
Galerija nije uvezena
Pozdrav ljudi,poceo sam da pravim box i treba mi mala pomoc!!!:sun2: Box pravim od kartonske kutije u kojoj su bili upakovani zvucnici,kutija je visoka 1.20m..siroka 1m...sirina strane 30cm.U nju sam ugradio 5 kulera od napajanja i procesora,3 za ubacivanje i dva za izbacivanje,oblozio sam je sa alu folijom napravio postolje ispod kojeg stoje kablovi i produzni kabal za struju.Sto se tice rasvete trebace mi vasa pomoc,moram da kupim sve sto je potrebno!!Za ventilatore koristim adapter od 12V koji ima na sebi regulator za smanjivanje i povecanje napona,sto je dobro mogu da podesavam brzinu ventilatora.Sutra cu da slikam i da bacim slike da mi kazete dali to moze da prodje za 2 biljoze.... Nasao sam dosta biljki iza jedne napustene kuce,prosle godine nisu dobro prosle jer su bile oprasene od strane muzijaka a i drugari su ih isekli mnogo rano...hteo bi da presadim kod mene u 2 saksije i da ih bacim u box...Ili da pocnem sve iz pocetka da stavim seme na klijanje i da teram polako,ove sto bi uzeo su stare negde oko mesec ipo dana!!! Dali bi mi to sve bilo pametno da odradim i treba mi vasa pomoc oko svega po malo,naravno ako neko ima malo volje da se smara samnom oko toga :icon_lol:...
poz sam da javim kako se sve završilo ja i zaboravio :D Ukupno od obe sam dobio 62gr,veca 38gr manja 24... Za high nisam neki strucnjak sto se tice opisivanja rada :S mogu samo da kazem da kida lobanju :D pusio sam i boljih sk. Ukus onako i nije nesto posebno,miris dok gori ne oseca se bas na dimcugu sena skunky,ali dok se sitni miris je veoma jak,fruity mix tak nesto.Drugar je dao ocenu od jedan do deset,kaze deset+... Na slikama je ostatak hedova,do sada sam popusio 20-tak gr ... :icon_lol: To bi bilo to od mene,još jednom HVALA svima koji su mi pomogli i ovom sajtu!!! I'll Be Back!! :rofl:
Neam muzijaka ni od prosle sve sam bacio,1 sam pusio i :rofl: necu seno da pusim Ali ova euforia...:ludaci_lol: morao sam malo da probam osusila se dosta sutra ce u teglu. Nesto vako http://www.*****ndmixseeds.co.uk/products/seedsman-northern-lights :vb_whip: za sledeci put =)
hehe nisi pratio koliko vidim od pocetka tak da .... Manja je i dobila ime po tome sto je bila 3-4 puta manja od one vece iako su u istom periodu posadjene i sve to,bila je tu svo vreme sa ovom i samo je odjednom zivnula,pocela je da cveta dosta kasnije od one druge a i seckao sam je malo po malo :D Nju planiram da vratim u vegetaciju naravno ne sve sa ovim hedicima vec da sacekam jos nedelju dana i da capnem to sto ima.Ostalo pri dnu da ostavim i nazad na vege pa ako uspe bice fino,i tek onda idu na red klonovi od nje ako uspe da se vrati u vegetaciju.Kontaš sada :D ili sam ja glup pa ne znam da pojasnim :S Da jbg kasno je sada nisam se toga setio kad sam onu sto je zavrsila osisao skroz i nista nisam ostavio =( a sto se tice genetike isto je seme samo sto je ovu nesto kocilo nije htela da raste sve dok joj nisam zveknuo dobru dozu Hesia za cvetanje,a zemlja se razlikovala nisu bile iste tako da je mozda do toga ali nisam siguran.A i moguce je to sto ti kazes da je ona veca imala bolju genetiku.
Hvala ti za info.. milsim da cu pre onu prvu opciju :) I drzao bi je duze u vege od mesec dana,taman da naraste dovoljno da mogu npr. da cupnem kojeg kolona njih da stavim na vege,a ovu na cvetanje to sto ostane i opet sve tako u krug,samo moram da napravim jos neki box jer ne moze sve u jednomNije sve to problem snasao bi se ja uz po koji savet od vas :) i ako mi uspe vracanje u vege... eo neka slikica od hedova i ove male koju sam i ja sam zaboravio malo sam je proredi u sredini tako sto sam privezao grancice da ovi sitni hedici dobiju svetlost da se i oni bar toliko koliko napumpaju malo,sada je udaljena svega nekih 15cm od HPS-a :D toliko je hladno da se i ne oseti toplota sijalice u boxu temperatura oko 20c danju nocu ne smem ni da gledam ali ne primecujem da joj nesto posebno smeta pad temperature!Nju cu pokusati opet da vratim u vegetaciju kroz nekih nedelju dana p0z :)
ok,ok.Daj zelenky brisi ovaj moj dnevnik,podneo bi zahtev da se sve brise od 1 posta pa sve do 205 ostalo neka ostane jer krece ovaj drugi dnevnik sve ono predhodno je smesno.Sramota me je i da citam to u nazad jos kad se nadimim strašno :rofl:
OK,ok.A sta mogu da koristim umesto sita?Zonom skontao sam sve samo mi treba sito.A gledacemo se u nedelju verovatno :)
dobro dobro nego ajde mi malo pojasni ono oko pravljenja hasa od listica....gledao sam kod tebe,samo me buni jer trebam da dodajem led da bude stalno hladna voda,da lisce bude suvo ili nije bitno,i sta radis na kraju sa onim talogom procedis samo vodu i onaj ostatak je kao neki has? Ne kontam rece ti ja gledao sam na tubu kako prave ljudi sa peglom i otkud znam razne nacine,ali bi probao sa ledom onako jer sam gledao neke kao iskusnjare,samo sto oni imaju one torbe.
zanima i mene zato cu da probam mozda,rekoh sta mogu da izgubim osim vremena :D
Hvala ti :rasta1:,tako sam i ja nesto mislio.Verovatno cu to probati ne mogu nista da izgubim :icon_lol:.... A i imam komplet 400W MH tak da taman mogu malo da eksperimentisem dok mi ne stigne nesto.
Imam jedno pitanje,nasao sam odgovor ali ako bi ko mogao da mi potrvrdi to ili da mi kaze da ne radim to.Posto trenutno nemam semena dobrih,a nema ni iz vutre neke da se izvadi jer je sve to navodno skank :D Dali bi mogao da vratim onu moju manju biljcicu u vegetaciju iako je vec na polovini cvetanja??Mogu li tako samo da je sjbem? Ja bi probao jer necu mnogo upropastiti,nije nesto velika!
:prof10::thewave::thewave: Trimovao sam hedice koliko toliko,nisam hteo sve listice da secem jer vecina je prepuna tričoma...i bilo mi je jako zao da je capnem :rofl: Najveci hed sam isekao jos sinoc. p0z
Brate tebi posebno zahvaljujem da ne bi tebe ....da ne kucam dalje nije potrebno kontas ti pametan si covek :) Cujemo se kad se sve ovo zavrsi! Procitaj i brisem ovaj post.....
Hvala ljudi...danas cu morati da je cpnem,jer koliko sam imao problema da ohladim box pre mesec dana toliko sada imam da ugrejem!Temp pada na jbnih 15C :S...postam posle slike hatvesta jer je dosao taj dan da se cpne :prof10::sun2: p0z
Evo trenutno stanje... 92.dan 47.dan cvetanja
Brate zonom reci ne razumem to ako je budem previše trzao??? Sedam nedelja je cetrdeset i devet dana toliko cu je ostaviti,znaci jos 4 dana.Dva dana jos pod svetlom i dva u dana u mrak i to je to :) A za manju sam rekao da cu je ostaviti duze jer je kasnila za ovom sa cvetanjem i rastom citavih mesec dana!!! Faraon brate ako i tebi dam malo meni nece ostati ništa :D
Još malo,gledao sam po stranim sajtovima ljudi su gajili euforiu i drzali je na cvetanju po 70 dana :O... Tako da videcu cini mi se da moze to jos da se udeblja,trebalo bi jos 5 dana ili cak 10 ne znam! A one dve poslednje slike su od one druge biljcice nju cu drzati jos dve nedelje jer je jako kasno pocela da cveta... p0z sve u svemu ja ti ti se cujemo =)
Ma kušonja nije ni bitno sto ste pred ban onako sam to spomenuo nemoj da misliš da sam nešto loše time ja mislio ... p0z
Greenpower hvala na odgovoru :)... prvi grow i ne mogu nazvati growom,mada sam dosta uz njega naucio,em sto sam krenuo bez ikakve opreme,bar malo znanja sta i kako treba raditi koliko zalivati da ne pisem dalje mogu do sutra...sve sam to naucio kroz praksu.A tek sada kada citam ostale dnevnike kontam kako sve to funkcionise ranije nisam mogao da shvatim kad mi kazu ljudi CITAJ!Sta da citam kad i ne znam sta citam heheheh kakva crna vegetacija cvetanje ja sam mislio stavis je u kutiju pod dve tri lampice i ona mora da naraste,moram vam postati ovde neku sliku od drugarove euforije,PC box sa 6 stednih.Uglavnom taj grow daj boze da ce na kraju izaci sa jednim dzointom od ukupne biljke sve sa stablom!Ista prica kao i kod mene s pocetka ne znanje a ima zelje da gaji ali totalno ne zainteresovanje sa strane kako sve to funkcionise,cak i ne pokusava da nauci jer postoji jednostavan odgovor nesto nije u redu i tu je KRAJ,dok sam ja znao da provodim i po 2-3 sata u boxu i pored njega ako ne i nekada po ceo dan,i da smaram ovde jadne ljude sa mojim nerazumnim nebulozama LoL! Drago mi je sto sam nauci bar toliko koliko da grow-am i hvala svima koji su mi pomagali,kritikovali(to uglavnom pomogne),davali savete a najvise hvala sajtu Vutra.org :) Da nema njega vecina nas nebi ni znala kako to funkcionise...da ne rastezem dalje! p0z
Hvala hvala Kushonja i tebi ZonoM samo me pratite vi pred banovima hehehhe...Reci mi kushonja kako to zavisi kakav high zelim mozes mi malo bolje pojasniti? Ja sam veoma zadovoljan,jedino je malo bad oko kolicine ali jbg sta je tu je znacu za sledeci put,a sto se tice kvaliteta verujem da je veoma dobra euforia hedovi fino izgledaju i cela kuca mi miriše na unk!! Necu seci ništa nisam ni planirao da secem još narednih 7 dana. p0z
Evo 40. je dan cvetanja i po duch-ovom bi trebalo 6 do 7 nedelja ostavljam je ipak 7 da vecina pistila potamni...
Videcu za tu moju ideju,a što se tice ove tvoje za haš....gledao sam kako se pravi na tubu i to ali nisam baš nešto za to jer nisam radio nikada,mogu i njih da osusim sve sa hedom nece nista smetati po koji listic sa tricomima da se puhta :)
Nešto mi je palo napamet da probam ali ne znam dali je to dobro...Planiram da je drzim jos 8 dana u zivotu i da isecem samo onaj veci vrh i 4 heda ispod njega a one ostale donje da ostavim jos 10-tak dana da vidim bas dali ce i oni dostignuti to sto treba jer su manje izlozeni svetlu,ali dodao sam stari HPS od 150 na mesto gde je stajala CFL tak da imaju i oni sada solidnu svetlost ali...taj HPS je cini mi se isti kao i banderski :D dok drugi je kupljen i ima namenu za gajenje biljaka! Ne znam ni sam sta sam ispisao,ali verovatno cu je celu capnuti kada 70-80% pistila dobije crvenkasu boju,videcu ne znam nista tacno ali racunaj 8 dana =) Zoki znam da nista ne valja :rofl:... p0z
Još samo malo... 82.dan 38.dan cvetanja Danas sam isprao zemlju sa 25 litara vode(spustio PH na 5.5) mozda isperem jos jednom pre nego sto je stavim u mrak 2 dana!
MOLIM TEEEEEE .....zar je moguce brate aaaaaaaaaaaa bas mi je krivo :( i ja bi bio iznerviran veoma,a skoro si mi rekao kako su nabujale :( Brate maler za malerom ja sam sjebao one dve semenke sto su mi ostale (euforia) malo pre sam tek snjimio i nisam mogao da verujem da su spljeskane :(
heheh bilo bi lose da spržim sve u jednom danu....2-3 meseca zarad jednog dana hmmmm :D Pusio sam je otkinuo sam sa manje onaj kao da kazem glavni vrh,bilo za dve batinice :) Ova veca je garant duplo bolja,videcu na kraju a ti ne brini =P
Slike su slikane mobilnim telefonom,sjebao sam foroaparat :S 77.dan 33.dan cvetanja
Fla PimplaMna =) Cucemo se ZonoM
ma nista od njih uspela je da izgura do kraja kao...imam i dalje to ne pusim ne dopada mi se pre sam za neki unk ona je bas slaba daj boze da ima i 5% thc a i sva je bila jadna,malo sam je sprzio i tako :D sve u svemu losa je ispala.A tamo gde ih je bilo 20-tak mozda cak i vise,posekli ih sve neko se uselio i jbg pokosio celu dzunglu :D
to to taman :)...djubrio sam je sinoc kao poslednji put ali posto cu te poslusati jos jednom kroz 5 dana ali ne mnogo. Pa posle 10 dana pred kraj moram obavezno da isperem zemlju mozda cak i 7 dana ne znam ni ja vise :D A nadam se da ce se udebljati a bice ubica 100% to se vidi,oseca se po celoj kuci 1/2 a tek sta bi bilo sa 50 biljaka ne smem ni da zamisljam hehehhe.... Neg cucemo se trebaces mi za nesto ako ti nije frka,zvacu te kroz ovih 20 dana da se dog nesto kad se vidimo. Da koristim hesi kada djubrim zemlju,ali svakog dana sipam po pola litra vode,sa onim djubrivom sto sam ja kupio,u posudu ispod saksije jer dole ima korenja pun qrac i jednom sam ostavio tu posudu 2 dana bez vode i korenje se sasulio ali se o5 povratilo i to 10 puta vise.Kasno je sada ne znam ni sta kucam a i ne vidim na oci ajd kad budem malo normalniji,do tada budi p0z :)
Ma jok brate jebes sijalicu kupicu drugu nije problem,nisi mi dao racun a mozda i jesi ne znam stvarno. Nije mojom greškom crkla,svaki dan je tako funkcionisala(standardno grlo E40 i onaj kabal sto sam dob uz reflektor)Mogu i pod HPS sada mogu vise da ih podignem ka sijalici jer nije toliki pakao a i resio sam ventilaciju nekako napokon mada bi mi tube dobro dosao...Sve sve ali trebao sam da je drzim u vegetaciji bar jos 20 dana maximu :S ali jbg znacu za ubuduce :) A i mogu ti reci da mirise jako puno,osecam je na dodnjem spratu a ona je na gornjem hehehe matorci ne osecaju sva sreca na donjem ali zato gornji ceo da ne kazem smrdi :D neg mirise,bar meni,i brzo cveta vrati se unazad 1-2 strane i pogledaj kakva je bila pre par nedelja sve je bolja i bolja samo bi voleo da se jos udeblja...
Jos samo malo :) 73.dan 29.dan cvetanja Crkao mi je CFL juce iznenada :( tacno sa te strane gde je stajao CFL hedovi su se debljali,ali stacu nemogu sada da kupim drugu neka guraju samo na 250W. Ovu cu ostaviti dosta duze,tek je sada pocela da se grana i da izbacuje pistile svuda,kasnila je za ovom drugom dobrih 2-3 nedelje je stajala u mestu nije se mrdala ne znam zasto.Sada kao napreduje fino kakavo je bilo stanje pre 2 nedelje p0z... zaboravih da napisem,sinoc sam je nadjubrio sa hesiem poslednji put.Pet dana pred kraj ispiram zemlju i posle toga ide u mrak 1 do 2 dana :)
pa tako mislio sam oko 45 dana...43 i da je ostavim 2 dana u mraku!! Oni kazu kao 6 nedelja ja cu da je ostavim 6-7
68.dan 24.dan cvetanja I druga biljka se vratila u zivot ali je ostala jako mala nju sam LST kao privezao samo na jedno mesto da se bar izduze hedici odozdo,to sam i nadam se nekim delom uspeo p0z
Eo mali update na svakih 3 dana hehe :)
necu ih ni dirati onda kad im dodje vreme sami ce otpasti zao mi je da je kasapim :S... Ali oni listovi na dnu i vrhovi dobijaju bas slabo svetlosti i mislim da i zbog toga zute dobijau onako svetlo zutu boju i nekako su prozirni pa sam mislio da ih secnem ali nema veze =)
Da joj uklonim sve ove vece listove da bi donji vrhovi dobijali vise svetla??? Ili da ih ostavim pa ce opasti sami...
60.dan 16.dan cvetanja
Ajd cucemo se posalji tvoj br na Pvt...pokusavam da ti odgovorim na pvt ali nesto nece!!!!
Ajd cucemo se posalji tvoj br na Pvt...pokusavam da ti odgovorim na pvt ali nesto nece!!!!
joj brate aaauuuu pa ja danas isao da kupim neko djubrivo!! Citao sam tamo od Slo ere ili kako vec nick kupio sam neko djubrivo N/P/K 14/11/25 to je najpribliznije sto sam mogo da nadjem za rayvoj ploda.Zove se Ferticare ne znam ko je proizvodjac...
Pjlad i ti Zonom kazete mi da drzim do kraja :D naravno da cu do kraja ici.... eo danas je tacno 2 nedelje znaci po Duch-ovom bi trebalo jos 4-5 nedelje brzo ce to proci,sledeci put vegetacija ce trajati malo duze i od pocetka ce biti pod neonkama ili cak kupim pravu MH a ne onu sto imam ja nije se dobro pokazala prvih 2 nedelje samo ih je spalila,a i vrucine su im smetale za rast dosta. Sinoc mi je crkao tajmer sreca pa sam slucajno video,inace bi imale 24H svetla. p0z
57.dan 13.dan cvetanja Isprao sam zemlju sa 25l vode,voda je iz bunara,spustio sam malo PH zemlje na 6.7 nadam se da ce tokom sledeceg ispiranja jos da opadne.Sada je i zalivam sa vodom iz bunara jer sa cesme ne valja nikako,puna je kamenca i minerala iako je ostavim da odstoji!
54.dan 10.dan cvetanja donje lišće i dalje zuti,dali bi mi pomoglo da isperem zemlju i da joj spustim PH na 5.5-6.0 jer PH zemlje mi je 7.5 ili joj hvali nešto u ishrani :( juce sam je prvi put pognojio sa Planetelom za cvetanje sa pola od pola doze p0z
opet sam doradio box,morao sam jer bi biljka prerasla visinu boxa a nisam hteo da radim LST jer svetlosti ima trenutno sasvim dovoljno(CFL 200W i HPS 250) HPS je na 1.5M a CFL na 15 cm od vrha biljke. Trenutna visina boxa je 150cm i nadam se da ce biti dovoljno do kraja,visina je bila 88cm...moram da kupim jos Black-White folije da oblozim novi gornji deo! 49.dan jos uvek se borim sa temperaturom ali sada ne prelazi 30c ni kada su obe lampe ukljucene =) dodao sam jos jedan vent malo veci(kupio u radnji za aspiratore) on izvlaci topao vazduh,i donji listovi lagano pocinju da zute i da trule e sada dali je to do nje?gnojio je nisam jos uvek od pocetka mozda 3x.To bi bilo to za sada videcu kroz par dana kakvo ce stanje biti i dali ce se isplatiti to sto sam produzio box Eo i jedne slike od ispresovanih hedica od one domaje =)))) p0z...
=) Euforia 46.dan 2.dan cvetanja Samo sto je pocela da cveta nesto mi nije napredovala bas kako treba :S prvo su je usporavale stetocine,malo vece temperature ali drzi se,sto se tice stetocina eo jednog ne vidis se bas najjasnije. I pitanje dali je noramalno da korenje izlazi kroz rupice sa donje strance saksije??? Bilja #2 je propala odma na pocetku jos pre nekih 2 nedelje stetocine su je upropastile skoro na samom pocetku =S...
evo i mene posle nekog kraceg perioda =) Na kraju nisam ispao bas zadovoljan ali stacu tako je kako je =)... Dim je lagan,ukus ljutkasto slatkast a i ne znam bas dobro da procenim =P naduvao sam se ali ne bas tako kako sam ocekivao ali sta je sve prosla i kako se zavrsilo zadovoljan sam... Uglavnom pusim neki dobar unk i ovo mi je slabo ali drago mi je sto je moje! Na kraju sam dobio 20g suvog =S nadao sam se bar 50 :D
Ma dosta je tu problema bilo....sto si sam rekao svega je tu bilo. Ta bilja mi je prvi grow i još sam je bukvalno isčupao iz zemlje samo sam neki deo korena izvadio a nisam znao niti mogao drugacije da je prebacim.s pocetka sam znao da treba da se stavi stiropor(ali nisam znao cemu sluzi pa sam ga stavio veoma malo =( ) i kvalitetniju zemlju nisam uzeo..ma ne mogu dalje Nisam citao nego sam odma krenuo a nisam ni sam znao sta radim,sada sam nešto kao naucio na greškama i voleo bi sto vise da naucim jer volim da dimim i ne placa mi se vise...do sada sam mogao avion da kupim hehehehe...moram jos dosta ja da citam i na praksi da ucim.
??????:sick::sick: Krasta u cemu je problem,daj reci da bi znao za sledeci put... A kada si mi rekao da se vidi na slici od 59. dana ja sam prvo primetio kako je zemlja katastrofa,jbg s pocetka nisam stavio dosta stiropora mozda je i to problem mada ne znam zato te i pitam!!!!
Ma dnevnik mi je raspad sistema voleo bi kad bi ga administratori uklonili...hehehe.U svakom slucaju hvala =) Ja ne znam dali se njoj blizi kraj ili sam ja nešto zaj...o u roku od 2 dana počelo je 60%listova da žuti,a pistili su poceli o5 da izlaze kao pred pocetak :S. Dali da cekam jos ili kroz nekih nedelju ipo dana da je secem ovo joj je 6-7 nedelja cvetanja..Nisam je gnojio niti bilo sta drugo radio temperatura je ista kao i obicno ne prelazi 29c ,ali nemam merac vlage pa moguce je da je do toga nešto u pitanju!