Iz Holandije sam kupio četiri vrste: CBD Mango Haze CBD Critical Mass Jack Herer CBD Critical Cure Naknadno ću slikati prostoriju. Veličina: 250cm D x 90cm Š x 150cm V Rasvjeta sa reflektorima 2 x 400w. Ukupno 12 biljaka. Saksije nailonske od 15lit. Supstrat: Florabella + Agroperlit u odnosi 2:1 nastavlja se...
S obzirom da je ovaj dnevnik završen, a u koliko vas interesuje nastavak, tj. liječenje uljem kanabisa evo link novog dnevnika liječenja: https://www.vutra.org/threads/bipolarni-afektivni-poreme%C4%87aj-i-kanabis-ulje.14500/
S obzirom da je Rik Simpson začetnik korištenja kanabis ulja na ovaj način, potraži sve njegove radove i objave, a ima toga puno.Da bi ulje bilo efikasno, mora u sebi imati sve kanabinoide: THC, CBD, CBN, CBC, CBL, CBT... U najvećem procentu biljka ima THC i CBD i za liječenje se trudimo da koristimo biljke koje imaju približan odnos THC-a i CBD-a. Redosled u pisanju nije bitan, samo zajedno liječe. Moje biljke: Critical Cure- THC 5,5% CBD 13% Jack Herer- THC 20.94% CBD 12% CBN 04% Mango Haze- THC 7% CBD 9%
Hvala na čestitkama, ali i ja početnik se moram nasmijati. To je ulje poput ribljeg. Dobro je i zdravo, ali nema jedan od glavnih sastojaka THC. Ulje sa postavljenog sajta ne liječi, barem ne najteže bolesti. Najsigurnije i najteže je sam napraviti, ali ste sigurni da imate čist lijek
Evo konačno završih druženje sa Mango Haze. Izvagao sam 1 kg sirovog. Količinski izgleda više nego i jedna prijašnja. Da li će pokraj kvantiteta biti i kvalitet? Još jednom svima hvala! Vašim savjetima pomogli ste četvoroma ljudi da pokušaju liječiti teška oboljenja. Što se mene tiče, ovo je kraj dnevnika mog prvog nasada. Čujemo se u drugo dnevniku! P.S. Slike se ne mogu update na sajtu?.
Čini mi se da preovladavaju smeđi trihomi!?
Što sam okrutniji prema njoj ona zelenija. Zezao sam ja nju na sličan način svjetlom, pa uzastopno gnojenje..., ali ona sve guta i ima tako zdrave, zelene listove. Ova je neka sado-mazo. Jutros sam je pipao i osjeti se ljepljivost i pojačan miris. Da li je odlučila da se preda!?
Žbunje ko žbunje.
Mislim da ima 100 dana od početka cvjetanja i evo kako izgleda. Ovoj biljci nema šta ne radim, ali ona tjera po svom. Od početka je gnojena Hesijem pa mi je nestalo i zadnja tri gnojenja sam uradio sa Plantela cvijet, a zadnje sa duplom dozom. Njoj ništa ne smeta, sve guta. 5 litara vode pije na 3 dana, a sve završene biljke su pile 4 litre na 4 dana. Ima li znakova kraja!? Stvarno mi je više dojadila
Evo kucao sam: https://www.vutra.org/search/1879778/?q=spider&o=relevance&c=1&c=62 Hvala na receptu! 05.04. ISKLIJAO 13.05. POČELO CVIJETANJE znači ukupno oko 125 dana. A i mene u momentima uhvati muka da bi je najradije bacio, ali opet nastavim. Samo znam da ovu MH neću nikad više.
Već sam čitao na forumu, raznorazna su mišljenja, Lično me je interesovalo tvoje mišljenje, s obzirom da imaš iste probleme. No nema veze nešto ću već uraditi. Što se tiče pretrage na forumu ništa od toga. Već sam prije pisao da pretraga na sajtu ne radi baš najbolje. Evo konkretno " spider mites " u vutra pretrazivaču nema, a ako u google pretraživaču kucamo " spider mites vutra " e onda dobijemo rezultate.
S čim se riješiti napasti? Šta je najbolje, duvanom ili Neo-pitroid-om? Želio bih se riješiti gamadi prije ubacivanja u box.
Ma nemoguće je. Mango je preko 180 cm, a ograda 80 cm od betonskih stubića. I ovi klonovi su visine oko 60 cm i između stubića se vide sa ceste. Usput, sve biljke imaju neke svijetle tačkice po lišću. Šta je problem?
Cijelo vrijeme me zeza. Nikad više!
Nigdje kraja ovoj podivljaloj Mango Haze. Njene cvjetove je skoro nemoguće vidjeti od lišća. Slike ne mogu bolje. Biljka je ispod dvije 400w sijalice. Klima stalno uključena i ventilatori. Odlučio sam da završavam pa šta bude. Imam 8 kloniranih biljki na terasi koje pod hitno moram staviti u box, a sad ga zauzima ova Mango. Mislio sam danas uraditi flush, pa još jedno duplo đubrenje, zatim završni flush.
Ovom prilikom se zahvaljujem svima koji su me vodili i pomagali, kao i onima koji su me hvalili, a i kritikovali. Naročita zahvalnost mom mentoru Cill-u, čijim uputstvima sam uspješno završio ovaj prvi grow. Naravno tu je i neizbježni Power Seed, Tarzan, Stipe, MMSplit, Bizzzo i mnogi drugi. Svima vama HVALA! Od 9 biljki sam dobio 750 grama suvog materijala, a od kog je izašlo 96 ml ulja. Da li treba završavati ovaj dnevnik ili da još čekamo onu Mango Haze koja uživa sama u box-u i ne misli da sazri?
Pa bila je još jedna njena sestra, koja je normalno završila ciklus sa ostalim, a i bila je manja za oko 40cm. Ova se totalno odmetnula.
Danas je 5 dana kako se biljke suše. Temperatura je 28-29 stepeni sa uključenim ventilatorom, koji duva iznad biljki, a od odbijenog vazduha od zidova biljke se lagano pomjeraju. Vlažnost je 38-40 %. Biljke su skroz lagane, ali grane im se još ne lome. Ne znam šta da radim sa ovom Mango Haze, visoka je preko 170 cm. Sva je lisnata, a cvjetovi su sakriveni u lišću. Probao sam slikati mikroskopom cvijet, ali smeta lišće. Ni malo ne liči na sestru koju sam obrao.
Ha,ha... sve još od Franje Josifa, ne može jedno bez drugog. Na tv-u otišao tv tuner pa video služi da preko njegovog tunera mogu gledati. Zahvaljujem!
Ha, ha..., ebo tv, nađoh gedore i čekić. Sad vidjeh na slici gdje su.
Evo sam i ja dočekao završetak. Zbog velike vrućine mi je teško i razmišljati, pa na brzinu da malo objasnim šta sam uradio od poslednjeg posta. 16.07. PRIMJETIO BUĐ NA 2 BILJKE. URADIO FLUSH I ODSJEKAO OŠTEĆENE DIJELOVE CVIJETA. 17.07. STAVIO BILJKE U MRAČNI REŽIM PRIJE BRANJA. SVE JE UBRZANO ZBOG OPASNOSTI OD BUĐI. 18.07. OBRAO BIILJKE I STAVIO NA SUŠENJE Prije zaključavanja dnevnika ću objaviti jedan rezime ovog growa, od početka pa do kraja, sa svim greškama i uspjesima.
Ovo je današnje stanje u box-u. 9OlkA2AVeTQ
Hvala Cill, do neba! Grozno se osjećam, na samom kraju da zabrljam...!
Da, danas.
Evo dio cvjetova, da li postoje znaci buđi?
Da li bi štetilo biljkama da cijeli box isprskam asepsolom ili 96% alkoholom. Svim biljkama je urađen flush i za 2 dana će ići na 48 sati mrak, po preporuci mog mentora. Ako jeste buđ da li mogu spasiti biljke i kako?
Evo sam odsjekao smeđe dijelove cvijeta i slikao mikroskopom. I još slika telefonom.Ne smrdi na buđ, nego onako ugodno na citruse, možda malo na benzin!? Oddsjekao sam djeloe dva cvijeta. Treći sam odsjekao, ali nisam slikao i on se onako u ruci lako raspada. Oprostite zbog ovog navrat nanos editovanja, ali me uhvatila panika. Toliko truda i pažnje...! Gdje sam pogriješio, ovo se dogodilo iznenada u zadnja 2-3 dana. Šta mi je sada činiti?
Treba mi hitno mišljenje za ovaj cvijet. Čudne je boje.
Nemam f.aparat. Sutra će mi donijeti prijatelj, pa ću sve slikati. Biljke su toliko ljepljive da ne mogu sprati miris sa ruku.
Slab sam fotograf, nikako da uspijem slikati mirno da bude kvalitetna slika. Nadam se da je vidljivo. Slikao sam samo prve tri, rizično mi vaditi, cvijetovi su mnogo teški, džaba i bambus i vezanje... Dalje biljke, koje nisam slikao izgledaju zrelije. Mali listovi u cvijetu su žuti. Molim za mišljenje.
To ti je jeftina varijanta i ne baš previše funkcionalna. Nemam vremena da pravim tutorijal, ali se potrudi imaš na guglu, ukucaj home made air conditioner, pa izaberi šta ti odgovara. Moja varijanta je: 1. 2 m bakrene cijevi oko 3 evra 2. sobni ventilator oko 12 evra 3. vodena pumpa za akvarijum oko 3 evra 4. 2 m plastičnog crijeva oko 1 evro 5. vikend ručni frižider oko 10 evra Kao na slici namotaš bakrenu cijev i na krajeve povežeš plastične cijevi koje ubaciš u ručni frižider, kroz čiji si poklopac probušio 2 rupe. Jedno crijevo priključi na pumpu koja će pokretati sistem, a drugo crijevo je povratna voda. U frižider nasuti vode da se napune crijeva i cijevi, te da pumpa bude pokrivena vodom. Unutra stavljati flaše od 5 l zaleđene vode. Trebalo bi da hladi nekih 6 kubnih metara oko 4-5 sati, možda više. Bitno je i da voda koja se ledi, bude slana, zbog dužeg trajanja leda. Imaj na umu da se stvara veliki kondez.
Hvala Cill! To mi djeluje utješno, mislio sam nikad kraja. Hvala na podršci! Borba sa temperaturom traje od prvog maja. 6 maja sam morao kupiti pokretnu klimu pa čak i sa njom ovih dana za vrijeme svjetlosnog režima temperatura ide do 31,5 stepeni. Evo ovih dana se metereolozi očekuju 40 stepeni, a što je u realnosti i do 45. Da je faza vegetacije, ja bih ledom i ventilatorom, bar 2 stepena još oborio, ali to pravi dosta vlage, a to mi ne treba. Šta će biti ne znam? Neka nam je Bog na pomoći! P.S. Ako tek počinješ, biće ti korisno da njihov svjetlosni režim podesiš da bude u noćnom periodu, kada je svježije. Kod mene je dan od 21,00 do 09,00, a noć od 09,00 do 21,00 i samo tako se možeš nekako boriti.
Izvinjavam se u prethodnom postu sam malo požurio, preračunao sam se. Od klijanja je 93 dana, a cvijetanje je 54 dan. Od silne želje za okončanje, dogode se preračuni.
05.07. 100 dana od klijanja 61 dan cvijetanja.
Hvala, ali na žalost to ne ide za uživanje, nego za pravljenje ulja i liječenje 4 osobe od ozbiljnih bolesti.
Ostalim nisam mogao prići. I evo one čudne Mango Haze.
.JACK HERER tri biljke
Druga biljka i treća Critical Cure.
45 dana cvjetanja. Na većini biljaka cvjetovi su postali jako teški, te sam ih morao vezati. Mikroskop mi još nije stigao, a ove fotografije su najbolje što sam mogao uslikati. Da li se može prognozirati? Prva biljka Critical Cure.
74 dana, 36 dana cvjetanja. Baš mi mnogo lišća opada i žuti. Neko je i braon žuto. Znam da su slike loše, ali dok nestigne mikroskop bolje nemam. Da li je ovo ovako u redu ili treba da se brinem?
Teoretski je moguće, ali praktično teško izvodljivo. Ispod svake biljke bi trebao staviti od 40 cm pa do 50 cm. Sad su male na balkonu, ali nema šansi da ostanu kad budu počele rasti, vidi se iz kuće preko puta. Ne znam, neka ih izvjesno vrijeme, ako uspije stići kraj sadašnjeg nasada još oko mjesec dana išle bi u kuću. A i ako uspije ta kombinacija, nisam siguran da li ću ja moći izdržati još nekoliko mjeseci brige i stresova.
Nisam siguran da li je ovom postu mjesto u ovom dnevniku, ali imam osjećaj da moram podijeliti ovo iskustvo kloniranja. Naime, iz čiste radoznalosti, čitajući na forumu o kloniranju, u trećoj sedmici cvjetanja skidao sam donje grane sa cvjetovima do kojih nije dopirala svjetlost odlučio sam da probam klonirati. Negdje sam pročitao u postu @PowerSeed vezano za pravljenje vode za ožilavanje reznica od vrbe i to sam probao. Nakon 2 nedelje evo rezultata na slikama. Drago mi je što sam uspio, ali sad ne znam šta da radim sa biljkama. Napravih sebi belaj, još i ovu prvu turu nisam završio, a sad ovo. Žao mi baciti, a moraću. U koliko smatrate da ovom postu nije mjesto ovdje, izvinjavam se i brišite ga.
05.04. ISKLIJALE 06.05 32 DANA, PRVI DAN 12/12 13.05. 39 DANA, POČELO CVJETANJE 12.06. 69 DANA, 31 DAN CVJETANJA I dalje borba sa temperaturom. Klima sada radi non stop. U vremenu od 21,oo do 09,00 je svjetlost (dan) i temperatura večeras je 30 stepeni, a vlažnost 41%. U vremenu od 09,00 do 21,00 je mrak (noć) i temperatura je 24 stepena, a vlažnost ide i do 55%. Konačno sam skupio nešto novca i naručio usb mikroskop da objavim kvalitetnije slike. Očekujem da ću dobiti za petnaestak dana. A dotle: nadam se da su i ove slike razumljive, naročito za mog mentora Cill-a, zbog daljnjih uputa. Na trećoj slici se vidi Mango Haze koja je mimo svih biljki otišla u visinu preko 160 cm, a cvjetovi su kržljavi i slabo razvijeni u odnosu na druge. Mentor to ocjenjuje kao fenotip, ali me baš nervira, jer moram da dižem reflektor zbog nje, a onda smanjujem svjetlost ostalim biljkama.
Svaka biljka je trebala imati prostor 0,65 x 0,50, ali zbog problema sa temperaturom, morao sam ubaciti klimu, koja je zauzela prostor jedne biljke. Tako da je to sve poremetilo i napravilo gužvu. Okrećem biljke povremeno "okopavam", čistim od uvenulog i opalog lišća. U svakom slučaju za 8 biljaka je ovaj prostor idealan, a sa sadašnjih 10 je malo teže, ali ide.
60 dana. Malo borbe sa temperaturom, ali uz puno brige nekako guramo i ja i biljke. Sve su u lijepom cvijetu s tim što na nekim biljkama ima po nekoliko listova sa malim oštećenjima, vidi se na slikama. Volio bih čuti mišljenje iz iskustva drugih članova, orijentaciono, koliko još ima do kraja.
55 dana. Svako 3-4 dana zateknem nekoličinu opalih listova. Povelika je gužva, vjerovatno ne dopire dovoljno svjetlosti!!! Jedna biljka Mango Haze) je otišla preko 140 cm, za 20 cm preko ostalih, ali su cvijetovi ne razvijenu kao kod ostalih (slike 1, 2 i 3.
52 dana i morao sam se snalaziti. Zbog gužve u boxu, postalo je teško i rizično svaki put kada zalivam, da iznosim biljke vani. Na one udaljene sam stavio crijeva i sproveo do vrata i odatle kroz lijevak zalivam. Gledaću da svako treće zalivanje priđem biljkama radi kontrole i čišćenja uvelih listova. Nadam se da je ovo u redu.
Loš mi f.aparat. Čim obezbjedim bolji, slikam ih kao za ličnu kartu. Evo, ako je bolje preko videa. Pl51-IJp6ig
Večeras je tačno 7 sedmica ili 49 dana. Evo nekoliko slika od 19.05. i posle 4 dana 21.05. Bašta je prepuna. Mislim da zbog prevelike gužve, donji djelovi biljaka nemaju dovoljno svjetla. Prilikom zalivanja uvijek odstranim po 2-3 požutjela ili uvela lista. Dio prostora mi je ne planirano oduzela klima. Takođe i sobni ventilator, kojeg ću pokušati nekako okačiti da visi. Tako bih oslobodio određeni prostor da ih malo raširim. Biljke izgledaju zdravo. Malo me zeza vlažnost ide do 67% u mračnom periodu i nemam nikakvo rešenje da smanjim. Da li biljke odgovaraju svojoj starosti?
Svima hvala na podršci!
E upravo takvi!