Pozdrav ljudi! Kao što sam obećao, otvaram polako dnevnik i nemojte zameriti ako nešto pogrešno radim. Svi smo ovde da učimo, pa i to kako se dnevnik piše! :D Semena su Sweet Deep Grapefruit od Dinafem, feminizirana, i upravo su izmilila iz zemlje tako da za sad sve ide po planu. Ima ih 5 komada i stavio sam ih u neku kutijicu u kojoj sam semena dobio, umotao u wc papir i dobro natopio. Toliko su isklijala za 3-4 dana da sam ih jedva od tog wc papira odvojio pošto su se svuda uvukle i umalo ih nisam slomio. Tako da ovo može da posluži nekom u budućnosti kao upozorenje - Čim krenu da klijaju kako treba, prebacujte u zemlju! Zemlja je Substral Terra Magma koju sam pomešao sa vermikulitom, otprilike 8 kila zemlje pomešano sa 400 ml vermikulita u svakoj od saksija. Saksije su od 10-ak litara, okrugle, prečnika 30 cm i visine ~13 cm i na dno sam posuo onih glinenih kuglica oko 400 ml (taman je pokrilo dno). Nadam se da ova visina saksija neće biti problem kasnije ali planiram ubaciti ventilator da ojača biljčice čim malo porastu. Lampa je Philips Master Son-T od 400W i špajz svetli kao da sam sunce u njega sakrio! :D Imam i six-fold reflektor i sve to visi trenutno na nekih 70 cm od biljčica. Spustio bih još ali je temperatura trenutno 31 °C i vlažnost 55% tako da mislim da ne treba niže. Box je u stvari jedan deo špajza oblepljen mylar folijom 80x60x200 cm. Hlađenje za sad ne postoji. Razmišljam da uzmem samo neki jači zidni ventilator (onaj kao za wc ili slično) koji bih stavio da izduvava vazduh u dimnjak pošto imam onu rupu u zidu za to. Takođe će biti dodat jedan "stoni" ventilator da duva po biljkama. Predpostavljam da bi ovaj manjka hlađenja mogao biti problem kasnije (ili možda već je) tako da bih bio zahvalan ako neko ima nešto za preporučiti. Prihrana se još planira. Prvih 10-15 dana ne bih ništa dodavao ako ne primetim da treba. Valjda sam sve napisao što sam hteo i mnogo sam veseo što sam konačno ovo podelio sa nekim. Veselim se sam sa sobom danima p
Pozdrav vutroljupci! :respect: Pošto su sve slike iz dnevnika nestale jer je ugašen sajt na kome su bile, evo da nabacim ovde ove koje sam ja uspeo sačuvati. Hvala @Bizzzo za otključavanje dnevnika!
Eee, zato devojci pokloniš ružu i da vidiš kako popunjava! :P
Smoke report i THE END! Smoke report template je uzet sa nekog stranog sajta i ovo što je upisano je od pre nekih 3-4 nedelje. Unapred se izvinjavam zbog engleskog, stvarno mi se nije prevodilo. ================================================= PHYSICAL EXAMINATION ================================================= 1. Visual Appeal: Rate the visual appeal of the buds from 1-10 unappealing-excellent.10 2. Visible Trichomes: Rate the visible trichome content from 1-10 none-totally covered.10 3. Use an X to indicate the colors that are present in the trichome heads under magnification or list the percentages of each color for a more precise report. Clear Cloudy Amber Dark 4. Mark with X the colors that are present in the buds or for a more detailed color analysis rate presence on a scale 1-9 light-dark. Brown Green Gold Blue Grey White Red Rust Orange Purple Black 5. Bud density: Rate the bud density from 1-10 airy-dense. For samples that are not in their natural state leave this field blank. 6. Use numbers 1-9 on descriptors that apply to the aroma of freshly broken bud where a one indicates a subtle presence and 9 indicates a pronounced presence. Delete the existing space when marking a descriptor in order to maintain the columns in alignment. Ammonia Earthy Licorice Peach Berry Floral Mango Pepper Blueberry Fruit Meat Petroleum Bubblegum Grape Melon Pine Cedar Grapefruit Menthol Pineapple Cherry Grass/Hay Mint Rotten Chocolate Hash Mold Skunk Citrus Iron/Rust Musk Spice Coconut Leather Nutmeg Strawberry Coffee Lemon Orange Vanilla 7. Aroma Rate the aroma from 1-10 repulsive-delightful. Use freshly crumbled bud for best results. 8. Seed content Rate seed content from 0-10 none-fully seeded. 9. Weeks cured If known enter the number of weeks your sample has been cured. If desired repeat SSR after an additional two weeks of curing. ================================================== THE SMOKE TEST ================================================== Address these questions while smoking. 1. Please use a clean instrument for the evaluation. Enter information below that will identify the instrument as follows: Water pipe (enter bong, hooka, bubbler etc) Vaporizer (enter the brand name) Pipe (size-type, ie medium-glass) Joint (enter brand of papers) Other (specify): 2. Use numbers 1-9 on descriptors that apply to the taste where a one indicates a subtle presence and a nine indicates a very pronounced presence. Delete the existing space when marking a descriptor in order to maintain the columns in alignment. Ammonia Earthy Licorice Peach Berry Floral Mango Pepper Blueberry Fruit Meat Petroleum Bubblegum Grape Melon Pine Cedar Grapefruit Menthol Pineapple Cherry Grass/Hay Mint Rotten Chocolate Hash Mold Skunk Citrus Iron/Rust Musk Spice Coconut Leather Nutmeg Strawberry Coffee Lemon Orange Vanilla If appropriate return to this question after 5-10 minutes and mark with X any unmarked descriptors for lingering aftertaste. 3. Taste Rate your impression of the taste from 1-10 unpleasant-delicious. 4. State of dryness Rate the dryness of the bud from 1-10 wet-dry where 5 is ideal. 5. Smoke ability Rate the smoke ability of the sample from 1-10 harsh-smooth. 6. Smoke expansion Rate how the smoke expands in the lungs from 1-10 stable-explodes. ================================================== FOLLOW UP QUESTIONS ================================================== Address final questions immediately after effects have worn off. 1. Dosage Enter the number of hits taken to reach desired effects. 2. Effect onset Rate how quickly the effect hit from 1-10 immediate-major creeper. 3. Sativa influence Rate the sativa influence detected from 0-10 none-extreme. Sativa influence is best described as a clear and energetic mental effect. 4. Indica influence Rate the indica influence detected from 0-10 none-extreme. Indica influence is best described as a sedative, lethargic or numbing effect that affects the body. 5. Potency Rate the potency of the sample from 0-10 none-devastating. 6. Duration Indicate the number of hours the effects lasted. 7. Tolerance build up Rate how quickly tolerance builds from 0-10 none-rapid. Leave this field blank if you have not used this sample repeatedly. 8. Usability Rate on a scale of 1-9 where a one indicates the worst time of day to consume this strain and a nine represents the ideal time of day. Leave field(s) blank if you have not yet formed an opinion. Morning - wake up Day - work Evening - relax Night - sleep 9. Overall satisfaction Rate your overall satisfaction from 1-10 poor-Holy Grail. 10.Ability and conditions Rate your overall ability to judge from 1-10 low-high. Consider experience, strain familiarity, atmosphere, current tolerance and most importantly the condition and preparation of the sample. 11.Judging from the sample alone do you personally consider this strain a keeper for long term use. Yes No 12.Rate the noticable effects on a scale of 1-9 mild-severe. Take care to use the appropriate column for your response. Delete the existing space when recording your entry to maintain the columns in alignment. What effect did the strain have check off if the you got a POSITIVE EFFECT and check if you had a NEGATIVE EFFECT. Ability to rest or sit still Anxiety relief Appetite Audio perception Humor perception Imagination/creativity Paranoia relief Sleep Pain relief Speech process Taste perception Thought process Visual perception To bi bilo to, ljudi. Primetio sam da se i dalje menja u teglama i ukus i miris. Sve je lakša za pušiti ali sve je manje ima tako da ćemo videti dokle će stići. :D Pojavljuje se onaj sladak ukus kao sa slatkim bluntovima, ali tek tek, možda će za nekih mesec dana biti tek kako treba. I dalje malo grebe grlo kad se puši bez duvana ali razlika je ogromna u odnosu na pre mesec dana. Avantura se nastavlja! :D Živi bili! :smoke18:
Veruj mi da nemam pojma. :D Nemam vagu i nikad nisam imao kontakta sa ovolikom količinom trave pa da mogu bar da pretpostavim... Možda neko od ovih iskusnijih može da kaže otprilike? Lično me ne interesuje mnogo. U svakom slučaju, imam dosta da pušim do sledeće ture a sigurno više nego što sam se uopšte nadao! :banana_rasta: A one tvoje devojke sam video, biće tu materijala! Ja bih ti samo preporučio blagi LST da izravnaš vrhove, čini se da ima dovoljno mesta da ih lepo raširiš. A značiće im mnogo, znam i po ovim mojima. Ajde sretno! ;)
Pozdrav ljudi! :respect: Evo da vidite kako je to na kraju ispalo. - Tegla trima i malih hedića za puter i 3 tegle manjih/srednjih hedića. - Motherload! :D - Umetnička! :D Sad ide kjuranje pa ce biti neki "normalan" smoke report. Trenutno mogu reći samo da sam oduševljen! :spliff:
Hvala ljudi, mogu vam reći da baš uživam! :D :spliff:
Update 91. dan, harvest :) Evo slike da vidite kako je to sve na kraju izgledalo! :ridinghorse: Poslednji minuti! :) - Posle šišanja. :) - Trim i neki sitni cvetići. Biće za maslac. :) - Skinuto sa prstiju i makaza. :shit2: - Ona mala što sam je vratio da se pretvori u hedić. :) Ruža za devojku! :ljulj To bi bilo to, ljudi. Suše se, trenutno je temp/vlaga 23/40, nadam se da je to ok. Ubaciću još i slike kad se posuše i neki smoke report, ili dva. :D Peace! :smoke18:
Sitno, sitno, ali nikako dočekati! :D @Rade - Ima do smoke reporta još sigurno mesec dana, ali pokidao sam jednu granu dok sam ih kupao pre nekih desetak dana tako da sam osušio i smotao to sa suvim lišćem od biljki. Jako dobar miris - neki lep limun se oseti. A rad je teško opuštanje, vidno polje ti se smanji na minimum i javi se onaj pritisak u glavi i očima. Malo jači stond nego što volim ali to će tek da bude kako treba. :smoke18: Gledao sam i ja te njihove mixove pošto su me ove lepo preživele! :D Ja sam naručio od njih Collector Pack nº4: Royale Haze - Super Silver - Santa Sativa @Huragan - Hvala na savetu, zatrebaće mi to opet sigurno! :)
Update 87. dan, 56. dan na 12/12 ili "Jesen u mom špajzu". :D Nije me bilo 9 dana pa sam ih pre toga dobro istuširao još jednom i posle flush-a sam napravio ovo: http://www.youtube.com/watch?v=Ffe7JfYyBFE. Stavio sam flašu od 5l na neki tanjir koji je bio postavljen na saksije u sredini tako da bude višlji od zemlje i stavio krpe koje su išle oko biljaka po zemlji na jednom kraju i u taj tanjir na drugom. S obzirom na to da inače zalivam na 2-3 dana, lepo su one izdržale sušu, sem što su same sebi napravile lolipop. Hedovi su fluffy i očekvao sam da budu dosta tvrđi. Međutim, zbog raznih experimenata oko navodnjavanja, nisam ih hranio jedno 2 nedelje tako da su sad dobile jaču dozu gnojiva pa se nadam da će sad ovako suve to sve lepo upiti i ugojiti se. Pregledao sam ih malo mikroskopom i uglavnom su svi trihomi milky. Ima i prozirnih a ima i par amber tako da mislim da će im još desetak dana biti dosta i onda :prof10: :spliff: Evo slike, da ne dužim... :D Pozdrav! :smoke18:
Jedna posle kupanja! :D Stavio sam balon od 5l vode pored jedne i stavio jedan kraj konopca u zemlju a drugi u vodu da vidim da li će funkcionisati to samonavodnjavanje. Takođe sam stavio flašu od 2l sa probušenim čepom u drugu saksiju da vidim i kako to funkcioniše pa će valjda nešto od toga raditi posao. :) Edit: Flaša od 2l se izpraznila za manje od 12 sati, probaću sa manjom rupicom. Ova druga varijanta sa konopcem ne funkcioniše. Testiranje se nastavlja... :D Ako neko ima nešto da preporuči, preko su mi potrebni saveti. Nešto da ih nedelju dana drži lepo napojenim jer više od 3-4 dana ovako ne mogu izdržati... Šteta bi bilo da ih prerano moram seći, baš im lepo ide! :D
Hvala puno! :) Ali izgleda nemamo iste boce... Kod mene ima samo jedan čep (boce su od 500 ml) i čini mi se da bi mogl biti 40 ml u njemu po nekoj mojoj usporedbi sa onom bočicom SuperVit-a. http://www.klausdergaertner.de/shop1/images/product_images/popup_images/HESI-Phosphor-Plus-500-ml.jpg - Ovako nekako izgledaju ove moje.
Hvala ljudi! :) Sve mi se čini da su biljke same po sebi neke otporne jer nemam osećaj da sam ja tu nešto puno uticao. :D Čak i dalje nemam pojma koliko ih đubrim jer merim sve onim čepovima sa Hesi boca i nikako da pronađem koliko stane u njih... Naravno, dosta je bilo čitanja i growova u glavi pre ovog svega tako da zasluge idu najviše forumu! :respect: Sreća pa nekih 7-8 dana od tih 2-3 nedelje neću ni biti pored njih, tako da imam osećaj da ću kraće da čekam! :D
Hahahahahahahahah! Ne moram iz rukava, ali bi bilo lepo da mogu već polako iz tegle! :D Ali dobro, učim se strpljenju, nema mi druge... :ridinghorse:
Update - 70. dan, 39. dan na 12/12. Nestrpljenje me napalo! :D Samo bih nešto prčkao oko njih a nema šta! Mirišem ih toliko da mi se pistile lepe po brkovima! :D Uskoro ide provera onog sistema samonavodnjavanja i to je to. Sve mi se čini ok. Pozz! :smoke18:
Hvala, hvala! Tako mi je i samom, malo malo pa bih im serenadirao! :D Eto, još nekih mesec dana pa ćeš im moći izjaviti ljubav uživo! :D Mada, ovo gubljenje glave se traži. :D
Ne znam šta bih radio pa slikam... :D @CrazySmoke - Nema mirisa, dok se vrata ne otvore. Dobro sam ih izolovao. :D A ni ispuha nema, dok ne stavim onaj vent u CT. :D - Na ovoj je rađen topping ali sam je kasno privezao i nisu se dovoljno razvile ove manje grane pa sam polovinu njih skinuo jer nisu imale svetla. Ima 8 većih grana. - Ovde je bio FIM i ima 10 lepih grana i mnogo mi se više sviđa. Mislim da ću ubuduće raditi soft topping, nekako mi se čini kao najbolja varijanta a i to sam u stvari kod ovog FIM-a uradio, plus što sam i fan listove skratio. :D U stvari ko zna, imam 100 planova u glavi. Možda i neki SCROG da probam sa jednom biljkom popuniti prostor hedićima. Sve zavisi koliko materijala od ovih dobijem. :D
Ma ništa tu sad ne ispuhava. :D Taj vent koji je ispod CT-a ubacim ponekad u njega ali jako retko i to je to. Evo sad sam ga ubacio posle jedno 2 nedelje i to samo zato sto sam sinoć lepio one dihtung trake oko vrata od špajza da ni malo ne puštaju svetlost napolje pa je skočila temp/vlaga. Ali da, sad će trebati još jedan vent jer je promena dosta velika, 32°C i 60% vlažnost izmereno jutros. To je moja mini šuma pa izgleda kao da ih ima puno ali ipak je to 0.5 m². :D Mada, izbrojao sam oko 40 vrhova tako da će biti to super. Još ako bude više ovih dvoglavih aždaja, ihhhh! :D :smoke18: Evo, odvojio sam jednu od krda pa je uslikao. :D Sad sam tek primetio koliko su otežali vrhovi ovi, moraću vezati uskoro da mi se još ne bi polomili. Slatke muke. :D
Mini Update :) - 56. dan, 25. dan na 12/12. Malo makro fotkica. :) - Ovde rastu dva vrha iz nekog razloga, tek malopre sam to primetio. :D - Za CrazySmoke-a. :D To je to od mene. Lepo su buknule od Bloom-a i P+ tako da mislim da ću da nastavim sa mixanjem oba. Živela poljoprivreda! :D
Slike od venta što sam obećao ili šta? :D Ubacujem sve, ne boj se, nemam sa kim sreću da podelim pa mi je svaki update olakšanje! :D
Ma to, sad mogu i propasti, samo nek sam ih video ovako lepe! :D :P
CT je Cool Tube. :) Kad sam se mučio sa temperaturom uzeo sam jedan ali nisam nikakvu razliku primetio dok nisam taj vent koji je bio na CT-u spustio da duva ispod njega. Ubaciću neku sliku kasnije, lakše je nego da objašnjavam ovako. :D Nemam pojma šta je sa mojom zemljom kad se tako brzo suši ali valjda će to pomoći. Uskoro ću da testiram pa ću znati da li može tako ili ne. :D Mada, ja bih na svaku stavio po jedan balon od 5 litara za svaki slučaj jer one popiju svaka po 1.5 litara na 2 dana. Hvala još jednom! ;)
@CrazySmoke - Takva je vrsta, to bi trebalo za nekih 40-ak dana biti gotovo. Ali da, ja sam super zadovoljan napretkom! :ridinghorse: Problem sa temperaturom sam rešio tako što sam onaj vent koji ideu u CT spustio da duva paralelno sa CT-om i razlika je ogromna! Više ga nisam ni vraćao u CT, ali možda hoću kasnije da spustim vlagu pri kraju cvetanja. @Isan - Poravnavam ih svakodnevno. :D Pošto je sa samo 3 strane mylar, one okružene sa 3 strane brže rastu pa onda tamo gurnem ove niže da se bolje razviju i tako u krug - zanimacije koliko hoćeš! :D Hvala obojici, naročito za savete za zalivanje! Pošto im pri svakom zalivanju dodam taman toliko vode da krene da curi dole iz saksije i zemlja se POTPUNO osuši posle 2 dana (zabodem štapić neki do dna i bude skroz suv svaki put), mislim da ću da kombinujem oba saveta. :D Dodao sam im ove kuglice neki dan ali nije pomoglo.
Update - 53. dan, 22. dan na 12/12. (slike su od juče) Od pre 3 dana su počele dobijati Bloom i dao sam im i P+ za prvi put kad sam već malo ukasnio sa đubrivom za cvetanje. Povremeno im poskidam pokoji list i ove popcorn budove od dole koji ništa svetla ne dobijaju i to je to. Lepo to ide za sad, nemam se na šta požaliti. Jedina briga mi je što ih za par nedelja moram ostaviti same na nedelju dana tako da moram da smislim neki sistem samonavodnjavanja za taj period. Ako neko ima nešto da preporuči, jako bi pomoglo! :) Peace out! :smoke18:
Hvala! :) I meni se činilo najbezbolnije! :D Krećem onda uskoro sa Bloom-om.
Update - 46. dan, 15. dan na 12/12. - Šta je ovo??? :watchplant: Eto, samo da vidite malo razvoj situacije! :D Slikao sam ih taman pre zalivanja a pre toga nisu 3 dana dobile vode pa su se malo oklembesile. :D Planiram uskoro da uzmem neko gnojivo za cvetanje jer im za sad i dalje dajem onaj TNT. Verovatno ću nastaviti sa Hesijem kad sam već počeo. Pozdrav! :smoke18:
Update - 38. dan, 7. dan na 12/12. - Ona mala i zakržljala je stojala u nekom ćošku pored i od jednom se trgla tako da sam je vratio da se pretvori u hedić. :D - Umetnička! :D Polako kreće cvetanje! :b_jump: Poskidao sam im one listove od dole koji su dodirivali zemlju i povremeno skinem neke od većih listova da ove dole grančice dođu do svetla. I dalje se pojavljuju one žute flekice ali njima izgleda to ni malo ne smeta tako da se ne obazirem. Nisam siguran da li jako puno vode piju ili mi je zemlja malo lošija pa protrči voda kroz nju, ili je to što su saksije od 10 litara ali zemlja se potpuno osuši za 2 dana. To je to za sad. Peace out! :smoke18:
I ja sam mislio da mi je možda nešto uletelo u špajz pa krenulo da gricka pošto sam u par navrata držao otvoren prozor ali nisam našao ništa. Donji listovi jesu dodirivali zemlju ali mi je čudno to što ova dva na prvim slikama nisu donji listovi već neki srednji i to me brine. Hvala na savetima i pomoći. Javljam se sa promenama - pozitivnim, nadam se! :)
Hvala puno! Do toga sam i ja došao. Ili đubrim previše ili premalo... :D Mislim da je zemlja ok. Brzo isparava voda i brzo prođe kroz zemlju pa računam da je dovoljno prozračna. A i niske su biljke tako da ne bi trebalo da je Kalijum. Sem ako su niske zbog blizine lampe pa možda opet i jeste Kalijum. Za Fosfor mi se isto čini da nije jer rastu nekom normalnom brzinom. Ili ne? Kako ti se čini po ovim slikama? Mislim da se sasvim ok razvijaju. Najbolje rešenje bi bilo da probam bez gnojenja pa da vidim da li će se popraviti ili pogoršati, zar ne? Sve mi se nekako čini da sam ih možda pregnojio, iako sam baš pazio da im dajem male doze đubriva, do pola od propisane. Back to the drawing board. :D Hvala još jednom! ;)
Potrebna pomoć! Pošto nemam pojma šta da radim sa ovim žutilom, evo detaljnije slike pa ako neko vidi šta je problem, neka mi kaže. Tako kreće, sa tim malim tačkicama koje se pojavljuju na srednjim listovima. I to se kasnije širi i nastaje ovo: Sve u svemu, one lepo napreduju, ili se meni bar čini, ali me brine ovo jer ne znam šta je problem pa se bojim da se ne pogorša. Hvala ljudi! :smoke18:
Evo mali update! :) :spcartman: Prvo slike od pre 7 dana, biljke su prikazane istim redom kao i u prethodnom update-u. Ona zakrzljala je ispala, nikako nije rasla i sve je više imala neku bledo žutu boju. Ali dobro, svakako će biti gužva i sa ove 4. :D - Ona najveća na kojoj je odrađen topping. - Druga na kojoj je bio odrađen topping. - Ona što je bila zalepljena za zemlju. Ipak je bio FIMFIM :D Tako da je i tu posle odrađen topping. - Isti slučaj. E sad, slike od danas! :D I malo zajedno! :thewave: I dalje imam problem sa žutim flekama koje iskaču po starijim listovima. Poskidao sam danas jedno 10 njih koji su već bili skoro skroz požuteli. Od pre 10-ak dana im dajem samo malo TNT-a i SuperVit-a i ne dajem im više slavol jer nisam siguran da li mogu da mešam njega sa ova dva čuda. PH je uvek 6.3-6.5, temperatura do ugodnih 32 celzijusa i vlažnost mi se kreće oko 40%, nemam pojma šta da im radim, malo se brinem što toliko žute. To je to za sad. Svi saveti su dobrodošli! P.S. Od danas kreću na 12/12, da mi se ne rašire još puno. Ima na svakoj biljci 10-ak bud site-ova tako da je to sasvim dosta.
A, ne, ne, nisi dobro razumeo. On samo hladi, ima opciju da greje ali trenutno radi kao obični ventilator. I radi non-stop, da se biljke pomeraju i da tera topao vazduh od njih.
To je neki kalorifer koji radi kao ventilator dok ne nabavim nešto bolje. :D
Evo konačno malo sličica. 16. dan od kad su izvirile iz zemlje. Ova je najveća, raste kao luda. Na njoj je pre 3 dana odrađen topping. I na ovoj je u isto vreme odrađen topping, malo je manja od prve. Ova se zalepila za zemlju. Ali Pušta grane ko prava! :) Tu je odrađen FIM, a možda i FIMFIM! :D Isto FIM. Ova ovako krmeljavi od početka. Ne znam šta joj je. Raste ali jako sporo. :sick: Malo da vidite kako se su se razgranale! :dada I malo zajedno! :) Ne znam što im se pojavljuju ove žute fleke. Da počnem polako đubriti? Za sad su dobijale samo SuperVit i manje od pola doze Slavola. PH 6.5. Temperatura/Vlažnost od 24°C/25% do 31°C/40%. Znam da je vlažnost mala ali se sve nadam da će skočiti kad se još razgranaju. Eto, to je to! Meni se sviđa! Ima li kakvih saveta? E, da. Još da napomenem da se jaaaako osete. Nisam to uopšte očekivao do cvetanja, malo me i brine.
Mali update. Cool tube sa nekim ventom za wc sa jedne strane i aluflex crevom koje vodi do dimnjaka sa druge strane montiran. Čeka se "dan" da vidim promenu! :D Biće uskoro nekih sličica! ;) Hvala svima na pomoći!
Hvala. Gledao sam i to i dok sam sabrao koliko bi me koštalo da sve to sad sam tražim, pravim, tražim alat za to, ili nekog ko će mi to uslužno odraditi, odlučio sam da ipak kupim ovo. Kad sam već sve ostal uzeo kako treba, stisnuću se malo pa da sve bude po PS-u. :D Ako si mislio na onu foru sa paljenjem kanapa, probao sam nedavno na nekoj flaši da bih napravio vazu i nije mi baš uspelo. Flaša se jeste prepolovila ali je rez bio daleko od ravnog tako da sam od te ideje odustao brzo. Stiže mi sutra cool tube i imam jedno 3 metra one aluflex folije ili kako se već zove. Jedino što mi fali je jedan dobar vent ili turbina da je namontiram na njega. Je l' ima smisla stavljati onaj od kompa na to ili bolje da uložim malo više za nešto "pravo"? Ovako sam to zamislio. Ako neko može da mi kaže gde u BG mogu da nađem dobre ventove/turbine, a da nije u hidro*onici, mnogo bi mi značilo. Ili je ta cena tamo korektna? Stvarno se ne razumem u to ali mi zvuči skupo to što imaju. Hvala na pomoći, a i na strpljenju. Već sam sam sebi dosadan ali sam malopre otvorio špajz a temperatura 37 stepeni! Ne mogu baš non-stop da ga držim otvorenim pa se već bojim da mi ih sijalica ne popuši pre mene! :shit:
Da, to sam i ja mislio da bi bilo najbolje. Idem sledeće nedelje opet u BG ako budem skupio nešto para pa ću da vidim i za to. Zna li iko gde mogu da nabavim to malo jeftinije od ovih 5200 dinara što traže u hidro*onici (valjda je ovo dosta da ne bude reklamiranje)?
Pa pravo da ti kažem, nisam imao keša za bilo kakvo hlađenje a nije mi se baš čekalo dok ne smislim odakle ću izvući pare. :D Za sad hladim tako što otvorim vrata od špajza kad treba i temperatura bude tu negde oko 30 stepeni. Ta rupa u zidu je na vrhu špajza, nekih metar i po od lampe. Da li ima smisla uopšte tu da stavljam vent ili da spustim crevo dole do lampe i tu stavim vent? Ićiće tu jedan ventilator (onaj klasični, "stoni") da duva po biljkama pa će možda on gurati toplotu gore još više. Ili ne, nemam pojma. Samo da dodam, box kao box ne postoji. To je samo jedan deo špajza i nije zatvoren ni sa čim. Hvala na pomoći.
Hvala ljudi! :) Trebace mi sreće. A i pomoći! :D Temperatura mi ide do 35 stepeni i moram pod hitno da ubacim onaj ventilator da izvlači vazduh iz špajza. Mislite da će to rešiti problem? Hvala!
Hvala, takođe! :) Izgleda će neka jaka zima, čim se zimnica svuda sprema! :D
Hahahaha! :) I sam se ismejem svaki put put kad ga vidim ali funkcioniše tako da sam zadovoljan. :)
Kao što sam napisao, mogu jedino sa web kamerom malo box da uslikam. Evo, čisto nešto dok ne budu bolje slike pa ću to posle obrisati. Uploaded with ImageShack.us