STRAINOVI: L.S.D Barney's farm Northtunderfuck RQS Special Queen RQS Purple queen RQS RASVJETA: 2×Zeus 308XT/ONE 2×140W 2×288ice Quantum bordovi 2×150w(driver 240w) VENTILACIJA: Stupni ventilator,postavljen vodoravno 2 oscilirajuča ventilatora 1 običan(neoscilirajuči) ventilator 1 Black orchid 125 turbina za ispuh 1 Black orhid vko125 turbina za upuh ZEMLJA: Cana ........ -light zemlja,slična canna tera profesionalu,ali mix koji radi sam grow dučan(EC 1.1 /ph 6.0-6.5) GNOJIVO: Advanced nutriens:Iguana grow i B52 za vegetaciju Sensi bloom a i b,Nirvana, Carboload,Rhinoskin ,Big bud i Overdrive Mykoriza Kraken i Pandora PROSTOR: Šator,Mamoth pro+120 (120×120×200) Evo mene,nije me dugo bilo..... U planu je bila Somina genetika,ali nabrao sam se sjemenki,dok je Hempatija imala rqs na 100% popustu. A L.S.D mi je dugo želja....Badi me navukao:) Uz to,nije mi bila namjera išta uzgajat do 10.mjeseca,ali kako sam se vratio s mora,kako da gledam prazne boxeve:) Od 1.8. računam početak vegetacije,s time da su biljke proklijale tjedan,dva prije. Kako koja..... Purple queen je najstarija,pa Special Queen,pa Northtunderfuck,pa L.S.D. Danas če ići,prvo pravo zaljevanje. Do sada špricana površina i dnevno 2dl vode svakoj,dok se zemlja skroz ne osuši(iz vreče)! Još koji dan i ide prvo topanje,a ostatak treninga ču u koraku,kako biljke rastu! To je to za sada,a ako se ičega sjetim,nadodam!
Hvala svima,sad kad čitam ime dnevnika :fuck:bože moj, prokleto ulje:) Evo da zaokružimo priču. Sve 4 biljke su bile par exelance. Ocurjane,trvrde,masne itd. Sad imam omiljen strain" North tunderfuck"sladak okus,miris po žvaki(nešto između Čunga-lunga i Bazzoka žvake). Dovoljno ju je jednom topat,po mogućnosti iznad 2. noda i kad malo naraste,dobijem 6 glavnih grana,koje pustim dalje same(pokoji crop, defoliacija i naravno lolipop) . Meni ju je milina za pušit,ujutro,popodne,navečer,kad idem na wc cca 3h ujutro,ma konstantno Vrhovi nisu ko kamen,ali imaju onu poznatu strukturu i kad je suha,fino se mrvi. Vrh na slice je 3 g. i veličine mog palca... Zaboravio sam,da kad dođe do kraja,kroz nekoliko dana izbljedi i to ne možete fulat. Ovo su slike od prošlog growa. Prve 2 biljke, naprijed su North tunderfuck. Iza ljevo,Deep cheese (Dinafem),iza desno,3G (RQS) Bile su mjesec dana na cruise kontrol...buraz zaljevao svaki 2.dan,svaka 2.5l vode+Sensi bloom a i b,Big bud i na kraju sam ja davao Overdrive,umjesto Big buda. Jednom gnojivo,jednom čista voda iz pipe direkt(7.1) L.S.D Ovaj strain je među jačim highevima koje sam doživio kod prve jutarnje pljuge(jedino tad mogu neki smoke report odradit). Okus mi nikako ne paše. Doslovno koa da ližem ili šmrčem sol ili sodu bikarbonu sa starog kožnog remena:) jedinstven okus,dok miris je malo drugačiji,ali ne dovoljno! Vrhovi su tvrdi,veliki i grinder je pod obavezno... Za uzgoj nije teška i za početnike može biti bez problema. Voli cijele doze gnojiva! Ima slika u dnevniku,da ne pretjerujem... Special Queen Rekli su mi,da je to old school skunk i iskreno nebi znao,jer ni njega nisam probao:) Kao najjeftinije sjemenke od RQSa,dobije se odličan high ,okus i miris na nivou,tvrdi ko kamen i najjače se osjeti citra! Ljevo Special Queen,desno Purple queen i jedino se u izgledu i strukturi biljke razlikuju,dok miris malo odskače,a okus je meni tu negdje. Mislim da je po highu najslabija,ali fino sjeda! SQ manjih vrhova,ali ko kamenčići. Purple queen Ona je dosta slična SQ,jedino teže ju je trenirat od ostalih,a opet možda je do takve ture.... Miris i okus po citri i ima tu još nečega,ali ja to ne mogu prepoznati. Naranđastu boju je počela dobijat pred kraj,ali ništa extra! To bi bilo to,brzo se družimo opet :respect: :rolleyes:
Harvest Evo nas sa škarama(više njih),zadnja dva dana trimamo.... Još ču javit smoke report,zapisao sam na staklenke koji je strain... Northtunderfuck Sladak miris,okus, trenutno najdraži strain... Special Queen Tanjih vrhova,ali volim zvuk kad padnu na tacnu. Tvrdi ko kamen.... I ove dvije su gotove,još dvije za trimanje L.S.D. Purple queen danas sam spreman za nove pobjede,a L.S.D. smrdi ko čifut. Prvo je imao slatkast miris,sad je nešto poput kože,sode bikarbone i sl. Čudan okus,ali valja li ga valaj :vozdra: Nisam mogel čekat,pa sam si skinul jedan vrh Spaval sam ko beba:razvaljen:: Dok sam ju mrvio,vuče na disel strainove,ali okus je sladak i dosta čudan! Special Queen mi se isto sviđa,miris po citri,još ju moram probat....
@Cyric ,nemaš što razmišljat.... North tunderfuck mi je najdraži strain,do sada. Miris slatki,okus isto,raste sama od sebe ne treba ju puno trenirat i vrhovi su ogromni,tvrdi....znaš kad izvadim vrh iz staklenke,a zamiriše na bombone:) Neda mi se dizat do staklenki,ali uvijek je jedna mala uz mene ovo mu je popcorn,a vrhove buš vidio:) Joj jesam,ali imam full komplet od Advanced nutriense i 15l Hesia za potrošit! niti je ovo sve... Zemlje u svakoj sobi, barem 2 vreče.. Još imam full komplet Hesia po 2.5l u podrumu+nešto boca od Green buzz liquidsa(to sam otpisao). Meni ne smeta malo zemlje po sobama. Kad jednu zamažem,preselim u drugu:) @Bizzzo ,znaš da mi je to želja od kada sam čuo,da postoji,ali nikako da dođem na tu granu. Burazi su me zatrpali sa gnojivom,koje vjerojatno neču ni otvorit i sad kad bi išao naručivat još,ispao bi nezahvalan! Njima ti je to Špansko selo...razgovarao sam s jednim bratom i njega ču obradit:) več sam nešto odvojio sastrane,zato i lomim sjemenke,pa ču naručivat sjeme i kit,tako neče nitko znat,da je to zemlja/gnojivo.... Iskreno,više ni staklenki nemam,spremam u zip vrečice,jer mi nigdje drugdje ne stane! Pušim dvije do tri pljuge dnevno,mlađi buraz nešto stao uzimat,uzgajam jer to volim i ne znam što bi radio,da nema uzgoja! Doči če i Somin kit na red,jer em bi volio probat,em je drugačiji dim(miris,okus),pa bi volio vidjet koliko se razlikuju..... Imao sam priliku uzet Kriptonate supersoil,ali on se mora pojačat sredinom cvata,a Somin kit ide sa čajem, što je več provjereno dobra kombinacija! Kažete da je završilo,ali samo jedna etapa...ide gasss slika je od prije 5,6 dana,več guraju jedna,drugu.... Neke ostaju u Homeboxu,a ove 4(sredina) i CBD idu u Mamut i mali boxić. U boxić ide CBD Medical mass,a otvorit ču novi dnevnik sa Tropicanna poison i Critical orange punch ::grupnjak:: Nečete me se riješit,tako lako:) Hvala svima na ljepim riječima,a biljkama ne treba puno ,da budu ljepe i potentne....redovno zaljevanje i mir, više im znači od svih gnojiva,svjetla i sl. :rolleyes: @sone1 ,kad bi vidio šumetinu oko moje kuče,mali nematnici nemaju šanse. Jedino sam dobio spidere u nekom poluoutu,soba i balkon i najvjerojatnije ih vjetar dofurao,a soba im se sviđala,pa su je nastanili,ali i to sam riješio(zato jedna soba nema dio parketa i tapete) Uglavnom,ne smeta mi malo mušica,da sam u stanu druga priča.... P.S. I da, Special Queen mi se isto sviđa....takav skunk sam kupovao do 2017'-2018' Ova iz velikog boxa je odlična,a ova iz malog boxića isto par exelance . Ona je pala u subotu 40×40×160 box,gnojivo:Sensi bloom i Big bud,pot 1.5l
:rolleyes:HARVEST:rolleyes: I došli smo do kraja druženja........ Oko 60dana cvata +7dana tranzicija Trihomi luduju,ima ih mutnih,amber,a i nađe se pokoji proziran,jer mogle bi one još koji dan,ali danas mi se dalo,pa sam skinuo sve 4.... Zadnji pogled Ono što mi se sviđa,sve 4 su tvrdih vrhova. Koliko god odradio jak lolipop,uvijek se nađe nešto popcornova mada kad se fino osuše i ocurja,nema mi velike razlike. Nort tunderfuck (favorit) slatkog mirisa,ogromni vrhovi i tvrdi ko kamen... L.S.D. miris još ne mogu skužit,ali mislim da bu to vuklo na disel.... Special Queen, Nju sam odrezao,okrenuo,zavezao i evo je ljevo u kutu..... Purple queen je bila najveća i neki vrhovi,misleči da su od druge biljke,to su njeni krakovi(isto se prekrasno sjetio dlikat) Uglavnom,poskidao sam fun listove,a više ču dodat,kad ih trimam. Tokom sljedećeg tjedna...probat ču ih držat,da vise 10ak dana. Prvih 2,3 dana če radit turbina(ispuh),više radi opreme u boxu,a onda pokušat održavat vlagu oko 60%.... Sve slike su dolje,koje nisu gore:razvaljen:: :fuck:
Update: Vjerojatno zadnji prije harvesta..... 50 dana vegetacije 52.dan cvata 59.dan na 12/12 Temperatura:19°-20°noč- kod potova 22° kod krošnje 26°-27° dan Vlaga: cijeli cvat 50%-60% Gnojivo u cvatu: Sensi blom A i B,Nirvana,Big bud, Carboload,B52,Rhino skin i Overdive Gnojivo u vegetaciji:Iguana grow,enzimi i B52 Mykoriza:u vegetaciji Kraken u cvatu Pandora Ph: Sensi bloom održava na 6.5,a kada dajem vodu,spuštam na cca 6.5 Svjetla:4× Quantum bordovi 460w-480w Vegetacija 2 borda 200w Zemlja:mix od grow shopa,treba počet hranit dosta rano,ali sve ostalo je kako treba. Prozračna,ph stabilan itd. Uzeo bi ponovno (10€=70l),ali ja volim jače mixeve,tipa Canna terra profesional..... Evo sad slike od trenutnog stanja. Cakle se,neče kamera zumirat kako treba... Krenule su se savijat,tako da ih vežem živom za mrežu.... L.S.D. Purple queen Special Queen North tunderfuck Kao što se vidi,pred kraj ih puštam da se zemlja full osuši.... Zadnjih zaljevanja su dobile Overdrive i Carboload(Purple queen i Sensi bloom), (zadnja 3 zaljevanja hranom),a danas su dobile čistu vodu i do kraja ide samo vode! 765778559 To bi blo to za sada :respect:
@cannabis_connoisseur ,tvoj dnevnik mi je i dao ideju,a Tropicannu poison sam več stavio u vegetaciju :) Što se jačine tiče,zadnje vrijeme se spominje kako ne igra samo thc ulogu koliko če jak dim biti....recimo cheesevi su deklarirani oko 15%thca ,a jače me opali nego neki strainovi sa 20%+ thca! Strawberry caugh i Critical orange punche(dutch passion(isto su na slici)) su mi tu negdje,a razlika bi trebala biti u 10%thca više za strawberry caugh ! Za Wi-kiki nigdje ne piše postotak,čak ni na T.H.seeds stranici,a baš sam se napalio.... @Budfield ,Supel lemon haze,Liberty haze i sl.su dizalice,ali nije to to..... Ići ču na nekoliko 1:1 strainova,pa ču javit,jer ako me to išta izvoza:) Opet nisam stisnuo "objavite odgovor" :) Naručio sam mix CBD od RQS(Royal Highness,Dance world,jbga neki Sherbet i da ostane za dostavljača oko 10kn,ubacio Integre boost,mada mi trebaju od 60g, ne 8g :) Super silver haze ču morat naručit.... Šta su te od 6 i 8 g za dva vrha u maloj epruveti:) Ove zime,dupli dnevnik :D Koliko su mi puta pomogli,da se sjetim nekih stvari,dnevnici u neku ruku,više pomažu nama,nego čitateljima! @Lovetogrow buraz mi se ionako čujemo u pp :thumb: Hvala svima :respect:
Update: Evo mene dragi moji,da vam javim stanje.... 38.dan u cvatu,45.dan na 12/12 Svjetlo: 460w ,60cm od krošnje Temperatura: 20°-26° Vlaga:50% Biljke su trenutno na Sensi a i b+Overdrive i još jedno zaljevanje ide full hrana(Sensi) i Overdrive,pa samo Overdrive i onda voda do kraja. Jedino če Purple queen ,dobiti još jednu dozu hrane,jer jede više od svih .... Cakle se,divota ::grupnjak:: Jučer su dobile po 3l vode i pokušavam,da ih zaljevam svaki 3.dan,jer ne piju sve isto, najviše radi rasporeda u boxu i veličine biljke. Purple queen i L.S.D. su največe,a P.Q.pije puno više.... L.S.D. Krenule se smeđit pisitle na svima..... Special Queen Purple queen L.S.D. Northtunderfuck Sve je više-manje isto..... Još oko 2 tjedna i polako završavaju.... Hvala svima na ljepim riječima:thumb: P.S. ako imate pitanje i sl. a ne želite se izlagat,ne trebate poslat poruku i pitat,jer smijete postavit pitanje.... Normalno da možete,inače bi zaključao pp. Kad imam vremena,odgovorim,nisam uvijek online,ali jednom dnevno uletim, sigurno! Barem meni je poanta dnevnika,da ljudi vide,da ne treba neko veliko znanje, gnojivo ili oprema....dajte biljkama ono što trebaju i što ih više pustite na miru. Biljkama to znači jako puno.....otvaranjem boxa,mjenjate uvjete i to im smeta! Živjeli :thumb: :respect:
Update: I kako je kolega napomenuo,ušli smo u fazu,gdje ih zalijem svaki drugi dan,a one se brinu za sebe. Točinje je,da su u 32. danu Nekoliko vrhova je krenulo u stranu,pa sam sa komadičima žice(jedna strana svinuta gore,druga ljevo ili desno) zakačeno za mrežu i tako se neče naginjat na drugu biljku....drži ih žica,zakačena za mrežu! Svjetla: Quantum bordovi 240w+110w+110w=460w ih tuče sa 50-60cm od krošnje Zaljevanje:Svaki drugi dan,svaka 2.5l tekućine Temperatura:20°-27° Vlaga:oko 50-60%,ali sa 4 ventilatora za mješanje zraka,upuh i ispuh aktivne turbine Gnojivo: Advanced nutriense Evo jedne slike,a onda text za one koji čitaju:) Ovo je bilo,prije nego li sam uveo, Overdrive... Samo Northtunderfuck nije jako strechao,jer sam davao B52,vodeči se prošlim growom... Northtunderfuck je jako stabilne genetike. Doslovno svih 5 sjemenki je dalo skoro pa identične biljke. Što se tiče mirisa i okusa,dima,jačine teško da če ikome smetati.... L.S.D. ima grane kao bambus....vrhovi se debljaju i grane mogu biti jedna uz drugu i svejedno je prepuna razvijenih vrhića. Miris za sada ne mogu odredit... Special Queen (ljevo-gore) za najjeftinije sjemenke od RQSa,ne mogu se požalit(10€-3kom)....neki kažu,da je to old school skunk,ali tada sam doslovno bio u školi:) pa nebi znao:) Purple queen malo drugačije strukture,ali isto bez mane za sada.... Od svih, najviše može pojest i možda je ipak u tranziciji trebalo dati dozu,dvije cal/maga,ali par fleka po listovima mi ne smeta. Njih ionako bacam:) Ostavljam ih,jer tako vidim jel ide na gore. Uglavnom stalo je čim sam malo udaljio svjetlo i dao cal/mag Pokušavam slikat sa filterom,ali uvijek negdje shebem. Uživo su puno ljepše:) Zadnja dva zaljevanja su dobile,prvo-Sensi a i b i Overdrive,drugo-Overdrive,Nirvana, Carboload i zadnji put Rhino skin Ne znam što bih više dodao...? Dobio sam za probu Watermelon runtz od Silent seeds to bu kasnije došlo na red,jer več klijaju druge u vege boxu! Do javljanja :respect:
Cijena je isto jako mala,s obzirom da ide 170cm×100cm kao jedan metar. Ali za Scrog je preoštra,a ovako za balans vrhova,može proči!(mrežica) Evo i drugu Special Queen . Ispod HLG 100v2 i vjerojatno najbolje diode koje sam isprobao. Tj.najblaže su za biljke i može dosta blizu biljaka. Nažalost,u ovom malom boxu,mogu ga koristiti samo u cvatu,jer nema dimmer! @sone1 ,sve stoji što si napisao:thumb: Nisam maknuo board,digao sam ga za 10ak cm,jer kako su biljke strechale,ja zaboravio dizat svima,pa je Purple queen dobila fleke,ali zanemarivo..... ona bi trebala crvena završit... Ovdje na sredini se spajaju 2 Zeusa i samo tu je burn,ali na vrijeme sam skužio. Učim buraza u drugoj 120ki i sve sam mu objasnio,više puta,par dana ga pustio,reko nakon druge polovice cvata,nema što usrat,odem gore,a ovaj je sve usrao:) Dopeljali biljke skoro do kraja i onda mamut,stavi turbinu na timer(15min off,15min on) i dobio buđ na najvišim vrhovima :rofl: Ako ih on nije uspio ubit,znači sve mogu izdržat:) Da ih bacim u box i samo zaljevam,bolje bi prošle:) Dolje je slika,srce me boli,kad to vidim!!! Pita on,što im fali:lol: Još mu dam dvije majke(Green crack punch) ,a monster klonove ne želim sa ovih biljaka. Više majke neču održavat, jednostavno nije isplativo za domači grow! Sve su one pecnute,jer dobijaju full doze sensia i Big buda.......bojao sam se dizat doze part A,radi tog ph perfect formule. Samo sam jednom,dao malo veču dozu part A,a cal/mag nisam bio siguran,što da stavim prvo,pa sam stavio cal/mag u drugu bocu i zamješao tako razrijeđeno! Evo ti primjer kod buraza.....kad prođu prvu polovicu cvata,ja ih dopeljam do kraja u bačvi sa jednom sijalicom,zato i nisam tjedan dana obilazio biljke i jedino sranje, što ih može ubit,buraz je uspio odradit:)
Update: 21 dan cvata Evo ih ulaze u 4.tjedan cvata,ali prvo da popišem što mi je u glavi,inače pobjegne....:) Temperatura:20°-26° Vlaga: oko 60% Svjetla: 4×100w cca(Q.bordovi)50-60cm od vrhova Purple queen je pokazala znakove,da ju svjetlo kuri,pa sam iznad nje,digao bord na 60cm i dao dodatnu cal/mag dozu+ kad sam davao hranu,Sensi part a ,sam dao više od part b, što joj je vratilo zelenu boju ....part a 4ml/l,part b 2.5ml/l I da,stavio sam mrežicu iz Hempatije,koja na slici ima mrežu od špage,ali došla je ona plastična, sa ogromnim kockama.... Imam još onu crnu,baš za 120ku,ali ide gore,ako se vrhovi krenu savijat,kao prošli grow. Mrežu sam stavio prije par dana i polako ju spuštam,kako gdje...... uglavnom,služi svrsi! L.S.D. Purple queen Special Queen (najjeftinije sjemenke od RQSa(10€ 3kom),ali bogami valjaju) imam još jednu biljku u cvatu i kasnije ču ju oslikat,pa stavit u drugi post,da se ne mješaju biljke! Northtunderfuck Prošlo zaljevanje su dobile 10l vode+p.zyme Danas su dobile 10l vode+Sensi a i b(pola doze),Nirvana,Big bud i Carboload. Sljedeće ide čista voda...... Puna doza Sensia drži ph na 6.5 svaki put i drugi preparati od ANa ga ne diraju(ono što koristim). Sve u svemu,lagan grow,bez puno sekiranja i sl. Još da sam poslušao Sonea i dao cal/mag u tranziciji, Purple queen bi bila zelenija:) Sad kreče čarolija!
@Lovetogrow ,baš sam gledao i stavio u košaricu,ali strpit ču se još malo,da usput i koji strain uzmem! Update: Sad su na kraju 2.tjedna cvata cca Zadnje zaljevanje dobile 10l vode(od kada nije vruče,ne treba im dodatne 2l vode) +Sensi bloom a i b(3ml/l),Big bud(2ml/l),Rhino skin(povremeno 1ml/l), Carboload (2ml/l) i naravno Nirvana ::sex:: (2ml/l). Danas dobijaju odvojeno.... Purple queen je krenula sa crvenom bojom po listovima i obje kraljice dobijaju full klopu, Northtunderfuck i L.S.D čistu vodu+malo cal/maga,čisto preventivno.....na 5l vode,1 ml cal/maga(čisti koncetrat) I evo malo slika,po gašenju svijetla Naprijed desno L.S.D,ljevo Northtunderfuck Northtunderfuck Kad zaljevam,maknem pokoji fun list. Večino oni koji idu u sredinu biljke i smetaju ili su dosta nisko i svjetlo ne dopire do njih.... L.S.D Purple queen Special queen Northtunderfuck I Purple queen dobija crvenu boju . Obje kraljice jedu puno više od NtF i L.S.Da Nemam ništa pametno za dodat.....malo sam očistio stupni ventilator. Več su se krpe počele stvarat:) nakon growa ga rastavljam,jer radi kao prvi dan..... Sljedeće javljanje če biti deblje:) Pozdrav
@sone1 ,kad imaš vremena pročitaj razliku između Sensi a i b grow i bloom. NPK im je skoro isti,grow part a,skoro identičan bloom part a.......ono najsmješnije,bloom ima više dušika od growa?! Najviše me privlači living soil ili super soil,čak i notill uzgoj. Ovo je budućnost Frajer dvije godine uzgaja u ovom soil bedu(eng.). Tko prati Build a soil na YouTubeu,e to je prava imitacija prirode. Kad biljke završe,odreže ih,posipa sjeme djeteline,doda nešto komposta,a ono što je ostalo od biljke(stabiljka),ostane u zemlji,posadi drugu do nje.... Somin kit je najsličniji i puno jeftinije,jedino notill uzgoj je jefriniji na dulje staze(godina,dvije+). Ovi imaju i naziv za bočice:) 40cCFVeGOMU @Bizzzo ,meni je bio plan krenut sa Soma kitom,ali došavši iz bolnice,buraz mi pokupovao sve od ANa. Jbga,više mi je bedasto to spominjat,ali čim jednom krenem,sumnjam da ču se vračat ANu! Objasnio sam burazu dobiti supersoila,ali to je kao da meni objašnjavaš Windowse i sl. Drugi buraz bi uzgajao,ali ga jbe to gnojenje,pa smo kupili sve od Hesia i evo boce od 2.5l stoje zatvorene:) Kad bi probao super soil,nebi imao s time problema. Svim početnicima bi preporučio super soil,jer ionako previše zaljevaju,a puno je jednostavnije za održat biljke zdravom. Uz to,što su okusi bolji i dim lakši..... Danas su dobile 2l vode(svakoj 0.5l),pa 10l vode+Sensi a i b,Big bud,Rhino i Nirvanu. Kad se lagano objese,onda im prvo dam malo vode,da namoči korjen,jer ide dosta gnojiva(preparata). Northtunderfuck je ostao najniži,ali možda još strecha.....barem su prošlu turu,bilo ogromni! L.S.D. Prvi desno Special Queen Purple queen Northtunderfuck Sad če one diči listove,bile su suhe full....moram davat 3l svakoj,svaki 2.dan.....
@Cyric ,imaš dvije od početka do kraja.....vrhovi ko rakete "Royal grow by Marac"ti je dnevnik.... Sad se curja več 2 mjeseca i miris je vočni sa malo petrola. Okus full vočni.....
Mogu ih vadit jednu po jednu,a mreža ide,kako si napisao,kad stane strech i pokupim ono dolje, što još ostane! Malo me strah,mješat ovaj atamijev čisti koncetrat, pošto Sensi bloom ima sve,a opet mogu ga dati u zasebnom zaljevanju sa Rhino skin.....taj Rhino je odličan,ali potreban jednom,dva puta i odrveni grane. Negdje sam gledao,da ga nije dobro davati u vegetaciji. Tek kad biljka završi sa strechom i grane budu deblje....mada,lupaju svašta samo da nešto snime.... Part a Part b Po ovome,jedino magnezija ima manje,ali imam epson solt(gorku sol),ako baš pokaže ikakve znakove! Ma samo ti komentiraj, uvijek ima mjesta za poboljšanje :thumb: Točno! Samo su obje pune kelpa,juke,alfa-alfa meal i sl. Sad idem zaljevat i dat ču cal/mag,B52 i Rhino skin,pa sljedeče zaljevanje na Sensi,Nirvanu i Carboload,dodam Big bud! Na ovoj Special Queen isprobavam koliko mogu podnjet i mogu full doze primat i još su bjedunjave(obje kraljice) U 40×40×160 boxu,ispod HLG 100v2,3000k
Oko 14.dana sam ih lolipopao,a gledam da ne pređem 20.dan. isto ovisi o biljkama,ove su pokazivale spol,još na 18/6. Brojim 1.dan cvata od nedjelje 11.09. Još kasnije,kako si i napisao,maknem fun list koji smeta i ako baš koja bočna grana ne ode gore,nego nerazvijena ostane ispod,odrežem... Evo ih jutros,ko da nisam kičmu polomio Svjetlo je na 50-60cm od biljaka. Napisao sam,da sad dok se ne oporave,držim na 70ak cm,a več danas ču spustit i vjerojatno če tako ostat! Najviše strechaju kraljice(obje),pa L.S.D,pa Northtunderfuck,ali NtF je i prošli put krenula nisko,nakraju budu dosta dugačke grane.... Iči če mreža i pokušat separirat što više vrhova! Ne treba cal/mag sa Sensi bloom a i b....oni su podebljani sa oba elementa i još mnogo drugih.(pročitaj si,odlično gnojivo) Za sada ostajem na njemu,što se bočica tiče. Nirvana,B 52, Carboload, Rhinoskin,Big bud i Overdrive imam svaku po litru i nešto. Buraz je ludovao ,dok sam bio u bolnici i osvježio zalihe gnojiva:) Sad ču ih šopat Sensiem,Nirvanom,Carboloadom i Big budom,pa Overdrive kad dođe vrijeme zamjeni Big bud i povremeno dajem B52. Nekako mi glupo i Nirvanu i B52,slični su proizvod.....
Update: Odradii lolipop na sve 4 biljke. Idu redom Special Queen L.S.D. Northtunderfuck I Purple queen S nje je najviše išlo dolje.... Ovako izgleda razlika I jedna odozgo Ujutro su dobile 10l vode+Sensi ai b ,Nirvana, Carboload i par sati nakon, lolipop.... Prvo ih sa 2 l vode,lagano zalijem,tako da dajem 12l tekućine. 10l je sa gnojivom,a 2 litre,svakoj dam 0.5l prije nego krenem mješat gnojivo. I svejedno,svaki 2.dan se lagano objesi,suha ko sahara. Sad sam skinuo koju kilu zelenja,pa neče toliko piti u početku! Svjetlo je na 400w(4 bordova) i na 70cm sam udaljio,još sutra neka se navikne,pa ide do 450w cca
Update; Malo kasnim,ali tek sad počinje čarolija :rolleyes: Pustio sam ih na 12/12 nek se raskupusaju sa 3.9.22' Zaljevam ih sa 2.5l tekućine,svaku. Zadnje zaljevanje (kad je slikano),dobile full dozu Iguane grow, Carboload (šečeri) i Atami cal/mag(3ml/10l vode). Purple queen ga žica,mada njena boja je od početka drugačija(svjetlija),tako da ne brinem! Trenirao sam ih drugačije,nego li sam to radio prije. Bez LSTa samo topao na 3.nodu i kad porastu,sve vrhove(4-6),opet topam i tako pustim da se razviju! Malo je dulja vegetacija,ali kad klijanje odradim,dok još tura nije gotova, doslovno več odrasle ulaze u box(ovaj put sam išao od početka,radi manjka vremena). Uz to,grane su na prošlom growu,bile puno deblje. Ne znam,jel to do light mixa, pošto ga nikad ne koristim i naravno,malo se odrazilo na grane.... Najtanje ima Purple queen Grane su cropane,da niže,stignu u ravninu.... Postavljat ču slike,a ako ima pitanja,samo rokajte,ovako mi je lakše. Slike su slikane,prekjučer,jučer i ove zelenije,danas. Biljke su zelenije,jer slikam sa filterom,a ove žute su bez filtera smiley9934 L.S.D mi je top I bez filtera Puca ih lm301h diode i one bacaju tu žutu boju.... Purple queen Nju je u početku nešto smetalo, vjerojatno drenaža ili nisam dovoljno nabio zemlju,pa se napravi đep. Točno se na slici vide donji,stariji fun listovi i novi,gore.....kako sam ju nabio,dobila je vjetar u leđa! Sve če dobit lolipop za 2-3 tjedna... Stvarno ne znam što bih više dodao..... Javim stanje:respect: P.S. rezerva(special Queen) dobila jače svjetlo i puštena na cvat. Ona mi pokazuje,što ovim večima fali i koliko mogu podnjet.... Moram novi pc ventilator stavit,jer u ovom prostoru,jedino on ne smeta! I da,jučer sam išao čistit ventilator i za dlaku,skoro opao u box,izgubio ravnotežu:)
25.08.22' odradio trening,pa da ga zabilježim. Od jučer sam si zapisao 2 puta i zaboravio gdje sam zapisao..... Purple queen je krenula klonut,jer nisam dovoljno nabio zemlju,a u početku zaljevao malo po malo. Čim sam zalio obilato,zemlja se na dva mjesta slegla i biljana je poludjela I nakon defoliacije i jutros Dobile svaka 3l vode,čisto da se sve slegnu. Sljedeće zaljevanje,pola doze Iguane i svaka se vrača na 2.5l vode. Prebacujem na 12/12 čim se malo grane izdulje!
Bila je drenaža u pitanju... Otvorim jutros,a donje grane ovako usipam 2.5l vode i dolje mora nešto izači. Ali,par minuta ništa,onda sam naglo nalio litru i kad je probila,trebalo joj je sat vremena i sad je ok.... Po ostalima,zemlja je ok!
Upadate: Evo da javim situaciju u boxu. Jbna zemlja je počela sa otpuštanjem gnojiva,a kako su pokazivale manjak dušika,dobile su pola doze Iguane grow! Sve je ok,samo je Purple queen pokazala višak dušika,srečom pa sam očekivao tako nešto i nisam dao cijelu dozu Iguane. Od prošlog javljanja,dobile 2 puta 8l vode(ph 6.5) i jednom 8l vode+12ml Iguane(inače se daje 4ml/l). Ova je dobila najviše i na starijim fun listovima se vidi kako su krenule u panđu! Druga solucija je,da je slaba drenaža,ali imam aero potove.... Malo sam ju nabio i protresao,pa čemo vidjet. Rezerva je tu u slučaju,da jedna krkne,ima ih još...... L.S.D Northtunderfuck Special Queen Purple queen tu se vidi malo bolje situacija,ali ide na bolje ..... Do sljedećeg updatea
Update: Cure su se raskupusale Kraljice(Purple queen i Special Queen) iza,topane pa odrezana gornja dva fun lista,da svjetlo dopre do donjih vrhova/grana. Naprijed ljevo,L.S.D topan isto kao Northtunderfuck naprijed desno! Svjetlo:250w ,60-70cm od vrhova Svaka dobija 1.25l vode(ph 6.3) Dva puta dobile B52 Zemlja je full light i dodao sam Glisnjaka/humus,ali trebat če i grow gnojivo (Iguana grow). Več sada donji listovi gube boju,ali tek neki dan,sam zalio zemlju totalno. Ove slike su slikane prekjučer i L.S.D mi je favorit! Northtunderfuck me ljepo iznenadio. Odličan rad,vočni okus i jak miris. Otporna na visoke temperature Ostale nisam uzgajao,ali za L.S.D čujem sve najbolje..... L.S.D Purple Queen Special Queen Ljepo su počele,još jedno 3-4 tjedna i idu na 12/12 :rolleyes:
Nebi ti htio,davat krive informacije,ali po sastavu bi trebala biti! Ja to zovem "šumska zemlja",ono kad drvo padne,pa ispod njega magija....mahovina,kora drveta i sl. vreče su od 70 litri...... Nisam probao light mix od bizza,ali jesam all mix i zemlja je iste strukture! Kila gnojiva na m³ i sve ostalo(ph,EC itd.)je jako slično! Ako pitaš za Somin kit,trebala bi biti dobra!
Ekipa na okupu :thumb: Hvala dečki,družimo se dalje :respect: @Chilliman420 ,to je organska zemlja,kupljena na veliko,pa dodani sastojci za tropske biljke:) (ukratko od prodavača) Poslao sam buraza po Canna terra profesional,ovo je bilo najsličnije....več sam u jednom od dnevnika pisao za Kilomix,kako sumnjam da ga oni mixaju i sad evo,izbacili su svoju zemlju:). Skuži se,jer hrana nije odmah dostupna. Nakon 2 tjedna,odjednom ima previše hrane,a u početku ništa.....umixaju sporootpuštajuče gnojivo koje otpušta,tek kad se zalije obilno,što nije slučaj u pravim brendiranim mixevima! Ne smetaju me takve kombinacije,ali onda bar zamixaj zemlju kako valja i ja mu je platim kao brendiranu. Jbga zemlja je najbitnija stavka u growu! Cijenom je u rangu Potgraund h zemlje,ali več sad dajem B52(sa laganim npk),tako da nije baš za nekoga tko voli jaču zemlju! @sone1 ,sad je najbolje vrijeme za počet,kad gledaš da se ne pali klima ili grijanje. Ove godine se grijemo preko klime:) plin je 3.3kn/kubik(0.4€), bio je 1.25kn/⅓ @Bizzzo ,mogao sam birat,7 dana more ili zemlja i sjemenke. Jbga,zaželio sam se mora,a brzo bu kupovina:) Iskrsnule su neke stvari,na koje nemam utjecaj,pa mi je 7.mjesec pojeo karticu:) Odmah da oslikam cure Sada su u fazi,gdje se svaki dan,vidi pomak....special i Purple queen,topane! Dobile 5l vode(ph 6.4) Pozdrav