U novu godinu je najbolje uc novim growom :D Ovaj put ulazim s potpuno novim setupom...imam setup za vege i flowering. 10 dana će biti pod 18/6 u vege boxu,a onda idu na 12/12 u flowering pod HPS. Nažalost zbog problema s strujom (podno grijanje mi opterecuje struju),odnosno nedostatka iste,dok to ne riješim growam tako kako sam opisao.Zbog toga sam odustao od med growa jer ne mogu radit vege s HPS-om. Menke su: Big Bang GHS : I BlueAutomazar : Flowering : Režim 12/12 BOX: 120x120x200 SVJETLO: HPS 600w VENTILACIJA: 2x clip fan,1x aksijalni upuh i turbina na ispuhu + filter Vege box : Režim 18/6 Širina: 60 cm, Visina: 71 cm, Dubina: 31 cm CFL 30600 lumena :D Zajedno setup izgleda : Zemlja je POT H Gnojiva : (+ supervit) Ovom growu cu posvetit vise paznje i vremena nego tekucem,koji ce uskoro zavrsit. Planiram radit ulje za sebe zbog mišičnih fascikulacija i grčeva,najvjerovatnije uzrok kraljeznica,hernija diska itd. Trenutno su menke na klijanju. Posude smart pot 15 L
@VenloNL točno :D
Nije mi vrag dao mira...od 16h probao sve 3...radio sam pauze od 2 sata. Royal creamatic - hmm...slabo,nisam osjetio nekakav poseban high...ali rekao bi uplifting sorta,podiže raspoloženje a body high iskreno nisam osjetio. Big bang - zemljan okus,klorofil jako osjetljiv...i definitivno couch lock sorta...zabudalio na 1h,gotovo pa neznam ni kako mi je prošlo tih sat vremena... Blue Automazar - moj favorit,okus izvrstan - citrusi/limun ali slatkast aftertaste,nije couch lock već vrlo opuštajuć feeling s velikim osmjehom na licu...onaj osjećaj da te ništa ne može bacit u bed,a body high itekako osjetljiv...noge djeluju teške dok se leži,ali kad se ustane shvatiš da si samo dobro napušen :) THE END!
360gr suhog...neznam kako sam zadnji put dobio manje :) Čekam još 20tak dana curing pa ću probat... S obzirom na veliku udaljenost leda i cinjenice da su auto u pitanju kolicina je super...hans ima veliki potencijal samo treba sadit fotoperiodne i vegetirat ih duze i naravno blize spustit panele:)
300gr suhog...150 ide u ulje,150 u dim :) Smoke report još malo... Zadovoljan kvalitetom budova i količinom,ipak je velik dio floweringa odradjen s samo 2 hansa + na priličnoj udaljenosti od biljaka jer ih je bilo 6...ali to je nekakav prosjek za automate 50gr po biljci :)
77.dan Harvest! :) Svašta mi se izdogađalo...bio par dana sluzbeno na putu,zaboravio zalit,osušilo se sve...pa zalio,pa flush radio...i sad odlucio da ide pod nož. Sad se suši u boxu pa se javim s smoke reportom :)
Ma sve OK Neka to sad završi :) Idemo dalje... Dobile punu dozu Bloom + Bud Candy + 1/2 Grow + Big Bud + SuperVit
Bacim oko kad dođem doma s posla :)
Aj budemo vidjeli...ocekivanja su visoka :)
64. dan Danas sam ih malo pipao :vozdra: Ono što mogu primjetit,a defitnitivno nije bio slučaj kod hps-a...sporedne grane su poprilično razvijene,čak i niže gdje nema svjetla...ima cvjetova posvuda,penetracija je bolja nego kod hps-a...hedovi nisu XXL ali su iznenadjujuce tvrdi!
Ma samo vi rokajte :) Meni ne smeta spam u dnevniku...ako je u edukativne svrhe ;) naravno,nemojte pretjerat... :D
500w panela - 25c u boxu (ispušni ventilator radi na minimumu! razina buke => 0) ...dok je s HPS-om temperatura doslovno divljala,znala je nakon par sati biti 34C (a ispušni vent je radio na max,buka nenormalna!) Ono što mogu potvrdit je da 400w HPS PUNO MANJE grije ;)
Ali to je COB :) Ja pričam o SMD panelu. Moje mišljenje o hansu se temelji na njegovim rezultatima...a kolega haze tvrdi da hans led ima potencijal od cca 0.6grama po 1w što je...suludo i neistinito :zvezda:: Nije u redu širiti dezinformacije...netko će stvarno mislit da je 500w hansa jednako 250w HPS-u. A što se HPS-a tiče,neznam tko je rekao da je HPS smeće...da mogu birat,radije bi imao HPS nego LED,jer problem kod leda je što to isto svjetlo lošije raspršuje po boxu...idealna kombinacija s 3x hans led su 3 biljke,dok kod 600w HPS-a možeš utrpat 6 biljaka a da nijednoj ne fali ništa.Ali ja sam zbog temperatura morao odustat od HPS-a. Ja baratam argumentima,dokazanim argumentima...a to je da je LED po 1w potentnije svjetlo! A to ne znači da je HPS smeće,jednostavno ga gazi vrijeme...uskoro nitko više neće uzgajat s HPS-om. Realno 500w hans leda zamjenjuje 600w HPS u potpunosti.Jer LED bez problema odradi 1gram-1wat,dok je kod HPS-a to veliki uspjeh.
Haze,kolega...diskreditirao si se izjavom da je 500w hans led-a jednako 250-300w HPS-a,tu je meni što se tiče tvog znanja o ledu sve jasno...a sve što pišeš je neutemeljeno i bez ikakvih dokaza i argumenata. Da je u pitanju 500w epistar led-a (koji troši 200njak w),tu bi se složio s tobom. Sasvim površno znanje LED-u je dovoljno da znas da LED ima puno veći potencijal po pitanju grams per wat,dok je peak HPS-a 1w-1gram (mnoooogima je i to teško izvuć),LED ide preko 1gram 1 wat. Tu imaš sve rezultate s hansom http://www.ledgrow.eu/test9.php Neznam što je bolje od cree i osram čipova u komercijalnoj proizvodnji LED panela...a ti koji znaš nećeš reć :) Za 270eu tvrdim da nema boljeg panela. Nema tu marketinga,sve je javno objavljeno i sve se zna. "Marketing" su ebay led paneli,gdje svašta pišu...a ništa od toga nije istina. Drago mi je da pratiš grow,posebno prati idući gdje ću baš testirat šta mogu paneli izvuć...
Trenutno pisem preko moba pa ne mogu uploadat sliku al imas sliku sta koristim na prvoj stranici...a cuj,sto god ti rekao nece ti koristit,svaka zemlja i biljka je prica za sebe,ne postoji dobitan ili ispravan recept koliko i kad gnojit,prati biljku...nemaju sve isti apetit.
Paneli su na 35cm,sinoć izmjerio...bliže ne ide,jer kažem,gubim širinu...ovaj grow je počeo s 600w hps,pa je 6 komada u boxu...idući grow idu 3 biljke,za svaku po jedan panel koji ću držat na 10tak cm od vrha. Otkud ti da je 500w hans leda ekvivalent 250-300w hps?! To je totalna glupost,hans paneli su među najboljima usudio bi se reć i najbolji led paneli money can buy,270eu je 150w. Paneli imaju još neutvrđen potencijal,ali se s njim izvalacilo gotovo 1.6gr po 1w.A to je jedino mjerodavno,uzimajući u obzir potencijal HPS-a od 1w-1gr,dolazimo do zaključka kako je 500w LED-a ekvivalent 800w HPS-a. Ovo nisu cheap ebay paneli,nisam lud da platim 810 eura da imam ekvivalent 250w hps:zvezda:::lol: Hans panel je izvukao 1gram za samo 0,64 KWH,tj. 97 grama suhog s panelom od 60w. Takav rezultat,ni približan ne očekujem u ovom growu...jer su paneli stigli prije mjesec dana tek,možda i manje...ali idući grow itekako očekujem,jer će distance to light biti max 10 cm i svaka će imat svoj panel.
Nisam jer imam 6 komada u boxu...ovako bolje raspršuje svjetlo...treba mi svjetlo i u širinu. Planiram idući grow samo 3 biljke,za svaku po jedan panel...i na par cm od vrha biljke lupit panele...
Prvih 10 dana bi samo vege opciju furao,nakon toga palio full...preporuča se izmedju 20-30 inch drzat led panele...
Ma...nisam zadovoljan s zemljom,neznam ni sam zašto sam je mjenjao...biljke su se požalile,pa se vraćam na terramagmu kojoj tokom cijelog growa ne treba N i P jer ga očigledno ima dovoljno u zemlji. Meni su pokazale kronični nedostatak N i P. A nemam naviku gnojit s vege gnojivom jer nikad nije bilo potrebe,pogotovo autoflowere.
@VenloNL Bez problema,ima iza dosta prostora...nekako sam ih stisnuo ispod panela...ali bi za dodatne 3 biljke morao podignut panele za 10/20cm...
58.dan Freakachu sam malo podignuo da se @L0oD ne ljuti :banana123: Napreduju OK,osim žutila gore spomenutog ništa se pretjerano ne događa...
Sad ide do kraja sensi grow :)
Listovi u roku par dana na 2 biljke dobile žuto/purple boju...my guess je da je zemlja ipak siromašnija od terramagme (s njom nikad problema),fali N (nitrogen) i P (fosfor) po meni...brijem da POT H treba dodatak gnojiva za vege nakon 30tak dana uz bloom gnojiva. Svaka zemlja nosi s sobom svoj mix gnojiva i timing...mislim da se nakon ovog growa vraćam na terramagmu...nekoliko growa isfurala bez znakova N i P def :)
Dan 51. Hans 1 = 171w Hans 2 = 172w Hans 3 = 161w Ukupno 504w pure led
:mario:: 3 komada su taman za ovaj prostor...4. ni ne stane...
Točno 8 dana...
Spojio kill a watt da vidim koliko troši 150w hans...i ostao ugodno iznenadjen :) hans 1 hans 2 Dakle s 3x hans 150w trebao bi imat minimun 500w pure led snage :clap::
Ja ću se samo ovdje javiti i priznat da sam prenapušen da čitam sve i pokušavam smisleno napisat nešto :D Javim se kad se izravnam :D :let::let::let::let::let::let::let: EDIT : @Brkato Prase Evo me :D Autofloweri su...koristim samo advanced nutrients...skidam kad mikroskop kaze i pokaze prve ambere :) Sto se svjetla tice,ovaj tjedan nadam se dolazi jos jedan 150w hans i mislim da ce to biti to od upgrade-a sto se ovog boxa tice,450W LED-a (i to pravih 450W) bi trebalo biti dosta...dalo bi se i 4 nagurat,ali nema potrebe...ne treba mi 600w leda...to bi vec bilo pretjerivanje...ako gledamo da Hans paneli imaju potencijal za 1.50grams/wat fakat mi ne treba vise od 450w.Čak i sad sve biljke lijepo napreduju i fino se popunjavaju iako nije idealno 2x panela. Što se YT tiče,a gledaj...naravno da ne mozes sve uzet zdravo za gotovo,ali generalno su neke stvari logične dobre bez obzira kakvu tehniku growanja koristio...defolijacija je super meni ispala,svi hedovi sporedni koji nisu mogli do svjetla su sad skoro na visini glavnog heda,dakle vrlo uspjesno i smisleno odradjena defolijacija. Autoflowere uzgajam za pušit jer mi pašu,slabiji su i to mi odgovara...critical i violator kush su me ubijali u pojam :) A sad si radim ulje za grčeve,50% ide u ulje 50% u dim...i sviđa mi se činjenica da ulje neće biti pretjerano jako.
Je razmisljao sam o tome :) Bit ce nesto za iduci update...
156149559
Dan 46. Malo sam ih bocnuo s gnojivom...izgleda da je POT H malo jača zemlja od TM...sad ide 2x čista voda... Ostalo sve OK,na oko se debljaju...za 5 dana dolazi još jedan hans i onda će to bit kako treba. Defolijacija radi! Svi sporedni vrhovi su dosli skoro na visinu glavnog heda! Što je fantastično !! Hvala John Berfelo na defolijaciji :thumb: Nije ju izmislio,ali je napravio kvalitetan video i uvjerio me. FREAKACHU
Pa...dobijes sve sto ti draga nam biljka pruža ;) Hans je napravio unazad 4 godine puno prototipa svojih panela dok nije dobio najbolju kombinaciju spektra :)
Nema ni hans full spektar...ne treba full spektar za kanabis ;)
Otpao kinez :) Ipak se odlučio na puno skuplje,ali sigurnije...
Jedna pink slika + info naručio sam još jedan hans 150w...dakle imat ću 450W hansa :D E sad bi sam sebi puknuo jedan lajk da mogu! :banana_rasta::lol:
On ima poseban tretman! :D
Dan 38. Dobile punu dozu ADN Bloom Inače naručujem kineza da pomogne hansu :D 300w epiled stvarna potrošnja 150w. Freakachu počeo cvjetat :D
Evo pošto primam dosta PP-a vezanih uz LED...subjektivan dojam je bio da slabo svjetli,ali to je moje prvo iskustvo s LEDom,sad nakon par dana ne mogu rec da slabo svjetli...ne mozes gledat u panel koliko je to jako,ali ovisi iz kojeg kuta gledas...ledice su odlicno usmjerene,nije kao HPS da raspršuje svjetlost svugdje...pa je tu bio moj prvi dojam,ali kao sto rekoh subjektivan,objektivno to stvarno jako svjetli kad gledas iz perspektive biljaka u ledice... Strpite se jos cca mjesec i pol dana koliko mi je ostalo do kraja,pa ćemo svi biti pametniji šta mogu hans paneli...mene najviše zanima grams per wat...jer ja bez 500gr ne mogu ulje radit :) Ako s ovim dobijem npr.400,znam da je riješenje još 1 hans u boxu i adio ;) Evo jedna pink slika :)
Ta potrošnja me zanima,jel troše 135w ili 150w...uskoro dolazi još jedan:)
Ni ne treba vise od 1 venta po panelu...možeš na panelu držat ruku koliko oćeš,lagano toplo...daaaaleko od vrućeg. U boxu sam skinuo 7-8c otkad je LED u pogonu,temperatura je sada 24/25c s time da je turbinski vent za ispuh sada na minimumu,na najnizoj razini radi zbog buke...a dok je HPS bio morao je radit na 4/5 i to je strasna buka bila...a temp 31c. Evo ti slika drivera...ni on nije nista posebno vruć,moze se dirat.
Uspio podesit white balance! :mario:: FREAKACHU
Ti ko' nasi politicari sprehas 'englenski' :D Inace taman se ustao a svjetlo jos radi,18/6 :banana_rasta: Odmah mi je toplo oko srca :D Sad samo treba podesit white balance na foticu :zvezda::
Našao negdje na internetu da je preporučljivo držat led na 20-30 incha...što ispada taman 50cm ako uzmemo 20 incha :)
Na 50cm su paneli...moze nize al onda je manje svjetla za biljke s strane,samo sredina ima svjetla u tom slučaju...ovako malo šire raspršuje svjetlo.
Himalajac kad sam već u ilegali idem do kraja! :D:D Neznam,dok gledas u njih nema sanse da te ne oslijepi,a sad ovako montirani...mislio da će to jače blještit :) Ako bude 1.5gr per watt sve im je oprošteno. 1 zanimljiv detalj koji fora izgleda u mraku...na parketu :) Na slici se slabo vidi al uzivo je bas fora.
Od sad na dalje idemo s lošim slikama :( Idemo dalje na Hansov pogon :) Prvi dojam,subjektivan,da to slabo svjetli...al budemo vidjeli :) Prebačeno na 18/6
28.dan Jučer dobile 1/4 doze ADN Sensi Bloom,Super Vit + Big Bud Krenule lagano s cvatnjom! Skinuo sam nevjerovatnu količinu listova unazad par dana,nebi čovjek vjerovao koliko brzo narastu novi! Svaki dan skidam one koje vidim da smetaju da svjetlo prodire do cola. I FREAKACHU!
Slažem se...al' ja sam išao linijom manjeg otpora,da radim nikakve preinake samo ubacit led da smanjim proizvodnju silne topline koju stvara hps :) Budem vidio šta ću napravit,ispuh iz sobe izbacit jako teško,box nije ni blizu prozora a preko cijele sobe ne vjerujem da ću razvlačit cijevi...to je ujedno i radna soba pa bi i smetalo. Ako postane neizdrživo neke radikalne promjene će bit...problem je kad su vanjske temp oko 13-15c...inače u toj sobi sam imao problema s vlagom i prije growa,jednostavno se stan prvi put grije a zgrada napravljena prije 6 godina,stan je bio roh bau,zidovi upili hrpu vlage s godinama i to sad izlazi van grijanjem...
U sobu...sobu svaki dan dobro prozračim...sve se vrti u sobi,sve počinje i završava :D Usis/ispuh,sve u sobi 11m2...
To sigurno neću radit :D Živim u stanu,novogradnja,PVC prozori itd...ne mogu nikako izbacivat zrak van... Eventualno prozor držat otvorenim,al opet već je 10 dana kiša/vlažno vani pa to nebi imalo smisla.
Odvlaživač nikako ne mogu izbacit,dnevno mi izvuče 6 L vode...vlaga ide na 90% bez njega :) Onda ću odgađat prelazak na LED koliko mogu,temperatura se penje na 32c...kažu zahlađenje za 2 dana pa budem vidio...