Glad je vraški pokretač svih akcija, kažu. A ni taština praznine baš ne oprašta... Kad su pluća gladna, a tegle prazne, braćo i sestre groweri pa ima li šta gore? :D Jedan napeti-možda-ali-nadajmo-se-najboljem zimski grow, pa kud puklo. Jer fakat manje je napeto kad se diže zimi nego kad se spušta leti! Mislim na temperaturu, sram te bilo! :D Dobro, dobro, manje filozofije i petparačkih šala, više ozbiljnosti Osnovna ideja je da ukrstim neku od cura sa Panama Northern berry (ukoliko me potrefi mužjak zapravo), koja je jedina reg seme (najlepša hvala bratu @Meskalito na poklonu) kao i da sačuvam polen za sledeći grow I neki drugi cross zdravlje Bože Ukoliko obe budu ženke jedna će vrlo verovatno i ostati u malom šatoru do kraja, no budemo videli već. SEME: - Panama Red (Ace Seeds) - Pineapple Chunk (Barney's farm) - Peyote Zkittlez (Seedsman) - Panama Northern-berry (reg cross by Meskalito) x 2 PROSTOR: *Grow tent 60 X 60 X 120 (seedling, vege) -VKO 125 vent (outtake) -USB vent (mešanje vazduha) -Seedling heat mat -Ovlaživač vazduha *HomeLab 100 X 100 X 200 (preflower, flower) -TT 125 vent (outtake) -CAN carbon filter -VKO 100 vent (intake) -Grejna folija -stubni vent, USB vent + clip on vent (mešanje vazduha) SVETLO: - Lumatek ATS 300W (seedling/vege) - Lumatek Zeus 465W PRO 2.9 (preflower/flower) ZEMLJA: Klassman Potgrond H, Plagron perlit, vermikulit - finalno presađivanje u miks supstrata iz prethodnog growa POTOVI: -1L plastic (germination/seedling) -12L fabric (veg) -40L fabric (preflower/flower) ĐUBRIVO: - NPK (iliti po naški 'baza') (FishMix, Cal-Mag, Bloom) - Suplementi/Biostimulansi (Alg-A-Mic, Boost, TopMax, Power Zyme, Root, Big Bud powder) - Mikrobiologija (Voodoo Juice, Spinosad, LAB, Syrup Strong, Mikorize, Trichoderma, Metharizium) Seme stavljeno na klijanje 29.11. Uobičajen metod, par kapi hidrogen peroksida u vodu, i seme da odstoji 12~24 časa na toplom mestu 30.11. Prebačene u starter potove I Pot H (perlit mi nije stigao na vr
FINALNI UPDATE / SMOKE REPORT Eto nas posle cca 2 meseca od harvesta, tegle prethodne ture su prazne (osim Acapulco Gold, ali malo mi je i dosadila iskreno), vreme je da se načne i ova, pa da vidimo čija mutter švarcen vunen štriken :) (lažem, čupkao sam pomalo dok se kjuralo ali pssst pravimo se da nisam :)) ) Yield sasvim pristojan i očekivan - PNB je odličan pokazatelj onog 'bigger root bigger fruit' - identični uslovi (zapravo u vege I bolji, pošto je bila solo pod Lumatekom u malom šatoru neko vreme), identična klopa - drastično manji yield u odnosu na druge, skoro duplo - zbog veličine pota (12 litara) Preterao sam malo i sa prašenjem, otprilike 50tak semenki po grani, na Pineapple Chunk i više (vent pod krošnjom bije ka njenom ćošku), a moguće je da će biti još, tu i tamo vidim da je po donjim cvetovima letelo, no srećom ništa dramatično. Za sad iz svakog trećeg cveta iskoči po jedna, dve. PANAMA RED Anis, karamela, vanila, pomalo menta I onaj zemljani vajb u off-u Ima i neki cvetni ton, ali ne mogu lepo da definišem još uvek Klasik sativa - head high, zujanje u glavi. Nije preterano jaka, barem ne kao u onoj turi od pre, ili sam ja prosto oguglao :D Idealna za dnevne varijante, mada hoće malo da otupi posle par komada, trebalo je možda to ranije skinuti PANAMA NORTHERN BERRY Daleko više borovnice ovog puta, znači kako sam otvorio teglu tako se kuća ispunila mirisom - ali tu je i dizel, biber i pomalo onog punog 'mesnatog' šmeka. Ima tu još koječega, i vrlo su neuobičajeni terpen profili, no teško da će išta doći do izražaja pored borovnice :) Lepljiva I stravično masna, a cvetovi ljudi moji skoro k'o moon rock tvrdi. Show program. Ubija iz mesta. Teška i po dušu, i po telo :D hibrid, jasno kao dan, psihodelija u glavi koju smenjuje obamrlost udova na kraju, ali ima dobre vožnje do tog kraja samo tako Zablesavi me ujutru, čuvam je za popodne / uveče radije. PINEAPPLE CHUNK Limun, pomorandža, biber i pomalo dizel. Ali dominantni su limun i pomorandža. Eh, da je malo slabija pa da je zbog toga češće turim u papir (zaista je uživanje miris, ali I ukus) - no ne ide, haba mozak. Za nijansu možda slabija u odnosu na PNB ali parametri vožnje vrlo vrlo slični :) Nisam još načisto sa njom, za sad je šetam tamo-vamo haha PEYOTE ZKITTLEZ Auh kakav kultivar. Iako mi fali onog bubblegum vajba od prošlog puta (tu je, ali toliko u offu da se već pitam priviđa li mi se, videću kroz još koju nedelju kjura) - vanila, biber i onaj opisani kiseli vonj su toliko snažni da verujem da me cela ulica čuje. Haos. Išao na uranak sa društvom, spakovao bio u kesicu smotano par komada, pa u metalnu kutijicu što se hermetički zatvara, pa na dno ranca - ma ceo autobus smrdi morao sam da izađem posle tri stanice :)) Među top 10 po jačini što sam probao nema dileme. Primetno tanje sprave motam sa njom, i opet ne mogu, gasim na pola. Brutalno jaka, gotovo da ne možeš funkcionisati napolju normalno, a i po kući izbagujem pa ne znam jesam li pošao ili došao :) Preporuka definitivno od mene I eto tako :) Još jedna avantura okončana, šatori su popakovani, merkam sa ženom neku obalu negde da dišem malo joda I hvatam boju, pa ćemo videti već kojom brzinom se tegle prazne, moguće je već na jesen da se testira seme O tom potom i kad dođe vreme za to Vidimo se opet u nekoj drugoj priči, ljubi brat! (može dnevnik u završene) ::banjahanje::
(brzinski) UPDATE 76. dan 12/12 režima Kraj puta i za Panama Red Mogla je ona dole I ranije, iscedio sam je pošteno, ali nema veze. Taman Peyote prelazi u tegle danas, ona u mali šator na sušenje i već sve po redu :) I tako :) Gledamo se i čitamo opet za finalne utiske I smoke report Ljubi brat! ::lulamira::
UPDATE 70. dan 12/12 režima Kraj puta za Peyote Zkittlez, a Panama ostaje još desetak dana rekao bih Lumatek na 50%, temperatura i vlaga nepromenjeni. Očerupao sam ih bio pošteno, ne mogu da kažem da je dramatično pomoglo, ali nije dramatično odmoglo a to je zapravo bitno :)) Zapravo dramatično je olakšalo trim za pred sušenje :D Samo neka drama! PEYOTE ZKITTLEZ PANAMA RED To bi bilo to od mene za ovaj upis :) Na meniju trenutno mix Peyote Zkittlez I Acapulco Gold (prethodna tura) Dakle, malj u glavu :)) Gledamo se i čitamo sledeće nedelje, kad I Panama konačno stigne na finiš liniju Ljubi brat! ::banjahanje::
Hvala ekipa na lepim rečima :) UPDATE 62. dan 12/12 režima Mikroskop je rekao svoje - kraj avanture za Panama Northern Berry i Pineapple Chunk, dok Peyote Zkittlez vrlo verovatno za sledeći vikend ide dole - Panama Red po svemu sudeći gilja još dve nedelje, a svakako je na dijeti vodom do kraja PINEAPPLE CHUNK Oprašene grane deluju super, da se prosuše dan dva pa da se pokupi seme i smesti u frižider Ovom se crossu (PNB X Pineapple Chunk) baš radujem, i jedva čekam da vidim šta će ispasti PANAMA NORTHERN BERRY Juriš nastavljaju Panama Red i Peyote Zkittlez Lumatek će od ponedeljka verovatno još dole, na 50% Temp 24C ~ 25C dnevna / 19C ~21C noćna Vlažnost vazduha 41%~ 52% To mu dođe negde to za ovaj upis :) Vidimo se opet kad Peyote stigne na finiš liniju tamo negde za vikend :) Ljubi brat! ::banjahanje::
UPDATE 57. dan 12/12 režima Početak devete nedelje u režimu za cvetanje, jesen se polako šunja po šatoru Vrlo verovatno poslednja nedelja za PNB, tamo za vikend ide dole, Pineapple za njom tu negde, Peyote ubacila ne u treću, već u petu brzinu, grane pucaju od težine pokušavam da se izborim nekako al fakat I ona je tu negde, dve nedelje max rekao bih, tako da nije drama (valjda) :)) Panama Red poslednje zalivanje samo Zyme (1ml/L) i Boost (1ml/L), ostale cure su uveliko na dijeti čistom vodom do kraja Kolika je Peyote Zkittlez žderonja najbolje se vidi po fejdu - poslednje zalivanje je išla voda, I odmah je otišla u jesen, znači u supstratu skoro pa ničega više nema, dok Pineapple evo već treće zalivanje čistom vodom - još uvek ima hrane u supstratu, neće u fejd pa to ti je, samo nešto mrljavi :D a realno je bliža kraju. Mislim da joj ne prija FishMix odnosno toliko N tokom ciklusa, čini mi se da je baš na ivici (što se i vidi po boji listova). Možda je tu uzrok onih malo manjih (iako kompaktnih) hedova u prošloj turi, šta znam. Još jedan argument u prilog tome da se svaki kultivar ipak razlikuje i ne treba ništa po default, već gledati I pratiti reakcije biljke Bilo kako bilo, bližimo se kraju :) Temp održavam oko 24C ~ 25C danju, želim sačuvati sve te terpene I izvući boje koliko mogu, vlaga je skoro pa idealna (44% - 51%) Lumatek bi možda mogao na 50% (i dalje na 75% I cca 35cm od najbližih (Panama Red) odnosno 50cm od najdaljih (PNB) vrhova), još uvek se nećkam, prelomiću već ove nedelje :) Oprašene grane deluju super, jedina briga mi je da se seme ne razleti sad po boksu, ajd skupljanje manji problem, nego posle skontati koja je koji mix :D Tešim se da je F1, znači 50%, prepoznaću nekako po izgledu :rofl: PEYOTE ZKITTLEZ PANAMA NORTHERN BERRY PINEAPPLE CHUNK PANAMA RED To bi bilo to od mene za ovo javljanje Gledamo se i čitamo opet sledeće nedelje Ljubi brat! ::banjahanje::
UPDATE 50. dan 12/12 režima Početak osme nedelje u režimu za cvetanje, i zvanično smo na autopilotu :) PNB uveliko na čistoj vodi, Pineapple od prethodnog zalivanja, Peyote od sledećeg, a za Panama Red videću, vrlo verovatno još koji put klopa ide pre dijete Ok smo sa parametrima (temp oko 24C ~ 25C danju, noću ne ide ispod 20C, vlažnost 43% ~ 55%), jedino što sam Lumatek (I dalje 75% snage) mrdnuo još malo gore pošto počinje lagano foxtail na Panama Red odnosno Peyote, a na prvopomenutoj se i vidi da joj treba malo odmora, ipak je najbliže panelu sve vreme PEYOTE ZKITTLEZ PANAMA NORTHERN BERRY PANAMA RED PINEAPPLE CHUNK Eto tako :) Bližimo se lagano kraju i ove avanture, ovako na oko (ima još uvek vremena za mikroskop) PNB praktično na finiš liniji, Pineapple tu negde za njom, Peyote ubacuje u treću brzinu, a za Panama Red kako već rekoh, još koji put verovatno klopa mada dozirano, obzirom da već pokazuje nut-burn po listovima. Videću doduše kako će se ponašati ove nedelje kad je malo mrdnut panel, no o tom potom i u sledećem update-u Ostajte mi zdravi, pravi, debeli i uzbrdo brzi! ::lulamira:: Ljubi brat!
UPDATE 41. dan 12/12 režima Sam kraj šeste nedelje u režimu za cvetanje, ušli smo u autopilot fazu praktično :) Lumatek na 75% jačine I cca 40 ~45 cm udaljenosti Temperatura oborena na 24C~26C (noću smo I dalje oko 20C), vlaga oko 50% Panama Red ima da gilja još dobrano, Peyote čini mi se ubrzava lagano, PNB skoro pa na finiš liniji, a Pineapple blago zaostaje za njom :D Cure upravo zalivene, ali pošto uveliko vode svaka svoju politiku, takav im je bio i protokol zalivanja :)) Više o tome na slikama PEYOTE ZKITTLEZ - Zyme (1ml/L) - Alg-A-Mic (2ml/L) - TopMax (1ml/L) - Bloom (3ml/L) - Boost (1ml/L) cca 12 litara Ph 6.4 PANAMA NORTHERN BERRY - Zyme (1ml/L) - Bloom (2ml/L) - Boost (1ml/L) cca 2.5 litara Ph 6.3 PANAMA RED - Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (2ml/L) - Alg-A-Mic (2ml/L) - TopMax (2ml/L) - Bloom (4ml/L) - Boost (1ml/L) - Syrup Strong (3ml/L) cca 11.5 litara Ph 6.5 PINEAPPLE CHUNK - Zyme (1ml/L) - TopMax (1ml/L) - Bloom (2ml/L) - Boost (1ml/L) cca 11 litara Ph 6.4 I eto tako :) PNB može već na dijetu vodom od sledećeg zalivanja, Pineapple tamo za vikend isto, za Peyote i Panama Red ima vremena :) Na meniju trenutno Peyote Zkittlez prošla tura, par meseci kjura Gledamo se i čitamo opet u sledećem update-u! Ljubi brat! ::lulamira::
UPDATE 35. dan 12/12 režima Cure zalivene jutros - Cal-Mag (0.5ml/L) - Zyme (2ml/L) - TopMax (2ml/L) - Alg-A-Mic (2ml/L) - Bloom (3ml/L) - Boost (1ml/L) cca 11 litara po biljci (PNB 2.5L) Ph 6.4 Lumatek od danas smanjen na 75%, mrdnut 5cm gore, pa ćemo videti već :) Taman je temperatura prirodno pala gde mi treba (24C ~25C), tako da je cilj očuvanja miomirisa kultivara relativno ispunjen :D PEYOTE ZKITTLEZ PANAMA NORTHERN BERRY PANAMA RED PINEAPPLE CHUNK Etogac :) Pola puta za Panama Red i Peyote (iako me ova potonja u prošloj turi zapravo iznenadila brzinom završnice, no videćemo sad, ne deluje mi kao isti feno), PNB i donekle Pineapple vode u jurišu na finiš-liniju, a ja se opijam u proleću svaki put kad otvorim šator :)) Gledamo se i čitamo opet, u sledećem update-u! Ostajte mi zdravi, pravi, debeli i uzbrdo brzi! Ljubi brat! ::banjahanje::
A pa da :) nema dovoljno u Biobizz Bloom da izgura prvu polovinu cvetanja, doduše oni savetuju switch na grow, jer je bolji balans NPK I ima više šećera, i da ide do kraja - ali dodajem to svakako kroz druge stvari. Zapravo bude i na ivici sa previše N jerbo ga imam u Ionic Cal-Mag isto FishMix je odličan i za mikrobiologiju supstrata, još jedan razlog da ide kasnije Ali četvrt doze 1ml/L I mom set up-u puna kapa :) u ovoj fazi
UPDATE 30. dan 12/12 režima Prvih mesec dana u režimu za cvetanje, bližimo se lagano drugoj polovini (zapravo PNB je već I tu negde, no više o tome dole na fotkama), Lumatek je i dalje na 100% - makar još ovu nedelju pa ću videti. Ili ga mrdam gore, pošto mu je trenutni raspon 30cm (Panama Red) ~ 45cm (PNB), ili što je zapravo verovatnije - obaram na 75% a da ga ne mrdam mnogo (eventualno izravnam PNB I Pineapple malo, da ne beže toliko) Ne smeta im mnogo trenutno, zapravo uživaju samo tako :) ali ulazimo već u fazu gde im i ne treba toliki ppfd (dakle iznad 900 ~ 1000) gde želim i malo oboriti temp da sačuvam terpen profil, a i kontam da je možda bolje za grane koje su ostale niže malo, da i panel ostane malo niže :D U suštini je svejedno, mrdnuo panel ili smanjio na 75%, ver će output fotona ostati približno isti, a za nijansu manje nego sad :) Pokrivenost je i ovako i onako dobra, panel je rađen za 120tku, a ovo je 100tka šator. O tom potom, samo razmišljam naglas :)) TEMPERATURA - 26C ~ 28C (dnevna) - 20C ~ 21C (noćna) VLAŽNOST VAZDUHA - 56% ~ 69% Poslednje zalivanje (za Panama Red, Pineapple i Peyote - PNB kako već napomenuh ima svoj ritam zbog malog pota) - Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (2ml/L) - TopMax (2ml/L) - Alg-A-Mic (2ml/L) - FishMix (1ml/L) - Bloom (4ml/L) cca 11.5 litara po biljci Ph 6.4 PNB poslednji put zalivena juče - CalMag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - FishMix (1ml/L) - Bloom (3ml/L) - Syrup Strong (3ml/L) - LAB (2ml/L) cca 2.5 litara uz minimalni run off Ph 6.5 PEYOTE ZKITTLEZ PANAMA NORTHERN BERRY PANAMA RED PINEAPPLE CHUNK I eto tako :) Lagano shift ka autopilotu, mislim da neće biti većih intervencija do kraja osim da se podvežu grane tu I tamo, jer po izgledu bih rekao da će imati hronični problem sa viškom telesne mase, ali PU PU PU da ne ureknem :)) Svakako su rotirane malo, da niže grane budu u sredini šatora gde je i najjači ppfd output po pravilu Za dalje već videćemo Što se oplođenih grana tiče, I tu smo prošli uspešno - seme je fino nabubrilo što se kaže, biće selekcije fenotipa za neka dalja ukrštanja I back-cross čim dozvole prilike :) Ne vidim da su ostale grane po boksu uopšte zahvaćene, tj nemaju ni izbliza iste simptome, no fakat znaću tek na kraju priče Par fotki, oplođena I neoplođena grana, praktično jedna do druge i na približno istoj udaljenosti od panela, čisto da se vidi razlika Panama Red Pineapple Chunk Peyote Zkittlez To bi bilo to od mene za ovaj update :makaze: Na meniju danas Acapulco Gold, prethodna tura, mesec+ kjura u teglama A mi se gledamo i čitamo opet sledeće nedelje!!! Ljubi brat! ::lulamira::
UPDATE 21. dan 12/12 režima Eto nas na kraju treće nedelje u režimu za cvetanje. Cure su se raspojasale pošteno, od poslednjeg update-a je palo još jedno šišanje i mini lollipop (sreda 11.02.) - morao sam da poboljšam cirkulaciju i rešim se viška sa dna, jer je već postalo kritično malo. Sad za koji dan ide poslednje štrickanje pred bulk fazu, barem se nadam da ih neću dalje mnogo cimati Panama Red je kao i prošli put potpuno podivljala u streču, uveliko sam se latio postolja (stiropor 10cm debljine, PNB je na dva trenutno, Pineapple na jednom, ali uskoro će morati još po jedan da se turi, uključujući i Peyote koja takođe počinje da zaostaje za njom), mesta za mrdanje panela za sad ima, ali sve manje :)) Lumatek na 100% I 30cm od najbližih (Panama Red) odnosno 45cm od najdaljih (PNB) vrhova - za koji dan može i malo gore, za sad pokušavam da usporim streč, ne vidim da im intenzitet preterano smeta još uvek TEMPERATURA : - 26C ~ 28C (dnevna) - 20C ~ 21C (noćna) VLAŽNOST VAZDUHA : 55% ~ 68% Jutros zalivene: - CalMag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - TopMax (2ml/L) - Alg-A-Mic (2ml/L) - FishMix (2ml/L) - Bloom (4ml/L) - Big Bud powder (1 kaf kašičica / 5L) - Syrup Strong (3ml/L) - Metharizium (1ml/L) - Trichoderma (1ml/L) - LAB (2ml/L) Ph 6.4 cca 11.5 litara po biljci (izuzev PNB, kako već napomenuh u prethodnom update-u, ostala je u malom potu od 12L I pije cca 2.5~3 litre na svaka dva dana, iako realno zahteva I svaki dan - no malo dry stress neće škoditi, a i ne buni se mnogo :) ) Ostale cure zalivam u proseku na svaka 4 dana PEYOTE ZKITTLEZ PANAMA NORTHERN BERRY PANAMA RED PINEAPPLE CHUNK Kao što rekoh, u sredu je palo šišanje I mini lollipop Za koji dan dok se prosuši supstrat i još malo se oporave mogu već da ih lepo pripremim za drugu polovinu cvetanja, mada i ovo je donekle ok. Kod Panama Red predviđam koji popcorn više nego što bih želeo, osim ako ne prelomim I potpuno je ne ogulim na 50% visine biljke (trenutno je na cca 30% povučena linija) No o tom potom i dok budem siguran da je prošao streč. U pomenutu sredu (11.02.) je palo I plođenje :) Već dan ranije su banane počele da pucaju na PNB1 i šire polen po malom šatoru Tako da sam prinuo na posao :) Izabrao sam male grane na curama bliže dnu koje bih možda čak i skinuo prilikom lollipop-a, ali logika je sledeća : - direktna jaka svetlost nije neophodna za proizvodnju semena (iako nije preporučljivo ni da izabrana grana bude u hladu) - gornji cvetovi najbliži svetlu po pravilu više semenki daju (što je donekle i logično, prosto veći cvet, više pistila :) ) koje brže sazriju (ovo već može imati veze sa blizinom panela) I u proseku su veće u odnosu na seme sa donjih grana Ja nisam baš želeo da gasim ventilaciju na nekoliko sati, a i malo mi je rizik da se polen totalno ne razleti po šatoru (+mi zaista ne treba mnogo semenki, do 20~30 mi je puna kapa zapravo) tako da sam batalio gornje cvetove I izabrao po dve grane na Peyote, Pineapple i Panama Red - nisam radio backcross sa PNB ženkom - ostaje da vidimo ako sam preterao sa količinom polena, pa na kraju pređem na gajenje papagaja obzirom da ću imati tonu semenki :)) Proces je na izabranim granama svakako počeo, ne vidim da se javlja na ostalim cvetovima (povlačenje i odumiranje pistila uz menjanje boje ka crvenoj) I možda se ne vidi toliko dobro na fotkama, ali znaci su nesumnjivo tu :) (Pineapple) (Panama Red) Peyote nisam fotkao pošto mi je u ćošku boksa, teško probiti se kroz džunglu, a bilo mi mrsko da ih vadim danas :) no svakako ću slikati za sledeći update da ispratimo situaciju i na njoj Pomenuta cura je danas na meniju Sad se opet javlja žvakaća guma, a slatkast aftertaste (Zkittlez strana feno) drma najstrašnije. Mnogo lud strain. Gledamo se I čitamo u sledećem update-u!! ::lulamira::
UPDATE Kraj druge nedelje 12/12 režima Kortljamo kroz streč nekako :) Cure su I vidno ušle u cvetanje, prelazimo lagano u drugu fazu grow-a Opet su se zgusnule dobrano, pucaju od zdravlja za sad - moraće koliko sutra da padne malo brijanja nema druge, pogotovu na - a kako drugačije - Pineapple Chunk. Ta cura ne hebe sivu žilu što bi rekli :)) Panama Red je (kao i prošli put kad je bila u boksu) poletela u nebo, moram napomenuti da ovaj feno od Ace zaista zahteva barem dva topiranja kako bi se u streču koliko toliko izravnala krošnja, u suprotnom se desi upravo ovo - pusti tih 4-6 vrhova žestoko, a dole suknja :D sa još jedno 10 u senci minimum, pa dođete u situaciju kao i Wendigo da vagate da li da radite supercropp, ili nek ide sve svojim tokom :) Poslednje zalivanje (pucalo se iz svega praktično) u četvrtak 05.02. - Liquid Silicone (1ml/L) - Zyme (2ml/L) - Cal-Mag (1ml/L) - Root (1ml/L) - Voodoo Juice (1ml/L) - TopMax (1ml/L) - Alg-A-Mic (2ml/L) - FishMix (2ml/L) - Bloom (3ml/L) - Boost (1ml/L) - Big Bud powder (1 kaf kašičica / 5L) - Syrup Strong (3ml/L) - LAB (3ml/L) - Trichoderma (1ml/L) - Metharizium (1ml/L) cca 11.5 litara po biljci (izuzev PNB2 obzirom da je u malom potu od 12 litara, ona pije oko 2.5 ~ 3 L) PH 6.4 PEYOTE ZKITTLEZ PANAMA NORTHERN BERRY 2 PANAMA RED PINEAPPLE CHUNK PANAMA NORTHERN BERRY 1 Jajan je I bukvalno poljubio Lumatek sa vrhovima, tako da je panel zamenjen LED 20W 2700K čisto da ima neki ritam dan/noć, ali očekujem ove nedelje da počne da pušta polen, par loptica je već sazrilo I pred pucanjem su koliko vidim O tom potom :) i u sledećem update-u Poslednje zalivanje - čista voda 9 litara, bez run off-a Dosta mu je, puna kapa :D To bi bilo to od mene za ovaj update Curama sutra sleduje još jedna runda šišanja, sledeći vikend već pikiram lolipop I poslednje friziranje, a onda već lagano u bulk fazu I redom :) Ostajte mi zdravi, pravi i uzbrdo brzi! Ljubi brat! ::lulamira::
UPDATE Kraj prve nedelje 12/12 režima Poslednje zalivanje: - Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (2ml/L) - Alg-A-Mic (2ml/L) - TopMax (1ml/L) - FishMix (2ml/L) - Bloom (3ml/L) - Voodoo Juice (1ml/L) - Root (1ml/L) Ph 6.4 cca 11 litara po biljci uz minimalni run off Sve u svemu gazimo junački kroz streč fazu Zapravo toliko raspojasano da je danas morala pasti I defolijacija, pogotovu na Pineapple pošto se identična priča ponavlja kao i prošli put - stravično gusta krošnja, a pregršt lateralnih grana koje se bore za mesto pod Suncem Želim izbeći potencijalne probleme sa ustajalim vazduhom, a i red je da se mud*nja mrdne iz boksa, tj zameni mesto sa sestrom iz malog šatora - tako da se jutros zasukali rukavi i prionulo na posao :) Nisam preterivao, pravo brijanje ih tek čeka na kraju streča svakako, ali opet je bilo materijala za skidanje pšiiii koliko nećeš :D Došlo je i do rotacije u donjem delu igrališta, Pineapple i Panama Red su zamenile mesta, no više o tome na slikama: Peyote Zkittlez Panama Northern berry 2 Sada već nesumnjivo jasno da je jajan Putovanje nastavlja u malom šatoru pod ATTS (60% snage, 30tak santimetara udaljenost - pojačavati svakako nema potrebe, možda čak i smanjim na 40% ako krene da je prži, fakat ne treba mi mnogo polena i mislim da će biti to ok, budemo videli) Panama Northern berry 1 pak iz malog šatora prelazi pod Sunce Zeusa Obzirom da pije sad već svaki dan praktično, nije nemoguće prilikom sledećeg zalivanja da je pomerim napred, u suprotnom je mučenje dohvatiti u dnu šatora maleni pot od 12 litara Pineapple Chunk Panama Red Lumatek od danas na 100% (cca 50cm udaljenost) pa ćemo videti kako se ponašaju. Ovo je zvanično prvi put da ga teram na max To bi bilo to od mene za ovo javljanje :) Čekam da jajan pusti dovoljno polena za pokupiti četkicom Cure idu na oporavak od treninga i seckanja A mi se gledamo i čitamo opet sledeće nedelje! :vutra:
Ay caramba :)) UPDATE 52. dan 18/6 režima Ok, to je negde to rekao bih :) Prostor fino popunjen, ima mesta da se u streču još dotegne /popuni gde treba, izgledaju zdravo i orno, preflower faza već drma - mislim da možemo preći na 12/12 :) Svakako ne danas, nekako mi mrsko a i volim radi lakšeg računanja da gađam nedelju/ponedeljak, a drugo curama je potrebno šišanje brijanje i lagani lollipop, koliko se moglo Peyote Zkittlez Panama Northern berry 2 Mislim da je i ovde cilj postignut - ruku na srce odavno nisam imao jajana u boksu, i još je pomalo rano za reći 100% ali Meni mi miriše što se kaže :) Znači veselo će biti, taman ide februar, zov mačaka na orgije I tome slično ::sex:: Kako treba i dolikuje! :)) Videćemo sad da li je PNB1 u malom šatoru ipak ženka, I na kraju krajeva - nisam još načisto da li da radim rotaciju, pa pokupim četkicom polen iz malog šatora, ili da ostavim jajana u velikom pa nek budu orgije :D a PNB2 da završi svoje u malom šatoru, kontam njoj će više prijati svakako Sve to pod uslovom da je PNB2 mužjak, a PNB1 ipak ženka (I tu mi miriše, ali nju ću slikati u sledećem update-u) Ja nekako naginjem prvoj opciji (rotacija), teško je tempirati pravi trenutak a da se ne pretera - inače cela muka samo zarad semena :D jesu pune tegle trenutno ali ne bih se mnogo igrao, pusti Uostalom, meni 50tak radi posao pšiii, a verujem da će biti znatno više i sa četkica metodom Opet ja ražanj a zec još u šumi :D Nema veze, idemo dalje Pineapple Chunk Panama Red Jedan pre I posle kadar za ispis I tako :) Sutra na kraju dana tajmer ide na 12/12, mada moguće da skratim već i u toku sutrašnjeg dana režim, videću Lumatek na 75% za sad, pa ako uspem da nagarim I 100% ovog puta, probaću svakako. Skontao sam da nijedan još grow pod Zeusom nisam izbacio na 100% panela :) Mislim, overkill je sigurno na metar kvadratni, ali budemo videli, možda se desi neko čudnovato čudo Aj pa tako. Gledamo se i čitamo opet sledeće nedelje Ljubi brat! ::banjahanje::
UPDATE 46. dan 18/6 režima Poslednje zalivanje: - Liquid Silicone (1ml/L) - Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (2ml/L) - FishMix (2ml/L) - Metharizium (1ml/L) - Trichoderma (1ml/L) - Syrup Strong (3ml/L) - LAB (3ml/L) cca 9 litara po biljci Ph 6.4 Raspojasale se pošteno, biće da će mi vege period ipak pasti pod standard (50~55 dana) u ovakvom set up-u :) Nema drastičnih oscilacija sa parametrima, ovako na oko još jedno vezivanje i da se praćnu nazad - I možemo na režim za cvetanje Peyote Zkittlez Pineapple Chunk Panama Red Panama Northern berry 2 U malom šatoru gde je Panama Northern berry 1 već vlada neka druga priča :D Lumatek na 35cm I 60% TEMPERATURA: 27C ~ 28C (dnevna) 20C ~ 21C (noćna) VLAŽNOST: 31%~ 42% Srče sad već muški, drugi dan je već suv pot praktično, malo kuburi sa magnezijumom zbog blizine panela a i zbog moje lenjosti (par puta se skoro presušio supstrat), no šta je tu je :) I njoj još jedna runda vezivanja I može na 12/12 Zalivena malopre - Cal-Mag (1ml/L) - FishMix (2ml/L) Ph 6.5 cca 2.5 litara uz minimalni run off Pao je trening I u velikom šatoru naravno (a pala je I rotacija :)) ) * gornji red - Peyote i PNB2 * donji red - Pineapple i Panama Red Koji dan da se vrate nazad lepo, još koji preko da ih ošišam / lollipop-am / spremim za tranziciju - i prelazimo na drugu etapu avanture :) Na meniju trenutno Acapulco Gold, friško, par nedelja kjura u teglama ali red je da se testira Gledamo se i čitamo opet u sledećem update-u! ::lulamira:: Ljubi brat!
UPDATE 40. dan 18/6 režima Kortljamo nekako :) Peyote Zkittlez je topirana pre neki dan (šest grana sveukupno), ostale sam samo vezivao tu I tamo, blagi supercropp i već sve standardno TEMPERATURA: - 26 C ~ 28 C (dnevna) - 20 C ~ 21 C (noćna) VLAŽNOST VAZDUHA: - 42% ~ 54% Lumatek I dalje na 50% i 40cm visine Poslednje zalivanje : - Zyme (1ml/L) - Cal-Mag (1ml/L) - TopMax (1ml/L) - FishMix (2ml/L) - Trichoderma (1ml/L) - Metharizium (1ml/L) - Syrup Strong (3ml/L) PH 6.4 cca 6 litara po biljci (od sledećeg zalivanja već može puna doza 10 ~ 12 litara, sporije se malo suši supstrat na ovo ledilo od vremena :) tako da balansiram pomalo sad) Vreme je za nastavak treninga i blagu defolijaciju Peyote Zkittlez Pineapple Chunk Panama Red Panama Northern berry 2 U malom šatoru gde je Panama Northern berry 1 nastavila putešestvije poslednjih dana odvija se drama (pomalo, samo vlaga je baš kritična - što se I vidi iz priloženog :D) Ide ona svojim putem nema šta, ali vidi se već da joj ne prija (frktavi listovi, manjak magnezijuma, itd) intenzitet svetla u kombinaciji sa niskom vlagom, a relativno visokom temperaturom. VPD chart nisam gledao, verovatno bih se šlogirao :)) Radim na tome, ovlaživač je vraćen u pogon, sad samo da naštelam da u oba šatora bude u prihvatljivim granicama, I bombona :) Poslednje zalivanje: - Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - FishMix (2ml/L) - Alg-A-Mic (1ml/L) - Syrup Strong (2ml/L) 2.2 litre Ph 6.5 Danas nastavak treninga I šišanje I tako :) Još dve runde vezivanja, I može se već merkati flip na 12/12 Panama Red je takođe uhvatila zalet lepo, još samo da PNB1 iz malog šatora bude mužjak, da ne žalim što je nisam presađivao u veliki pot - i obrnuto, da PNB2 ipak bude ženka, inače žali Bože cimanja :D - I svi su zacrtani ciljevi ispunjeni praktično :) Dovoljno za ovaj unos, gledamo se I čitamo opet sledeće nedelje Ljubi brat! ::banjahanje::
To je priroda uredila :) budu viši, kad polen krene - nošen vetrom I naravno gravitacijom - više cvetova ima šanse da bude oprašeno, negoli da su iste visine Hvala brat! UPDATE Kraj pete nedelje života na 18/6 režimu 04.01. Prethodna tura je prešla sa sušenja u velikom šatoru na dalji kjur u tegle, te su cure konačno dobile priliku da se malo razmašu u većem prostoru *gornji red - Pineapple & PNB1 *sredina - Panama Red *donji red - PNB2 & Peyote Tad su i zalivene- - Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - Alg-A-Mic (1ml/L) - FishMix (2ml/L) - Syrup Strong (3ml/L) cca 2 litre po biljci Ph 6.5 Mislim da su i definitivno uhvatile zalet sad, posle one drame na početku - doduše Panama Red se još uvek malo nećka, ali verujem da će se trgnuti - tako da nastavljam dalje po planu, red LST i seckanja I evo ih danas 06.01. (doduše evo je ponoć prošla dok okačim I ispišem sve :D) 35. dan 18/6 režima Oporavak od treninga protekao ok, deluje kao da uživaju u novoj kući :) Lumatek je na 50% i 40cm visine Temperatura danju oko 27C, noću ne ide ispod 20C Ostaje samo da još malo dotegnem vlagu (trenutno smo na oko 40% što je ok, svakako bolje nego pre par dana, ali i dalje je želim više malo) i tu smo negde :) Možda I uspem da popunim sve u narednih 15 dana (a trebalo bi realno) i tako zaokružim vege na 60 dana. Desetak dana duže nego inače, ali posle svega što se desilo - potpuno očekivano :) Pineapple Chunk Panama Northern berry 1 Panama Red Panama Northern berry 2 Peyote Zkittlez Iskoristio sam priliku za presađivanje u finalne potove - 10gal fabric, mešavina supstrata iz prethodnog growa, i malo svežeg Pot H I perlita *gornji red - Peyote & Pineapple *donji red - Panama Red & PNB2 PNB1 nastavlja putovanje u malom šatoru Lumatek na 60% I cca 35cm visine Temperatura 25C, videćemo noćas koliko će pasti obzirom da je kalorifer sad u velikom šatoru, ali fakat očekujem da ne ode ispod 18-19 I to je otprilike to :) Još malo treninga, vrlo verovatno I još jedno topiranje (na Peyote 100%, već se otrgla dobrano, a poučen iskustvom iz prethodne ture - ode put oblaka :D tako da želim malo da je usporim da je ostale, najpre Panama Red, stignu) da uđu u preflower i da skontam da li je neka od PNB zapravo 'neki' I posle već lagani rad :)) Gledamo se i čitamo opet u sledećem update-u! ::lulamira::
UPDATE Kraj četvrte nedelje života na 18/6 režimu Kratak presek prethodne nedelje: 28.12. Cure su se oporavile od topiranja, bilo je vreme i za prvi trening :) Panama Northern berry 1. Peyote Zkittlez Pineapple Chunk Panama Northern berry 2. Panama Red Dan pre (27.12.) zalivene - Liquid Silicone (1ml/L) - Ionic Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - FishMix (1ml/L) cca 2 litre po biljci uz minimalni run off Ph 6.5 I stižemo I do današnjeg dana 31.12. 28. dan 18/6 režima Ide nekako :) Parametri su mi I dalje u off-u Temperatura danju oko 24C a hoće I da padne na 23C - noću ne ide ispod 19C Vlažnost vazduha oko 30% danju @sone1 eto me u tvom trenutnom komšiluku :D Ovlaživač trenutno ne radi, ne stigoh da kupim destilovanu vodu zbog silne trke oko Nove godine. Kad ih dižem pod MH nije frka, koristim i česmovaču - naslage kamenca posle skidam sirćetom (ocat) ako se nakupi po zidovima šatora tj lampi. A hoće to :D barem jednom u dve nedelje valja čistiti, a idealno nedeljno - pogotovo što hoće i po ventu da se nataloži Ali sa Lumatekom ne bih da se igram ako ne moram, MH sijalica 20€ a ovo čudo već.. Nije svejedno :D Tako da koliko prođu novogodišnje gungule, I odo u nabavku :) Svakako do vikenda - najkasnije ponedeljak - dok se posuše u velikom šatoru upravo skinute cure, i selimo se tamo, a onda će sve biti lakše i glede regulisanja temperature i svega ostalog :) Do tada, nastavljamo dalje Cure jutros zalivene - Liquid Silicone (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - Cal-Mag (1ml/L) - Alg-A-Mic (1ml/L) - FishMix (1ml/L) cca 2 litre po biljci Ph 6.5 Zatim još jedna runda LST gde se, I koliko se moglo I to je za sada to :) Sledeće javljanje je verovatno iz velikog šatora, a svakako sledeće godine Do tada, svima sve najbolje u Novoj 2026! Želim vam pune tegle i mirne snove! Ljubi brat! ::lulamira::
UPDATE 20. dan 18/6 režima Čini se da je kolega @Jolly Joker bio u pravu, tinejdž angst i tako to :D Šalu na stranu, deluju sasvim korektno i skoro kao da nisu ni osetile presađivanje, šta god da je bilo - čini se da je zaustavljeno sa širenjem, mislim da je najgore prošlo i možda ipak i bude nešto na kraju od ove ture :) Zalivene juče - Liquid Silicone (1ml/L) - Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - Alg-A-Mic (1ml/L) - FishMix (1ml/L) - Voodoo Juice (2ml/L) - LAB (1ml/L) - Root (1ml/L) - Trichoderma (0.5ml/L) - Metharizium (0.5ml/L) - Syrup Strong (2ml/L) cca 1.5 litara po biljci Ph 6.6 U suštini (što se i vidi) akcenat na biostimulansima, mikrobiologiji I korenu Ima dovoljno NPK u svežem supstratu za sledećih mesec dana, tako da sa te strane nije drama. FishMix 1/4 doze čisto da malo ubrza proces Vreme za topiranje :) Peyote Zkittlez Nije ni osetila seckanja I dramu, gura ona svoje veselo Pineapple Chunk Ispod listova kao bomba da je eksplodirala, a nijednom topirana nije :D No te lateralne grane već sada kaskaju za top colom, ovo je negde što se kaže poslednji voz za topiranje ako mislim da ih izvučem sve Panama Northern Berry 1 Skroz korektno kao i sestra joj :) Panama Red Nećka se još uvek, ali mislim da tek hvata zalet i da će eksplodirati sad Panama Northern Berry 2 Isto kao i bliznakinja, deluje kao da se oslobodila tinejdž bubica I uozbiljila :D Kuburim malo sa parametrima, tačno su na graničnim vrednostima (temp 24C~25C / vlažnost 40%) no moram tako još ovu nedelju dok cure u velikom šatoru ne završe, obzirom da je njima potaman, I bilo kakve intervencije u prostoru u smislu dizanja temp I vlage tamo malo pravi kur*šlus, a ne bih baš sad na kraju da mi se terpeni gube jerbo su.. Mnjam :drull: Tako da cure moraju još malo da se stisnu, pa ćemo već dotegnuti to gde treba. Kako je bilo pre par dana i u kom je pravcu išlo, ova briga mi je smešna sad :D Ajd' pa tako. Ljubi brat! ::banjahanje::
UPDATE 17. dan života na 18/6 režimu Preko noći je krenulo i na Panama Red Šou program :D Peyote Zkittlez deluje kao da se potpuno oporavila od seckanja, ne vidim nova oštećenja Panama Northern berry takođe izgledaju super, jedna uživa baš, druga se još uvek malo nećka :D ali ne vidim nova oštećenja na listovima da se šire Pineapple Chunk čini mi se da je usporilo u odnosu na jučerašnje stanje, no ne mogu još uvek biti siguran 100% Sve u svemu, možda i preteknu :) Biće da je tretman hidrogenom (odnosno LAB folijarno) pomogao koliko toliko - mada, ovako kad gledam, svuda je nastalo na istom setu listova, iako u drugačije vreme na svakoj biljci - što me navodi na zaključak da se ku*cšlus desio kad se taj set listova formirao tek, a nekako se ispoljio tek sad. A možda i ne :D Svakako im je usledilo presađivanje danas (Pot H i perlit) u fabric potove 3gal, pa ćemo videti već za koji dan kako reaguju. Koren zapravo izgleda sasvim ok i zdravo Peyote Zkittlez Pineapple Chunk Panama Red Panama Northern berry Mlečno beli (žuti odsaj je sa lampe), nema vidljivih tragova truleži, bubički, neprijatnih mirisa I slično Relativno ok i formiran u odnosu na starost ali i pretrpljen stres, pogotovu Peyote i Pineapple - sad, 'bežali' su od samog dna zbog Heat mat-a, jer tu je ipak temperatura bila najveća, da li je to možda uzrokovalo problem ne znam, ranije nije bilo drame - ali ranije je bio i perlit u miksu, a i supstrat koji nije stajao par meseci napolju na terasi :D šta znam... Uglavnom cure su presađene, dajem im nedelju dana i znaću I definitivno gde sam Neću da seckam ništa sad, neka ih makar do sutra da se priviknu, a i da vidim koliko se i da li se širi dalje Eto tako. Što bi ono rekao Babi Papuška u 'Kako sam sistematski uništavan od idiota': AJD POMOZI MARXE I BOŽE!! :D Gledamo se I čitamo opet Ljubi brat! ::kauboj::
Gledao, oči mi ispale @rasmc :D ne verujem jer po oštećenjima bi značilo da je kolonija (što kažeš već bi i mrežu pustili), ne vidim ni jedan jedini primerak pod mikroskopom I lupom... A i vlaga možda jeste niska, ali temp je oko 25/26 u proseku, treba njima više Što se kalorifera tiče, I to mi je malo verovatno, ali je svakako van dnevnog režima (Lumatek na 40% zagreje ovaj mali šator taman blago iznad 25) a noću se pali tek kad ode na 19C i dobaci do 20C I bukvalno za minut - outake treba do pet minuta da vrati nazad na 19C, zato što ostane dovoljno toplog vazduha u boksu, a USB vent koji mrda krošnju to raspodeli Dakle nabija topao vazduh malo dalje od biljaka (žuta strelica) u zid i ćošak, a USB vent to rasprši dalje po boksu kako se topao vazduh diže (ljubičasta strelica), termostat (plavi kvadrat) na 20C, dok dostigne tu temperaturu u ćošku, u krošnji bude I stepen više, i onda se ne pali toliko često Videćemo. U suštini, i ja sam sad gotovo siguran da je supstrat, samo su se simptomi pojavljivali u drugačije vreme, pa deluje kao da se širi Evo Pineapple Chunk, od juče gde sam recnuo gde je delovalo da kreće, do danas gde je pola biljke zahvaćeno Neverovatno.. Uglavnom, sutra ih i def presađujem pa ću videti.. Ali da preti da bude opaka bitka, preti :D Nema veze, volim ja malo izazov. Budemo videli na kraju :)
@deda Palo mi je na pamet, ali nisam ih opazio a trudio sam se da pregledam lepo sve.. Sumnjam, ali isto tako nikad ih nisam zapatio, tako da je sve moguće.. Znaš kako kažu, postoje samo dve vrste indoor growera: oni koji su se borili sa spider mites, I oni koji će se boriti :D možda je ovo taj trenutak! :D Zemlja... Šta znam, moguće sasvim. Vreća bila zatvorena, ali ima one pukotine za disanje je l, moguće da je tu nešto otišlo loše, ne nužno pauci nego neke bakterije ili slično, da. Tja. A ja prvi vičem da se takve vreće koje leže po terasi na kiši i Suncu izbegavaju :D @Bizzzo Ići će sve opet ako pukne, jer onda čekam mart radije. Videću @Jolly Joker Bravo za LAB, znaš da mi nije palo na pamet (folijarno, dodao sam u supstrat), to ću večeras :) @Infinity I to sam proveravao, nije toliko često zapravo ali sam ga svakako skinuo sa dnevnog režima, videću za noćni... Dobar ugao gledanja zato što ga NIKAD nisam koristio u malom šatoru, tako da je moguće da odatle kreće problem, bilo da suši vazduh i biljke više nego što treba, bilo da tako omogućava razvoj patogena.. Bravo Infi :) U međuvremenu - Peyote ošišan, Pineapple recnut tamo gde sumnjam da je krenulo, večeras tretman LAB, ili čak večeras hidrogen a ujutru pred paljenje LAB pa da vidimo čija majka švarcen vunen štriken :D Ae malo da razbije monotiniju, svi mi kidate sa dnevnicima I biljkama, mora malo balans da se vrati. :D :vutra:
Hvala svima ekipa na lepim rečima, ali po svemu sudeći ova tura je gotova I pre nego što je krenula.... :grob: Ili što bi ono rekao brat: 58ACr2LvVPE No idemo redom, valja i takve stvari zabeležiti - ipak tome dnevnici i služe, ne samo da se kače slike kad je sve potaman :) UPDATE 15. dan života na 18/6 režimu Počelo je ovako, pre otprilike 4-5 dana (na slici je Peyote Zkittlez slikano jutros, ali su identični simptomi bili) na obe Panama Northern berry - zapravo na obe sam primetio simptome u isto vreme, ali je na jednoj bilo malo jače izraženo, tako da nije nemoguće da je od nje i krenulo Donji, prvi list koji je izbio je bio zahvaćen i onda se proširilo na gornji fan list, kao na slici Jasno je meni odmah bilo da je u pitanju neki patogen, gljivično oboljenje I slično, tako da sam secnuo zahvaćene listove na PNB, zalio i nehajno otišao na put od par dana kontajući da će da se izbore. Za svaki slučaj sam ih razdvojio, PNB levo, Pineapple, Peyote i Panama Red desno, najpre zato što mi se učinilo da vidim slične simptome na Peyote, koja im i jeste bila najbliža. Juče popodne po dolasku sa puta zatičem sledeću scenu: Iako na slikama deluje kao da su spaljene svetlom, ne bi trebalo - Lumatek je na 20% ako ništa drugo, treba i pojačati malo već Parametri su ok, temperatura je 25C ~ 27C danju, noću kalorifer pazi da ne ide ispod 20C I to je to. Vlaga oko 40% skoči eventualno do 50% ali mali šator, brzo to outake isisa (ovo napominjem zato što za većinu tih gljivičnih I sličnih piz*arija treba viša vlaga, a ne suvo) Uostalom po položaju samih listova deluje kao da uživaju Ovo je zaista jezivo. Lično mi se nikad ništa slično nije desilo da budem iskren A razdvajanje nije mnogo pomoglo, kreće i na Peyote (uostalom videli ste spoiler sliku na početku, ovo su i dalje fotke od juče) PNB sam ogulio skroz, praktično ih vratio na fabrička podešavanja :D pa ćemo videti već Novi listovi ne deluju kao da su zahvaćeni još uvek, preventivno ostaje socijalna distanca među njima :) Takođe su I zalivene pred gašenje svetla, ništa u principu nisam menjao od sastojaka u odnosu na prethodnih par zalivanja, osim što je dodat FishMix da potera korisne bakterije da se izbore sa ovim čudom, za slučaj da je problem krenuo iz korena, tipa kad su vukle vodu, povukle I ovaj košmar u sebe - Cal-Mag (0.5ml/L) - Zyme (1ml/L) - Root (1ml/L) - Voodoo juice (1ml/L) - FishMix (1ml/L) - Syrup Strong (1ml/L) cca 2.5 deci po biljci Pao je i tretman hidrogen peroksidom (5ml/0.5L) folijarno odmah po gašenju svetla, I jutros pred paljenje - trenutna situacija je sledeća (slikano malopre): Peyote, videli ste već na prvoj slici u UPDATE-u, I dalje se širi... Vrlo verovatno će morati i na njoj operacija da padne koliko večeras :D bar da recnem zaraženo, a možda i nju vratim na fabrička podešavanja na kraju Za Pineapple i Panama Red videćemo, mada lično se već postavljam da je ova tura pred ispis, samo prirodna tvrdoglavost mi ne dozvoljava da baš odmah odustanem, moram malo da se borim :D I dobro je da ostane zabeleženo za neke buduće kolege :) RAZMIŠLJANJA, FILOZOFIJE, UZROCI I POSLEDICE: -Đe ba zapelo? Sterilišem između svake ture šatore medicinskim alkoholom prilično temeljno Potove perem I isto iznutra poprskam alkoholom, ostavim da ispari - verovatnoća da je odakle poteklo je gotovo nemerljiva Zemlja mi jeste stajala na terasi letos par meseci, tih 10tak litara što je preteklo od prethodne ture, postoji mala verovatnoća da se nešto tu zapatilo, iako nije stajala otvorena, a toplota svakako pogoduje više korisnim mikroorganizmima - no ta verovatnoća fakat postoji Seme tretiram kako sam napomenuo, par kapi hidrogen peroksida u čaši vode prilikom klijanja - upravo da pobije potencijalne napasti - ALI taj H2O2 koji sam koristio je stajao na polici jako dugo, možda je izlapeo, možda tih par kapi na kraju krajeva nije bilo dovoljno da pobije sve, kolega Mesk je outdoor-aš stari, svega tu ume da bude ponekad, iako je prethodna biljka bila fantazija od starta (vidi prethodni dnevnik) možda se na nekom od ovih semenki provukao patogen koji je preživeo u frižideru godinu dana, I tretman izlapelim hidrogenom I sad se pod Suncem Lumateka razmahao :D jer deluje kao da je krenulo od jedne PNB Ovaj scenario mi je zapravo najverovatniji od svih, al' opet mnogo stvari tu treba da se poklopi - izlapeli hidrogen, patogeni koji tvrdoglavo odbijaju da umru i moja loša sreća :)) Bonus: Ovoga puta nisam sirćetom / limuntusom isprao ovlaživač - inače se pod poklopcem stvore alge I kojekakve baljezgarije kad se ostavi tako - samo sam isprao, delovalo mi je ok. Malo verovatno da je uzrok, ali eto ga kao bonus track Šta je sledeće za činiti? Lumatek je pojačan na 40% (oko 35cm visine) da ubrza fotosintezu I pomogne im da se izbore. Još jednom tretman (sveže kupljenim :D) hidrogen peroksidom večeras pred gašenje svetla, odnosno ujutru pred paljenje - I po svemu sudeći šišanje Peyote zahvaćenih listova. Malo dok se posuši supstrat, dakle koliko sutra uveče /prekosutra ujutru = presađivanje u veće potove, taman da bacim pogled na koren kako izgleda, i koliko je situacija tu dramatična. Nisam načisto sa ovim, zapravo, možda ih ostavim i još malo pre presađivanja, no videću već Vreme im je za topiranje - po kalendaru, a i po izgledu (u slučaju Pineapple odnosno Peyote, i pored svega, a i Panama Red je tu negde za koji dan) no i sa tim ću sačekati dok ne budem načisto da nastavljam ovu turu dalje, ili bacam novo seme Eto. Teška priča :D Ako neko prepoznaje krivca I ume sa sigurnošću da imenuje, nek se javi slobodno Meni tek predstoji čitanje danas, kontam da je nešto iz roda septoria I slično, no videću već šta kaže brat Google Prilično sam zapanjen brzinom širenja, eto vidi se i na Peyote u razmaku od 12H praktično koliko je uznapredovalo Ako preteknu, biće to duuuuga vege da ih vratim nazad i spremim za cvetanje Cure u velikom šatoru su I dalje prioritet, ovo ako bude moralo ispočetka, a Bože moj... Sve u rok službe :) Hoće li Wendigo uspeti da se izbori sa Silama Mraka? Čime je to uvredio Bogove Indoora da mu šalju ovakvu pošast? Da li je moguće da se avantura završava I pre nego što je počela? U čemu je tajna manastirske rakije? Saznajte sve u uzbudljivom nastavku sledeće nedelje! Ljubi brat! :razvaljen::