Ime vašeg dnevnika: PC Box - Dance World - 5x23w CFL Datum nicanja sjemenke: 27.11.2018 Početak vegetacije: 02.12.2018 Breeder: Royal Queen Seeds Strain: Dance World Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Screen of Green (ScrOG) Rasvjeta u vegetaciji: CFL Snaga svijetla u vegetaciji (W): Rasvjeta u cvjetanju: CFL Snaga svijetla u cvjetanju (W): Nutrijenti: Biobizz Grow, Bloom, Top-Max, Alg-a-mic + Slavol Ostala oprema: Termo-Higrometar, Ph metar, Mikroskop Dodatne informacije: Zdravo svima!! Moj prvi nadam se uspesan dnevnik :) Evo da krenem od boxa prvo, High Tower dim. 60x40x19, oblozen auto folijom, 2 pc venta za uduvavanje vazduha, 2 za izduvavanje i jos 2 u boxu. CFL sijalice (VEG. 3*cool daylight + 2*warm white || CVET. 2*cool daylight + 3*warm white) Zemlja je Florabella pomesana sa perlitom , i stavljena u balon za vodu od 6l ("saksiju" vece zapremine od ove nisam uspeo naci ). Juce je izbila iz zemlje i od tad je pod 2 sijalice na 24/0. Cekam da se otvori i otpadne ljuspica sa nje pa cu ubaciti i trecu sijalicu i poceti na normalnim rezimom za vegetaciju(18/06), to je nadam se od sutra. Nisam nikad radio sa djubrivom, ovo je moje prvo iskustvo pa sam iz tog razloga izabrao organsko, nadam se da necu preterati sto je cest slucaj kod pocetnika, a i znacilo bi mi puno da mi pomognete u ovome, pogotovo saveti od ljudi koji imaju iskustva sa ovim djubrivom. Inace temperatura je dobra, vlaga kako kad, testirao sam, cesto se spusta ispod 50% kao sad ali se nadam da ce se popeti kako biljka bude rasla vremenom. I to je to za sad. :) Slike boxa:
Hvala vam! probao sam pincetom ali se zalepila pa rekoh da je ne pokidam, uradicu sutra to sa vodom, hvala ti Moze :) Za uduvavanje vazduha Za Izduv
Dobro vece svima!:) 8. dan od pocetka vegetacije; Sve je ok za sad, biljkica raste kako treba, zalivam je vodom sa cesme na 2 dana po 100-150ml otprilike. Prebacio sam je na rezim 18/6 sa i dodao jos 2 sijalice (sad ukupno 4: 3-6500k,1-2700k). Temperatura danju 25-30, vlaga 35-45% Temperatura nocu 21-23, vlaga 50-60% Skinuo sam ljuskicu na nacin kako mi je @Himalaya Gold rekao,bez problema, zahvaljujem se jos jednom:thumb: Pojavili su se neki beli tragovi na prvim listovima, mislim da je od kamenca jer sam je po malo prskao vodom, slikao sam pa pogledajte. Hteo bih da pitam u vezi slavola, je l se on moze davati vec sad u nekim malim kolicinama ili da sacekam jos do sl nedelje ili kako vec? Evo slika
pa mislio sam da vec na sl zalivanju stavim npr u 3dl vode 1,5ml slavola, je l bi to bilo ok?
Ok to mi je bilo bitno da znam, hvala!
Hvala Igorče! :thumb: Naspricam po malo u medjuvremenu zemlju i ne bude potpuno suva, sad nemam pojma da l je to potpuno ispravno, ali ne pokazuje mi da joj nesto fali
uf, ja sam izgleda sve po nekom svom nahodjenju radio, nisam cekao da se osusi zemlja do kraja, a i ne fajtam je vise jer mi je voda puna kamenca, ostaju tragovi.. Sl put cu probati na ovaj nacin kako ti radis, verovatno da joj tako vise odgovara nisam naravno na jednom mestu, izresetao sam je kvalitetno :)
Nadam se :) @Herb Gardener mogu ti reci da je tvoj dnevnik po mom misljenju jedan od boljih ovoj kategoriji growanja, inace ne gledam ko objavljuje i pise dnevnike, trazio sam samo ono sto me je zanimalo, pa sam tek nedavno provalio da je to tvoje delo.. ono je moj domaci, svaka cast!:thumb:
Pozdrav ljudi! 15. dan; Temperatura/Vlaga: Dan: 23-30C/35-45 Noc: 21-23C/50-50 Svetlo: 18/6 Napravljen problem vec u drugoj nedelji, nisam ocenio distancu izmedju sijalica i biljke i pre 2 dana sam video prve tragove od przenja,, bile su na udaljenosti oko 4-5cm, a sad su na 9-10.. Proveravao sam jos pre nego sto se ovo desilo da li je razdaljina ok i nisam video razlog da odmaknem jer temperatura izmedju njih se skoro pa nije osetila, ne razumem i dalje kako se ovo desilo ali ajd' sad.. Inace ostalo sve ok, prekjuce zalio sa 0,5l vode +1ml slavola, nista nije iscurelo a prethodna 2 zalivanja na 400ml vode po 1,5ml slavola. Na sledecem planiram da krenem sa djubrenjem pa cu javiti ako budu bile neke promene u medjuvremenu.. I jos jedna greska koja nije toliko bitna ali opet od koristi, promenio sam stranu ove auto folije jer sam slucajno primetio razliku u reflekciji a razlika je vidna, tako da sam se i oko toga malo cimao ali ok, ispravljeno 14.12. Danas
najverovatnije da je do slavola, jer sam proveravao temperaturu rukom, malo veca nego u celom boxu.. Mada, imao sam slucaj na istim sijalicama, kad nisam koristio djubrivo da se opeku na slican nacin kad su bile bas manje pa sam prekidao grow.. mozda glupo pitanje, ali da li mogu sijalice posle duzeg koriscenja kad oslabe da npr ispustaju vise toplote ili necega sto bi njoj skodilo?
pogledao sam simptome light burna, najverovatnije onda do slavola :fuck:, vcrs joj sledi zalivanje pa cu je zalivati jos jednu ned samo vodom.. ono sto sam primetio od starta je da su listovi na rubovima bili malo vise svetlije nijanse u odnosu na srednji deo, pa sam zbog toga davao malu kolicinu slavola da joj malo pokrene koren, jbg.. Prethodne nedelje sam je zalivao vodom Vrnjci, jer mi je cesmusa puna kamenca, pa rekoh dok ne krene lepo da je zalivam kupovnom.. a ph metar imam, samo ga jos nisam upotrebio :).. Je l se ph vrednost steluje pre nego sto se stavlja prehrana ili kad se izmesa sve onda se meri i ph, to mi je ostalo nerazjasnjeno? Hvala vam na pomoci i savetima :thumb:
evo trenutne situacije, na trecem katu listovi su vec dobili neke bele tragove kao da su se malo opekle a vec treci dan je na razdaljini preko 10cm od sijalica Mozda je jos i do variranja kod vlage, zna i do 30% da se spusti kad je upaljeno svetlo
izvinite sto sad odgovaram, nisam stigao ranije.. @Stipe sinoc sam namestio da jedan duva u pravcu nje a drugi ka sijalicama, a pre toga nista, stavio sam jedan vent da izvlaci vlagu iz posude ali sam ga lose namestio pa nije ni duvao kako treba.. Sad je ventilacija kako treba nadam se.. @California Sunshinee od drenaze sam stavio perlit na dnu, nista vise, a to sam slikao dan posle zalivanja pa izgleda kao blato. Zalivao je na 3 dana po 0.4l, zadnji put 0.5l, nista do tad nije dole iscurelo, al sam sad nalio preko litre dok nisam video dole da curka. I sad necu nista zalivati dok se zemlja ne osusi lepo. Pa ako bude kako treba krenucu sa djubrenjem.. @blaske na Slavolu pise 100ml na 10l, a ja sam stavljao 1.5ml na 0,4l oko 1/3 od toga, sad nzm mozda je i bilo prerano Inace proverio sam ph na voda Vrnjci kojom zalivam i ispalo je 7.61, spustio sam limunom na 6.60 i time zalio upravo, izmerio sam i ph vode koja je iscurila kao sto mi je rekao @Netkotamo i oko 6.5 je. Sad cekam pa cu videti sta se desava dalje
mozda je i vlaga pomaze ovom problemu jer se spusta i do 30% i listovi su povijeni na gore..
@California Sunshinee dobra je drenaza, a zemlju nisam nabijao i sto se toga tice je ok. Nije nikad bila velika vlaga, proveravao sam prstom 3. dana uvek je bila skoro suva.. Ostavio sam je na ovoj razdaljini od svetla, nadam se da ce biti dobro.. @.i. Tu posudicu s vodom sam stavio posle ovoga, jer kad je krenula da se przi i listovi su krenuli nagore priblizio sam posudu maksimalno njoj, zbog vlaznosti. Listovi su izgoreli na drugom katu na oba para, a na trecem je vec pocelo da pokazuje na rubovima.. Nista ne diram nedelju do 10 dana, pratim samo.. nego ja bih trebao vec poceti sa LST treniningom izrasla je ali nzm sad da l da je diram zbog svega ovoga
Samo se ti slobodno raspisuj, sa zadovoljstvom citam svaki komentar i savet kao i od ostalih clanova jer bih sam mogao samo pogresno kao sto sam i poceo, jos jednom hvala svima na velikoj pomoci, super ste!:thumb::vutra: Ja iskreno mislim da je sve ovo navedeno uticalo na biljku da joj se desi ovo sa listovima, i ph da je uticao zajedno za vecom vlaznosti zemljista, sijalice mozda ne greju mnogo ali obzirom da mi je unutrasnja ventilacija bila lose namestena u pocetku, ima u slikama na prvoj strani, mali vent koji sam zalepio da hladi sijalice, on nije vrsio nikakvu funkciju, a ja to u startu nisam provalio i vrv se vruc vazduh od sijalica duze zadrzavao na tom nivou gde je bila biljka.. Sinoc sam je zalio kvalitetno, odaljio sam je od svetla, poboljsao ventilaciju unutra, uradio sam lagani lst i to je to, cekam i nadam se najboljem:watch: Uglavnom verujem u nju, jer pored svega ovog ona nastavlja da raste kao da se nista ne desava, dok ja razmotrim sta i kako ona izbaci 4. kat, sad 5. ide.. @California Sunshinee Kad si mislio za hranu, kad se osusi zemlja ili sad malo vandredno?
22. dan.. Temperatura/Vlaga: Dan: 23-30C/40-50 Noc: 21-23C/50-60 Svetlo: 18/6 Rekao bih da se denserka izvukla, lepo izgleda, raste, izbacuje nove grane.. Odradio sam LST sa zicom i pertlom, savio sam je toliko da listovi dodiruju zemlju, moracu da ih podignem nekako pre sl zalivanja.. planiram na scrog da predjem uskoro, moje prvo iskustvo pa sam se bacio na razmisljanje kako da pocnem, odakle, sa koje visine.. a sa vezivanjem ruke mi podrhtavaju kao da radim na demontiranju bombe :) Kotiledoni su poceli da se suse, i na prvim listovima je ostalo nesto poput plamenjace nem pojma, vrv posledica stresa iz prethodne nedelje.. Zemlju sam zadnji put zalio u sredu, proslo je 5 dana i cini mi se da je prilicno lagana, zemlja suva skroz, nisam proveravao nesto dublje jer pod prstima osecam da je svuda rasirila korenje.. Sad nzm dal da cekam jos dan-2 dok ne vidim na njoj da je zedna ili da je zalijem vcrs... evo slika :)
malo mi je nezgodno kad radim rastezanje, radio sam i ranije i mislim da je sve izmucim dok namestim kako sam zamislio, scrog mi se cini nekako dosta prakticnije, jeste ono mali prostor sto kazes ali opet mislim da se bolje iskoristi prostor kad je ti usmeris onako kroz mrezu... mrezica sto sam mislio da namontiram
malo sam je preuredio, sad izgleda lepse :) Ovo je vec 6. dan bez vode, plasim se da ne zakasnim sa vodom pa da ne klone i zadam joj jos jedan stres, a vec mi se cini da pokazuje da je zedna, procenite vi... Saksija je lagana, malopre sam proverio vlaznost zemljista, oseca se blaga vlaznost malo dublje ali zemlja vise nije mokra, povrsina do 1cm suva potpuno.. I hteo bih pitam u vezi hranjenja, gledao sam biobizz tabelu i ona ima doziranja u odnosu na supstrate Light i All mix gde se krece od 1ml pa do 4ml do kraja, u jednoj tabeli sam video da ide postepeno do 4ml pa se vraca do 1ml, a ovde neki krecu od 1ml do 2ml najvise u fazi cvetanja.. Kako sad poceti pravilno, kojom dozom i do koje stici, ili posto treba po tabeli, po kojoj??
to je ta tabela za light i all mix, sad koje se pridrzavati od te dve posto ja koristim frolabelu
hvala vam! :) Nisam topirao nista
Pozdrav svima i srecna vam nova godina i predstojeci praznici!!:) 31. dan temperatura/vlaga; Dan: 23-30C/30-40% Noc: 20-22C/40-50% od 26. prebacena na 12/12, zalivana 2x do sad, prvi put 1,25l vode + 1ml biogroow + 10ml Slavola, drugi put posle 4 dana isto samo u 1,5l vode.. morao sam da predjem na scrog mislim da ce mi biti lakse od natezanja i strahom da cu je polomiti, evo slika 29.11. 31.11. Od sinoc u mraku
necu vise :) , nisam znao da i blic moze uticati
Pozdrav svima i srecna Srpska nova godina koji je slave!! 43. Dan temperatura/vlaga; Dan: 23-30C/30-40% Noc: 19-23C/50-70% Sad 16. zavrsava trecu nedelju na rezimu 12/12, sijalice: 2x23w 6700K, 3x23w 2700K. i dalje sve ok, pocela je da se izduzuje, jos malo i nece vise stati u kuciste.. jedan list je malo vent ofikario, ovi ispod dole se suse tako da u principu sama radi lolipop, ja sam poskidao par onih malih sto su krenuli na dnu, pa cu opet uskoro, nadam se da nije rano jer je zbacila pistile u sredu.. 3 x zalio do sad, prvi put grow-bloom-topmax(1ml/l)+algamic(0,5ml/l), drugi pola od te doze, treci voda+slavol.. mislim da joj odgovara jer svaki put kad je zalijem sledeceg dana poraste po 1cm ili vise... Slike od prosle ned(cetvrtak mislim) od sinoc
hvala!:)ali ne mogu da kazem da je i za mene pc, moras biti malo ispred vremena da ne bi napravio grsku.. ja sam vec posle update-a imao par problema koji sam upravo zavrsio, pokvario 3 venta tako sto sam jedan unutra hteo da premestim malo vise pa sam ga polomio, pa kad sam ga skidao napravio sam spoj sa zicama i otisla jos 2, i to bas ovaj gore sto izvlaci vazduh od sijalica, sad je na tom mestu privremeno neki polomljeni ali radi.. isto imam problem sa njenim naglim rastom, ne staje, pa sam je zatezivao dodatno, neke listove sam poskidao, pa bih voleo da mi neko kaze koliko ce ovo jos trajati otprilike? :DPozdrav!
imao sam problem cele nedelje, svaki dan po 2 sata oko nje, nenormalno raste! Je l moze croping odjednom da se odradi na vise vrhova ili mora postepeno da bi stres bio manji?
:rofl: Jos malo ce imati prostora za rastezanje, sad su trenutno u ravni svi vrhovi ali su i blizu sijalica pa cu morati kad budem radio crop na vecini vrhova odraditi :(, najvise me brine glavni vrh, mnogo je tezi za rastezanje, ugl vcrs ide update kad se upale svetla pa ces videti kako stoji stvar :)
50. Dan temperatura/vlaga; Dan: 23-30C/30-40% Noc: 19-23C/50-70% Naporna nedelja, bas sam se iscimao od treninga.. upravo sam zavrsio jos jedan trening i uradio i crop na glavnoj stabljici i na jos nekim ali na delovima kod mrezice jer ce mi dati ubuduce jos prostora za dodatna zatezanja do rubova saksije, nadam se da ce biti ok :eek:.. prekosutra ide hrana, a juce zalio vodom pomesanom sa slavolom
Hvala! Prvi put uzgajam sativu, nisam ocekivao ovaj nagli rast za nedelju dana, za pola je porasla od proslog update-a.. koliki odnos izmedju svetla i nje da ostavim na kraju da bi ona koristila maksimum od Cfl-a? sad je na oko 7-8cm
57. Dan temperatura/vlaga; Dan: 23-30C/30-40% Noc: 20-23C/45-55% I ova nedelja naporna, nzm ko je prosao kroz veci stres ona il ja sto sam je cropao.. Ugl sad je spustena na oko 8cm od sijalica, nadam se da je ok sad sto se visine tice.. Zalivanje standardno na 3 dana, sutra voda i slavol, a u prethodnom pola doze po tablici za 5. nedelju.. ovaj je malo izgoreo od blizine, a i slaba je ventilacija na drugom kraju boxa pa je vrv i to malo uticalo
64. Dan temperatura/vlaga; Dan: 23-30C/30-40% Noc: 22-23C/50-58% Otprilike 3. nedelja cvetanja, super je kako sam strepio da bi moglo biti :).. Ono sto sam promenio u prosloj nedelji je to da sam zamenio 2 sijalice 6400K sa 2700K, Philips isto 23w samo nisu spitalne tako da su sad sve od 2700K Stigao je i mikroskop :) Imam par pitanja na koje nisam uspeo da nadjem konkretan odgovor pa bih vam bio zahvalan da mi pomognete kao i do sad 1. Pre par noci je bila neka nenormalna vetrometina pa je nestajala struja, 2 sata sam joj skratio svetla jer je struja nestajala u jednom periodu bukvalno na 15-20 min.. jel ovo moze uzrokovati hermije i je l se nekom desavalo ovako ucestalo kao meni? 2. Nabavio sam melasu, koliko joj puta dajete? Znam da treba prestati 2-3 nedelje pre harvesta a do tad je l treba jednom ned ili samo par puta u celom growu? 3. Neke cvetove ispod nisam poskidao a trebalo je, ne napreduju, je l je kasno sad da ih sklonim? Veliki pozdrav! Power hvala za cover! :thumb:
trazio sam, verujem da bi im vise odgovaralo, ali su vecih dim i ne mogu stati u kuciste, ove sad sto sam ubacio sam morao jos malo nakriviti da bi stale, a spiralne generalno nisam mogao nigde naci, samo se led prodaju u mom gradu, cfl samo u zalihama ako ima gde
tako sam i planirao, svako trece, odlicno! Hvala na pomoci
79. Dan temperatura/vlaga; Dan: 23-30C/30-40% Noc: 22-23C/50-58% Dobro vece :vutra::) Preskocio sam proslonedeljni update zbog obaveza ali se nista specijalno nije promenilo u toj nedelji od prethodne. U 6. ned cveta otprilike. Zalivanje po kao od pocetka na 3 dana, djubrenje cela-pola-samo voda, melasa na 7 dana.. od vcrs bi trebalo da krene full doza svega pa bih voleo da prokomentarisete sta vi mislite da l je vreme posto su listovi malo pecnuti, sad da l je od djubrenja ili od blizine sijalica... U principu, ne izvlacim je vise iz boxa jer je velika i izgnjavio bih je svaki put, tako da sad kad imam nesto oko nje da radim, otvorim i drugu stranu kucista i onda na licu mesta namestam sta treba.. unutra sam uglavio 2 ventilatora koja mesaju vazduh, uglavio sam ih medju grane nekako.. Voleo bih savet od nekog za ovo djubrenje i generalno za bilo sta drugo, posto bi trebalo vcrs da zalivam.. POZDRAV!!
Poslusacu te Palce, bas sad uzeo da stavljam ali sam na vreme pogledao tvoj komentar, dacu joj samo vodu i melasu.. pa kako si mislio sad, na svako drugo zalivanje da djubrim po ful bez pola doze? Zaboravih da dodam, ph metar pokazuje sve nule, kad kalibriram izbacuje error, je l postoji neka mogucnost da se pokrene ili nema vise nista od nje? Zuti je u pitanju
Vazi, nego razmisljam mozda i sledece zalivanje da preskocim sa hranom, pa onda naredno da joj dam ful dozu, da ne rizikujem, ne znam.. do sad je islo sve dobro, ne bih voleo sad da je upropastim zbog nepaznje.. Hvala ti puno na savetima
91. Dan Dobro vece svima! :wave: Evo jos jednog update-a, na polovini 7. ned cveta otprilike, u deskripciji za ovaj strain kaze oko 8 ned cveta.. gledao sam trihome, prozirni su, ima dosta ambera (oni crvenkasti trihomi nadam se).. upravo zalio sa 1.5l vode + melasa, pre toga 2x nahranio na predlog Palca na drugo zalivanje, proslo ok.. Mislim da ima jos oko 2 ned minimum, sta vi kazete?
103. dan Dobro vece :vutra::respect::respect: Kraj 8. ned cveta, trihomi su mutniji u odnosu na prosli update, lisce zuti sa cvetova, slabo se vidi na ovoj kameri..zeleo bih da dobijem i nesto crvenih trihoma, sad nzm da li je pustiti jos malo ili u sl nedelji da bude berba.. Izvinjavam se sto sad odgovaram, nisam stigao ranije.. @Brane1988 ne vadim je od kad je zavrsila strec, jedva sam je upakovao, slikacu je celu kad bude spremna za branje tad je moram izvaditi @Netkotamo ambera sad ima dosta vise nego od tad, nisam kompetentan kao vecina vas pa me zanima kako razlikovati trihome ambere i trihome koji su crveni, izvinite ako je pitanje glupo ali to mi nikako nije jasno... komentarisite, dajte misljenje, savet, bilo sta, mnogo mi znace i pomazu u odlucivanju svih nedoumica... Veliki pozdrav!!
to je znaci za oko ned-10 dana otp?
Hvala Brane!
110. dan; Pozdrav ljudi!! :) Hteo bih da objavim kraj ovog dnevnika, devojka je zavrsila u 9. ned cvetanja, prosle nedelje zalio vodom i to je to, cekao da se zemlja dobro prosusi i juce je skinuo, pre toga je bila u mraku 48h.. za prvi dnevnik sam vise nego zadovoljan, naravno bez vase pomoci i ovog foruma verovatno da ne bi bio mnogo uspesan, jos jednom hvala svima i veliki :respect: koji su mi pomagali da uspesno stignem do kraja, svaciji komentar i savet od pocetka za mene je bio koristan Sto se tice Dance World-a, odlicna je za pocetnike, samo za manje boxeve kao sto je ovaj bi bilo pametno sto kaze @Mad Rabbit da se odmah krene na rezim 12:12 i to je to.. Sve najbolje i druzimo se u nekom novom dnevniku u skorije vreme nadam se:vutra:
Hvala vam! Sa ovakvom ekipom sa foruma mora da bude dobro :respect::respect: Najbolji forum na svetu!!!