Pozdrav svima, posle prvog uspesnog growa doslo je vreme za drugi, malo kasnim i nema mesta za greske no kasnije cu o tome.. Predjimo na glavnu stvar.. Zelim da oprobam sebe sa 4 biljke od kojih su svi od RQS-a.. 1x Royal Gorilla THC: 27% CBD: Low Yield Outdoor: 550 - 600 gr/plant Height Outdoor: 130 - 170 cm Flowering time: 8 - 9 weeks Harvest Month: Middle of October Genetic Background: Sour Dubb x Chem Sis x Chocolate Diesel Type: Sa 50% In 50% Ru 0% Effect: Cerebral and relaxing Flavor: Earthy, Pungent, Pine Climate: Warm 1x Euphoria CBD THC: 9% CBD: High Yield Outdoor: 450 - 500 gr/plant Height Outdoor: 120 - 150 cm Flowering time: 8 weeks Harvest Month: Early October Genetic Background: Great White Shark x CBD dominant plant Type: Sa 20% In 80% Ru 0% Effect: A motivating and inspiring feeling Flavor: Sweet, Fruity Climate: Mild 1x Purple Queen THC: 22% CBD: Low Yield Outdoor: 650 - 700 gr/plant Height Outdoor: 175 - 210 cm Flowering time: 7 - 8 weeks Harvest Month: October Genetic Background: Hindu Kush x Purple Afghani Type: Sa 25% In 75% Ru 0% Effect: Relaxed and Euphoric Climate: Mild Cold 1x Critical THC: 18% CBD: Low Yield Outdoor: 600 - 650 gr/plant Height Outdoor: 180 - 220 cm Flowering time: 7 - 8 weeks Harvest Month: Late September Genetic Background: Afghani x Skunk Type: Sa 40% In 60% Ru 0% Effect: Stoned, physically and mentally Flavor: Earthy, Pungent, Sweet Climate: Warm Zemlja: Florabella Zuta (Potovi), a za sajt planiram Potgrond H ali ukoliko ne budem bio u mogucnosti (a verovatno necu biti) onda cu da se snadjem i uzeti Substral Univerzal ili nesto slicno sta bude po apotekama, ali potrudicu se da bude H.. Gnojivo: Za Veg uzimam Plantella List, a za cvetanje Planetlla Cvet.. Klasika.. Ako neko mozda zna za neko bolje gnojivo za veg od kog ce biti jasne razlike u odnosu na Planetllu List neka slobodno kaze, jer dosta kasnim i voleo bih da nadoknadim to nekako.. Edit: Ipak cu verovatno koristiti Yara Ferticare po preporuci Stipea.. Sa
Pozz evo cisto da se javim.. Sve je obrano, dobio sam 2 tegle ukupno, kao i prosle god.. Nego dobro sta sad.. Imam slike ali ne mogu sada da objavljujem, u buducnosti cu da ubacim i slike.. Uglavnom, Gorilla je ubijala lepo.. Euphoria dosta lep osecaj stvori, ne obara, lagano moze da se radi ponesto.. Purple je dosta jak, ubija na mesto.. Critical kao i prosle godine, nije los, ubija i on.. Moze u zavrsene a ja kada budem mogao ubacicu i slike. pozz
Pozz evo je gorilla na kraju... Hahahahaha.. Biljka od koje sam najvise ocekivao i zbog koje sam se najvise radovao, nije ni do kraja izgurala
danas sam skinuo gorillu.. tesko poverovati ali ako od onolike biljke izvucem saku hedova bice puna kapa.. ostale su okej i planiram ih ostaviti jos jednu nedelju, nemam mikroskop ali purple mi dosta dodje secerast, bas bas ono, ali icicu po data sheet znaci 7 weeks i to je to, skidam 7.10 ostale 3.. ubacicu koju sliku kasnije gorille, ali ukratko, tuga
pogledajteee vi ovo ljudiiiiiiii mojiiiiii.. ja sam skinuo sve za probu i pored karence, ostala mi jos samo purple da probam kasnije.. sve 'pipa', ali kada bi se osusilo i kjuralo malo ja mislim da bi to bilo sasvim solidno i planiram da skidam do kraja nedelje, sta vi mislite o tome? iz gorille ako izvadim malu teglicu ili 2, bice dobro :lol:
#update 10 eo kakvo je stanje, ponovo se vracaju znaci, ponovo.. gorilla je i dalje puna, malo se ocistila ali opet ih ima znaci velike gusenice ja ne znam kad pre poraste toliko znaci toliko sam postao alergican na ta stvorenja da ima da ih ubijam gde god ih vidim.. purple,cbd i critical ih ima isto, cistio sam koliko toliko.. moze neko da mi napise taj recept za taj caj, da probamo i to na kraj u pm.. ako mi verujete mnogo mi je krivo kada samo razmislim o tome kako je moglo sve da bude zeleno i debelo da sam oprskao to pre cvetanja onim najjacim sto karenca 40 i nesto dana.. znaci mnogo pizdim ali Boze moj, iskustvo za sledeci put.. evo slikice gorilla, zadnja slika kako truli vrh po vrh, na kraju cu ostanem sa par grama cisto da bude za 'specijalne' prilike i tolko purple cbd critical jedva cekam da dodje kraj ovome i ocistim koliko moze da se ocisti i da imam barem nesto za zimu, sa ovakvim stanjem i sa obzirom da ona govna ne odlaze, bice opet 2 tegle od svega kao i prosle godine :lol:
moram da priznam nisam ocekivao ovoliko coveka da probaju da me ohrabre.. danas idem da zalijem i ponovo cu actarom, ali natopicu ih bas ono i izmedju hedova i sve sve najdublje sto moze.. ako ne uspe, pravim taj caj sto kazete.. ajde valjda izguram jos par nedelja majku mu.. dizem dozu yare na 5x i ubacujem 2.5ml/l hesi, a sledece zalivanje 5ml/l i na tome ostaje ako sve bude okej
ponovo se pojavila gamad.. cistio sam, prskao, ponovo cistio i opet ih ima.. gorilla propada, vrhovi trule, cistio sam koliko sam mogao, ne zaustavlja se, deo po deo vrha otpada.. ostale pune sa gusenicama i krece i njih da hvata kao i gorillu.... ne mogu vise drugari, maksimalan trud sam ulozio, zadnje pare sam davao na semenke, gnojiva i naftu.. ne mogu vise, odustajem.... zadnji update ce da bude kada odem tamo za par nedelja pa cemo da vidimo..... da sam znao da ce ovako da bude ne bi ni pocinjao ovaj grow. poz do tada
#update 9 sve su mahom ciste kao suza, u cbdu ih ima jos, sutra idem da procistim to pincetom i cetkicom i ostale da procesljam za svaki slucaj jer me sada uhvatio mrak.. danas dobile prvu dozu hesi i 4x yaru.. 10g/l yara i 1.25ml/l hesi.. sledece zalivanje planiram 10g yara 2.5ml/l hesi a ono tamo isto 10g yara i 5ml/l hesi.. a mozda povecam i yaru jos malo, videcemo.. evo slike gorilla purple cbd critical samo da ocistim to jos kako treba od onih gamadi da bude sve cisto i pedantno, da malo isforsiram ovih zadnjih par nedelja i ja mislim da ce to biti ekstra sve na kraju, planiram dodati i melasu sa cistom vodom zadnjih 10tak dana.. pozz :vutra:
Oprskano Actarom i Switchom pre mraka.. 1g Actara i 4g Switcha na 5L.. Nadam se najboljem
Pravim razliku izmedju insekticida fungicida itd ali pitao sam cisto onako jer sta znam, tu smo da se pomognemo.. Uglavnom prskam danas i provericu detaljno sutra-prekosutra..
Evo ovako, ono je haos.. Cistio sam i cistio i vadio i pinceta i cetkica znaci ona mala govna su zlo... Danas uzimam actaru.. Je l prskam na cvetove direktno ili kako? I je l imam potrebu da ih pocistim posle? Znaci mlatim, naprskam i onda kad pocrkaju ja prodjem i pocistim ili ih actara natera da izadju pa da crknu? :D
Ne, ne, ne ulaze u stabljiku pu pu nedo Bog.. Hvala dzoni..
A je l ce ih Actara pobiti pa ja posle da prodjem sa cetkicom i pocistim to ili kako? Inace planiram da ih skidam 6-15.10 tako taj period.. Inace koliko kosta Actara otp u srbiji?
znaci ovako narode, samo sto sam se vratio sa sajta, sve biljke su zahvacene, krenule da ih jedu gusenice.. neke male crne braon kao crvi dodju.. molim vas znaci da neko nesto predlozi, spreman sam i da prskam jer imam jos par dana za zadnji voz za karencu.. takodje planirao sam da prskam switchom, ne znam je l ima to neki efekt na gusenice i njihova jaja? znacii mnogo panicim mnogo mnogo, ulozio sam dosta truda i svega i zadnje pare vadio za gnojiva znaci ne zelim da mi sad sve uniste govnjive gusenice.. cistio sam pincetom koliko sam mogao dok se nije smrklo.. ima ih mnogo i to u srz buda, znaci izpomeram ceo vrh dodjem do stabla biljke i nadjem ga kako stoji tu..
Planiram za koj dan switchom da prskam, videcu da detaljno pretresem sve.. A pistile sto tamne ne pravi nikakav problem?
#Update - 8 Sve se pune polako, zabio sam kolceve i rasirio ih malo da dobijaju vise sunca.. Evo slike Gorilla.. Nasao sam dve gusenice, duzine 2-3cm.. Jedan sporedan vrh polako kao da hvata trulez, odstranjujem svaki put koliko mogu ali plasim se da ce da se nastavi.. Ostalo je sve okej Purple Queen.. na njoj nisam nasao nista, ona je okej CBD.. dosta se dobro puni, bice ogromni vrhovi.. nasao sam jednog crvica na cveticu dole, bas sitnog.. Critical.. na njemu sam nasao pauka.. Svi skupa Brinu me te gusenice, paukovi, crvi.. Planiram da prskam sa switchom za nekih desetak dana..
dosta je losa kamera pa se ne vidi, formirali se vec mali zbunovi.. nisam obilazio od zadnjeg update, sada bi se verovatno videlo na sliku
Okej onda ovako, kad smo se vec raspricali.. Ja mislim da sam zakasnio za dva puta sa switchom, ako sutra udarim switch, sledeci put mogu da ponovo koristim switch 21-22.9, a po mojoj nekoj racunici, ako sve bude kako treba, da ih skidam 13.10 sto bi bilo onda tacno 21 dan posle drugog koriscenja switcha i ne znam ne svidja mi se bas to, tako da bih odradio jedno prskanje i to negde oko 14.9 i do berbe ce da prodju jos 29 dana i mislim da je to sasvim okej, zanima me vase misljenje.. Inace pitanje za Stipu, sto se hesija tice, cini mi se da sam procitao negde na forumu da gnojivo nije za zezanje kao yara pa da mogu da se povecavaju doze i tako to, pa sam hteo da pitam posto sam procitao da ide 2,5 ml/L, da li mogu da se povecavaju doze ili tako nesto jer se dvoumim da li da uzmem fosfor od 0,5L ili od 1L.. Sitna je razlika u ceni ali posle nemam sta da radim sa njim a greota da se baci, a ovako bih imao za 10 zalivanja (20L ode na jedno zalivanje i sve to 2.5ml\L) :D
19.08 izbacile pistile, tako da kraj 4 nedelje cveta je 15.09 i samim tim pocetak 5 ned cveta.. Nego, planiram da prskam switchom jer sam i prosle godine, ali ne secam se kada sam tacno prskao i kolika je doza bila, pa ako neko zna mozda koja je doza i koliko dana se zadrzava bilo bi mi dosta od pomoci jer ubih se trazeci i ne mogu da uspem da nadjem sada :razvaljen:: edit: nasao sam
vazi uradicu tako.. pa biljke mi cvetaju 7-8 nedelja tako da to je to nekih 3-4 nedelja pred kraj ubacujem p+
Ne razumem, kako da ih rasirim? Mislis da ih uvezem da ne puknu ili da ih uvezem i istovremeno rasirim da ne budu gusto? Sto se yare tice okej, sl zalivanje ide ta doza.. Koju nedelju pri kraju planiram da ubacim i hesi p+
Jeste, drugim putem prilazim sajtu, sada je sve okej, neka tako i ostane :)
#Update 7 Puni se puni polako.. Dobile jednu normalnu dozu (2g/L) yare 15-30-15.. Royal Gorilla - majmun dobio 6L Purple Queen - kraljica dobila isto 6L Euphoria - 4 L Critical - 4 L Nadam se da cu da izvucem iz ovih biljka sve ukupno oko 4-5 tegle (litarske)... Sta vi mislite? Pozz do sl puta :vutra::let:
#Apdejt 6 Avanture su krenule malo ranije sto mi se ne svidja ni malo ali posle cu o tome, hajmo prvo na slike.. Ovako, sve curice su procvetale, ovaj put i zadnja 2 su dobile cistu vodu jer su vrucine velike.. Dajem im po 2-3L jer gledam da sto manje budem na sajtu a odrzavam ih 'zivim' dok za nekih nedelju dana ne padne jedna kvalitetna kisa.. Inace sve su zenske, naravno.. Pa evo slike.. Gorilla Purple Queen CBD Critical Ajde sad da vam ispricam avanturu.. Tojest nije to avantura nego moj prosecan obilazak sajta, osecam se rastereceno kada mogu negde da ispricam tako da ukratko cu koliko mogu.. Evo ovako, znaci to se konstantno desava i zato sam i zabrinut previse, prosle godine sam imao takve avanturice zadnjih 2-3 nedelja ali ako ovo ovako nastavi ja planiram mnogo manje da odlazim na sajt cim prodju ove vrucine.. Ovako, posto ja drzim neopitroid i gnojivo tu blizu sajta uvek to sve spakujem u jednu kesu i stavim u zbunje.. Jednog dana dolazim ja, kad pogledam, iz kese istreseno sve, ali sve.. Nista dobro, mora da je neka divljac pa je namirisalo nesto odakle znam pa istreslo sve to.. Nista skupim ja sve to i promenim mesto gde sam drzao kesu.. Ne znam da li sledeci put ili posle, ja dolazim, iz kese ponovo istreseno sve, a neopitroid stoji bukvalno na stazici gde prolazim jer se napravila mala stazica (ni to mi se ne svidja uopste).. Nista, nisam dirao to uopste nista znaci stojalo je tu neko vreme.. Sada kada sam otisao na sajt, na nekih 10-15 metra od biljaka, sveze isecene grane.. Bilo ih je nekoliko, sve su licile onako polomljene, iscupane i ajde kazimo ga moze i to divljac da napravi, ali jedna malo deblja tako kao kobasica, je isecena ravno ravno znaci to je samo sekirce moglo da napravi.. Nista ja se vec tu preznojavam, dolazim na sajt polako, zalivam, gledam trazim pistile, nalazim mitse po biljci i taman da krenem po taj pitroid ajde, nesto krene da suska na nekih 20m od sajta ali u drugom pravcu, ne odakle sam dosao... Znaci jasno cujem kao da neko ide polako, ima suvo lisce dosta pa se cuje svaki korak.. Nista krenem ja da se preznojavam vec, vadim nozeve kurce palceve spreman ja za kosovski boj i povucem se malo i sakrijem se.. Nista blejao sam nekih 5-10 minuta i konstantno se culo kao da neko hoda, znaci niti da se cuje jace niti slabije znaci niti da ode niti da dodje.. Uvatim ti ja taj pitroid i tu yaru, spakujem sve to i bas bas dobro sakrijem, kad uvatim pitroid i pogledam malo, vidi se da ga grizo pas, ne neki veliki zubi ali tako kao neki pas srednje tezine/velicine.. A meni vec prolaze kroz glavu panduri, oni njihovi kerovi ne znam ni ja sta ali rekoh sigurno bi oni uzeli to sa sobom a pre svega uzeli bi biljke.. U tom trenutku iza mene, znaci suprotna strana od strane gde se culo to lisce kao da ide neko, cuje se bre kao da neko kuca ekseri u drvo, znaci konstantno lagani tempo bam bam bam.. Ne mozes da kazes da je detlic ili nesto znaci ako covek nije proizvodio taj zvuk onda ne znam sta je, ali daj Boze da je nesto drugo.. Spustio sam se polako na sajt, zalio do kraja sve, proverio pistile, napuderisao biljke i slikao ih i za celo to vreme, znaci vreme dok sam puderisao i slikao biljke, culo se to na nekih 20m od sajta i u jednom trenutku onako bas jako kao da neko krenuo da trci znaci ljudi moji mene andrenalin drma dok vam ovo pisem, iskreno mene je stra da idem ponovo hahaha.. Nista zavrsim sve to ajd cu podjem, izlazim ja iz zbuna gde su biljke, vidim govna od psa, vec pobelela znaci stara, tako neke male velicine znaci kao pikinezeri sto vrse nuzdu i onda kontam da nije vucijak ili tako nesto jer po nekoj logici on veca govna sere.. I tako ljudi moji evo ispricao sam vam sto krace, lakse mi je sada kada sam nekom ispricao pricu, ne znam kako cu ovo do kraja da izguram ali samo molim Boga da sve bude okej i da prodje okej i ako budem izvukao kolicinu koju zelim da izvucem, ja sledecu sezonu propustam jer mi treba malo odmora od ovolikih naleta andrenalina.. Hvala svakom ko je procitao ovaj roman do kraja, stej haj i poz do iduceg puta :vutra:
@420Florist Kod mene kroz par dana krece pravo leto.. Nije ni sada lose ali ima oblaka i povremenih pljuskova.. Bez brige, moje proslogodisnje biljke su prezivele 14 dana bez mene na 35+ stepena, a bile su na direktnom suncu od ujutru do uvece, a nisam stavljao ni hidrogel ni nista plus nije bilo ni kap kise.. Hvala @Pantagan Vazi Panto
Apdejt #5 Pada kisa non stop, slabo sunca nesto... Do sada dobile dobile 2 doze yare, jednom 2l, a drugi put 5l, yara 2g/L.. Danas dobile i trecu dozu sa slavolom.. Za sada sve ok, gorilla i critical gladni previse, ne mogu ih na'ranim.. Purple queen dosta lepo raste, mislim da ce ona najveca da bude na kraju, a cbd je dosta mali ali zbunast.. Royal Gorilla Purple Queen CBD Critical Svi To je to za sada, nadam se da ce da porastu za jos barem pola metra i da imam barem duplo veci urod nego prosle godine (prosle god sam dobio 2 staklenke od 1l od 2 biljke..) Pozzzzz :vutra:
Update #4 Pozz drugari evo kakvo je stanje posle 3 nedelje.. Danas su dobile 5L svaka, pre toga su padale kise svaki 3 dan pa i nisam obilazio nesto, sledeci put kad ih obidjem nosim im Yaru Ferticare II 24-8-16 Ja sam prezadovoljan sa obzirom da kasnim i verujem da ce da porastu u mnogo velike biljke.. Royal Gorilla Purple Queen Euphoria CBD Critical Svi skupa ________________________ Takodje sam nasao neke slikice kada sam ih presadjivao, a nisam objavio, tako da evo.. Pozz ekipooo do iduceg puta :vutra:
Apdejt #3 Presadjene u Pot H, pomucio sam se kvalitetno da je nabavim i na kraju sam je nabavio sto znaci da ocekujem najbolje.. Evo kako sve to izgleda sada, sve biljcice su topirane i ocekujem da polude narednih dana.. Imam problema sa skakvcima, videcu da li ima da se kupi ovde u srb Neopitroid i da naprasim to.. Evo slikice Royal Gorilla CBD Purple Queen Critical Sajt (sredina gore royal gorilla, levo purple queen, sredina dole cbd, desno critical) Pozzzzzzzzzzz :vutra:
Apdejt #2 Evo kakvo je stanje posle 6 dana (kazem 6 dana jer su slike od juce).. Prebacene su na sajt, ali nisu presadjene, ostalo mi je rupe da iskopam, zemlju da resim i Yaru kupim ::ludak:: Krivo mi je malo sto nisam odmah u aprilu narucio semenke i krenuo nego se mlatio sa proslogodisnjim semenkama.. Na greskama se uci.. Slikice Samo se plasim da nece uspeti da porastu u malo vece biljke do avgusta.. :vutra:
Hvala sunshine i djole Apdejt #1 :D Ja se izvinjavam, ja ih cas nazivam u zenskom cas u muskom rodu, kako mi je lakse tako pisem :razvaljen:: 31.05 Royal Gorilla je izasao napolje 01.06 Euphoria CBD i Critical su izasli napolje 02.06 Izasla je i kraljica Desio se incident sa Euphoriom dok sam ih prenosio ali o tome cu posle slika Dok sam ih prenosio nazad posle slikanja, ispala mi Euphoria i ceo pot se ispraznio, nista vratio sam zemlju koliko toliko, nasao biljcicu i vratio je nazad i dopunio sa zemljom i zalio, evo kako je to izgledalo posle toga.. To je to za sada, sledeci apdejt za koji dan, da ne spamam za dzabe :spliff: Pozzzz :vutra:
Hvala
Stipa Vazi potrazicu je na netu ili po apotekama.. Hvala 420Florist Hvala.. Tako je, nova..