Veliki pozdrav svim vutropuhacima :spliff: Odlucio sam se da pokusam indor uzgoj i napravio svoj prvi mini grow box. Za pocetak uzeo sam neke obicne menke pa da vidimo sta ce biti od toga. U boxu se trenutno nalazi jedna CFL od 45w i jedna manja koja ce za par dana biti zamenjena jos jednom istom od 45w. Sve skupa bice oko 5000 lumena. Za ventilaciju koristim pc kulere, jedan veci za izbacivanje vazduha i dva manja za ubacivanje. Saksija je od 5L u koju sam ubacio neku florabela zemju (nisam uspeo da nadjem nista kvalitetnije) pomesanu sa stiroporom i dve kore od banane iseckane na sitne komadice. Sinoc su u saksiju ubacene dve isklijale semenke i tajmer je podesen na 16/8. Svaki komentar i savet je dobrodosao :gled:
Hvala Power, obizirom na dimenzije boxa ovo je odlicno, a realno kada se dobro odradi moze i duplo.
Sa ovim postom zavrsavam ovaj dnevnik. Vutrica je odlicna mozda je mogla jos koji dan, ali necu da se zalim. Nisam sve zajedno merio ali negde oko 40g je ispalo suvog :mario:: Jako sam zadovoljan i srecan sto sam istrajao u growanju, naravno nastavicu da uzivam u ovom hobiju. Jos jednom hvala svima koji su mi pomogli. Moze da se zakljuca dnevnik sto se mene tice. Zivi bili:vutra:
To je to, tko sam i ja kontao ;)
Ako sam ja razumeo za pravi smoke report vutra bi trebala da se kjura jedno dva meseca. Ja sam ovo poceo da pusim pun gas :joint2: tako da nece izdrzati ni mesec dana. Dim onako i nije nekog posebnog ukusa mada je ranao za pricati o tome, a high je bas dobar. Prvih pola sata 45 minuta bas pukne neka euforija i lepo digne i onda lagano krene stond.....
Uspeo sam pre par dana da odlomim jedan hed, malo se prosusio i mogu vam reci da mi se svidja :) Biljana je bas izgladnela, a trihomi su poceli da dobijaju braon boju. Odnos je negde 30 na prema 70. Tako da sam danas odlucio da je bacim pod noz :makaze: Jako sam zadovoljan ishodom ovog growa. Pre svega moram se zahvaliti ekipi sa foruma i naravno mentoru @Stipe . Veliko iskustvo, dosta toga sam naucio zahvaljujuci forumu. Bilo bi sve ovo dosta bolje da sam slusao sve savete, mada ljudi kao ja najbolje nauce na svojim greskama. Do sledeceg growa peace rodjaci :let: :vutra:
Čekao bi ja dva meseca da imam u štetu lepo kila, a'l nema burazeru.
Listova gotovo da nema više, ostali su samo hedovi. E sad to kjuranje ne znam da li će dočekati. Cenim da će biti popusena za 20 dana.
Deluje mi da biljani nedostaje hrana, bas je pozutela i vrhovi su poceli da gube boju. Nema smisla da je prihanjujem sada jer je na samom kraju. Videcu koliko ce jos izdrzati, ako bude nastavila ovim tempom morace pod noz. Sinoc sam skinuo sve male hedice, tj njih 5. najmanji se preko noci osusio i danas je popusen :rasta:.Dim bas blag, gotovo da nema nekog ukusa. Rad vise neko dizanje....bas lepo lupi :ajnstajn: :vutra:
Ispalo k'o bombona. Šta je sve preživela odlična je. Da sam znao da će ovako da se oduži mogao sam joj dati još jednu porciju plantelice. Šta je tu je.....ostaje samo da se čeka.
103 dan. Poslednjih 7-8 dana samo na vodi, odradjeno i ispiranje korena. Trihomi i dalje prozirni...........:zvizd:
Jesam bas bio fasista prema njoj, ali izdrzala je sve uspone i padove. Sta mislis @Tarzan da li ce biti gotova za 10 dana? Stigle semenkice pa sam nestrpljiv da zasadim novu ljubimicu.
94 dan zivota, 55 od pocetka cvetanja. Temperatura kada je upaljeno svetlo 26-28, vlaga od 40 do 50%. Poslednje zalivanje dobila 11ml plantele, sledece ide sa vodom pa posle toga planiram da isperem i zavrsim sa prihranom. Trihomi su prozirni, jos uvek nema smedjih. Hedovi su lepo popunjeni i tek sada je pocela po malo da pusta prelep miris. Divan osecaj kada se probudim u sobi i osetim taj prefinjeni miris. Ja se nadam ce za nekih desetak dana moci da ide pod noz.:vutra:
@cerak1000 Imam samo plantelu od djubriva. Sta preporucujes?
45 dan cvetanja Juce bijana dobila 10ml plantele i jako lepo je to podnela. Poslednjih par dana je na 151 watu. Temperatura kada je upaljeno svetlo 22-23 ali vrata boxa moraju da budu malo otvorena u suprotnom prelazi 30. :mario:::banana_rasta::skot:::banana123::vozdra: :let::vutra::wave:
81 dan zivota 42 od pocetka cvetanja Pre sedam dana dobila 9ml plantele, planiram da sledece zalivanje dam 10 ml. Temperatura kada je upaljeno svetlo ide od 22 do 30, vlaga oko 40%. Nema sta puno reci mislim da se lagano blizi kraju, po nekoj mojoj proceni jos 2-3 nedelje. Sta vi mislite? Narucio sam i semenke autosa i sad me ubi paranoja :confused:
Sutra dobija papicu, inace zalivam je svaki treci dan.
Doslo je do sranja u box-u. Crkao adapter od ventova, temperatura skocila i spalili se malo hedici. U normalnim okolnostima temperatura od 26 do 30, vlaga od 30 do 50. Poslednja dva zalivanja samo voda pa sledece ide plantelica. Danas je biljani 74 dan zivota i 35 od pocetka cvetanja.
Situacija manje vise ista 67 dan zivota, 28 od pocetka cvetanja. U normalnim okolnostima temperatura izmedju 26 i 28. Predhodno vece opet malo experimentisanja sa svetlom pa temperatura otisla na 34 i malo sprzila par listova. Dvoglavi hed, ovo do sada nisam video :)
Pa da tako je i napravljeno, posle 12 sati rada sijalica temperatura 29. Ja zadovoljan :) a i biljana. E sad videcu sta ce se desiti kada ubacim jos jednu sijalicu 23w (pregorela pa sam odneo u radnju i reklamirao, trebalo bi za par dana da dobijem novu) sa njom ce biti 151w u box-u.
Moralo je tako biti zelim da pojacam svetlo maksimalno,a samim tim ventilacija mora da se pojaca. Do sada je bilo problema sa temperaturom sto se vidi i po biljani, nadam se da ce sada da funkcionise besprekorno. Jos imam u planu da ventove prikacim na jaci adapter i na njega ugradim potenciometar tako da mogu da regulisem brzinu. Misli da nije neka velika potrosnja.
Ne bih lenj pa uradih zamisljeno (mislim da sam potpuno poludeo)
Hvala bro :thumb: inace box je zapravo skriven u polici za gramofon i tu je negde istih dimenzija kao pc 43x23x43 ;)
Ljudi moji kada bi vi znali koliko sam ja puta rasklopio i sklopio ovaj moj box rekli bi da sam potpuno lud :) I jos uvek nisam zadovoljan, trenutno je temperatura kada je upaljeno svetlo 28-30, a cilj mi je da naguram na 150w i necu odustati od toga. Ubacena su tri nova venta 70mm za izbacivanje vazduha, a u planu je da stavim na ovu rupu koja je trenutno pasivni upuh vent za izbacivanje vazduha,a da na dnu boxa izbusim novu za ubacivanje vazduha. Kada to odradim nadam se da cu moci da ubacim jos jedan cfl 23w i to bi sve skupa bilo 151w Biljani je danas 59 dan zivota 40 na rezimu 12/12 i mislim 20 dan od kada je pocela da cveta.Do sada je dobila dve male doze crvene plantele i danas jednu od 5ml na litar vode. Malo je zeza ovo zuto lisce i moje maltretiranje sa temperaturom ali ipak se drzi ona. Evo i svezih slicica :D :vutra:
Vrhovi su od temperature, pre par dana sam uspeo da nabijem na 38 stepeni :rolleyes:
Potrebna mi je pomoc lisce i dalje nastavlja da zuti. Pre par dana biljka je dobila prvu dozu plantele i lepo je odreagovala, medjutim juce je zalivena samo sa vodom i jutros kada sam otvorio box vidim da je pocela opet da dobija tu zutu boju. Temperatura je regulisana i sada kada je ugaseno svetlo je negde oko 20, a sa upaljenim 27. Vlaga 50%-60%
Trudim se, to je samo bio pokusaj da dam biljci sto vise lumena. Ali cfl od 45w previse greje na ovako malom prostoru.
Jubilarni 50 dan zivota moje Biljane i 31 dan u rezimu 12/12. Malo je lisce pocelo da zuti pa je danas dobila prvu dozu plantele crvene po Stipetovoj preporuci. Nesto sam se malo ovih dana igrao sa sijalicama i uspeo da nabijem temperaturu na 38, mozda je i to malo uticalo na lisce. Trenutna situacija u boxu sto se tice svetla je sledeca 2x23 w +3x20 w 2700k i jedna 15w 6400k. Evo i slicica od sinoc :) :vutra:
Stigao mikroskop od malenih kineza za neverovatnih 1,70 eura sa besplatnom dostavom :)
42 dan zivota, 23 na rezimu 12/12 Pre 4 dana devojcica je pokazala svoj pol i prebacena u finalnu posudu od 5l. Presadjivanje je podnela ok, ali sam sinoc uspeo malo da je slomim na mestu gde se razdvajaju glavni vrhovi. Nadam se ce se brzo oporaviti.
Vidim da sam pogresio, a lepo mi ljudi rekli. Mada mislim da se vise necu zamlacivati ovim regular semenima, za ovaj box su automatici idealni. Ovaj grow je vise kao vezba.
Bila je tako ljepa......... a ona su joj izrasla muda :( Bas se lepo razgranala :makaze:
33 dan zivota mojih biljoza i mislim 14 dan na 12/12 Jednu biljku sam morao da izbacim iz boxa zbog prevelike guzve, ove tri lepo napreduju mada mislim da nemaju vise mesta za koren. Ocekujem da ce za par dana pokazati pol pa ide presadjivanje. Ima malo zutih liscica ali mislim da nije nista strasno. Da li je pametno da u zemlju u finalnoj posudi dodam malo kokosovog treseta?
Ok videcu veceras kada svane jutro u boxu kakva je situacija.
Makaze ili rukom? Vrhovi liskica su jutros bili skroz osuseni, tako da ce veceras to da se eliminise ;)
Zalivanje ide svaki treci, cetvrti dan. Mozda sam malo ovaj ph zeznuo ili nemaju dovoljno svetla.
Moram se posavetovati sa mentorom Stipe
Mali update 25 dan zivota, 6 dan u rezimu 12/12 Manje vise sve je pod kontrolom. Na dve biljke su poceli da se suse one prve troliske. Mislim da je moja greska, tek juce kada sam zalivao skontao sam da flasa u kojoj pripremam vodu zapravo nije od litar vec 0,75 (debil :whato::). Tako da je ph u predhodnim zalivanjima bio manji od zeljenog, na tu kolicinu sam trebao da stavim 3ml rastvora sa limuntusom, a ja sam stavljao 4ml. One ipak lepo napreduju poceo sam da radim lagani lst, poslednje zalivanje nisam dodavao slavol i dodao sam jos jednu sijalicu 20W crvenog spektra tako da sad imaju 131W. Ne znam sta da radim sa ovim zutim liskicama, da li da odsecem ili ostavim? :vutra:
Problem je u tome sto ne mogu da nadjem neke saksije odgovarajuce velicine da stanu u box. Bice u ovom jos 10-ak dana dok ne odlucim koju biljku zadrzavam u box-u i ona ide u saksiju od 5l.
Sta sa tememperaturom? Da potovi su napravljeni od kesa i izlepljeni trakom vise puta tako da sada deluju dosta cvrsce od plasticnih casa.
Takodje pokusaj super topiranja ali mislim da nije uspeo, umesto 3 dobio sam 4 vrha i bas deluje onako zbunasto Na ovoj sam pokusao topiranje, a dobio sam 3 ili 5 vrhova, nsam siguran I na ovoj uspesano topiranje dobijena dva vrha . Za sada lepo napreduju poceo sam polako da radim lst, zalivam svaki treci dan kada se zemlja lepo osusi. Uz vodu dobijaju i slavol izmedju 8 i 10 ml na litar vode. Pre par dana su prebacene u ove malo vece potove. Bio sam prinudjen da ih improvizujem ,jbg nisam mogao naci saksije koje mogu da stanu u box. :vutra:
19 dan zivota, 2 dan na 12/12. Poceo je i lagani LST :) Na ovoj biljci mislim da je uspesno uradjeno supertopiranje
Ok od danas idu na 12/12, mada planiram samo jednu ostaviti u box-u. Ako budu dve cure verovatno cu napraviti jos jedan pc box ;) Malo mi je problem da nadjem 4 odgovarajuce saksije za ovako mali prostor, tako da mora pasti neka inprovizacija. Hvala na savetima :thumb:
Prvi grow pa ne znam di bijem ;)
Au pa onda ce morati presadjivanje uskoro. Sledeci grow se mora nabaviti neko ozbiljnije seme, ovako mali prostor i regular menke su bas cimanje.
U planu mi je da zaokruzim vegu na 20 dana pa onda 12/12, pa onda da izaberem devojku za presadjivanje :) Koliko je vremena potrebno da pokazu pol?
Mali update, ulazimo u 18 dan vegetacije. Fino su se oporavile od seckanja i prebacene u malo vece posude. Zalivam ih svaki treci dan, dobijaju oko 2,5 dl vode koja predhodno odstoji oko 12 sati. Ph smanjujem limuntusom po metodi koju sam nasao ovde na forumu, a poslednja dva zalivanja su dobijale i slavol oko 8ml na litar vode. Temperatura se ovih dana pela i do 32, ali mislim da to nije nista strasno, vlaga je od 40 do 60. Takodje su dobile jos jednu sijalicu 20W crvenog spektra :) :vutra:
Za 7 dana idu na 12/12 ,a verovatno cu danas da ih prebacim u neke vece saksije. Hvala :thumb:
Evo nas 13 dan zivota, pre 5 dana uradjeno topiranje i suertopiranje. E sad ne znam koliko sam ja to dobro odradio. Evo fotke pa procenite :) Pokusaj supertopiranja 1 Pokusaj supertopiranja 2 Topiranje 1 Topiranje 2 Sve zajedno u boxu Dva dana posle seckanja zalivene su slavolom. Na litar vode sam dodao 6ml slavola i bas im je lepo prijalo. Interesuje me kolike doze slavola mogu da dajem biljkama?
Koliko ja primecujem nije im nesto zasmetalo :) vec drugi dan su nastavile da rastu. Danas treba da ih zalijem pa sam mislio da im dam i malo slavola. Mislim da ce im prijati.
Hehe ja vec topirao pre dva dana :) izgleda da sam jednu malo vise secnuo, ove ostale su se oporavile i nastavile sa rastom. Ostavljam ih u vegi jos 10-15 dana pa idu na 12/12. Kad pokazu pol jedna curica ide u 5l saksiju.....