do 18/6 i tako ostaviti 2-3 dana do 12/12-11:30/12:30 Još jedna bitna stvar...Box je relativno mekan, do
Sweet Candy (BlueBlack x Maple Leaf Indica x White Rhino) Zativo Seed Pozdrav ljudi! Skinuta je i posljednja komponenta ove avanture (tako da bih molio moderatore da dnevnik switchaju u završene). Nakon 25 dana vegetacije SC sa još dva unknowna je pošla na put Bloom-a. Ubrzo nakon prebacivanja stigli su i novi (egzistencioni) problemi te je biljka nakon 3 dana mraka dobila novi dom kod dragih frendova. No, na moju žalost i žalost SC-a i tamo su se desli slični problemi; diy box koji igrom slučaja zauzima cijelu jednu sobu, a gazda svaki čas stiže te je rizik prevelik, i tako je još jedna djevojka u nizu mojih pokušaja skinuta opet 10ak dana ranije:bocni:::oops: Ali sto je tu je, ipak mirisi skroz lijepo i ugodnob ima i bijelih trihoma ali ni prozornih ne fali :D :fuck: S obzirom da se netko drugi brinuo o njoj, ja ipak nemam tu nešto puno za reći, ali mogu vam priložit par fotografija pa da se pozdravimo k'o ljudi ;) Iako i dalje postoje nekakvi on-going pojekti, oni definitivno kemaju šta raditi u "unutrašnjem uzgajanju" :) Želim se samo još jednom zahvaliti svim kolegama koji su mi uskakali u pomoč tokom ovih pola godine dok sam vodio ovaj dnevnik, koji je prolazio kroz razne faze i stadije da bi došao do mjesta na kojem je sada, a to je; rasklopljen i složen iza oramara i čeka neke hladnije dane da se opet vidimo hehe :D :D EKIPA HVALA VAM!! Ne bih nikoga imenovao, ali vjerujem da sve kolege s kojima sam bio u kontaktu i koje su nesebično uskakale znaju da na njih i mislimb a tako i dragi mi mentor koji je spašavao brod i preuzimao kormilo kad je to bilo potrebno! Hvala raja i vidimo se po forumu i četu. Do slj. indoor-a!!! :vozdra::love2::let::wave: Evo neke slije, pa nek gleda tko hoće ;) Smoke Report budem pustio ženi da odradi, vidim da je i onako sinoć (dok ja čvrsto spavam) bila aktivna sa SC u nekim drugim temama pa nek onda i nastavi u tom smjeru! ;) ;) Sretno ekipa!! :respect::rolleyes::respect:
voZdra ljudi! Evo da ne bude da sam lijen sa dnevnikom, a jesam, van dnevnika je ipak bilo malo aktivnije. Bilo je (i jednim djelom jos i je) svega...od pljesnji do watercuringa, decarba, cold-iso hash-a i putera te kolača ::volimj:: Kolač, fini, čokoladni...žena radila ;) Sa jednim djelom kontaminiranog materijala je odrađena ekstrakcija sa travom koja je provela 20ak minuta na nekakih 80°-100° nakon čega je oko tri dana odležala u zamrzivaču te je dva puta isprana izopropilnim alkoholom 99.8% flushovima od 3 minute, a u procesu je i treći flush koji ce ukupno trajati 10ak dana. Materijal je nakon flusha ocjeđen kroz obično cijelilo, ostavljen da malo odstoji da se slegnen i odvoji ostatk materijala od otopine zatim je sve filtrirano kroz filtere za kavu. Tako sam dobio iso ulje i dva razreda ispranog kifa koji je kasnije upotrebljen za mjesanje sa uljem da bi se dobila fina, ljepljiva i dalje ali ipak (meni) malo prakticnija smjesa Watercuring se nadam da radi, jer proteklih dana su cvijetovi unutra smrdili k'o sam vrag Plan mi je isprat to do kraja naravno, no onda bi odradio bubble hash pa za ostacima od bubble hasha u isopropil na 10ak dana da bih na kraju "valjao" to jedno u drugo da dobijem jedan viskopotentni hash od ovoga, iako sam kratak sa izopropilom ali nesto ce se smislit vec! :D Dio koji ceka... EDIT: Dugujem vam od prije slike "velike" :) Nije bas otrimana, nisam smatrao da je to potrebno kao sto je bilo kod ostalih... :respect::vutra::respect:
Smoke report Došao je napokon trenutak da i ja napišem report djela naših ruku! :D Nakon 5-6 dana mraka pa 3 dana danjeg svijetla (bez sunca, oblacno je bilo) sto je ulazilo kroz prozor u sobu, pukla jedna od dvije glavne grane (topirana je bila na 5.-6. katu) i tako nakon dva dana sušenja uzeli smo jedan manji hed i stavili pred fen za kosu , on tj. oni su izgledali ovako isto je odmah otišlo u rizlu... Greška je bila nadobudno smotat sve. Ljudi dragi, nisam se ovako napušio godinama vjerujte... Nismo pljugu završili a vec sam pitao dragu da se odemo prošetat malo jer sam se osjećao kao na manjoj porciji gljiva, a glava je radila 300kmph Nakon par sati rollercoastera u našim glavama, stvari su sjele na svoje i tako smo mi odlucili za sljedeću pljugu stavit samo trim ... Opet smo stali na pola pljuge :D :D Toliko o radu... okus nisam previše doživio, ali miris je vrlo voćni, a tokom rasta je jako dominirao mris zrelog Manga. Da me netko prije vog growa pitao dal znam kako miriši zreli mango vjrv bih rekao da znam, ali kakav je zapravo miris ne bih mogao zamislit, no sad je urezan u moja osjetila njuha :D Po svom laičkom mišljenju rekao bih da je Myrcene u ovom slučaju bio najdominantniji terpen... Mogu samo reći da sam presretan, napokon sam se napušio kao dijete :rofl: Miris prekrasan, biljka zdrava i idalje sazrijeva. Jucer sam joj vrati konstantni mrak te ju je napalo nepoznato stvorenje koje joj je procjepalo tijelo i zabilo štapić u njega Ubrzo nakon toga zatrpao ju je i led u nadi da će joj trihomi požurit da joj više skratim muke koje traju već 8 dana.. Kasnije ću još editat Smoke Repor za manju koja je ubrana 11.5. Na vecer... Ne mogu sada jer mobitel divlja, pa gubim živce zbog čega si samo otežavam život... :) EDIT: Malena se nije tako (za moje pojmove) krajnje impresivno prezentirala svijetu, al kad sam joj dao priliku da se ''izdobiva'', osuši i malo odsjedne u teglici, pokazala je svoje... Njezin miris mi je iskreno malo teže opist, rekao bih cvijetno-kiselkast, ali realno nemam pojma kako bih ga opisao :D Okus, kao i inače, ja to ne osjetim baš. Mislim da mi je jezik malo otišao k vragu :rofl: Rad; Indica bez sumnje... Što se vidjelo i na njoj tokom rasta i veličine/debljine lisnog prsta. Puca na sjedanje ili barem da se nasloniš malo na neki zid ili ogradu, ovisno gdje se nalaziš :D Za razliku od gore navedene ''kanabinoidne atomske bombe'' ova je malo humanija prema mozgu i njegovim funkcijama :) Primjedba mala je što su njeni vrhovi dosta prozračni, ona je količinski jako lagana, te rad joj ne traje duže od recimo sat-sat i pol veremena. Mislim, traje on na neki svoj način ali srž ( ako tako mogu nazvat) nestane u tom određenom vremenu. :) Eto toliko od mene, nadam se da sam uspio dočarati te da to sve ne zvuči kao ''pile of shit comment'' :D :D Obajvit ću još kada i konačno osječemo tu veču pa kad se i ovo što je otpalo ranije malo kjura, obavjestim!! :) Evo slike ''manje'' Uživaj te ljudi i budite živi, zdravi i smirenih živaca !! :ljubav: :rolleyes::respect::vutra:
Molim za mišljenje! (tko god ima ikakvo, neka napiše...Nije bitno da'l je siguran u njega ili ne) Kao što znate sve, situacija je trenutno klimava i škakljiva, u najmanju ruku... Velika djevojka je bez svijetla od 11.5. odnosno 5 dana! Pistile na popcorn-ima su napokon krenule tamnit (barem neki znak sazrijevanja), trihomima je glava mutna i mlječna ali tjelo na dosta njih je i dalje relativno ''kristalno''. Sutra bih je najranije sjekao, ali AKO IMA IKAKVOG SMISLA ostavit još u mraku, bez da to na kraju učini više štete nego koristi, ja bih je ostavio još. Tu mi treba VAŠE MIŠLJENJE, dal ima smisla držat i dalje u mraku ili s tim samo pogoršavam!? Mislio sam možda joj i poskidat lišće, ali nisam siguran dal to UOPČE ima smisla radit (kao da svu energiju sad pošalje u cvijet)... Molim, prosim i žicam za pomoč i mišljenje! P.S. Zadnja tri dana puštam danje svijetlo da ulazi kroz prozor do podne i onda zatvaram grilje/šalufe/škure (kako god)... Tako da ona s tim dobije cca 6 sati nikakvog svijetla, u nadi da će ona pomislit ''Jaoj pa to zima stiže, dani su jako kratki, a sunce slabo i nikakvo''. Ali nisam siguran na bilje baš razmišljaju na taj način :rofl: Hvala unaprijed!!!! :respect:
U nadi sa većom mogučnosti preživljavanja i sigurnijim domom, malene su migrirale daleko od mene i moje prisutnosti :plac: Za sada žive pod ljestvama, a uskoro će dobiti bolju sobu od te :D Udomitelji su im dobri, dragi ljudi, još su početnici ali gdje ima volje ima i nade...No sve ćemo vidjeti u narednim mjesecima! A doma u malom vegetacijskom boxu sam ostavio jednog supertoppanog autića, samo dok ne naraste dovoljno da se bori sa divljinom šikare urbanog grada smiley9934 :respect::vutra:
Hvala ti Dzankiii!!Bio si prvi da im poželiš sreću na početku, a sad si prvi da im ispoštuješ kraj... :respect:eyessss: Ma zadovoljan sam, ne bih se žalio. Sve ovo skupa je bilo jedno iskustvo vrijedno svakog trenutka! ;)
Predposljedni Update za Velike Djevojke Nisam pesimista, ali nisam ni vjerovao da će sve to proći kako bi trebalo. Od njih 8 na samom početku, ostao sam sa 4 koje su pokazale preflower pistilom. Od njih 4, samo 2 su odlučile držat se tog spola do kraja, ostale su otišle u Transgender populaciju. Ostavio sam 2 cure i jednog herma što je tek pred sam svoj kraj promjenio spol, od njega sam dobio max. 15ak grama prozračnih i praznih hedova sa izrazito čudnim mirisom (njen harvest nisam bilježio nit slikao). Sve je to bilo oke, on mi je poslužio idealno dok sam čekao ove 2 djevojčice.... No kako život baca razne šale i pošalice tako je i meni bacio gazdaricu na vrata da me tjera van iz stana (razloge i detalje ću izostavit, jer nije povezano sa growom), nakon što je gazdarica izašla iz stana sa najavom da se vraća sutra-prekosutra (što se nije dogodilo) nije bilo druge nego rastavit cijeli box jer je zauzimao cijelu jednu prostoriju, ovako je izgledalo I tako nakon rastavljanja, osjekao sam manju (bez ikakvog ispiranja i osušene zemlje) jer je šatro bila zrelija i stavio da se suši koliko stigne, a veliku pošto je imala još tjedan i pol do dva bez beda, sam stavio u putnu torbu. Ako se gazdarica pojavi da ju ne vidi, a ona da dobije par dana mraka u nadi da će ju to ''ubrzat''. Jučer smo saznali da do nedjelje možemo sigurno bit u stanu pa sam joj nakon dva dana u torbi i mraku lupio flush sa nekakvih cca 35-38 litara vode na njen pot od cca 15-18 litara. Ona je idalje u mraku i bit će dok joj se zemlja ne osuši, odnosno dok ju ne odsječem. Dal je to pametno ili ne, ne znam, ali svjetlo i reflektor te dio boxa je prebačen na drugo mjesto da bi malene prinove (sweet candy i dva unknowna) mogle nastavit sa životom na nekom boljem i sigurnijem mjestu, barem se nadam da je :D I tako...eto to je mohja tuga ovih dana. TRUDIO sam se jako oko njih, stvarno jesam i zato bih nazvao ovaj projekt USPJEŠNIM jer iako se sve ovo izdogađalo, harvest se ipak desio ali ni to mi nije najveća motivacija za nazvat ovo uspjehom...Uspijeh bi rekao da je samo zdravlje biljaka, manja je imala tek 2 ili 3 suha listića, a velika nema ni jedan jedini suhi ili žuti list. U jednom trenutku negdje u 4.-5. tjednun sam ju maaaalo pecnuo i to je sve što sam joj učinio na štetu! Opaske i zapažanja: -Pod broj #1 što sam još u vegetaciji odlučio napisat kada dođe kraj je; ako topaš jednu, topaj sve! Isto i za vezanje. To svi vi iskusniju znate i sami, ali ako itko od ''početnika'' bude čitao ovaj post nadam se da će prihvatit savjet. -#2 Uradi Lollipop... popcornovi po cijeloj biljci stvarno nisu neka nagrada, pogotovo kad senešto desi pa skidaš ranije a oni svi još nezreli... -#3 primjeti sam, na očigled, da sa mikorizom rastu bolje i zdravije, isplati se! (kod melase nisam baš puno promjene opazio, a moda nisam dobro gledao :D iako ću ju sigurno nastavit koristit zbog njenih micronutrijenata) -#4 Ako imaš mjesta, stavi u što veće potove! Ja sam se zaeobo gadno jer sam izmišljo toplu vodu sa malim potovima pa sam dobio i male biljke( iako ovo već svi znaju, ali čisto da naglasim) -#5 bez tanjurića/pijata/podloge bilo kakve za skupit ''leek out'' NE KREĆI! Za'ebat ćeš si i box i sobu i izgubit ćeš živce.... Eto toliko o tome svemu, avantura nije gotova... Kako će se dalje odvijat i koliko često ću bit u stanju i mogučnosti viđat svoju djecu u tuđoj kući, ne znam... Nadam se da ću moć dovoljno da znam šta se događa, a i da bacim koji Up... :) Evo nekih slika mog patuljka koji dan prerano ubranog na žalost... Trenutak prije smrti... Smrt... Finalni produkt... Dijeca su prebačena na sigurno, ali isto su bila cca 24 sata u mraku druge torbe :D Još ću Updejtat kad skinem veliku, objavit ću i sve podatke koji idu uz to. Od finalne količine ( mala je siguno :D ) do smoke reporta, kojeg ću napisati ovdje jer ne znam ni strejn ni breedera... LJUDI HVALA VAM NA POMOČI ničega od ovog ne bi bilo da nije vas!!! Neću imenovat svakoga posebno, ali svi ljudi kojima sam se sam obratio, a i svi koji su uskakali sa savjetima tokom cijelog projekta, od početnika do iskusnih pa do mentora Smoka! Svima vam veliko hvala! Ali ovo je samo početak i prva stepenica ka jednom novom načinu života kojeg ću teško zaboravit i zanemarit! Ljubim vas!!!! EDIT: Evo ipak koja slika djevoke iz putne torbe, sva je jadna izlomljena. Da ne kažem supercropana... :D Malo je prljava od flusha ;) Slika nekog srednjeg heda, glavni tj. veliki su pognuti dolje pa ih nisam slikao jer sam fotko samo na brzinu... :rolleyes::respect::respect::respect::respect::respect::vutra: :sun2::let::sun2: :wave:
Evo malo prinove u 12/12 boxu :) Prebačene jučer u 25. i 26. danu života, na žalost žuri nam se... Lijeva je Unknown, manja i starija... 26. dana od nicanja Desna je Sweet Candy, mlađa je 1 dan ali daleko snažnija i naprednija I zajednička :D
Hahah super onda ako je tako!! :D
Može li mi itko reći malo više o ovome?
Nene sve je staklo. Prozirno i čisto, to.je zbog svijetlosti ispalo mutno, a i mislim da bih tesko skinuo i da je difuz... No na srecu nije :D @.i. misliš da bi stakla iako prozirna svejedno mogla umanjivat snagu?
Od danas vege box pod 160w led :D
OBAVJEST! (Marketinška Obavjest) Danas u popodnevnim satima održat će se izložba MakroKanabinoidne fotografije na našem najdražem sajtu :rolleyes::vutra: Autor fotografija je moja draga! Inaće autor također gotovo svih fotografija na mom dnevniku :) Tamatska/konceptualna izložba bit će u thread-u Vutra Macro Photo (close up) https://www.vutra.org/threads/vutra-macro-photo-closeup.7686/ Eto malo da začinim svakodnevnicu na sjatu i van njega. Izložba se svakako trebala desit u sklopu Cannabis Festivala kojeg smo planirali održat ali....covid19 :D Do daljenjeg uživajte i prođite na izložbu, bit će naravno i besplatne cuge i hrane, kako to već na izložbama biva! :D :respect::sun2::)):popcorn:::respect:
Prođe dva tjedna od zadnjeg posta...Dogodilo se dosta toga, ostao sam na samo tri, s tim da mi OPET jedna od njih baca jaja. Kod nas jajima nikad kraja, nevjerovatno xD Ali ako ništa drugo zadovoljan sam sa ovima koje su ostale, skromne ali slatke. Ovog novog jajana ću vjrv u ulje pošto je i onako debelo u cvatu pa vjerujem da će kanabinoida biti :) Stigao mi je i Plagron Alga grow, Plagron Alga bloom i Plagron pk od čega sam za sada koristio samo grow na novim djevojcicama u veg boxu, kojima je odrađen FIM i FIFT(fuck i fucked twice) odnosno popravljanje popravka FIMinga :D U 12/12 boxu: 48. dan režima...Temperatura dan između 23 i 29 a noć ne ide ispod cca 17... Zadnje zaljevanje u srijedu su dobile samo vodu, a prije toga 8.4. boost i melasa za dvije, jedna nije dobila melasu jer ima mikorize u zemlji. Danas sam ih mislio počastit sa Plagronom nakon sve te silne Plantele, ali čekam mentora da vidim da li ide i bloom i pk ili samo pk :) Evo stanja... EDIT: Tri najveće proklijale 5.4. a ostale za njima... Dvije su odrađen je FIM na dvijema, na jednoj orginal FIM na naćin da sam htio TOPat ali dva dana kasnije skužih da je FIMM, a druga je planirano dobila FIMM ali sam ga za*ebo i to dva puta pa ga nazvah FIFT(fuck i fucked twice) dobila je vrlo osebujan izgled nakon toga, vidjet ćemo kako će ispast :D Od gnojenja su jedino tri velike dobile melasu prvi tjedan a pred 3 dana i Plagron Alga grow :) Režim je 20/4 na manualno isključivanje za sada :D I dalje 120w ali uskoro stiže još 40w ali svakako ne planiram dugu vegetaciju s njima, barem ne s ovima što ću zadržati za indoor ;) P.S. Na poklon mi je stigla Gorilla Breath Humboldt seed te nju planiram kada sajt bude dostojan bacit u Out! :D No sve u svoje vrijeme
Tri jučer proklijale, jedan klon(monstercrop) :D 120 led 6500k A našao sam i dva magneta :banana123::watch:
Grbav i zadebljan :D
Ne bi toga bilo bez vas i:rolleyes: :respect:
Izgleda sve u redu, ne čine se spaljeno i crop je za sada super :)
#67 34 dan 12/12 Dvije manje su sinoć dobile punu dozu plantele i mislim da ih je malo pecnulo, vidjet ću do večeras pa ću ih možda isprat. @kek stavio sam tanjuriće nekakve ispod ;) Ova najduža je ipak cropana isto. Sada su svi cvijetovi na manje više istoj udaljenosti od žarulje +/- 5-7cm to je najbolje što sam mogao u ovom trenutno, samo se nadam da ce podnijeti bez stresa taj crop. Svijetlo je spusteno oko 15ak cm a i neki od potova i puno ih je ljepše vidjeti ovako u ravnini, jedan je dio kao amfiteatar :D Slike od sinoć Novi crop @mr.Smooke_Allot I ovdje su listovi od manjih, nešto su se savili vrhovi, nadam se da ih neće jako opeć :respect::rolleyes: Također bih zamolio moderatore da prebace dnevnik u hps ako smataraju da treba, cijelu veg sam koristio iskljucivo led, a i sada koristim jedan reflektor led 42w uz hps
Capito, grazie mille! :thumb: :mario::
@mr.Smooke_Allot Da li pod ranije misliš negdje na početku i u toku stretcha ili kad krene bujanje i razvijanje cvjetova?
Ful me zanima kako će to izgledat i dal ce stvarno to čak i bustat te cvijetove ::listomahanje:::bocni::::volimj::
Croping ipak odrađen...na jednoj. Ovo nije najviša na koju ste ciljali, ali joj glavna koala strši 10-15cm od ostalih vrhova. Barem je stršala do pred koju minutu :D Na svu sreću vanjski dio stabljike ostao je ne oštećen
Kolega moj dobri... Ne razumijem, zašto bi kupio pijate da mi bude jednostavnije ako mogu gubit živce i vrijeme na za*ebavanje oko ovoga? P.S. hvala na ideji...Da sam se samo sjetio toga, kupit pijate :D :rofl: Sretno i tebi:respect:
Hvala vam ljudi! Odoh ga oderezat ::banjahanje::
Haha preteško bi bilo jer je žarulja na kablu od metar i nešto kojeg sam samo naslonio hps reflektor (koji visi na špagicama nekakvim) koji je dovoljno blizu da ako samo pustim limenku sa zaruljon da visibit ce ispred venta. Tako da je to sve dosta klimavo pa bi mi išta osim limenke piva bilo preteško za sve to...Uslikam kad im svane dan ;) @.i. to sam se i dvoumio, dal im nakon rezanja treba odmor ili energija
@.i. ima razlike ako kidam dok spavaju ili je isti vrag? Vjerojatno režem, ali mentor je pitao da mu uslikam, pa cu ga ispoštovat i pričekat da vidim šta ima za reć @Vutrajojo sada ovo sa limenkom funkcionira, a pošto sam napravio jako na brzinu i amaterski bojim se da bi mi nešto keramicko bilo preteško za ovu ''instalaciju''
Problem temperature je rješen!! Po savjetu Vutrajoje napravio sam kamin...Štednu žarulju sam stavio u limenku i to stavio ispred venta za miješanje zraka! A temp se svakako digla na 15-16 tako da ce sa ovime ici ja se nadam barem još dva tri stupnja više. A s obzirom da mi temperatura nekada ne ide preko 24 preko dana, oscilacija nije tako velika....Ovaj reflektor sam maknuo sam jednom trenutku i krenule su biti ''tužne''i kad sam ga vrati one opet sretne, a ne smeta mi i ima 4000lm pa reko zaašto ne :D Cropat necu ništa jer se BOJIM JAJA!! Moš ga jebat...Sljedeći grow budem cropao, kad budem puno bolje organiziran, ovo mi je prvi ozbiljan grow jbg Šta da radim sa tim listom?
Dame su jele... Pošto su nepokretne, ja ih hranim, a za njih 4 mi je trebalo samo sat vremena +/- :D Ekipa ne znam kako to funkcionira kod vas, ali kod mene jaako sporo. Jos nemam nista ispod potova pa moram vadit van, stavit na tacnu i onda svesto izade polako vraćam opet nazad u pot dasene razbacujem :whato:::)) Evo i ponosne gospođice što već 3 dana ne baca jaja/banane! Ali zato ima rane i opekline A i ostatak ekipe... P.S. Da režem ovaj spržen list(post prije)?
Haha super ideja :D Svaka čast jojo!
Onda oke valjda, ispod 13 na svu srecu ne ide. To je neka krajnja granica boxa, nadam se da ce tako i ostat...Ili ic na bolje :D Zadnje dvije noci je 15 pa sam kao bar malo zadovoljniji :D I hvala ti na info!! EDIT: Cak sam citao na stranim forumima da je najbolja/optimalnija temp izmedu 18 i 21/22
Hmm...ako je temp tako niska samo noću, znaci li to da onda ima stagnaciju samo u procesu fotosinteze, ili se pak to odnosi na kompletan razvoj i u periodu dana? Nadam se da ne cjepidlacim sad sa puno pitanja, samo me znaima, a net mi ne daje bas odgovore koje trazim
A nebi ja da je njima zima :D:D Sta se uopce tocno njima dogada kad temperatura ode ispod 16 (procitao sam na Grasscity da je to nekakav minimum)? Znam da im je stres, ali kakav, opet jaja ili slabljenje kompletne bioze? Stavio sam van jednu na pocetku 3. mj. nikakav ozbiljan podhvat, vise pokusa radi i kad sam se vratio ona se smanjila od te zime za vise nego duplo. Kao da se pojela sama :D
Nakon što su me upozorili za tu 'ebenu grijalicu nisam ju vise koristio, ovo su nekoliko dana stare rane. Na meni i njima :D Krenuo sam sada sa raznim planovima grijanja, a da bude sto manje stresno za.njih a da se ta temperatura što više zadrži. No imam nekoh sitnih pehova,tecimo kad sam ukljucio plin da grije, odma se potrosio jer je boca bila pri kraju, a stvarno nemam 80kn za novu(kao ni novaca za grijalicu za akvarij) :D Tako da sam krenio ložit i držat vrata otvorena od tih soba, ali moram.onda bit u mraku da bi i njima bio mrak hahaha Ludo je trenutno stokod mene sto se tiće 'kućne klime' :D
Evo sta mi je kalorifer poklonio... Prekrasno... :fuck:::ludak::
Hahah ma ložio sam u 12. i 1. mj. a pošto sam stacioniran u primorju do sada nije bilo potrebne ložit, a iskreno nisam imo ni s čim :D Dofuro sam sad nešto drveta iz firme pa će bit za koji dan... Nema vise nista paljenja kalorifera da grije, skup je i ne preefikasan, a ova dva tri puta što sam ga palio u boxu evo osudila se grana i list pored njje od toplinskog šoka. Kasnije kad ste mi rekli da to ne valja radit a i vidio sam posljedicu (na svu sreću jedan mala grančica i jedan list samo) onda sam jučer svako malo dolazio ispred ulazne (pasivne) rupe na dnu boda i puhao fenom sa vanjske strane da se mjesa vrući i hladni zrak prije nego uđe u box ali to tek bogami nije nikakvo dugoročno rješenje :D Još mislim da jebe temperaturu jer sam ja pod od boxa napravio sa rupama fi50mm tako da ima protok i cirkulacija zraka i odozdo (ide pod od sobe, dvije stiroporne ploče pa grede 70x70 mm i na njima OSB ploča koju sam uzbusio s tim rupama). Ali ugl. od danas će tamo plinska grijat,zvuči kao da će to puno trosit plina, ali imamo istu bocu od 12og mjeseca i još je živa, a i kuhano na nju i grijati smo jedno vrijeme s njom. Ostalo je jos mjesec-mjesec i pol growa. Izdrzat ću do tad, a svakako uskoro treba novi plin :D Stavim u edit slike izgorjeli grana, obećao sa sinoć ali sam zaspo oko 7tako da ću danas to odradit jbg... Vlada nije frka :D Hvala druže i velik :respect: :rolleyes:
Ispuh ukljucen, grijanje u sobi također! Popratim situaciju do veceras, i sutra kako ce biti pa javim @Pablito preko noci mi je svijetlo 20-08, kuca se tek od danas grije, ali soba sa boxom je nesto dalje od sobe s peci, neema se centralno jbg :D
Ma to @budalin uvijek volim kad se ti pojavis u temi, hvala, cupat cu, pazit cu i grijat cu. Jbg nece biti grijac za akvarij ali upalit cu plinsku u toj sobi, malo po malo, samo da boxu bude bar 16... Dva za kucu sam isto rjesio pa cu malo i vrata po otvarat samo da im mrak bas ne narusavam. A mentoru se svašta dogada ovih dana pa da ga ne pilam za svaki vrag, pitao ovdje i eto odgovora :D :respect:
Sve bi to bilo razumno da sam ja nju rezao, ali nju jedinu ni pipnuo nisam. Cak ni LST... Uslikam kasnije samo nju i jaje ako nadem, ali nadam se da te slike nece biti...Kazem ti, u zadnja 2-3-4 dana sam nasao jednu samo, ne otvorenu...
Tako i planiram...Mogu ja nju izvadit ali ju cijelu izmradam i ocesem od box dok ju izvucem van, a ne znam dal ju to jos dodatno stresira. Koja je vjerovatnost da pokoje ne pronađeno jaje na kraju stvarno i opraši druge? Jer ako ce samo biti to da ce ons na kraju imat nesto menki...boze moj, prezivit cu to! Ni prvi ni zadnji put ds imam hed sa nesto sjemenki unutra, nije kraj svijeta. Samo da miostale ne sjebe
Toga se i najviše bojim...Ona mi je najrazvijenija i s neusporedivo najviše vrhova pa se pokusavam borit s njom/njim. Iskreno u zadnja 3-4 dana sam nasao samo jedno jajce, a postaje sve teže i teže pronalazit ih kako se cvjetovi razvijaju... Zanima me jel bacaju one jaja i u sred samog cvijeta ili samo na početku gdje grana od cvijeta krece, odnosno na onim rašljama gdje se odvaja grana od grane odnosno stabljike?
Na banane i mislim. Cvjetaju one ali tu i tamo se pojavi cahura sa bananama na doljnjim granama, pa to kidam. A da bih dobro vidio i sve pokidao moram ju izvadit iz box a to je proceduraa...pa samo nastojim izgurat do kraja bez neplaniranog oprasivanja. Sta mislite, koliko bi mi crop na drugoj polovici cetvrtog tjedna povecao rizik za bananama? Recimo na toj visokoj, koja je vec bacila koju bananu do sada...
Vjeruj mi da bih, croping mi.je vise ljudi preporucilo ukljucujuci i mentora, ali sam ih vec previse izgubio zbog jaja pa me strah da ne bude još više. Dvije su mi ful poravnate i medusobno.i jedna s drugom. A ostalim dvijema sam (posto nisu topirane) glavne vrhove poravnao sa ovim dvijema, tako da je svijetlo od svih 'main vrhova' jednako udaljeno. S tim da jedna od dvije koje nisu poravnate je relativno niska pa se nadam da 5 cm +/- od vrha do vrha ne igra preveliku ulogu. Jedino ova duga sto sam ju rastegao po dužini boxa jer je metar duga i bez ikakvog treninga, pa sam ju samo.polegaopo dužini da bi sve dobile svijetlost a i da ju spustim u ravninu sa ostalima. Ne znam, strah me bilo kakvog dodatnog stresa jer su vec sklone jajima, ali za sad se da kontrolirat
Eh još da mi hedovi imaju hedove... hehe
24. dan 12/12 Temperatura pred samo paljenje je bila 13 iako sam palio kalorifer 2 puta po 30-40 sek. do minute max. Čak sam i krenuo gasit ispušni vent... Usprkos niskoj temperaturi jedan izgleda kao da se spržio, a s obzirom da je među nižima to mi baš i nema smisla... Ima neko ideju šta bi to moglo bit?
23. Dan na 12/12 Temperatura preko dana i dalje ne ide preko 24 i ne spusta se ispod 22 ali preko noci hoce i do 15-16 pa sam poceo malo kalorifer palit po minutu, samo dok sam ja tamo da se malo ispus hladni zrak pa ga ugasim, ne znam koliko im odgovara kad takav ugrijani zrak puse po njima... S vremena na vrijeme ubijem koju musicu, neem je posut po zemlji pa se nadam da ce on odradit svoje, iako nije ulje nego prah. U međuvremenu skinuo sam jos fanova iskljucivo sa glavne stabljike (main stem ili kako god) samo na jednoj topiranoj skinut je i najdoljnji sa jedne od dvije glavnih stemova-peteljki-stabljika haha Nisam.primjetio da se bune uopce na rezanje, pa se nadam da mi.nece bacit neka jaja zbog rezanja u cetvrtom tjednu. Ova duga, sativa, je i jajonoša sa prošlog posta ali nakon sto sam joj odstranio tu cijelu granu i ovu sto je rasla paralelno s njom, drugi jajonja sa nešto više testosterona je uklonjen,a za ovu sto je ostala se nadam da necu vise nalazit jer sam joj izbrojao 26 vrhova sto je neusporedivo sa ostalim curama u boxu... Mislim da cu samo cupati koliko mogu, ako uopce bude jos, ali van necu dat tako lako. Ona je i onako.najmanje stresirana od svih, ne znam sta joj je :D Evo slike pa da vidite :) Do sljedecih promjena i dogadanja uzivajte i :respect:
Zadnje zaljevanje samo BOOST puna doza, dobile ga po prvi puta a sredina im treceg tjedna...Tako da komotno mogu i nastavit s njim do daljnjeg, naravno uz Plantelu Cvijet koju smo ovaj puta izostavili cisto odmora radi. Rastu ko blesave, ocekivao jesam da ce rast ali ne ovako. Pogotovo ova sativa dominant tanka al dugacka skoro metar... Kad covjek dođe u box osjeca se kao u tropskoj nekoj šumi koliko banana ima :D Naravno, kako to kod mene i inace bude, na najboljima, odnosno najprogresivnijma. Ali neka...one meni kidaju zivce ja njima glave :D Iz nekih banana kao da i neka pistila raste, malo me to zbunilo ali skidam svejedno, neda mi se riskirat. Od kako je HPS u igri temperatura je oko 23-24 dan, a noc oko 13-14-15 ovisi kako kad i dal je prozor otvoren ili ne... Odrađena je i blaga defoliracija, nista strasno, samo one koji diraju zemlju i oni koji bas nikakvo svijetlo ne dobivaju. Prvi grow mi je pa se ne bi previse zajebavo, a vec se bananiraju. Vent sam nakon stavljanja (duuugo cekanog) HPSa zamjenio sa ispuha na.doljnjem dijelu stavio sam ga tocno iznad reflektora od lampe i po savjetu mentora @mr.smook_allot ostavio i unutrasnji i ispusni vent ukljucen 0-24 Ako sam nesto izostavio recite/pitajte! Evo i par slika sto je draga slikala i kaze da su joj sa HPSom lijepse, a tko sam ja da tu onda ista kazem kad je djelo njeno a istvarno ispadose ljepse nego pod ledom pa mi sve neke linije budu, a i nisam neki fotograf :D A evo i jedne jajonoše
Spirulina je alga, hrpa minerala, zeljeza, b vitamini i te stvari... Moringa ne znam ni sam sta je, neko drvo bitce :D A ovo a mrkvom i jabukom ostavim da se usmrdi tek toliko da mi smrdi box po pokvarenim jajima :D EDIT:Taj "udjubreni mix" razrjedujem 1/9 sa ostajalom vodom. Ph uvijek oko7 i nize, koristim neki lakmus za akvarij
I jos jedna stvar da nadodam sto se gnojidbe tice.. Osim sto folijarno prije gasenja prskam caj kadulje i maticnjaka razrjedjen sa vodom i malo zeolita te dva puta sam dodao po 3 kapi nekog tekuceg zeljeza Agrolit. Ostavljam i litru vode u staklenoj boci sa malo mrkve i sredinom jabuke ali stvaim uvijek kasiku moringe i spiruline. Ne znam da li im to sta pospjesuje ali nisam ptimjetio da se bune i sve su zdrave, barem mi se tako cine! :D Sta mislite o tome?
Iz ovih stopa! :)