Pozdrav drugari, evo otvaram novi dnevnik. Trenutno zivim na dvije lokacije (sjever - jug) i bit ce mi otezano na vrijeme radit update ali trudit cu se koliko god mi obaveze budu dopustale :) Box: 50 dubina, 27 sirina, 70 visina Rasvjeta: CFL 80/180w Hladjenje/vent.: ispuh pc vent. 90mm/12v, pasivan usis, dva pc vent. za mjesanje i hladjenje 80mm/5-12v Pot: 3.5l i na tome cu i ostat Zemlja: Florabella zuta Gnojivo: Plantella zelena i crvena Dodaci: od perlita sam odustao definitivno i vracam se na ono sta mi je pouzdano radilo, glinene kuglice i spuzva (sjeckana na komadice) Sjeme: WW regular, nije original pakiranje :rolleyes: - stavljene preksinoc na klijanje, jedna proklijala, drugu sam zajedno sa casom nonsalantno odnio u sudoper na pranje i tako... uletit ce domaja ili nesto. :razvaljen:::crazyd: :fuck: Kako se dnevnik bez slika ne vazi... Sretno i veselo :D
Pozdrav drugarice i drugari, evo još jedan dnevnik se završio. Nisam mjerio koliki je urod ali mi se čini oko 40/50. Enivej dosta toga sam naučio u vezi automatika tako da ću bit pametniji za sljedeći grow. Na kraju i nije ispalo tako loše. Smoke reporta neće bit tako da možemo u završene :) Stojte mi dobro i veselo :D
ma ko kilava kokoš, ali dobro je... ka šta kažeš i sam: "strpljen/spašen" :D
#Astral Mod On Bog društvo, evo malena danas broji 82. dan života. Šta da velim, bližimo se kraju... čak se malo i zadebljala :D. Još ću malo pričekat do skidanja, nije još to zrelo, mislim si jedno 7 do 10 dana, pa flush i eto. Temperatura je u boxu skroz ok - 27, vlaga je dosta velika, 77/78. Ventilacija stalno radi, valjda će bit ok. Kiša stalno pada ali na to ne mogu utjecat. Svako drugo zaljevanje dobije malo Plantelle. Žutog i trulog lišća ima sve više tako da je stalno čistim, ne stalno, više na mahove :D Eto da ne duljim... Stojte mi dobro i veselo :D
#astral Mod On Uf... evo update od nerazvijene... Neznam sta bi uopče napisao... Zaljevam je svako 3 dana, dobije hranu uredno ali cvijet se jednostavno nije razvio kako treba. Trenutno je stara oko 75 dana. Ostavit ću je još desetak dana kad sam ovoliko čekao pa ide pod nož. Nema od toga ništa ali eto... Temp. u boxu je oko 27, a vlaga je 35%. Žali bože struje. :( Stojte mi dobro i veselo :)
Sad je oko 60 dana od nicanja... flush joj ide pod obavezno kako sam i naveo u postu iznad :)
Hola drustvo, evo malene, drži se dosta dobro s obzirom da je astralni uzgoj :D Temp u boxu je oko 28, vlaga 30%. Dobila je par zalivanja i malo Plantelle. Pot se suši vrlo brzo, tako da je zaljevanje svaki drugi/treci dan. Ima malo žutog lišća, to trebam počistit. Headiči su mali, da ne kazem premali.... Trebam odradit flush. Stojte mi dobro i veselo :D
Dat cu joj malo dusika sljedece zalivanje pa cu vidit, nisam siguran cega joj fali ali vidi se da nije bas prezadovoljna :D
Hola drugari, vrijeme je za mali update. Temperatura i dalje kolje, cak i vise nego prthodnih dana tako da je u boxu oko 30/31, a to mi nije drago. Vlaga je oko 45%. Dobila je dosta vode, pije ko luda, svaka dva dana otprilike, pot se susi nevjerovatno brzo. Dobila je jednom i pola doze Plantelle, ali mislim da joj bas i ne godi ovo gnojivo... ali sta je tu je - morat ce izdrzat sa Plantellom do kraja. Par donjih listova je bilo pozutilo, to sam sve oskario. To je za sada to. #astralModOn Stojte mi dobro i veselo :D
Hi drugari, evo doslo vrijeme za mali update. :) Temperature me ovih dana kolju... oko 30/32, vlaga je ok, oko 45%. Malo je ostala izgorena od dusika ali drzi se. Tri puta je dobila po dvije litre vode, a jucer je dobila malo hrane, 4ml na dvije litre vode. Mali pot se dosta brzo susi na ovim vrucinama. ... e da savio sam dvije srednje grane, sad je livelirana. Cvjetici su se poceli lagano formirat i to je to. Par fotki da ne ostanem duzan. (astral mode On) Stojte mi dobro i veselo :D
Pozdrav drustvo, malena vise nije bas malena, porasla je malo. :) Dobila je malo vise Plantelle nego joj treba pa su neki listici pozutili, ali nista prestrasno... Temperatura je stabilna i ne prelazi 29, vlaga je oko 45-50%... Trebam pocet spustat dvije srednje grane da ih ujednacim i to je to za sada :) I naravno par fotki... (Astral mod On) Stojte mi dobro i veselo :D
Pozdrav drustvo, Dobila je u subotu, fino obilno zaljevanje. Temp. je oko 27. Vlaga oko 40%. Dobila je i 2,5 ml crvene, odnosno smedje Plantelle. Ide ok, izbacila je pistile... Danas malo slika i malo teksta. Fotke su od subote. :) Stojte mi dobro i veselo :D
:lol::razvaljen:: je je plava manje streca... kako sta... Gle svak radi po svom osjecaju, ja cu nastavit na 12/12, a vi kako je vas volja, sto ne znaci da sljedeci grow necu odradit na 18/6 ili 17/7 :D Imao sam kompaktne sativice i izduzene indice, a bogami i obratno. Crveni spektar doslovno kaze biljci: malena zagrij se i pokazi svoje cari... A kako @PowerSeed jedom rece: ima stvari koje biljka moze odradit samo u mraku - i ja se u potpunosti slazem sa tim.
Nije neki veliki update ali ide ko luda, pa da vas ne zakinem, a i ja da imam neku registraciju :p Napunila je oko 20 dana. Sinoc je dobila vode oko pola litre i to samo po krajevima pota, sutra ce vec bit zedna :) Danas sam promjenio zarulje, idemo u crveno :) Trenutno u boxu gori 184w (6 x 2700 i 2 x 6500). Temperatura je oko 26/27. Superica. Vani je malo zahladilo... divota... ma ko bog stvoria med. Vlaga je sad oko 50/60. Zapoceli smo tjelovjezbu, malo rastezanja i to... u zdravom tijelu - zdrav duh. :D Sutra je prebacujem na 12/12 bez obzira sta je automatik jer necu imat gdje s njom, sirinu boxa ce vec prerast kroz dva/tri dana. (katana mod On) Stojte mi dobro i veselo :D
Nema kume... nema mjesta razvodnjavanju kad radis pod CFL svjetlom. Mora sve bit za 5 da bi dobio .5 po watu. Jednom kad dodje taj prokleti povrat poreza (cekam ga ko ozebli sunce) uzet cu LED pa cu bit malo mirniji. :D
@PowerSeed da budem iskren uletili su u ventilator prilikom iznosenja iz boxa, ove donje fan listove sam poskidao sam... logika mi govori da kad je bilja mala i skines fan listove ili ce se borit za zivot i buknit sa granama (ko sto je buknila) ili ce umrijet :D edit: ali da, ovo je stres 100% - tni
@hazeri & @1310 hvala ljudi na savjetima ali jesam sve to + opustite se malo... pa nisam bas novajlija totalna :D Enivej, jutros me docekala bananica. U biti nisam skroz siguran da je "danko bananko" jer sam na nekim prijasnjim growovima vidio istu stvar, a ono na kraju dvije pistile izadju normalno..., a na nekim je bila bananica. Preostaje mi samo dan dva strpljenja pa cu bit pametniji. Na ovu bananicu je svaki komentar dobrodosao. Stojte mi dobro i veselo :D
pokusavam je dignut iznad 50, ali tesko, jedva naguram do 40 zadnjih dana... uz konstantno kemijanje :D
Pozdrav drustvo :) Fino je buknila i jako sam zadovoljan. Znaci kako sam i pretpostavljao niknule su jos na vrhu dvije grane. Sad ih je trenutno 8. Dvoumim se da najdonje 2 maknem jer nisu jake ko ostalih 6. Veceras cu ih lagano pocet spustat zicom pa cu bti pametniji u vezi toga. Temperatura je ok skroz. Varira izmedju 26-30. Vlaga je dosta niska, oko 35, to me malo brine, ali ne vidim da joj posebno smeta. Dobila je papicu, pola doze. Zasad je to to, nema vise nista pametno za napisat, stoga da vas ne davim... evo par fotki. (katana mode On) Stojte mi dobro i veselo :D
@hazeri u dobrom si ti filmu, ovo je auto ali nisam radio po Cillovoj metodi... @1310 hvala za box, vec je promjenjen :) postavio sam dva reda zarulja, ali stoje vertikalno - pod kutem, jedino mi tako moze stat 10 komada, sto i nije lose, jer gledam da mi buduci vrhovi budu uzmedju sijalica u parovima. Na taj nacin cu ih moc drzat na 3 cm od zarulje. Blizanke su osle u kontejner.
Ja sam ovu odrezao da mi ih ispadne šest, a ne tri :D
@Mucko Hvala :) Zica ukoliko biljcica ne izadje iz zemlje da znam gdje sam je piknuo, a rupice se buse radi boljeg dotoka zraka korijenu (DIY air pot).
Pozdrav Vutro, stigao je mali update. Katana mod On. Napravio sam topping. Okljastrio sam je sinoc svu, znam da je totalno stresirana i posto se bori za zivot vidim da su grancice porasle po noci. Temperatura u boxu je super, 27/28. Vlaga oko 55%. Neznam koliko sam tocno vrha odnio ali mislim da ce izronit jos dvije grancice (oznaceno crvenim kruznicama na fotki). Trenutno wataza je 92 w, dvije u sredini zarulje su 6500k, a dvije sa strana 2700k. Ide red fotki :) Stojte mi dobro i veselo :D
poprskam je nakon svjetla, to mi je po defaultu :D
Update time, malena je navrsila 10 dana. Dobila je jedno zaljevanje od 1 dec vode i jedno veliko zaljevanje od 1l sa 1ml cvjetala za orhideje i 2ml Mercator robna marka (8/6/6 - to mi gnojivo dobro radi). Sa zelenom Plantellom nikad nisam bio zadovoljan... Svjetlo radi 17/7. Jedan sat vise sna joj dobro dodje - bar se meni tako cini ;) Temperatura nije idealna ali nije ni strasna. Varira izmedju 25 i 30. Ne prelazi 30 i sa tim sam jako zadovoljan. Vlaga je niska pogotovo kad radi klima ali sta je tu je... Ne pada ispod 30. Iako u speckama za WWauto pise da joj odgovara suhi ambijent nisam bas siguran u to. Fali malo vlage. :D Par fotki za vas drage drugarice i drugari Stojte mi dobro i veselo :)
Update time, dama je nikla. Brojim danas kao prvi dan. Neke su promjene u boxu sta se tice ventilacije. Vent koji puse preko lampi je sad 120mm 7.5 v, a ovaj ispod je 80mm na 12v. Kad promjenim zarulje (poboldam watte :D) povecat ce se toplina, onda cu dodat dole jos jedan od 80mm. Temperatura u boxu je zadivljujuca kad gori klima 25–27, a kad klima ne gori onda je oko 30–32. :rolleyes: Vlaga je 50–65. Dobila je malo vode, malo se hladimo sa ledom i to... Ide rezim 18/6. :razvaljen:: @Vutragenjo ajd pliz promjeni naslov u "WWauto CFL 80/180 by grisnak" (znam, da... sad ce @Barbarossa rec da sam specijalac :D :D :D ) :razvaljen:: Ide red fotki... Stojte mi dobro i veselo (katana mod On) :D
Idemo iznova, stiglo mi sjeme, uzeo sam svasta nesto, ali tu za dnevnik nastavljamo gdje smo zapeli. Znaci ide WWauto od Dinafema. Sjemenka stavljena sinoc u casicu na klijanje, jutros je klica bila vani, prebaceno u pot od 3.5l i sad cekam :D Toliko za sada, stojte mi dobro i veselo :D
Pozdrav drugari, dok cekam da mi stignu svjeze menke experimentiram malo sa domajom, radim gluposti procitane na nekom forumu... Iznikla mi je jedna domaja, oskario sam je 1 cm ispod kotilodena, umocio u klonex i vratio u zemlju, navodno bi korijen trebao buknit - sad cekam.... Druga stvar je da sam imao priliku dozivit da su mi na jednoj drugoj domaji nakon topiranja izrasli novi par kotiledona, ostavio sam stabljicicu bez kotiledona u zemlji i vidim da raste bez lista - mozda izbiju novi, neznam tj. ucim :D Kako rekoh zahebavam se dok mi ne stigne sjeme ;)
Ma ide nesto ajde... kakvi uroci :D :D
WW je iznikla medjutim... ovojnica je zapela, pri pokusaju da je skinem (napravio sam to do sad barem 30 puta) kotiledoni su se odvojili od biljcice... Ma neka zona sumraka me pere dva tri mjeseca vec. Htio sam rascupat box i zahitit ga kroz zatvoreni prozor... ali ono, nemogu, navukao sam se na growanje :) Uboa sam 4 domaje direkt u pot pa cu vidit... Mozda sam pozurio skinut ovojnicu - bitno da drugima na forumu govorim da sacekaju dan/dva i da ce sve bit dobro :fuck:
nije PC Box (imas sator covjece, sta ce ti pc box?), vec od 4mm debelog kapafixa (diplomski rad od supruge) :D
@1310 fi je 90mm. Na 9v je besuman, a na 12v je skoro besuman. Box mi je ispod radnog stola - ne smeta mi ni njamanje :)
@Stipe nije samo na dnu, mjesavina je kroz cijeli pot, kroz fotke sam i htio prikazat kako ga punim cijelog (valjda nisam u tome uspio :D ) @amneziaHaze pa logika mi govori sljedece; spuzve su mi mali dzepovi sa vodom/zrakom - oboje neophodno za dobar razvoj korijena, evo pogledaj... sad sam okinuo par fotki od proslog growa. Pot je isti 3.5l, mjesavina ista, debela bila ko kaziprst, korijen bas fino razvijen... jedina je razlika sta ovaj grow ide Plantella, a prijasnji je bio odradjen sa Hesijem.